Puslapis 1148

Viskas apie varozę

Parašytas: 2008 Geg 14 , 14:30
Admin
jonas
http://www.beevital.pl/index.php?topic=film Šiandien Lenkijoje nusipirkau vaistų .Reklamuoja .kad ekologiški .Reikės išbandyti -reklama grazi.(Nuorodoje įdomi filmuota medžiaga)

stepas is suvalkijos
idomu, ar tikrai toks veiksmingumas kaip rodo reklamoje, nes su lenkais prasidet pavojinga!Bet jai veiksmingi + ekologiski=

jonas
Vaistai austriški,o platina nami lenkijoje man žinoma ,kad austrai sėkmingai naudoja

stepas is suvalkijos
Jei austrai ta kits reikalas!

stepas is suvalkijos
Paziurejau tame interneto puslapi, radau kad yra vienam aviliui, doze 3 zlotai kainuoja, o 5litru tai brangoka

jonas
Yra išfasavimas ir vienam aviliui ir kaina didesnė

Vaidas
jonas rašo:
http://www.beevital.pl/index.php?topic=film Šiandien Lenkijoje nusipirkau vaistų .Reklamuoja .kad ekologiški .Reikės išbandyti -reklama grazi.(Nuorodoje įdomi filmuota medžiaga)


Na tikrai idomia ir veiksminfgai ta reklama parodo siu vaistu veikima...
Na idomu, kiek tai veikia, o kiek "reklamoje veikia" Idea Question

Gal kas isbandete LT, tai papasakokite...

Admin
Siemet parsiveziau is pyterio vaistuku, isbandysim galesiu pasidalint patirtim Smile

Re: Viskas apie varotozę

Parašytas: 2008 Spa 02 , 18:30
Vidmantas
Ar verta gydyti beevital jeigu neistraukiami dugnai ar jos nesulips vel

Re: Viskas apie varotozę

Parašytas: 2008 Spa 02 , 20:04
lsaulius
Bandziau beevital pavasari, efektyvumas pagal kaina nepradziugino.Jei avilys ne bedugnis,reikia po lizdu tiesti vazelinu ar aliejum sutepta popieriaus lapa kad nukrite erkutes priliptu.Virs popieriaus turetu buti tinklelis su triju mm akelem, ganetinai sudetinga tai sukonstruot.

Re: Viskas apie varotozę

Parašytas: 2008 Spa 06 , 09:58
Austeja2
lsaulius rašė:Bandziau beevital pavasari, efektyvumas pagal kaina nepradziugino.Jei avilys ne bedugnis,reikia po lizdu tiesti vazelinu ar aliejum sutepta popieriaus lapa kad nukrite erkutes priliptu.Virs popieriaus turetu buti tinklelis su triju mm akelem, ganetinai sudetinga tai sukonstruot.
Beevital (oksalo rūgštis) laistant erkės žus ir jei nebus porėmio, gal tik nedidelis procentas atsigaus ir vėl pateks į lizdą t.y. neprilipusios prie popieriaus, suteptu su vazelinu ar aliejumi.
Pavasarį laistant nebuvo efektyvumo - tai gal ir erkių šeimoje labai mažai buvo tuo metu buvo? Jeigu nebuvo įdėta porėmio, tai kaip nustatyti efektyvumą.
Aš palaisčiau rudenį beevital preparatu bičių šeimą, kuri vasarą iš rapso lauko prisinešė kartu ir erkių iš kitų bitynų, tai per 8 dienas po palaistymo radau porėmyje 1646 vnt. žuvusių erkių, kurios net nebuvo prilipę prie popieriaus.

Re: Viskas apie varotozę

Parašytas: 2008 Gru 04 , 22:06
pinciuks
sveiki, gal galite parasyti kaip vadinasi iprastines ploksteles, kurias naudojame nuo erkiu? reikia irasyti i bityno pasa. o gal paprasciausiai irasyti ploksteles nuo erkiu?

Re: Viskas apie varotozę

Parašytas: 2008 Gru 05 , 21:33
Austeja2
pinciuks rašė:sveiki, gal galite parasyti kaip vadinasi iprastines ploksteles, kurias naudojame nuo erkiu? reikia irasyti i bityno pasa. o gal paprasciausiai irasyti ploksteles nuo erkiu?
Jeigu jos medinės, tai Gabonas, o kad pildai bityno pasą, tai pavyzdys daugeliui kitų.

Re: Viskas apie varotozę

Parašytas: 2008 Gru 06 , 09:13
Dalius
Norint parašyti pedantiškai tiksliai, reiktų rašyt GABON PA-92 (Akrinatrinas). Bet ir lietuviškai "Gabonas" neblogai ir pakankamai aiškiai skamba.

Re: Viskas apie varotozę

Parašytas: 2008 Gru 06 , 20:19
pinciuks
labai aciu uz pagalba, na as dar tik jaunas bitininkas, tad norisi viska teisingai atlikti, uzpildyti:)

Re: Viskas apie varotozę

Parašytas: 2008 Gru 10 , 15:18
jaunasjonas
http://video.google.com/videoplay?docid ... 5786960616
Bites ir varoa erkes gyvenimo ciklas (anglu k.)

Re: Viskas apie varotozę

Parašytas: 2009 Sau 27 , 20:59
Med
Geriausias vaistas nuo erkiu tai amitrazes pagrindu pagaminti preparatai t.y. Bipinas,Taktikas,Mitakas. Vienu suviu du zuikiai nusaunami - ir su erkem susitvarkai ir su kalkiniais perais.Kazkada gal pries 10 metu Vilniaus bitininku sajungos pirmininkas buvo pastebejes del amitrazes poveikio kalkiniu peru sukelejams.Pasirodo neklydo.

Re: Viskas apie varotozę

Parašytas: 2009 Sau 27 , 22:50
Austeja2
Med rašė:Geriausias vaistas nuo erkiu tai amitrazes pagrindu pagaminti preparatai t.y. Bipinas,Taktikas,Mitakas. Vienu suviu du zuikiai nusaunami - ir su erkem susitvarkai ir su kalkiniais perais.Kazkada gal pries 10 metu Vilniaus bitininku sajungos pirmininkas buvo pastebejes del amitrazes poveikio kalkiniu peru sukelejams.Pasirodo neklydo.
Pirmininkas šiek tiek prisikalbėjo iš savo pamąstymų. Geriausi vaistai yra tie, kurie skirti varozei naikinti ir kuo dažniau kaitaliojami. kad padėjo nuo kalkinių perų, tai tik sutapimas, nes bitės pačios įveikia šią ligą, jei tik stipri šeima.
Juk dabar pirmininkas nebekalba apie šį stebuklą. ar ne taip?

Re: Viskas apie varotozę

Parašytas: 2009 Sau 29 , 18:11
lsaulius
Bičiulis Tranas rašė apie gydymą rūgštynių rūgšties tirpalu.Kur galima įsigyti šio tirpalo ar pačios rūgšties, kokia paruošimo technologija, suvartojimo laikas, kaina,taip pat gydimo efektyvumas.Laisčiau šeimynas BeeVitaliu,pirkau praeitą vasarą Wilaroj. 1 litras 80 LTL,dar laistymo nosytė 10 LTL,o pasirodo suvartoti reikia per pusmetį.Tai dabar šiais metais dar bus efektyvus nors kiek,ar pilt lauk? Liko koks ketvirtis...Ir dar įdomu,kodėl neužsimenama apie "knaba" ar kažkokias tai plokšteles,koks jų poveikis?

Re: Viskas apie varotozę

Parašytas: 2009 Sau 29 , 18:19
Med
Vienais metais katastrofiskai sirgo bites kalkiniais perais. Rudeni bites "palaisciau" Bipinu. Kitais metais susirgo tik 2-4 seimos.Nezinau ar tai sutapimas. Kiekvienais metais gydau Bipinu ir neturiu vargo del askosferozes.Laistau ne tik bites bet ir sonines avilio sienas.Bipinas - tai efektyvu, pigu (20 doziu arba seimu pagydyt kainuoja apie 1lt.) ir greita.Tik aisku reikia dirb su pirstinem ir stengtis nekontaktuot su preparatu.Idomu tai, kad ir padidinus amitrazes doze net iki 17 kartu, biciu seimai neturi neigiamu pastebimu pasekmiu (cia is rusu literaturos bandymu ataskaitos).

Re: Viskas apie varotozę

Parašytas: 2009 Sau 29 , 22:50
Austeja2
Med rašė:Vienais metais katastrofiskai sirgo bites kalkiniais perais. Rudeni bites "palaisciau" Bipinu. Kitais metais susirgo tik 2-4 seimos.Nezinau ar tai sutapimas. Kiekvienais metais gydau Bipinu ir neturiu vargo del askosferozes.Laistau ne tik bites bet ir sonines avilio sienas.Bipinas - tai efektyvu, pigu (20 doziu arba seimu pagydyt kainuoja apie 1lt.) ir greita.Tik aisku reikia dirb su pirstinem ir stengtis nekontaktuot su preparatu.Idomu tai, kad ir padidinus amitrazes doze net iki 17 kartu, biciu seimai neturi neigiamu pastebimu pasekmiu (cia is rusu literaturos bandymu ataskaitos).
Tą pirmininko atradimą aš labai gerai atsimenu, bet pasirodžius jo straipsniui buvo mokslo žmonių ištyrinėta ir įrodyta, kad grybelinio sukelėjo Askosferasporų amitrazė neveikia. Tiesiog nėra laiko ir noro tą istoriją atkėlinėti vėl. Apie 1998 - 2002 metus askosferozė Lietuvoje buvo gana didelė problema, buvo ir pas mane, bet aš nenaudojau nei amitrazės, nei česnako, nei asiūklių ir dabar irgi nebeturiu.
Jei padauginsi amitrazės, pabėgs šeima iš avilio, teko girdėti tokių atvejų.
Dėl bipino. Kiekvienas gydo kaip tik nori, bet kaip suprantu dar nepavojingoj varozės atžvilgiu Lietuvos vietovėje gyveni, todėl lygtai viskas gerai. Bet rizika yra ta, kad bipinas paprastai naudojamas spalio mėnesį ir jei didesnė invazija erkių, bičių šeimos gali nebesulaukti gydymo. Taip atsitiko Vengrijoje 2007 m. rudenį, nes ten pagrindas gydymo amitrazė ir rudenį tais pačiais metais žuvo 40% bičių šeimų, nes gydymas jau buvo per vėlus. Artimesnis pavizdys - tais pačiais metais vienas rimtas Kauno bitininkas (gal net didžiausio bityno) neteko labai daug šeimų irgi rudenį. Nežinau nuo ko, bet žinau, kad jis pripažino pirmiausia gydymą amitraze.

Re: Viskas apie varozę

Parašytas: 2009 Kov 19 , 20:37
vinipux
Sveiki,
sakykit prasau,ar galiu vartoti varidolį (mitaką),jei jo galiojimo laikas baigesi 2008 gegužę
gal galetų atsakyti Austeja (nes pirkta is jo:) :dontknow:

Re: Viskas apie varozę

Parašytas: 2009 Kov 19 , 21:05
Med
Jei preparatas buvo laikomas pliusineje temperaturoje jo savybes nepakito. Mitako doze dar priklauso nuo to ar preparatas isfasuotas ampulese ar ispilstytas i buteliukus. Jei fasuote yra ampules , preparato norma reikia padidinti 10-20 %, kadangi fasuojant i ampules dalis veiklios medziagos prarandama del temperaturos poveikio formuojant pacia ampule. Tai galioja ir svieziems preparatams.Todel, biciuliai, jei yra salygos pasirinkt, geriau rinktis pilstyta produkta.
Siaip, jei abejojama del pesticido poveikio paciai seimai, nereikia apdirbt visu seimu is karto, o pabandyt tai atlikt ant vienos. Jei seima po paros gyva, o erkes byra, vadinasi viskas tvarkoj ir galima ji naudot ir kitom seimom gydyt.

Re: Viskas apie varozę

Parašytas: 2009 Bal 01 , 21:17
Stebetojas
Prašau pasidalinti savo pastebėjimais dėl preparatų efektyvumo. Schema būtų labai paprasta: preparatas - trumpas įvertinimas, kaip naudojami.
Man žinomi preparatai: gabonas, mitakas (varidolis), apistanas, bipinas, rūgštynių rūgštis, amitrazė, taktikas.

Siūlyčiau tam naują temą užvesti. Tačiau toje temoje reikėtų pateikti tik informacijos koncentratą ir jokių asmeniškumų. Santykius aiškintis galim ir kitur :devil:

Re: Viskas apie varozę

Parašytas: 2009 Bal 01 , 23:33
Med
Mitakas, bipinas,amitraze ir taktikas yra tie patys preparatai su v.m. amitraze. Pvz norint laaabai pigiai gydyt seimas galima Lenkijoje nusipirkt Mitako. I ltr ten kainuoja (kainavo pries 2 metus) tik 90 lt. Vieno mililitro preparato uztenka 1 litrui tirpalo pasigaminti. Su 1 litru galima apdoroti 10 seimu (laistant). Vadinasi su 1 ltr preparato uz 90 litu galima pagydyti 10 000 seimu. Jega ar ne? Na tegu gydysim rudeni 2 kartus - tada iseina 5 000 seimu arba islaidos vienai seimai gydyt 1,8 CENTO ! Gal kas pamenat kiek mokejot uz Varidol 5 ml buteliuka su smilkstanciais lapeliais. As pamenu 5ml- 16lt. Geras biznis ar ne tas Mitako pilstymas. B)

Re: Viskas apie varozę

Parašytas: 2009 Bal 02 , 01:13
Austeja2
Amitrazė nėra veterinarinis preparatas, o tik veiklioji medžiaga. Su amitraze pagaminti Mitakas (20% v.m.), Bipinas (12,5% v.m), Varidol Fum (12,5% v.m), Taktikas (12,5% v.m.) jau yra paruošti preparatai varoa ir kitokioms erkėms naikinti.
Sveikatos saugumo atžvilgiu tur būt patys pavojingiausi šiuo metu, bet gydymas pigiausias. Kiekvienas gali atsivežti iš Lenkijos, išpilstyti ir pardavinėti, kad ir po tuos 2 ct. vienai bičių šeimai. Tik atsimenu, vienos Panevėžio veterinarinės vaistinės darbuotoja prieš 10 metų prisiteisė, kad būtų pripažinta jos sveikatos praradimas kaip profesinė liga dėl mitako pilstymo. Gal dėl to Lietuvoje ir litrais to mitako nebėra. Tur būt kainos esmė ne turinyje, o paruošime saugiam naudojimui.

Re: Viskas apie varozę

Parašytas: 2009 Bal 02 , 21:06
Stebetojas
Gal kas nors apsiimtų čia kokią lentelę su esmine informacija ikelti?
Pasitaisau dėl informacijos lentelėje. Ten turėtų būti veiklioji medžiaga ir papildomai preparatai su trumpom pastabom, kaip minėjo Austėja2 - pavojinga gyvybei, naudoti atsargiai, o geriau iš vis nenaudoti :lol: