Bičių nuvaikymas nuo korių

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai:Mediniai
Bičių šeimų skaičius:1-10
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:914
Užsiregistravo:2009 Lap 22 , 11:59
Re: Bičių nuvaikymas nuo korių

2016 Vas 12 , 22:01

Liuka rašė:
zalias7 rašė: Idomus tie bitininkai, kai naujokas papraso medsuki paskolint rekia, kad neduos nes ligas isplatins. A Liuka va visas problemas isprende, bravo :beer:
Ar todėl medų spaudžiat su koriais ,kad tie bitininkai medsukio nepaskolina? :)
Man taip skaniau :) . A medsuki as turiu jei ka.
Liuka a kode vokieciai durniai jei puvinys avilius degina, gi tik mamka platina, pakeistu mamka ir baikta. Gal koki straipsni parasyk, ziurek ir nobelio premija ne uz kalnu :)
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Bičių nuvaikymas nuo korių

2016 Vas 13 , 22:24

zalias7 rašė:
Liuka rašė:
zalias7 rašė:
Man taip skaniau :) . A medsuki as turiu jei ka.
Liuka a kode vokieciai durniai jei puvinys avilius degina, gi tik mamka platina, pakeistu mamka ir baikta. Gal koki straipsni parasyk, ziurek ir nobelio premija ne uz kalnu :)
Nu va aš apie ratus,o tu apie batus,oi ne ,aš apie batus,gal geriau išmanau.Marš iš naujo paskaitysi ir atidžiai.

Analogiskai :) . Jei prispaudi su faktais, tada tyla, nei aciu nei atsiprasau, buvau neteisi nei dar ka, arba pratrina. Kam gaist laika ...
Dar gaila tau laiko,taigi dirbt tingi,turėtum jo igvaliai turėt :) Bent čia atidžiau paskaityt galėtum.
Kokie faktai,kur spaudimas?O tu man ačiū pasakysi,kai apie ligas parašysiu,nes matau ,kad nežinai.O iš kur gi žinosi,numirė bitės,tai kalti kiti bitininkai,kad jų spiečiai maži,kad pietietiškos bitės,kad ...Pasiskaitė apie vokiečius ir jau žinau.O žinai ką lietuviai su puviniu daro? Deja,arba nieko,arba gydo.
Sakiau,skaityk atidžiai,kur aš rašiau,kad tik mamką pakeist reikia? Ir išvis aš ne apie gydymą rašiau,o apie tai,kad yra kas platina ligas labiau už anties sparnelį.Ten apie tai kalba ėjo.O dabar atidžiai apie gydymą paskaityk.Prieš kelis metus Lietuvos bitininkų ataskaitiniam susirinkime prezidentas oficialiai paskelbė ,kad Lietuvoj puvinio nėra.Pasirodo buvo duotos bitininkams anketos,kur be šeimų,medaus kiekių ir dar ten visokių ,buvo ir ar neserga jūsų bitės puviniu. Tai va pasirodo neserga,nes kas girsis tokia bėda,geriau ir veterinoriai jos neras,nes paskui popierizmas,karantinai visokie.O yra tas puvinys,kasmet vis kažkas forume prašo patarimo kaip gydyt.Avilių pas mus nedegina,nes gaila,geriau tykiai,ramiai antibiotikų bitėms,avilį su lietlempe pereina ,apgydo,apglosto,kol vėl išlenda.
Dabar apie tas mamkas.Tiems kas gydo puvinį ,maišaligę ar kalkinius perus pirmas vaistas pakeist mamą (dabar žalias rėks,kad aš noriu mamas parduot),nebūtinai pirkt,galimą ir kokią seną,ar spiečiaus,svarbu iš sveikos šeimos būtų.Tos visos ligos yra perų ligos ir mama kaišiodama užpakaliuką ,prie kurio labiau nei bet kur limpa tas brudas,išnešioja į visas,kad ir švariausiai išvalytas korio akutes.Aišku be mamos labai gerai platina ir bitės,maitindamos lervutes užkrėstu medum,perneša ant kojų.Antibiotikų dabar negalima,tai belieka keist korius ,valyt ,plaut su šarmu avilius ir keist mamas.Jei bites pervarysit du kart ant naujų korių,du kart reikia keist ir mamą.Niekam nelinkiu tokio brudo,net žaliam :)
kirk
Patyręs narys
Aviliai:Dadano. Pereinu į daugiaaukščius.
Bičių šeimų skaičius:45
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:571
Užsiregistravo:2008 Gru 29 , 21:36

Re: Bičių nuvaikymas nuo korių

2016 Vas 14 , 10:42

Liuka parašykite kuo remdamasi tokį žiaurų nuosprendį sergančių šeimų mamkom skiriate. :o Jei pagalvot tai visas sergančio avilio bites reikėtu keisti, sunaikinti. Juk bitės sergančias akeles išvalo, visą atneštą nektarą ir medų per save pravaro. Tad visa zaraza pirmiausia joms kliuva, o mamka užpakaliuką tik į išvalytas ir išbalzamuotas akutes kaišioja. Visą laiką yra prausiama, valoma ir tik pieneliu maitinama. Kažkur skaičiau, kad šeima turi parsinešti ar ne puse kg užkrėsto medaus, kad pati susirgtu. :dontknow:
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Bičių nuvaikymas nuo korių

2016 Vas 14 , 11:22

ligų plitimas vyksta horizontaliu keliu(medus/žiedadulkės/tranas/bitė/lervutė/bitė/bitininkas) ir vertikaliu (tranas/motinėlė/kiaušinėlis/lervutė/bitė).daug virusinių ligų perduodama per kiaušinėlį, jos gali susargdinti arba latentiškai tūnoti bitėje.Nozemą platina pačios bitės ir motinėlė, kuri kakutį daro avilyje ant korių(!).dėl nozematozės pavasarį motinėlė gali sutranėti, tai dažniau atsitinka senesnėm motinėlėm.
bičių šeimai sergant maišalige arba nozematoze, motinėlę pakeisti būtina.
puvinio motinėlė neplatina ir jos keisti nebūtina, bet patariama izoliuoti kuriam laikui, kad perų nebūtų.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai:Mediniai
Bičių šeimų skaičius:1-10
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:914
Užsiregistravo:2009 Lap 22 , 11:59

Re: Bičių nuvaikymas nuo korių

2016 Vas 17 , 09:32

Liuka tu nesinervuok, nepyk ant programuotojo, man gi reikia logiskai, a pas tave nesusirisa.
Zasies sparnas ligu neplatina, o visa kita platina.... Del manes naudokit negi man gaila :)
Psilas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:1209
Užsiregistravo:2010 Kov 18 , 22:17

Re: Bičių nuvaikymas nuo korių

2016 Spa 30 , 18:24

Siais metais biciuliai pasidalino, kaip galima pasielgti, kai turi mazai isleistuvu,
o as pasidalinsiu, kaip man gavosi.
Iprastai man neiseina isleistuvais pasinaudoti, per savaitgali suspeju nuimti meduves, sudeti vaistus ir padaryti pirma maitinima ziemai.
Si rugpjuti meduviu daug, biciu daug, medaus ne, po 15 min. darbo vel sustojo oro pustuvas, pabjuro oras, pradejo pjauti bites - as pradejau meduves krauti i stopkes ant isleistuvu.
Mano isleistuvai samadelkini trikampiai.
Kelios kruvos buvo ant paletes, kai kitam gale stovejo seima. Tai jau rytojaus diena matesi, kad vyksta pjautyne, nes seimininkes nenori isileisti gausybes prasalaiciu.
Kai po savaites atvaziavau padirbeti, pora kruvu tebebuvo plesiamos...

Padariau tokias isvadeles - ant to pacio padeklo meduviu nedeti ir geriau isleistuvai butu su uzuolaidom.
GintautasJakaitis
Patyręs narys
Aviliai:dadano, daugiaaukščius 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:mišrūnės
Pranešimai:173
Užsiregistravo:2014 Rgp 01 , 13:19

Re: Bičių nuvaikymas nuo korių

2016 Lap 01 , 16:22

Kokias užuolaidas turite galvoj?
Psilas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:1209
Užsiregistravo:2010 Kov 18 , 22:17

Re: Bičių nuvaikymas nuo korių

2016 Lap 01 , 17:27

Parsidavineja tokie isleistuvai, kur isejimo anga pridaryta plokstelemis.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Bičių nuvaikymas nuo korių

2016 Lap 02 , 12:19

šlamštas.
tinginiai progreso variklis
Psilas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:1209
Užsiregistravo:2010 Kov 18 , 22:17

Re: Bičių nuvaikymas nuo korių

2016 Lap 04 , 21:03

Tada ilgai negali palikti - isples?

Grįžti į