Medaus kokybės parametrai

Medus, vaškas, duonelė, pikis.....
Vartotojo avataras
Mortalas
Patyręs narys
Aviliai: Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius: 250
Bitininkavimo stažas: 10
Bičių rasė: Buckfast

Re: Medaus kokybės parametrai

2012 Rgp 15 , 23:23

cezis rašė:Na nors užmuškit šioje temoje nerandu kas pasakė, kad rapsų medus blogas...
Perkračiau šių metų visas žinutes ir ką radau?
Herkus paklausė ar yra galimybė į rapsų medų patekti pesticidams. Normaalus teisingas klausimas. Ne retorinis.
Į tai Mortalas atsakė įdėdamas nuorodą į jau „žymiu“ tapusį straipsnį.
Tada vinipux pasišaipė, kad tai marketinginė akcija, bet nė žodžio apie tai ar jis už ar prieš rapsų medų.
Po to sekė mano blevyzga, kurioje be pašaipų nieko doro nerasi. Apie rapso medaus kokybę – nė žodžio.
Tada Mortalas įsiplieskė, ir apdalino visokiais epitetais. Nežinau ar mane vieną ar visus, nes kreipinys "jūs" lietuvių kalboje ne būtinai vartojamas daugiskaitai reikšti. Panašiai paantrino kice. Ten dar ir paminėta, kad kažkas rapsų medų vadina š... Kad bitininkai vienas ant kito varo... Nežinau iš kur tai paimta, nes bent jau šiais metais šioje temoje nieko panašaus nebuvo.
Tai bandė pasakyti vinipux. Už tai gavo atgal :* (čia ant žando ne širdutė, o mėlynė...)
Po to pasipylė 5 beveik iš eilės einantys Mortal monologai… Ir vis apie tą patį.
Vienu žodžiu Don Kichoto istorija: niekas nepuola, bet kovojam išsijuosę. Dantimis ir nagais.
Ir iš kur toks pyktis? Suprantu rudeniop bitėms šalta, veikti nėra ko, tai puldinėja, bet šeimininkai tai galėtų pečių pasikurti, ar kokį “keliškėlį” išlenkti. Gal ir tų priešų sumažėtų? :beer:
Kaip susitare mane visi atakuojat :D siame straipsnyje tu neradai rapsu medaus pavadinto š kadangi niekas ir nevadino. as ne karto ir nesakiau kad kas nors ji taip vadino, jus tik taip isvertet. as kelis kartus tikrai pasakiau, kad rapsu medus yra keikiamias, bet ta prasme, jog jis ne toks geras kaip kiti. O stai pasakymas, kad rapsu medus nerra toks vertingas, kaip kiti, tikrai visi matem :) dar parasysiu ji zemiau kaip tik :

būkim biedni ,bet teisingi: visų pirma-niekas nesakė kad rapsų medus yra (kaip tamsta isireiškėte Š.), o kad PRASTESNIS VISI PRITARS(beje dėl skonio nesiginčijama ir niekam savo nuomonę turėti nedraudžiama), taipogi SAVO medaus irgi niekas negyrė. Ką gi, nepasiduodantys reklamai ir formuojamai nuomonei liekam apgailėti (kaip ne kai kas išsireiškė).

taigi as manau turiu del ko gincytis :) o argumentuoti as prasau ne del to, kad esu visiskai uzsitikrines savo teisumu, o kaip tik galvoju, kad galbut kuris nors is tikruju turit kokiu nors faktu, nes kai as parodziau straipsni apie rapsu medu, ji visi sudirbote i suns dienas, taigi todel, aisku, turite "rimtesniu" argumentu :)
O del epitetu nepykite, per daznai jau sutinku zmoniu, kuriems kiti bitininkai yra i galva ikale, jog rapsu medus tai blogis, del to kai jus pradedate sitaip seketi, nesusivaldau kartais :)
Vartotojo avataras
Mortalas
Patyręs narys

2012 Rgp 15 , 23:32

vinipux rašė:tiek to komentuju: kontraargumentas prieš paties numestą straipsnį- Leo anekdotas. Anekdotą patvirtina frazes iš paties numesto straipsnio: Čičelienė sako-"bitės įprastai aplenkia užterštus augalus"- iš kart klausimas, tai kodėl jos žusta kai purškiami laukai?, o visus taškus ant "i" deda Amšiejus -"jei kas pasakytų kad rapsų medus blogas- iš rinkos reikėtų išimti 90 proc. medaus".
Tavo argumentai nelabai suprantami. pirmo tavo argumento nesupratau ,nes abi sakinio puses nesikerta ( is tos grupes klausimu, kaip skrido 3 zasys, kiek man metu). O kitas pasisakymas is viso neargumentas- paprasciausiai zmogaus pasakymas, jog 90 procentu medaus sudaro rapsu medus. tai cia neigiama medaus savybe?
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: dadanai
Bičių šeimų skaičius: 150
Bitininkavimo stažas: 32

2012 Rgp 16 , 00:57

Aš irgi tokia ir ginsiu tuos,kas sakys,kad rapsų medus geresnis tik už cukrinį medų :) Jei kažkieno parašytas straipsnis apie rapso medų jau yra argumentas,tada tas jau seniena,nes paskutinis straipnis "lietuvos ryte" išaukština grikinį medų.Skaičiau popierinį varijantą,tai nežinau kaip su elektroniniu :) Taigi pasiskaitę žmonės jau klausinėja,nes jis toks geras,toks baisiai geras ir kažkaip visiem jo prireikė,tik nei vienas nenutuokia ar prisiverstų tą gryną grikių medų valgyt.O,kad pasaulyje vertinamas rapsų medus,nieko naujo,nes kitokio jau nelabai kas ir turi.Pvz vengrai labai vertina akacijų medų,nes vienintelis geras medunešis tik iš jų ir būna.Norvegai tikriausiai nevertina liepinio,nes ten neauga liepos.Mano ir vyresnė karta labiau vertina mišrų,įvairių žiedų medų,nes jis toks "kaip seniau","kaip tetuko kuris laikė bites"."kruopukėm"(stambaus kristalizavimosi) ir neša į turgų man parodyt kokių čia taukų vaikai parvežė :) Kolkas džiaugiuos,kad dar iki manęs nedaėjo rapsas,bet jau visai netoli.Patreš gerai,augs ir an pieskų,o jei ir neužaug,išmokas vistiek gaus.Teks ir man tada valgyt rapsinį,nes kitokio nebus,bet vistiek ,nesakysiu,kad jis pats geriausias :) O jei dar pažiūrėjus toliau,teps mano anūkai an bandukės kreminį kokakolos skonio medų ir jis bus pats geriausias,nes per teliką reklamoj rodė :)
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys
Aviliai: Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius: >6
Bitininkavimo stažas: 1

2012 Rgp 16 , 08:40

Mortalas rašė: Kaip susitare mane visi atakuojat :D siame straipsnyje tu neradai rapsu medaus pavadinto š kadangi niekas ir nevadino. as ne karto ir nesakiau kad kas nors ji taip vadino, jus tik taip isvertet.
Tikėjausi, kad tamsta bent skaitai atsakymus į savo monologus. Jei ne, tai palengvinu darbą. Štai kice citata, kurioje Š raidžių netrūksta.
kice rašė:O ant cigareciu pakeliu uzrasyta: tai kenkia jusu potencijai, rukymas zudo, kenkia jusus ir aplinkiniu sveikatai ir t.t., bet paziurek, kaip zmones perka..
Tiesa pasakius, tiesiog nekenciu bitininku, kurie sugeba "varyti " ant kitu - pigus medus yra šš, rapsu medus yra šš, visi medu is cukraus daro, o va mano medus - niekas kitas tokio gero neturi.. :devil:
Nu kazkaip rektu biski biski tokius monologus prilaikyti bitininku forume.. :think:
.Jei būtum skaitęs įdėmiai mano komentarą suprastum, kad ne apie tamstą aš ir rašiau
O del epitetu nepykite, per daznai jau sutinku zmoniu, kuriems kiti bitininkai yra i galva ikale, jog rapsu medus tai blogis, del to kai jus pradedate sitaip seketi, nesusivaldau kartais :)
Na, čia nieko baisaus, tai praeina su amžiumi :gANDb:
Na, o pabaigai, kad nebereikėtų daugiau kištis, nuo savęs dar pasakysiu, kad šioje temoje manęs visiškai nejaudino ir nejaudina rapsų medus - nei aš jį suku, nei aš jį valgau, nei perku nei parduodu. Mane jaudina tai, kad "negeri žmonės" naudojasi kartais naivumu, kartais nepatyrimu ir įkala visokiausių kvailų idėjų. Mano tikslas ir tebuvo pasakyti - ei, chebryte, neskubėkite viskuo iš karto tikėti. Galvokit savo galva. Lygiai tokioje pačioje pozicijoje stovėsiu jei bus diskutuojama apie erkes, apie skiepus, apie filtruotą vandenį, apie SSSR ir ES didybę ir daugybėje kitų temų...
Panašu, kad marketingo profesionalai labai gerai įsisąmoninę vieną iš genialių Alberto Einšteino frazių: "Pasaulyje yra tik du begaliniai dalykai: Visata ir žmonių kvailumas. Nors dėl Visatos aš dar nesu tikras".
Tai tiek. Šioje temoje bandysiu nebedalyvauti :beer:
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai: Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius: 5
Bitininkavimo stažas: 8
Bičių rasė: bakfastas

2012 Rgp 16 , 08:54

Sveiki,
buvo įdomu stebėti pakankamai aršią diskusiją,apie rapsinį medų,kuri vyko pakankamai korektiškai ir manau visi gavome apie tai daugiau žinių.Ar kas nors pakeitė savo nuomonę,čia kitas klausimas.Aš,kaip ubago paršiukas,galiu valgyti viską ir rapsinio madaus skonis man visiškai priimtinas,juolab,kad ant jo galima ir kiaušinienę pasičirškinti :lol: .Manau,kad daugelis rapsinį medų geriau įvertintų,negu mano garšvinį.Neigiamą požiūrį į rapsinį medų turiu,dėl to,kad galvoju,kad į jį bitės prineša chemikalų ir neturiu informacijos,kuri tai paneigtų.Moteriškės pasakymas,kad bitės aplenkia nupurkštus rapsų laukus daugiau,negu juokingas.Vadinasi lieka viena versija,pasikliauti ūkininko sąmoningumu,kad jis geranoriškai informuos aplinkinius bitininkus apie numatomą laukų apdorojimą chemikalais,o šie uždarys savo biteles.Rapsas nauja ž.ū. kultūra mūsų šalyje,o ar turime sukūrę bendradarbiavimo kultūrą tarp ūkininkų ir bitininkų?Štai čia ir matau problemą.Gal būt bitininkas,kuris nuveža savo bites į rapso laukus ir palaiko ryšį su ūkininku ir tos informacijos turi.O kaip su savaitgaliniais bitininkais,kurie gyvena,net kituose rajonuose ir jų šeimos yra arti tokių rapso laukų?Kaip jie uždaro savo bites?O jeigu tie chemikalai nedaro jokios ytakos medaus kokybei,tai gal ir Varostopą vasarą galima dėti?Jeigu Mortalas šias mano abejones kažkaip tai išsklaidytų,būčiau jam labai dėkingas ir savo ruožtu tapčiau šios medaus rūšies propoguotoju.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai: dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius: 30
Bitininkavimo stažas: 15
Bičių rasė: Carnica, buckfast

2012 Rgp 16 , 08:58

kai ukininkas nupurskia zydinciu rapus, tai prieini prie avilio ir pamatai.. Du purskimai - ir aviliai tusti..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys

2012 Rgp 16 , 08:59

[quote="cezis"][/quote]

ale koks jautrumas :lol: Yra ir be taves "asu", kurie megsta padergti kitus bitininkus, ju gaunama medu ;) As tikrai apie tave ne minties neturejau.. siaip sakau, gal paskaitys.. :lol:
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: 0
Bitininkavimo stažas: 0

2012 Rgp 16 , 10:24

Mortalas rašė:
vinipux rašė:
Tavo argumentai nelabai suprantami. pirmo tavo argumento nesupratau ,nes abi sakinio puses nesikerta ( is tos grupes klausimu, kaip skrido 3 zasys, kiek man metu). O kitas pasisakymas is viso neargumentas- paprasciausiai zmogaus pasakymas, jog 90 procentu medaus sudaro rapsu medus. tai cia neigiama medaus savybe?
baigiant diskusiją- argumentai ne apie medaus kokybę o apie reklaminį straipsnį, na o jeigu pačiam nesuprantama, tokiu atveju neturiu ką pridurti.
nesiulyčiau mėtytis ir tokiais komentarais- "toks tokį pažino", kaip ir beje tujinti gerbiamus forumo dalyvius, pats dar forume kojų nesi apšilęs, taip kad elkis mandagiau... tiek palinkėjimų pabaigai.
ps. labiausiai nuliūdino Liukos komentaro paskutinė frazė "teps anūkai koka kolos skonio medų nes per teliką rodė", o kad taip bus, rodo begalinis mūsų tikėjimas reklama ir straipsnias spaudoje.
Vartotojo avataras
Mortalas
Patyręs narys

2012 Rgp 16 , 11:42

Nuo ko cia pradejus... :) Na turbut turiu pasakyti, jog jusu koncervatyvumas tiesiog legendinis :) dabar tik galutinai pamaciau, jog jus rapso medaus ir nepradesite vertinti, nes jus paprasciausiai to daryti negalite :) esae visiskai nusistate pries ji ir kad ir ka as sakyciau,jums nusispjaut :) Na bet vyresnio amziaus zmones daznai taip elgias :)
Cezi, tikrai jau buvau pamirses ka kice rase, nes info, kuria ji pasidalino, man buvo neaktuali :) ir beje tikrai negrazu nusipplauti rankas kalbant apie tokia tema kaip rapsu medus, nes manau visiems naudinga suzinoti daugiau :)
vinipux, man tavo argumentai apie straipsni nelabai idomus :) as prasiau pateikti argumentu, kodel rapsu medus prastesnis, kaip tu minejai. Argi taip sunku atsakyti i mano paprasta klausima? jau kelinta karta to pacio klausiu :) jei nezinai- is viso nerasyk.
Vartotojo avataras
Mortalas
Patyręs narys

2012 Rgp 16 , 11:46

Kest rašė:Sveiki,
buvo įdomu stebėti pakankamai aršią diskusiją,apie rapsinį medų,kuri vyko pakankamai korektiškai ir manau visi gavome apie tai daugiau žinių.Ar kas nors pakeitė savo nuomonę,čia kitas klausimas.Aš,kaip ubago paršiukas,galiu valgyti viską ir rapsinio madaus skonis man visiškai priimtinas,juolab,kad ant jo galima ir kiaušinienę pasičirškinti :lol: .Manau,kad daugelis rapsinį medų geriau įvertintų,negu mano garšvinį.Neigiamą požiūrį į rapsinį medų turiu,dėl to,kad galvoju,kad į jį bitės prineša chemikalų ir neturiu informacijos,kuri tai paneigtų.Moteriškės pasakymas,kad bitės aplenkia nupurkštus rapsų laukus daugiau,negu juokingas.Vadinasi lieka viena versija,pasikliauti ūkininko sąmoningumu,kad jis geranoriškai informuos aplinkinius bitininkus apie numatomą laukų apdorojimą chemikalais,o šie uždarys savo biteles.Rapsas nauja ž.ū. kultūra mūsų šalyje,o ar turime sukūrę bendradarbiavimo kultūrą tarp ūkininkų ir bitininkų?Štai čia ir matau problemą.Gal būt bitininkas,kuris nuveža savo bites į rapso laukus ir palaiko ryšį su ūkininku ir tos informacijos turi.O kaip su savaitgaliniais bitininkais,kurie gyvena,net kituose rajonuose ir jų šeimos yra arti tokių rapso laukų?Kaip jie uždaro savo bites?O jeigu tie chemikalai nedaro jokios ytakos medaus kokybei,tai gal ir Varostopą vasarą galima dėti?Jeigu Mortalas šias mano abejones kažkaip tai išsklaidytų,būčiau jam labai dėkingas ir savo ruožtu tapčiau šios medaus rūšies propoguotoju.
Kest
Labai pritariu tavo minciai del bitininko ir ukininko bendradarbiavimo( jei galima taip pavadinti) nes kol kas panasiai nieko nevyksta. Beje, Kest, pasakysiu, jog as apie rapso medu tikrai nezinau daugiau uz jus, kaip ir visi jus zinau tik tam tikrus faktus.stai kodel as pradejau sia sneka apie rapsu medu- norejau is jusu issiaiskinti kuo daugiau,bet nelabai pavyko, nes visi tik snekejo palyginimais ar siaip nelabai reikalingais atsakymais :)
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: daugiaaukščiai
Bičių rasė: buckfast

2012 Rgp 16 , 11:48

Mortalas rašė:
vinipux rašė:tiek to komentuju: kontraargumentas prieš paties numestą straipsnį- Leo anekdotas. Anekdotą patvirtina frazes iš paties numesto straipsnio: Čičelienė sako-"bitės įprastai aplenkia užterštus augalus"- iš kart klausimas, tai kodėl jos žusta kai purškiami laukai?, o visus taškus ant "i" deda Amšiejus -"jei kas pasakytų kad rapsų medus blogas- iš rinkos reikėtų išimti 90 proc. medaus".
Tai nėra argumentu, kad rapsų medus yra blogesnis už kitas rūšis? O dėl chemijos- tai čia tik baisesnis žodis, visa aplinka yra chemija, ir pats žmogus sudarytas iš Mendelėjavo lentelės elementų, ir "liepų" medus išeina chemija. Pavieniai atvejai būna, kai ūkininkai purškia rapsų laukus pažeisdami pesticidų naudojimo reikalavimus. Normalūs ūkininkai purškia laukus tvarkingai, prie pasėlių bitės nežūva, šeimos stiprios, sveikos ir medus ten neužterštas.
Pats bitininkauju vietose, kur rapsai praktiškai neauginami, nesu suinteresuotas dėl to. Suku pagrindinai poliflorinį medų. Tik vieną bityno skyrių specialiai šiemet nuvežiau į 80ha vasarinių rapsų lauką. Ūkininkas kultūringas žmogus, nuo žiedus graužiančių vabalų rapsus buvo nupurškęs dar prieš jų žydėjimą. Sužydus rapsams insekticidai jau buvo suirę. Nepavojingais bitėm fungicidais (matyt ir žmonėms) suderinęs su bitininku, purškė rapsų žydėjimo pabaigoje, vakare kai bitės jau nebeskraidė. Tai tokia asmeninė nuomonė žiūrint iš šalies.
Vartotojo avataras
011110
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: 20
Bitininkavimo stažas: 5

2012 Rgp 16 , 11:55

Mane taip pat suintrigavo ši diskusija. Sutinku, kad rapso medus kaip ir bet kuris kitas geras, su viena išlyga: rapsas vienintelė ko gero kultūra, kuri gausiai purškiama chemikalais. Manau, kad šių chemikalų pėdsakų tikrai turėtų būti meduje. Gal kas nors darėte šio medaus tyrimą? Rado jame kokių nors cheminių elementų likučių ar ne? Tada būtų aiškiau: toks pat jis ar turi "papildomų" medžiagų. :lol:
ArunasS
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai: Mediniai
Bičių šeimų skaičius: 1-10

2012 Rgp 16 , 12:44

Rolandas30 rašė:
Mortalas rašė:
Tai nėra argumentu, kad rapsų medus yra blogesnis už kitas rūšis? O dėl chemijos- tai čia tik baisesnis žodis, visa aplinka yra chemija, ir pats žmogus sudarytas iš Mendelėjavo lentelės elementų, ir "liepų" medus išeina chemija. Pavieniai atvejai būna, kai ūkininkai purškia rapsų laukus pažeisdami pesticidų naudojimo reikalavimus. Normalūs ūkininkai purškia laukus tvarkingai, prie pasėlių bitės nežūva, šeimos stiprios, sveikos ir medus ten neužterštas.
Pats bitininkauju vietose, kur rapsai praktiškai neauginami, nesu suinteresuotas dėl to. Suku pagrindinai poliflorinį medų. Tik vieną bityno skyrių specialiai šiemet nuvežiau į 80ha vasarinių rapsų lauką. Ūkininkas kultūringas žmogus, nuo žiedus graužiančių vabalų rapsus buvo nupurškęs dar prieš jų žydėjimą. Sužydus rapsams insekticidai jau buvo suirę. Nepavojingais bitėm fungicidais (matyt ir žmonėms) suderinęs su bitininku, purškė rapsų žydėjimo pabaigoje, vakare kai bitės jau nebeskraidė. Tai tokia asmeninė nuomonė žiūrint iš šalies.

Ar galesite pavasari papasakoti kaip sios seimos perziemojo ?
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys

2012 Rgp 16 , 15:56

011110 rašė:Mane taip pat suintrigavo ši diskusija. Sutinku, kad rapso medus kaip ir bet kuris kitas geras, su viena išlyga: rapsas vienintelė ko gero kultūra, kuri gausiai purškiama chemikalais. Manau, kad šių chemikalų pėdsakų tikrai turėtų būti meduje. Gal kas nors darėte šio medaus tyrimą? Rado jame kokių nors cheminių elementų likučių ar ne? Tada būtų aiškiau: toks pat jis ar turi "papildomų" medžiagų. :lol:

na kai zinai, kad javai, is kuriu kepama duona, nupurskiami raundapu, kad vienodai pribrestu, o paskui nupurskiama klijais kad neisbyretu - nu kas tie chemikalai rapso meduje?.. vitaminai praktiskai.. :devil:
Vartotojo avataras
Mortalas
Patyręs narys

2012 Rgp 16 , 22:08

kice rašė:
011110 rašė:Mane taip pat suintrigavo ši diskusija. Sutinku, kad rapso medus kaip ir bet kuris kitas geras, su viena išlyga: rapsas vienintelė ko gero kultūra, kuri gausiai purškiama chemikalais. Manau, kad šių chemikalų pėdsakų tikrai turėtų būti meduje. Gal kas nors darėte šio medaus tyrimą? Rado jame kokių nors cheminių elementų likučių ar ne? Tada būtų aiškiau: toks pat jis ar turi "papildomų" medžiagų. :lol:

na kai zinai, kad javai, is kuriu kepama duona, nupurskiami raundapu, kad vienodai pribrestu, o paskui nupurskiama klijais kad neisbyretu - nu kas tie chemikalai rapso meduje?.. vitaminai praktiskai.. :devil:
Teisingai kice :) viskas dabar purskiama, nes kitokiu atveju derliai butu kelis kartus mazesni ir visi badmiriautume :) netoli mano biteliu (2-3km) vienas ukininkas prisejo siemet vasarinio rapso. bet as nezinau, ar jis nori ekologiskai, ar siaip netvarkingas ukininkas, bet jis ju nepurske ne karto. tai tiesa sakant rapso ten nebuvo :D ivairiu zoliu tiek prizele, kad daugiau nieko nebuvo galima iziureti :) va is tokio lauko prinestas rapsas tikrai turi buti vertinamas :D
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai: Mediniai
Bičių šeimų skaičius: 1-10

2012 Rgp 16 , 22:19

Kadangi dabar ssavu skelu niekas neaugina, visi perka tai is tu seklu be chemijos niekas ir neauga, jos taip padarytos, kad biznis butu :(

Visi verkia, kad rusas ant vamzdio naftos sedi, bet visiems dzin, kad neduok dieve seklu usienietis neduos pavasari ...
Vartotojo avataras
dumblys
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: Dadano, 10R daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius: 83
Bitininkavimo stažas: 4
Bičių rasė: Karnika

2012 Rgp 17 , 03:31

Jooooo karsta tema. Pastebejau ir per bitininku svente, kad rapsu medaus tema buvo viena populiariausiu.
Panasu, kad diskusijos apie tai nenurims ilgai (taip pat kaip ir apie E priedus maisto produktuose, saldiklius gerimuose ir t.t.).

Faktai juk yra paprasti:
- pesticidai randami nektare, meduje ir ziedadulkese. Tyrimu pilnas internetas. Sekancia diena po augalu apdorojimu pesticidu koncentracija yra didziausia, antra diena krenta ir laikosi kelias dienas stabiliame lygyje. Po 7 dienu koncentracija krenta apie 10 kartu bet neisnyksta. Teisybes delei reikia pabrezti, kad kai kuriu pesticidu rusiu ziedadulkese arba nera, arba greit sumazeja. Nektare ir meduje randami visi pesticidai. Kadangi purskiama ne kiekviena diena ir bites atnesa nektaro is kitu augalu, tai vidutine koncentracija issuktame meduje yra pakamai maza. Be pesticidu naudojami ir fungicidai. Ju koncentracijos zenkliai mazesnes, nei pesticidu. Kad isivaizduoti pesticidu koncentracijas nektare, tai jos yra nuo 3 iki 40 mg/kg,
- zmogaus tokios dozes neuzmus ir nenunuodys, bet tiems, kurie vengia bet kokios "chemijos" maiste - yra rimtas argumentas vengti tokio medaus,
- rapsu nektaro tikrai yra sunku isvengti daugumai bitininku. Kaimyniniu saliu medaus kokybes studijos rodo rapsinio medaus (tiksliau ziedadulkiu) nors ir maza (iki 10%) dali beveik visuose meginiuose,
- atmetus "chemine problema", rapsu medus yra kaip medus. tikrai nieko ypatingo (nei gero nei blogo) - tiesiog angliavandeniu (dominuoja gliukoze) misinys. Jei didziosios dalies augalu medus, kad butu pripazintas monofloriniu, turi tureti vieno rusies augalu ziedadulkiu daugiau kaip 45% nuo viso kiekio, tai rapsu medus pripazistamas monofloriniu, kai dalis virsyja 60%. Ka tai reiskia? Skurdesne mikroelementu, fermentu ir vitaminu ivairove. Siuo rodikliu jis tikrai nusileidzia polifloriniam medui. Bet del to ir prikibo mitas, kad jis "dietiskas". Medaus dietiskumo mitas yra vienas didesniu kliedesiu susijusiu su bitininkyste. Rapsu meduje angliavandeniu is principo yra tiek pat, kaip ir kitu augalu meduje. Taip, jame daugiau gliukoze, kiek maziau fruktozes ir maziau kitu sacharidu (lyginant su kitu augalu medumi). Bet zmogaus organizmui tas keliu procentu skirtumas saharidu kompozicijoje nesudaro jokio virskinimo ar energetinio skirtumo.
- zvelgiant i busima biodegalu naudojimo reglamentavima, rapsu paseliu plotai tik augs,
- ukininkams norint gauti didesni derliu, bites yra nepakeiciamas pagalbininkas, o pesticidai ir fungicidai neisvengiama butinybe.

Tiems, kam patinka rapsu medaus skonis bei kvapas ir kas nesuka galvos del keleto mg "chemijos", pasirinks si medu. O visiems kitiems yra alternatyvos.
Bititinkams, kuriems nepatinka rapso nektaro ir ziedadulkiu priemaisos - teks susitaikyti su pesimistine perspektyva.
Didziausia problema, kuria tikrai reikia spresti - ukininku ir bitininku taikus bei abipusiai naudingas sambuvis.

P.S. reikia dziaugtis, kad Lietuvoje masiskai neauginamos saulegrazos. "Chemijos" prasme ten situacija panasu, kad dar blogesne.
Vartotojo avataras
dumblys
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: Dadano, 10R daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius: 83
Bitininkavimo stažas: 4
Bičių rasė: Karnika

2012 Rgp 17 , 03:52

Beje, didesne problema ne pesticidu irfungicidu poveikis ne zmogui, o bitems. Jei zmogus suvartoja medaus lyginant su kuno mase niekinga kieki, tai bitems nektaras ir ziedadulkes yra pagrindinis maistas.
Nors bites rapsu nupurskimo diena ir neisleidziamos i lauka, bet "chemijos" per nektara ir ziedadulkes jos gauna daugiau nei savaite. Suaugusiu biciu rapsynuose tyrimai skirtingu autoriu nuomone sumazina ju produktyvuma nuo 3 iki 20%. Kol kas truksta patikimu tyrimu apie pesticidu itaka perams, tranams ir motinelems. Faktas, kad sveikatos bitems tikrai neprideda.

P.S. Kaip biciu myletojui man labai gaila ir biciu pusseseriu - kamaniu. Jos, vargses, nukencia dar labiau.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai: Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius: 5
Bitininkavimo stažas: 8
Bičių rasė: bakfastas

2012 Rgp 17 , 07:33

Puikus,dalykinis dumblio komentaras.Gaila,kad pareitinguoti negaliu.Bet kai reitingavimo sistema bus patobulinta,prisiminęs,aš būtinai tai padarysiu.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys
Aviliai: Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius: >6

2012 Rgp 17 , 08:14

Na pagaliau! Atsirado Dumblio komentaras, su kuriuo tikriausiai sutiks visi. Kadangi man leidžia dėti pliusiukus, tai taip ir padarau. Laaaabai diiiideli padėjau :ok:

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS