Puvinys

Viskas apie bičių ligas ir parazitus, taip pat vaistus, gydymo būdus ir profilaktiką.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai: dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius: 30
Bitininkavimo stažas: 15
Bičių rasė: Carnica, buckfast

Re: Puvinys

2012 Kov 16 , 07:59

Med rašė:Toks tyrimas kainuoja 36 lt. As tyrima dariau "Nacionalineje maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute" Vilniuje Kairiukscio g 10. http://www.nmvrvi.lt/lt/laboratorine.veikla/" onclick="window.open(this.href);return false;
Tinklapyje turetu buti sios istaigos atstovybiu nuorodos kur tokius tyrimus daro rajonuose. Tyrimui reikia 100 g vasko ploksteliu ar tiesiog vasko. Tiek pat tyrimas kainuoja nustatinejant puvinius meduje.
Biciuliai, issitirkite vaska. Kainuoja kapeikas palyginus su tuo kokia beda galima inest i bityna su vasku. Be to ir vasko perdirbinetojams nebloga kokybes egzamina padarysite.

tamsta visiskai teisus.. :) Tikrai reiktu tokius tyrimus pasidaryti tiems, kurie ploksteles perka ..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
alvydas1
Patyręs narys
Aviliai: dadanai,aukštiniai.
Bičių šeimų skaičius: 14
Bitininkavimo stažas: 3

2012 Kov 16 , 22:35

o tiems kurie parduoda nebūtinai..? :think: ar gryždami iš maisto pardės einam patikrint kokio š... prispirkom...
nomeda
Bičių šeimų skaičius: 30
Bitininkavimo stažas: 25

2012 Geg 02 , 01:10

su europtniu puviniu teko susidurti jau daugiau kaip pries 20 m tais laikais kaip jaunas specelistas peremiau beveik ismirusi bityna.tikrai labai suniai gydosi,jai kas turite ta problema galiu patarti.tai labai skausminga procedura,viska reikia dezenfekuoti,naikinti korius ir perus....puvinio bakterija zemeje islieka gyvibinga net 10 m.
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: iki 20
Bitininkavimo stažas: 0

2012 Spa 24 , 21:11

O čia foto nenorite įdėti? Jauniems-patirtis, o iš patyrusių daugiau patarimų sulauktumėt...
plikas ir žilas - abu nežino...kurį renkatės?
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai: Dadano
Bičių šeimų skaičius: 200
Bitininkavimo stažas: 33

2012 Spa 24 , 22:04

Kai bitės ant lakos dreba yra ir pajuodusių,jų neileidžia į avilį,ant žemės būna pajuodusių negyvų ,tai aš manau,kad čia lėtinis paralyžius.Pas mane vienas kitas avilys ,kurios taip sirgtu pirmoje vasaros pusėje kasmet pasitaiko gal kokie 5-6 metai.Antroje vasaros pusėje ta liga pranykdavo.Mano pastebėjimas yra toks: Pavėlavus, blogiau pagydžiu rudenį bites nuo erkių,tame bityne pavasary labiau pasireiškia lėtinis paralyžius.Virusą turbut užneša erkės.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai: Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius: 5
Bitininkavimo stažas: 8
Bičių rasė: bakfastas

2012 Spa 25 , 23:00

domas71 rašė:Sveiki biciuliai. Malonu, kad iskart po mano zinutes atraset man. Siandien parodziau isimtus korius bitininkystes konsultantei, mano nuogastavimai pasitvirtino -EUROPINIS PUVINYS !
Domai,
dėkui,kad pasidalinai savo problema.Užjaučiu šioje situacijoje,bet mums pradžiamoksliams bus apie ką pamastyti.Lauksim nuotraukų.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
kirk
Patyręs narys
Aviliai: Dadano. Pereinu į daugiaaukščius.
Bičių šeimų skaičius: 45

2012 Spa 26 , 11:19

Domai71 klysti gali ir "bitininkystės konsultantai" . Kad tikrai pas tave puvinys nustatys tik veterinarijos laboratorija.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius: 78
Bitininkavimo stažas: 36
Bičių rasė: Karnika

2012 Spa 26 , 11:29

Domai, gal dar reikėjo laboratoriškai ištirti, ką ten mergužėlė vizualiai gali nustatyti. Būna, kad ir užšalę perai atrodo kaip puvinys, o iki jo dar pakankamai toli, kitaip tariant tai laiko klausimas. Iš užšalusių perų ilgainiui gali išsivystyti puvinys. Aš samprotauju teoriškai, nes neturėjau šios bėdos. Praktiškai esu matęs ir padėjęs likviduoti, kitaip tariant „pažaisti“ gydymą kolegai bitininkui...
Pirmiausia reikia izoliuoti šeimą išvežant kur nėra bičių šeimų. Tada tik pradėti darbus. Tavo, Domai, atveju, sunkiau bus padaryti. Vasaros metu, tai lengviau. Pats paprasčiausias būdas – naikinti ugnimi - tiek bites, tiek avilį su visais koriais. Kai aš pasiūliau bičiuliui, tai mane pasiuntė „ant trijų žodžių“.... Bet po burnų dezinfekcijos pradėjom darbus.... Į naują avilį bites pervarėm ant tuščių rėmų su plokštelėmis. Nukratant prieš laką. Daviau naują motiną. Seną avilį sudegino.Kadangi dar nebuvom Europos Sąjungoje, tai buvo galima lengvai gauti nolsulfazolo. Per 2-3 kartus pamaitinus, šeima buvo ištaisyta. Su naudotais įrankiais ir chalatais nevalia eiti prie kitų šeimų.
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys

2012 Spa 26 , 23:50

Aš taip nesudramatizuočiau.Geriausiai puvinį betkokį gyditi rudenį,pakeitei su medum korius(jei neturi atsargoje paimk iš kitų avilių neaptuptus)nupuršk sulfamonomenoksino natrio druska (yra pirkti vet vaistinėse,plataus veikimo 1 plastm.šauk.į 300 g sirupo-norzulfazolio natrio druskos pakaitalas). Nupuršk istatytus korius,avilio sienas ,diafragmas-bus kaip dezinfekcija.Bitės viską sulaižys ,suvirškins ir pavasari vaistų liekanų neliks.Aš manau ,kad padėtu ir čiasnako sultys su sirupu-nupurkšti.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius: 100

2012 Spa 27 , 11:19

Girdėjau apipurškimas ugniažolės nuoviru padeda.bandęs nesu.bet kokiu atveju visus korius pakeist reikia, nesvarbu kaip gražiai jie atrodytų ir labai rimta avilių ir viso invetoriaus dezinfekcija.medaus jokiu būdu negalima duot bitėm.jame pilna sporų.naudok invertą.dabar šalta.šiuos darbus teks atlikt pavasarį iškart po bičių apsiskraidymo.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius: 100

2012 Spa 27 , 11:31

Tiesa, korius, rėmukus, apšiltinimo pagalves degink.taipogi pirštines su kuriom dirbai, sparniukus ar šluotelę.negailėk.žinai, kad skūpūs moka du kartus.neužmiršk dezinfekuot medsukio, kibirų.vienu žodžiu gerai apgalvok kur puvinio sporos pateko.antibiotikai ne išeitis.reikia užkratą pašalint.jeigu bites palikyt spietinėje be korių ne mažiau paros jos pabadavusios išsivalo nuo puvinio sporų.
tinginiai progreso variklis
Se
Sergijus

2012 Spa 27 , 19:12

zilvasss rašė:Tiesa, korius,degink.
A pasiutai,Žilvai?? :o Koks tu,blyn,suvalkietis,jei rekomenduoji deginti korius??? :o :o Nereikia korių degint! Išlydyk saulėlydyje ir parduok žvakių gamintojams,Domai... ;)
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys

2012 Spa 28 , 19:27

Norėčiau pasamprotauti apie amerikinio puvinio sporas(puvinio bakterijų kiaušinėlius) ir ant kiek yra pavojingos bitėm.Viename bitininkystės žinyne rašo,kad jos išlieka gyvibingos 15metų,kitur rašo daugiau kaip 30 metų.jas gali pernešti betkoks gyvis net vėjas(taip rašoma).Kaip jūs manote ,kaip grybų sporos atsiranda buvusioje pievoje, naujam paspdintam miške,kur pradeda augti raudonviršiai,baravykai.Ar grybų sporas vėjas atneša,gal jų per šimtus metų yra visur ,bet atsiradus palankiom sąlygom pradeda augti.Mano miške kiek besėčiau raudonviršių ir baravykų sporų,tik lepšės ir gruzdai teauga,nes nera tokios terpės tokiom sporom išaugti.Na kaip yra su amer.puvinio sporom.Iš vienos akutės korio išsivysto apie 5 milijardus sporų(kiaušinėlių) kiek iš vieno korio sunku įsivaizduoti(taip rašoma).Žinoma,kad gamtoje per šimtus metų jų yra vėjas prinešiojas pakankamai.Bičių aviliose pas mus daugumoje jų yra.Kad išaugtu puvinio bakterijos iš sporų reikalinga gera terpė,o kokia,gal jūs esate įsitikinę ir parašysit..Rašoma,kad vienai bičių lervai susirgti puviniu reik 10000 sporų.Taip išeitų,kuo sporų daugiau tuo didesnė tikimybė puviniui.Tada,kaip su mano mišku,kiek senų baravykų supyliau-neauga sporos.
Vartotojo avataras
zbyx
Patyręs narys
Aviliai: 435*145
Bičių šeimų skaičius: iki50

2012 Spa 28 , 21:29

Vyrai lyginti augalu ir bakteriju sporu neteisinga. Augalams sporos reikalingos reprodukcijai, o bakterijai išgyventi jei salygos butu nepalankios. Tai reiškia kad bakterija pati tampa spora, bakterijos lastele nepalankiomis salygosmis praranda dalinai vandeni, keicia forma ir dydi, išorine membrana tampa tankesne tam kad atlaikyti didesnius terminius, mechaninius, cheminius kruvius.
Pas augalus viskas vyksta kitaip pvz. kas prisimena biologija, tai maždaug žinos kaip dauginasi paparčiai. Grižtant prie bakteriju, jei taip samprotaut, kad daugumoje iš musu aviliu yra A.P ar E.P sporu, tai kodėl nematom jokiu pasekmiu, manot kad salygos nelabai palankios pradėti dauginimasi? Abejoju. Bet žinau kad puvinius gali aptikti o pasekmiu kaip ir nematos, lervute gali buti užkriesta ir nesimatys jokiu požimiu, jei ji gerai maitynasi, nes konkurencija tarp jos ir bakteriju jos žarnyne viksta dėl maisto, bakterijoms jis reikalingas daugintis, levutei augti. Jei lervute miršta tai tada ir prasideda lygos plytimas, bitės valo akeles ir maitinant kitus perus perneša užkrata, o jei lervutė išgyvena tai dauguma bakteriju jos žarnine iškeliaus i aplinka, kur ir vel taps sporomis, arba mirs nes sporavimui irgi reikia salygu. Juk pavasari ir rudeniop dažniausiai lyga ir suaktyvėja kai šeimos nusilpusios.
Keleta faktu, nuo 1980 iki 1986 metu New Džersije E.P tapo rimta problema regioniniu mastu bičiu šeimose buvo aptinkama E.P, o 1986-87 situacija visiškai pakyto, tyrimai neaptikdavo puvinio (nežinau kaip tyre kokiame lygyje). :dontknow: Šiais metais kaip tik padariau pėru tyrymus rezultatai nei A.P nei E.P nerado, varozes irgi neaptyko :lol: Kitais metais vėl darysiu.
Turiu Domo nuotraukas, bet kolkas nesulaukiau leidymo imest i foruma, turbut neturi prieėigos prie interneto, bet iš nuotrauku sprendžiant problemos akyvaiždžios. :(
Se
Sergijus

2012 Spa 29 , 01:23

leo rašė:
Koks tu,blyn,suvalkietis,jei rekomenduoji deginti korius??? :o :o Nereikia korių degint! Išlydyk saulėlydyje ir parduok žvakių gamintojams,Domai... ;)
...o po to sudegink saulėlydį ir už gautus pinigėlius, jeigu jų užteks, įsigyk naują :lol:
Ką čia paistai,Leo? :think: Temperatūra saulėlydyje,+120 laipsnių - jokia spora ar bakterija neišgyventų... :wasntme:
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys

2012 Spa 29 , 20:27

zbyx rašė: lervute gali buti užkriesta ir nesimatys jokiu požimiu, jei ji gerai maitynasi, nes konkurencija tarp jos ir bakteriju jos žarnyne viksta dėl maisto, bakterijoms jis reikalingas daugintis, levutei augti.
Šis" zbyx" parašymas sutampa su mano atvėju,kai prieš keletą metų pradėjau žiemai maitinti invertu-amerikinio puvinio niekur nebeišdygdavo.Maistas bitėm tikrai turi reikšmę.Kas liečia vet. labaratorijos tyrimus,tai pasmane varozes erkių jau keli metai kai neranda ,o eropinio ir amerikinio puvinio peruose šiemet taip pat nerado,nors aš 100 procentų esame tikras,kad erkių yra(tą parodo kontroliniai gydymai rudenį su porėmiais),o puvinį iš perų ir vaško vet laboratorija augina terpėje(atrodo mėsoja),kad išaugtų puvinys reikia daug sporų,jei neišaugina ,tai nereiškia kad nėra sporų.Ačiu visiem už komentarus.
Vartotojo avataras
zbyx
Patyręs narys

2012 Lap 01 , 19:53

Imečiau i Imageshack keleta Domo nuotrauku, suprantama kad rėiketu normaliu tyrimu, kokia baktėrija lygos sukelėja ar grupė jų. Bet daugiau patyre gal pasisakys koks čia iš pūviniu.
Uždengti pėrai irgi pažėisti, gal iki uždengimo paveikti bakterijų išgyveno, bet rėikiamai neišsivystė, todėl matosi tos skylutės budingos amerikiniam? :think:
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius: 78
Bitininkavimo stažas: 36
Bičių rasė: Karnika

2012 Lap 01 , 21:35

Iš nuotraukos čia nelabai atskirsi. Pirmoje gal kažkiek tai matosi perai priskrebę prie apatinės korio sienelės. Bet čia tik vizualiai. Pirmas bandymas nustatymui, tai kaip literatūroje rašomas su degtuku. Jei ta masė limpa prie degtuko ir traukiant tysiasi siūlu, tai tikrai puvinys. Va tik nežinau koks.
Aš dar abejoju, ar iš tų retų, lyg pasėtų perų, ar čia ne užšalę perai?
Vartotojo avataras
zbyx
Patyręs narys

2012 Lap 01 , 21:42

GAl taip bus patogiau apžiūrėti nuotraukas.
http://imageshack.us/a/img515/3872/img3112je.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://imageshack.us/a/img94/4083/img3101kr.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys

2012 Lap 04 , 10:54

Gali būti mišrus puvinys-europinis ir amerikinis.Liga tikrai pažengusi toli.Turėjo matyti tą ligą per rugpiūčio mėn paskutinį lizdų tvarkymą -reviziįją.Bet kuriam iš mūsų jaunam bitininkui nepasitaikė tokios bėdos.Aš pradėdamas bitininkauti su puviniu tasiausi 2 metus,neišimdamas korių ir dar paplatinau tą ligą plėsdamas pavasarį apkrėstus korius į kitus avilius.Čia tikrai reiktų radikalesnio tvarkymo.Jei taip aš sužinočiau apie tokią būklę avilyje žiemą,tai per atodrėkį pakeisčiau avilį ir korius su medum. Mano supratimu geriau dabar palikti ant naujai su medum pakeistų 3-4 rėmų(suspausti lizdą pakeičiant visus rėmus),negu pavasarį,kai atšils oras,išmesti ir naujai pradėtus užkrėstus perus.

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS