Vaško lydymas

Viskas apie įrankius, skirtus dirbti su bitėmis.
Vartotojo avataras
domas71
Patyręs narys
Aviliai: Dadano
Bičių šeimų skaičius: 43
Bitininkavimo stažas: 20
Bičių rasė: Kraina ir mišrūnės

Re: Vaško lydymas

2017 Spa 19 , 16:04

Kaip tik tokį ir pasidovanojau sau šiemet :)
Geras daigtas ! :ok:
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas: 25

2017 Spa 19 , 19:52

003.JPG
006.JPG
Įkeliu MED pageidavimu rankinio sliekinio preso nuotraukas. Jei spausti sultys, yra dar komplektas ąžuolinių grotelių ir ąžuolinis užviršis spaudimui po sraigtu. Sraigto gale galinis guolis. Sraigtas iš kažkokių tai metalo apdirbimo staklių mažo kilimo kampo. Kreipiančioji iš bronzos. Visa kita matosi nuotraukose. Apačioje lovys iš aliuminijaus skardos, virintas.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Sergijus
Patyręs narys
Aviliai: Lentiniai,inkrustuoti skarda
Bičių šeimų skaičius: Iki 250-ies
Bitininkavimo stažas: 30
Bičių rasė: Rotveilerinės

2017 Spa 20 , 08:57

Vo čia, tai rimtas aparotas! :ok:
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai: Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius: 20
Bitininkavimo stažas: 32
Bičių rasė: Bakfasto,Karnikos F1

2017 Lap 19 , 16:55

Tik dabar pastebėjau, kad rašiau ant pardavimo temos. Perkeliu žinutes, kur jos turi būti.
greitabite rašė:Įdedu ekonomiškiausio vaško lydytuvo nuotraukų linką. Gal ir pigiau galima rasti nei už 35 eurus. Mažiems namų ūkio bitynams per akis. Jeigu dar pasidarai paspaudimo dangtį, tai dar ir daugiau vaško gauni.
https://www.masinis.lt/elektronika-tech ... -5/289720/
greitabite rašė:Išmatavau sulčių garintuvo, kaip vaško lydytuvo veiksmingumą. Nustebino ypač geri rezultatai. Iš 4,1 sausų korių, be duonos ir medaus, vidutiniškai 3 bičių perų vadų senumo išgavau 2,4 kg vaško. Tai sudaro 58,5% žaliavos svorio. Pagal bitininko žinyną, tokiuose koriuose būna 63% vaško. Išeitų, kad tokiu būdu, su minimaliom investicijom ir be didelio darbo išgavau daugiau nei 90% potencialaus vaško. Tiesa keturis kartus prisėdau ant spaudimo dangčio: patobulinau su bulgarke nereikalingą plieninį dangtį, kad veiktų kaip preso dangtis. Ketvirtą kart gal ir nevertėjo cackintis, nes ištekėjo tik extra 100g vaško.

Ukrainoje tokie garintuvai po 18 eurų parduodami. Kaži kiek Gariūnuose kainuotų. Tik aš naudoju tarybinį su 3 mm skylutėmis. Nauji plieniniai, berods, turi 4 mm akutes: reiktų dėt aliumininį tinklelį nuo uodų.

Bitininkui mėgėjui su 2-4 šeimom ekonomiškiausias, veiksmingiausias ir patogiausias sprendimas.
plikas rašė:Na, 2-4 šeimų bitynui pilnai pakanka saulinio. Su sauliniu(mažu ;) ) lydytuvu ir keliolikos šeimų bityne galima suktis. Nėra paprasčiau-penkios lentutės ir stikliukas :chuckle
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys

2017 Lap 19 , 17:07

Forume buvo skelbti saulinio lydytuvo tyrimai. Berods Sergijus sugebėjo spaustuvu iš saulės lydytuvo atliekų išspausti pastangų vertą vaško dalį. Geras vaško lydytuvas, tai daug daugiau vazonės ir išlaidų, nei kelių lentų sukalimas. Jei Gariūnuose už kokį 20€ nusipirkt garintivą, tai jį rinkčiausi. Jei saulės lydytuvas vakare atšalą, tai daug vargo jį valant. Rudenį nėra saulėtų dienų, o vasarą iš 4 šeimų nėra daug vaško šiukšlių, kad jas būtų būtina tvarkingai sulydyt.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai: Mediniai
Bičių šeimų skaičius: 1-10
Bitininkavimo stažas: 1

2017 Lap 20 , 12:21

Tai va is kur posakis : is sh...do spausti vashka :chuckle
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys

2017 Lap 20 , 12:27

Ir dar spausti auksiniu presu. :chuckle
Vartotojo avataras
Arvydas3
Patyręs narys
Aviliai: Dadano -> daugiaaukščiai
Bitininkavimo stažas: 5

2017 Gru 28 , 12:22

Noriu patobulint vaško lydytuvo presą - pasidaryt indą su 4 mm skylutėm, kad nereiktų maišo. Gal kas turit atliekamą tokios nerūdyjančios skardos gabalą? Radau pirkt 100x200 cm už 97€, tačiau man reikia tik 100x30.
https://www.facebook.com/rudziumedus
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai: Dadano
Bičių šeimų skaičius: 200
Bitininkavimo stažas: 33

2017 Gru 28 , 15:00

Metalo supirktuvėje pilna sklbenkės barabanų .
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius: 78
Bitininkavimo stažas: 36
Bičių rasė: Karnika

2017 Gru 28 , 19:13

O kodėl netinka maišas. Švaresnis vaškas gaunasi. Šioje nuotraukoje kaip tik cenrifuguoju dangtelių vašką. Turiu dar atliekamą bugną, galiu perleisti.
Vartotojo avataras
Arvydas3
Patyręs narys

2017 Gru 28 , 19:47

vidmantask rašė:O kodėl netinka maišas. Švaresnis vaškas gaunasi. Šioje nuotraukoje kaip tik cenrifuguoju dangtelių vašką. Turiu dar atliekamą bugną, galiu perleisti.
Maišas dažnai suplyšta spaudžiant presu. O vašką vistiek antrą kart perlydau. O koks ten būgnas?
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS

2017 Gru 28 , 21:01

Reikia parinkti specialią tankią šilkinę medžiagą. Aš šioje centrifugoje irgi naudoju maišą, kuris lengvai nuo išcentrinės jėgos priglunda prie būgno sienelių, todėl vaškas išeina be jokių priemaišų, švarus. Tokios šilkinės medžiagos gaunu pas pienininkus kombinate. Toks „koštuvas“ labai stiprus. Naudojau jį ir 5 t. presu spausdamas vašką ir jokio „sprogimo“ niekada nebuvo. Spaudžiant presu reikia, kad maišas remtųsi tiek į dugną, tiek į šonines talpos sieneles.
Būgnas apvalus, šonuose skylutės, žymiai didesnis kaip buitinės skalbiankės. Jis buvo statomas gulščias, o aš perdariau kitaip, įdėjimas mervos iš viršaus.
Vartotojo avataras
Arvydas3
Patyręs narys

2017 Gru 28 , 21:06

vidmantask rašė:Reikia parinkti specialią tankią šilkinę medžiagą. Aš šioje centrifugoje irgi naudoju maišą, kuris lengvai nuo išcentrinės jėgos priglunda prie būgno sienelių, todėl vaškas išeina be jokių priemaišų, švarus. Tokios šilkinės medžiagos gaunu pas pienininkus kombinate. Toks „koštuvas“ labai stiprus. Naudojau jį ir 5 t. presu spausdamas vašką ir jokio „sprogimo“ niekada nebuvo. Spaudžiant presu reikia, kad maišas remtųsi tiek į dugną, tiek į šonines talpos sieneles.
Būgnas apvalus, šonuose skylutės, žymiai didesnis kaip buitinės skalbiankės. Jis buvo statomas gulščias, o aš perdariau kitaip, įdėjimas mervos iš viršaus.
Ačiū už idėją pas pienininkus kreiptis. Šilkinė medžiaga? Ne sintetinė kokia? Jei pasiteisintų, tai naujo būgno ir nereikia.
Vartotojo avataras
raamzis
Patyręs narys

2017 Gru 29 , 20:44

Jei neklystu tai pieno košimui naudoja lavsana.Bet ne pavadinime esme,vet .vaistinese pirkdavau.Dabar naudoju paprasciausius baltus polipropileno maišus nuo kombikormo,galima ir naujus.
Skype-toks lietuvis
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai: Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius: 10
Bičių rasė: karnika

2018 Sau 05 , 09:46

Sveiki, gal kas turit geros rezoliucijos saules lydytuvo brėžinį, būčiau dėkinga (tingiu per visą temą naršyti, pardon :))
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS

2018 Sau 05 , 11:02

Mėginu prikabinti, tik nežinau ar pavyks. Čia mano konstrukcijos pagal lango rėmą. Orientacija meistrui bus gera.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai: Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius: 10
Bičių rasė: karnika

2018 Sau 05 , 18:12

Dėkuj, Vidmantai, duosiu skardininkui darbo :).
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys

2018 Sau 05 , 18:56

Neiškenčiau neįsikišęs.
Tarp stiklų pakete reikia išgręžti po 1 mm. keletą skilučiu - pašalinti besikaupiantį tarp jų kondensatą. Neaptarta vaško nutekėjimo plokštuma. Mano konstrukcijoje ji buvo palenkta apie 40 laipsnių Ji buvo iš 4 mm. storio stiklo iš apačios uždengto juodu foto popieriumi. Bet kitais atvėjais reikėdavo ir daugiau palenkti, todėl , manau ji turėtu būti reguliuojama. Aš jai pakeldavau "užpakalį" ir pakišdavau pagaliuką. Manau, kad visą konstrukcija turėtų būti iš storesnės medienos, nors 32 mm. Kad galėčiau lydyti korius ir rudenį, buvau pasiuvęs užtraukiamą su užtrauktukais apšiltinimą ant viso lydituvo. Taip pat neaiškus išlydyto vaško surinkimo būdas.
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai: WBC=T-18 aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius: 40
Bitininkavimo stažas: 15
Bičių rasė: bakfastas+lietuviska

2018 Sau 05 , 23:33

Romas3 rašė:Neiškenčiau neįsikišęs.
Tarp stiklų pakete reikia išgręžti po 1 mm. keletą skilučiu - pašalinti besikaupiantį tarp jų kondensatą. Neaptarta vaško nutekėjimo plokštuma. Mano konstrukcijoje ji buvo palenkta apie 40 laipsnių Ji buvo iš 4 mm. storio stiklo iš apačios uždengto juodu foto popieriumi. Bet kitais atvėjais reikėdavo ir daugiau palenkti, todėl , manau ji turėtu būti reguliuojama. Aš jai pakeldavau "užpakalį" ir pakišdavau pagaliuką. Manau, kad visą konstrukcija turėtų būti iš storesnės medienos, nors 32 mm. Kad galėčiau lydyti korius ir rudenį, buvau pasiuvęs užtraukiamą su užtrauktukais apšiltinimą ant viso lydytuvo. Taip pat neaiškus išlydyto vaško surinkimo būdas.
taip daug svarbiu niuansu nera aptarta ,as turiu keleta saules lydytuvu ,vienas samapalas korius islydo per kelias minutes ( labai nasus ), o stai pirktinis veikia letai ,nors papildomai visokiu vidiniu apsildimo ploksciu idejau ,yra elementariu konstrukciniu klaidu.
Vidmanto konstrukcija baisiai didele ,kaip ja pernesti ? arba pasukti ? ,mano lydytuvai sukasi paskui saules slinkimo trajektorija ,nors didelis saules lydytuvas irgi gali buti privalumas sudejai iskart korpusa koriu ir kepa,bet daryciau grynai staciakampes formos ir kuo plokstesnes ,o ne trapecines ,o kampa i saule daryciau reguliuojama ,
siaip mano lydytuvo vidus ikaista virs 100 C ,bet buna tai ir trukumas ,nes stiklo paketas neatlaiko, sutruko vienas is 3 stiklu .
medziagas naudociau jurine 10 mm fanera, o siltinu 3 cm finfoamu ,galima is vidaus arba isores ,arba kombinuotai,kitaip tai tik terlyne gaunasi .Jei skarda koriams det naudojama ,tai t.b is nerudijamo plieno ,o kad vaskas greiciau isteketu butu gerai dar ant skardos nerudijamo plieno groteles arba medines,
duokit bitems laisve !
nekaitalioju motinu ir bitems ziemoti palieku medu.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius: 100
Bičių rasė: bakfastas

2018 Sau 06 , 00:42

Finfomas nuo karšio deformuojasi, raitosi.buvau tarpusienyje įdėjęs.teko išmest.jeigu ant skardos dėsit groteles, tai po jomis nebus temperatūros, vaškas blogai nutekės, o pačias groteles nuvalyt nuo prikepusių išlydų vargas.su medinėm išvis hemorojus.
tinginiai progreso variklis

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS