Bitininkavimas bitidėje

Alternatyvios bitininkavimo technologijos
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42
Re: Bitininkavimas bitidėje

2009 Bal 18 , 22:18

Du būdai.
Pirmas : ant aukšto su lizdiniais rėmais dedi aukštus su pusrėmiais, pirma vieną, o po 10-14d po pirmuoju pakiši dar kitą. Didelė tikimybė, kad pradėjus žydėti kiaulpienėms iš apačios tą aukštą su lizdiniais rėmais galėsi ištraukti ir uždėti ant viršaus, bet atskirti jį reikės hanemano tvorele, kad nebepereitų į jį motina . Pasibaigus pavasariniam medunešiui jį nuimsi ir išsukęs medų, galėsi išlydyti. Jei pirmą aukštą su pusrėmiais galėtai sukomplektuoti su pasiūtais rėmais, tai perėjimas būtų greitas ir sėkmingas.
Antras: pusrėmiais aukštais lizdą pleti į apačia. Jei pavasarinis medunešis bus silpnas, tai motina, tame lizdinių rėmų aukšte, užsibus iki joninių.
Mano manymu, geresnis yra pirmas varijantas.
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26

Re: Bitininkavimas bitidėje

2009 Bal 18 , 22:31

Galima lizdinius Dadano remus palikt pacioj apacioj. Ant ju kraut magazininius ir ziemot leist su tais lizdiniais apacioj ir 3 korpuseliais magazininiu virsuje. Tokiame aukstame avilyje bites puikiai ziemoja. Tik minusas tas, kad veliausiai apsiskraido.Pavasari be vargo galesite istraukt tuos du aukstus su lizdiniais remais. Kitas variantas, kuri as pasirinkau vakar, tai lizdo pletimas magazininiais remeliais, pakisant po tais lizdiniais remais.Motineles labai nenoriai palieka tokius lizdinius remus. Todel, kai normaliai bus apgyvendinti magazininiai remeliai (bus peru) po tais lizdiniais, as visas bites purtysiu i apacia ir desiu groteles.
Kaimyna$
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaauksciai(bitide), dadano.
Pranešimai:68
Užsiregistravo:2008 Geg 01 , 10:50

Re: Bitininkavimas bitidėje

2009 Bal 19 , 10:53

Na pirmasis tranas metodas atrodo visai neblogai,tik jeigu uzdeciau ant virsaus sukomplektuota auksta su pasiutais koriais,o paskui (po poros savaiciu) ji nuleisciau zemyn,o ant jo uzdeciau dar viena tuscia korpusa su pasiutais koriais ir paciam virsui tuos dadaninius :F gal butu viskas o.k.
O del palikimo tu remu vasarai,tai nebenoriu ju palikt jau senoki koriai ten.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Bitininkavimas bitidėje

2009 Bal 19 , 14:58

Pagal Tavo varijantą gali būti dvi "bėdos";
Pirma - motin dar gali nespėti apsigyventi aukšte su pusrėmiais ir ją reikės "iškeldinti".
Antra- tame dabartiniame lizdinių rėmų aukšte tikrai bus nemažai labai jaunų perų ir dar kai kurie kiaušinėlio stadijoje
, kurie tikrai sutrauks ten visas jaunas bites, nes į tą viršutinį aukštą pakils ir visa šiluma. Pačioje apačioje atsidurs naujas aukštas su pusrėmiais, kuriame visi perai taip pat bus labai jauni, jauni ir kiaušinėlio stadijos ir dar atskirti visai tuščio aukšto. Susidarys kritinė situacija, (lizdas perskirtas pusiau). Pas mus Lietuvoje dar galimi naktiniai atšalimai net iki 4-8 laipsnių šalčio. Šitiems jaunykliams gręsia atšalimas, o vėliau apie birželio vidurį, gali pasirodyti ir puviniai.
KAM RIZIKUOTI ? Taip darydamas - niekuo neišloši, o pavojų gali būti. Neskubėk ir būsi pirmas.
Aišku aš čia "nupiešiau" blogiausią varijantą, šito viso blogumo gali ir nebūti. Viską lems orai ir kiti atsitiktinumai, pvz. lizdo pertvarkymo metu kur "papuls" motina ir t.t. Dirbant, pagal mano pasiūlytą varijantą tų atsitiktinumų beveik nebus.
Jei skaitai mano "pamokslus" tai pastebėjei, kad aš didelis priešininkas lizdo skaidymo pusiau, į tarpą įkišant aukštą su nepasiūtais koriais. Lietuvos klimatinėmis sąlygomis šitaip galima daryti tik birželio- liepos mėn. Šitokio principo lakydamasis aš sėkmingai išvengiu susirgimų puviniais. Kovoti su spietimu sėkmingai galima ir be šito.
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Bitininkavimas bitidėje

2009 Bal 19 , 22:04

TRANAS rašė:Pagal Tavo varijantą gali būti dvi "bėdos";
Pirma - motin dar gali nespėti apsigyventi aukšte su pusrėmiais ir ją reikės "iškeldinti".
Antra- tame dabartiniame lizdinių rėmų aukšte tikrai bus nemažai labai jaunų perų ir dar kai kurie kiaušinėlio stadijoje
, kurie tikrai sutrauks ten visas jaunas bites, nes į tą viršutinį aukštą pakils ir visa šiluma. Pačioje apačioje atsidurs naujas aukštas su pusrėmiais, kuriame visi perai taip pat bus labai jauni, jauni ir kiaušinėlio stadijos ir dar atskirti visai tuščio aukšto. Susidarys kritinė situacija, (lizdas perskirtas pusiau). Pas mus Lietuvoje dar galimi naktiniai atšalimai net iki 4-8 laipsnių šalčio. Šitiems jaunykliams gręsia atšalimas, o vėliau apie birželio vidurį, gali pasirodyti ir puviniai.
KAM RIZIKUOTI ? Taip darydamas - niekuo neišloši, o pavojų gali būti. Neskubėk ir būsi pirmas.
Aišku aš čia "nupiešiau" blogiausią varijantą, šito viso blogumo gali ir nebūti. Viską lems orai ir kiti atsitiktinumai, pvz. lizdo pertvarkymo metu kur "papuls" motina ir t.t. Dirbant, pagal mano pasiūlytą varijantą tų atsitiktinumų beveik nebus.
Jei skaitai mano "pamokslus" tai pastebėjei, kad aš didelis priešininkas lizdo skaidymo pusiau, į tarpą įkišant aukštą su nepasiūtais koriais. Lietuvos klimatinėmis sąlygomis šitaip galima daryti tik birželio- liepos mėn. Šitokio principo lakydamasis aš sėkmingai išvengiu susirgimų puviniais. Kovoti su spietimu sėkmingai galima ir be šito.
Čia truputį ne taip. Amerikinio puvinio viena iš vystymosi sąlygų - pakankama šiluma. Lizdo atšaldymas tos ligos paumėjimui nesudarys sąlygų. Lizdo atšaldymas sudaro sąlygas vystytis askosferozei (kalkiniams perams).
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Bitininkavimas bitidėje

2009 Bal 20 , 09:39

Sigitai, čia viskas tvarkoje, aš ir nesakau, kad per atšalimą išsivysto puviniai. Aš ir sakau, kad daug vėliau, tik apie birželio mėn, kada jau pakankamai šilta ir tvanku, bet pagrindą tai ligai atsirasti kaip tik ir sudaro atšalę jauni perai dar balandžio - gegužės pradžioje. Daugumos šeimų bitės juos laiku pašalina, bet silpnesnių šeimų bitės nespėja pašalinti, o jau vėliau, kada jie pradeda pūti ir suyra, nebeimanoma ir pašalinti.
Per ankstyvą bičių šeimos lizdo plėtimą, dalinant perų lizdą pusiau, dar sukelia ir daugiau ligų, viena iš jų yra eskoferozė, kurią ir pats mini.
Toks lizdo plėtimas, Lietuvos gamtinėmis sąlygomis, dažnai duoda atvirkščią efektą, turiu galvoje, kad nepagreitina šeimos vystymosi, dėl ko jis ir rekomenduojamas, bet sulėtina ir dar yra priežąstimi įvairių ligų atsiradimui. Todėl "jaunimui" ir patariu, kad, kol gerai nėra įvaldę bičių gyvenymo "vadybos" - NEVERTA RIZIKUOTI.
Vėliau, kai orai atšylą, po sodų žydėjimo, su tikslu mažinti bičių spietlumą, šitaip daryti galima , bet ir tai nėra būtina. Geriau tuo laikotarpiu praplėsti lizdą neskaidant perų lizdo, papildomai papepenėti bites kandi, padidinti lizdo vėdinimo galimybęs ir noirimas tikslas bus pasiektas be jokios RIZIKOS SUSIRGTI.
Kaimyna$
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaauksciai(bitide), dadano.
Pranešimai:68
Užsiregistravo:2008 Geg 01 , 10:50

Re: Bitininkavimas bitidėje

2009 Bal 24 , 01:31

Taigi TRANAS ...mazdaug patvirtinai mano speliojimus,kad is to varianto galima sulaukt bedu,taigi meginsiu buti kantresnis :shame: tik va tu visokiu tvoreliu,tai as nemegstu ir pameginsiu apsieit be ju :good:
Vartotojo avataras
raamzis
Patyręs narys
Pranešimai:586
Užsiregistravo:2009 Sau 15 , 12:22

Re: Bitininkavimas bitidėje

2009 Bal 30 , 21:36

Turiu stai koki sovietini kurini,kaip manot jeigu pakisus ratus,ir padarius prikabinima prie traktoriaus?Ar but galima tiketis nuvaziuoti i rapsu lauka ir nuimti medaus derliu?O gal kas bitininkaukate tokio tipo bitidese ir turit patirties?
laukiu komentaru .
Skype-toks lietuvis
Kaimyna$
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaauksciai(bitide), dadano.
Pranešimai:68
Užsiregistravo:2008 Geg 01 , 10:50

Re: Bitininkavimas bitidėje

2009 Geg 01 , 13:19

Tokio tipo bitides buvo dedamos ant traktoriniu priekabu (platformu ir veziojamos.Mano yra panasaus tipo,tik mazesne,o traktoriaus jai tampyt neturiu,tai stovi prie sodo kaip netampomas vagonelis.
Vartotojo avataras
Robertas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir įvairių kolekcija...
Bičių šeimų skaičius:apie: 50
Bitininkavimo stažas:23
Bičių rasė:B+C+V
Pranešimai:588
Užsiregistravo:2008 Gru 11 , 01:14

Re: Bitininkavimas bitidėje

2009 Geg 29 , 21:26

Bitininkaudamas bitideje susiduriau su tokia problema.
Imant medu krestelejus remeli bites pabyra ne vien i korpuseli bet ir aplinkui, paskui ilgai ir nuobodziai laipioja po visa bitide. Nors ir buna atidaryti langai su isleistuvais bet jos neskuba palikti bitides (jaunos). Paskui buna gaila jas palikti, tai atidarau kokia nors laka kad iskristu, bet toli grazu ne visos ta laka randa.
Galvoju susimeitraut koki uzmaunama antdekla, kad krestelejus remeli visos bites subyretu i lizda.
:think:
Kaimyna$
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaauksciai(bitide), dadano.
Pranešimai:68
Užsiregistravo:2008 Geg 01 , 10:50

Re: Bitininkavimas bitidėje

2009 Bir 19 , 20:11

Robertai,norelau pasiteiraut kokiu budu pac pleti lizdus..ar tik vertikaliai aukstyn ar dar kaip bandai keist korpusus vietomis? Esme ta,kad daugiaauksciuose esu naujokas,o kai pameginau kaitaliot korpusus pagal kokiatai literatura,tai man gavosi visai bardakas (bites denge medu lizdo vidury ir pan.)Zinoma gal ir iveliau kokiu klaidu,o ir su laiku buvo striuka,tai prisiminiau kad vienas bitininkas siule net toki varianta(kai ner daug laisvo laiko),kad reik lizdo apacion pristatyt planuojama korpusu skaiciu,o ant virsaus uzkelt perziemojusi lizda..tipo lizdas pamazu didedamas keliaus apacion ,o virsuj liks tik medus...kazin ar vertetu bandyt toki varianta :F
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: Bitininkavimas bitidėje

2009 Bir 19 , 20:42

nukrest ir uztvert tvorele ant apatiniu pusremiu kol dar yra medunesis,kad susitvarkytu lizda ziemai.
Kaimyna$
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaauksciai(bitide), dadano.
Pranešimai:68
Užsiregistravo:2008 Geg 01 , 10:50

Re: Bitininkavimas bitidėje

2009 Lie 02 , 11:43

Audrunas rašė:nukrest ir uztvert tvorele ant apatiniu pusremiu kol dar yra medunesis,kad susitvarkytu lizda ziemai.
Dekui ,biciuli,bet butu gerai,kad rastusi toks budas,kuris leistu nenaudoti jokiu tvoreliu. Siemet matyt reiks det tvoreles ;)
Vartotojo avataras
Robertas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir įvairių kolekcija...
Bičių šeimų skaičius:apie: 50
Bitininkavimo stažas:23
Bičių rasė:B+C+V
Pranešimai:588
Užsiregistravo:2008 Gru 11 , 01:14

Re: Bitininkavimas bitidėje

2009 Lie 04 , 16:36

obertai,norelau pasiteiraut kokiu budu pac pleti lizdus..ar tik vertikaliai aukstyn ar dar kaip bandai keist korpusus vietomis? Esme ta,kad daugiaauksciuose esu naujokas,o kai pameginau kaitaliot korpusus pagal kokiatai literatura,tai man gavosi visai bardakas (bites denge medu lizdo vidury ir pan.)Zinoma gal ir iveliau kokiu klaidu,o ir su laiku buvo striuka,tai prisiminiau kad vienas bitininkas siule net toki varianta(kai ner daug laisvo laiko),kad reik lizdo apacion pristatyt planuojama korpusu skaiciu,o ant virsaus uzkelt perziemojusi lizda..tipo lizdas pamazu didedamas keliaus apacion ,o virsuj liks tik
Esu apie tai rašes, pasiziurek pirmam puslapyje...
O siaip visada painprovizuoju :F
Vartotojo avataras
Robertas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir įvairių kolekcija...
Bičių šeimų skaičius:apie: 50
Bitininkavimo stažas:23
Bičių rasė:B+C+V
Pranešimai:588
Užsiregistravo:2008 Gru 11 , 01:14

Re: Bitininkavimas bitidėje

2009 Lie 08 , 21:31

Siemet iviko mazas stebuklas.
Pirma karta i bitide atskrido spiecius :leaves:
To dar nebuvo ........ ;)
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Bitininkavimas bitidėje

2009 Lie 09 , 12:02

Robertas rašė:Siemet iviko mazas stebuklas.
Pirma karta i bitide atskrido spiecius :leaves:
To dar nebuvo ........ ;)
Man kitaip iškrėtė pokštą. Kiekviename bityno skyriuje turiu tuščią avilį, kuriame laikau atsarginius rėmus su vaško plokštelėmis, kad nereiktų kiekvieną kartą vežiotis ir būtų visada po ranka. Savaitę nebuvau šiame skyriuje, tai atskridęs spiečius visus korius sujungė į bendrą krūva, prisiuvo įvairiai kaip galėjo, nes rėmeliai suglausti vienas prie kito (rėmeliai be petukų). Spiečius nepaprastai didelis, teko ilgai pavargti kol sutvarkiau lizdą. Gaila neturėjau foto aparato.
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: Bitininkavimas bitidėje

2009 Lie 09 , 17:45

kuriame laikau atsarginius rėmus su vaško plokštelėmis
Sakyk, vidmantask, o stipriau pakaitinus saulutei, ar tos vaškuolės avilyje nesideformuoja?
Paskutinį kartą redagavo leo 2009 Lie 09 , 21:40, redaguota 1 kartą(us).
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
arturelis
Patyręs narys
Aviliai:dadaniniai, 10r daugiaaukščiai
Bitininkavimo stažas:15
Pranešimai:306
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 17:46

Re: Bitininkavimas bitidėje

2009 Lie 09 , 20:35

deformuojasi centre geriau dėti senus korius, nes spiečiuj sudėjus vaškuoles jos deformuojasi daznai
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: Bitininkavimas bitidėje

2009 Lie 09 , 21:49

nes spiečiuj sudėjus vaškuoles jos deformuojasi daznai
Šiaip jau, aš ne apie tai, ką reikia dėti spiečiui klausiau, o ar nesideformuoja nuo šilumos, avilyje laikomos, į rėmus įsiūtos, plokštelės? :) Kažkas tai lyg ir yra man sakęs, kad nelaikyčiau įvaškintų rėmų tuščiame avilyje, būtent dėl to, kad, saulei pakaitinus, jos deformuojasi. Pats dar neturėjau progos tuo įsitikinti, todėl ir klausiu patyrusių bičiulių.
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Bitininkavimas bitidėje

2009 Lie 11 , 23:32

neteko pastebėti,kad tuščią avilį saulė tiek įkaitintų
tinginiai progreso variklis

Grįžti į