Spietinė

Viskas apie įrankius, skirtus dirbti su bitėmis.
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys
Aviliai: Daugiaaukščiai 10r.
Bičių šeimų skaičius: 30
Bitininkavimo stažas: 11
Bičių rasė: Bakfasto

Re: Spietinė

2011 Kov 31 , 20:50

man vistiek nelabai aisku kas 3 foto :shame: :dontknow: :wasntme:
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas: 25

2011 Kov 31 , 21:04

Martynas95 rašė:man vistiek nelabai aisku kas 3 foto :shame: :dontknow: :wasntme:
Martynai, tai rėmelis į kurį įguldai rėmą su koriu (arba du pusrėmius, vieną prieš kitą), atakiuoji ir kiši į medsukį.Nutekantis iš apversto korio medus , varva į pakištą plokščią lėkštutę. Kai atakiuoji subrendusį medų, nuvarva visiškai nedaug.
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys

2011 Kov 31 , 21:09

na man visai jau :knock: :lol: taigi 4 foto tas pats daiktas :shame:
vienas mazas pastebejimas cinkuota skarda su medumi nevisai sutinka, bet cia nieko tokio cia labai trumpam :Secret:
Paskutinį kartą redagavo Martynas95 2011 Kov 31 , 21:33, redaguota 1 kartą(us).
Vartotojo avataras
lang
Patyręs narys
Aviliai: Dadano,simtametes skrynios;
Bičių šeimų skaičius: apie 40 seimu
Bitininkavimo stažas: 37

2011 Kov 31 , 21:31

[quote="Martynas95"]na man visai jau :knock: :lol: taigi 4 foto tas pats daigtas :shame:
Martynai, geras Tu jaunuolis, bet negaisk tiek daug laiko prie kompo, turedamas laiko ir lietuviu kalbos nepamirsk (buna daiktas), gal kai kuriems ir malonu lenktyniauti zinuciu rasyme
Vilkas
Dalka
Patyręs narys
Aviliai: Dadano
Bičių šeimų skaičius: 5
Bitininkavimo stažas: 2

2011 Bal 09 , 16:26

Sveiki. Isziurinejau, issikaitinejau, internete isknisau manau visa filmuota medziaga apie spiecius ir spietines, tik va kylo pora klausimu. Visas procesas ir veiksmu eiga man jau kaip ir aiski ( bandysiu spieti gaudyti pirmi metai ;) ) bet va del koriu iskilo problemu. Bitininkauju antri metai, praitais metais buvau visiskai zalias ( nauju koriu siut nedaviau ), na per ziema manau stipriai patobulejau, ir nusprendziau naudotis musu vieno biciulio imestu linku su rusu bitininku. Jis aiskino ten viska apie spieciu gaudyma, ir kaip as supratau tamsus koriai, su medaus likuciais ar truputi pepelyje yra nelabai tinkami ir juos deda tik keleta i spietine ( 8-7 remu spietine ), bet vien tik su plokstelem irgi nepriviliosi spieciaus... :nope: Pas man yra problema ta, kad as turiu toki palikima su dviem skryniom koriu, bet jie visi tamsus, TIKRAI tamsus. Tai va man iskilo klausimas - ka man dabar daryti? Sviesiu koriu as negausiu, tai gal man det tamsius? O gal det tik ka ilyditus, gal jie geriau nei tamsus? Ar tamsus geriau uz ploksteles?
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys

2011 Bal 09 , 17:29

Dalka rašė:Sveiki. Isziurinejau, issikaitinejau, internete isknisau manau visa filmuota medziaga apie spiecius ir spietines, tik va kylo pora klausimu. Visas procesas ir veiksmu eiga man jau kaip ir aiski ( bandysiu spieti gaudyti pirmi metai ;) ) bet va del koriu iskilo problemu. Bitininkauju antri metai, praitais metais buvau visiskai zalias ( nauju koriu siut nedaviau ), na per ziema manau stipriai patobulejau, ir nusprendziau naudotis musu vieno biciulio imestu linku su rusu bitininku. Jis aiskino ten viska apie spieciu gaudyma, ir kaip as supratau tamsus koriai, su medaus likuciais ar truputi pepelyje yra nelabai tinkami ir juos deda tik keleta i spietine ( 8-7 remu spietine ), bet vien tik su plokstelem irgi nepriviliosi spieciaus... :nope: Pas man yra problema ta, kad as turiu toki palikima su dviem skryniom koriu, bet jie visi tamsus, TIKRAI tamsus. Tai va man iskilo klausimas - ka man dabar daryti? Sviesiu koriu as negausiu, tai gal man det tamsius? O gal det tik ka ilyditus, gal jie geriau nei tamsus? Ar tamsus geriau uz ploksteles?
i spietine dekit pora tamsiu, ir pora su vaskuole remeliu ;)
Vartotojo avataras
alvydas1
Patyręs narys
Aviliai: dadanai,aukštiniai.
Bičių šeimų skaičius: 14
Bitininkavimo stažas: 3

2011 Bal 09 , 20:11

Martynas95 rašė:
Dalka rašė:Sveiki. Isziurinejau, issikaitinejau, internete isknisau manau visa filmuota medziaga apie spiecius ir spietines, tik va kylo pora klausimu. Visas procesas ir veiksmu eiga man jau kaip ir aiski ( bandysiu spieti gaudyti pirmi metai ;) ) bet va del koriu iskilo problemu. Bitininkauju antri metai, praitais metais buvau visiskai zalias ( nauju koriu siut nedaviau ), na per ziema manau stipriai patobulejau, ir nusprendziau naudotis musu vieno biciulio imestu linku su rusu bitininku. Jis aiskino ten viska apie spieciu gaudyma, ir kaip as supratau tamsus koriai, su medaus likuciais ar truputi pepelyje yra nelabai tinkami ir juos deda tik keleta i spietine ( 8-7 remu spietine ), bet vien tik su plokstelem irgi nepriviliosi spieciaus... :nope: Pas man yra problema ta, kad as turiu toki palikima su dviem skryniom koriu, bet jie visi tamsus, TIKRAI tamsus. Tai va man iskilo klausimas - ka man dabar daryti? Sviesiu koriu as negausiu, tai gal man det tamsius? O gal det tik ka ilyditus, gal jie geriau nei tamsus? Ar tamsus geriau uz ploksteles?
i spietine dekit pora tamsiu, ir pora su vaskuole remeliu ;)
tik perkeldamas spiečių į avilį nedėk tų tamsių korių. Geriau~ plokšteles ir šviesius korius. Sveikesni bus perai.
Dalka
Patyręs narys
Aviliai: Dadano
Bičių šeimų skaičius: 5
Bitininkavimo stažas: 2

2011 Bal 10 , 12:50

Dekui uz patarimus. taip ir darysim :) :good:
Vartotojo avataras
Vaidas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: Daugiaaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius: 80-90
Bitininkavimo stažas: 17
Bičių rasė: Karniko, bakfasto

2011 Bal 11 , 19:21

Jei pagavai spieciu, tai dek TIK ANT NAUJU koriu, jokiu senu nedek.

Spiecius yra "keliauninkas" tai daznai nezinoma is kur atejo jis.
Mano pasiulymas: nebutina jo klausyti, bet patariu taip

1. Pamacius spieciu jis susemiamas i speitine ar kokia deze (kas kaip daro pagal aplinkybes)
2. Suledziamas i avili (svaru, isdezinfekuota nuo galimu ligu)
3. Dedami nauji koriai (nesiuti, ar sviesus pasiuti is TIKRAI sveiku seimu). Siaip galima deti tik ploksteles, nes spieciai YPAC gerai ir greitai siuna korius, tai tai isnaudoti patartina, nes gausi daug nauju koriu be jokiu ligu tikimybes ir t.t.
4. Nugydomas spiecius nuo erkiu, naudojant oksalo ar kitas rugstis (pasirenkama pagal esama situacija) Kadangi neturi peru, tai visos erkes ant biciu, nugydzisu nuo erkiu galima sumazinti seimos erketuyma iki minimumo

Po keliu dienu jau koriai buna pasiuti ir seima sveikesne nuo erkiu.
8-674 84149 vaidasbki@gmail.com
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai: Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius: 10
Bitininkavimo stažas: 20
Bičių rasė: karnika

2011 Bal 11 , 19:49

Is tikruju, spiecius daug geriau eina ant pasiutu remu, nei ant ploksteliu. Turint daug labai senu remu, as daryciau sitaip: ispjauciau du trecdalius juodo remo ir ten ilydyciau vaskuoles. I spietine per viduri deciau tokius kombinuotus remus, kokius 3, o is sonu remus su vaskuolemis. Perkeliant i avili tokius kombinuotus remus sudeciau i viena krasta, o likusia erdve uzpildyciau remais su vaskuolemis. Jei spiecius ankstyvas ir stiprus, jis tikrai spes pasisiuti tiek svieziu remu, kiek reikes ziemojimui, tokiu atveju senus siaurinant lizdus galima bus isimti ir islydyti.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
karak
Patyręs narys
Aviliai: Dedano tipo
Bitininkavimo stažas: 8
Bičių rasė: Bakfastas

2011 Bal 11 , 20:05

Mano pastebėjimas, kad kai spiečius ankstyvas ar su sena motina, tai įdėjus tik plokšteles į avilį, be pasiutų korių, bitės stengiasi labai greit pasiūti korius ir dažnai būna netvarkingi - atsiranda visokių liežuvių ir t.t. Todėl visada stengiuosi įdėti ir pasiutų korių, kad nebūtų tokios betvarkės.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: 0
Bitininkavimo stažas: 0

2011 Bal 11 , 21:11

klausimas iš salės Renykai- ar likusio korio ir vaškuolės sujungimo vietoje bitės nesius traninių akučių?
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas: 25

2011 Bal 11 , 21:23

vinipux rašė:klausimas iš salės Renykai- ar likusio korio ir vaškuolės sujungimo vietoje bitės nesius traninių akučių?
Atsakysiu vietoje Renykos. Pasiūs, taip vadinamas, netaisiklingas - pereinamasias, Jei nepaliksite didesnių tuščių tarpų.
Vartotojo avataras
Vaidas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: Daugiaaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius: 80-90
Bitininkavimo stažas: 17
Bičių rasė: Karniko, bakfasto

2011 Bal 11 , 21:28

As isnaudoju naturalu spieciaus polinki siuti korius. Dideliu "nekokibiskumu" nepastebejes esu, pasiuna mazdaugs visus gerai ir tvarkingai. O jei kalbant apie greiti, tai per savaite puikiai pasiuna 7-8 korius. Pleciu speicius tik plokstelem. Nera buve, kad iki ziemos nespetu pasiuti viso lizdo.
Na viskas dar priklauso nuo esamo medunesio.
Na o jei ir dedu kartais pasiutus, tai stengiuosi kuo sviesesnius.
Bet visada nugydyti stengiuosi nuo erkiu (tik ne visada tai iseina, nepasiruose kartais tam). Naudoju Oksalo rugsti, purskimo budu.
8-674 84149 vaidasbki@gmail.com
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai: Mediniai
Bičių šeimų skaičius: 1-10
Bitininkavimo stažas: 1

2011 Bal 11 , 21:35

vinipux rašė:klausimas iš salės Renykai- ar likusio korio ir vaškuolės sujungimo vietoje bitės nesius traninių akučių?
Aš ne Renyka, bet atsakysiu siūt neturėtu, juk spiečiai traniniu korių aplamai nedaro.
Audriukas
Aviliai: Daugiaaukščiai, Dadano.
Bičių šeimų skaičius: 9

2015 Kov 09 , 19:53

Sveiki ar kas darėte spietines iš MDP?
http://www.b-a.eu/p437833/mdp-plokste-2 ... 652-kv--m-" onclick="window.open(this.href);return false; kaip dėl kokybės?
Vartotojo avataras
djukko
Patyręs narys
Susisiekti:
Aviliai: 10 rėmų daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius: 27
Bitininkavimo stažas: 4
Bičių rasė: Bakfast

2015 Kov 09 , 21:07

Blogai. Sunki, suyra nuo dregmes. Nedariau ir nerekomenduoju.
Audriukas

2015 Kov 10 , 08:59

o iš MPP?
Nesakysyu
Patyręs narys
Aviliai: Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius: 70
Bitininkavimo stažas: 5

2015 Kov 10 , 11:20

Turiu iš mpp, sezoną atlaikė ir po kolkas nieko nepasidarė :)
Audriukas

2015 Kov 10 , 11:41

Labai puiku, gaminsiu iš jos. O ją dažyti reikia? kaip dažai laikosi ant jos? Kaip papildomai apdorot? ar nedažyti? Gal kokį pavyzduką turit, rėmeliams daugiaaukščiu aviliukui?

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS