Bedugniai korpusiniai aviliai

Alternatyvios bitininkavimo technologijos
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42
Re: Bedugniai korpusiniai aviliai

2009 Sau 16 , 13:49

Taip čia irgi argumentas, pagristas ekonomiškai, bet ar logiškas? Bet taip manyti yra Tavo teisė. Matomai mano argumentai paties neįtikino, per silpni.
Sprendimas logiškas ta prasme, kad jei jau turi šlamšto, tai prisigaminti dar daugiau, kad paskui naikinant didesnis laužas išeitu. Kaip Benderis sakė " Jeigu žūti - tai su muzika".
mindaugas
Patyręs narys
Pranešimai:114
Užsiregistravo:2008 Gru 08 , 18:27

Re: Bedugniai korpusiniai aviliai

2009 Sau 16 , 17:13

Sveiki visi as kaip ir pradedantis bitininkas, bet padeti noreciau nuo daugiaaukciu aviliu, o informacijos apie bitininkavima juose visai nerandu, o jei ir yra tai labai abstrakciai ten viskas, turiu as nusipirkes Wilaros OSB avilius.
Vartotojo avataras
grikis
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai-bedugniai, dadano pusrėm.
Bičių šeimų skaičius:270
Bitininkavimo stažas:22
Pranešimai:371
Užsiregistravo:2008 Spa 24 , 16:39

Re: Bedugniai korpusiniai aviliai

2009 Sau 16 , 18:23

Pataikei kaip tik čia, tikrai rasi daug informacijos šio forumo įvairiose temose kaip bitininkauti daugiaaukščiuose. :) Galėsi net rinktis viena ar kitą būdą :)
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Bedugniai korpusiniai aviliai

2009 Sau 16 , 19:41

Keletas pastebėjimų.
Mindaugui, nepatarčiau pradėti nuo daugiaaukščių. Pirmiau reiktų praeiti "mokomąjį laikotarpį" su "mokomaisiais" 3-5 gulsčiais aviliais. Norint sėkmingai bitininkauti yra labai svarbu išmokti nustatyti, kas dedasi avilio viduje neatidarius avilio ir neapžiūrint bičių, o tik stebint bičių darbą prie lakos ir net iš šiūkšlų po laka.
Pradžia yra tokia. Po šeimos apžiūrėjimo, kitą diena ateini prie avilio ir stebi bites ir įsimeni kaip skraido, dirba, ką nešą ir t. t. Jei turi kelias šeimas dar geriau. Po bičių apžiūrėjimo ir radus kiekvienoje šeimoje skirtingą padėtį kaip pvz.viena aptūpusi tik penkis tarprėmius, kita aštuonis, o kita neturi motinos. Kita diena prie lakos stebėdamas bičių darba išsiaiškini kuo jie skiriasi ir kuom budingi kiekvienai šeimai.
Po to, jau kitais metais viską daryk atvirkščiai- pirma stebėdamas 2-5min prieš apžiūrėdamas bičių šeimą bandyk numatyti, kokį "vaizdelį" rasi avilio viduje ir po to apžiūrėdamas šeima pasitikrink ar tavo spėjimai pasitvirtino. Prisimenu, savo bitininkavimo pradžia, kada mano kaimynas, senas bitininkas, atėjęs į mano bityną, vos netiksliai papasakojo, kas dedasi kiekvienoje mano šeimoje. Galvoju - šamanas, aiškiaregis.
Bitinikaujant aukštais detalus šeimos apžiūrėjimas yra labai apsunkintas. Bitininkavimas, nesuprantant kas dedasi šeimoje vien pasižiūrėjus į laką, yra apsunkintas. Dar ir dabar po 33metų bitininkavimo praktikos, pastebėjęs neįprastą "netradicinį" kuriuos nors šeimos bičių elgiasį, nepatingiu ir metęs visus darbus padarau tokioje šeimoje reviziją, kad išsiaiškinti priežąstis ir patobulinti žinias apie bičių elgiasio ryšį tarp veiksmų ant lakos ir vidaus padėties.
Dėl šių priežąsčiu ir nepatariu Mindaugui, pradėti bitininkauti aukštais. Siūlau apie penkis metelius pastudijuoti, gauti pradinį išsilavinimą, išmokti "skaityti" kas parašyta ant lakos ir tik tada leisti pinigus geram įnventoriui. Šitaip darydamas ir bites mažiau kankinsi ir pačiam bus žymiai mažiau bereikalingų darbų.
lsaulius
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Pranešimai:103
Užsiregistravo:2008 Rgs 19 , 12:40

Re: Bedugniai korpusiniai aviliai

2009 Sau 17 , 15:18

TRANAS rašė:Taip čia irgi argumentas, pagristas ekonomiškai, bet ar logiškas? Bet taip manyti yra Tavo teisė. Matomai mano argumentai paties neįtikino, per silpni.
Sprendimas logiškas ta prasme, kad jei jau turi šlamšto, tai prisigaminti dar daugiau, kad paskui naikinant didesnis laužas išeitu. Kaip Benderis sakė " Jeigu žūti - tai su muzika".
Jūsų argumentai ne per silpni, anaiptol. Jie skirti ne įtikinti mane, bet supažindinti su Jūsų patirtimi. Kai pats išbandysiu, palyginsiu ir įvertinsiu, tada ir bus aiškiausia. Pats taip pat ne visuomet vadovavotės kitų argumentais, bet rėmėtės savo praktika ir stebėjimais. Man bitininkavimas dar ne verslas, tai laisvalaikio hobi ir patirties kaupimas ateičiai.Reikia vadovautis SAVO GALVA.(Jūsų žodžiai ).Labai dėkui už operatyvius atsakymus.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Bedugniai korpusiniai aviliai

2009 Sau 17 , 20:14

Gerai, pailginsiu.
Paskutinį kartą redagavo TRANAS 2009 Sau 23 , 14:10, redaguota 2 kartą(us).
mindaugas
Patyręs narys
Pranešimai:114
Užsiregistravo:2008 Gru 08 , 18:27

Re: Bedugniai korpusiniai aviliai

2009 Sau 19 , 19:44

Cia vel Mindaugas, na as ne visai esu zalias, bitininkauju jau du metus, turiu dadano tipo 3 avilius ir jau dabar noreciau padidinti savo bityna, uzsienyje vyrauja daugiaauksciai, bitininkas lt. raso kad daugiaauksciai taip pat labai gerai, avilius pasidarysiu pats viena tik kaip pavyzdi nusipirkau. tai vis tik gal kas galetu pasidalinti informacija kaip bitininkauti pradedant pavasariu nuo semos ileidimo i avili, taip pat man kilo klausimas kodel kitur nenaudojami lizdiniai aukstai o tik meduviniai.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Bedugniai korpusiniai aviliai

2009 Sau 23 , 14:50

Begėdžiai, niekas Mindaugui į klausimus neatsako. Pabandysiu aš, jei netenkins mano atsakymas, lauk iš kitų.
Taip, du metai irgi jau stažas, bet vertinant vairuotojų terminologija, esi dar su žaliu lapu.
Daugiaukščiams netinka žodžiai "taip pat labai gerai " reikia sakyti NEPALYGINAMAI gerai. Gulsčiuosius rekomendavau tik kol bitininkauji su žaliu lapu, o paskui, jei nori turėti rimtesnių pajamų ir laikyti didesnį skaičių bičių šeimų, reikia pereiti prie daugiaaukščių. Bet dažnai būna , kad pabitininkavęs keletą metų, pripranta ir nebesinori pereiti. Pats galvoji labai teisingai jei manai lygiagrečiai bitininkauti su abiem avilių tipais. Aš irgi buvau velniškai nepatiklus ir apie 15 metų bitininkavau su abiem tipais. Norėjau "savo kailiu" įsitikinti, kuris avilių tipas patogesnis ir man ir bitėms. Kaip matai apsisprendimą padariau daugiaukščių naudai.
Į antrą Tavo klausimą atsakyti pilnai ir teisingai negalima todėl, kad man neaišku, koks tas avilys OSB, kokių išmatavimų rėmas? Bet kokiu atveju, kadangi jau bitininkauji su dadanais, rėmai tur būt yra tokių pat išmatavimų ir perėjimas visai paprastas. Perėjimas yra sudėtingesnis jei skiriasi rėmų išmatavimai .
Jeigu apačioje (lizde) yra naudojami lizdiniai , o viršuje pusrėmiai, kad ir penki aukštai, toks avilys nesiskaito daugiaukštis. Tai yra gulčias avilys su tam tikru skaičiumi meduvių. Toks avilys ekonomiškai yra pranašesnis prieš gulsčiajį 16 ar25 remų, bet niekuo nepagerėja bičių žiemojimo sąlygos, ir dar net apsunkyna priėjimą į lizdą.
Tikras daugiaukštis avilys turi visus aukštus vienodais rėmais, kad būtų galima atlikti visas reikiamas manipuliacijas aukštais ir dar visą eilę privalumų tiek bičių gyvenimui, tiek aptarnavimui.
mindaugas
Patyręs narys
Pranešimai:114
Užsiregistravo:2008 Gru 08 , 18:27

Re: Bedugniai korpusiniai aviliai

2009 Sau 27 , 17:35

Gerbiamieji as stai perziurejau vis foruma, ir taip ir neradau daugiaaukscio avilio breziniu, nezinau ar prie sios temos temos apie tai tureciau klausti, bet jai galit atsakykit, dabar kaip tik darau sau aviliukus, nesinori perdarineti, nes jau buvau padares viena dideli lizdini auksta ir mazus meduvinius, bet "tranas" rekomendavo visus aukstus daryti vienodus t.y meduviniu ismatavimo.
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Bedugniai korpusiniai aviliai

2009 Sau 27 , 22:59

mindaugas rašė:Gerbiamieji as stai perziurejau vis foruma, ir taip ir neradau daugiaaukscio avilio breziniu, nezinau ar prie sios temos temos apie tai tureciau klausti, bet jai galit atsakykit, dabar kaip tik darau sau aviliukus, nesinori perdarineti, nes jau buvau padares viena dideli lizdini auksta ir mazus meduvinius, bet "tranas" rekomendavo visus aukstus daryti vienodus t.y meduviniu ismatavimo.
Aiškių avilio brėžinių tikrai nerasi ne tik forume, bet ir internete. Tiesiog pabandyk vieną avilį su lizdiniu aukštu ir toliau meduviniais, o kitą avilį taip, kaip tau rekomendavo Tranas. Kaip tau geriau pasirodys, taip ir daryk toliau ta kryptimi. Absoliučios tiesos šioje vietoje nėra.
mindaugas
Patyręs narys
Pranešimai:114
Užsiregistravo:2008 Gru 08 , 18:27

Re: Bedugniai korpusiniai aviliai

2009 Sau 28 , 09:12

Dar vienas klausimelis, kaip tuos aukstus vietomis sukeitineti, kai vienas didelis lizdinis ir ar isvis juos reikia sukeitineti.
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Bedugniai korpusiniai aviliai

2009 Sau 28 , 09:38

mindaugas rašė:Dar vienas klausimelis, kaip tuos aukstus vietomis sukeitineti, kai vienas didelis lizdinis ir ar isvis juos reikia sukeitineti.
Jeigu jau lizdinis aukštas, jame turėtų būti didieji rėmai (435 x 300), geriu, kad ne mažiau 12, kad beveik per sezoną galima būtų pakeisti korius naujais, o viršuje meduviniai aukštai su rėmais 435 x 145. Sukeitinėti nereikia, apačioje vystosi šeima, viršuje kraunamas medus.
Vartotojo avataras
jaunasjonas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:iki 100 :)
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:494
Užsiregistravo:2008 Geg 22 , 15:00

Re: Bedugniai korpusiniai aviliai

2009 Sau 28 , 10:28

Na sioki toki daugiaaukscio brezini turiu susirades, tik teks pavargti su dimensijom, nes brezinys is amerikonisko tinklapio.
mindaugas
Patyręs narys
Pranešimai:114
Užsiregistravo:2008 Gru 08 , 18:27

Re: Bedugniai korpusiniai aviliai

2009 Sau 28 , 12:22

Tai kaip supratau bitininkaujama panasiai kaip su dadanais, jei ne tai jei galit nurodykit esminius skirtumus.
Beje aciu kolegai uz brezini.
juozas
Patyręs narys
Pranešimai:113
Užsiregistravo:2008 Lap 28 , 00:48

Re: Bedugniai korpusiniai aviliai

2009 Sau 28 , 22:11

mindaugai.pasidaryk dar viena lizdiny korpusa tada tu galesi jais manipuliuoti.bus lizdas isdvieju aukstu oant virsaus dedi meduves.viena uzpyle;dedi antra jei rekia itrecia.esu isbandes man ir bitems patiko :dance:
juozas
Patyręs narys
Pranešimai:113
Užsiregistravo:2008 Lap 28 , 00:48

Re: Bedugniai korpusiniai aviliai

2009 Sau 28 , 22:16

noriu pasakyti kad pas mane y auksta dedasi po astuonis lizdinius remus
juozas
Patyręs narys
Pranešimai:113
Užsiregistravo:2008 Lap 28 , 00:48

Re: Bedugniai korpusiniai aviliai

2009 Sau 28 , 22:30

juozas
Patyręs narys
Pranešimai:113
Užsiregistravo:2008 Lap 28 , 00:48

Re: Bedugniai korpusiniai aviliai

2009 Sau 28 , 22:48

Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Bedugniai korpusiniai aviliai

2009 Sau 28 , 22:53

Kai 2 korpusai po 8 lizdinius rėmus, čia yra rusiškas variantas avilių. Pats nebandžiau, tačiau manau, kad problema yra juos kilnoti dėl svorio, ypač vasarą, jei reikia ko tai lizde pažiūrėti.
mindaugas
Patyręs narys
Pranešimai:114
Užsiregistravo:2008 Gru 08 , 18:27

Re: Bedugniai korpusiniai aviliai

2009 Sau 29 , 09:24

Na pas mane jau pridaryta, lizdiniai po 10 remeliu, tai manau su tuo kilnojimu bus nekas, o puslapis idomus.
ir dar klausimelis kai vietoj dugno tinklas ar tikrai labai gerai ten tom bitem?

Grįžti į