FORUMO BIČIULIŲ SUSITIKIMAS 2013

Čia rašome viską, kas susiję su forumu: pasiūlymus, pageidavimus, ką ištrinti, ką pridėti ir t.t. Taip pat čia bus skelbiamos forumo naujienos.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20
Re: FORUMO BIČIULIŲ SUSITIKIMAS 2013

2013 Bal 16 , 08:22

Vaje net pamiršau....Ačiū Austėjai2 už dovanas :bee
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: FORUMO BIČIULIŲ SUSITIKIMAS 2013

2013 Bal 16 , 08:31

ko Liuka tokia išsigandusi?- gal pelę pamatė?....
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius:>6
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:1708
Užsiregistravo:2011 Spa 01 , 00:26

Re: FORUMO BIČIULIŲ SUSITIKIMAS 2013

2013 Bal 16 , 08:33

kice rašė:ziuriu daugybe zmoniu pirma karta fotografavosi.. Nezinojo, kad ziureti reikia i fotografa, o ne atgal per peti :lol:
Gerai tos nuotraukos. Daug naujo pamatai. Va tik dabar pastebėjau, kad Justis turėjo augalotus asmens sargybinius - tik nosis kyšo :)
Vartotojo avataras
skystis
Patyręs narys
Aviliai:nedaugiabuciai
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:94
Užsiregistravo:2011 Sau 30 , 23:19

Re: FORUMO BIČIULIŲ SUSITIKIMAS 2013

2013 Bal 16 , 12:09

ech , dabar visus metus graushiuos kad negalejau sudalyvaut:(
nu bet skaitant jusu geras emocijas bent kazkiek lengviau pasdaro :D
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: FORUMO BIČIULIŲ SUSITIKIMAS 2013

2013 Bal 16 , 13:31

Skystis, papasakok, ar sia ziema turi sociai savo medaus? :)
Nes prisimenu pernai metu susitikima toje sodyboje :lol:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
Admin
Administracija
Aviliai:Daugiaaukščiai 10 rėmų
Bitininkavimo stažas:12
Pranešimai:690
Užsiregistravo:2008 Bal 28 , 11:30

Re: FORUMO BIČIULIŲ SUSITIKIMAS 2013

2013 Bal 16 , 23:10

Susitikimo akimirkos ir filmuotos medžiagos belaukiant

https://www.dropbox.com/sh/d4wqwjyiz3imssq/3fPrLXnhMI#/" onclick="window.open(this.href);return false;
--
Linkiu, kad Jums išsipildytų viskas, ko linkite kitiems...
Vartotojo avataras
Admin
Administracija
Aviliai:Daugiaaukščiai 10 rėmų
Bitininkavimo stažas:12
Pranešimai:690
Užsiregistravo:2008 Bal 28 , 11:30

Re: FORUMO BIČIULIŲ SUSITIKIMAS 2013

2013 Bal 17 , 00:12

kice rašė:Skystis, papasakok, ar sia ziema turi sociai savo medaus? :)
Nes prisimenu pernai metu susitikima toje sodyboje :lol:
Skysčio medus dalyvavo degustacijoje
--
Linkiu, kad Jums išsipildytų viskas, ko linkite kitiems...
Vartotojo avataras
skystis
Patyręs narys
Aviliai:nedaugiabuciai
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:94
Užsiregistravo:2011 Sau 30 , 23:19

Re: FORUMO BIČIULIŲ SUSITIKIMAS 2013

2013 Bal 17 , 01:12

Jo, Kice, buvau adminui perdaves paskutini sloinikeli specialiai laikyta siam susitikimui,
prisukau tik is vieno avilio lygiai 7 litrus:)
bet kas ten per medus neisivaizduoju iki siol skystas is eglynu- pusynu misko ir sodu.
siandien kaifavau ziuredamas kaip bitutes su ziedadulkem gryzineja, visos 4 seimos isgyveno. laimes pilnos kelnes.
pernai visa maisa sloinikeliu biciuliu medaus gavau, siemet adminas sake tradicija tesiasi, gavo operatorius:) lauksim filmuko, tikiuosi ne kaip pas mane po metu :D
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: FORUMO BIČIULIŲ SUSITIKIMAS 2013

2013 Bal 17 , 07:23

Nu pradzia jau yra, Skystis :) Jei si vasara bus siltesne ziurek ir po 17 litru prisuksi is avilio :lol:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: FORUMO BIČIULIŲ SUSITIKIMAS 2013

2013 Bal 17 , 23:45

Grazios Admino nuotraukos :ok: . Visi grazus nuotraukose. O Pauliukas - pats graziausias :)
Vartotojo avataras
kikebu
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:298
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 21:19

Re: FORUMO BIČIULIŲ SUSITIKIMAS 2013

2013 Bal 17 , 23:59

Jovita rašė:Grazios Admino nuotraukos :ok: . Visi grazus nuotraukose. O Pauliukas - pats graziausias :)
Ačiū, Jovita :rose:
Noriu patikslinti, kad nuotraukos fotoragfuotos mūsų operatoriaus R. Navicko, kuriam esame be galo dėkingi :bee
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: FORUMO BIČIULIŲ SUSITIKIMAS 2013

2013 Bal 18 , 10:14

mane irgi nudziugino Pauliuko nuotraukyte :) Tikrai geras fotografas - visiem vaikiuka parode :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: FORUMO BIČIULIŲ SUSITIKIMAS 2013

2013 Bal 19 , 08:13

Man labai patiko viena susitikime,per pranešimą pasakyta Stasio frazė:peržiemojusioms bitėms šiltuoju būdu,pavasarį plečiant lizdus,įdėti koriai veikia,kaip diafragmos.Šita frazė mano pavasariniame bitininkavime padarys šiokį tokį perversmą.Dėkui Stasiui.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Arturask
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:23
Bičių rasė:Karnika-bakfastas
Pranešimai:166
Užsiregistravo:2012 Gru 25 , 22:35

Re: FORUMO BIČIULIŲ SUSITIKIMAS 2013

2013 Bal 19 , 18:40

Nepamirsk Kest, kad jos bus diafragmomis, jei tavo avilyje koriai sudeti varsavinio avilio principu o ne dadaninio, tai yra plokstuma i laka.
Mano bitės mėgsta grikius
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: FORUMO BIČIULIŲ SUSITIKIMAS 2013

2013 Bal 19 , 20:07

Arturask rašė:Nepamirsk Kest, kad jos bus diafragmomis, jei tavo avilyje koriai sudeti varsavinio avilio principu o ne dadaninio, tai yra plokstuma i laka.
Taip,Artūrai,
pas mane dadanuose yra dvi lakos:viena šiltuoju iš šono,kita šaltuoju būdu,iš priekio.Ateinančiai žiemai šeimelių žiemojimui nepaliksiu,tai pagrindines šeimas statysiu šiltuoju būdu.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: FORUMO BIČIULIŲ SUSITIKIMAS 2013

2013 Bal 19 , 21:08

Kest rašė:pas mane dadanuose yra dvi lakos:viena šiltuoju iš šono,kita šaltuoju būdu,iš priekio.Ateinančiai žiemai šeimelių žiemojimui nepaliksiu,tai pagrindines šeimas statysiu šiltuoju būdu.
Kest
Manau, kad surinkus žiemai dadanuose lizdą prie šoninės lakos (šiltuoju būdu), bus sudėtinga su perteklinės drėgmės pašalinimu. Juk galėsite pakelti diafragmą tik priešingoje lakos pusėje. Gal to ir pakaks. Bandykite. Kas neješko - tas ir neranda.
O kodėl sumanėt ruošti lizdą žiemojimui šiltuoju būdu. Mūsų žiemos nėra labai (ir ilgai) šaltos. Šeimos puikiai žiemoja paruoštos klasikiniu būdu. Maisto sunaudoja nedaug. Pas mane apie 10 kg. cukraus nesuvalgo - pavasarį reikia atakiuoti. Tą porai šeimų dariau vakar. Be to , pavasarį, prasidėjus "gyvenimui", vėl reikia korius perstatinėti į "šaltąjį būdą" - jei ne, bus sudėtinga ventiliuoti ir garinti parsineštą nektarą. Tai tik mano pamąstymai. Gal jie klaidingi. Įdomu būtų padiskutuoti šiuo klausimu. Juo lab, kad mano visi dadanai irgi turi ir šonines lakas. Gal būsiu Jūsų pasekėjas.
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:1015
Užsiregistravo:2009 Spa 08 , 19:40

Re: FORUMO BIČIULIŲ SUSITIKIMAS 2013

2013 Bal 19 , 21:21

Romas3 rašė:
Kest rašė:pas mane dadanuose yra dvi lakos:viena šiltuoju iš šono,kita šaltuoju būdu,iš priekio.Ateinančiai žiemai šeimelių žiemojimui nepaliksiu,tai pagrindines šeimas statysiu šiltuoju būdu.
Kest
Manau, kad surinkus žiemai dadanuose lizdą prie šoninės lakos (šiltuoju būdu), bus sudėtinga su perteklinės drėgmės pašalinimu. Juk galėsite pakelti diafragmą tik priešingoje lakos pusėje. Gal to ir pakaks. Bandykite. Kas neješko - tas ir neranda.
O kodėl sumanėt ruošti lizdą žiemojimui šiltuoju būdu. Mūsų žiemos nėra labai (ir ilgai) šaltos. Šeimos puikiai žiemoja paruoštos klasikiniu būdu. Maisto sunaudoja nedaug. Pas mane apie 10 kg. cukraus nesuvalgo - pavasarį reikia atakiuoti. Tą porai šeimų dariau vakar. Be to , pavasarį, prasidėjus "gyvenimui", vėl reikia korius perstatinėti į "šaltąjį būdą" - jei ne, bus sudėtinga ventiliuoti ir garinti parsineštą nektarą. Tai tik mano pamąstymai. Gal jie klaidingi. Įdomu būtų padiskutuoti šiuo klausimu. Juo lab, kad mano visi dadanai irgi turi ir šonines lakas. Gal būsiu Jūsų pasekėjas.
Jei gulstiniai aviliai turi dvi lakas,taip vadinamas šiltąją iš galo(galo siena avilio apšildyta) ir šaltąją iš priekio ,tai galima sekmingai bitininkauti jį sukiojant: rudenį suformuoji lizdą apšildytame šiltajame gale ir avilį apsuki 90 laipsniu kampu -galu kad žiemotu šiltuoju būdu (šaltąją laką uždarai),o pavasarį vel atsuki 90 laipsnių .Pavcasarį bitės labiau perus augina prie lakos kur oro daugiau ir greičiau užima lizdą,korių stumdyti nereikia.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: FORUMO BIČIULIŲ SUSITIKIMAS 2013

2013 Bal 19 , 21:37

Romas3 rašė: Manau, kad surinkus žiemai dadanuose lizdą prie šoninės lakos (šiltuoju būdu), bus sudėtinga su perteklinės drėgmės pašalinimu. Juk galėsite pakelti diafragmą tik priešingoje lakos pusėje. Gal to ir pakaks. Bandykite. Kas neješko - tas ir neranda.
O kodėl sumanėt ruošti lizdą žiemojimui šiltuoju būdu. Mūsų žiemos nėra labai (ir ilgai) šaltos. Šeimos puikiai žiemoja paruoštos klasikiniu būdu. Maisto sunaudoja nedaug. Pas mane apie 10 kg. cukraus nesuvalgo - pavasarį reikia atakiuoti. Tą porai šeimų dariau vakar. Be to , pavasarį, prasidėjus "gyvenimui", vėl reikia korius perstatinėti į "šaltąjį būdą" - jei ne, bus sudėtinga ventiliuoti ir garinti parsineštą nektarą. Tai tik mano pamąstymai. Gal jie klaidingi. Įdomu būtų padiskutuoti šiuo klausimu. Juo lab, kad mano visi dadanai irgi turi ir šonines lakas. Gal būsiu Jūsų pasekėjas.
Romai,
viskas šiek tiek paprasčiau.
Jokiu būdu nereikia atskirai surinkynėti lizdo ir jo stumti prie šoninės lakos,tai būtų klaida.Ertmė,tarp šoninės lakos ir lizdo turi likti.Mano atveju tai bus apie trisdešimt cm.LIzdą surenkate kaip visada,tik atšalus orams,priekinę laką užkišate,o šoninę atidarote.Tas pats diafragmų ir šoninių kamšų pakėlimas.Šiek tiek lizdo pastūmimas į priešingą pusę nuo šoninės lakos nepamaišytų,nes pavasarį,per pirmuosius lizdo plėtimus,plėsdami tik į šoninę laką,lizdą vėl išcentruosite priekinės lakos atžvilgiu.Taip nereikia atidarinėti lizdo iš abiejų pusių.Prasidėjus medunešiui ir atsiradus drėgmės garinimui,šoninę laką uždarote,o priekinę atidarote,be jokio korių perstumdymo.Apie lizdo pakėlimą per magazino aukštį žiemojimo metu,jau rašiau.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: FORUMO BIČIULIŲ SUSITIKIMAS 2013

2013 Bal 19 , 21:59

Kest rašė:Romai,
viskas šiek tiek paprasčiau.
Jokiu būdu nereikia atskirai surinkynėti lizdo ir jo stumti prie šoninės lakos,tai būtų klaida.Ertmė,tarp šoninės lakos ir lizdo turi likti.Mano atveju tai bus apie trisdešimt cm.LIzdą surenkate kaip visada,tik atšalus orams,priekinę laką užkišate,o šoninę atidarote.Tas pats diafragmų ir šoninių kamšų pakėlimas.Šiek tiek lizdo pastūmimas į priešingą pusę nuo šoninės lakos nepamaišytų,nes pavasarį,per pirmuosius lizdo plėtimus,plėsdami tik į šoninę laką,lizdą vėl išcentruosite priekinės lakos atžvilgiu.Taip nereikia atidarinėti lizdo iš abiejų pusių.Prasidėjus medunešiui ir atsiradus drėgmės garinimui,šoninę laką uždarote,o priekinę atidarote,be jokio korių perstumdymo.Apie lizdo pakėlimą per magazino aukštį žiemojimo metu,jau rašiau.
Kest
Bandykite. Įdomu. Tik , mano požiūriu, nedera šviežio oro patekimas į avilį per uždiafragminę ertmę, pro kurią klasikiniu būdu šalinama drėgmė. Juk virš jos dabar paliekame nepriglaustas prie šoninės sienos pagalves.
Pasikartosiu, kas neješko - tas neranda. Sekmės.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: FORUMO BIČIULIŲ SUSITIKIMAS 2013

2013 Bal 19 , 22:29

Romas3 rašė: Bandykite. Įdomu. Tik , mano požiūriu, nedera šviežio oro patekimas į avilį per uždiafragminę ertmę, pro kurią klasikiniu būdu šalinama drėgmė. Juk virš jos dabar paliekame nepriglaustas prie šoninės sienos pagalves.
Pasikartosiu, kas neješko - tas neranda. Sekmės.
Romai,
na man lyg ir aišku.Šį varijantą dalinai kopijuoju nuo Trano,kurį ilgai studijavau.Jis turi veikti kamino principu.Pro pirmą uždefragminę ertmę patenka šaltas,sausas oras,paima šiltą drėgną orą iš po lizdo ir pro kitą podefragminę ertmę kyla į viršų.Patraukimą daro antroji podefragminė ertmė,nes šiltas oras turi laisvesnį kelią kilti į viršų,nes priešais jį spaudžia šaltas oras.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai

Grįžti į