UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

Alternatyvios bitininkavimo technologijos
Vartotojo avataras
raamzis
Patyręs narys
Pranešimai:586
Užsiregistravo:2009 Sau 15 , 12:22
Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Bal 26 , 12:08

Na laukiu nesulaukiu paaiskinimo kam visgi tas cukrus penetuveje,ar tik ne spietimo nuotaikoms panaikinti?
Skype-toks lietuvis
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Bal 26 , 13:01

Su cukrum turetu buti taip: bites cukraus nulaizo tik tiek kiek jis atidregsta nuo avilyje esancios dregmes. Tai tarsi mechanizmas sugebantis bites pamaitinti mazais kiekiais per gan ilga laiko tarpa. Atkrenta bitininko rupestis kad ir po 50-70 gr sirupo ispilstymas kiekviena diena i kiekviena avili. Bites nors ir turedamos labai maza maisto saltini, gerai vystosi, nes tas saltinis neissenkamas ir pastovus. I medu cukrus nepatenka, nes del mazu kiekiu sunaudojamas paciu biciu bei peru auginimui. Tik klausimas: ar netures toks nepilnavertis maistas kaip cukrus paciu peru kokybei (gyvybiskumas, atsparumas ir t.t.)?
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Bal 26 , 13:37

Velniškai neturiu laiko šiomis dienomis ką nors aiškinti ar filusufuoti, nes parduodu savo visas bites ir penkias bitydes. :'( :'( :'(
Pradėsiu viską iš naujo jau trečią kartą per visus 33 bitininkavimo metus. Antrą kartą pasitaikė verslininkas "optimistas", kuris labai gerai moka už bites ir inventorių ir neparduoti būtų tiesiog neprotinga.
Paskutinį kartą redagavo TRANAS 2009 Bir 26 , 21:48, redaguota 1 kartą(us).
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Bal 26 , 13:41

Valo, viską labai tiksliai už mane išaiškino Med, tik bereikalo baiminasi dėl įtakos perams. Kodėl - kai turėsiu laiko paaiškinsiu.
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Bal 26 , 15:57

Gal todel, kad cukrus tai angliavandeniai, o visa kita kas reikalinga normaliam peru vystymuisi gaunama pradzioj su pieneliu, o po to su ziedadulkemis (baltymai). Jei taip, tai jei nebutu meduje ziedadulkiu, tai medus zmogaus mityboje neturetu kazkokiu didesniu pranasumu pries cukru apart gero medaus kvapo? :wasntme:
Se
Sergijus

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Bal 26 , 21:14

Med,ar Tu rimtai manai,jog žiupsnelis cukraus penėtuvėj,išspres spietimo,"tuščiuoju metu",problemą?? :think: Tuomet aš nupučiu dulkes nuo senųjų,litrinių penėtuvių ir pilstau ten,kasdien po saują cukraus!! VALIOOOOOOO,RŪPESTIS ATKRITO!!! :dance: :dance: :dance:
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Bal 26 , 21:49

Spietimo problemos cukrus neissprendzia taip pat kaip ir Kandi teslos naudojimas, nes spietimas yra uzkoduotas biciu genuose. Ta padaryt gali tik genetikai, dirbtinai pasaline gena ar ju grupe, kurie atsakingi uz dauginimosi funkcija. Cukrus siame reikale tik skatina motineles darba, o tuo paciu ir biciu seimos vystymasi.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Bal 26 , 22:06

Med, lygiai taip pat ir aš mąstau. Angliavandeniais niekas perų nemaitina. Bitės žino ko reikia augančiam organizmui(baltimų, vitavinų, mikroelementų, sočiųjų riebalų ). Mes (medų) per dau sureikšminome, tai tik gryna energija, šilumai gaminti ir sparneliais plasnoti, bet tokia klaidinga reklama yra naudinga mums patiems, padeda realizacijai. Naivuoliai tiki ir perka(vaistą ir maistą). Tokie jau tie žmonės esame, maustome vieni kitus kaip tik įmanydami (visokie aktimelai, maisto papildai net 20 rūšių, reklama, vaistai, vitaminai, padeda nuo to ar ano), o jei iš tikrųjų tai ten tik šlamštas.
Medus prieš cukrų pranašesnis tik tuo, kad jį jau gali tiesiogiai įsisavinti (deginti) organizmas (bitės, žmogaus) nebereikia virškinimo organams perdirbti.
Gerai mąstai, varyk ir toliau taip. Šiame dabartiniame reklamos liūne nemąstantis žmogus tampa AUKA. Kaip pastebėjei, aš savo didžiają komentarų dalį ir skiriu tik tam, kad bitininkai mąstytų, o kai įpranti viską analizuoti ir kiekvieną teiginį pagrysti bent keliais žinomais logiškais faktais, daraisi "kietas". Mąstantis bitininkas visada suras teisinga sprendimą pats ir jam nereikalingi jokie tranų ar popierinių mokslininkų patarimai. Gaila, kad čia forume, tų mąstančių nelabai yra, daugiau tik vyksta neapgalvoti "buitiniai ginčai" ir nusišnekama kartais iki elementariausių dalykų nesuvokimo. Bet toks etapas žmonėms yra būdingas, su laiku visi surimtėja ir neberašo vien todėl, kad parašyti.
Aš nuotraukas patalpinau, o aprašymą nedarau ne vien dėl laiko stokos, bet kad bitininkai patys paanalizuotų ir pamąstytu, kodėl būtent taip o ne kitaip. Viską paduok gatavą, tai paskui įpranta ir be patarimo nebežino ir kada lizdą plėsti reikia.
Se
Sergijus

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Bal 26 , 22:22

Kažkur skaičiau,jog medaus tirpalą lašinant žmogui į veną,galima išlaikyti jį,(žmogų),gyvą ir givybingą kur kas ilgiau,nei lašinant gliukozę.Tiesiog-gliukozė pigiau...Įnformacijos šaltinio nurodyt negaliu,nes neprisimenu. :)
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Bal 26 , 22:52

O kur jiems detis, tik cukru duoti. As karta Islandijoje vaziuoju pro viena uki, jomajo - aviliai. Galvoju, psio, man jau vaidenasi, kazkur siaureje, kur apskritai maksimali temperatura kada nors uzfiksuota - +23, o vasara virs 15 pakyla retai. Aviliai!!! Ir apgyvendinti. Paziurau as internete, ogi bites ne tik, kad Islandijoje, bet ir Grenlandijoje ir Aliaskoje - Fairbankse - uz poliarinio rato laiko. Ir visi duoda cukru. Iki vienintelio "istisas" dvi tris savavaites trunkancio medonesio. Grenlandijoje pvz. zydi kazkokokios neuzaugos ievos, is kuriu grenlandijos visi trys :lol: bitininkai paima po 15-20 kilu medaus. Nes buna silta (apie +12-15) ir visa para sviesu. Ir kaina ten jo kaip ambrozijos su aukso pudra. Va taip. Kas angliskai skaitot - wikipedijoje apie tai yra... :)
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Bal 27 , 20:31

medus kartais padeda visai netiketais atvejais.Pvz,kazkada kai buvau vaikezas labai megau motociklus,zinoma jie buvo griuvenos ir kasdien tekdavo remontuot,atlikti suvirinimo darbus.tad akys nuolat nudegdavo ir budavo istisos nemigo naktys.Labai gaila,kad tomet nezinojau,kad siuo atveju nepamainomas vaistas-vandeninis medaus 25 % tirpalas.Kaip ranka nuima. :ok:
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Bir 24 , 17:54

Cia visa serija is prancuzu bitininkavimo,pvz cia paprastas budas su anglies dvideginio pagalba uzpildyti nukleusus bitemis
Vartotojo avataras
raamzis
Patyręs narys
Pranešimai:586
Užsiregistravo:2009 Sau 15 , 12:22

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Bir 25 , 15:21

O paciam ar teko savo rankom ta padaryti? kazin kiek laiko cia trunka ta narkoze,ir kiek laiko trunka kol jos uzmiega?Audrunui klausimelis.
Skype-toks lietuvis
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Bir 25 , 19:30

Uzmiega momentaliai,dideliuose ukiuose visada svarbu laiko sanaudos,toks budas kaip matome labai greitas.Nezinia tik ar netrumpina biciu amziaus?
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Bir 26 , 00:00

Pabandykite su amonio salietra ir užmiega
Vartotojo avataras
kalianas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano: kalchoziniai ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Sau 23 , 16:50

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Bir 26 , 07:31

jonai, o kokia tai technologija su amonio salietra??
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Bir 27 , 15:46

Siulyciau is daugelio ivairiu dalyku atsirinkti ir sau prisitaikyti tik atskirus technologinius procesus ar irengimus.Bitininkyste kaip itin specifinis verslas dar labiau specifikuojasi pagal gamtine platuma,temperaturos rezima,taciau yra dalykai kurie tinka tiek siaures tiek pietu salims.Pvz mano aprasyta prancuzu bitininkavima su gelbejimosi motinelemis siaures kraste vargu ar pritaikysit,nes cia sezonas trumpesnis,tad maziau deslios motinos isaugins mazesnes seimas ir surinks maziau medaus,o pietuose,kur aktyvus biciu sezonas trunka 6 men,pilnai uztenka ir tokios kokybes motinu,seimas intensyviai veziojant prie medingu augalu plantaciju.Taciau toks metodas yra tik mazesnes blogybes pasirinkimas,nes priziurint milziniska kieki biciu seimu fiziskai neimanoma tu motinu kontroliuoti.Beje ir ten yra bitininku,kurie geriau renkasi mazesni biciu seimu skaiciu,taciau kontroliuoja motinas.Tiesiog tai yra tam tikru bitininkystes verslo modeliu pranasumu ir trukumu palyginimas siekiant kiekvienam pagal supratima ir sugebejimus(kompetencija) ir salygas prisitaikyti sau.
Kaimyna$
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaauksciai(bitide), dadano.
Pranešimai:68
Užsiregistravo:2008 Geg 01 , 10:50

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Bir 27 , 19:40

TRANAS rašė:Med, lygiai taip pat ir aš mąstau. Angliavandeniais niekas perų nemaitina. Bitės žino ko reikia augančiam organizmui(baltimų, vitavinų, mikroelementų, sočiųjų riebalų ). Mes (medų) per dau sureikšminome, tai tik gryna energija, šilumai gaminti ir sparneliais plasnoti, bet tokia klaidinga reklama yra naudinga mums patiems, padeda realizacijai. Naivuoliai tiki ir perka(vaistą ir maistą). Tokie jau tie žmonės esame, maustome vieni kitus kaip tik įmanydami (visokie aktimelai, maisto papildai net 20 rūšių, reklama, vaistai, vitaminai, padeda nuo to ar ano), o jei iš tikrųjų tai ten tik šlamštas.
Medus prieš cukrų pranašesnis tik tuo, kad jį jau gali tiesiogiai įsisavinti (deginti) organizmas (bitės, žmogaus) nebereikia virškinimo organams perdirbti.
Gerai mąstai, varyk ir toliau taip. Šiame dabartiniame reklamos liūne nemąstantis žmogus tampa AUKA. Kaip pastebėjei, aš savo didžiają komentarų dalį ir skiriu tik tam, kad bitininkai mąstytų, o kai įpranti viską analizuoti ir kiekvieną teiginį pagrysti bent keliais žinomais logiškais faktais, daraisi "kietas". Mąstantis bitininkas visada suras teisinga sprendimą pats ir jam nereikalingi jokie tranų ar popierinių mokslininkų patarimai. Gaila, kad čia forume, tų mąstančių nelabai yra, daugiau tik vyksta neapgalvoti "buitiniai ginčai" ir nusišnekama kartais iki elementariausių dalykų nesuvokimo. Bet toks etapas žmonėms yra būdingas, su laiku visi surimtėja ir neberašo vien todėl, kad parašyti.
Aš nuotraukas patalpinau, o aprašymą nedarau ne vien dėl laiko stokos, bet kad bitininkai patys paanalizuotų ir pamąstytu, kodėl būtent taip o ne kitaip. Viską paduok gatavą, tai paskui įpranta ir be patarimo nebežino ir kada lizdą plėsti reikia.

Kazkaip nebuvau skaites tos temos,tai tik dabar uzkliuvo kelios frazes pasakytos ,kaip manau gana patyrusio zmogaus. Buvau sokyruotas.Gal as tai labai sureiksminau,bet :
Kalbos,kad medus ir cukrus skiriasi tik tuo,kad vienas kvepia o kitas ne ir kad viena organizmas gali iskart isisavint,o kita turi suvirskint,tai tolygu tam kad nafta ir benzinas yra tas pac,tik automobilis nafta paprasciausia turetu kazkaip "suvirskint",o benzina gali iskart deginti. Taigi ateityje galesime pardavineti invertuota cukru,kuri organizmas irgi gali deginti iskart :chi: Zinoma jei tai butu kalbama apie rudenini biciu maitinima,tai netureciau dideliu priestaravimu apie "gryna energija"
Taigi vat taip va ir vel tie buitiniai ginsai is nelebei patyrusio zmogeno pasipyle :beer: gal jis ne viska teisingai suprato,bet... klysti gi zmogiska mum tiem kur zeme vaikstom ;)
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Bir 27 , 21:39

Gerb. Kaimynas, kad nekiltu "buitinis ginčas" tai aš ir nesiginčisiu. Mąstyk, kaip Tau atrodo, o aš parašiau, kaip man atrodo. Tik velniškai patiko Tavo palyginimas naftos ir bendzino . Jei nieko prieš dabar ir aš šį palyginimą naudosiu lygindimas cukrų su medumi.
Tarp kitko ir dar vieną gerą dalyką paviešinai manydamas , kad taip galį būti, kuriuo aš neišdrįsau, kad vietoje cukraus yra daug sveikiau naudoti cukraus invertą. Kai kurie pensininkai užsiieniečiai būtent vietoje cukraus naudoja invertuotą cukrų, kad neapkrautų savų kepenų cukraus virškinimu ir pigiau kaip medų pirkti. Bet aišku, kad medaus kvapas ir menkutė dalis mineralinių medžiagų jame esančių yra daug maloniau ir organizmui naudingiau, bet tai nereiškia, kad GYDO. O, kad medus gydytų ką nors, tai jo būtų ir vaistinėse ir receptuką parašytų, o dabar tik pataria žoleles gerti su medumi, kad sergančiam ir energijos būtų daugiau ir žoleles organizmas geriau įsisavintų, nes mažiau reikia virškinti. Medus, pagal mano supratimą yra tik labai geras padėjėjes organizmui pasveikti ir stiprintojas, o gydymo funkcija atlieka tikri vaistai. Jei pats TIKI, kad medus gydo, tai aš pačiam pavydžiu, ir aš taip norėčiau manyti, bet nerandu nei vieno patvirtinančio argumento rimtų mokslininkų. Tikintį ir švęstas vanduo gydo, ir bitelė yra dėvo sutverta ir su tikinčiais ginčas yra absoliučiai beprasmis reikalas. Todėl nesiginčikime ir gyvenkime laikydamiesi kiekvienas savo nuomonės. Man pavyzdžiui netrukdo, kad pats medumi "gydais", tai nepergyvenk ir dėl manęs. Gyvenkime kiekvienas sava galva, o tokių kalbų į eterį neleiskime, nes tai labai bloga reklama medui. Daug geriau, kad valgant medų galvoji, kad jis dar ir gydo ir iš tikrųjų, kas taip galvoja ir tiki tuo, tai taip ir yra. Pavydžiu tikintiesiems.
:think:
Kaimyna$
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaauksciai(bitide), dadano.
Pranešimai:68
Užsiregistravo:2008 Geg 01 , 10:50

Re: UŽSIENIETIŠKOS TECHNOLOGIJOS

2009 Lie 02 , 11:40

vinipux rašė:ir is kur Jūs ištrauket kad medus gydo? is kur cia tokia teorija?

Na cia jau buitiniai pokalbiai,bet net ir paprastas vanduo gydo,reikia tik tinkamai ji pritaikyti.Vel gi ka vadinsim gydymu? Paprastas pasnekesys su psicologu ar tai ismananciu zmogumi gali isgydyti nuo depresijos uzuomazgu ar blogos nuotaikos. Pirtyje galima naudoti medaus aromaterapija(beje ne til medaus kvapas gali but ir zoleliu) tai pagerina nuotaika,o staigus temperaturos pokytis (apsislakscius paprastu saltu vandeniu ar isokus i baseina) gerina kraujotaka.
Taigi jei laikytis teorijos,kad gydo tik tai,ka isgerus ar kokia procedura padarius iskart matomas ar jauciamas rezultatas,tai geriausia ir efektyviausia gydymo priemone yra amputacija(nes pasalinus ranka tau nebeskaudes pirsto sanariu),o geriausias vaistas nuo visu ligu,tai nuodai (nes isgydo nuo pacios sunkiausios zmogaus ligos,kuri visuomet baigiasi mirtimi .. ta liga tai gyvybe).
Stai tokios va teorijos biciuli. Jei i viska paziureti kitu kampu,tai vaistu isvis nera..bet apie tai jau neberasysiu ;)

Grįžti į