Bitynų, bičių produktų ir kt. kontrolės reikalavimai

Viskas apie istatymus, kompensacijas ir paramą, susijusią su bitininkyste.
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas: 25

Re: Bitynų, bičių produktų ir kt. kontrolės reikalavimai

2011 Gru 03 , 18:32

[quote="Sergijus O Tamsta,pasirodo,dar ir "chuliganas",Vidmantai,kąą?]...? :o :chuckle[/quote]

Ne chuliganas (kad visi tokie būtų) o prisitaikęs prie aplinkybių. Aš irgi taip daryčiau. Juk reikia prieš nachalą, būti didesniu nachalu. Kitaip "chana".
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai: Dadano
Bičių šeimų skaičius: 200
Bitininkavimo stažas: 33

2011 Gru 03 , 18:56

Ūkininkas išvežiodamas piena po miesta pasirašo laisvos formos krovinio važtaraštį.Tas pats ir visiem fiziniam asmenim (bitininkam) vežant medų.Istatyme nurodoma,kad važtaraštyje reikia nurodyti, data savininka,krovinio kiekį,vairuotoja, mašinos NR ir vairuotojo parašą. Gal aš klystu skaitydamas įstatymą,gal čia taikoma vežant piena, bulves, obuolius,daržoves,kurios etiketėm nepaženklintos.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius: 78
Bitininkavimo stažas: 36
Bičių rasė: Karnika

2011 Gru 03 , 20:18

Sergijau, ne chuliganas, o mąstantis žmogus, prieš durnus įstyymus...Tai kas ir "bobelas", pardavinėjančios pieną į stiklainius turi turėti važtaraščius. Kažkoks debilų blefas... Nu tikrai Durnių laivas.
Kitas variantas, važiuoju į mūgę, aš bent niekada neskaičiuoju kiek vežu.Man svarbu dėžės, kiek dar liko. Ir galutinis rezultatas, kiek uždirbau.
PS
Mano mašinoje , kiekvieną dieną, visada yra kelios dėžės išfasuto medaus iš įvairiausių augalų. Kas prašo, visada parduodu, nes mane žino "na izust". (Auto Lavka). Tai ką, turiu turėti važtaraštį?... ir atžymėti kiek pardaviau, kiek ne? O jei daviau dovanų, tipo servize...tai čia jau bausmė, kaip policajui kyšis? Kaip tada apiformint?
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: 0
Bitininkavimo stažas: 0

2011 Gru 05 , 09:30

na štai- "čistoserdečnoje priznanije" ko gero Jasonyse ar Antalgėje laukia Jūsų EENT.Būtų juokinga, jei nebūtų liūdna...taigi...
Vartotojo avataras
Krepsininkas
Patyręs narys
Susisiekti:
Aviliai: Dadanai
Bičių šeimų skaičius: 4 + 2 dovanojimui
Bitininkavimo stažas: 12
Bičių rasė: Karnika (mišrūnė)

2011 Gru 09 , 02:00

Prašau pateikite nuorodą, kur nurodyta, kaip turi būti gydomos bitės ekologiniame bityne. Aš nerandu.
girinis
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: 3 -

2011 Gru 10 , 10:59

Krepsininkas rašė:Prašau pateikite nuorodą, kur nurodyta, kaip turi būti gydomos bitės ekologiniame bityne. Aš nerandu.
Tai kad nerasi nuorodos ir apie neekologinį gydymą - nėra tokio, vien dėl paprastos priežasties - je bitės liko gyvos, tai gydymas ekologinis nes vabzdys jautrus. Kalba eina apie medų, ir priemaišas jame, nors antibiotikų likučiai niekaip neįtakoja žmogaus sveikatos, ir nėra jokių patvirtinimų jog yra priešingai.
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai: Mediniai
Bičių šeimų skaičius: 1-10
Bitininkavimo stažas: 1

2011 Gru 10 , 14:13

girinis rašė:nors antibiotikų likučiai niekaip neįtakoja žmogaus sveikatos, ir nėra jokių patvirtinimų jog yra priešingai.
Kolega Jūs tikrai nieko nemaišot ? O kaip pvz. stafilokokas kurio jau neima antibiotikai ir krūvos kitu bakterijų kuriems reikia vis nauju antibiotikų nes senesni nebeveikia, įdomu kodėl tokia situacija ?

Idomu, ar visi šie http://www.google.lt/search?q=antibiotikai+neveikia" onclick="window.open(this.href);return false; rašytojai rašo pievas ?
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: dadanai
Bičių šeimų skaičius: 150
Bitininkavimo stažas: 32

2011 Gru 10 , 17:32

Taigi girinis pastoviai pievas rašo :)
girinis
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: 3 -

2011 Gru 11 , 10:47

zalias7 rašė:
girinis rašė:nors antibiotikų likučiai niekaip neįtakoja žmogaus sveikatos, ir nėra jokių patvirtinimų jog yra priešingai.
Kolega Jūs tikrai nieko nemaišot ? O kaip pvz. stafilokokas kurio jau neima antibiotikai ir krūvos kitu bakterijų kuriems reikia vis nauju antibiotikų nes senesni nebeveikia, įdomu kodėl tokia situacija ?

Idomu, ar visi šie http://www.google.lt/search?q=antibiotikai+neveikia" onclick="window.open(this.href);return false; rašytojai rašo pievas ?
Prieš susidarydamas galutinę nuomonę, paklaus savęs - kiek reikia suvalgyti medaus, kad žmogaus organizmas gautų nors kiek reikšmingesnę dozę? Mano paskaičiavimu, ne mažiau tris kibirus užteršto likučiais iškart. Pajėgtum? Viskas panašu kaip ir nitratai - norint apsinuodyti, reikia suvalgyti 200 kg agurkų per vieną kartą, kas nerealu, nes reiks valgyti tris dienas be sustojimo, o per tris dienas bėgsi į tualetą dešimtis kartų ir tuos nitratus išleisi, nes organizmas pastoviai valosi. Gal kažkam tai ir pievos, tačiau susigrūdam kur kas agresyvesnių chemikalų ir nerealiomis dozėmis per maistą ir čia kažkaip neužkliūva, o antibiotikus susileidžiam po arklišką 500 - 1000mg dozę tris kartus dienoje kada sergam. Štai tokie kiekiai veikia organizmą, bet kai kurias bacilų rūšis jau ne, o stebuklingieji E, gaunami su maistu, iš organizmo nepasišalina o kaupiasi. Apibendrinus, ieško baubo ne ten kur jis yra, nors morališkai maloniau valgyti medų kuris yra idealiai švarus - bet tik tiek.
Vartotojo avataras
karak
Patyręs narys
Aviliai: Dedano tipo
Bičių šeimų skaičius: 30
Bitininkavimo stažas: 8
Bičių rasė: Bakfastas

2011 Gru 11 , 11:15

girinis rašė: Prieš susidarydamas galutinę nuomonę, paklaus savęs - kiek reikia suvalgyti medaus, kad žmogaus organizmas gautų nors kiek reikšmingesnę dozę? Mano paskaičiavimu, ne mažiau tris kibirus užteršto likučiais iškart. Pajėgtum? Viskas panašu kaip ir nitratai - norint apsinuodyti, reikia suvalgyti 200 kg agurkų per vieną kartą, kas nerealu, nes reiks valgyti tris dienas be sustojimo, o per tris dienas bėgsi į tualetą dešimtis kartų ir tuos nitratus išleisi, nes organizmas pastoviai valosi. Gal kažkam tai ir pievos, tačiau susigrūdam kur kas agresyvesnių chemikalų ir nerealiomis dozėmis per maistą ir čia kažkaip neužkliūva, o antibiotikus susileidžiam po arklišką 500 - 1000mg dozę tris kartus dienoje kada sergam. Štai tokie kiekiai veikia organizmą, bet kai kurias bacilų rūšis jau ne, o stebuklingieji E, gaunami su maistu, iš organizmo nepasišalina o kaupiasi. Apibendrinus, ieško baubo ne ten kur jis yra, nors morališkai maloniau valgyti medų kuris yra idealiai švarus - bet tik tiek.
Kiek žinau, nėra aišku koks tikslus poveikis, kai nuolatos vartojam mažais kiekiais. Dėl to ir uždrausta, nes nėra nei paneigimo, nei patvirtinimo, kad tai kenkia.
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai: Mediniai
Bičių šeimų skaičius: 1-10
Bitininkavimo stažas: 1

2011 Gru 11 , 11:30

girinis mes tas mikroskopiškas dozes gaunam su mėsa, nes kiaules ar kiti mėsai auginami gyvūnai "profilaktiškai" gauna ir t.t. Ir paskaitykit ką nors iš mano duotos nuorodų, problema ne pačiame antibiotike ir jo poveikyje žmogaus organizmui, problema tose mažose dozėse, kad kenkėjams tai kaip treniruotės, pripranta ir paskui jų nebeveikia didelės dozės.

Na nitratus galit patys valgyt Lietuvoje yra šulnių ar net vandentiekiu tiekiamo vandens kur vaikas išgėres stikline gali pradėti mėlinuoti, nes leistinu normu neviršija (50 mg/l) deja vaikai pakelia tik iki 10mg/l.
Vartotojo avataras
balciunas
Patyręs narys
Susisiekti:
Aviliai: Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius: pastoviai kintantis
Bitininkavimo stažas: 6

2012 Lie 01 , 20:27

Kas žino kur vilniuje medaus tyrima galima padaryt kad į turgu turėt pažyma? Nedašlo man ar vmvt ar nmvrvi?
tomobitesinfo@gmail.com www.tomobites.lt
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai: dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bitininkavimo stažas: 15
Bičių rasė: Carnica, buckfast

2012 Lie 01 , 20:46

zalias7 rašė:girinis mes tas mikroskopiškas dozes gaunam su mėsa, nes kiaules ar kiti mėsai auginami gyvūnai "profilaktiškai" gauna ir t.t. Ir paskaitykit ką nors iš mano duotos nuorodų, problema ne pačiame antibiotike ir jo poveikyje žmogaus organizmui, problema tose mažose dozėse, kad kenkėjams tai kaip treniruotės, pripranta ir paskui jų nebeveikia didelės dozės.

Na nitratus galit patys valgyt Lietuvoje yra šulnių ar net vandentiekiu tiekiamo vandens kur vaikas išgėres stikline gali pradėti mėlinuoti, nes leistinu normu neviršija (50 mg/l) deja vaikai pakelia tik iki 10mg/l.

taip, jei antibiotikai butu tik meduje - velnias negriebtu, bet dabar su kitais maisto produktais ju dar gauname.. Del visos ssumos ir atsiranda neigiamas poveikis..
Tiesa pasakius, man noretusi, kad ir kiauliena tikrintu del antibiotiku likuciu taip pat, kaip tikrina medu..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius: 250
Bitininkavimo stažas: 20

2012 Lie 01 , 21:08

balciunas rašė:Kas žino kur vilniuje medaus tyrima galima padaryt kad į turgu turėt pažyma? Nedašlo man ar vmvt ar nmvrvi?
Cia: http://www.nmvrvi.lt/lt/kontaktai/" onclick="window.open(this.href);return false;

Kiek zinau tai tyrimu nereikia norint prekiaut turguje. Reikalinga: bityno pasas ir medicinine pazyma, kad gali dirbt su maisto produktais
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys
Aviliai: Daugiaaukščiai 10r.
Bitininkavimo stažas: 11
Bičių rasė: Bakfasto

2012 Lie 02 , 12:26

Med rašė:
balciunas rašė:Kas žino kur vilniuje medaus tyrima galima padaryt kad į turgu turėt pažyma? Nedašlo man ar vmvt ar nmvrvi?
Cia: http://www.nmvrvi.lt/lt/kontaktai/" onclick="window.open(this.href);return false;

Kiek zinau tai tyrimu nereikia norint prekiaut turguje. Reikalinga: bityno pasas ir medicinine pazyma, kad gali dirbt su maisto produktais

Medaus tyrimas reikalingas prekiaujant turguje, bent jau Jonavoje
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai: dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bitininkavimo stažas: 15
Bičių rasė: Carnica, buckfast

2012 Lie 02 , 13:32

Tikrai nereikalingas.. Cia vietiniai tikrintojai prisigalvojo.. tegu parodo, kur parasyta, kad reikia :lol:
Reikia irodymo, kad bitynas yra tavo - kad neprisikabintu mokesciu inspekcija. ir reikia sanitarines knygutes, kad neprisikabintu veterinarine. Daugiau nereikia nieko.
Turiu rastiskus atsakymus i siuos klausimus is VMI ir VMVT.
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
aivarasbakanas
Patyręs narys
Aviliai: Dadano 16r
Bičių šeimų skaičius: 40
Bitininkavimo stažas: 5

2014 Kov 28 , 10:23

patarkit bičiuliai, iš kur gauti kalkių pieno, arba kaip jį pasidaryti? Gal Kaune net žinot kur pirkti ?
Noriu aplink avilius kaip nurodė veterinorius dezinfekuoti...
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius: 100
Bitininkavimo stažas: 25
Bičių rasė: bakfastas

2014 Kov 28 , 10:39

senukuose nusiprik 2kg kalkių maišelį.kur porą kibirų vandens rasti, teks sugalvoti pačiam.
kuo bitės serga, kad dezinfekuosi ?
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Mortalas
Patyręs narys
Aviliai: Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius: 250
Bitininkavimo stažas: 10
Bičių rasė: Buckfast

2014 Kov 28 , 10:46

Taip pat nepamirsk, jog tai egzoterminis procesas, tai kalkes gesink metalineje talpoje arba duobeje.
Vartotojo avataras
aivarasbakanas
Patyręs narys
Aviliai: Dadano 16r
Bičių šeimų skaičius: 40
Bitininkavimo stažas: 5

2014 Kov 28 , 10:58

supratau.
bitės neserga niekuo.
veterinorius sakė čia profilaktiškai kiekvieną pavasarį reikia 3m aplink avilį ratu dezinfekuoti su kalkių pienu.

tai jei gerai suprantu - užsitaisysiu tų kalkių į kibirą, pasidarysiu tą pieną ir su kokia šluota apšlakstau aplink avilį tuo perimetru? Ar kaip kitaip reikia daryti ?

O gesintos negesintos kalkės, čia nėra skirtumo? Kokios ten būna senukuose? Tokios pačios kaip medeliams būna baltinti?

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS