Diskusijos apie spiečius

Alternatyvios bitininkavimo technologijos
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05
Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 30 , 23:40

laisvamanis rašė:
Liuka rašė: (A) Kad nekeičiat tų motinų,tai gal ir atrodo ,kad bereikalingas,o pabandykit :) Matant kiek bitininkų ir kokie seniukai kaičia tas motinas ir kaip bitininkauja,panašu,kad visokiem laisvamaniams ir žaliems baigsis atskrendantys spiečiai ir baigsis jų "bitininkavimas" be bereikalingų darbų.
(B) Savo jie gi nei sukūrė,nei išsaugojo,tik klykauja kokie mes geri,nes tingim ir nieko nedarom.Yra kas myli rūpinasi gamta,medžius sodina,inkilus špokam,antelėm kelia,va tokią meilę labiau suprantu.
<...>
(C)Pasisuka,pasigręžia kelis kilogramus medaus ,oi koks geras,koks skanus,man gana.Jei visi bitininkai būtų tokie savanaudžiai ,kitiem žmonėm priseitų pirkt kiniečių medų. :)
(A) „Kad keičiat motinas, tai gal ir atrodo, kad reikalingas, o pabandykit nekeisti :) Matant kiek bitininkų ir kokie seniukai nekaičia tų motinų ir kaip bitininkauja, panašu, kad visokioms liukoms liks tokio menko atsparumo bitės, ir baigsis jų „bitininkavimas“. Teks tada visokioms liukoms prašyti visokių laisvamanių ir žalių, kad duotų bent pora prisitaikiusių prie kenkėjų spiečių arba kloti gerus pinėgėlius ir siųstis tokių prisitaikiusių motinėlių iš Vokietijos ar JAV (kur jau ~10-20 metų išvedinėjamos vis atsparesbės kenkėjams bitėms).“ ;)

(B) Visokios liukos peza visokius niekus nesuprasdamos ar nenorėdamos suprasti, kad bitininkavimo būdas yra vertybinis reikalas. Kai ne kuriems laisvamaniams visiškai vienodai rodo ar liukos deda miticidus ar duoda savo bitėms invertą įsivaizduodamos kad taip kažką sukuria – nėra čia ko puikuotis, kad keičiate motinas, dedate menkavertį bičių maisto pakaitalą bei auginate dar geriau prisitaikiusių erkių ir dar silpnesnių bičių kartą.

(C) Iš 12 šeimų iš kurių 6 šiųmetiniai spiečiai prisukau 150 kg medaus ir dar apie 180 kg palikau bitutėms maitintis žiemai. Taip, kad nereikia čia lialiakint apie savo kelių kilogramų fantazijas.
Nu jumi man imkit ir pasakykit, nu kaip taip imanoma naujame klube per vos pora menesiu tapti tokiu akiplesa. As manau, nea, esu visiskai isitikinusi, kad pvz liukai (kaip ir man) yra visiskai riebiai ir besalygiskai nusispjaut i tai, kaip jus bitininkaujate. Is kokios subines traukiate tokias isvadas, kaip B pastraipos paskutinis sakinys - irgi.

Gal visgi nereiketu cia lialiakinti tokiu tonu, nes jei jau imtumeme tai, kiek prisukot, tai sh... jus cia prisukot ir visiskai vienodai, kokiu budu.

PS: na, zmogus bent jau tikrai turi logini paaiskinima, is kur jo tokios silpnos ir niekam tikusios bites. Nes liuka uzmiticidino saviskes ir priveise cia visokiu zamorsku netiksu. Fuj, Liuka :devil:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 30 , 23:48

zalias7 rašė:Liuka trecia karta apie vistas, nes tau nedaina ka noriu pasakyt, bandau vaizdziai, bet vistiek nedaina, uzsiciklini ne ten kur reikia. Nu ir dzin ...

renyka a tu padaryk pavasarinio medaus tyrimus, nustebsi. rimantas gi padare, sudejo nuskanaves, bet visi vistiek reikia, pas mane nera cukraus ... Nors kuolu per galva tashyk, niekaip neirodysi, as ir neirodinesiu gana Austejai2 irodinejau, paaukoja pora kg. gero medaus ir ka ? net aciu nepaske, tik "eksperimentas netinkamai ivykdytas", o ka ir kaip reikjo daryt nieko neasko. Tai kam cia irodinet ka, darykit kaip norit ir netrukdykit kitiems :beer:
Is kur cukrus pavasariniame meduje. Principa ir procesa prasom, arba nuoroda i ten, kur tai jau buvo apkalbeta. Kaip rudeninis cukrus patenka i magazinus. Klausau idemiai.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai:Mediniai
Bičių šeimų skaičius:1-10
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:914
Užsiregistravo:2009 Lap 22 , 11:59

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 31 , 21:03

kice rašė:
zalias7 rašė:Matai vini tie metai toks slidus dalykas, as pazystu bitinka, kuris bitinkauja >20 metu, netgi emiau pavyzdi is jo, kol jis nepradejo man pasakot, kad motineles poruojasi kiekviena pavasari ir pas ji bits mirsta ir as jam net spieciu pagaunu kelinti metai is eiles, arba pvz. bitinkas gaunntis 120kg medaus is seimos neskiria, vagiliaviimo nuo zvalgybos, prie ko tada metai ? .

Ir taip pas mane bites mirsta, as netgi nesistengiu ju gelbet, kurios atskrenda i mano spietines, visioms duodu prieglobti ir shansa isgyvent paciom. Jei to nesugeba, mano sazine svari, tegul sazine skauda pas tuos kas padare tokias bites.

Galvoji, kodel taip drasiai sneku ? galiu, vien del to, kad pvz. pas mane yra seimu kurios pragyveno jau tris ziemas be jokiu motinu keitimu ar kitu manipuliaciju, gyvena sau ir gyvena. Bet tai nereiskia, kad turiu aiskint ka ir kaip daryt, kad visiems taip butu, nes dar paciam neaisku ka reikia daryt, kad 100% tokie rezultatai butu, o vat sulygint ka pats darei ir kodel nesigavo butu idomu. Bet ne cia, nes jei Liuka pajaus, kad biznio is to nebus prades apie vistas sneket ir meluot visokias nesamones :lol:
Na bent jau erkiu kolonijas uzauginai ir isplatinai per tuos metus.. Galingu, sveiku, ekologiskai uzaugintu erkiu..
kice ir renyka, neimanoma- nelogiska, kad as erkes isplatinau, kai austeja teige, kad bites negydomos neisgyvena ilgiau kaip 2 metus, Jūs tylejot tai kaip ir pritaret. Reiskia arba as melagis ir neturiu biciu kurios isgyveno atada Austeja nemelavo ir mano visos bites seniai ismire , o mirusios kaip suprantat jokiu erkiu platint negali. Kai apsispresit kuri varianta priimti, pasakykit :)
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 31 , 21:14

Ne cia akcentus delioji. Ir Austeja cia niekuo detas. Esme - jei negydai biciu, tai platini erkes. Tiesiog laikai erkiu veisykla. Per tokius "ekologus" niekaip tu erkiu ir negali sunaikinti. Pikta.
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai:Mediniai
Bičių šeimų skaičius:1-10
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:914
Užsiregistravo:2009 Lap 22 , 11:59

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 31 , 21:17

kice rašė:Ne cia akcentus delioji. Ir Austeja cia niekuo detas. Esme - jei negydai biciu, tai platini erkes. Tiesiog laikai erkiu veisykla. Per tokius "ekologus" niekaip tu erkiu ir negali sunaikinti. Pikta.
Ok pazaidziam zaidima.

cia tik tavo nuomone ? ir niekuo nepagristas kaltinimas ?, renyka tau pasakys, kad ir us smeista galima papult su tokiais pareiskimai. Kaip gali kaltinti nemacius ir tu erkiu neskaiciavus, nei as taves nei tu manes nepazysti, kam purvais drabstytis ?
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgp 31 , 21:55

Jo,Zalias,įspraudė tave moteriškės į kampą.Nenorėčiau būti tavo vietoje,o kas blogiausia,kad visos trys teisios.Užkibai ant Liukos primankės apie kiaušinius,praradai budrumą,o čia iš krūmų šast Kicė su Rennyka.Žaidimai čia nepadės,reikia svaresnių argumentų.Gal tu parašyk,kad tipo neprisimeni tiksliai,kaip ten pernai buvo.Lyg ir dėjai tas juosteles,lyg ir ne.Nu tipo efekto didelio nebuvo.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai:Mediniai
Bičių šeimų skaičius:1-10
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:914
Užsiregistravo:2009 Lap 22 , 11:59

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 01 , 08:18

kice man toks jausmas, kad kaltini mane, kad visas lietuvos bites apkreciau erkemis. Jei ka erkes atsirado lietuvoje kada manes darr nebuvo :) . Jei pati gydai nuo erkiu, reiskia pas tave ju yra ir tu platini ne maziau nei as, o gal isivaizduoji, kad nepalatini ?

Nereikia savo problemu suversti kitiems, visi kalti tik ne as, cia biski zemo lygio logika. Ir jei nori pasneket, buk malonifaktais irodymais, citatom, moteriskos nelogiskos emocijos man visi neidomios. Blyn sakiau nesigincysiu su moteriskom, ale vis ilendu, sorius, nebepasikartos :)
vigintas
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika bakfasas pit
Pranešimai:484
Užsiregistravo:2013 Sau 13 , 12:27

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 01 , 08:25

Moterys tikrai teisios,turiu ir as toki bitininka salia,2 metai perku vaistus ir delioju uz dyka,bet dziaugiuos,pas mane situacija gereja su erkem
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai:Mediniai
Bičių šeimų skaičius:1-10
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:914
Užsiregistravo:2009 Lap 22 , 11:59

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 01 , 08:30

vigintas rašė:Moterys tikrai teisios,turiu ir as toki bitininka salia,2 metai perku vaistus ir delioju uz dyka,bet dziaugiuos,pas mane situacija gereja su erkem
Galvok, tu gi vyras gali logiskai padeliot faktus: pas tave negydomos bites nuo erkiu ismirsta po 2 metu, pas mane negydomos jau pragyveno maziausiai 4 metus (nezinau keliu metu buvo spieciaus motina). Kokia isvada gali padaryt ?
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 01 , 08:34

zalias7 rašė:...Kokia isvada gali padaryt ?
Išvada tokia,kad tu vienintelis savo aplinkoje negydai ir spiečiai pas tave atskrenda pakankamai švarūs.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
laisvamanis
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 16 rėmų
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:2
Bičių rasė:Apis mellifera
Pranešimai:57
Užsiregistravo:2015 Lie 11 , 19:11

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 01 , 08:44

kice rašė:Ne cia akcentus delioji. Ir Austeja cia niekuo detas. Esme - jei negydai biciu, tai platini erkes. Tiesiog laikai erkiu veisykla. Per tokius "ekologus" niekaip tu erkiu ir negali sunaikinti. Pikta.
Tai čia ir bėda, kad dalis bitininkų niekaip nesuvokia, kad erkių niekada ir nesunaikinsi. Po visų gydymo būdų geriausiu atveju jų lieka bent keli procentai (blogiausiu 30-60 %) ir vėl atsidaugina iki 100 % ir dar daugiau, tik šįkart jau atsparesnės tiems "gydymams". Na ir taip metai iš metų turim vis stipresnių erkių ir vis ištižesnių bičių (nes bitės išlieka ir tos kurios pačios visiškai nepasigina nuo erkių).

Vienintelis logiškas dalykas ko galima pasiekti, tai kad erkių skaičius būtų tiek mažas santykyje su bičių šeima, kad bičių šeimai kenktų labai mažai ir esminai netrukdytų darbui ir išgyvenimui. Tam yra skirtingi būdai. Vieni bitininkai renkasi būdą A) patys naikinti tas erkes. Iš to seka tai ką rašiau ankščiau. Kiti renkasi B) leidžia pačioms bitėms dorotis su savo kenkėjais. Išlieka tik stipriausios bičių šeimos, jos išleidžia spiečius ir vėl išlieka tik stipriausios šeimos ir vėl išleidžia spiečius. Tai vadinama gamtinė atranka. Man labai ir net labai keista, kad su tokiu dalyku dalis bitininkų visai nesusipažinę. Ką veikėt mokykloj per Biologijos pamokas? :)
vigintas rašė:<...>as toki bitininka salia,2 metai perku vaistus ir delioju uz dyka,bet dziaugiuos,pas mane situacija gereja su erkem
Aš tavęs nė už dyką chemikalų kišt savo aviliuosna neleisčiau. Vertybinis reikalas.
zalias7 rašė:Galvok, tu gi vyras gali logiskai padeliot faktus: pas tave negydomos bites nuo erkiu ismirsta po 2 metu, pas mane negydomos jau pragyveno maziausiai 4 metus (nezinau keliu metu buvo spieciaus motina). Kokia isvada gali padaryt ?
Logiškas žmogus padarytų išvada, kad gamtinė atranka veikia.
Kest rašė:
zalias7 rašė:...Kokia isvada gali padaryt ?
Išvada tokia,kad tu vienintelis savo aplinkoje negydai ir spiečiai pas tave atskrenda pakankamai švarūs.
Kest
O kaip su tamstos išvada jeigu aš gaudau savo spiečius? :)


Įdomiausia, kad čia mus užsipuolė, kaip kokius kvailus profanus. Tuo tarpu internete galite rasti pilna žinių apie gamtinį bitininkavimą (bitėms žiemai paliekamas medus, nededami chemikalai avilin) ir su 200 ir su 500 šeimų. Ir medaus derlius geras ir bičių šeimų metai iš metų žūsta vis mažiau. Aš visiškai galiu suprasti, kad visi renkasi kaip jiems bitininkauti, tačiau man sunku suprasti iš kur toks bukas varymas ant tų kurie pagrįstai pasirenka kitokį būdą nei jūs...
moskibots
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:526
Užsiregistravo:2010 Kov 19 , 20:46

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 01 , 09:33

Jei bitininkai selekcininkai atrenka, bites kurios geresnio charakterio ir daugiau medaus prineša, tai turbūt atrinkti tas kurios pačios apsivalo nuo erkių nebūtų problema. Deja apie sėkmingus pavyzdžius nelabai teko girdėt ar matyt. Gal apšviesit apie tuos sėkmingus atvejus?
Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 01 , 10:55

moskibots rašė:Jei bitininkai selekcininkai atrenka, bites kurios geresnio charakterio ir daugiau medaus prineša, tai turbūt atrinkti tas kurios pačios apsivalo nuo erkių nebūtų problema. Deja apie sėkmingus pavyzdžius nelabai teko girdėt ar matyt. Gal apšviesit apie tuos sėkmingus atvejus?
Nebuna sekmingu atveju, nes erkes isitaiso ant biciu nugaros, kur bites ju nusikratyti negali. Teko stebeti daug kartu bites su erke ant nugaros ir stebeti kaip jos kratosi, trinasi. Pacios erkes palieka bite, kai ji erkei nebenaudinga. As su erkemis kovoju nuo 1978 metu -, bet ir jos gyvos ir as dar vis kovoju. Gerai ivaldzius gydymo technologija - dideles problemos nesudaro.
Geriau veliau, negu niekada
vigintas
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika bakfasas pit
Pranešimai:484
Užsiregistravo:2013 Sau 13 , 12:27

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 01 , 12:45

Pagal jus jeigi serga,tai reikia ne gydyti o leisti numirti-naturali atranka Jeigu jus bibininkautumet kur nors Afrikoj ,tai trauk jus devynios,dabar kenkiat kitiems,priaugindami milijonus erkiu
moskibots
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:526
Užsiregistravo:2010 Kov 19 , 20:46

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 01 , 13:04

zenonasvez rašė: Nebuna sekmingu atveju, nes erkes isitaiso ant biciu nugaros, kur bites ju nusikratyti negali. Teko stebeti daug kartu bites su erke ant nugaros ir stebeti kaip jos kratosi, trinasi. Pacios erkes palieka bite, kai ji erkei nebenaudinga. As su erkemis kovoju nuo 1978 metu -, bet ir jos gyvos ir as dar vis kovoju. Gerai ivaldzius gydymo technologija - dideles problemos nesudaro.
Na aš taip pat manau, bet gal manantis kitaip turi kitokios informacijos. Kažkada metai iš metų naudojom gabono juosteles ir priėjom tokią ribą, kad per porą žiemų nuo 13 šeimų liko 4. Tai nuo to laiko į erkių kontrolę nebežiūriu pro pirštus.
laisvamanis
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 16 rėmų
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:2
Bičių rasė:Apis mellifera
Pranešimai:57
Užsiregistravo:2015 Lie 11 , 19:11

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 01 , 14:30

moskibots rašė:Jei bitininkai selekcininkai atrenka, bites kurios geresnio charakterio ir daugiau medaus prineša, tai turbūt atrinkti tas kurios pačios apsivalo nuo erkių nebūtų problema. Deja apie sėkmingus pavyzdžius nelabai teko girdėt ar matyt. Gal apšviesit apie tuos sėkmingus atvejus?
Yra tų sėkmingų atvejų. Tik jau kaip ir minėjau - susipažįstu su medžiaga, įsidedu galvon, o šaltinius ne visada išsaugau. Pasinaudokite paieška ir rasite pilna žinių apie varozei atsparias bites http://lmgtfy.com/?q=varroa+resistant+bees

Čia pvz pilna žinių ir nuorodų į daugiau žinių http://scientificbeekeeping.com/choosin ... ting-bees/
zenonasvez rašė: Nebuna sekmingu atveju, nes erkes isitaiso ant biciu nugaros, kur bites ju nusikratyti negali. Teko stebeti daug kartu bites su erke ant nugaros ir stebeti kaip jos kratosi, trinasi. Pacios erkes palieka bite, kai ji erkei nebenaudinga. As su erkemis kovoju nuo 1978 metu -, bet ir jos gyvos ir as dar vis kovoju. Gerai ivaldzius gydymo technologija - dideles problemos nesudaro.
Gali nukrapštyti bitės tas erkes nuo nugaros. Šiam tikslui pasiekti barstoma ant bičių cukraus pudra.
O šiaip, tai yra eile būdų kaip bitės tų erkių atsikrato. Pvz bitės atidarinėja perus, kuriuose yra erkės. Perai žūsta, bet erkės nebegali pasidauginti. Sukelia nepalankias sąlygas erkėms daugintis, pvz užkelia lizdo temperatūrą iki 35,5 ar net 36C. O kur perai ten ir daug drėgmės, tai labai nepalanku erkėms. Tokioms sąlygomis, jei koriai sudėti reikiamu atstumu erkių gali pasidauginti vos keletas procentų.
Dar vienas būdas kurį naudoja bitės -bičių vikšreliai savo išnaras užmeta ant erkių ir jos žūsta.
Dar vienas būdas - mažesnio dydžio korių akelės (tokio dydžio kokį pačios bitės pasidaro). Bitės išsirita net iki 15 (ar net daugiau) valandų ankščiau ir taip vėlgi sugadina erkių ciklą - šios nespėja pasidauginti.

vigintas rašė:Pagal jus jeigi serga,tai reikia ne gydyti o leisti numirti-naturali atranka Jeigu jus bibininkautumet kur nors Afrikoj ,tai trauk jus devynios,dabar kenkiat kitiems,priaugindami milijonus erkiu
Paskutinį kartą atsakau į šį klaidingą kaltinimą. ERKIŲ PRIAUGINA VISI. Ir jūs visi su savo chemikalais avilin priauginant pačių blogiausių erkių - kur kas atsparesnių nei tos kurios užauga bitininkaujant be chemikalų. https://www.youtube.com/watch?v=dQNA_u9EHso
vigintas
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika bakfasas pit
Pranešimai:484
Užsiregistravo:2013 Sau 13 , 12:27

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 01 , 16:07

Tam ir kaitaliojami vaistai kad erkes neigautu atsparumo,naudojjant rugstis,juosteles,amitraze .Negi tu sito nesuvoki?
laisvamanis
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 16 rėmų
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:2
Bičių rasė:Apis mellifera
Pranešimai:57
Užsiregistravo:2015 Lie 11 , 19:11

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 01 , 16:10

Kodėl kaitalioja chemikalus aš puikiai suprantu. Bet po tokio klausimo iškilo didelė abejonė, ar iš to ką parašiau aš, gerbiamasis išvis ką nors supratai..
Paskutinį kartą redagavo laisvamanis 2015 Rgs 01 , 16:22, redaguota 1 kartą(us).
laisvamanis
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 16 rėmų
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:2
Bičių rasė:Apis mellifera
Pranešimai:57
Užsiregistravo:2015 Lie 11 , 19:11

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 01 , 17:39

moskibots rašė: Man teko girdėt, kad tokios sąlygos labai skatina spietimą. Ar su spiečiais išskrendančias erkes nelaikot blogybe? Jau nekalbant, kad vietoj medaus nešimo auginami spiečiai.
Na, jei medų nukeli į šonus (o tarpe perų-medaus įkiši tuščius korius) ar net į antro aukšto šonus, arba net dalį perų į antrą aukštą (jei jau pakankamai šilta ir perų bei bičių lb daug), tai mano trumpa patirtimi bitės skuba medų nešti, o motina turėdama vietos - kiaušina. Va jei lizdą visa užpila medum, tai tada jau spiečia garantuotai (bent jau mano patyrimas kol kas tokis) :) O kaip kitiems būtų nežinau.. manau, kad kita bičių rasė gali elgtis ir kaip nors kitaip, kad ir pvz spiesti, kaip kad jums teko girdėti...

Retas spiečius turi proga išskristi nepačiuptas... Man svarbiausia, kad bitės gebėtų susidoroti su erkėm ir kitais kenkėjais, o ne tai, kad jos apskritai turi erkių. Aišku norėčiau, kad tų erkių nebūtų išvis, bet deja gamta kitaip numačius turi..
Dramblys19
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:489
Užsiregistravo:2013 Bir 09 , 19:42

Re: Bičių maitinimas

2015 Rgs 01 , 17:48

Jo smarki beprasmė diskusija.
Jei Laisvamanis teisus - nebegydom daugiau nieks bičių nuo erkių! Siūlau eiti dar toliau- koperuotis su visais aplinkinių valstybių bitininkais ir netgi kontinentais, ot užkursim pirtį erkėms, maža nepasirodys :lol:
Ką tada jos darys kai bičių neliks. Tikjau nereikia pasakot kad bitės suspės prisitaikyti, jei jau erkes prisitaiko prie vaistų - išgyvens ir prisitaikys ir prie siaurų tarpų ir temperatūrų.
Yra tokie žmonės vadinami naudotojais - va keletas tokių ir tarp bičiulių atsiranda, o pateisint savo tingėjimą - dar ne tokių versijų prisigalvot galima.
Mane tai užkabino dėl to, kad netoli nuo mano bityno irgi laikomos bitės - medus imamas viena kart per sezoną - apie jokį gydymą kalbos net nėra. Buvau jį susitikęs pavasarį - pirmas klausimas kiek šeimų pas mane mirė, kai pasakiau kad nė vienos jis irgi pasigyrė, kad žiema puiki ir iš 16 tik 6 neišgyveno.
Dar kas erzina, kad spietynių tiek kad medžių neužtenka. Gaudo, jungia po 4-5 ir giriasi, kad puikiai bitininkauja. Buvau mačiau, aviliai suklypę, žolė už avilius didesnė vnz bardakas juodas.
Vat jaučiu iš jo ir pas mane spiečiukas mažiukas atklydo -dvi saujos bičių rašiau čia kažkur koks jis. O aš durnelis gydau, maitinu popinu...
Aš ne toks, tik paprasčiausiai demagogai sunervino.

Grįžti į