AVILIAI

R. Bukausko bitininkavimo technologija
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai: daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius: 120
Bitininkavimo stažas: 9

Re: AVILIAI

2017 Geg 10 , 15:10

Viskas ten gerai su tuo aviliu, jei - 1. Ruošiesi laikyti tik kelias dešimtis šeimų mėgėjiškai. 2. Nesiruoši vežioti bičių prie medingų augalų. 3. Turi didelį potraukį staliaus darbams , turi nors minimaliai sąlygas ir staklikes pasigaminti T-18 avilį ir rėmelius. 4. Esi pakankamai stiprus, kad galėtum kilnoti tuščius medinius korpusus, ar su medumi . 5. tau svarbūs tie visokie super ekologiniai reikalai. apie visokias korpusų dezinfekcijas , ar deginimus nerašysiu, čia jau kaip kas ir kam patogiau. Apie pavasarinius medunešius, kur greičiau stiprėja šeimos ar šeimelės irgi nerašysiu.
Gerai pagalvoti reiktų jei - 1. kažkada ruošiesi plėstis iki pramoninių bityno lygio, kur jau. pvz. šimtais šeimų. Čia jau reiktų pagalvoti, ar sugebėsi ir ar norėsi spręsti klausimus kas pagamins avilius, jų komplektuojamas dalis, rėmelius. Ar galėsi tai gauti nusipirkti tada kada tau prireiks. Šiai dienai bent jau aš Lietuvoje nesugebu rasti kas tai galėtų padaryti teisingai ir už teisingą kainą, o kur dar tie visi laukimai, terminai ir tt. Nenoriu čia rašyti, kaip po kelių metų atrodo kai kurių gamintojų , kurie neklausė Trano , korpusai ir graižai. Lygiai tos pačios problemos su ,,metaliniais reikalais,, medsukiai, atakiavimo staklės. Parduotuvėje nieko nenusipirksi. 2. Jei ruošiesi bitininkauti be pagalbininkų ir bites vežioti prie medingų augalų. 3. Reiktų apmąstyti savo pasirinktą, susikurtą bitininkavimo technologiją, kiek gali laiko sau leisti krapštytis prie avilio, kilnodamas įvairias jo detales, kišdamas, ar nekišdamas visokius ventiliacinius ir tt. 3. papildomų detalių sandėliavimas, išvežimas , atvežimas - žiemai atviroje vietoje nepaliksi kaminų, kad neišvartytų. Čia pradžiai tiek.
Kol sukausi iki 100 šeimų ir pats gaminausi visą inventorių , tos problemos sprendėsi. Kai pradėjau kiek kitaip bitininkauti, nebegaliu sau leisti prie avilio krapštytis tiek kiek noriu laiko, kiekvienas bereikalingas judesys laiko gaišimas ir papildomas vargas. nesakau, kad bičių komfortabilus gyvenimas nueina į antrą planą, bet teisingai tvarkantis su mažiau ličnų judesių tą patį rezultatą galima gauti ir nebūtinai su T-18. dirbant vienam ir artėjant link smarkiai didesnio bičių šeimų skaičiaus, susumavus visus už ir prieš, man asmeniškai tai nebėra pats geriausias sprendimas. Medaus vienodai gerai gaunu ir su tokiu ir su kitokiais aviliais. Ar medis ar kokia kitokia medžiaga, kas geriau kvėpuoja, kas blogiau, čia palieku aiškintis be manęs, man tai ne argumentas, nes teisingai tvarkantis, nematau tame jokios problemos - aišku yra daug papildomų sąlygų :) MĖGĖJAMS sakyčiau nepamainomas daiktas, jei teisingai pagamintas, bet tokių T-18 Lietuvoje nebežinau. Mačiau tik gražius , bet neteisingus avilius ir kaip tie gražūs, sušaudyti su skobomis :chuckle po poros sezonų tampa ,,įdomiais,, aviliais. Čia tik mano labai subjektyvi ir neprofesionali nuomonė, prašom niekam nepykti ir neįsižeisti. :beer:
Visiems jums-linkiu laimės
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius: 20
Bitininkavimo stažas: 40

2017 Geg 12 , 09:45

Gaila, kad Med nenori bendrauti.....nors su T-18 aviliu ir nebitininkavo, o tik su patrumpintu rėmu, bet būtų labai interesna sužinoti kuom patrumpinti rėmai nepatiko....kad su ištisiniais peteliais 40mm. rėmai, jei būtent tokius turėjo, avilyje su pusiau atviru dugnu, nepasitesinti galėjo, tai taip galėjo būti, bet patrumpintas rėmas, mūsų gamtos sąlygomis , labiau atitinkantis bičių biologinį instinktą tikrai turėjo tikti.....
Kame mato pranašumus aviliuose su dadano pusrėmiu, bedugniuose, jei bitininkavo aviliuose be dugno ir be grąižų su patrumpintu rėmu.....o gal bitininkaujant su bukfasto veisle, pusrėmiai labiau tinkantis...Gaila, kad žmogus nenori bendrauti ir dalintis tiek gera tiek bloga patirtimi...kažkaip nebičiuliška ir neatitinka šio furumo dvasios...

Dar kartą prašau, rašykit visi, kurie bitininkaujat su patrumpintais rėmais. Tranas dėl neigiamų atsiliepimų tikrai neisižeis, čia ne mano problema, o avilio T-18. Tiesa svarbiau, kad kiti klaidų išvengtu, nei avilio autoriaus paliesta savimyla.... :devil:
BitinelisStasys
BIČIULIS
BIČIULIS
Bičių šeimų skaičius: 0
Bitininkavimo stažas: 0

2017 Geg 12 , 17:20

Dabar Traninių neturiu ir matyt neturėsiu. Bet geriau pagalvojus gal 10 sezonų teko prižiūrėti labai panašaus rėmelio išmatavimo apie 100 b.š. rėmas buvo +-ilgis 35 cm , aukštis apie 20 cm. Aviliai iš poliuretano, reiškia jokių graižų. Lygiagrečiai bityne buvo 12 r dadano. Tai patrumpinti turėjo tik 2 minusus- lizdas iš daug rėmų ir kartais būdavo per aukštas, tuo tarpu 12 r. pliusas mažai lizdiniu rėmų ir didelis minusas -labai sunkūs(medui tie patys dideli dadano rėmai). Bet ten nebuvo žiedų. Bitėms- produkcijai, žiemojimui nepastebėjau jokio skirtumo. Tarp kita ko pritakius viršuje ,,žiedą" medui dažnai kraudavom Dadano korpusus.
Geras Trane tavo avilys, o jei kas bėga nuo vieno prie kito, tai kuo toliau to geriau.
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai: daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius: 120
Bitininkavimo stažas: 9

2017 Geg 14 , 06:23

T-18 nepeikiu ir tikrai tai geras avilys . Problema - nėra kas juos gamintų. Bet Lietuvoje tikro T-18 originalo ir kokybiškai niekas jau panašiai daugiau kaip 35 metus negamino ir negamina. Kažkokias parodijas kažkas bandė su savo visokias ,,pabloginimais,,. Gamino gražius , bet ne funkcionalius avilius. O dabar nei tokių nebegamina.
Visiems jums-linkiu laimės
BitinelisStasys
BIČIULIS
BIČIULIS
Bičių šeimų skaičius: 0

2017 Geg 14 , 08:20

Rimai bėgančių ne tu vienas. Aš bėgau nuo 16 r. ir pusrėmių. Esmė bėgimo, kad ,,nelimpa" prie dūšios, o tai jau asmeniška. Dėl avilio kokybės kitas klausimas. Bet galiu pasakyti, kad inventoriaus gaminimas sau atmetus medžiagas, yra pati pelningiausia bitininkavimo dalis. Leidžianti atsipūtus gerai ir pelningai leisti žiemos laiką.
Tarp kita ko latviškas 16 r. ir šiandien man patinka. Ten kas virš lizdo su graižais.
Vartotojo avataras
Vytautasptn
Patyręs narys
Aviliai: T-18, dadanai
Bičių šeimų skaičius: 8
Bitininkavimo stažas: 15
Bičių rasė: bakfasta

2017 Geg 15 , 14:46

Jeigu inventorius pagamintas tvarkingas tai problemų su T-18 kaip ir nėra.
Pliusai ,kad žiemai nereikia išiminėti korių silpnesnėm šeimom. Kaip daugiaaukščiam ant dadano pusrėmio.
Korpusai kvadratiniai, kas leidžia kryžiuoti rėmus.
Taip pat kompaktiškai susideda inventorius (korpusėliai) į automobilį.
Geras dalykas porėminė erdvė. Aš ją naudoju ištisus metus nepridengdamas grotelėmis.
Vasarą jei suvėluoju su plėtimu, bitės reikiamą kiekį korių pasiuva į apačią. Jei pakanka korpusų su koriais tai paprastai bitės į porėminę erdvę nesiuva. Aš tų pasiūvimų net netikrinu. Šalinu tik kai ateina laikas keisti korpusą arba pavasarį valant dugnus. Nors ir to dažniausiai nedarau. Perkeliu ant kito švaraus dugno ir viskas.
Taip pat pasidares universales lubeles su skyle. Tą sklylę panaudoju maisto padavimui, tiek sirupo tiek ir kandi. Į sklylę statosi išleistuvas. Todėl naudoju kaip išleistuvą. Vasarą lubelės su išleistuvu veikia kaip ventiliacija.
Dėl patrumpinto rėmo praktiškai sunku padaryti klaidų dėl kurių stipriai nusilptų šeima.
Labai gerai žiemoja ir iš pavasario stiprėja vidutinės šeimos.
T-18 idealus variantas mėgėjams mėgstantiems patiems gamintis inventorių.
Minusas ,kad staiga pritrūkus inventoriaus greituoju būdu neįsigysi. Todėl iš anksto reik pasigaminti
daugiau, nei reikalinga einamuoju laiku.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS

2017 Geg 18 , 16:02

Pamažu vaizdas aiškėja. Ačiū rašantiems. Bet nejaugi tiek mažai bitininkaujančių su T-18 ar šiaip ant patrumpinto rėmo?
Matau, kad nemažai bitininkų žiedai tik "maišo", papildomos dėlionės....pagal mane T- 18 be žiedų, taip , kaip lengvoji be kuzavo tik kabrioletas, kuris gerai birželio- liepos mėn. ir tai, kad nelyja. Sau komforto norime, o bitėms ne?
Laukiu dar pasisakančiu, po to visą bendrai sukauptą patirtį bandysim apibendrint. :beer:
Ačiū Stasiui už nuomonę, kuris parašė nors ir nebitininkauja su t-18. Žilvinas turi tokį vieną , interesna ką jis jame blogo dar rado, o gal jau T-18 turi visą šimtą :chuckle
Nu niekaip turbūt nesuprasiu daugiaukščio pusrėmio ir bedugno- bet čia tikriausiai jau mano problema. Dabar jau pasiekiau tokį amžių, kad pradėjau ilgėtis DADANO, nes korpusiukai ir su patrumpintu pasidarė per sunkus....vis dėlto daug lengviau kilnoti po vieną rėmą dadaninį, negu mažą korpusiuką :'(
Jei žinočiau, kad dar temsiu kokį dešimtmetį tai įsigyčiau Auzkalnio konstrukcijos dadaną, kuris ir su pilnais dadano rėmais ir su žiedais, kada reikia :ok: Vis dėlto lizdą lengviau kontroluoti, gydyti ar surinkti žiemai su pilnais dadano rėmais, o medų kopinėti magazinais :shame:
Pramoniniam bitininkavimui su daugiaaukščiais viskas gerai, jokie ten lizdo surinkinėjimai žiemai nereikakligi, bet , pensininkui trūkstant jėgų ir turint marias laiko, norisi viska pačiupinėti ir plika akimi pamatyti jokio. :think:
Tiek traniškų pamąstymų šia avilio tema.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS

2017 Geg 26 , 12:43

Mažažemiai su dvarininkais niekada bendros kalbos neranda ir tai galima suprasti. Dėl skirtingų žemės plotų skiriasi ir inventorius, ir aptarnavimo metodai.
Manau, kad pats Rimantai darai taktinę klaidą- būdamas dvarininkų visus darbus apdirbti be samdomos jėgos .... žiūrėk, kad variklis peranksti nesustreikuotu :devil: ....sveikata yra laaabai brangi ir su uždirbtais pinigai naujos neipirksi...himmm... nebent turi daug ir geros technikos visiems darbams mechanizuoti.... :think:

Man didesnį šeimų kiekį aptarnauti "padėjo" 15 vežiojamų bitydžių, po 14 šeimų, kurių nereikėjo nei pakrauti nei iškrauti, vienas ištisus metus samdomas darbininkas ir dar penki stacionarus skyriai su po 20 T-18 avilių. Pagrindinį pelną duodavo žiedadulkės, nuodai , o į medaus kiekį niekada nekreipiau didesnį dėmesį. Medumi su bitėmis visada dalindavausi pusiau. Dar liko neišnaudoti pelningi produktai, tai pienelis ir motinų auginimas, bet kadangi, kaip ir pats, nelabai norėjau pasikliauti samdoma jėga, tai šito atsisakiau.
Šitokios filosofijos prisilaikydamas išsaugojau ir sveikatą, ir neblogai gyvenu ir po šiai dienai. O aviliai T-18 kam nepatinka ir nebitininkaukit... kiekvienas turite rasti sau patogų bitininkystės verslo kelią ir tam patogų inventorių.
Sėkmės :beer:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS

2017 Bir 27 , 15:05

Kadangi niekas dėl T-18 avilio tinkamumo daugiau kritikos neberašo tai pabandysiu iš viso to, kas parašyta šioje ir kitose temose, apibendrintai išsakyti savą subjektyvią nuomonę... Kas mąsto sava galva tikriausiai ne su viskuo sutiks, bet kadangi kiekvieno galva mąsto savaip, tai supratimo skirtumai yra neišvengiami.
Kaip teigia Rimantas000, panašios konstrukcijos avilys, kažkoks WBC, jau buvo sukonstruotas dvidešimto amžiaus viduryje, lygtai anglų bitininko, todėl tas mano sukonstruotas avilys T-18 yra tik vietinis lietuviškas variantas, kurio kūrybai, dėl informacijos nebuvimo apie panašių avilių egzistavimą, neturėjo jokios įtakos. Kaip vėliau sužinojau, kad panašios konstrukcijos daugiaaukščiuose su patrumpintu rėmu jau labai senai bitininkauja Norvegai, Danai, Slovėnai, Lenkai ir tai čia tik tie kuriuos žinau, o kiek dar tokių kurių nežinau. Vienas slovėnas, už tokio vos ne identiško T-18 aviliui , konstruktorius buvo visai dar neseniai apdovanotas Apimomdijos aukso medaliu.
Lietuviškas avilio su patrumpintu rėmų mano konstrukcijos variantas žinomas, kaip T-18 yra plačiai pristatytas šiame forume su visais brėžiniais ir bitininkavimo technologija juose , todėl kalbant forume nereikėtu nuolat minėti kažkokį WBC kurio niekas nėra nei matęs, nei čiupinėjęs, tuo labiau bitininkautu tuokiame ir neklaidinti besidominčiu.
Pasirodo , kad dadano rėmo neatitikimą bičių biologiniam instinktui ir dėl to kylančias kai kurias su bičių žiemojimu susietas problemas yra pastebėję ir daugiau bitininkų bitininkaujančių ir kitose pasaulio valstybėse, ir net šiltesnio klimato zonose, nei Lietuva. Taip kad šia prasme tikrai aš nieko išskirtinio nesugalvojau, o tik pateikiau savo sprendimo variantą bandant bitėms pagerinti gyvenimo sąlygas gyvenančioms Lietuviško klimato sąlygose.
Manojo avilio varianto išskirtinis bruožas gal yra žiedai ir mediniai “vaikštantys“ korpusai, , kurie ir susilaukė daugiausiai kritikos, nes „nepasiteisino“ bitininkaujant su didesniu skaičiumi bičių šeimų, “daug detalių“ nors žiedų buvimas padėjo išspręsti daug problemų susietu su klimato poveikiu tiesiogiai aukštams su bitėmis ir tuo pačiu užtikrino geras komfortines sąlygas pačioms bitėms.
Šiam aviliui sėkmingai paplisti Lietuvos bitynuose sutrukdė ne tik žiedai, kiek nuolatiniai „tobulinimai“ tiek mano paties, tiek ir kitų bitininkų na ir paprasčiausias lietuviškas pavydas.
