Skruzdėlės

Viskas apie bičių ligas ir parazitus, taip pat vaistus, gydymo būdus ir profilaktiką.
Lina

Apsauga nuo skruzdžių

2009 Bal 20 , 11:11

Sveiki. Bites laikau miške ir ten šiuo metu, savo veiklą pradėjo ne tik bitės, bet ir skruzdėlės. Gal žinote kokių nors bičių apsaugos būdų? 30m2 plote suskaičiavau 4 didelius skruzdėlynus - gaila būtų juos naikinti. Nuveikti darbai:
1. Avilių kojas ištepiau mašinine alyva
2. Apie avilius pribarsčiau nuodų ("Mustac" jei nieko nepainioju)
3. Išdėliojau mieles sumaišytas su cukrumi ir boraksu.
Skruzdės lyg ir atsitraukė, bet vieną šeimą spėjo nusilpninti tiek, kad vietoj praplėtimo (nuo 7 iki 9 rėmų kituose aviliuose), ją teko mažinti iki 5 rėmų. :'( Labai bijau, kad jų "atakos" vėl gali pasikartoti.
juozas
Patyręs narys

Re: Apsauga nuo skruzdžių

2009 Bal 20 , 12:42

Lina noriu paklausti ,kur jus pirkote boraksa.gal vaistinese buna. dekingas isanksto.mano biteles irgi puola.
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: iki 20
Bitininkavimo stažas: 0

2009 Bal 20 , 12:56

Tik ar bitelės neprisilaižys to cukraus? :dontknow:
O boraksą , skaičiau, galima boro rūgštimi pakeisti. Šios tai tikrai vaistinėse rasit.
plikas ir žilas - abu nežino...kurį renkatės?
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius: 20
Bitininkavimo stažas: 40

2009 Bal 20 , 14:04

Jau rašiau, kad bitininkaujant miške, kuriame gyvena ir skruzdėlės, reikia imtis įpatingų priemonių. Kitų nebekartosiu, bet tokiose sąlygose, kaip bitininkauja Lina reikia avilių pakojes statyti į silkių dėžutes ir pripildti vandens ir dar po avilio apačia virš pakojų galima padėti stiklo gabalus , skruzdės slysta ir krenta.
Dar vienas labai SVARBUS pranešimas. Borakso nauduoti mieške, griežtai DRAUDŽIAMA. Jei sužinos gamtos apsauga, gausi "geros" premijos. Miško skruzdės yra ir miško medžių sanitarai ir jos yra įpatingai miškininkų gerbiamos ir saugomos. Jei sužinos miškininkai, tai Tavo biteles greit iškeldins iš ten ir dar praneš gamtos apsaugai. Aš Tave PERSPĖJAU, prašau imkis atatinkamų priemonių, kad išvengtai nemalonumų per valdiškus namus.
Vartotojo avataras
grikis
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: daugiaaukščiai-bedugniai, dadano pusrėm.
Bičių šeimų skaičius: 270
Bitininkavimo stažas: 22

2009 Bal 20 , 15:49

Vietoj stiklo, ar skardos, galima naudoti politeleną. Jei avilys atskiras nuo pakojų, tai tarp pakojų ir dugno patiesti poletileno lakštą, kad kraštai būtų išlindę. Skruzdės negali perlipti poletileno briaunos, tai ir lieka nieko nepešusios. Taip gintis nuo skruzdžių kartą teko, bet pas mane buvo mažosios, sodo skruzdės, kaip su tom didelėm miško nežinau, gal pavyks... :( Jei taip bandysi (ir kitus būdus naudojant) žėk, kad avilys nesiliestų su kokiom žolėm, ar krūmo, medžio šakom, nes per ten gali patekti. jei prielaktis remiasi į žemę jį reiktų pašalinti.
Lina

2009 Bal 20 , 20:26

juozas rašė:Lina noriu paklausti ,kur jus pirkote boraksa.gal vaistinese buna. dekingas isanksto.mano biteles irgi puola.
Boraksą pirkau Šilutės veterinarijos vaistinėje. Šiaip aš visai nežinojau, kad jis miške draudžiamas - aviliai stovi mano sodyboje, miško vidury, tai aš smarkiai savo bičių gailėdama ir išbarsčiau jį apie avilius. Žinau, kad taip daroma sodininkų bendrijose. Visi skruzdėlynai sveiki likę - juda, kruta, bet prie mano bičių jau nebelenda... :ok: Tikiuosi, kad ir nebelys (bent jau symet)
Lina

2009 Bal 21 , 12:47

Na va - užsukau į bitininkų sąjungos parduotuvę Vilniuje ir iš ten buvusio pirmininko sužinojau patį paprasčiausią problemos sprendimo būdą: išgėrus kavą, tirščius išdžiovinti ir jais avilio vidų išbarstyti :dance: Viskas genialu, kas paprasta :good:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius: 20
Bitininkavimo stažas: 40

2009 Bal 21 , 17:59

Pirma išbandyk, o tik po to drąsiai skyk - "Viskas genialu, kas paprasta"
kirk
Patyręs narys
Aviliai: Dadano. Pereinu į daugiaaukščius.
Bičių šeimų skaičius: 45
Bitininkavimo stažas: 25

2009 Geg 01 , 23:00

Atrodo radau priemone neleidžiančia miško skruzdelėms patekt į avilius. :good: Tai klijai pelėms"DEBELLO".Atsuki kamšteli išspaudi truputį ir prilipini prie avilio kojos.Ištempi degtuko storio juostele ir pora ratu apsuki apie avilio koja.Skruzdės neina per šitą juostą.Po penkių dienų pastebėjau keleta prilipusiu skruzdėlių,bet nebėra bandančių prasibraut.Kad skruzdės nežudytu bičių nutupusių i žolę prieš laka patiesiau kartono lapus- irgi padeda.
Biciulis1
Patyręs narys

2009 Geg 17 , 09:30

Su šiais klijais nebandžiau, bet pernai užvyniavęs buvau lipnias "musgaudžių" juosteles aplink avilio kojas, tai jos pasidarė kaip tilteli iš savo prilipusių gentainių lavonėlių ir per "kolegių galvas" sėkmingai patekdavo į avilį. Šiek tiek padėjo aplink avilį apibarstymas druska, o efektyviausiai man padėjo tai tarp dugno ir kojų polietilenas (kovojau su juodosioms sodo skruzdėm)
hirudomedicinalis
Patyręs narys
Aviliai: daugiaaukščiai
Bitininkavimo stažas: 6
Bičių rasė: Carnica, buckfast

2009 Geg 29 , 23:33

Kai ūkininkai, tai darėme taip, kad iš 5l tepalo kanistriukų išpjovėme vieną šoną ir pripylėm panaudoto iš traktorių išleisto tepalo ir įstatėme kojas į tą tepalą. Padėjo. Nežinau kodėl, bet plaukti per tą tepalą joks gyvis nenorėjo. Vieną avilį puolė vapsvos. Tai nuo jų gintis bandėme taip, kad prie kojų iš nugarinės puses bambalius su šiek tiek cukraus sirupo pririšom. Bitės nėjo į juos, o vapsvos lindo irgi padėjo. Bet tai kai žiemos tokios šiltos ir tų vapsvų bent jau pas mus ryškiai daugėja, tai nežinau kaip išmastyti gynybą reiks nuo jų.
Vartotojo avataras
evaldast
Aviliai: Tarybinius

2009 Bir 21 , 19:16

Aš tai bites apginu nuo skruzdžių, padedu prie lakos svagūno laiškų, ir po avilių, tada bitės sugiai skraido, ir nelenda prie jų. :wasntme:
Kaimyna$
Patyręs narys
Aviliai: Daugiaauksciai(bitide), dadano.

2009 Bir 27 , 19:48

hirudomedicinalis rašė:Kai ūkininkai, tai darėme taip, kad iš 5l tepalo kanistriukų išpjovėme vieną šoną ir pripylėm panaudoto iš traktorių išleisto tepalo ir įstatėme kojas į tą tepalą. Padėjo. Nežinau kodėl, bet plaukti per tą tepalą joks gyvis nenorėjo. Vieną avilį puolė vapsvos. Tai nuo jų gintis bandėme taip, kad prie kojų iš nugarinės puses bambalius su šiek tiek cukraus sirupo pririšom. Bitės nėjo į juos, o vapsvos lindo irgi padėjo. Bet tai kai žiemos tokios šiltos ir tų vapsvų bent jau pas mus ryškiai daugėja, tai nežinau kaip išmastyti gynybą reiks nuo jų.
Panasu efekta duotu ir i skardines ipiltas vanduo,tik jei medines kojos tai nelabai tinka,nes greit supus. as keliu mediniu aviliu kojas aptepliojau solidolu ir skruzdziu neliko
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: 0
Bitininkavimo stažas: 0

2009 Bir 28 , 22:11

solidolas greit sudziusta-ir per ji skruzdes sekmingai keliauja
Albinas
Patyręs narys

2009 Lie 08 , 19:27

Kokia Jūsų bičiuliai nuomonė apie tai: kalbant su vienu bičiuliu apie skruzdžių žalą, jis teigė, jog kur šeima yra stipri ten ir skruzdžių nėra ar yra bent santykinai mažiau.
audrius43
Patyręs narys
Aviliai: dadano
Bičių šeimų skaičius: 40
Bitininkavimo stažas: 9

2009 Lie 08 , 19:33

pas mane buvo uzpuolusios dickes skruzdes viena aviliuka tai rutu pakaisiojau i visus tarpus padejo :ok:
Se
Sergijus

2009 Lie 08 , 20:35

Albinas rašė:Kokia Jūsų bičiuliai nuomonė apie tai: kalbant su vienu bičiuliu apie skruzdžių žalą, jis teigė, jog kur šeima yra stipri ten ir skruzdžių nėra ar yra bent santykinai mažiau.
Bičių šeimos stiprumas,neturi įtakos skruzdėlėtumui.Skruzdės,gali apsigyventi bet kokiam avily,jos vadovaujasi savo "logika".Bitės su skruzdėm nekovoja kaip su kenkėjais,nes natūralioj aplinkoj,jų keliai nesusikerta.Gal tas bičiulis,kalbėjo apie vaško kandis? Tada-bičių šeimos stiprumas,turi įtakos kandėtumui... :wasntme:
Albinas
Patyręs narys

2009 Lie 08 , 22:02

Manau jis pats nežino apie ką kalbėjo, todėl ir įdomi Jūsų bičiuliai nuomonė, nes nebuvau girdėjęs to ir galų gale praktiškai tie žodžiai pas mane tai ne kiek nepasiteisina :nope:
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Susisiekti:
Aviliai: Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas: 21
Bičių rasė: Karnika 5 linijos

2009 Rgp 15 , 23:29

Patyrusi sodininkė iš šiltnamio išnaikino skruzdes ant skruzdėlyno išbarščiusi du pokelius kepimo miltelių .Gallite pabandyti .
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai: dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius: 30
Bitininkavimo stažas: 15
Bičių rasė: Carnica, buckfast

2009 Rgp 16 , 09:24

kepimo milteliai nebutini - uztenka paprastos sodos.. :) Senai zinomas fintas :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS