Vaško lydymas

Viskas apie įrankius, skirtus dirbti su bitėmis.
Vartotojo avataras
Astraja
Patyręs narys

Re: Vaško lydymas

2014 Gru 12 , 14:22

Greitabite, va čia šuo ir pakastas, kad kaimynas tai nežino preso kainos :chuckle ;)
O su kaimynais reikia dažniau pabendrauti, kasmet medučio duoti (mama pasakojo, kad seniau tokia tradicija būdavo, sakydavo, kad kitaip su bitėm nesiseks), tada ir stebėtis nereiks ;) :beer:

P.s. nežinau, kokio sudėtingumo presą norit suvirinti. Bet metalinį rėmą, kaip pavaizduota video, į kurį galima įstatyti medinę dėžę ir domkratą, tikrai suvirinti daug nekainuos.
Paskutinį kartą redagavo Astraja 2014 Gru 12 , 14:24, redaguota 1 kartą(us).
Žmogus ne aukso moneta, kad visiems patiktų.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: 0
Bitininkavimo stažas: 0

2014 Gru 12 , 14:22

djukko rašė: Zinoma vinipux nevisiem teko laime gimti viska zinantiem ir maciusiem
grb. Djukko, mano pranešimas Jums mažiausiai skirtas
Vartotojo avataras
Astraja
Patyręs narys

2014 Gru 12 , 14:36

Vinipux'iuk, ramybės, tiktai ramybės, kaip sakė Karlsonas

Visų pirma, jei nenori, kad ne tie žmonės pritaikytų tavo pasisakymą sau, rašydamas naudok kreipinį (draugiškas patarimas) ;)

Antra. Visada, prieš išbandydama kažką praktiškai, perskaitau instrukciją, išsiaiškinu visus veikimo principus ir pan. Pats, kaip matau, linkęs pirmiausiai bandyti praktiškai, o tik po to aiškintis, kodėl nepavyko :think:

Trečia. Diskutuojant gimsta tiesa. Netgi skaitant atsakymus į užduotus "žalius" klausimus, gali išaiškėti, kad pats klydai :wasntme:
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: 0
Bitininkavimo stažas: 0

2014 Gru 12 , 14:51

priimsiu domėn :)
vat su antru Jūsų teiginiu sutinku be jokių išlygų- tik deja daugelis pirma išbando paskui griebiasi skaityti aprašymus (tik jau tame aprašyme ieško remonto instrukcijų)
pranešimas skirtas Astrajai - turėjau nuo šios frazės pradėti :) bet (geriau vėliau negu niekad -pasakė čigonas dėdamas galvą ant bėgių praėjus traukiniui) :rose:
Sergijus
Patyręs narys
Aviliai: Lentiniai,inkrustuoti skarda
Bičių šeimų skaičius: Iki 250-ies
Bitininkavimo stažas: 30
Bičių rasė: Rotveilerinės

2014 Gru 12 , 14:54

[quote="Astraja" Diskutuojant gimsta tiesa. Netgi skaitant atsakymus į užduotus "žalius" klausimus, gali išaiškėti, kad pats klydai :wasntme:[/quote]

Astraja, tiesa, čia "negimdoma". Tiesa yra tai, ką mūsų Grandai rašo žaliems, o žali įdėmiai skaito ir dedasi tarpuausin! Vinipux-as, beje, priklauso Grandmeisteriams, o ne agurkams... ;)
Vartotojo avataras
Astraja
Patyręs narys

2014 Gru 12 , 15:12

Vinipux, apie instrukcijų neskaitymą, tai buvo mano ilgalaikio vyrų stebėjimo išvada :lol: aišku visur pasitaiko išimčių, bet visgi tai būdinga daugumai vyrų :dontknow:
Supratau, kad ten buvo skirta man. Atsiprašau, kad neatsakiau iškarto, nenorėjau pradėti bereikšmės diskusijos (bet visgi išprovokavot :devil: )

Sergijau, jau nupiešei Kicei dovanų savo autoportretą? Dar ne? Tai ko lauki? Geresnės progos tikrai nepasitaikys. Savo didingo autoportreto fone gali dar pripaišyti žalių menkučių agurkėlių, atrodysi dar didingesnis :lol:

Dėl gimdymo. Jei skaitai forumą atidžiai ir atkreipi dėmesį, kai nebegalvoji apie žalius agurkėlius, tai grandų nuomonės irgi ne visada sutampa. O kaip žinia, iš dviejų, vienas kitam prieštaraujančių teiginių, tik vienas gali būti teisingas. Taigi, darom išvadą, kad grandams irgi ne pro šalį kartais "įdėmiai skaityti ir dėtis tarpuausin" :wasntme:

P.s. dabar supratau, kodėl adminai tau kaip bausmę paliko žalio statusą :devil:
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai: WBC=T-18 aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius: 35
Bitininkavimo stažas: 15
Bičių rasė: bakfastas+lietuviska

2014 Gru 12 , 19:43

stai manau geriausias varijantas nedideliam bitynui ( iki 50 seimu)
http://www.fassen.net/652564/voskopres-kulakova/" onclick="window.open(this.href);return false;

pats toki daikta turiu ,spaudimo jegos gal kiek mazoka ,bet praktiskai uztenka ,merva gaunasi po spaudimo biri ,reiskia vasko nera daug like,kaina 2200 grivinu ,kas butu apie 440 lt ir vasko spaudimo procesas vyksta sparciai ir svariai .
duokit bitems laisve !
nekaitalioju motinu ir bitems ziemoti palieku medu.
uefa
Patyręs narys
Aviliai: Dadano ir daugiaaukščiai bedugniai
Bičių šeimų skaičius: 80
Bitininkavimo stažas: 25

2014 Gru 12 , 19:57

susmulkintus korius reikia mirkyti minkštame vandenyje 3 paras
Kastytis1
Patyręs narys
Aviliai: Dadano 12,16,24 rėmų
Bičių šeimų skaičius: 40+
Bičių rasė: karn.bakf.

2014 Gru 12 , 20:04

Sveiki išmėginau vaško lydituvą iš Wilaros asortimento http://www.wilara.lt/thumbs/130/cms/fil ... -koj--.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; už 1099 litus.Pažįstamas bitininkas įsigijo tai paskolino pamėgint. Atsiliepimai - nežinau kaip pasakyt, bitininkui kuris nusipirko labai geras, nes seniau vašką virdavo puode, man asmeniškai rusiškas aliuminis vaško lydytuvas daug geresnis nes jį turiu.Mano nuomone viskas viename yra nelabai gerai plius koriai kabinami o ne guldomi, reikia daug vaško nuo rėmų valyti.Užsisakiau dėžę koriams sudėti ir garo generatorių pas vietinį katilų meistrą, bus panašiai kaip pas BitinėlįStasį.Aišku viskas iš nieržaveikos.
Psilas
Patyręs narys
Aviliai: daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius: 2
Bitininkavimo stažas: 2

2014 Gru 12 , 20:40

cezis rašė:
Psilas rašė:
Užduotis:
Dėdė Žilvas išlydė 20 kg vaško, o po to dar išspaudė 4,2 kg vaško.
Klausimai:
1.Kiek kg vaško iš viso turi dėdė Žilvas?
2.Kiek procentų vaško dėdė Žilvas išlydė ir kiek procentų išspaudė?
3.Kiek pinigų per valandą uždirbo dėdė Žilvas spausdamas vašką, jei tam sugaišo dvi valandas, o vašką pardavė Šakių turguje dėdei Mortalui po 25 Lt už kg.
:)
Taip, dabar sugabejau gauti 17%, bet gali buti, kad cia yra panasiai kaip su uzanais metais aptartu "is ziemojusios seimos gautu medaus kiekiu" - paliekama laisves interpretavimui...
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys

2014 Gru 12 , 21:23

Kadangi esu "mažažemis", naudojuosi tik saulės vaško lydituvu. Viską kas lieka po to sutrupinu ir įterpiu į sodo lysves. Neapsimoka virinti ir kišti po presu likusias išlajas. Anksčiau taip dariau. Bet dabar ne. Bityno reikmėms pilnai pakanka iš po saulės . Turiu net sukaupęs apie 20 kg. atliekamo aukštos kokybės vaško.
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys
Aviliai: Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius: >6
Bitininkavimo stažas: 1

2014 Gru 12 , 21:32

Romas3 rašė:Kadangi esu "mažažemis", naudojuosi tik saulės vaško lydituvu. Viską kas lieka po to sutrupinu ir įterpiu į sodo lysves. Neapsimoka virinti ir kišti po presu likusias išlajas. Anksčiau taip dariau. Bet dabar ne. Bityno reikmėms pilnai pakanka iš po saulės . Turiu net sukaupęs apie 20 kg. atliekamo aukštos kokybės vaško.
Va, nors vienas toks pats kaip aš :) Tik nedrąsu buvo prisipažinti, galvojau užles :)
Romai, turiu dar patobulinimą šitai technologijai - įsitaisyti Kalifornijos sliekų. Jie gerai mervą valgo ;)
Jei prispirs reikalas kokį kibiriuką padovanosiu :)
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys

2014 Gru 12 , 21:35

Ačiū. Pas mane tie sliekai irgi gerai jaučiasi.
moskibots
Patyręs narys
Aviliai: dadano
Bičių šeimų skaičius: 10
Bitininkavimo stažas: 2

2014 Gru 12 , 22:30

Gal šitas patogesnis
" onclick="window.open(this.href);return false;
Vartotojo avataras
vjuk
Patyręs narys
Aviliai: Dadano + 5 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius: 25

2014 Gru 12 , 23:16

moskibots rašė:Gal šitas patogesnis
Aš kaitinu taip dideliame aliuminiam ar nerūd. metalo katile, paskui supiliu į garinį lydytuvą per maišiuką košdamas. Švarus vaškas išbėga per vamzdelį, o likusią maišeliuose mervą spaudžiu presu. Tik spaudžiant presu reikia nemažai pilti verdančio vandens, o man trūksta krosnyje vienos skylės, tai kilo mintis darytis pagal Vidmanto nuorodą garo generatorių papildomai ir presą su vašku šildyti garais.
Šiaip lydyti garais ketinu pasidaryti iš seno rusiško šaldyklio dėžės, tik pagal mane atrodo, kad reikėtų garui vožtuvo. Ar naudojat kas tokį?
Vartotojo avataras
vjuk
Patyręs narys
Aviliai: Dadano + 5 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius: 25

2014 Gru 12 , 23:22

Klausdamas turėjau galvoje tą nuorodą " onclick="window.open(this.href);return false;
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius: 100
Bičių rasė: bakfastas

2014 Gru 13 , 14:13

moskibots rašė:Gal šitas patogesnis
Puikus presas ir nesunkiai padaromas.
tinginiai progreso variklis
GintautasJakaitis
Patyręs narys
Aviliai: dadano, daugiaaukščius 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius: 20
Bitininkavimo stažas: 20
Bičių rasė: mišrūnės

2014 Gru 14 , 21:23

vinipux rašė:
djukko rašė: Zinoma vinipux nevisiem teko laime gimti viska zinantiem ir maciusiem
grb. Djukko, mano pranešimas Jums mažiausiai skirtas
mano giliu įsitikinimu nežinoti nėra gėda,jei nežinai, klausi tų kas žino.Jei kažkas jaučiasi visažiniu,tai soryy ,jau čia kažkokia potologija.
GintautasJakaitis
Patyręs narys

2014 Gru 14 , 22:08

vjuk rašė:Klausdamas turėjau galvoje tą nuorodą " onclick="window.open(this.href);return false;
puikus garų generatorius.Galima padaryti iš nerūdijančio plieno,kūrenti dujomis, malkomis,elektra.Siūlykit kuo kuo dar? Žilvas, gali patobulinti savo lydymo procesą.Aš, ko gero irgi gaminsiu šį prietaisą.Lig šiol naudojau saulės lydytuvą savo gamybos,taip pat garinį puodą.Saulės paslaugom labai patenkintas, garinis procesas ilgai trunka.Gal dar kas protingiau lydot?Pasidalinkit patirtim,gal kas pasinaudos.Visiem sėkmės lydymo procese.
GintautasJakaitis
Patyręs narys

2014 Gru 14 , 22:24

Astraja rašė:Vinipux'iuk, ramybės, tiktai ramybės, kaip sakė Karlsonas

Visų pirma, jei nenori, kad ne tie žmonės pritaikytų tavo pasisakymą sau, rašydamas naudok kreipinį (draugiškas patarimas) ;)

Antra. Visada, prieš išbandydama kažką praktiškai, perskaitau instrukciją, išsiaiškinu visus veikimo principus ir pan. Pats, kaip matau, linkęs pirmiausiai bandyti praktiškai, o tik po to aiškintis, kodėl nepavyko :think:

Trečia. Diskutuojant gimsta tiesa. Netgi skaitant atsakymus į užduotus "žalius" klausimus, gali išaiškėti, kad pats klydai :wasntme:
Šaunuolė ASTRAJA,klysti žmogiška.Tik protingi mokosi iš svetimų klaidų.Deja iš savo klaidų mokosi tie ,,protingi'',kurie mano,kad viską žino :dance:

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS