SEMINARAS: bičų sveikatingumas bei kova su varoze.

Čia rašome viską, kas susiję su forumu: pasiūlymus, pageidavimus, ką ištrinti, ką pridėti ir t.t. Taip pat čia bus skelbiamos forumo naujienos.
Vartotojo avataras
likido
Patyręs narys
Aviliai:naudojate
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:18
Bičių rasė:Karnika+Buckfast
Pranešimai:406
Užsiregistravo:2013 Rgs 12 , 18:27
Re: SEMINARAS: bičų sveikatingumas bei kova su varoze.

2015 Sau 28 , 20:39

Kam reikalinga seminaro medziaga, rasykite man i AŽ.
https://t.me/pump_upp
onute20114
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:4
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:50
Užsiregistravo:2011 Geg 03 , 09:43

Re: SEMINARAS: bičų sveikatingumas bei kova su varoze.

2015 Sau 29 , 09:15

likido rašė:Kam reikalinga seminaro medziaga, rasykite man i AŽ.
,,Gerumas-daug svarbiau negu išmintingumas.Tai pripažinus ir prasideda išmintis''(Teodoras Aizbekas Rubinas)
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: SEMINARAS: bičų sveikatingumas bei kova su varoze.

2015 Sau 29 , 12:46

onute20114 rašė:
likido rašė:Kam reikalinga seminaro medziaga, rasykite man i AŽ.
,,Gerumas-daug svarbiau negu išmintingumas.Tai pripažinus ir prasideda išmintis''(Teodoras Aizbekas Rubinas)
"Gyvenime galite turėti viską,ką tik norite,jeigu padėsite kitiems žmonėms gauti tai,ko trokšta jie.(kad ir seminaro medžiagą)"
Zig Ziglar
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: SEMINARAS: bičų sveikatingumas bei kova su varoze.

2015 Sau 29 , 16:50

Jovita, gal pakalbam biski apie avilius?
Sakykit, ar ir Lituvoje tokuose vienasieniuose bites laikote ir dar bedugniuose?
Aš savo laiku dugnus buvau išėmęs keletai šeiolikarėmių, rezultatai buvo tragiški. Esu bandęs ir savo patrumpintus, taip pat blogai. Balžiakas (senasis) mokslo pagrindais ruto daugiaaukščiuose bandė- tragiškai gavosi. Visada upeliais kondesato, ledas, koriai supelyje ir šeimos žiauriai nusilpusios.
Paprotink mane , kame reikalas, kodėl man nesigauna, o pas tave viskas OK? Tai gal tie daugiaaukštininkai- pusdadaniuose rėmuose bitininkaudami bereikalo vargsta tuos "buterbrodus" darydam? Pasigamintu iš 2,5-3,0 cm. storio lentų ir bitininkautu sau į sveikatą arba aš su tais "sijonais" ?
Na, kad Vokietijoje taip, kur žiema pora mėn trumpesnė, stiprios šeimos (bakfastas) jaunos sveikos ir bitės ir motinos, dar galima suprasti. Ruseliai ten arčiau sibiro irgi kai kurie niekuom nepridenge (apšiltine) irgi šaukia, kad viskas OK, bet kažkodėl didžiuoji dalis ant žiemos į zimovnykus (rūsius) neša.
Paaiškink man durnam iš savo supratimo pozicijų, jei turi laiko ir noro, :rose: "kur čia šuo pakastas"?
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: SEMINARAS: bičų sveikatingumas bei kova su varoze.

2015 Sau 29 , 18:33

Taip ir Lietuvoje tokiuose laikome- mediniuose 2.5 cm storio sienelemis, su tinkleliais .
Niekada nebuvo jokio kondensato, ledo.
Nelygu kokia seima. Ne pas visas, bet pas kai kurias buna papelejes vienas krastinis korys, kartais abu is krastu po viena kori. Bet is rudens lizdas buna taip suformuojamas, kad i tuos sonus eina juodesnieji koriai, kurie pavasari buna jau isvalgyti ir isbrokuojami lydymui. O kai ziemoti paliekama ant maziau koriu ir dedama diafragma, tai tada visai nesupeleja. Remai ne pusiniai, o pilni dadaniniai.
Apacia kartais uzkisama tik sausio pabaigoje ar vasario pradzioje, kartais visai ne, kartais pries Naujus metus. O ir tie dugnai nera sandarus nei stori, fanieriniai ir su tarpu gale.
Gal ir toje pacioje Lietuvoje klimato dregnumas ne tas pats? Bet, atrodo, kad ne. Cia greiciausiai nuo seimos stiprumo priklauso.
Rusijoje tai sausesnis, nors ir saltesnis klimatas.
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: SEMINARAS: bičų sveikatingumas bei kova su varoze.

2015 Sau 29 , 18:57

Nera buve jokiu tragisku rezultatu. Nera seimos del to nusilpusios. Ir medaus vidurkiai buna realiai normalus. Tokie, kad kartais mama bijo tiesa draugijoje pasisakyti, kad gal nepatikes.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: SEMINARAS: bičų sveikatingumas bei kova su varoze.

2015 Sau 29 , 22:20

Na gerai, patikėjau...o kad visai įsitikinčiau, sekančiai žiemai pasiruošiu trejetą šeimų ekspermentui.
Blin, jau amžiu baigiu, o vis dar išlenda visokių neaiškumų... :devil:
Tarp kitko, mano šeimos kurios bitidėse, taip ir žiemuoja ir viskas OK. Lauke bitidės sienas atstoja žiedai. Paniškai bijau tiesioginio lietuviško klimato poveikio niekuom nepridengtiems mediniams korpusams ir jau iš anksto žinau, kad ekspermentas baigsis tragiškai.
Dar patikslink, kaip jūsų avilio sienos, tai yra apatinio korpuso sienos yra apdirbti:dažyti, impregnuoti kokiu švestu vandeniu ar ką? :lol:
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: SEMINARAS: bičų sveikatingumas bei kova su varoze.

2015 Sau 29 , 22:29

Tik dazyti, neimpregnuoti korpusai.
Tai kad si ziema visai nesalta. Tai isvis nera ko bijoti.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: SEMINARAS: bičų sveikatingumas bei kova su varoze.

2015 Sau 29 , 22:36

Jovita rašė:Tik dazyti, neimpregnuoti korpusai.
Tai kad si ziema visai nesalta. Tai isvis nera ko bijoti.
Nu kad kaip tik tokia žiema mediniam daiktui labai bloga :think: tai šyla, tai šala, dažnai lyja, bitės paprastame vienasienyje turėtu jaustis, kaip lietuviai sibire prie Laptievo jūros :lol:
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: SEMINARAS: bičų sveikatingumas bei kova su varoze.

2015 Sau 29 , 22:37

Nebezinau jau kiek ziemu atlaiko(maziausiai 6) ir viskas kaip ir kituose aviliuose.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: SEMINARAS: bičų sveikatingumas bei kova su varoze.

2015 Sau 29 , 22:41

Jovita rašė:Nebezinau jau kiek ziemu atlaiko(maziausiai 6) ir viskas kaip ir kituose aviliuose.
Aha.... tik šešias, o maniškiai po sijonais pasisliepę jau 36 atlaikė ir dar tiek laikys... vans, jei medžiui nepyragai po atviru dangumi tai ir bitėms nepyragai. Blin, pasirodo biski teisus esmi ir trans :chuckle
Jus gelbsti stiprios veislinės ir gerai nugydytos šeimos, o jei bitininkauti įprastai, paprastai, kaip per daug metų buvo priimta ant Lietuvos, tai bus, kaip trans ir porina -ŠAKĖS. :lol:
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: SEMINARAS: bičų sveikatingumas bei kova su varoze.

2015 Sau 29 , 22:46

Nu, atsiprasau, as gal truputi veliau uz Trana gimusi esu :chuckle . Sakiau gi, kad maziausiai tiek laike, gal ir daugiau, nepamenu gi jau, anksciau niekas nebuvo pagamine. Bet nei puva, nei tyzta, priziureti reikia.
Bile teisus esat. Gal jie irgi tiek atlaikys. Juk korpusus kaitalioti galima ir nusidazo tada lengviau.
Gali cia visa diena rasyt, neitikinsi "is kur uteles atsiranda" :lol: .
Jei biciu veislei dekoti reikia, tai irgi darykim isvadas :chuckle . O nuo erkiu visi gydyti turi.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: SEMINARAS: bičų sveikatingumas bei kova su varoze.

2015 Sau 29 , 22:54

Jovita rašė:Nu, atsiprasau, as gal truputi veliau uz Trana gimusi esu. Sakiau gi, kad maziausiai tiek laike, gal ir daugiau, nepamenu gi jau, anksciau niekas nebuvo pagamine. Bet nei puva, nei tyzta, priziureti reikia.
Bile teisus esat. Gal jie irgi tiek atlaikys. Juk korpusus kaitalioti galima ir nusidazo tada lengviau.
Gali cia visa diena rasyt, neitikinsi "is kur uteles atsiranda" :lol: .
:lol: :lol: :lol: man pakanka to kad jau žinau iš kur vaikai atsiranda :chuckle viskam reikia atatinkamų sąlygų, pvz. ūtelėms - šiaudų čiužinio, keletą kartų sulaistyti šlapimu, šilumos , drobinių marškinių, nešvarios galvos ir t.t. :devil:
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: SEMINARAS: bičų sveikatingumas bei kova su varoze.

2015 Sau 30 , 00:37

TRANAS rašė:
Jovita rašė:Nu, atsiprasau, as gal truputi veliau uz Trana gimusi esu. Sakiau gi, kad maziausiai tiek laike, gal ir daugiau, nepamenu gi jau, anksciau niekas nebuvo pagamine. Bet nei puva, nei tyzta, priziureti reikia.
Bile teisus esat. Gal jie irgi tiek atlaikys. Juk korpusus kaitalioti galima ir nusidazo tada lengviau.
Gali cia visa diena rasyt, neitikinsi "is kur uteles atsiranda" :lol: .
:lol: :lol: :lol: man pakanka to kad jau žinau iš kur vaikai atsiranda :chuckle viskam reikia atatinkamų sąlygų, pvz. ūtelėms - šiaudų čiužinio, keletą kartų sulaistyti šlapimu, šilumos , drobinių marškinių, nešvarios galvos ir t.t. :devil:
Obą :) Aš gyvos utėlės nemačius,tik paveikslėlį,reiks užsiaugint :) Beveik viską turiu,tik galvą reiks sunešvarint :) Nors...mama pasakojo,kad ant plikos,ką tik išprausto vaikelio galvos jau glindų atsirasdavo. Nu aišku čia seniau.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: SEMINARAS: bičų sveikatingumas bei kova su varoze.

2015 Sau 30 , 08:26

[quote="TRANAS"]
:lol: :lol: :lol: man pakanka to kad jau žinau iš kur vaikai atsiranda :chuckle
chmmmm :'( aš tai jau ir pamiršau iš kur tie vaikai atsiranda......
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: SEMINARAS: bičų sveikatingumas bei kova su varoze.

2015 Sau 30 , 09:22

vinipux rašė:
TRANAS rašė: :lol: :lol: :lol: man pakanka to kad jau žinau iš kur vaikai atsiranda :chuckle
chmmmm :'( aš tai jau ir pamiršau iš kur tie vaikai atsiranda......
Mažiau gert reek :chuckle

Grįžti į