Tikrai objektyvi priežastis, anot Rimanto 777 buvo tas, kad neatsirado tokių avilių normalaus gamintojo tiek kainos, tiek ir kokybės atžvilgiu. Didelis nepatogumas ir mediniai aukštai dėl būdingo medžiui „vaikščiojimo“. Nors medis dėl kitų savo savybių, aukštų gamybai yra nepamainomas, bet bandant bitininkauti juose, o ypač be žiedų, dėl tiesioginio klimato poveikio, medžio „pasivaikščiojimai“ net iki 10-20mm pasidaro nebepakenčiami nei bitininkui, nei bitėms. Tas medžio „pasivaikščiojimą“ daug nervų sugadino ir man, kai iš 600 pasigamintų aukštų, tinkamu bitininkavimui po metų kitų liko gal kokie 200, kitus 200 teko gerokai paremontuoti , o dar tiek pat visiškai išbrokuoti. Bet jei atsakingai pažiūrėti į medienos parinkimą ( vienos rūšies mediena ir apie porą metų padžiovinta lauko sąlygomis) ir aukštų lentukių formavimą ne iš vienos, o iš dviejų ar net trijų lentukių, tai tos problemos, bitininkaujant su žiedais ar bitidėse, galima visiškai išvengti.
Kad susimažinti „detalių“, bitininkaujant su didesniu skaičiumi bičių šeimų, nebūtina naudoti ventiliacinių aukštų, arba bitininkauti bitidėse, ką ir dariau daug metų.
Praplatintas rėmas LIZDUI, reikia pripažinti, nepasiteisino, bet visai ne dėl Rimanto000 minimų priežasčių, ar Žilvinino teiginio, kad „ įdėjus tokį rėmą siūti bitės stresuoja ir todėl yra blogai“, o dėl to, kad geri BIČIŲ nepraplatinti lizdiniai rėmai, tinkami perų auginimui, kurie paliekami lizde žiemai, po rudeninio papildomo maitinimo bičių tiek išplatinami, kad pavasariniam perų auginimui pasidaro netinkami, dėl ko lėčiau iš pavasario vystosi šeima. Matomai tikslinga 37mm rėmus naudoti lizde, o 40 ir net 45mm magazinuose - meduvėse.
Mano galva, išvardinau priežastys, dėl kurių bičiuliai atsisako T-18 avilio ir tai yra jų teisė . Visiškai pritariu Vytautospth išsakytai nuomonei tiek dėl T-18 tinkamumo, tiek dėl bitininkavimo su dadanų pusrėmių. Tobulintoju, tokių kaip Rimantas000 ar Greitabitė, visada buvo ir bus, nes kūrybingi žmonės tiesiog be to gyventi negali, o ir tobulinti tikrai dar yra ką. Kūrybingai persitvarkyti kartais verčia ir įsigytos naujos bičių skirtingos veislės ir nauji atsirandantys kultūriniai medingi augalai ir galima klimato kaita. Linkiu tik sėkmės ir išvengti loginių prieštaravimu susietu tiek su gamtos vystymosi logika tiek ir su bičių biologiniu instinktų. Nors padarytos klaidos tikrai nublanksta prieš žmogaus norą ir gebėjimą gyventi su sava galva.

Aš visą laiką orientavausi į vietines arba artimas jai bičių veisles ir į natūralią gamtinę vietinę medingų augalų aplinką todėl kintant nors vienam iš šių faktorių tiesiog būtinos tiek bičių priežiūros technologijos, o kartais ir inventoriaus korekcijos. Geras ir supratingas bitininkas turėtu tai gebėti daryti ir dėl savų nesėkmių ir aklo taikymo kažkurios technologijos neskubėti kaltinti kažkam kitam buvusios visai patogios technologijos ar inventoriaus. Medus nebuvo mano iš bičių gaunamos produkcijos prioritetas. Pagrindines pajamas gaudavau iš žiedadulkių, duonelės ir nuodų. Kam prioritetas medus tai tikrai, kad mano bitininkavimo technologija gali būti netinkama, o prie to dar prisideda ir naujų kultūrinių augalų ir naujų bičių veislių su truputis skirtingu biologiniu instinktu atsiradimas.
Jei nepatinka ar netinka T-18 - reikia ne aimanuoti , o pabandyti pamąstyti patiems ir kažką pakeisti kas labiau tiktu dabartinei situacijai . Dabar yra ir pasirinkimo laisvė, ir iš ko rinktis. Pirmyn.

Linkiu sėkmės ir supratimo.
Vartotojo avataras
AndriusMasa
Patyręs narys
Susisiekti:
Aviliai: 98 - T18 / 14 - Dadanų
Bičių šeimų skaičius: 110
Bitininkavimo stažas: 6
Bičių rasė: Bakfasto b

2017 Lie 08 , 22:53

O cia mes :lol:
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Bubilas Bitynas
www.bubilas.lt
Simska
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: 1

2018 Spa 10 , 23:07

Biciuliai.Skaiciau se tema jieskojau kaip „istikruju” atrodo orginalus T18,? Nes kasko as ce nebesuprantu „pasiklydau” tarp visokiausiu brezyniu kurie tik „panasus” savo konstrukcija vienas i kita :devil: ,taigi noreciau paprasiti pagalbos,padedant sukonstruoti namus mano bitutem. :bee
Ps: as neprasau man sukramtyti maisto, :lol: mane tik stumtelkit geraja kriptim ;) aciu.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS

2018 Spa 14 , 12:46

Aš, jei ko iš karto nesuprantu, tai skaitau antrą, trečią kartą :chuckle
Tikra orginalą tiek paties Trano,tiek ir jo T-18 avilio gali pamatyti šios temos 1-2 skyriuose.
Jei visą šią temą atydžiai dar kartą perskaitysi, tai suprasi, kad orginalas T-18 yra tik iš medžio ir su mediniais žiedais. Bet šis avilys yra ne visiems priimtinas, nes aptarnaujantiems didesnį kaip šimtas bičių šeimų skaičių , dėl žiedų, tas avilys turi daug detalių, kas psihologiškai, dar net nebitininkavus su tai aviliais, iš anksto nepriimtinas. Todėl bitininkai "daugiažemiai" ieško būdų, kaip tų žiedų atsisakyti.
Mano žila galva mislina, o ir praktika tą patį patvirtina, kad tą nauda, ką tie žiedai duoda vidiniam avilio inventoriaus ilgaamžiškumui, jo priežiūrai ir suteikia komfortą pačiai bičių šeimai visais metų laikais už tai, kad juos bitininkui reikia nekartą per sezona pakilnoti, atsiperka su kaupu.
Esu išbandes ir polisterolinius be žiedų, bet privalumas tik lengvumas, o trūkumų, palyginus su mediniais , daug. Labiausiai nusisekę daugiaaukščiai polisteroliniai aviliai , mano galva, yra Daniški. Esu išbandęs. Lietuvoje jau jų nemažai, bet kiek pastebėjau, lietuvaičiai nesilaiko jų priežiūros technologijos, konkrečiai, pažeidžia jiems būtina "kvėpuojantį" uždengimą, arba kitaip sakant, ventiliacija per viršų ir dėl to nukenčia.
Simska, kai dar kartą šia temą perskaitysi tikriausiai viskas paaiškės, bet.... bet tada pradėk mąstyti SAVA galva ir atsižvelgdamas į savo sąlygas ir ką iš bičių nori 'išspausti", priimk sau tinkamus sprendimus ir tikriausiai patį lidės sėkmė. Galvodamas apie patogumus sau, nepamiršk ir bičių. Ir dar, kaip pastebėjo Rimantas, be avilių, bitininkystėje yra ir daugiau nemažiau svarbių dalykų: veislės, kokybiškos motinos, medingų augalų aplinka, tinkamas bičių maitinimas, sveikatingumas ir dar daug "smulkmenų". Ir jei gerai visus tuos bitinius reikalus sutvarkai, tai sėkmingai gali bitininkauti, kad ir šuns būdoje arba avilyje be dugno :chuckle :beer:

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS