Geriausias avilio tipas

Alternatyvios bitininkavimo technologijos
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15
Re: breziniai

2008 Gru 29 , 19:47

Man atrodo, kad pradedanciam Kriksciuna reiktu pastudijuoti koki pora metu :) O veliau atsiranda savos teorijos, jei bites prie sirdies prilimpa :)
Pradeti geriausia nuo tokiu aviliu, kokie yra po ranka, o veliau galima bandyti viska, juk nepabandes nepasakysi, kas geriau.. :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Kokiuose aviliuose patogiausia bitininkauti?

2008 Gru 31 , 10:09

Kai kam džiaugsmas, o man liūdna, kad Lietuvoje tuo metu teatsirado tik vienas gerbiamas J.Kriščiūnas savo "Bitininkystėje" aprašęs tuometinę geriausią pasaulinę bitininkavimo praktiką. Kiek žinau tiek tada tiek ir dabar Lietuvoje yra ne viena dešimtis bitininkų bitininkaujančių savytai ir sėkmingai. Kad tokių orginalų Lietuvoje nemažai buvo ir praeityje akyvaizdžiai buvo matyti Dotnuvos įnstytuto bytyno mokomojoje bazėje ęsantis avilių muzėjus, gal dar tebėra ir šiandiena. Mano nuomone, tai labai vertingas Lietuvos bitininkų racionalizacinės minties raidos, eksponatas. Vieša diskusija tarp tokių drąsių "išsišokėlių" visada paspartiną pažangą. Laikantis vieno autoriteto nuomonės visada atsiranda sąstingis ir trypčiojimas vietoje. Taip pat nesutinku su nuomone, "kad rėmas 435mm vis daugiau isigali pasaulyje" Mano nuomone šiauriau nuo Lenkijos toks rėmas jau nėra tinkamas ir tai pastebėję skandinavijos šalių bitininkai, o kai kurie net ir šiltesniuose kraštuose bitininkaujantys, pereina kaip tik prie mažesnių išmatavimų rėmo, net iki 320mm ilgio. Dėka nelaikančių J.Kriščiūno bitininkystės vadovėlyje skelbiamų tiesu galutinėmis ir nepajudinamomis, tokių kaip Griguonis, Kučinskas, Petruonis,Žvaliauskas, Karosas ir kitų bandančių ekspermentuoti ir tuo praplėsti bendrą supratimą apie bitinikavimo dar neišsemtas galimybes, bitininkystė pamažu vystosi į priekį. Gaila, kad šiame bitininkystės racionalizatorių fronte nesimato jaunų talentingų mokslininkų, kurie užsiiminėtų moksliniais tyrimasi bitininkystės srityje ne vien už pinigus, bet ir iš entuziazmo, o tie kurie dar yra, trypčioja vietoje ir tenkinasi tuo, kad turi mokslininko vardą patvirtinantį popierių, o bitininkus, kuriems J. Krisčiūno bitininkystė vadovėlis nėra "šventa karvė", nepalaiko. Pats Krisčiūnas, kiek supratau skaitydamas jo "Bitininkystę", irgi buvo tos nuomonės, kad nereikia ilgai "užsisėdėti" vietoje, bet nuolat sekti pasaulines bitininkystės vystymosi tendencijas ir tas kuriuos tinka naudoti Lietuvos klimatinėmis sąlygomis drąsiai jas taikyti, kad neatsilikti nuo pasaulinio bitininkystės išsivystymo lygio. Jis visaip stengėsi palaikyti jaunus gabius nebijančius ekspermentuoti jaunus bitininkus ir dalis jų tik jo paskatinti ir jam vadovaujant sėkmingai apsigynė mokslines disertacijas. Tenka tik apgailestauti, kad dauguma J. Krisčiūno buvusių mokynių nepasekė savo mokytojo pavizdžiu ir, prieš pasitraukdami į užtarnautą poilsį, nepaliko savęs vertų, jaunų ir perspektyvių, mokslininkų, kurie garbingai tęstų J.Krisčiūno tradicijas. Dar daugiau, naujasis Lietuvos bitininkystės elitas, ar dėl nepasitikėjimo savo turima kompetencija, ar bijodami konkurencijos, neslėpdami įronijos žiūri į bandančius ką nors pakeisti per penkiasdešimt metų nusistovėjusioje kolūkinėje bitininkavimo teshnologijoje.
Niekada neatmeskit pasiūlimo iš karto prieš tai gerai neapmąstę galimą jo naudingumą. :think:
Paskutinį kartą redagavo TRANAS 2009 Sau 09 , 14:02, redaguota 2 kartą(us).
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Kokiuose aviliuose patogiausia bitininkauti?

2008 Gru 31 , 13:18

Rimontas rašė:Kai kam džiaugsmas(austėja2), o man liūdna, kad Lietuvoje teatsirado tik vienas gerbiamas Kriščiūnas savo "Bitininkystėje" aprašęs tuometinę geriausią pasaulinę bitininkavimo praktiką. Kiek žinau tiek tada tiek ir dabar Lietuvoje yra bent ne viena dešimtis bitininkų bitininkaujančių savytai ir sėkmingai. Kad tokių orginalų Lietuvoje nemažai buvo labai akyvaizdžiai buvo matyti Dotnuvos įnstytuto bytyno mokomojoje bazėje ęsantis avilių muzėjus, gal dar tebėra ir šiandiena. Mano nuomone, tai labai vertingas Lietuvos bitininkų racionalizacinės minties, eksponatas. Vieša diskusija tarp tokių "orginalų" visada paspartiną pažangą. Laikantis vieno autoriteto nuomonės visada atsiranda sąstingis ir trypčiojimas vietoje. Taip pat nesutinku su nuomone, "kad rėmas 435mm vis daugiau isigali pasaulyje" Mano nuomone šiauriau nuo Lenkijos toks rėmas jau nėra tinkamas ir tai pastebėję skandinavijos šalių bitininkai, o kai kurie net šiltesniuose kraštuose, pereina kaip tik prie mažesnių išmatavimų rėmo, net iki 320mm ilgio. Bet dėka nesilaikančių vien Kriščiūno "biblijos", tokių kaip Griguonis, Kučinskas, Petruonis,Žvaliauskas, Karosas ir kitų bandančių ekspermentuoti ir tuo praplėsti bendrą supratimą apie bitinikavimo dar neišsemtas galimybes, bitininkystė, vis dėlto, pamažu vystosi į priekį. Gaila, bet šiame bitininkystės racionalizatorių fronte nesimato tikrų mokslininkų, o tie kurie dabar yra aš vadinu "popieriniais" ir jų galva nesilaikyti Krisščiūno "nurodymų" tolygu nusikaltimui. Pats Krisčiūnas, kie supratau, skaitydamas Jo "Bitininkystę" irgi buvo tos nuomonės, kad nereikia "sėdieti" vietoje, bet nuolat ieškoti efektyvesnių bitininkavimo būdų ir sekti pasaulines bitininkystės tendencijas . Su Šventėmis :christmas: :beer: :leaves: Trans.
Nėra Lietuvoje kokio nors įstatymo ar taisyklių kaip bitininkauti ir kiekvienas gali rinktis kaip tik nori. Tačiau yra praktika kokie būdai labiausiai pasiteisinę ir tas, kas nenori kurti ką tai ypatingo savo, tiesiog gali kopijuoti. Ekspermentavimas yra vienas iš bitininkavimo malonumų. Pažįstu ne vieną bitininką, kurie kūrė savo būdus, bet, kaip taisyklė, po penkto ar dešimto bandymo, paprastai grįždavo prie pradinio varianto, supratę, kad kas yra jau sukurta ir išbandyta, sudėtinga ir neapsimoka keisti. Mano pagrindinis teiginys buvo tai ar verta keisti rėmelio dydį, o avilius - į plotį, aukštį ar žemyn galima keisti ir konstruoti pagal savo patogumą ir galimybes. Yra minėta avilių kolekcija nuo pat prieškarinių laikų ir tai istorija kaip keitėsi avilys Lietuvoje. Šiuo metu jinai perkelta į Bitininkystės muziejų Stripeikiuose, Ignalinos rajone. Iš tikro tai įvairių konstrukcijų aviliai, bet visur rėmelis vienodo ilgio (435 mm), skiriasi tik rėmo aukštis ir plotis. Dar kartą kartoju, kad rėmas yra bazinis elementas nuo kurio pradedama kurti avilio konstrukcija prisitaikant sau taip, kad būtų patogiausia dirbti. Kažkada J. Krikščiūnas yra pasakęs, kad kaip gerai, kad mums pavyko išvengti rėmelio dydžio maišymosi. Kitose šalyse kur susiklostė istorija su kelių dydžių rėmelių variantais, patys bitininkai dabar apie tai su šypsena pasakoja, kad tai nelogiška. Kad ne avilys medų neša, pateiksiu pavyzdį apie Suomiją (šiaurės šalis) Daugiau nei 90% ten rėmas yra kaip pas mus 435 mm ilgio(iš tikro vadinasi Langstroto), o aukštis 230 arba 145 mm. Per 2005 ir 2006 metus suomių bitininkai prikopė tiek medaus, kad dėl pertekliaus mažino bitynus ir galų gale tą perteklių (virš 1000 tonų) eksportavo už kainą po 2 EUR/kg, kai minimalus mėnesio atlyginimas šioje šalyje apie 6000,- Lt. Aišku, galima sudirbinėti ir Suomijos mokslininkus kaip ir Lietuvos "įnstytuto" (cituoju), kad jie nenori suprasti kaip bitėms geriau, tačiau paprastai galutinis rezultatas bitininystėje - medaus kiekis su minimaliomis sanaudomis (pinigai, laikas, savo ir bičių sveikata). Latvijoje (irgi šiauriau) naudojami tik minėto dydžio rėmai, taip pat Estijos pietinėje dalyje, o likusioje Estijoje dabar bitininkai pereina prie Langstroto rėmo prikalinėdami prie savo estiško rėmo (400 mm) su perais juosteles, kad galima būtų pereiti prie vieningo standarto. Aplamai, standartas juk visur yra labai svarbu, kokią tik techniką (mašinos, kompiuteriai ir visa kita) bepaimtume. Tai ne "biblija", o visiškai praktinis dalykas. Galite pasigaminti visokių rėmų ir visokių avilių, bet kai po to reikia pritaikinėti dirbtinio vaško plokšteles, medsukius, laikymo dėžes ir t.t., o medaus kažin ar gausite ką daugiau, tai tiesiog reikia paskaičiuoti ar verta tai viskas, išskyrus konstravimo džiaugsmą. Dėl kitų Skandinavijos šalių tai yra taip, kad Norvegijoje toks rėmas 360 mm yra pagrindinis ir priimtas kaip standartas, o Danijoje ir Švedijoje tokio tipo rėmų yra daug mažesnė dalis ir pereinama prie Langstroto. Nuomonė, kad toks rėmas, kaip yra dabar Lietuvoje, nėra tinkamas, yra individuali ir tai yra kiekvieno teisė ją turėti, bet yra ir dešimtmečių praktika ir gana plačioje Europos teritorijoje. Taip pat toks rėmas (360 mm) naudojamas ir Vokietijoje ir Čekijoje ir tai velgi priimta kaip standartas, nors ir ten bitininkai likę į pereiti į Langstroto variantą ir jau atsiradęs yra maišymasis. Taigi ar to Lietuvoje reikia?
SU NAUJAISIAIS VISUS! SĖKMINGŲ IR MEDINGŲ!
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Kokiuose aviliuose patogiausia bitininkauti?

2008 Gru 31 , 17:03

Šitokia nuomonė kaip (austėja2) Lietuvoje labiausiai paplitusi ir aš apie dvidešimt metu mąsčiau panašiai. Čia yra daug tiesos ir todėl daugumai sunku juos atsisakyti. Aš irgi po savo nevykusių ekspermentų, nekartą vėl grįždavau atgal prie dadano rėmo kaip rašo A-2, bet bitelių sirgimas, gydimas , mirimas, negarantuotas peržiemojimas, motinu ieškojimas, naujų pridavimas, spietimas ir spiečių gaudymas irdar daug visokių joms nereikalingų darbų atlikimas kas kart vis vertė ieškoti ir mąstyti. Dabar esu tame lygyje, kad prie dadano rėmo arba gulsčiojo avilio Lietuvos klimatinėmis sąlygomis nebegįšiu niekada. Nebeturiu iš 200 šiašiolikarėmių nei vieno ir sėkmingai bitininkauju savos konstrukcijos daugiaukščiose aviliuose jau 15metų. Bet savo išmislų niekam prievarta nebruku, o tik dėl bendro įdomumo paviešinu, kad galima bitininkauti ir kitaip ir išvengti daug problemų, kuriuos tebekamuoja koncervatyviai mąstančius. Trumpai pavardinsiu ko nebedarau: nebekeičiu motinu, nebegydau bičių, nebesurinkinėju bičių šeimos lizdo žiemai, nebemaitinu cukraus sirupu, nebevalau lizdų pavasariais, o produkcijos gaunu 2-3 kartus daugiau negu tada kai visus šiuos darbus atlikdavau. Skamba pagyrūniškai, kaip rusų portaluose, bet deje ištikrūjų yra taip.:think: :( :leaves:
Trans
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Kokiuose aviliuose patogiausia bitininkauti?

2008 Gru 31 , 17:46

Rimontas rašė:Šitokia nuomonė kaip (austėja2) Lietuvoje labiausiai paplitusi ir aš apie dvidešimt metu mąsčiau panašiai. Čia yra daug tiesos ir todėl daugumai sunku juos atsisakyti. Aš irgi po savo nevykusių ekspermentų, nekartą vėl grįždavau atgal prie dadano rėmo kaip rašo A-2, bet bitelių sirgimas, gydimas , mirimas, negarantuotas peržiemojimas, motinu ieškojimas, naujų pridavimas, spietimas ir spiečių gaudymas irdar daug visokių joms nereikalingų darbų atlikimas kas kart vis vertė ieškoti ir mąstyti. Dabar esu tame lygyje, kad prie dadano rėmo arba gulsčiojo avilio Lietuvos klimatinėmis sąlygomis nebegįšiu niekada. Nebeturiu iš 200 šiašiolikarėmių nei vieno ir sėkmingai bitininkauju savos konstrukcijos daugiaukščiose aviliuose jau 15metų. Bet savo išmislų niekam prievarta nebruku, o tik dėl bendro įdomumo paviešinu, kad galima bitininkauti ir kitaip ir išvengti daug problemų, kuriuos tebekamuoja koncervatyviai mąstančius. Trumpai pavardinsiu ko nebedarau: nebekeičiu motinu, nebegydau bičių, nebesurinkinėju bičių šeimos lizdo žiemai, nebemaitinu cukraus sirupu, nebevalau lizdų pavasariais, o produkcijos gaunu 2-3 kartus daugiau negu tada kai visus šiuos darbus atlikdavau. Skamba pagyrūniškai, kaip rusų portaluose, bet deje ištikrūjų yra taip.:think: :( :leaves:
Trans
Deja, deja - bitininkams, kaip ir žvejams, vis kyla noras daug ką padidinti.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Kokiuose aviliuose patogiausia bitininkauti?

2009 Sau 01 , 15:02

Taip Sigitai, tokia ne tik žvejų, bitininkų, bet ir visų žmonių bendra silpnybė. Kiekvienai motinai savas vaikas yra grąžiausias. Su Naujais metais :beer:
Vartotojo avataras
grikis
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai-bedugniai, dadano pusrėm.
Bičių šeimų skaičius:270
Bitininkavimo stažas:22
Pranešimai:371
Užsiregistravo:2008 Spa 24 , 16:39

Re: Kokiuose aviliuose patogiausia bitininkauti?

2009 Sau 01 , 19:14

Sveikinu visus su naujaisiais metais :christmas:
Trumpai pavardinsiu ko nebedarau: nebekeičiu motinu, nebegydau bičių, nebesurinkinėju bičių šeimos lizdo žiemai, nebemaitinu cukraus sirupu, nebevalau lizdų pavasariais - labai butu idomu suzinoti itariu ne tik man bet ir kitiems kaip tai pavyksta, tiesiog smalsumo ir gal pasimokymo delei :)
pats bitininkauju daugiaauksciais - bedugniais, remas 145*435, kur nemazai rapsu. kol pleciuosi - dirbtiniuose spieciuose ir taip naujos motinos, o senasias seimas sujungineju po dvi, na man taip gaunasi, kad kol kas papildomai nereikia keisti motinu, o ir tai padaryti nebutu sunku. su gydymu- gydau salindamas traninius perus, dedamas ciobrelius zalius virs lizdu, o rudeni gabonu, kiek teko nustatineti erkiu kieki, beveik visada rudeni prireikia gydymo... taigi idomu butu kaip issiversti be gydymo? na ziemai lizdas pas mane taip gaunasi, kad jos eina ziemoti ant siumeciu koriu. del cukraus sirupo ??? itariu pas mane kur yra rapso, arba kitur kur grikiai ir lipcius tai be jo neimanoma... :( o su lizdu valymu pavasari , kai dugnas atskira avilio detale labai lengva palengvinti biteliu darba. tai kaip ten yra , man tai tikrai idomu?....
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Kokiuose aviliuose patogiausia bitininkauti?

2009 Sau 01 , 21:43

Rimontas rašė:Šitokia nuomonė kaip (austėja2) Lietuvoje labiausiai paplitusi ir aš apie dvidešimt metu mąsčiau panašiai. Čia yra daug tiesos ir todėl daugumai sunku juos atsisakyti. Aš irgi po savo nevykusių ekspermentų, nekartą vėl grįždavau atgal prie dadano rėmo kaip rašo A-2, bet bitelių sirgimas, gydimas , mirimas, negarantuotas peržiemojimas, motinu ieškojimas, naujų pridavimas, spietimas ir spiečių gaudymas irdar daug visokių joms nereikalingų darbų atlikimas kas kart vis vertė ieškoti ir mąstyti. Dabar esu tame lygyje, kad prie dadano rėmo arba gulsčiojo avilio Lietuvos klimatinėmis sąlygomis nebegįšiu niekada. Nebeturiu iš 200 šiašiolikarėmių nei vieno ir sėkmingai bitininkauju savos konstrukcijos daugiaukščiose aviliuose jau 15metų. Bet savo išmislų niekam prievarta nebruku, o tik dėl bendro įdomumo paviešinu, kad galima bitininkauti ir kitaip ir išvengti daug problemų, kuriuos tebekamuoja koncervatyviai mąstančius. Trumpai pavardinsiu ko nebedarau: nebekeičiu motinu, nebegydau bičių, nebesurinkinėju bičių šeimos lizdo žiemai, nebemaitinu cukraus sirupu, nebevalau lizdų pavasariais, o produkcijos gaunu 2-3 kartus daugiau negu tada kai visus šiuos darbus atlikdavau. Skamba pagyrūniškai, kaip rusų portaluose, bet deje ištikrūjų yra taip.:think: :( :leaves:
Trans

1. Kokios rases bites?
2. Kokia nauda is nebegydymo? O erketuma stebite?
3. Daugiaaukscius avilius veziojate i medingu augalu "ganyklas" ?

Beje, su Naujais metais :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Kokiuose aviliuose patogiausia bitininkauti?

2009 Sau 01 , 22:21

ir Tave su Naujais :beer:
Kadangi Deivydas man skyrė bitininkavimo technologijose skyrelį, tai tenai viską ir aprašysių. Praktika parodė, kad šnekėjimas atskirais technologiniais fragmentais turint skirtingą "išsilavinimą" ir inventorių, veda prie nesusipratimų ir nepasitikėjimo.
Nesupyk , bet į Tavo klausimus dabar atsakysiu su humoru ir trumpai.
1. Man atrodo kad priklauso negroidų rasei, nes yra pakankamai tamsios. O jei rimčiau, tai nežinau, nes jau daug metų bitininkauju su tomis kurios pasiliko nuo kolūkio laikų. Pagal mane visos bitės yra geros ir prineša daug medaus jei tik yra sveikos ir skraidymo apylinkėse yra pakankamai medingų augalų. Aišku, geriausios yra vietinės. Bet po dvidešimties metų tikriausiai jau jas tokiomis galima laikyti.
2. Nebereikia pirkti vaistų ir gaišti laiką gydymui. Erkiu nestebiu, nes kiti bitininkai sako kad jos yra labai mažos tai nenorėdamas gadinti akių stebėjimų ir neatlieku. Klausimėlis????????????? Ar nuo stebėjimo erkių sumažėja?
3. Mano bitės su sparnais ir pačios nuskrenda iki medingų augalų ir parneša pakankamai nektaro į avilius. Tai man nei avilių nei bičių vežioti nėra reikalo. Bendram aiškumui - beveik visi aukštai su bičių šeimomis pas mane randasi bitydėse.
Paskutinį kartą redagavo TRANAS 2009 Sau 07 , 19:55, redaguota 1 kartą(us).
Vartotojo avataras
grikis
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai-bedugniai, dadano pusrėm.
Bičių šeimų skaičius:270
Bitininkavimo stažas:22
Pranešimai:371
Užsiregistravo:2008 Spa 24 , 16:39

Re: Geriauisas avilio tipas?

2009 Sau 02 , 21:51

Na stengsiuos rašyti lietuviškomis raidemis :) :) :) atsiprašau uz šią savo ydą :)
Be to atsiprašau Trano už savo įkyrumą, bet vėl prašau man paaškinti: sakėte, kad negydote bičių, čia kaip supratau iš teksto tai negydote nuo varozės... be to nenustatinėjate erkėtumo??? Taigi nežinote ir negydote... :) Ar ko nesuprantu, bet gi taip negalima... :)
Kiek žinau erkė paplitusi visoje Lietuvoje, taigi jos yra ir pas jus. Gal dar pas jus bites atsilaiko prieš jų katastrofinę invaziją, bet ar nemanote, kad negydydamas savo bitučių nepadedate erkems plisti? :(
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Geriauisas avilio tipas?

2009 Sau 04 , 00:52

Gerbiamas augalėli griki, jei pastebėjai, iš forumo vadovybės už nevykusius juokelius gavau rimtą pastabą, tai į klausimėlius, kol aprašysiu visą savo technologiją, atsakinėsiu tik asmeniškai ir trumpai. Mano adresas trans@delfi.lt.
Iki .
Vartotojo avataras
grikis
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai-bedugniai, dadano pusrėm.
Bičių šeimų skaičius:270
Bitininkavimo stažas:22
Pranešimai:371
Užsiregistravo:2008 Spa 24 , 16:39

Re: Geriauisas avilio tipas?

2009 Sau 04 , 11:49

Supratau. Tada laukiu kol aprašysit savo technologija. :) Teisiog galvoju, kad šitame forume bendraudami darome didesnę naudą, čia gali ir kiti pasiskaityti ka rašote, nei bendrautumėm asmeniškai... Be to ir jus sutaupytumėte laiko, nei su kiekvienu susirašinėjant atskirai... Na , bet tiek to...... Pirma aprašykit savo technologiją, o po to užduosim klausimus.... :)
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Geriauisas avilio tipas?

2009 Sau 04 , 16:41

Gerbiamas augalėli griki, kaip matau iš Tavo protavimo būdo, esi nesavanaudis , kantrus, žingeidus, vertinantys kitų darbą ir mėgėjas, prieš ką nors darydamas, pamąstyti ir pasitarti. Šiuos savybės yra būtinos būsimam geram mokslininkui. Jei dar esi jaunas, tai tikiuosi netolimoje ateityje pasirodant tikrą šviesuolį aptemusioje Lietuvos bitininkystės mokslo padangėje. :think: Sėkmės.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Geriauisas avilio tipas?

2009 Sau 06 , 14:12

Na va, radau laiko perskaityti visa tema. Bitininkai, kaip ir zvejai. Aniems amzinas klausimas - ant ko geriau kimba, ant slieko ar ant 'dzyko'. Mums amzinas klausimas - kur tas avilys, kuriame tu nedarai nieko, o bites daro viska ispudingai. As, jei sugebeciau, bites laikyciau kibiruose. Ir medu jos man i kibirus nestu. O dar geriau - i slojkiukus - dar pacios ir etiketes uzklijuotu. Pats geriausias yra tas avilys, kur bites pacios klijuoja etiketes ant slojkiuku su medumi... :ok: :chi:
O jei rimtai. As manau, klaidinga yra apskritai manyti, kad jei jau as atradau sau kazkoki eldorada, tai visa kita, kas nera tas eldoradas, yra nieko vertos senienos. Visi mes turime skirtingu poreikiu. Vienas dusinasi su 25 kilus sverianciais medaus korpusais, nes jam reikia greitai, efektyviai paimti produkcija. Kitam svarbu pagainioti biteles arba tampyti pirmyn atgal 16 remu tam, kad paziuretum, kaip nudile motinos sparneliai. Dar vienam svarbu pats atradinejimo procesas, o rezultatai po ilgo darbo - patys mieliausi ir nuostabiausi. Kitam apskritai svarbiausias yra sodo kvapas liepos menesi tikka saulei nusileidus.
Todel nera atsakymo, kuris avilys yra efektyviausias, tas, kuris duoda 100 kilu medaus per sezona, bet kuris turi numeri 58, ar tas, kuris duoda "trilitriaka" nuostabaus savo medaus ir kuris yra vienintelis sode.

Bitininkauju as kolukietiskais 14-16 (vienas 25) remu dadaniniais aviliais su vienu "magazinu", mano bites uz 120 kilu, as nevalau dugnu, nekeiciu motinu, pleciu per du kartus iki galu ir iskarto dedu meduves, medu (nes aviliai mazi) suku net po 5 kartus per metus, duodu sociai cukraus (nes pas mane lipcius, virziai ir grikiai), pakabinu juosteles, apkamsau rugseji ir viso gero. Per ziema nuvaziuoju per Kaledas, paklausau per slangute (paskutini karta pas mane seima ziema ismire 1993-94 metu ziema). Va tokia technologija (grynai del skaiciaus, siemet viena seima man dave beveik 100 kilu medaus). Man ji pati geriausia.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Geriauisas avilio tipas?

2009 Sau 06 , 15:05

Labai idomus tas avilys, kur 25 koriai.. Ar nepastebejote speitimo daznumo? Reciau kaip is 16-likiniu, ar vienodai?
Man teko girdeti teorija, kad is 21-25 remu aviliu spieciai iseina 2-3 kartus reciau :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Geriauisas avilio tipas?

2009 Sau 06 , 15:32

Nenoriu girtis, bet spietimas pas mane retas ivykis :) todel negaliu isvadu daryti.
Siaip, tose ilgose kaladese labai patogu plesti lizdus, todel gal tai galetu paaiskinti teorija, kad is gulsciu aviliu reciau eina spieciai. Duok jaunoms bitems siuti korius ir joms ne spietimas bus galvoje.
25 remu kalade gerai tada, kai laikomos dvi seimos, pries pagrindini medonesi jungiamos, o po jo vel skiriamos. As tam laiko neturiu, todel man ta kalade nera mieliausias avilys.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Geriauisas avilio tipas?

2009 Sau 06 , 20:05

Na jei vietines misrunes, aviliai 16 remu, vienas magazinas, tai tu spieciu buna (itariu) :) Tik gal reciau pries biciu bunate ir nepastebite? :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Geriauisas avilio tipas?

2009 Sau 07 , 09:22

Buvo laikas, kai laku motineles zymedavau, todel tiksliai zinojau, eina spieciai ar ne. Be to, pavasary ir vasara toje sodyboje, kur as bites laikau, gyvena zmones.
Geguzes ir birzelio menesiais as kas pora savaiciu perrenku visus lizdus ir visada issuku visa medu, t.y. net is lizdo. Ir pleciu tik dirbtiniais, pasiutais pleciu tik balandzio menesi.
Pas mane nebuna kosminiu medunesiu, bet gana ilgai buna tokie vidutiniai arba palaikomieji (faktiskai istisai iki pat rugsejo). Todel uztenka tos meduves vienos. Bet pernai is keliu aviliu net 5 kartus medu sukau :lol:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
Dalius
Patyręs narys
Aviliai:Dadano ir daugiaaukščiai, bitidė
Bitininkavimo stažas:27
Pranešimai:167
Užsiregistravo:2008 Spa 05 , 18:06

Re: Geriauisas avilio tipas?

2009 Sau 13 , 18:06

Turiu vieną 25 ? rėmų (neskaičiavau tiksliai, kiek ten telpa, bet panašiai), ir dar gali dėt 2 meduves viena virš kitos. Tikrai truputį rečiau spiečia (tik ne 3 kartus), nes galima plėsti neribotai, ir dirbtinių korių gali dėt kiek nori. Tiesa į tą avilį kartais dedu korius su perais iš mažesnių avilių, kai noriu jiems sumažint spietiminę nuotaiką, taip mažindamas spietimo atvejus ir kituose aviliuose. Bet nebūtinai vietos trūkumas lemia spiečiaus išlėkimą, todėl spiečių neišvengsite. Taip pat ir motinėlės amžius, nors daug reiškia, bet visko būna. Dar ten patogu pataisyt traninę šeimą, nes gali tame pačiame avily suformuot antrą šeimą įkišant pertvarą ir atidarant antrą laką, paskui sujungti, galima tam šone, šalia didelės šeimos, per žiemą išlaikyt atsarginę motinėlę su maža šeimele ant trijų korių. Bet visa tai nepramoninis bitininkavimas, daugiau dėl įdomumo eksperimentuoti, stebėti. Dvi dideles šeimas geriau laikyt atskiruose aviliuose.
Vartotojo avataras
Dalius
Patyręs narys
Aviliai:Dadano ir daugiaaukščiai, bitidė
Bitininkavimo stažas:27
Pranešimai:167
Užsiregistravo:2008 Spa 05 , 18:06

Re: Geriauisas avilio tipas?

2009 Sau 13 , 18:38

rennyka rašė:Buvo laikas, kai laku motineles zymedavau, todel tiksliai zinojau, eina spieciai ar ne. Be to, pavasary ir vasara toje sodyboje, kur as bites laikau, gyvena zmones.
Geguzes ir birzelio menesiais as kas pora savaiciu perrenku visus lizdus ir visada issuku visa medu, t.y. net is lizdo. Ir pleciu tik dirbtiniais, pasiutais pleciu tik balandzio menesi.
Pas mane nebuna kosminiu medunesiu, bet gana ilgai buna tokie vidutiniai arba palaikomieji (faktiskai istisai iki pat rugsejo). Todel uztenka tos meduves vienos. Bet pernai is keliu aviliu net 5 kartus medu sukau :lol:
Antros meduvės pagrindinis privalumas ir yra, kad nebūtina 5 kartus medų sukti. Bitėms reikia turėt laisvos vietos, nes jos medų ne tik koriuose laiko, bet ir garina iš jo drėgmę perpila medų iš vienos akutės į kitą. Jei tuščių akučių nėra, tai ženklas, kad galėjo daugiau medaus atnešt, bet neatnešė. Būna tokių vietų, kur ne kasmet prireikia antros meduvės, bet tos keturios lentos stogo paaukštinimui bet kur netrukus atsipirktų, o ir žiemą gerai, kai pastogė didesnė.

Grįžti į