Bitininkystės ūkio registracija

Viskas apie istatymus, kompensacijas ir paramą, susijusią su bitininkyste.
Vartotojo avataras
Gintautas7
Patyręs narys

Re: Bitininkystės ūkio registracija

2012 Rgp 21 , 23:11

herkus rašė:Noriu gauti išmokas už maitinimą.Įstojau į bitininkų draugiją,vet.tarnyboje įregistravau bites,bet neesu
žemės savininkas(gyvenu mieste).Ką daryti tokiu atveju(bites laikau tėvo žemėje,savininkas žemės tėvas).Tikriausiai reikia kokios tai pažymos,bet kaip ir kur ją gauti
Jei sudarysi partnerystes sutarti su ukininku , kurio ukis didesnis nei 2 EDV , SODRA prikergs tau ligoniu kasu mokesti , 27 lt arba 72 lt i menesi , ir nesvarbu tu dirbi ar ne ir jau moki mokescius ligoniu kasai ar ne . As jau buvau pasimoves ant KONTOROS , sumokejau dvigubai , dar sodroje paklausiau - o jei su 10 ukininku buciau sudares partnerystes sutartis , tai ir desimt kartu buciau mokejes ligoniu kasom po 72 lt i men. , tai bobeles ant kuriu duru parasyta vyr. specelistes , ziuri staciom akim ir nieko nebesneka . ( Ir ko tie Lietuviai emigruoja ? - nesuprantu .)
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys
Aviliai: Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius: >6
Bitininkavimo stažas: 1

2012 Rgp 25 , 17:22

Kaip manote, jei aš esu nepelno organizacijos narys, o ta organizacija turi keletą ha nenaudojamos žemės. Ar aš galiu sudaryti sutartį (gal tiksliau rašytinį susitarimą) su savo organizacija, kuri man, kaip jos nariui, leidžia toje žemėje neatlygintinai pasistatyti avilius? Ar tokiu atveju prie šios žemės galiu "kabinti" daugiau avilių? Mat ankstesnėje vietoje 6 a. sodo neleidžia plėstis, tai noriu turėti popieriuką rodantį, kad 6 aviliai man ne riba.
Ir antras klausimas: Jei aš turiu kelis bityno skyrius skirtinguose rajonuose, ar privalau deklaruoti kiekvieną skyrių atskirai ir jam išsiiminėti bityno pasą, ar pakanka turėti vieną "motininę" deklaravimo vietą, o avilius vežioju ten, kur noriu?
Nevisai esu tikras, kad teisingoje temoje parašiau, todėl iš karto atgailauju , bet vis viena tikiuosi atsakymo :shame:
Ačiū. :)
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai: daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius: 120
Bitininkavimo stažas: 9

2012 Rgs 29 , 07:00

As su niekuom sutarciu del zemes nesudarau,Lietuvoje pakolkas juridiskai galioja ir zodine sutartis,kuria sudarau su ukininkais auginanciais grikius,rapsa ir tt.Isimant bityno pasa veterinarijoje klause kur bityno vieta-as atsakiau pas mane veziojamas bitynas ,,ant ratu,, veina menesi ten,kita kitur,taip ir vazineju-vienoje vietoje nestoviu,klause kur kitais metais bus bites,sakau nezinau kolkas ,priklausys kaip eis su kokiu ukininku susitarti ir nezinau kokiam Lietuvos gale-tai paprasiau kad uzrasytu-veziojamas bitynas ir uzrase.Jei is Klp.rajono isvaziuoti nezadi,tai nereikia pranesti vet.tarnybai,o as ir nezadu toliau niekur vazineti,o musu rajone ukininku nemazai.... ;)
Visiems jums-linkiu laimės
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys

2012 Rgs 29 , 07:24

Ir dar-gal kiek ir nekorektiskas pastebejimas (kai kam gali ir juokingai skambeti)-bet...-pastebejau ,kaip tik ,jei reikia tureti reikalu su ,,valdiskom kontorom,, vet.,savivald.,zemetvarka ir tt-tai jei ateini ir kulturingai kaip zmogus pradedi-,,atsiprasau,norejau paklausti,, , ,,ar nepasakysite,, ,,gal galetume,, ir panasiai ,nu tai ir prasideda..... :o ,o kai ateini ir pasakai (kita karta pats aiskiai nezinodamas) :) -man reikia ,,ta ir ta taip ir taip,per tiek ir tiek-jusu vadas taip sake..,,-tai tada kaip su normaliu zmogum skaitosi,jei tik leidi joms ar jiems tose kontorose isijausti i ,,role,, nu tai tada ir siuntines....o normaliom negaila ir medaus pavaisinti,kad gyvenimas saldesnis butu-nes tose ,,kontoruose,, is veidu matosi -oi nesaldus ju gyvenimas-o gal i tokias vietas spec. konkursai vyksta, kur tik su tokiais veidais priima,zinoma yra ir normaliu,bet vienetai..... :)
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys

2012 Rgs 29 , 14:17

Rimas007 rašė:Ir dar-gal kiek ir nekorektiskas pastebejimas (kai kam gali ir juokingai skambeti)-bet...-pastebejau ,kaip tik ,jei reikia tureti reikalu su ,,valdiskom kontorom,, vet.,savivald.,zemetvarka ir tt-tai jei ateini ir kulturingai kaip zmogus pradedi-,,atsiprasau,norejau paklausti,, , ,,ar nepasakysite,, ,,gal galetume,, ir panasiai ,nu tai ir prasideda..... :o ,o kai ateini ir pasakai (kita karta pats aiskiai nezinodamas) :) -man reikia ,,ta ir ta taip ir taip,per tiek ir tiek-jusu vadas taip sake..,,-tai tada kaip su normaliu zmogum skaitosi,jei tik leidi joms ar jiems tose kontorose isijausti i ,,role,, nu tai tada ir siuntines....o normaliom negaila ir medaus pavaisinti,kad gyvenimas saldesnis butu-nes tose ,,kontoruose,, is veidu matosi -oi nesaldus ju gyvenimas-o gal i tokias vietas spec. konkursai vyksta, kur tik su tokiais veidais priima,zinoma yra ir normaliu,bet vienetai..... :)
Na, šie pastebėjimai idealiai tinka Vilniui (ir kaip matau - Klaipėdai taip pat :))
O paskutiniu metu teko bendrauti su Elektrėnų ir Prienų VMVT. Pastariesies net komplimentą pasakiau, kad retai kur taip maloniai bendrauja. Jokių priekaištų. Daro viską kas jiems priklauso ir stengiasi padėti, o ne sukurti dar didesnių problemų. Matyt nuo didmiesčių tolyn, darbo kultūra aukštyn.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: dadanai
Bičių šeimų skaičius: 150
Bitininkavimo stažas: 32

2012 Rgs 29 , 19:56

Nepriklauso tas nuo didmiesčių,o nuo darbuotojų.Jei už stalo kiurkso užsisėdėję bobelė ir dziedelis dar nuo anų sovietinių laikų tai ir jaučiasi baisiai svarbūs asabos.Kaip man prieš kokius 5 metus Alytaus NMA pasakė"Mes jum duodam avilius...5 avilius" Išsižvengiau iš tokio baisiai didelio skaičiaus tų avilių tai kažkaip apsiramino :)
edmundas
Patyręs narys

2012 Rgs 29 , 20:46

Luka tiksliai pataikiai i desimtuka. Nes as tap susiduriau su tokiais. zemetvarkoj, klausi atsakimo negausi :devil: :devil: Kur dirba jauni tai padeda nuosirdziai.
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys

2012 Rgs 30 , 17:05

edmundas rašė:Luka tiksliai pataikiai i desimtuka. Nes as tap susiduriau su tokiais. zemetvarkoj, klausi atsakimo negausi :devil: :devil: Kur dirba jauni tai padeda nuosirdziai.
Na, aš tai sakyčiau atvirkščiai. Vilniuje dirba jauni ir susišnekėti neįmanoma. Minėtuose Prienuose ir Elektrėnuose būtent vyresni ir labai paslaugūs. Amžius čia nė prie ko.
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: daugiaaukščiai
Bičių rasė: buckfast

2012 Rgs 30 , 22:07

Amžius tikriausiai nė prie ko. Vieniems gal tiesiog dirbti nusibodo, kitiems dar ne. :)
Vartotojo avataras
aivarasbakanas
Patyręs narys
Aviliai: 2 Dadano 16r
Bičių šeimų skaičius: 2
Bitininkavimo stažas: 0

