Pasiūlymai

Čia rašome viską, kas susiję su forumu: pasiūlymus, pageidavimus, ką ištrinti, ką pridėti ir t.t. Taip pat čia bus skelbiamos forumo naujienos.
pilkasai
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:kintantis
Bitininkavimo stažas:0
Bičių rasė:vietines misrūnes
Pranešimai:310
Užsiregistravo:2016 Rgp 01 , 10:42
Re: Pasiūlymai

2018 Sau 01 , 22:08

klaunu paradas, kaip bobos turgui: oi patinka , oi kaip baisu, siulau nuteisti, bausti negalima isteisinti, myliu, nekenciu. Siulau visiem draugiskai pazyst mamos papo ir pasikeist vystiklus :wasntme:
kirk
Patyręs narys
Aviliai:Dadano. Pereinu į daugiaaukščius.
Bičių šeimų skaičius:45
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:571
Užsiregistravo:2008 Gru 29 , 21:36

Re: Pasiūlymai

2018 Sau 02 , 11:13

Parašyk ar padeda?
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Pasiūlymai

2018 Sau 03 , 06:21

kirk rašė:Parašyk ar padeda?
:) :ok:
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Psilas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:1209
Užsiregistravo:2010 Kov 18 , 22:17

Re: Pasiūlymai

2018 Sau 03 , 21:09

Nugirdau toki dalykiuka, kuris man priimtinas (kiti tai yra pajute intuityviai) - dalyvio aprasyme nerasyti nei stazo, nei biciu skaiciaus ir nedeti jokiu pagonu.
Kad zmogus ir sutiktas, ir islydetas butu pagal prota, o ne pagal ruba...

Sitam forume tai gal jau ir per velu - viens kita pazystam kaip nuluptus, o kurian kita foruma butu galima panaudoti.
Kaip jums apskritai tokia mintis, is filosofines puses?
Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15

Re: Pasiūlymai

2018 Sau 04 , 14:06

Psilas rašė: viens kita pazystam kaip nuluptus, ?
Nepavydžiu Tau, tik pamasčiau koks aš atsilikęs. Pažįstu tik kokį 10-15 bičiulių iš šio forumo.
Geriau veliau, negu niekada
Psilas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:1209
Užsiregistravo:2010 Kov 18 , 22:17

Re: Pasiūlymai

2018 Sau 04 , 22:02

:dontknow:
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Pasiūlymai

2018 Sau 06 , 00:33

Robertinass rašė:Siūlymas: suteikti galimybę "Laikinti" arba "Mėgti" komentarus.
Tikslas: Leidimas balsuoti teigiamai arba neigiamai (arba susilaikyti) leistų lengviau atsirinkti kokybišką informaciją temoje.
Nepasiteisina,nes pliusų daugiausia gauna rožiniai ir pūkuoti.jeigu kas pasako, jog karalius nuogas, minia suspardo.
Efektyvesnis dalykas būtų padėka.paskaitei pranešimą, pravertė informacija, tai spaudi ačiū mygtuką po konkrečiu pranešimu.
tinginiai progreso variklis
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:1225
Užsiregistravo:2008 Rgs 14 , 18:40

Re: Pasiūlymai

2018 Sau 19 , 19:21

Bitininkų Asociacija «Mano Bitės»
Įvertinimas:
Give Bitininkų Asociacija «Mano Bitės» 1/10
Give Bitininkų Asociacija «Mano Bitės» 2/10
Give Bitininkų Asociacija «Mano Bitės» 3/10
Give Bitininkų Asociacija «Mano Bitės» 4/10
Give Bitininkų Asociacija «Mano Bitės» 5/10
Give Bitininkų Asociacija «Mano Bitės» 6/10
Give Bitininkų Asociacija «Mano Bitės» 7/10
Give Bitininkų Asociacija «Mano Bitės» 8/10
Give Bitininkų Asociacija «Mano Bitės» 9/10
Give Bitininkų Asociacija «Mano Bitės» 10/10
Average: 1 (1 vote)
Adresas:
Lokių g. 4, Bratoniškių k., Vilniaus r.
Mobilus telefonas:
+370 678 34794
Įmonės vadovas:
Deividas Rušėnas, prezidentas
Įmonės kodas:
302493897
El. paštas:
romasbag3@gmail.com edmundas.rusenas@gmail.com loflina@gmail.com kestas@teralita.lt domas71@gmail.com sauliusvaikis@gmail.com luurde@mail.ru info@promarket.lt t.barzdenas@gmail.com vytask583@gmail.com vidmantas.rukas@gmail.com leteniukas@gmail.com linas@sapnas.net vytautas.grunskis@euromediena.com ugnine.astraja@gmail.com proviev@gmail.com giedrius.valotka@gmail.com arunas@adie.lt moskibots@gmail.com aivaras.bakanas@gmail.com valdassmal@gmail.com agriculturelt@gmail.com darius@off-road.lt kestutis@bbg.lt balciunas.t@gmail.com zhemas@gmail.com a.matuzonis@firstclass.lt austeja.u@is.lt jaunasjonas@gmail.com miriukas@gmail.com emanasversila@gmail.com mancius29@gmail.com vidmanciukask@gmail.com onulei@gmail.com andrius.masanauskas@gmail.com karakster@gmail.com tomas.simonis.1991@gmail.com derekas22@gmail.com egirnis@gmail.com rolandas.butke@gmail.com skuodaskvtm@ktv.satela.lt darjuc@gmail.com tautvydas.didma@gmail.com tunex2400@gmail.com japonija007@gmail.com evaldas.deveikis@gmail.com algimantas626@gmail.com juo_zas@mail.ru gintas108@gmail.com zebrynas@gmail.com laima.girdziu@gmail.com admin@vakaras.lt alvis_38@mail.ru multilateration@gmail.com buinerne@gmail.com tomasas888@gmail.com wiesiek.grudzinski@gmail.com
Interneto svetainė:
http://www.mano-bites.lt
Veikla: Visuomenės sveikatos priežiūra, dezinfekcijos tarnybos
Deja, tas bardakas nesibaigia...
plikas ir žilas - abu nežino...kurį renkatės?
Vartotojo avataras
Admin
Administracija
Aviliai:Daugiaaukščiai 10 rėmų
Bitininkavimo stažas:12
Pranešimai:690
Užsiregistravo:2008 Bal 28 , 11:30

Re: Pasiūlymai

2018 Sau 19 , 23:16

Parašiau oficialų laišką, jei situacija ir toliau nesikeičia, kreipemės į policiją.
--
Linkiu, kad Jums išsipildytų viskas, ko linkite kitiems...
Psilas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:1209
Užsiregistravo:2010 Kov 18 , 22:17

Re: Pasiūlymai

2018 Sau 20 , 12:29

"Uzejau" gamtines zemdirbystes skelbima apie seminara.
Jame parasyta "pasiimkite sau lekstes, puodukus" ir t.t.

Kai atsimenu, kaip as patekau i musu susitikima ir reikejo isikurti prie stalo, o pirmieji biciuliai buvo pasidaline du peilius ir tris sakutes, ir penkias lekstes, vis dar suima isteriskas juokelis...(tokiu kaip as buvo daugiau)

Kiekviena karta buna biciuliu dalyvaujanciu pirma karta - galima tikriausiai detaliau parasyti kas prie ko.

Atsiminiau ta atveja - sueme isteriskas juokelis...
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai, rėmelis 360x200
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:A. m. carnica
Pranešimai:1296
Užsiregistravo:2009 Gru 29 , 13:21

Re: Pasiūlymai

2018 Gru 12 , 20:18

Sveiki!
Neįtikėtina, bet per penkerius metus, kol skyniau pomidorus Ispanijoje :chuckle - forumas virto tik skelbimų lenta.
O tokiu metu 2013-aisiais čia vyko mūšiai ir ugnies buvo kaip Maidane... :devil:
Matyt išsipildė mano įžvalgos, nes nebuvo tramdomi garsiai rėkiantys, bet siaurai mąstantys.
O kaip dėl „Bakfasto rasės“, jei „ jis (brolis Adomas) sako, kad tai ir ne linija – tai toks mišrūnas“?! A. Amšiejaus teiginių parafrazė
Psilas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:1209
Užsiregistravo:2010 Kov 18 , 22:17

Re: Pasiūlymai

2018 Gru 14 , 21:38

Vasarini, kurk ugni - pilk alieju...
Pagal turimas jegas ir as pakurstysiu.
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai, rėmelis 360x200
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:A. m. carnica
Pranešimai:1296
Užsiregistravo:2009 Gru 29 , 13:21

Re: Pasiūlymai

2018 Gru 14 , 22:20

Negalima du kartus įbristi į tą pačią upę... :lol:

Ar kas nors buvęs forumo bičiulių susitikime lapkričio 17-ąją gavo Admin‘o žadėtą išsiuntinėti M. Khalenkow paskaitos priedą „Практическая Апидология“ ar „Протоколы тестирования“?
Nes man nuo 11.18 prisibelsti nepavyko. :wasntme:

Psilas rašė:Vasarini, kurk ugni - pilk alieju...
Pagal turimas jegas ir as pakurstysiu.
O kaip dėl „Bakfasto rasės“, jei „ jis (brolis Adomas) sako, kad tai ir ne linija – tai toks mišrūnas“?! A. Amšiejaus teiginių parafrazė
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai, rėmelis 360x200
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:A. m. carnica
Pranešimai:1296
Užsiregistravo:2009 Gru 29 , 13:21

Re: Pasiūlymai

2018 Gru 20 , 18:54

Informatyvi tyla. Teks kreiptis tiesiai į M. Khalenkow‘ą... :think:
O kaip dėl „Bakfasto rasės“, jei „ jis (brolis Adomas) sako, kad tai ir ne linija – tai toks mišrūnas“?! A. Amšiejaus teiginių parafrazė
Psilas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:1209
Užsiregistravo:2010 Kov 18 , 22:17

Re: Pasiūlymai

2018 Gru 20 , 20:45

Vasarini, tai pomidorai neuzgoze biciu?

Kiek atsimenu, pas mus dar nebuvo placiau apkalbeta apie pamazinta bitine akele (4,9 mm).
Jauciu, kad turetum ka pasakyti?
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai, rėmelis 360x200
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:A. m. carnica
Pranešimai:1296
Užsiregistravo:2009 Gru 29 , 13:21

Re: Pasiūlymai

2018 Gru 20 , 22:30

Psilas rašė:Vasarini, tai pomidorai neuzgoze biciu?

Kiek atsimenu, pas mus dar nebuvo placiau apkalbeta apie pamazinta bitine akele (4,9 mm).
Jauciu, kad turetum ka pasakyti?
Gal mažai kas jau beprisimena, kad „skinti pomidorus Ispanijoje“ yra Kest‘o vykusi alegorija, kuria jis pašiepė mano periodinius dingimus...
:chuckle
„4,9 mm“ tema yra įdomi, bet 4,9 mm man nepriimtini, nes tai prieštarauja bičių biologijai. Esu įsitikinęs - kaip tik reikia stengtis grįžti prie jos. Ir vienas daugiausiai įtakos darantis nukrypimas, tai tarpai tarp korių lizde. Kas taip pat labai tiesiogiai siejasi su varozės plitimu.
Bet žiauriai tingisi vėl bandyt bristi į tą pačią upę... :wasntme:
O kaip dėl „Bakfasto rasės“, jei „ jis (brolis Adomas) sako, kad tai ir ne linija – tai toks mišrūnas“?! A. Amšiejaus teiginių parafrazė
Psilas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:1209
Užsiregistravo:2010 Kov 18 , 22:17

Re: Pasiūlymai

2018 Gru 21 , 18:37

Nebusiu (labai) ikyrus...
Po tamstos dingimo, pamazintu tarpu tema ne karta buvo paliesta ir matosi, kad naudotoju gretos (pamazinto tarpo) dideja.
Prasau truputi patikslinti.
"bet 4,9 mm man nepriimtini, nes tai prieštarauja bičių biologijai." - sis sakinys aiskus ir suprantamas.
" Esu įsitikinęs - kaip tik reikia stengtis grįžti prie jos.'' - o sis neaiskus, tarsi tarpe dar turetu buti kazkas.

O as "girdejau", kad 4.9mm - kaip tik pagal biologija. Kad 5.2 buvo padaryta "ant isaugimo", kaip ir su tarpais
tarp koriu.
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai, rėmelis 360x200
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:A. m. carnica
Pranešimai:1296
Užsiregistravo:2009 Gru 29 , 13:21

Re: Pasiūlymai

2018 Gru 21 , 21:23

Gal ir miglotai išsireiškiau. Turėjau mintyse, kad reikia grįžti prie bičių biologiją atitinkančių atstumų. O vienas tokių nukrypimų – per didelis tarpas tarp korių. Rūto enciklopedijoje nurodomas atstumas tarp natūraliai pasiūtų korių vidursienių – 35 mm. Ir tai būtent skirta „išaugimui“, nes bitės korių kas 1-2 metus nekeičia (palikdamos lizdą), kaip tai daro bitininkas. Todėl optimalus atstumas bitininkaujant su dabartiniais rėmeliais galėtų būti 33 mm (arba 8 mm tarpas tarp gretimų korių paviršių). Kad tai turi didelę teigiamą įtaką šeimos vystymuisi – nenuginčijama. Tai turi apčiuopiamos įtakos ir erkių vystymosi apsunkinimui bitiniuose peruose, bet tai atskira tema.
Paties samprotavimai dėl akutės dydžio, kad 5.2 mm taip pat yra išaugimui, o optimalus dydis 4.9 mm – atrodo logiškas. Bet štai toje pačioje Rūto enciklopedijoje rašoma (cituoju laisva forma, kad būtų trumpiau):
„Pagaminus valcus, kuriais buvo išgaunamos dirbtinio korio akutės 5.08 mm (5 akutės coliui) – bitės korius siuvo, o motinėlė dėjo kiaušinėlius. Tačiau bitės teikė pirmenybę siuvimui savo natūralių korių.
Norėdamas išsiaiškinti tokio bičių elgesio priežastį, Rūtas pradėjo matuoti natūralius korius ir aptiko, kad dirbtinių korių akutės buvo nepakankamo dydžio. Jis nustatė, kad viename colyje (25.4 mm) telpa 4.83 akutės, t.y. jų skersmuo 5.26 mm. Pradėjus gaminti tokius korius, bitės noriai juos siuvo, o motinėlė dėjo kiaušinėlius.“
O kaip dėl „Bakfasto rasės“, jei „ jis (brolis Adomas) sako, kad tai ir ne linija – tai toks mišrūnas“?! A. Amšiejaus teiginių parafrazė
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai:Mediniai
Bičių šeimų skaičius:1-10
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:914
Užsiregistravo:2009 Lap 22 , 11:59

Re: Pasiūlymai

2018 Gru 22 , 10:59

Tarpai dydziai dar priklauso, nuo oro salygu/klimato , biciu veisliu/rusies ir t.t. . Kodel nusprendei , kad kas buvo gerai rutui bus gerai marijos zemei ?
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai, rėmelis 360x200
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:A. m. carnica
Pranešimai:1296
Užsiregistravo:2009 Gru 29 , 13:21

Re: Pasiūlymai

2018 Gru 22 , 13:20

zalias7 rašė:Tarpai dydziai dar priklauso, nuo oro salygu/klimato , biciu veisliu/rusies ir t.t. . Kodel nusprendei , kad kas buvo gerai rutui bus gerai marijos zemei ?
Visi mes bitininkaujam su viena bičių rūšimi - Apis mellifera. Čia matyt painiojama rūšis su rase (porūšiu).
Kalbant apie rases, tai bet kuriame rimtesniame vadovėlyje apie bičių biologiją galima rasti informaciją, kad kuo bitės vystosi šiauriau, tuo jos didesnės. O tai reiškia, kad žymiai piečiau bitininkavusio Rūto nustatytų akučių dydžių dar mažinti mes negalime, nes jos ir taip mūsų bitėms jau ne „išaugimui“, o optimalios (beje, dabartinėse plokštelėse jos per didelės ir kai kurių gamintojų siekia iki 5.45 mm).
Visa tai tinka ir atstumams tarp korių, tik priklausomybė čia atvirkštinė: kuo šiauriau - tuo didesni šilumos nuostoliai, o tai reiškia, kad tarpai turi būti mažesni.
O kaip dėl „Bakfasto rasės“, jei „ jis (brolis Adomas) sako, kad tai ir ne linija – tai toks mišrūnas“?! A. Amšiejaus teiginių parafrazė

Grįžti į