Pervežimas visos šeimos

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
likido
Patyręs narys
Aviliai:naudojate
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:18
Bičių rasė:Karnika+Buckfast
Pranešimai:406
Užsiregistravo:2013 Rgs 12 , 18:27
Re: Pervežimas visos šeimos

2015 Vas 09 , 23:31

jonas rašė:
Rimas007 rašė:Aš irgi rinkčiausi pirmą ,ir jei tik tiek metrų ,tai kelčiau kad ir ryt ,jei tik geras oras :) Tokiu laiku praitais metais visą skyrių teko patraukti 20m , bitėms nieko neatsitiko ,man tik su nugara negerai buvo :) , tada dar neturėjau avilių keltuvo.
Neklaidink bičiulio. Bites tegul ramiai žiemoja. Perkėlimas avilių kelios dienos prieš apsiskraidymą.
Gerb. Jonai, ir kokiu gi pranasu turi buti, kad numatyti tas 2 dienas pries.. Tuo labiau, kad ne visi zmones turi galimybe tupeti prie biciu kas diena ir gaudyt ora :wasntme:
https://t.me/pump_upp
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: Pervežimas visos šeimos

2015 Vas 10 , 00:00

Noriu paklausti ,kas atsitiks jei ramiai netrankant avilį apie 10s jis bus pakeltas ir patrauktas tik 4m ? Ir kodėl kitų ir mano bitėms perkėlinėjant vieną visą skyrių ir ne tik ,nei karto nieko blogo neatsitiko ,neapsividuriavo ir jokių kitų blogybių nebuvo ? Kaip tik likus kelioms dienoms iki apsiskraidymo , sujaudintos bitės gali ir ,,nebeiškentėti,, Šiaip nesiruošiau nieko klaidinti ,tik pasidalinau savo ir kitų patirtimi :)
Visiems jums-linkiu laimės
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius:>6
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:1708
Užsiregistravo:2011 Spa 01 , 00:26

Re: Pervežimas visos šeimos

2015 Vas 10 , 00:56

likido rašė:
jonas rašė:
Neklaidink bičiulio. Bites tegul ramiai žiemoja. Perkėlimas avilių kelios dienos prieš apsiskraidymą.
Gerb. Jonai, ir kokiu gi pranasu turi buti, kad numatyti tas 2 dienas pries.. Tuo labiau, kad ne visi zmones turi galimybe tupeti prie biciu kas diena ir gaudyt ora :wasntme:
http://www.meteo.lt" onclick="window.open(this.href);return false;
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Pervežimas visos šeimos

2015 Vas 10 , 07:49

Gismeteo žada palankų apsikraidymui orą už 18 dienų. http://www.gismeteo.ru/month/4230/" onclick="window.open(this.href);return false;
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
VESTAITE
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:8
Bitininkavimo stažas:1
Bičių rasė:kaukazo pilkosios
Pranešimai:41
Užsiregistravo:2014 Rgs 11 , 17:56

Re: Pervežimas visos šeimos

2015 Vas 10 , 11:55

sveiki. aciu uz patarimus del aviliu perkelimo.dar man vis neduoda ramybes klausimas jau nuo vasaros. kai pirkau avilius su bitemis aviliai geri bet dazai apsilupineje- reiketu perdazyti.tai butu toks klausimas: ar galima dazyti su bitemis ir kokiu metu laiku, ar butina perklelti bites i kitus avilius?
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Pervežimas visos šeimos

2015 Vas 10 , 18:05

VESTAITE rašė:sveiki. aciu uz patarimus del aviliu perkelimo.dar man vis neduoda ramybes klausimas jau nuo vasaros. kai pirkau avilius su bitemis aviliai geri bet dazai apsilupineje- reiketu perdazyti.tai butu toks klausimas: ar galima dazyti su bitemis ir kokiu metu laiku, ar butina perklelti bites i kitus avilius?
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Pervežimas visos šeimos

2015 Vas 10 , 18:06

Nu aš tai dažydavau su teptuku :chuckle
Vartotojo avataras
AndriusMasa
Patyręs narys
Aviliai:98 - T18 / 14 - Dadanų
Bičių šeimų skaičius:110
Bitininkavimo stažas:6
Bičių rasė:Bakfasto b
Pranešimai:185
Užsiregistravo:2009 Geg 05 , 15:40

Re: Pervežimas visos šeimos

2015 Vas 10 , 20:06

Geriausia tai turėt pamaininį avilį, pasiemat sau ramiai sumainot su naudojamu, tada tą naudota išskutat, atnaujinat, ką reikia pataisot , nusidažot. Dabar jei avilys bus su bitėm, ir jūs sakote , kad atsilupinėję dažai, tai tik nesugalvokite žiemojimo metu ar ankstyvą pavasary ten su dratiniu šepečiu braukyt. Tiesa jei tą procedura darysite vasarą tai, malonumo irgi didelio neturėsite, kai pradėsite avilį braukyti ir šalinti dažus tikrai susilauksite mažulių dėmesio. :gANDb: ir atitinkamai jei būsite apsirengę gal ir nieko, bet jei dažysite tai gaila sudirbti tą atitinkamą aprangą. Dėl to siūlau turėti pamaininį avilį ir profilaktiką daryti ramiai šalia vasarinės terasos su vyno taure.:) Tokie Būtų Bubiliški paratimai.:)
Bubilas Bitynas
www.bubilas.lt
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Bityno perkelimas

2015 Vas 14 , 10:57

Sergijus rašė:Audrūnai,nereikia 10 parų pervežant.Nereikia nė sąvaitės.Esu perkraustes bityną per 3 paras-aplinkybės privertė,bet senoje vietoje,buvau palikes silpnesnę šeimelę,kad paklydėlės turėtu kur sugrįžti... :)
Teisingai, nereikia 10 dienu laukti. Uztenka 3 dienu. Na, atsargumo delei, galima ir 5 dienas, kam taip geriau.
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Bityno perkelimas

2015 Vas 14 , 11:07

Med rašė:O jei paklydelem vietoj silpnos seimos palikt narveli su motinele? Gryzusios ir neradusios savu namu ar susimestu kaip spiecius? Gal kas turi patirties siuo klausimu?
Butent taip ir susimestu. Nes kur joms dingti? O motina juk yra. Tik gal reiketu nuo lietaus pridengti. Tiesiog narveli galima ikabinti tarp tusciu koriu tusciame avilyje. Gris tik senosisos bites. Taip kad labai daug ju nebus. Na, ziurint, kiek seimu isvezta is senosios vietos. Bites susirenka ir ant tusciu koriu, be motinos. Tik reiketu palikti viena kori su maistu ir veliau jas priristi perais arba motina. Tokiu budu, jei buvo isvezta daug biciu, galima net sukurti nauja seimele.
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Bityno perkėlimas

2015 Vas 14 , 11:15

Zheka rašė:Na ka perkeliau savo bitutes , palikau silpnoka seima senoje vietoje ,ten ji pabuvo 1 diena ir irgi buvo perkelta.
Visas perkelimas uztruko 2 dienas. Ir pagal pirma perziura atrodo viskas gerai , bites skraido ,dirba :) tik kad atrodo kad ta silpna seima issispiete , del to neesu isitikines. Surinktas bitutes is pat ryto sujungiau su ta seima ant kurios avilio jos sedejo . Stebejau visa diena tai neissispiete.
Nelabai aiskiai surasyta viskas. Neaisku, kokiu atstumu bites buvo perkeltos. Jei arti, tai normalu, kad ta buvusi silpna seima, i kuria leidot susirinkti bitems, vel palengvejo, nes ja juk irgi perkelet. O ten buvo senes bites, kurios atsimena sena vieta, jei per arti perkeltos(maziau 5 km).
Urgis
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:5
Užsiregistravo:2012 Spa 21 , 15:54

Re: Pervežimas visos šeimos

2015 Bal 08 , 19:33

Šiandiena pernešiau kelis avilius netoli bityno esančioje vietoje, už kokiu 50 m. Ir atidariau iš vakaro lakas. Bet paskaičiau , kad truputi kils man bėdų, kadangi bitės, kaip suprantu grįš atgal į bityną. Ką patartumėte man tokiu atveju? Atgal nesinori nešt :( Esu dar naujokas.
Stebetojas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, 1 varšuvinis
Bičių šeimų skaičius:7+1
Bitininkavimo stažas:0
Bičių rasė:Kokios atskrido
Pranešimai:359
Užsiregistravo:2008 Lie 15 , 11:10

Re: Pervežimas visos šeimos

2015 Bal 08 , 20:41

Urgis rašė:Šiandiena pernešiau kelis avilius netoli bityno esančioje vietoje, už kokiu 50 m. Ir atidariau iš vakaro lakas. Bet paskaičiau , kad truputi kils man bėdų, kadangi bitės, kaip suprantu grįš atgal į bityną. Ką patartumėte man tokiu atveju? Atgal nesinori nešt :( Esu dar naujokas.
Pastatyk prieš laką kokią kliūtį.
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: Pervežimas visos šeimos

2015 Bal 08 , 21:47

nepadeda jokios kliūtys ,nei kaip krikščiūno knygoje aprašyta .gali bandyti laikyti uždarytas ilgiau ,bet tai man irgi nepadėjo. kažkada senai taip esu praradęs daug bičių ir aplinkiniai pusės kilometro spinduliu buvo sugelti. Jei nėra laiko žaisti ,perkielinėjant po kelis metrus kas dien , jei dar nesi atidaręs lakų ,jei turi galimybę geriau išvežti kokiai savaitei už kokių 5km ,ir paskui parsivežti ir pastatyti ten kur nori. gal kažkas žino ir geresnių variantų. šyvakar ar anksti ryte ,lakas dar gali užkimšti ,kad ryt cirkų neprisikrėstum ir geriau nepatingėti išvežti.jei taip nedarysi ,senoje vietoje pastatyk kokį avilį pridėk korių su maistu,kad grįžusios neblūdytų ir turėtų kur sueiti , bet čia jau irgi ,,valahita,, gražinant bites.Su tais perkėlimais trumpais atstumais reikia gerai viską apgalvoti ,ir gerai prieš tai pasitarti su tais ,kas yra tai daręs.geria jei kokiam vienkiemyje veiksmas , jei gyvenamoje vietovėje ir bitės bilekokios ,yra pavojus ,kad gali nukentėti visi ,kas gyvas ,neskaitant bičių praradimo ,kai šiuo laiku kiekviena bitelė brangi.kažkada krūvą reikalų buvau prisidaręs su negramatnu perkėlimu. :(
Visiems jums-linkiu laimės
BUTIKIS
Aviliai:Dadanai ("samadielkos")
Bičių šeimų skaičius:13
Bitininkavimo stažas:4
Bičių rasė:nežinau-bet skraido
Pranešimai:16
Užsiregistravo:2013 Lap 23 , 21:50

Re: Pervežimas visos šeimos

2015 Bal 08 , 22:11

Prieš porą savaičių pernešiau vieną avilį apie 100 m nuo buvusios vietos. Taikiau, kad po pernešimo kokias 3 dienas būtų prastas oras ir gana vėsu. Bitės nėjo į darbą, sėdėjo avilyje, o po to ramiai dirbo, lyg nieko nebūtų nutikę. Pirmos gražios dienos vakare senojo avilio vietoje ant žemės radau susispietusias gal 10-15 bičių pulkelį. Jas nunešiau į avilį ant prielakio. Kitą dieną senojoje vietoje jokio judėjimo jau nebuvo.
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius:>6
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:1708
Užsiregistravo:2011 Spa 01 , 00:26

Re: Pervežimas visos šeimos

2015 Bal 08 , 23:41

Paprastai taikau pernešti avilį kai nusimato vienos ar kelių dienų dargana. Niekur nevežioju, pastatau iš vakaro kur reikia ir nesuku galvos. Jei oras papuola geras, kažkiek bičių grįžta į seną vietą, bet po to matyt išsivaikšto po kitus avilius. Kadangi visi jie mano tai nuostolių nedaug.
vigintas
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika bakfasas pit
Pranešimai:484
Užsiregistravo:2013 Sau 13 , 12:27

Re: Pervežimas visos šeimos

2015 Bal 09 , 08:52

Jokiu ceremoniju po kelis veziojimus netaikau,vakare pervezu,ryte atidarau lakas.Nebuvo taip,kad senoje vietoje liktu biciu,nebent nevisos buvo gryze i avily
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Pervežimas visos šeimos

2015 Bal 09 , 12:43

Urgis rašė:Šiandiena pernešiau kelis avilius netoli bityno esančioje vietoje, už kokiu 50 m. Ir atidariau iš vakaro lakas. Bet paskaičiau , kad truputi kils man bėdų, kadangi bitės, kaip suprantu grįš atgal į bityną. Ką patartumėte man tokiu atveju? Atgal nesinori nešt :( Esu dar naujokas.
Bitės savaitę neskraidė, tai neturėtų prisiminti senos vietos. Ant lakos užmeskite kokią kliūtį: eglišakę. Tai privers jas apsižiūrėti prieš išskrendant.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius:>6
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:1708
Užsiregistravo:2011 Spa 01 , 00:26

Re: Pervežimas visos šeimos

2015 Bal 10 , 23:11

greitabite rašė: Ant lakos užmeskite kokią kliūtį: eglišakę. Tai privers jas apsižiūrėti prieš išskrendant.
Įtariu, kad tas kliūčių sudarymas tėra skirtas bitininkų nusiraminimui. Kiek pastebėjau net ir nesant kliūčių naujoje vietoje bitės niekur nelekia lyg akis išdegusios, o kurį laiką sukasi apie avilį - apsiskraido.
Čia galėtų būti dar vienas "antropocentrizmo" pavyzdys Žilvo paskaitai :)
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10r.
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:11
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:953
Užsiregistravo:2010 Bir 29 , 23:13

Re: Pervežimas visos šeimos

2015 Bir 08 , 21:43

Prireikė bites perkelti 1,5km , bet jaučiu, kad atstumas per mažas, bitės klaidžios į seną vietą?

Grįžti į