2012 Spa 22 , 14:22

sveiki,

perskaičiau visą temą bet taip iki galo ir nesupratau dviejų dalykų:
1. Jei mano bitės stovi viename sklype (ne mano), o aš savininkas visai kito sklypo. Galiu ant to savo sklypo kur nėra bičių užregistruoti jas ir gauti bityno pasą? Kaip čia kažkas rašė, kad praėjo jog bitės be gyvenamosios vietos, ant tratų, tai matyt ir čia bus gerai? Gal kas bandėt taip?
2. Jei bitės stovi vienam rajone, o aš gyvenu žymiai toliau kitam rajone, ar galiu kreiptis čia kur gyvenu į veterinarijos tarnybą ar būtinai reikia važiuoti "į savo" rajono?

ačiū iš anksto
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys

2012 Spa 22 , 14:54

aivarasbakanas rašė: 1. Jei mano bitės stovi viename sklype (ne mano), o aš savininkas visai kito sklypo. Galiu ant to savo sklypo kur nėra bičių užregistruoti jas ir gauti bityno pasą? Kaip čia kažkas rašė, kad praėjo jog bitės be gyvenamosios vietos, ant tratų, tai matyt ir čia bus gerai? Gal kas bandėt taip?
Taip, gali. Pas mane būtent taip padaryta. Tik jei bus patikrinimas reikės rodyti kur stovi ir artimiausiu metu užregistruoti naujoje vietoje ir išsiimti bityno pasą. Pasakysi, kad va kaip tik vakar pervežiau, dar neapiforminau. Kas įdomiausia, net sutarties neprašo - pasakei kur bitės ir gauni pasą.
2. Jei bitės stovi vienam rajone, o aš gyvenu žymiai toliau kitam rajone, ar galiu kreiptis čia kur gyvenu į veterinarijos tarnybą ar būtinai reikia važiuoti "į savo" rajono?
Būtinai turi važiuoti į to rajono VMVT, kur stovi bitės.
Vartotojo avataras
MykolasOK
Patyręs narys
Susisiekti:
Aviliai: Dadano ir T-18
Bičių šeimų skaičius: 0
Bitininkavimo stažas: 5

2012 Spa 29 , 14:56

Rimas007 rašė:Ir dar-gal kiek ir nekorektiskas pastebejimas (kai kam gali ir juokingai skambeti)-bet...-pastebejau ,kaip tik ,jei reikia tureti reikalu su ,,valdiskom kontorom,, vet.,savivald.,zemetvarka ir tt-tai jei ateini ir kulturingai kaip zmogus pradedi-,,atsiprasau,norejau paklausti,, , ,,ar nepasakysite,, ,,gal galetume,, ir panasiai ,nu tai ir prasideda..... :o ,o kai ateini ir pasakai man reikia ,,ta ir ta taip ir taip,per tiek ir tiek-jusu vadas taip sake..,,-tai tada kaip su normaliu zmogum skaitosi,zinoma yra ir normaliu,bet vienetai..... :)
Rimai, žinau apie ką kalbi, pažįstama situacija. Bet tvarkydamas bičių reikalus turiu visai kitokią patirtį. Druskininkuose vienoje seniūnijoje registravau žemės ūkio valdą, MVET registravau bityną, teko turėti reikalų ir savivaldybėje. Visur priėmė draugiškai, padėjo, niekur nesiuntinėjo.

Kai buvo paskutinė diena tvarkyti išmoką už cukrų, ryte buvau Vilniuje, paskambinau į Druskininkus pasiteirauti iki kurios valandos jie dirba, kad spėčiau atvažiuoti. Susirūpino, kad tik spėčiau. Informavo, kad galiu tvarkytis formalumus Vilniuje, nurodė į ką ir iki kurios val. Vilniuje kreiptis. Vilniaus savivaldybės darbuotojas, į kurį turėjau kreiptis, irgi draugiškai bendravo.

Ir Druskininkuose, ir Vilniuje su visais buvau mandagus, su visais ir išsiskyrėme kaip bičiuliai. Tarp kitko, kai kurie iš jų laiko po 20 - 50 bičių šeimų.

Galėtume visi taip bendrauti. Kurkime Bičiulių Lietuvą, o jei pasitaikytų (tikiuosi nepasitaikys) nesusipratęs biurokratas - mandagiai paprašykime: „Aš dėl bičių, prašau padėti man sutvarkyti tuos popierius, išduoti pažymas kurių prašau. Ar tikrai negalite to padaryti?“
Mykolas Okulič-Kazarinas
Vartotojo avataras
Vytenis
Patyręs narys
Aviliai: dadano tipo aviliai

2013 Spa 01 , 23:02

Čia truputį ne į tema tai kas gyvena vien tik iš bitininkavimo?
Vartotojo avataras
Vytenis
Patyręs narys
Aviliai: dadano tipo aviliai

2013 Spa 02 , 16:21

Vytenis rašė:Čia truputį ne į tema tai kas gyvena vien tik iš bitininkavimo?
Ar dar užsiimat kokia veikla?
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys

2013 Spa 04 , 23:50

Vytenis rašė:
Vytenis rašė:Čia truputį ne į tema tai kas gyvena vien tik iš bitininkavimo?
Ar dar užsiimat kokia veikla?
Na, aš asmeniškai GYVENU tik iš bitininkavimo. Visa kita... ai, argi tai gyvenimas, tik uždarbis gyvenimui... ;)
Vartotojo avataras
aivarasbakanas
Patyręs narys
Aviliai: 2 Dadano 16r
Bičių šeimų skaičius: 2

2013 Spa 07 , 11:07

gyvenimas gyvenimui nelygus... vienas gyvena vien tik iš bitininkavimo ir be problemų įsitenka į kokius 1500 lt/mėn, o kitas vargsta, vos galą su galu suduria vien tik iš bitininkavimo, nes "tesudaro" tik 15 000 lt/mėn... ir abu teisūs...
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys

2013 Spa 07 , 11:12

fainas pastebejimas :ok:
vitolia
Bičių šeimų skaičius: 25

2014 Lie 07 , 19:15

Sveiki, turiu toki klausima, tikiuosi i tema pataikiau :) ar as, sunus, galiu padovanoti bityna savo tevui? (Idomu suzinot ar taip galima notariskai padaryt kaip dovana ir kad veliau jeigu ka, tevo zmona negaletu reikalaut puse bityno po skyrybu). P.s. bitynas dokumentiskai pilnai sutvarkytas. Aciu
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai: dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius: 30
Bitininkavimo stažas: 15
Bičių rasė: Carnica, buckfast

2014 Lie 07 , 21:16

vitolia rašė:Sveiki, turiu toki klausima, tikiuosi i tema pataikiau :) ar as, sunus, galiu padovanoti bityna savo tevui? (Idomu suzinot ar taip galima notariskai padaryt kaip dovana ir kad veliau jeigu ka, tevo zmona negaletu reikalaut puse bityno po skyrybu). P.s. bitynas dokumentiskai pilnai sutvarkytas. Aciu
cia reiktu keiptis pas skyrybu advokata. Jei padovanosit 10 aviliu, o per metus tevas padaugins seimu iki 20, tai per skyrybas jo dabartine zmona gali reikalauti puses padidinto bityno. Pagal istatyma jai priklauso - gi bendrai uzgyventas turtas..
Ale tai ot - zenytis nori, viskuo geru seimyniniame gyvenime dalintis nori, o turtu - jau nebe.. Suvalkieciai bene? :lol:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius: 20
Bitininkavimo stažas: 40

2014 Lie 07 , 22:30

vitolia rašė:Sveiki, turiu toki klausima, tikiuosi i tema pataikiau :) ar as, sunus, galiu padovanoti bityna savo tevui? (Idomu suzinot ar taip galima notariskai padaryt kaip dovana ir kad veliau jeigu ka, tevo zmona negaletu reikalaut puse bityno po skyrybu). P.s. bitynas dokumentiskai pilnai sutvarkytas. Aciu
Pupinas pataria ;)
O tu tėvą apdovanok po skyrybų ir nereikės rizikuoti, jeigu ką, o dar geriau palauk pamotės mirties :chuckle ;)

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS