Pasiūlymai

Čia rašome viską, kas susiję su forumu: pasiūlymus, pageidavimus, ką ištrinti, ką pridėti ir t.t. Taip pat čia bus skelbiamos forumo naujienos.
Vartotojo avataras
Admin
Administracija
Aviliai:Daugiaaukščiai 10 rėmų
Bitininkavimo stažas:12
Pranešimai:690
Užsiregistravo:2008 Bal 28 , 11:30
Pasiūlymai

2008 Geg 27 , 11:45

Laukiu Jūsų pasiūlymų dėl forumo: išvaizda, galimybės, ir t.t
--
Linkiu, kad Jums išsipildytų viskas, ko linkite kitiems...
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: Pasiūlymai

2010 Sau 23 , 20:06

kikebu rašė:
Gerbiamieji, laikykimės taisyklių.
Temų pavadinimai turi būti rašomi lietuviškomis raidėmis ir pradedami didžiąja raide.
Kartais atrodo daugiau nieko neveikiu, tik ir taisau naujų temų pavadinimus...
Na kažkur dar suprantu jaunus "kompiuterastus", kurie IT forumuose "varo", kaip pakliuvo, nepaisydami elementariausių taisyklių: didžiųjų raidžių, skyrybos ženklų, rašo be lietuviškų rašmenų ir t.t. Lietuvių kalbos rašmenys mat jiems "ne lygis", jie taip įpratę, sutaupo laiko (pora sek. :F ), ir pnš. P a i s t a l a i Iš tikrųjų - tai bandymas nuslėpti savo mažaraštiškumą, gimtosios kalbos nemokėjimą ir negerbimą: pasislėpei už svetimos kalbos ir niekas nesupras, kokio tu "lygio". Apmaudu, kai tokiam kalbos dergimui pasiduoda ir išsilavinę, ne vaikiško amžiaus, gerbiami bičiuliai. Galima teisintis, kad taip patogiau, kad tai įpratimas, bet, mieli bičiuliai, nuo to laiko, kai klaviatūra neturėjo lietuviškų rašmenų, praėjo jau ne viena dešimtis metų, tai ar ne laikas būtų to bjauraus įpročio atsikratyti?!! Pabandykit jūs, kad ir kokiam rimtesniame rusų forume parašyti "translitu" - kaip mat būsit išprašyti, nes tai draudžia taisyklės, kurios rašomos (šiuo atveju) ne tam, kad tikrintų žmogaus raštingumo lygį, o tam, kad nebūtų darkoma (kokia tai bebūtų) kalba. Tokią makalynę be nosinių, skyrybos ženklų ir t.t. galima būtų toleruoti tokiems dalyviams, kaip valerij, tranelij ar pnš.: jie kitakalbiai, kitaip nesugeba ir nieko čia nepadarysi, bet kiti dalyviai vis tik turėtų gerbti ir savo kalbą, ir taisykles, ir pagaliau vieni kitus.
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
Satka
Patyręs narys
Aviliai:T-19 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:31
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:358
Užsiregistravo:2009 Bir 03 , 09:19

Re: Pasiūlymai

2010 Sau 23 , 20:40

Augau internacionalinėje aplinkoje. Buvo lenkų, rusų, totorių, žydų,....gal todėl turiu problemų lietuvių
kalbos rašyboje. Norėdamas aprašyti samo mintis turiu rinkti tekstą iš labiau žinomų žodžių. Taip dažnai
nepavyksta perduoti tikrovę. Sunku mintis išreikšti greitai. Lietuvių, gimtoji, kalba-lobis, garbė. Bet
vargu ar tikslingas perdėtas griežtumas tokiam forume kaip šis, kur apart konkretumo pageidautinos ir emocijos, priimtinas laisvumas. Aišku normų reikia paisyti.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Pasiūlymai

2010 Sau 26 , 15:22

Dėl lietuviškų rašmenų nebūčiau aš tokia griežta. Yra krūvos priežasčių. Viena iš jų - negi įvedę griežtą reglamentavimą, užkirsime automatiškai kelią žmonėms rašyti iš užsienių?
Mano klaviatūra namie neturi lietuviškų raidžių, nors paspaudus 8 bus ū, o paspaudus 4 - ė. Darbe man lietuviškai rašyti nesudaro didelių problemų, namie - niekaip neprisimenu nusipirkti lipdukus. Tol, kol neatsisedu namie prie mano-bites.lt
Esu įsitikinusi, kad kalbos paskirtis yra visų pirma komunikacinė, o ne identiteto, kultūros ar nacionalinės savimonės gynėjos ar skleidėjos. Aš manau, kad svarbiausia šiame forume yra suprasti, ką sako bičiulis, o ne kaip jis sako. Iš esmės, nematau jokio skirtumo tarp nosinių raidžių naudojimo ir nenaudojimo.
Aš internetinėse rašliavose dalyvauju jau gal 15 metų, nuo to laiko, kai mokykla nusipirko pirmą kompą ir įsivedė internetą - po pamokų likdavo pamirkinti ir kitaip tuščiai laiką leisti. Tai va, tie, kurie savo internetinę rašliavą pradėjo su mirc'u, neleis man meluoti - yra žiauriai sunku pereiti nuo aklosios sistemos naudojant tik tris klavišų eilutes prie sistemos naudojant keturias klavišų eilutes. Man žiauriai sunku, aš iš paskutiniųju stengiuosi rašyti lietuviškai, bet nesu užtikrinta, kad šiame tekste nepalikau klaidų. Dėl ko koks nors kalbos grynumo aistruolis vėlgi mane galėtų apkaltinti neraštingumu... ;)
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
vidasvas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, daugiaaukščiai bedugniai
Bičių šeimų skaičius:16
Bitininkavimo stažas:15
Pranešimai:71
Užsiregistravo:2009 Geg 12 , 15:57

Re: Pasiūlymai

2010 Sau 26 , 15:51

Aš tai sakau kad reikia neperlenkti lazdos su reikalavimu idealiai "švariai" lietuvių kalbai tokiuose forumuose kaip www.mano-bites.lt, nes spėju daugiau kaip pusei forumiečių (tame tarpe ir man) prireiks pasikartoti lietuvių kalbos gramatiką ir stilistiką ir t.t. :chi:
Aš sutinku, kad taisyklėse būtų nurodyta, jog bičiuliai forume rašo lietuvių kalba, bet už nepiktybines klaidas sankcijas taikyt būtų kvaila. :knock:
Vartotojo avataras
sauliusb
Patyręs narys
Aviliai:Dadano (16 rėmų)
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:50
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 20:29

Re: Pasiūlymai

2010 Sau 26 , 18:01

siūlau įvesti taisyklę, kad komentare būtų privaloma parašyti bent vieną sakinį. Komentarus, kuriuose nieko neparašyta - tik viena arba kelios šypsenėlės, siūlau trinti, nes dažniausiai neina suprasti, ką žmogus norėjo pasakyti.
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:1225
Užsiregistravo:2008 Rgs 14 , 18:40

Re: Pasiūlymai

2010 Sau 26 , 18:32

sauliusb rašė:siūlau įvesti taisyklę, kad komentare būtų privaloma parašyti bent vieną sakinį. Komentarus, kuriuose nieko neparašyta - tik viena arba kelios šypsenėlės, siūlau trinti, nes dažniausiai neina suprasti, ką žmogus norėjo pasakyti.
Pritariu. Pavadinimas -lietuviškom ir be klaidų, tekstas galėtų būti ir "sveplas", bet ne "mobiliu žargonu". O dėl vienos kitos klaidos- tikrai niekas nekars. Panašūs reikalavimai daugelyje forumų.
plikas ir žilas - abu nežino...kurį renkatės?
Vartotojo avataras
Nierka
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:349
Užsiregistravo:2009 Lap 17 , 21:49

Re: Pasiūlymai

2010 Sau 26 , 19:36

Ko Jūs visi čia tiek pykstate? Juk niekas ir nebaudžia, kad kokią klaidelę ir iveliate...O dėl trumpų komentarų ir aš pritariu pvz: dėl trijų šypsenėlių...Mano manymu yra taip: Jei neturi ką pasakyti - patarti tai ir tylėk, na nebent žmogus siekia parašytų žinučių rekordo tada jau kita kalba...Dėl mircko padarytos įtakos visiškai nesutinku...pvz: aš pradėjau naudoti lietuviškas raides perskaitęs šio forumo taisykles iki tol jokios lietuviškos raidės mano kituose forumuose nė su žiburiu nerasi...Taigi naudoju lietuviškas raides ir patikėkit džiaugiuosi, netgi žymiai grąžiau atrodo. Už tai reikėtu padėkoti šio forumo taisyklėms :ok:
Vartotojo avataras
kikebu
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:298
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 21:19

Re: Pasiūlymai

2010 Sau 26 , 20:10

Temų pavadinimai turi būti rašomi lietuviškomis raidėmis ir pradedami didžiąja raide.
Jūsų komentaras turi būti prasmingas ir informatyvus. Jeigu tam tikra tema neturite ką pasakyti, tai nieko ir nerašykite.

Čia dvi taisyklės, dėl kurių dabar visi taip smarkiai diskutuojate.
Niekas nereikalauja, kad komentarai būtų rašomi lietuviškomis raidėmis, tai griežtai liečia tik naujų temų pavadinimus.
Taisyklę apie prasmingus ir informatyvius komentarus, daugelis dažnai ignoruoja. Tai liečia tiek komentarus vos su keliomis šypsenėlėmis, tiek kitus beprasmius pasisakymus.

Bandydama tam užkirsti kelią, dažnai būnu nesuprasta ir kelianti neracionalius ar dar kokius reikalavimus, tačiau administratoriai/moderatoriai turi priimti nepopuliarius sprendimus tam, kad palaikyti tvarką.

Kuo labiau patys prisilaikysite tvarkos, tuo mažiau vėliau reikės ieškoti kaltų. ;)
Vartotojo avataras
Konradas
Patyręs narys
Aviliai:Dedano
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:16
Bičių rasė:prie Karnikos
Pranešimai:372
Užsiregistravo:2010 Sau 01 , 12:29

Re: Pasiūlymai

2010 Sau 26 , 20:23

du pasiūlymai (iš man žinomų forumų patirties)
1. gal aš ko nors nežinau, bet - norėtųsi, kad galima būtų pasirinkti, kad paskutinis temos pranešimas, atvertus langą, atsidurtų viršuje. (sorting). Tada, temai tapus ypač "prašmatniai", nereikėtų ilgai ilgai kulniuoti į patį galą. Pasirinkimas - dalyvio nuožiūra. Kompiuterastiškai žvelgiant - nieko ypatinga.
2. Dalyvis turėtų teisę trinti savo pranešimą, nepaliekant pėdsakų. Pliusai - man tai atsitiko ką tik, ir vietoje nevykusio teksto beliko įdėti šypsenėlę, nes, dėl techninės klaidos, jau buvo parašytas sekantis pranešimas. Todėl, esant tokiai galimybei, sutaupyčiau vietos ir svetimo laiko šifruojant kas įvyko. Minusai - galima pastatyti kolegas į keblią padėti dėl įvesto ir po to ištrinto provokacinio pranešimo. Bet aš už tokią galimybę. Provokacijai vieta visada atsiras - todėl ir reikalingi moderatoriai.
Klysti žmogiška ...
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:1225
Užsiregistravo:2008 Rgs 14 , 18:40

Re: Pasiūlymai

2010 Sau 26 , 21:31

Konradas rašė:Beje, grįžtu prie "sorting". Nustatymas "didėjančia" ar "mažėjančia" tvarka galioja tik laikinai ir tik tai temai. Pagalvokite apie tai, kad personaliniuose nustatymuose atsirastų mygtukas, leidžiantis visų temų visus pranešimus rūšiuoti vienaip arba kitaip. Tauta bus dėkinga.
ucp.php?i=prefs&mode=view
:Secret:
plikas ir žilas - abu nežino...kurį renkatės?
Vartotojo avataras
Admin
Administracija
Aviliai:Daugiaaukščiai 10 rėmų
Bitininkavimo stažas:12
Pranešimai:690
Užsiregistravo:2008 Bal 28 , 11:30

Re: Pasiūlymai

2010 Sau 27 , 09:01

Nuo šendien sukurtuose pranešimuose įdėtos nuorodos bus atidaromos naujame lanege
Pvz: http://www.mano-bites.lt
--
Linkiu, kad Jums išsipildytų viskas, ko linkite kitiems...
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Pasiūlymai

2010 Rgs 29 , 11:25

forumui aiškiai trūksta moderatorių, pastarosiom dienom nesąmonių pilna.Esamiem matyt laiko nepakanka.Man patinka griežtoji Kikebu :rose: , tik matyt kitur užsiėmusi.Gal kas imsitės moderuot kokias temas kaip aš su Tranu.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
kikebu
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:298
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 21:19

Re: Pasiūlymai

2011 Bal 03 , 22:24

vinipux rašė:Iš juokų išsirutulioja tema- o gal tikrai verta pagalvoti apie metų nominacijas? metų posakio nominaciją turim, metų darbštuolių turim, metų "razbaininko" irgi... pagalvokit bičiuliai...
Svarstėme paskelbti nominacijas, kad forumo dalyviai balsuotų ir išrinktų nugalėtojus bei simboliškai juos apdovanoti mūsų susitikimo metu, tačiau dėl laiko stokos šiemet to nespėjome.. :dontknow:
Bet neatsisakome šios minties ir prašome šmaikštuolių pagalvoti/pasiūlyti kuo įdomesnių nominacijų ir nominantų..Savo paiūlymus ir idėjas galite rašyti man į AŽ.

Ką gali žinoti, gal iki vasaros bitininkų šventės kas nors pavyks ;)
Vartotojo avataras
Nierka
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:349
Užsiregistravo:2009 Lap 17 , 21:49

Re: Pasiūlymai

2011 Bal 03 , 23:05

kikebu rašė:
vinipux rašė:Iš juokų išsirutulioja tema- o gal tikrai verta pagalvoti apie metų nominacijas? metų posakio nominaciją turim, metų darbštuolių turim, metų "razbaininko" irgi... pagalvokit bičiuliai...
Svarstėme paskelbti nominacijas, kad forumo dalyviai balsuotų ir išrinktų nugalėtojus bei simboliškai juos apdovanoti mūsų susitikimo metu, tačiau dėl laiko stokos šiemet to nespėjome.. :dontknow:
Bet neatsisakome šios minties ir prašome šmaikštuolių pagalvoti/pasiūlyti kuo įdomesnių nominacijų ir nominantų..Savo paiūlymus ir idėjas galite rašyti man į AŽ.

Ką gali žinoti, gal iki vasaros bitininkų šventės kas nors pavyks ;)
Metų mokytojas: VidmantasK, Zilvass, Romas3, TRANAS, Floyd
Metų naujokas: Romas3, Martynas95
Metų flooderis: Vinipux, Sergėjus, Martynas95
Metų mokytoja: Liuka, Jovita, Kicė, rennyka

Papildykit :)
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Pasiūlymai

2011 Bal 03 , 23:22

Nierka rašė: Metų mokytojas: VidmantasK, Zilvass, Romas3, TRANAS, Floyd
Metų naujokas: Romas3, Martynas95
Metų flooderis: Vinipux, Sergėjus, Martynas95
Metų mokytoja: Liuka, Jovita, Kicė, rennyka

Papildykit :)
Metų mokytojas: Austėja2, Ra1
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Pasiūlymai

2011 Rgp 02 , 10:14

Konrado mintys vertos dėmesio.Man asmeniškai (dėl kitų nežinau) arba tingisi atsakinėt į elementarius klausimus, ar tiesiog pyktis ima, kad žmogus tingi atsiversti knygą ar paskaityt kas prieš metus buvo forume rašyta.Padedu, jeigu būna neaiškūs kokie niuansai, bet bitės galvą nuo užpakalio teks išmokt atskirti patiems.
tarp dalies forumiečių bitininkų pastebiu bėdą būdingą šiuolaikinam jaunimui.Vartotojai.Išoka "Pilypas iš kanapių",pats piršto nepakrutins.Atsakymą duok čia ir dabar.Pretenzijos jeigu neišsamus arba vėluojama.Nusišneka žalias, paskui putoja patrauktas per dantį.Norint gaut, reikia ir duot.Patirties trūksta? Nesąmonė.Negi sunku kokią skenuotą knygą įdėt, fotografiją, internetinę nuorodą įdomesnę.Istoriją papasakoti ? Bendraukit forume ir pagalbos sulauksit iš daugelio.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
kikebu
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:298
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 21:19

Re: Pasiūlymai

2011 Rgp 10 , 12:57

SKELBIAME AKCIJĄ "IŠSIKUOPKIME FORUMĄ"!
IEŠKOMI: Savanoriai - patikimi forumo dalyviai, kurie turėtų laiko bei noro skaityti populiarias forumo temas ir "valyti" jas nuo šiukšlių bei plepalų ne į temą.
Priklausomai nuo norinčių padėti skaičiaus, pasidalintumėme temomis ar skyreliais ir kuistumėmės sau, kad forumas taptų mielesnis ir visų svarbiausiai informatyvesnis.
NORINTYS PADĖTI, rašykite man AŽ arba el. paštu: lina@mano-bites.lt
Vartotojo avataras
kikebu
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:298
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 21:19

Re: Pasiūlymai

2011 Rgp 10 , 19:20

Mielieji,
Čia yra pagalbos prašymas, bet kokios asmeninės nuomonės, išvedžiojimai bei eilinio fleimo kurstymas šiuo klausimu nepageidaujami.
Pakaks, mano kantrybė irgi ne begalinė! :devil:
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Pasiūlymai

2011 Spa 04 , 23:09

Pagrindiniame diskujių puslapyje labai geras yra skyrelis "Peržiūrėti naujus pranešimus". Jeigu jie yra "nauji" tai tegu ir būna "nauji", bent visai dienai, o ne per dieną, kelis kartus nuvaromi į pagrindinius pranešimus. Šį variantą stebiu jau ne pirmą dieną. Kai kurie lieka ir neskaityti. Turi vėl "šnarint" po visą forumą, ieškodamas pagal datą tos dienos pranešimo. Nejaugi ir kiti forumo dalyviai to nepastebėjo. Aišku, forumo šulai parengs triuškinantį atsakimą, jei ne viešai, tai per žinutę. Manau, kad čia yra visų labui. Taupykime savo ir kitų laiką.

Grįžti į