Bičių viduriavimas

Viskas apie bičių ligas ir parazitus, taip pat vaistus, gydymo būdus ir profilaktiką.
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS

Re: Bičių viduriavimas

2010 Kov 31 , 07:42

Vakar parsinesiau mikroskopa,tyriau biciu ismatas.Kadangi niekas neaprobavo mano mokslinio laipsnio tai isvadu nedristu rasyt :lol:
Mane nustebino tik tai,kad is dvieju zuvusiu aviliu paimtos bites buvo tusciavidures,likes tik chitino sluoksnis,zarnu nerasta.
Vienu biciu ismatose matosi vien sviesus,permatomi ivairiu formu mikroorganizmai,bet didziosios daugumos matosi gana daug juodos spalvos dariniu.Uzlasinus acto rugsties,akimirksniu viskas dingsta.Manyciau 70 proc acto rugstis turetu labai tikt tiek apterstam avilio viduj bei remeliams valyt,nes ji sunaikina visus mikroorganizmus.
Be to,prevencijai nuo nosema apis patariama ziemos maistui i sirupa ipilti 6 ml 100 % acto rugsties http://www.apiwiki.eu/ver2/index.php?ti ... der.Seniau" onclick="window.open(this.href);return false; actu rugstinti sirupa tarp bitininku buvo labai populiaru,ir as pats ta dariau,taciau paskutiniais metais deka ivairiu "mokslinyku" patarimu dauguma ta daryti nustojo.O tai,mano manymu nera gerai.
Vartotojo avataras
jaunasjonas
Patyręs narys
Aviliai: Dadano
Bičių šeimų skaičius: iki 100 :)
Bitininkavimo stažas: 0

2010 Bal 15 , 09:35

O niekas nebandėt pelenų šarmo naudoti viduriuojančiom šeimom? Rašoma, kad duodant jį bitėms, per 3d. išmiršta visos ligotos bitės ir lieka tik sveikos.

Ir kitą klausimą turiu- ar galima 70% acto rūgšties garuose 10d. laikytus korius (su maistu ir tuščius) duoti kitoms šeimoms?
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius: 100
Bitininkavimo stažas: 25
Bičių rasė: bakfastas

2010 Bal 15 , 10:06

taip, acto garai gera dezinfekcinė priemonė nuo nozemos ir vaško kandies.Jeigu yra apviduriuoti koriai tai nuskust ir plaut actu reikia, garai neprasiskverbs per kakučio sluoksnį.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
jaunasjonas
Patyręs narys

2010 Bal 16 , 11:27

jaunasjonas rašė:O niekas nebandėt pelenų šarmo naudoti viduriuojančiom šeimom? Rašoma, kad duodant jį bitėms, per 3d. išmiršta visos ligotos bitės ir lieka tik sveikos.
Tai kaip ten dėl to šarmo? Niekas nėra išbandęs?
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Susisiekti:
Aviliai: Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas: 21
Bičių rasė: Karnika 5 linijos

2010 Bal 16 , 22:36

[quote="jaunasjonas"]O niekas nebandėt pelenų šarmo naudoti viduriuojančiom šeimom? Rašoma, kad duodant jį bitėms, per 3d. išmiršta visos ligotos bitės ir lieka tik sveikos.
Rusų forume plačiai diskutavo apie šarmą pagamintą iš beržinių malkų pelenų .Pelenų prisirinkau,bet neišbandžiau
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius: 20
Bitininkavimo stažas: 40

2010 Bal 16 , 22:49

Kad šarmu juodus marškinius skalbdavo ir uošvienes sėkmingai žentai nuodydavo, duodami atsigerti, kaip beržų sulos - žinau, bet ar bitės po šarmo išgyvens - abejoju. :'(
Vartotojo avataras
jaunasjonas
Patyręs narys

2010 Bal 30 , 12:48

Pas mane viena šeima (pernykštis svetimas spiečius) iš po žiemos nelabai stipriai, bet buvo paviduriavusi lizde. Pavasarį po apsiskraidymo pastebėjau, kad yra paviduriuota priešais avilį ant žemės, tai nurašiau ant pavasarinio tuštinimosi. Pirmai progai pasitaikius tą šeimą perkėliau į švarų avilį su švariais koriais, tik palikau senus korius su perais, nes jų nemažai. Daviau parūgštinto sirupelio su pelynais ir jonažolem. Pirmą 0,5 ltr paėmė per naktį. Bet kai po poros dienų daviau pakartotiną 0,5 ltr, tai jį ignoruoja. Be to, ir toliau matau daugėjant paviduriavimų ant žemės priešais avilį. Tai man kyla klausimas kaip reikėtų elgtis su ta šeima toliau? Ar rasti būdų kaip per prievartą sumaitinti gydomojo-profilaktinio sirupėlio ar yra kitokių variantų?
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Susisiekti:
Aviliai: Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas: 21
Bičių rasė: Karnika 5 linijos

2010 Bal 30 , 22:31

Bites parsinešė nektaro tai neima sirupo.atsargiai su pelynu ,nes padauginsi ir bites supils įkorius turėsi kartaus pavasarinio medaus .
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS

2010 Bal 30 , 22:40

jaunasjonas rašė:Pas mane viena šeima (pernykštis svetimas spiečius) iš po žiemos nelabai stipriai, bet buvo paviduriavusi lizde. Pavasarį po apsiskraidymo pastebėjau, kad yra paviduriuota priešais avilį ant žemės, tai nurašiau ant pavasarinio tuštinimosi. Pirmai progai pasitaikius tą šeimą perkėliau į švarų avilį su švariais koriais, tik palikau senus korius su perais, nes jų nemažai. Daviau parūgštinto sirupelio su pelynais ir jonažolem. Pirmą 0,5 ltr paėmė per naktį. Bet kai po poros dienų daviau pakartotiną 0,5 ltr, tai jį ignoruoja. Be to, ir toliau matau daugėjant paviduriavimų ant žemės priešais avilį. Tai man kyla klausimas kaip reikėtų elgtis su ta šeima toliau? Ar rasti būdų kaip per prievartą sumaitinti gydomojo-profilaktinio sirupėlio ar yra kitokių variantų?
Manau, kad jonažolės bitėms tikrai yra per stiprus vaistas. Tikriausiai rusų kalboje jos neveltui vadinasi "zvėriaboj", kas lietuviškai išeitų "žvėrių žūdikės", nes ju daugiau privalgę žoliaėdžiai gyvuliai nugaišta, o ką kalbėti apie jų poveikį bitėms. Todėl ir sakau, kad tą "vaistą" pirmiau išbandyk ant savęs :lol:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS

2010 Bal 30 , 22:45

jonas rašė:Bites parsinešė nektaro tai neima sirupo.atsargiai su pelynu ,nes padauginsi ir bites supils įkorius turėsi kartaus pavasarinio medaus .
Šito nesu pastebėjęs. Kiek pastebėjau nebeima tik kandį, o sirupą ima net ir tada, kai kas nors gamtoje gausiai išskiria nektarą, dėl paprasčiausios priežąsties- sirupe yra didesnė cukraus koncentracija. :think:
Pelynai net labai tinka, bus gydomasis - pavasarinis medus nuo trydos :chi:
Paskutinį kartą redagavo TRANAS 2010 Bal 30 , 22:52, redaguota 1 kartą(us).
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: daugiaaukščiai
Bičių rasė: buckfast

2010 Geg 01 , 21:35

Kaip pas Jus, vidmantask, gal Karnikos bičių šeimose mažiau pasireiškė viduriavimas? Gal žiemai buvo daugiau palikta medaus- lipčiaus kilmės?
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius: 78
Bitininkavimo stažas: 36
Bičių rasė: Karnika

2010 Geg 01 , 22:16

Karnikos beveik neviduriavo, buvo kaip eiliniais metais, bet ne tiek, kad visur "pridėta". Aš net neskaičiau, kad jos viduriuoja. Dėl lauke netinkamos temperatūros jos išeidavo netoli lakos atlikti gamtino reikalo. Avilių viduje tokio reikškinio nebuvo. O Bakvasto visai priešingai. Daugiausia problemų bitidėje. Šiandien kiek įmanoma sutvarkiau. Perkėliau šeimas į naujus avilius. Na, buvo tiesiog juodas darbas. Apie lipčiaus medų bijau kažką ir prognozuoti. Nebent jis pasireiškė bičių maitinimo metu. Nes pradedu maitinti apie rugjūčio 18 d. Padarau 3-4 maitinimus. Jei jos ir parsineša lipčiaus - maitinimo metu sumaišo su sirupu ir jis (lipčius) nebeturi "durno" varianto kristalizuotis. Nežinau, gal aš klystu. Bent man tokio atvejo nebuvo . Jei ir randi susikristalizavusio maisto, tai tik rėmo kraštuose. Normalus maistas arba sunaudotas, ar paruoštas naudoti - atakiuotas.
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius: 300
Bitininkavimo stažas: 20

2010 Geg 02 , 18:15

Štai jau trečias esat, kuriam bitidėje labiau apsikakojo. Pas mane tas pats. Tai kas čia per velnias????? Kas pasakys?
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius: 78
Bitininkavimo stažas: 36
Bičių rasė: Karnika

2010 Geg 02 , 18:33

Prisijungęs Austėja 2 Jis man autoritetas, laukiu Jo komentaro... Aš bent neišgalvoju kas yra....
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai: dadano
Bičių šeimų skaičius: 60

2010 Geg 02 , 18:50

vidmantask rašė:Prisijungęs Austėja 2 Jis man autoritetas, laukiu Jo komentaro... Aš bent neišgalvoju kas yra....
Tą patį kaip Floyd ir aš jau anksčiau pagalvojau, skaitydamas komentarus, kad kaip tai būtent bitidėse su viduriavimu yra problemų. Šiam momentui galiu atsakyti tik tiek, kad nosema sporų yra ir gamtoje, o bitidėse bitės kompaktiškai gyvena, todėl užsikrėtimas tarpusavio ir ligos išplitimas yra labai greitas, nei atskirai stovičiuose aviliuose. Bet šį klausimą išsinagrinėsiu nuodugniau, pasiklausiu užsienio mokslininkų (ne teoretikų) ir parašysiu vėliau. Nors viduriavimo ir bičių nykimo pavasarį girdėjau tiesiogiai iš bitininkų, ne forume, ir jie laiko bites aviliuose. Aš pats bitidėse nebitininkauju, bet mano vienas skyrius, kuris išvengė varozes bangos dėl to, kad papildomai naikinau erkes 2008 m. vėlų rudenį, nuo nozemozės kiek tai nukentėjo - yra aiškių požymių. Dar viena reali versija - nepriklausomai nuo to kur bitės laikomos - pernai gegužės gale gausus eglių lipčius - realu, kad jo liko lizduose, kas ir galėjo sukelti tą nozemozę. Tas mano skyrius kaip tik tai stovi prie gausaus eglyno.
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS

2010 Geg 02 , 19:39

Bus ne į temą, bet didžiausia bitidžių bėda pavasarį - bičių išsiskraidymas. Pirmiausia dėl didelio vėjo ir šalto oro bitės nepajėgia pakilti nupūstos nuo lakos. Kurios stovi pavėsy, padėtis geresnė. Visada silpnesnės šeimos būna didesnėse bitidėse, jose labiau pasireiškia klaidžiojimas ir iššsiskraidymas iš viduriniųjų šeimų. Taip pat neigiamą darbą padaro vaško kandys, kurioms bitidėj idealios sąlygos. Pas mane nozemozė pasireiškė tik po žiemos, vėliau bitės tiesiog dingo. Trijose bitidėse viskas pusė bėdos, nieko jose kitaip iš rudens nedariau. Visos žiemojo toje pačioje vietoje, po parvežimo apsiskraidė ir buvo pagydytos beevital. Eglių lipčiaus galėjo būti tik vienam skyriuj, tas peržiemojo iš visų geriausiai.
Šiemet bandysiu vidurinėse šeimose apgyvendinti karniką, o kraštinėse bakfastą. Nors ir nerekomenduojama daryti tokį kokteilį, nežinau kaip kitaip išsiaiškinti ar tikrai bakfastas toks kvailas ir viskam neatsparus. Taip pat bus padarytos dvi naujos bitidės, kur po aviliais bus tinklas. Taip tikiuosi apsunkinti kandžių gyvenimą.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS

2010 Geg 02 , 20:22

Pabandysiu ir aš įkišti savo trigrašį.
Pradžioje bitininkavimo, kai perėmiau kolūkio bityną , kolūkis leido naudotis ir sena medine klėtimi. Vieną vėlyvą rudenį, ant žiemos , sumaniau bites susinešti į klėtį. Pamaniau bus idealios žiemojimui sąlygos: pastovi oro temperatūra, vėjo jokio, drėgmės taip pat...
Mano nuostabai, po žiemos didžiulis viduriavimas, kai tuo tarpu tos šeimos, kurios žiemojo lauke, buvo viskas gerai. Nesupratęs kame reikalas, daugiau į klėtį nebenešiau.
Po daugelio metų, kai turėjau jau daugiau nuosavų bičių, viename pamiškės skyriuje, susimeistravau namelį. Kadangi buvo pati nuošaliausia vieta, tai didžiąją dalį bičių vienai žiemai taip pat patalpinau tame namelyje. Blogi rezultatai vėl pasikartojo, o likusios lauke peržiemojo normaliai.
Būdamas jau šiek tiek patyręs ir pradėjęs mąstyti, nusprendžiau, kad du kartus ta pati problema labai panašiomis sąlygomis, šiaip sau dėl lipčiaus ar dar ko nors negalėjo pasikartoti - turėtų būti kaltas patalpose susidarantis SAUSAS netinkamas mikroklimatas.
Kitais metais padariau eksperimentą. Penkioms šeimoms suneštoms į namelį padariau sienose į lauką išeinančias lakas, o kitoms penkioms ne. Žiemojimas tų penkių, kuriuos turėjo tiesioginį kontaktą su lauku, žiemojimas praėjo normaliai, kitos penkios gerokai viduriavo.
Nusprendžiau, kad bitininkaujant bitidėse yra būtina ištisą žiemą laikyti atvirą laką į lauką, taip kaip ir šeimos žiemojančios pavieniuose aviliuose. Jau daug metų bitininkauju bitidėse, bet lakos yra įrengtos, kaip ir pavieniams aviliams.
Šiemet kaip tik pasitaikė šaltas, ilgas ir dėl to „SAUSAS“ klimatas, gal sakau....visos tos bėdos dėl to?
Tiesa ir dar vienas „žilos“ jaunystės pastebėjimas. Jei labai „myli“ir apkamšai bites žiemai, gerokai sumažini laką, tai pavasari jos daug daugiau viduriuoja..
Buvau visus tuos reikalus ir pamiršęs, bet dabar, kai čia forume „pakėlėte“ tokį klausimą, tai pamaniau, kad gal bus naudinga ir mano patirtis. Nežinau, ar mano išvados buvo padarytos teisingos, bet su bičių viduriavimu nuo to laiko bėdų nebeturiu, nors ir specialiai lipčiaus niekada nesu iš avilio ėmęs lauk, ir medaus visada puse reikiamo kiekio palieku.
Nesuprantu, kam tie rusai ant žiemos savo bites nešą į patalpas? Nejaugi patalpose jiems žiemoja geriau? Gal sakau daugiau dėlto, kad apsaugoti nuo plėšimo ir vagysčių, kas pas juos didelė problema???
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS

2010 Geg 02 , 20:27

Prancuzas isgirdes apie musu klimatines salygas,man primygtinai siule pradzioje statyt ziemojimo patalpas,antraip ner ko ne pradet bitininkaut.Nors pas ji ziemos niekada nebuvo ir bites neskraido tik apie menesi per metus.
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS

2010 Geg 02 , 20:52

Bent jau mano bitidės nėra sandarios, aviliai nuo sienos atitraukti 10cm. Žiemą lakas uždarau nebent siaučiant pūgoms. Blogybės pradeda lysti pavasarį, valant dugnus bitidėse esančios šeimos būna netgi stipresnės. Bet vėliau nusilpsta. Kaip jau rašiau grečiausiai tai vėjų ir klaidžiojimo pasekmė. Pernai kartu vežiojau bitidę ir 14 avilių. Buvo proga palygint kur geriau. Iš pavasario kaip jau įprasta avliuose stiprėjo greičiau, tačiau prasidėjus vežiojimams ir pagrindiniams medunešiams bitidė visais atžvilgiais avilius nukonkuravo. Jau pripratau, kad pervežimas bitidėj šeimas mažiau paveikia nei aviliuose. Taip pat ir spiečia bitidėj mažiau.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai: dadano
Bičių šeimų skaičius: 60

2010 Geg 02 , 21:05

Nesigilinau į nozemozę, nes ne man to reikia, juk aš ne mokslininkas ir ne konsultantas. Bet dabar pasiskaičiau internete, tai trumpai būtų taip:
Sporos ant avilio paviršių išsilaiko api 1 metus, maiste apie 4 mėn., šiaip jų visada yra, bet jei šaltas pavasaris, tai ligos paūmėjimui geriausios sąlygos ir plinta tai per viduriavimą - vienos apdirba, kitos valo ir taip apima šeimas gana greitai tas prorūkis. Jei žūsta bityne šeima nuo nozemozės, tai greitu laiku žus ir daug daugiau kių, nes bitės landžiodamos parsineša sporas. Tas bičių žuvimas ir viduriavimas, kai negali išlėkti išsituštinti ar mirti ir būna pagrindas ligos plitimui (bitidėje ypač tas aktualu). Manau, kad lipčiaus medus sukelia tik eilinį viduriavimą, get tai būna pagrindas sporoms išplisti ir į kitas bites.
Dėl sauso oro, kaip Tranas rašė, dar reikia panagrinėti. Manau , kad Bakfasto bitės (čia ne veislė, bet veislių hibridas) yra jautresnės kad ir tokiai ligai, nes jos sukurtos žmogaus jam palnkiausiom savybėm - darbštumu. taikumu, vystymusi - bet, ne gamtos, nes gamta atrenka pirmiausiai atspariausius gyvunus išgyvenimui tose klimatinėse sąlygose.

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS