Varoatozė- Psiaudo skorpionai - Tyrimas/Mokslas

Viskas apie bičių ligas ir parazitus, taip pat vaistus, gydymo būdus ir profilaktiką.
Vartotojo avataras
AndriusMasa
Patyręs narys
Aviliai: 98 - T18 / 14 - Dadanų
Bičių šeimų skaičius: 110
Bitininkavimo stažas: 6
Bičių rasė: Bakfasto b
Pranešimai: 186
Užsiregistravo: 2009 Geg 05 , 15:40

Varoatozė- Psiaudo skorpionai - Tyrimas/Mokslas

2014 Vas 16 , 14:35

Pristaatu tyrim,ą kuris vykdomas vokietijoje.

Bitės ir Psiaudo skorpionai.

Visi mes bitininkai esame inovatoriai, kūrėjai. Bet šis tyrimas tikiuosi jus sudomins, bei suteiks peno mintims. Gal kartais kurdami sistemą savo patogumui, užmirštame ar nepastebime vienų ar kitų reikalingų dalių, kurias su savo pakeitimais sunaikiname? To pasekoje susikuriame problemas kurios, mus vargina tolimesniuose mūsų darbuose.

Šį tyrima pristatau edukaciniais tikslais, tai nėra nei patarimas ar mokymas. Manau visiem įdomu kaip pasaulis ieško sprendimų, mums aktuolioms problemoms spręsti, tikiu , kad ir jums bus įdomu paskaityti apie šį įdomų tyrimą.

Tikiu , kad žinių niekad nebūna per daug. Gero skaitymo.

Vertimas mano asmeninis.

Informacija surinkta: http://www.beenature-project.com" onclick="window.open(this.href);return false;


" onclick="window.open(this.href);return false;


Tyrimo tikslai:

Amongst others, the following questions were discussed in these research papers:
- Why aren’t pseudoscorpions living in beehives anymore?
- Do these animals even eat varroa mites?
- Can these animals be placed back into the beehives again?
- Which prerequisites must be granted for that?
- Locations and methods of capturing book scorpions
- Breeding of pseudo scorpions…
- How much do pseudoscorpions eat / effective relation (predator & prey).
- Effects of modern styrofoam and wood housing on the symbiosis.
- Effects of mite combating chemistry on the pseudoscorpions
- Integration of the symbiosis in modern beekeeping (research is ongoing).

Tikslai:

Kodėl psiaudo skorpijonai nebegyvena bičių aviluose?
Ar galima šiuos gyvūnus grąžinti į bičių avilius vėl?
Kokie reikalavimai turi būti išpildyti kad būtų galima šiuos gyvūnus grąžinti į avilius?
Vietos, ir būdai pagauti ir laikyti psiaudo skorpijonus
Dauginimo galimybės
Kaip maitinasi skorpijonai? Efektyvųs skorpijonų santykiai.
Kokią įtaka turi polistoroliniai, mediniai aviliai apgyvendintų skorpijonų simbiozei ( Naturaliam gyvenimui dauginimuisi ir tt)
Kaip veikia cheminiai preaparatai psiaudo skorpijonus.
Kaip integruoti šia simbioze modernioje bitininkystėje.

Trumpa santrauka apie tyrimą:

Varoatozės erkė – didžiausia grėsmė bitei.

Pastaraisiais metais vis didėja varoatozės problema, paplitimas ir mastai vakarų šalyse. Jau 2002 metais, bitininkystės institutas Vokietijoje Celle, pateikė straipsnį, kad varoatozė yra viena iš didžiausių gėsmių bitininkystei visame pasaulyje. 2010 metais, šia tema prasidėjo ilgalaikės studijos, analizuojančios periodinius bičių kolonijų nykimus žiemos metu. DeBiMo prieina išvadą kad varoatozės erkė užima pirmają vietą, kaip šių nykimų sukelėjas.

Bitininkas turi kovoti su varoatozės erke?

Jau 1977m , kai varoatozės erkė pasirodė europoje, organinės rūgštys buvo naudojamos joms naikinti. Iki šios dienos cheminis naikinimas atrodė pats saugiausias metodas išlaisvinti bites nuo šių parazitų. Kad ir kaip bebūtų, šis metodas veda į Darwiniano gamtos taisyklę „ Stipriausio išgyvenimas“ kas galų gale priveda prie to, kad patys stipriausi kenkėjai išgyvena gydymo procedūras, ir pradeda daugintis kitais metais. To pasekoje vystosi pripratimas prie cheminių preaparatų, kurie tampa neveiksmingi metų eigoje, o erkės tampa vis atsparesnės ir atsparesnės.
Žinoma, meginimai išpjauti traninę vadą duoda ženklius rezultatus tik trumpam laikui... Jeigu bitininkai išiminėtų tranų perus, pastoviai ilgą laiko tarpą, šis faktorius taptų irgi adaptacijos dalimi ir adaptacija laikui bėgant įvyktų. Tai reiškia , kad erkių patelės, kurios koncentruojasi ir susitelkia traniniuose peruose nebegalės daugintis, to pasekoje jos persiorentuos užkrėsdamos darbininkių perus, kad galėtų toliau daugintis.
Jei nebus naudojama jokia chemija – bitės mirs. Tie kas gyvena vakarų šalyse pastebėjo ,kad bitės kažkaip išgyvena ir be žmogaus pagalbos. Kažkaip įvyksta adaptacija , bet niekas nežino kodėl? Ar bitės adaptuojas erkių atžvilgiu ar atvikščiai? BET GAL PSIAUDO SKORPIONAI GRĮŽTA Į AVILIUS? IR NIEKAS NEATKREIPĖ Į TAI DĖMESIO?

Narural symbionts – a way out of mistery? ( Naturalios gamtos rato dedamosios – ar kelias iš paslapčių pasaulio?)

Evoliucijos raida, gamtoje sukūrė nuostabią simbiozę. Vienas iš panašių pagalbinių santykų tarp rasių pavyzdžių – Žuvis valytoja, bei valytoja krevetė gyvenanti pasaulio rifuose. Šios rūšys gyvena didelių žuvų burnose, žiaunose ar ant kūno, jos besimaitindamos valo gyvūno oda, ar organus nuo kenkėjų taip apsaugodamos gyvūna nuo galimų ligų bei išgyvendamos pačios. Skorpionai būdavo randami kiekviename avilyje anksčiau, tačiau pastaraisiais dešimtmečiais krito į užmaršties liūną.
Užmirštos rūšys gelbėja bites nuo erkių.
1951m. Dr. Max Beier, zoologas ir psiaudo skorpionų tyrinėtojas, pateikė straipnį apie šiuos pagalbinius gyvūnus. Jis apibrėžė, kad skorpionai gyvenantys aviliuose, ne tik sėkmingai kovoja su vaško kandimis, bet ir naikina uteles nuo bičių patys. Prof. Dr. Peter Weygoldt taip pat apibėžė, kad kooperatyviai gyvendamos bitės su skorpionais medžioja vaško kandžių lervas, erkes, bei kitus bites aplankančius svečius, tai rašo savo knygoje “Moss and Book Scorpions/ 1966 . Šie straipsniai įtakojo plačius tyrimus susijusius su psiaudo skorpionais pastaruosius šešis metus atgal. Pagrindinis šių tyrimų tikslas buvo atstatyti natūralią simbiozę, kuria apibėžė šie mokslininkai. Turi būti apibrėžos realios priežastys dėl ko nutrūko ši simbiozinė sistema, kuri gyvavo milijonus metų, bet pasiketė per pastaruosius dešimtmečius įsikišus bitininkui.

Psiaudo skorpionas - Chelifer cancroides

Psiaudo skorpionas priklauso vorų kilmės gyviams ir nekelia jokios gresmės žmonėms ar bitėms. Su žmonių pagalba jie išplito visame pasaulyje, kaip invazinė rūšis, kuri gali būti panaudojama bitinikystėje. Skorpionai maitinasi erkėmis, utelėmis, bitinėmis utelėmis, varoatozės erkėmis, vaško kandžių lervomis bei vabzdžių lervomis. Teigiama, kad naudojant skorpionus aviliuose, būtų išspresta Amerikoniško mažojo avilio drugelio problema. Kad ir kaip bebūtų, psiaudo skorpionai yra įrašyti raudonojoje nykstančių rūšių knygoje. Ir šiomis dienomis jie retai berandami pasaulyje.
Skorpionai turi dvi ilgas rankas, su žnyplėmis galuose. Žnyplės yra dantuotos, kurių galuose yra nuodingi ilgi dantys sukeliantys nuodų injekcija, kai auka yra pagaunama. Papildomai, žnyplės yra aprūpintos ilgais sensoriniais plaukeliais, kuriais skorpionas jaučia mažiausius aukos judesius. Šių plaukelių pagalba, skorpionas oriantuojasi visiškoje tamsoje avilyje.
Skorpionai yra fotofobai ir gyvena mediniuose plyšeliuose. Norint juos naudoti aviluose, reikalinga sukurti jiems gyvenamasias zonas į kurias jie galėtų pabėgti. Šiose zonose jie sukuria lizdus, ten meta odą ir užsiema reprodukcija. Skorpionui reikia 10 -24 mėnesių po to kai jis išsirita iš kiaušinėlio, kad pilnai subręstų. Išgyvena šie gyviai iki 4trių metų. Gamtoje patelės yra mažesnės už patinus santykis ¼ ar 1/5.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Paskutinį kartą redagavo AndriusMasa 2014 Vas 16 , 14:49, redaguota 3 kartą(us).
Bubilas Bitynas
www.bubilas.lt
Vartotojo avataras
AndriusMasa
Patyręs narys
Aviliai: 98 - T18 / 14 - Dadanų
Bičių šeimų skaičius: 110
Bitininkavimo stažas: 6
Bičių rasė: Bakfasto b
Pranešimai: 186
Užsiregistravo: 2009 Geg 05 , 15:40

Re: Vaoatozė- Psiaudo skorpionai - Tyrimas/Mokslas

2014 Vas 16 , 14:36

Integracija į avilius.

Pirmaisiais tyrimo metais, buvo bandoma integruoti skorpionus moderniame avilyje, kur buvo padaryti keli medžio įtrūkimai ir jie buvo apsaugoti nuo bičių propolio. Šie bandymai nepavyko. Paaiškejo, kad reikalinga išpildyti daug daugiau faktorių, kad tai būtų įmanoma.Ketvirtais tyrimo metais, psiaudo skorpionai buvo sėkmingai integruoti modifikuotuose aviliuose. Skorpionai peržiemodavo kartu su bitėmis, statė lizdus, bei pradėjo daugintis.

Bendravimas

Kaip ir bitės, maži skorpionai komunikuoja naudodami ženklų kalbą ir feromonus. Dėl to, kad šie gyvūnai yra žudikai-medžiotojai, kurie puola atitinkamo dydžio gyvūnus savo aplinkinkoje, jie identifikuoja vienas kitą pamojuodami žnyple. Kartais jie net paspaudžia vienas kitam ranką ir tada nuveina savais keliais. Galimas daigtas, kad skorpionai komunikuoja su bitėmis kažkokiu nežinomu būdu, panašiai kaip tos žuvys valytojos.Taip pat yra manoma, kad skorpionai apsisaugo nuo bičių naudodami tam tikrą feromoną. Šie faktoriai dar turi būti ištirti.

Dauginimasis

Kai tik šie reti skorpionai buvo rasti, jų dauginimas iš karto ir buvo pradėtas. Įvariausių medžų tipai buvo dedami į terariumą. Skorpionai iškarto parodė kad tinkamiausias yra korėtas,raižytas,nelygus medis. Grioveliai buvo užimami skorpionų patinų, kaip jų teritorijos atskaitinis taškas, bet ir ginybinė vieta įsibrovėlių atžvilgiu. Taip pat skorpionams patiko skylės išgręžtos polistiroliniame avilyje. Tačiau simbiozės grąžinimas buvo nesėkmingas.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Bubilas Bitynas
www.bubilas.lt
Vartotojo avataras
AndriusMasa
Patyręs narys
Aviliai: 98 - T18 / 14 - Dadanų
Bičių šeimų skaičius: 110
Bitininkavimo stažas: 6
Bičių rasė: Bakfasto b
Pranešimai: 186
Užsiregistravo: 2009 Geg 05 , 15:40

Re: Vaoatozė- Psiaudo skorpionai - Tyrimas/Mokslas

2014 Vas 16 , 14:39

Medžioklė ir elgsena
Varoatozės erkių medžioklė ir iščiulpimas, gali būti įrodytas įvairiais eksperimentais, bei fotografuota dokumentika. Iš pradžių buvo sunku patikėti , kad skorpionai minta šiomis erkėmis dėl to, kad zologijos valstijų knygoje buvo parašyta, kad griežtai šie skorpionai neėda erkių, beto varoatozės erkė yra kietas riešutėlis šiems skorpionams nes turi daug kiautų. Tačiau tie kiautai yra sujungti minkštos odos sluoksniu, kad leistų erkei judėti. Tai yra būten ta vieta kur skorpionas sukiša savo burną , kad išsiurbtų erkę. Taip pat skorpionas kanda į priekinę erkės koja, ir naudoja jos galūnę kaip šiaudelį išsiurbdamas erkę.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Bubilas Bitynas
www.bubilas.lt
Vartotojo avataras
AndriusMasa
Patyręs narys
Aviliai: 98 - T18 / 14 - Dadanų
Bičių šeimų skaičius: 110
Bitininkavimo stažas: 6
Bičių rasė: Bakfasto b
Pranešimai: 186
Užsiregistravo: 2009 Geg 05 , 15:40

Re: Vaoatozė- Psiaudo skorpionai - Tyrimas/Mokslas

2014 Vas 16 , 14:41

“Max Beier” ekspermentas

Šis ekspermentas buvo kartojmas pastoviai. Tikslas buvo ištirti ar naikinamos erkės nuo bičių, apie tai teigė Max Beier. Eksperimento metu, užkrėsta bitė, bei skorpionu patinai , patelės buvo suleisti į vieną indą. Buvo leidžiama šviesa per indą, kad būtų galima fotografuoti. Bitė lakstė po inda ir ieškojo išėjimo,o skorpionai tupėjo ant šoninių indo sienelių. Tiesioginės komunikacijos nustatyti šiuo metodu tarp gyvūnų neįmanoma, nes jie yra milžiniško streso būsenoje. Bet tai nereiškia , kad tokie santykiai nevyktų normaliomis sąlygomis.
Tačiau, maža sekmė buvo pasiekta. Kai bitė nurimo, vienas iš psiaudo skorpionų priėjo prie bitės ir sugriebė vieną iš erkių,kuri po kurio laiko buvo iščiulpta. Paaiškėjo , kad skorpioai gali atskirti bites nuo erkių ir nebijo prieiti prie bitės.
Kai viena iš erkių yra pasiekiamoje distancijoje , ji sugriebiama ir laikoma tol kol numiršta. Iščiulpimo procesas vyksta 30 -60 minučių. Viskas kas lieka, tik tuščias erkės kiautas.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Bubilas Bitynas
www.bubilas.lt
Vartotojo avataras
AndriusMasa
Patyręs narys
Aviliai: 98 - T18 / 14 - Dadanų
Bičių šeimų skaičius: 110
Bitininkavimo stažas: 6
Bičių rasė: Bakfasto b
Pranešimai: 186
Užsiregistravo: 2009 Geg 05 , 15:40

Re: Vaoatozė- Psiaudo skorpionai - Tyrimas/Mokslas

2014 Vas 16 , 14:42

Ar skorpionai yra grėsmė bitėms

Daugelis, bitinikų susirūpina išgirdę kad, mažas žudikas gyvena su bitėmis. Jie mano , kad jis ten nepriklauso, tačiau tai yra klaidingas mastymas. Kooperatyvus šių padarų gyvenimas yra jau aprašytas : 1891 (Alfons Alois: “The enemy of the bee louse” German language). Taip pat Dr. Max Beier “The book scorpion, a welcomed guest of bee colonies” (“Der Buecherskorpion, ein willkommener Gast der Bienenvölker”).* In this essay, Dr. Beier describes the characteristics and behaviors of book scorpions inside of beehives. Neither back then, not today was a harmful behavior of book scorpions towards bees observable. Additionally, the Lexicon of Apiculture (Lexikon der Bienenkunde) (1987) describes the book scorpion as a beneficial animal.

Priežastys dėl ko išnyko ši simbiozė.

1. Modernūs aviliai netinkami skorpionams gyventi.
2. Bitininkai naudoja akaricidus naikinti erkes, šios medžiagos užmuša skorpionus iškarto.
3. Dauginimo problemos.
4. Kol skorpionas išsivysto praeina vieneri metai, reikia 150 – 100 šių gyvųnų palaikyti natūralų balansą varoatozės erkių atžvilgiu avilyje.
5. Neatidus šių gyvūnų laikymas, dažniausiai nuveda į jų mirtį.
6. Reikalingi avilių konstukciniai pakeitimai, kitaip nebus išvengiami šių gyvūnų sutraiškymai darbo metu.
Bubilas Bitynas
www.bubilas.lt
Vartotojo avataras
alvydas1
Patyręs narys
Aviliai: dadanai,aukštiniai.
Bičių šeimų skaičius: 14
Bitininkavimo stažas: 3
Pranešimai: 230
Užsiregistravo: 2010 Gru 18 , 11:02

Re: Varoatozė- Psiaudo skorpionai - Tyrimas/Mokslas

2014 Vas 16 , 20:47

Buvo įdomu. Ačiū.
Vartotojo avataras
laimutis
Patyręs narys
Aviliai: bedugniai daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius: 80
Bitininkavimo stažas: 30
Pranešimai: 236
Užsiregistravo: 2009 Geg 01 , 23:57

Re: Varoatozė- Psiaudo skorpionai - Tyrimas/Mokslas

2014 Vas 16 , 21:04

Nuoširdus ačiū :bee
Sergijus
Patyręs narys
Aviliai: Lentiniai,inkrustuoti skarda
Bičių šeimų skaičius: Iki 250-ies
Bitininkavimo stažas: 30
Bičių rasė: Rotveilerinės
Pranešimai: 1250
Užsiregistravo: 2013 Gru 21 , 23:34

Re: Varoatozė- Psiaudo skorpionai - Tyrimas/Mokslas

2014 Vas 16 , 21:59

Šaunuolis, Andriau, ka nepatingėjai išversti, suredaguoti ir sudėti foruman. :ok: Buvo įdomu. Ačiū. :beer:
edmundas
Patyręs narys
Pranešimai: 297
Užsiregistravo: 2009 Bal 18 , 12:42

Re: Varoatozė- Psiaudo skorpionai - Tyrimas/Mokslas

2014 Vas 17 , 07:19

Andriau Nuoširdžiai dėkoju :ok: :ok: :ok:
vikras
Patyręs narys
Aviliai: 300X435 Medudė 435X145
Bičių šeimų skaičius: 11vnt. +5 T18
Bitininkavimo stažas: 16
Pranešimai: 145
Užsiregistravo: 2009 Spa 02 , 21:37

Re: Varoatozė- Psiaudo skorpionai - Tyrimas/Mokslas

2014 Vas 17 , 09:19

Už tokį didelį surinktos informacijos kiekį, tikrai Andriui verta padėkoti. ŠAUNUOLIS.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai: dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius: 30
Bitininkavimo stažas: 15
Bičių rasė: Carnica, buckfast
Pranešimai: 3593
Užsiregistravo: 2008 Geg 05 , 12:15

Re: Varoatozė- Psiaudo skorpionai - Tyrimas/Mokslas

2014 Vas 17 , 09:20

Labai idomus tyrimas, tik kaip suderinti biciu gydyma su tas vabaliukais? Kokio dydzio kolonijos reikia, kad galetum negydyti vaistais visai? Daugybe klausimu kyla.. :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
AndriusMasa
Patyręs narys
Aviliai: 98 - T18 / 14 - Dadanų
Bičių šeimų skaičius: 110
Bitininkavimo stažas: 6
Bičių rasė: Bakfasto b
Pranešimai: 186
Užsiregistravo: 2009 Geg 05 , 15:40

Re: Varoatozė- Psiaudo skorpionai - Tyrimas/Mokslas

2014 Vas 17 , 10:44

kice rašė:Labai idomus tyrimas, tik kaip suderinti biciu gydyma su tas vabaliukais? Kokio dydzio kolonijos reikia, kad galetum negydyti vaistais visai? Daugybe klausimu kyla.. :)
Kice Išvadose jie teigia , kad kolonija reikalinga 150 - 100 gyvūnų aviliui. O aš kaip suprantu jei jie gyvena normaliai avilyje, tai bitelių nuo varoatozės kaip ir gydyti nereikia jokiais vaistais. Kaip suprantu pats, tai ir yra šio tyrimo tikslas. Vabaliukai valgo erkes,kad išgyventų o bitės taip apsaugomos apavalomos nuo kenkėjų.
Bubilas Bitynas
www.bubilas.lt
Vartotojo avataras
Svaika
Patyręs narys
Aviliai: Dadano, daugiaukščiai 10 r.
Bičių šeimų skaičius: 115
Bitininkavimo stažas: 6
Pranešimai: 291
Užsiregistravo: 2012 Vas 26 , 12:12

Re: Varoatozė- Psiaudo skorpionai - Tyrimas/Mokslas

2014 Vas 17 , 11:37

:ok: Respekt Andriau.
Perku vašką, galiu pakeisti į plokšteles, taip pat perku duonelės nuokulas, atakiukus senus korius , merva, vaško atliekas iš po garinio lydytuvo, Parduodu kandi tešla.
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas: 25
Pranešimai: 1482
Užsiregistravo: 2011 Vas 27 , 19:17

Re: Varoatozė- Psiaudo skorpionai - Tyrimas/Mokslas

2014 Vas 17 , 11:57

Svaika rašė::ok: Respekt Andriau.
Prisidedu:
http://s18.rimg.info/1acbfac431d009018b ... c2b9a3.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai: dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius: 30
Bitininkavimo stažas: 15
Bičių rasė: Carnica, buckfast
Pranešimai: 3593
Užsiregistravo: 2008 Geg 05 , 12:15

Re: Varoatozė- Psiaudo skorpionai - Tyrimas/Mokslas

2014 Vas 17 , 13:25

Is kur dabar gauti 100 tokiu vabaliuku? Pati seniausia avili skirciau ekspermentui.. Naturaliu plysiu, patrunijimu jame tikrai yra..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius: 20
Bitininkavimo stažas: 40
Pranešimai: 2832
Užsiregistravo: 2008 Gru 18 , 15:42

Re: Varoatozė- Psiaudo skorpionai - Tyrimas/Mokslas

2014 Vas 17 , 14:01

kice rašė:Is kur dabar gauti 100 tokiu vabaliuku? Pati seniausia avili skirciau ekspermentui.. Naturaliu plysiu, patrunijimu jame tikrai yra..
Tik pas tokį bitininką kuris chemijos jau bent dešimt metų nenaudoja, kuriuo aviliai kaip aviliai- su dugnais, nes bedugniame vis vien galą gaus :chuckle
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai: dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius: 30
Bitininkavimo stažas: 15
Bičių rasė: Carnica, buckfast
Pranešimai: 3593
Užsiregistravo: 2008 Geg 05 , 12:15

Re: Varoatozė- Psiaudo skorpionai - Tyrimas/Mokslas

2014 Vas 17 , 14:07

Tai cia reiktu suprasti, kad Tranas i svecius mane kviecia? :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius: 20
Bitininkavimo stažas: 40
Pranešimai: 2832
Užsiregistravo: 2008 Gru 18 , 15:42

Re: Varoatozė- Psiaudo skorpionai - Tyrimas/Mokslas

2014 Vas 17 , 14:35

kice rašė:Tai cia reiktu suprasti, kad Tranas i svecius mane kviecia? :)
Na į svečius prašau, bet ar tų skorpionų pas mane rasi - nežinau.
Manau, kad čia dar viena eilinė vieno mokslininko disertacija arba sėkmingas panauduotų valstybinių lėšų pateisinimas. Manau, kad praktinės naudos iš to tik didelis O.
Matęs tai esu, bet daug metų atgal, ir kaip tik pas tokius bitininkus, kurie bitininkavo senuose su dvigubais dugnais dadanuose, žiemai bites apkamšę senais pribezdėtais apatiniais, sudriskusiais viršutiniais rūbais ir senomis prakaitu dvokiančiomis pagalvėmis.
Tada tokiuose aviliuose pakėlus sudrėkusį ir papelyjusį apšiltinimą tie skorpionai, bent po keletą skubėdavo slėptis. Ūtelių,(Braula) kurios labai panašios vizualiai į erkes, tik kiek stambesnės, tose aviliuose taip pat būdavo apstu.
Patarimas, jei nori kad tie skorpionai pas tamsta sėkmingai veistusi, manau kad pirmiausiai privalai jiems sudaryti palankias gyvenimui sąlygas, kurias ka tik aprašiau. Manau, kad jie savo laiku maitinosi utelėmis - braulomis, o kai jos išnyko, išnyko ir skorpionai. Dabar kaip maistą gal naudotų erkes, bet šiuolaikiniuose aviliuose jiems reikiamo mikroklimato niekas nesudarys- nei pašvinkusių paklodžių, nei su spaliais apšiltintų avilių, nei šiltų dugnų, o chjemijos tiek, kad vos bitės atlaiko ;)
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai: dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius: 30
Bitininkavimo stažas: 15
Bičių rasė: Carnica, buckfast
Pranešimai: 3593
Užsiregistravo: 2008 Geg 05 , 12:15

Re: Varoatozė- Psiaudo skorpionai - Tyrimas/Mokslas

2014 Vas 17 , 18:49

AndriusMasa rašė:
kice rašė:Labai idomus tyrimas, tik kaip suderinti biciu gydyma su tas vabaliukais? Kokio dydzio kolonijos reikia, kad galetum negydyti vaistais visai? Daugybe klausimu kyla.. :)
Kice Išvadose jie teigia , kad kolonija reikalinga 150 - 100 gyvūnų aviliui. O aš kaip suprantu jei jie gyvena normaliai avilyje, tai bitelių nuo varoatozės kaip ir gydyti nereikia jokiais vaistais. Kaip suprantu pats, tai ir yra šio tyrimo tikslas. Vabaliukai valgo erkes,kad išgyventų o bitės taip apsaugomos apavalomos nuo kenkėjų.
neradau sio ekspermento tesinio - seimu erketumo po metu, 2-3.. Tik tada galima daryti rimtas isvadas :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
AndriusMasa
Patyręs narys
Aviliai: 98 - T18 / 14 - Dadanų
Bičių šeimų skaičius: 110
Bitininkavimo stažas: 6
Bičių rasė: Bakfasto b
Pranešimai: 186
Užsiregistravo: 2009 Geg 05 , 15:40

Re: Varoatozė- Psiaudo skorpionai - Tyrimas/Mokslas

2014 Vas 17 , 18:54

Pilnai su jumis sutinku tikiuosi jie pateiks daugiau informacijos apie tai kaip modifikavo avilį, bei tikslesnius statistinius duomenis apie erkėtuma.
Bubilas Bitynas
www.bubilas.lt

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS