Pervežimas visos šeimos

Bitininko kalendorius.
Zheka
Pranešimai:4
Užsiregistravo:2009 Kov 22 , 13:55
Bityno perkėlimas

2009 Geg 30 , 13:43

Susidūriau su tokia problema, ir norėtusi patyrusių bitininku patarimu. Netoli bityno prasidėjo statybos (apie 30-40 m nuo jų), ir darbininkai reikalauja jas patraukt. Bet pagal galimybes galiu jį patraukt koki 100 metrų į miškelį . ar tai nepakenks bitėms ?
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: Bityno perkelimas

2009 Geg 30 , 14:07

Galimybe yra tik tokia:vakare kai bites nebeskraidys uzkisti lakas ir nuvezti i vieta esancia ne arciau nei 3-4 km,ten bites turetu pabuti bent 10 dienu,o tada jau galima vezti atgal,i miskeli kur pats numates ,netoli buvusios vietos.Galimas ir kitas,ne taip daznai taikomas ir ne toks geras,bet gal paprastesnis variantas kai kuriais atvejais.Ant laku uzdeti sieteli,kad bites neislektu ir nunesti i ta nauja vieta,netoli buvusio bityno,taip tas bites reiketu laikyti neisleidziant bent savaite,pamaitinant skystu cukraus sirupu 1:1 pagal seimu stipruma.Atidarant avilius esancius naujoje vietoje patartina is pradziu labai mazai pradaryti lakas per 1-2 cm,prie ju ismeigus kokiu saku ar padejus papildomu daiktu,kad bites pastebetu nauja vieta ir apsiskraidytu isidemedamos naujus objektus.Jei biciu seimu daug,tai senoje vietoje dar reiketu palikt viena vidurini avili,i kuri veliau suskris grize kai kurios bites.Po kurio laiko ir likusi avili perkelti pagal ta pacia schema.Darbo daug,bet toks jau tas uzsiemimas bitininkyste,kaip man kasdien kartodavo vienas prancuzas kolega:Apiculture,c'est beaucoup de manipulations :F(bitininkyste tai galybe manipuliaciju,t.y galybe veiksmu,nunesk pakelk pakrauk idek nuvezk uzdenk atidaryk uzdaryk apsirenk uzsimauk o svarbiausia viska daryk salta galva ir is anksto gerai apgalvojes.
Se
Sergijus

Re: Bityno perkelimas

2009 Geg 30 , 22:37

Audrūnai,nereikia 10 parų pervežant.Nereikia nė sąvaitės.Esu perkraustes bityną per 3 paras-aplinkybės privertė,bet senoje vietoje,buvau palikes silpnesnę šeimelę,kad paklydėlės turėtu kur sugrįžti... :)
Vartotojo avataras
zbyx
Patyręs narys
Aviliai:435*145
Bičių šeimų skaičius:iki50
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 19:46

Re: Bityno perkelimas

2009 Geg 31 , 00:26

Sergejus idomu ant kiek sustiprejo ta silpna seima..?Turbut tapo viena is stipriausiu :F
Se
Sergijus

Re: Bityno perkelimas

2009 Geg 31 , 23:14

Gali nė neabejoti,zbyx... :)
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26

Re: Bityno perkelimas

2009 Bir 01 , 19:48

O jei paklydelem vietoj silpnos seimos palikt narveli su motinele? Gryzusios ir neradusios savu namu ar susimestu kaip spiecius? Gal kas turi patirties siuo klausimu?
Zheka
Pranešimai:4
Užsiregistravo:2009 Kov 22 , 13:55

Re: Bityno perkėlimas

2009 Bir 22 , 16:31

Na ka perkeliau savo bitutes , palikau silpnoka seima senoje vietoje ,ten ji pabuvo 1 diena ir irgi buvo perkelta.
Visas perkelimas uztruko 2 dienas. Ir pagal pirma perziura atrodo viskas gerai , bites skraido ,dirba :) tik kad atrodo kad ta silpna seima issispiete , del to neesu isitikines. Surinktas bitutes is pat ryto sujungiau su ta seima ant kurios avilio jos sedejo . Stebejau visa diena tai neissispiete.
Vartotojo avataras
Nerijus
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:7
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:158
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 14:08

Pervežimas visos šeimos

2010 Bir 03 , 18:27

Ar galima pervežti šeimynėlę tokiu būdu: dvi spietinės viena šeimynėlė. Pervežimas truktu pora valandų. Vienoje spietinėje būtų motinelė, kitoje - ne. Ar poto susijungs šeimynėlė?
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Pervežimas visos šeimos

2010 Bir 03 , 22:37

Nerijus rašė:Ar galima pervežti šeimynėlę tokiu būdu: dvi spietinės viena šeimynėlė. Pervežimas truktu pora valandų. Vienoje spietinėje būtų motinelė, kitoje - ne. Ar poto susijungs šeimynėlė?
Vežk drąsiai - susijungs. Aš taip pergabenau sustatęs korius į tris spietines. Nepradės siūti lopšelių. Nes jos vistiek jaus nenormalų būvį. Šeimos kvapas išliks vienodas. Pjautynių tikrai nebus.
Vartotojo avataras
Nerijus
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:7
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:158
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 14:08

Re: Pervežimas visos šeimos

2010 Bir 05 , 09:52

Ačiū vidmantask, šeimynėlės transportavimas pavyko puikiai. Pliusas buvo kad mašinoje yra kondicionierius, tai nebuvo joms karšta :)
arunasssss
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:23
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:178
Užsiregistravo:2010 Rgs 20 , 10:55

Re: Pervežimas visos šeimos

2011 Kov 23 , 17:23

Tai va, ir aš bandysiu pervešti šeimą. Bet iš pradžių reikia man į savo avilį jas kaip nors persikelti iš dedano į daugiaaukšti...Tai dabar noriu paklausti, kaip man tą padaryti ? Ir atstumas būtų apie 180km, :wasntme:
Vartotojo avataras
Vaidas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:80-90
Bitininkavimo stažas:17
Bičių rasė:Karniko, bakfasto
Pranešimai:296
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 21:42

Re: Pervežimas visos šeimos

2011 Kov 23 , 22:32

arunasssss rašė:Tai va, ir aš bandysiu pervešti šeimą. Bet iš pradžių reikia man į savo avilį jas kaip nors persikelti iš dedano į daugiaaukšti...Tai dabar noriu paklausti, kaip man tą padaryti ? Ir atstumas būtų apie 180km, :wasntme:
Taiperkelimas paprastas kaip 2x2.

Sudek du aukstus, sukelk visus remus, idek dar tiek remu, kad "nesimaskatuotu", ar kaip kitaip itvirtink (jei maziau remu, nei turi buti pilnas aukstas), na ir po to jau vezk. Neskubek tik, palauk silteniu dienu.
8-674 84149 vaidasbki@gmail.com
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Pervežimas visos šeimos

2011 Kov 23 , 23:00

Kraštinius korius pritvirtink medvaržčiais ar pridėk pilną korpusą tuščių rėmų .
arunasssss
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:23
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:178
Užsiregistravo:2010 Rgs 20 , 10:55

Re: Pervežimas visos šeimos

2011 Kov 24 , 23:41

O kada maždaug galėčiau pradėti perkėlimą ir vežimą ? Perkelti iš dedano į daugiaaukštį reikėtu kiek žinau +12' temp. ? mašinos salone galiu vešti ? aišku uždaryčiau kokiu nors tinkliuku laką... ir to pakaktų ? :) :dontknow:
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Pervežimas visos šeimos

2011 Kov 25 , 14:18

Prie mazesnes temperaturos, nei 15 laipsniu, ne ranku nekisciau prie lizdo.. Susaldysi perus, prasides ligos. Ramiai sedek ir lauk tikro pavasario :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
arunasssss
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:23
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:178
Užsiregistravo:2010 Rgs 20 , 10:55

Re: Pervežimas visos šeimos

2015 Vas 08 , 20:47

Sveiki,
Dėl avilių pervežimo.. Kada tinkamiausias laikas pervežti avilius ? Iš kart po pilno apsiskraidymo ?
VESTAITE
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:8
Bitininkavimo stažas:1
Bičių rasė:kaukazo pilkosios
Pranešimai:41
Užsiregistravo:2014 Rgs 11 , 17:56

Re: Pervežimas visos šeimos

2015 Vas 09 , 22:16

sveiki. noreciau paklausti kada galima pernesti avilius i kita vieta. reik perkelti juos kokius 4 metrus atgal. kada butu geriausia, kad joms nesutrukdyti?
Vartotojo avataras
likido
Patyręs narys
Aviliai:naudojate
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:18
Bičių rasė:Karnika+Buckfast
Pranešimai:406
Užsiregistravo:2013 Rgs 12 , 18:27

Re: Pervežimas visos šeimos

2015 Vas 09 , 22:19

VESTAITE rašė:sveiki. noreciau paklausti kada galima pernesti avilius i kita vieta. reik perkelti juos kokius 4 metrus atgal. kada butu geriausia, kad joms nesutrukdyti?
Manau iki apsiskraidymo, tik reiketu talkos pasiimti, kad minimaliai kratymo butu.

Arba pavasari po apsiskraidymo, bet tuo atveju po pusmetri i diena gausit traukti, kad bites neklaidziotu.

As rinkciausi pirmaji varianta :)
https://t.me/pump_upp
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: Pervežimas visos šeimos

2015 Vas 09 , 23:04

Aš irgi rinkčiausi pirmą ,ir jei tik tiek metrų ,tai kelčiau kad ir ryt ,jei tik geras oras :) Tokiu laiku praitais metais visą skyrių teko patraukti 20m , bitėms nieko neatsitiko ,man tik su nugara negerai buvo :) , tada dar neturėjau avilių keltuvo.
Visiems jums-linkiu laimės
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Pervežimas visos šeimos

2015 Vas 09 , 23:26

Rimas007 rašė:Aš irgi rinkčiausi pirmą ,ir jei tik tiek metrų ,tai kelčiau kad ir ryt ,jei tik geras oras :) Tokiu laiku praitais metais visą skyrių teko patraukti 20m , bitėms nieko neatsitiko ,man tik su nugara negerai buvo :) , tada dar neturėjau avilių keltuvo.
Neklaidink bičiulio. Bites tegul ramiai žiemoja. Perkėlimas avilių kelios dienos prieš apsiskraidymą.

Grįžti į