Prašau patarimo kaip teisingai išvalyti medsukį

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
Efka
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:2
Užsiregistravo:2010 Geg 10 , 15:22
Prašau patarimo kaip teisingai išvalyti medsukį

2010 Bir 08 , 20:37

Laba diena,
Idomi man jusų nuomonė ar galima duoti bitėm medsukį išlaižyto po medaus sukimo ar riekia paprasčiausiai išplauti. Esu girdėjas, kad negalima nes tipo gali prisivilioti byčių vagilių :F , idomu kaip yra ištikrųjų. (norėčiau sulaukti atsakymą ir priežastis) :think:
AČIŪ.
Se
Sergijus

Re: Prašau patarimo kaip teisingai išvalyti medsukį

2010 Bir 08 , 21:33

Efka rašė:Laba diena,
Idomi man jusų nuomonė ar galima duoti bitėm medsukį išlaižyto po medaus sukimo ar riekia paprasčiausiai išplauti. Esu girdėjas, kad negalima nes tipo gali prisivilioti byčių vagilių :F , idomu kaip yra ištikrųjų. (norėčiau sulaukti atsakymą ir priežastis) :think:
AČIŪ.
Niu,"bičiūks" iš Žemaitijos sostinės,"duoda vaizdų"... :lol: Kam jį plaut,Efka??? :think: Apdenk ir lai stovi iki kito sukimo! :wasntme: Priežastį jam,matai,duok... :think: Negadink Žemaičių sukurto,gero įvaizdžio,šiame forume,tokiais klausimais... :chi:
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Prašau patarimo kaip teisingai išvalyti medsukį

2010 Bir 08 , 21:48

Betgi,Sergijau, medus medsukyje, ypač pavasarinis greit kristalizuojasi, kitam sukimui jau bus su "užkratu" - sukamas medus, t.y. rudenis, o gal ir vasaros (nežinia kaip šimet) greičiau, liaudiškai tariant "susicukruos".
Aš bent savoms bitėms, įdėjęs į talpesnius avilius duodu išlaižyti tik judomas detales, kasetes, sietelius, akiavimo šakutes ir tai darau tik vakare. Išvengiant plėšikavimo ir svetimų bičių, o medsukį plaunu po kiekvieno sukimo ir išdžiovinu saulėje.O tada jau apdengi, užriši švaria medžiaga iki kito sukimo.
Do
Donatas85

Re: Prašau patarimo kaip teisingai išvalyti medsukį

2010 Bir 08 , 23:42

As tai isplaunu su "karcher" auksto slegio plovykla, penkios minutes ir medsukis blizga :)
Vartotojo avataras
vjuk
Patyręs narys
Aviliai:Dadano + 5 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:25
Bitininkavimo stažas:30
Pranešimai:266
Užsiregistravo:2010 Sau 11 , 19:23

Re: Prašau patarimo kaip teisingai išvalyti medsukį

2010 Bir 09 , 01:43

Plaunu ir aš ''kerkeriu'', bitėms neduodu išvalyti. Kaimynas duodamas laižyti bitėms, tokią erzelynę sukelia, ypač per paskutinį medaus ėmimą, kad aš tegaliu per dieną išimti(apžiūrėti) 4-5 avilius. :E .
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Prašau patarimo kaip teisingai išvalyti medsukį

2010 Bir 09 , 09:25

o, žiūriu, ne viena aš kercherį naudoju medsukiui plauti :) Daugiau yra tokių pat gudruolių :)
Po plovimo svarbu gerai isdžiovinti ir laikyti sausoje vietoje :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Prašau patarimo kaip teisingai išvalyti medsukį

2010 Bir 09 , 09:33

"KERCHERNIKAI" pasakykit, planuoju įsigyti tokią štukoveną. Ar jį reikia jungti prie vandentekio (kur didesnis spaudimas, ar užtegtų naudoti šulnio vandenį, paduodamą "KAMUKU". Nieks dorai man nepasako. AČIŪ
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Prašau patarimo kaip teisingai išvalyti medsukį

2010 Bir 09 , 09:34

labai gera tema- Kalėdū Senelis norėjo atnešti "kerkelį" aš lyg ir atsisakiau., :knock:
dabar rimtai-kokios pas Jus plovyklos, kiek kainuoja paprasčiausia,ir ar reikia vandentiekio? (ar paima vandenį iš kibiro), kita ..vertus-kol tą siurbį atsineši ,paskui sutvarkysi-tai per tą laiką ir letenėlėmis išplausi
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Prašau patarimo kaip teisingai išvalyti medsukį

2010 Bir 09 , 09:38

Vidmantui- taigi kad niekas nepasako, girdėjau kad reikia paduoti vandenį "samotioku",jei nera vandentiekio,o patys paima vandenį tik tie kurie kainuoja tūkstančius. Kaip sakoma-geriau vieną syki pamatyti , negu dešimt kartų išgirsti.
vaidutis
Patyręs narys
Pranešimai:59
Užsiregistravo:2008 Lie 30 , 10:49

Re: Prašau patarimo kaip teisingai išvalyti medsukį

2010 Bir 09 , 10:37

"Kerkeriui" geriau vandentiekio spaudimas ar mažo siurbliuko iš šulnio pajungimas, bet iš "bačkos" ar kibiro ir pats pasiima tik padėjėjui reikia spėkti pilti. Nors praktiniuose bandymuose 2 metrus iš šulinio pritraukia.
vaidutis
Patyręs narys
Pranešimai:59
Užsiregistravo:2008 Lie 30 , 10:49

Re: Prašau patarimo kaip teisingai išvalyti medsukį

2010 Bir 09 , 10:39

Ir jis nekainuoja 1000 už tenka 500 lt
albertasgulbinas
Patyręs narys
Aviliai:Varsuviniai,dadanas,daugiaauksciai,T-23
Bičių šeimų skaičius:28-40
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:125
Užsiregistravo:2009 Lap 05 , 21:10

Re: Prašau patarimo kaip teisingai išvalyti medsukį

2010 Bir 09 , 10:49

vaidutis rašė:Ir jis nekainuoja 1000 už tenka 500 lt
Svarbu kad reguliuotusi plovimo pistoleto antgalis
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Prašau patarimo kaip teisingai išvalyti medsukį

2010 Bir 09 , 21:59

Sveiki,
jeigu Karcher nepajungtas prie vandentiekio,mazejo jo spaudimas,bet plauti medsukiui tokio spaudimo ir nereikia.Medsuki isplauti uzteks poros kibiru vandens.BAUHOFe maciau yra akcija Karcheriams ir iki birzelio 14 dienos galima nusipirkti uz 289 lt.Nezinau sio modelio visu techniniu parametru,bet kaina pritrenkianti.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Prašau patarimo kaip teisingai išvalyti medsukį

2010 Bir 09 , 23:03

chmmm..net dviejų kibirų vandens medsukiui? aš isivaizdavau kad vandens labai nedaug reikia, taip ir neaišku kaip tas vanduo paduoti jei nėra vandentiekio.
Vartotojo avataras
mikus
Patyręs narys
Aviliai:Dadaniniai
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:54
Užsiregistravo:2009 Bal 01 , 00:50

Re: Prašau patarimo kaip teisingai išvalyti medsukį

2010 Bir 09 , 23:09

kadangi šitas įrenginys yra vadinamas aukšto spaudimo įrenginiu, tai reiškia, kad jis pakelia jau paduodamo vandens spaudimą. Pas mane yra pusiau pramoninis trifazis plovimo įrenginys POISEDON tai jam paduodamas iš balos vandenį su 1 kw siurbliuku vos patenkinu jo poreikius. Dėl pigių plovimo įrenginių nesiūlau labai susižavėti, nes didžiumą jų detalių yra plasmasinės net ir žymios "kercher" firmos. Nes jie yra buitinio naudojimo, nuplauti dviratį ar medsukį :chi: . Rimtesni kainuoja gerokai virš 1000,- Lt. Bet kaip sakė vinis argi sunku medsukį ir rankomis išplauti, ir dar verkiam kad bloga gyventi Lietuvoje.
O jei paliksi neplautą cinkuotą medsukį tai klausimas kaip jisai ilgai tarnaus, nes mano žaliu supratimu medus cinką sugrauš ir viskas pavirs rūdimis, o vėliau ir skylėmis, bet gal aš ir klystu :leaves:
John
Pranešimai:12
Užsiregistravo:2009 Geg 17 , 20:10

Re: Prašau patarimo kaip teisingai išvalyti medsukį

2010 Bir 09 , 23:11

Užtenka kibiriuką pastatyti
vidmantask rašė:"KERCHERNIKAI" pasakykit, planuoju įsigyti tokią štukoveną. Ar jį reikia jungti prie vandentekio (kur didesnis spaudimas, ar užtegtų naudoti šulnio vandenį, paduodamą "KAMUKU". Nieks dorai man nepasako. AČIŪ
Vartotojo avataras
mikus
Patyręs narys
Aviliai:Dadaniniai
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:54
Užsiregistravo:2009 Bal 01 , 00:50

Re: Prašau patarimo kaip teisingai išvalyti medsukį

2010 Bir 09 , 23:13

vinipux rašė:chmmm..net dviejų kibirų vandens medsukiui? aš isivaizdavau kad vandens labai nedaug reikia, taip ir neaišku kaip tas vanduo paduoti jei nėra vandentiekio.
perki iš senukų pigiausia kinietišką hidroforą http://www.e-senukai.lt//hidroforas-jet-80s-auto_1.html, pajungi jį iš tvenkinuko, šulnio ar bačkos ir turi vandentiekį + aukšto plovimo įrenginys ir gaunasi auksinės kainos plovykla medsukiui :beer:
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Prašau patarimo kaip teisingai išvalyti medsukį

2010 Bir 09 , 23:18

Vini,
salia Karcher statai kibira su vandeniu i kuri imerki zarna nuo Karcher.Del dvielu kibiru medsukiui padauginau,nes as po medaus emimo su Kercheriu issiplaunu ne tik medsuki,bet ir batus,pirstines,irankiu deze,koriu atakiavimo deze ir tt.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Prašau patarimo kaip teisingai išvalyti medsukį

2010 Bir 10 , 08:28

na rankomis plauti irgi "kebelis",mano medsukis 1958m. plaunant reikia išimti kasetę, ir jis pakankamai sunkus, o ir plaunasi medus (ypač pavasarinis ir šaltu vandeniu gana sunkiai) , bačka dar pakenčiamai,o kasetę išplauti kokybiškai gana sunku, o neplauti gal galima nerudijančio plieno "aparotą"
Vartotojo avataras
lang
Patyręs narys
Aviliai:Dadano,simtametes skrynios;
Bičių šeimų skaičius:apie 40 seimu
Bitininkavimo stažas:44
Pranešimai:549
Užsiregistravo:2009 Lap 08 , 17:33

Re: Prašau patarimo kaip teisingai išvalyti medsukį

2010 Bir 10 , 10:04

Medsuki issukes medu isvarvinu iki minimumo ir palieku iki kito medaus sukimo, issukus medu paskutini karta atiduodu islaizyti ir padedu sausai kitam sezonui, pavasai belieka issluostyti ir pirmyn i darba. Pirkau ,,Karcher,, dar markemis pas vokiecius kai dar nebuvo mados gamyba perkelti i Kinija ar kur pigesne darbo jega, todel nusipirkau originala, prie jo reikia tureti keleta antgaliu, plaunu automobili, kiemo plyteles, pjaunu zole tarp plyteliu, skutu dazus nuo mediniu pavirsiu ir nuo aviliu pries perdazant, purskiu chemija ant vaismedziu ir t.t. ir dabar gime nauja panaudojimo sritis- nusodinti spieciu pries kylant, tik problema budejimas
Sekmes
Vilkas

Grįžti į