Pirmasis medus

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20
Re: Pirmasis medus

2011 Bir 03 , 20:04

rennyka rašė: nes ant sio teisingo kelio mane uzvede vienas biciulis, pareiksdamas, kad ten pas jus toj Dzukijoj visada prasciau su medonesiais)
:lol:
Tai,kad tep ir yr jei lyja tai viskas auga,žydi,bet medaus neprineša,nes lyja,o jei nelyja,išdžiūsta viskas an pieskų,nėra iš ko nešt :wasntme:
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Pirmasis medus

2011 Bir 03 , 20:45

Medaus yra - kelios meduves sunkios visai.. bet - neuzakiuotas.. Vos kelios akeles uzdarytos. Nesuku tokio - laukiu kol paruos :) Jau norisi sviezaus medaus :)

paziurejau refraktometrus medui ebejuje- gamintojas honkongas.. Geri tokie ?
Paveikslėlis
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Pirmasis medus

2011 Bir 04 , 00:18

Užsisakykite .Visi teisingai rodo medaus drėgnumą.Skiriasi tuo ,kiek yra kalibravimo skysčio .
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Pirmasis medus

2011 Bir 04 , 01:20

jeigu ortodoksė kicė apie refraktometrą svaigsta, belieka džiaugtis. :leaves:
Jeigu rimtai , tai pirk.šitas visai geras.tikslumas mažesnis negu vokiško, bet 80lt , tai ne 300lt.Nemažai bitininkystės firmų pardavinėja kiniškus refraktometrus, tik logotipus savo užsideda.Ir kainą už logotipą :lol:
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Pirmasis medus

2011 Bir 05 , 23:16

Be jokių prietaisų matau medaus brandumą. Užakiuotas normaliai, kaip ir eiliniais metais. Šiandien "špasiju" - buvau 2,5 dienas Airijoje, tipo sukau medų. Darbo diena vos ne 16 val.Pertraukose - alus - vakare brendžiukas. Planinis uždarbis, kaip Airijoje. Panašūs metai buvo 2000- tieji. Kaip toliau - neaišku, negi bus sausra...
Vartotojo avataras
Konradas
Patyręs narys
Aviliai:Dedano
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:16
Bičių rasė:prie Karnikos
Pranešimai:372
Užsiregistravo:2010 Sau 01 , 12:29

Re: Pirmasis medus

2011 Bir 06 , 09:30

Sakykim taip - jei ne forumas ir jei bitininkaučiau po senovei, tai pavasarinio medaus išsukęs nebūčiau. Magazinų rėmai - neužakiuoti, kai kurie užakiuoti tik 5 proc, akučių viršus - "nepabalintas". Bitės spietimo nuotaikoj. Ačiū kolegoms, padrąsino sukti. Matavimai rodo 18. Refraktometras jau keliauja iš "už balos".
Klysti žmogiška ...
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Pirmasis medus

2011 Rgs 07 , 12:19

Sveiki,
siandien tur but galima sakyti,kad pabaigiau bitininkavimo sezona.Motineles pakeistos,seimos pamaitintos,viena karta gydytos.Liko spalio pradzioje erkems padaryti kontrolini suvi.Dar neapsisprendziau ar apipurksti oksalo rugstimi,ar isgarinti keptuveleje.Metai buvo labai idomus.Daugeli teoriniu ziniu ir patarimu cia Forume, isbandziau praktikoje.Dziugu,kad mano rato pazystami bitininkai,kartais skambina ir klausia patarimu :chi: .Ziemoti paruosiau penkias pagrindines seimas ir penkias prie ju pagalbines(tiesa,dar nezinau ka su jomis veiksiu :lol: ) ir septynias seimas pardavimui pavasari.Jauciu,kaip tampu oligarchu ;) .
Si pavasari perziemojo visos penkios seimos.Neziurint nesamoningu atsitiktinumu,mano paties klaidu ir patirties stokos,vertnant situacija,buhalteriskai prisukau po 50 kg is seimos.Faktiskai medu sukau is trieju seimu.Rezultatu nesu patenkintas,kitiems metams kartele keliuosi iki 65kg is seimos.
Na ir pagrindinis sios zinutes tikslas tas,kad norejau padekoti visiems biciuliams,kuriu pasisakymais cia,Forume pasinaudojau.Taip pat Rennykai,Jovitai,Tranui,Zilvasss,Vidmantui,Austejai2,Rolandui,kurie patarinejo ir atsakinejo tiesiogiai,kartais ir i kvailokus klausimus(kaip zinia,teko ir susipykti :chi: ).Jusu pagalba juodu demiu bitininkavime vis mazeja.Dar karta Aciu ir visiems sekmes,pavasario belaukiant :beer:
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
NerijusK
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius:28
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:51
Užsiregistravo:2011 Bal 08 , 15:13

Re: Pirmasis medus

2012 Vas 23 , 21:02

Sveiki bičiuliai,

džiaugiuosi praleidęs pirmus metus šiame forume. Ačiū administracijai ir rašantiems kolegoms. Iš šio puslapio gavau išties daug daugiau nei galima įsivaizduoti. Bitininkavau pirmus metus, pradėjau nuo nulio, perskaičiau turbūt visas temas iki įdedant skelbimą, kad ieškau bičių su aviliais. Prieš keletą metų teko čiupinėti dadanus, tačiau užkabino daugiaaukščiai, tam labai daug įtakos turėjo Žilvino ir pnš. temos. Taip pat didelę įtaką apsisprendimui turėjo pažintis su J.Jankausku. Manau prie daugiaaukščių ir liksiu.
Praėjusį pavasarį forumo dėka iš Vilkaviškio bičiulio Igno įsigijau 10 daug. bedugnių su bakfastu. Iki rudens jų atsirado jau 20 .... Turiu ir dvi meškų būdas, tad praktikoje labai gerai įsitikinau kuo skiriasi priežiūra, kiek laiko trunku prie daugiaaukščio ir kiek prie būdos .... būda atima minimum dvigubai daugiau laiko ir darbo ...
Rudenį dar nedrįsau viščiukų skaičiuoti, nes nežinojau kaip seksis žiemoti. Šiandien jau esu patenkintas savo rezultatais. Kolkas gyvos ir stiprios visos šeimos, apsidraudimui uždėjau kandies, kai kuriuose tikrai nereikėjo, bet perstiprinti šeimų nebijau, nes šiemetinis planas bent minimum. padvigubinti b.š. skaičių.
Laikau, kad pradžia sėkminga, tačiau netgi dirbant bityne, atsiradus neaiškumui per perekūrą lysdavau į puslapį ieškot atsakymų, manau tai padėjo išvengti nemažai klaidų. Visus vietinius kolchozo bičių laikytojus su savo patarimais genu lauk .... Nes tiesiog koktu klausyt jų gydymo metodų, ar komentarų pamačius bedugnį avilį. Aišku, nenuvertinu ir knygose sudėtos informacijos.
Atsakingai pažiūrėjau į varozę, gana sėkmingai suvaldžiau spietimą, pakeičiau didesnę pusę motinėlių katras įsigijau iš A.Amšiejaus, rudenį maitinau sirupu, manau visa tai susidėjo į visumą. Nesvetimas esu ir vadinams naujovėms, pradedant refraktometru, baigiant lapų pūtiku.
Medaus prisukau vid. 50 kg/iš b.š. kaip mano regione tai gana neblogas skaičius, džiugu, kad ta nepilna tona kuri atrodė toks kalnas rudenį , jau baigia ištirpti. Per nežinojimą beveik neišėmiau duonelės, taip pat nerinkau žiedadulkių, bet tai ištaisoma....
Tai vat toks tas mano Pirmasis medus. Ačiū bičiuliai už pasidalintą patirtį !
Vartotojo avataras
NerijusK
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius:28
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:51
Užsiregistravo:2011 Bal 08 , 15:13

Re: Pirmasis medus

2012 Vas 25 , 21:52

Robertas rašė:Jau kyšo naujo oligarcho ausytės ;)
Šauniai padirbėta :ok:
Na, nelabai. Mano tikslas nėra turėti begalę šeimų, nežinant kur dėti medų. Bityną plėsiu lygiagrečiai su galimybe sėkmingai realizuoti produkciją. Viskas priklausys nuo to kokią sugebėsiu susikurti rinką.
Mane labiau nei įspūdingi skaičiai šeimų labiau domina galimybė metams bėgant sukurti šiuolaikinį pavyzdinį bityną, kuriame įdedant minimumą energijos gauti maksimalų rezultatą. Daugiaaukščiai aviliai pirmas žingsnis to link. Toliau, pastovi žinių, naujovių paieška, reguliarus motinų keitimas, iki minimumo sumažintas spietimas, atsakingas gydymas visą sezoną, maitinimas. Moderni, šiuolaikinė įranga, patalpos. Pardavimas urmu, pasiliekant tik tiek kiek reikia sau, giminei ar kyšiukams . Ir jokių bereikalingų žingsnių į šoną.
Tinginiai - progreso variklis, kažkas yra pasakęs. Nesu tinginys, bet dirbti darbus kurių nedirbant galima gauti tą patį rezultatą laikau beprasmiškais. Jokia gėda pasilengvinti gyvenimą nesuprastinant jo kokybės. Seni vilkai gal ir pasijuoks iš mano jaunatviško polėkio, bet toks jau esu, nepataisomas optimistas...
Martynukus
Patyręs narys
Aviliai:16 rėmų dadano
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:10
Pranešimai:121
Užsiregistravo:2011 Gru 07 , 20:05

Re: Pirmasis medus

2012 Geg 01 , 10:24

Na ką mūsų krašte jau pradeda žydėti vaismedžiai. Jau sužydėjo slyvos ir kai kur trešnės. Kai kurie bitininkai jau deda pusmeduves. :)
Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15

Re: Prasidėjo/pasibaigė medonešis

2012 Geg 03 , 22:01

Pas mane dvi seimos jau uzpilde po viena 10 remi magazina medumi, tik dar neuzakiuotas, tad ryt desiu joms dar po viena auksta. Viena kori supjaustem ir megaujames siumeciu tirstu medumi.
Geriau veliau, negu niekada
dinute04
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:3
Užsiregistravo:2012 Kov 10 , 23:22

Re: Pirmasis medus

2012 Geg 22 , 00:33

Sekmadieni jau issukome 9kg medaus is vienos seimos. Jau uzakiave ir pilnas magazinas
Buvo. :P
Bet jau saldumas, jeigu ne savas butu pagalvociau kad su cukrum skiestas.
Obelu kvapas is indo nepakartojamas :dance:
:bee
dinute04
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:3
Užsiregistravo:2012 Kov 10 , 23:22

Re: Pirmasis medus

2012 Geg 22 , 00:35

Kaip pas kitus? Ar jau prisuko dar kas meducio ? :bee
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Pirmasis medus

2012 Geg 22 , 08:00

dinute04 rašė:Sekmadieni jau issukome 9kg medaus is vienos seimos. Jau uzakiave ir pilnas magazinas
Buvo. :P
Bet jau saldumas, jeigu ne savas butu pagalvociau kad su cukrum skiestas.
Obelu kvapas is indo nepakartojamas :dance:
:bee
Jei pilnas magazinas buvo,14 koriukų,turėjo būt daugiau,nei 9kg medaus,gal didelė talka buvo :chuckle
kirk
Patyręs narys
Aviliai:Dadano. Pereinu į daugiaaukščius.
Bičių šeimų skaičius:45
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:571
Užsiregistravo:2008 Gru 29 , 21:36

Re: Pirmasis medus

2012 Geg 22 , 08:03

Magazinas magazinui nelygus :lol:
elygax
Patyręs narys
Aviliai:ivairius
Bičių šeimų skaičius:79
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:474
Užsiregistravo:2008 Rgs 16 , 09:51

Re: Pirmasis medus

2012 Geg 22 , 21:54

Gal pusmagazinis buvo:)
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Pirmasis medus

2012 Bir 11 , 13:54

120 kilu is 10 seimu. Siaip, puse velnio... :wasntme:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
sputnik
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:26
Užsiregistravo:2012 Geg 15 , 19:26

Re: Pirmasis medus

2012 Bir 12 , 19:22

Sveiki,
Skaitau ir liudna man... Negaliu pasigirti nei kiek...
Šiaip esu visai delitantas šiame reikale, bet pernai tai iš 8 sėkmingai peržiemojusių šeimų jau birželio 4 gavau apie 30 kg. medaus. Šiemet - dar nieko... Yra kažkiek užakiuoto medaus, bet labai daug neužakiuoto... Kalbėjau su kaimynų-bitininkų tai sakė anksti dar, gal už kokios savaitės reiks sukti... Tai jau bus kokia birželio 16-17. O "kolegos" jau po 100 kg. išsuko...
Šiaip kaip ir viskas tvarkoje: bitės dirba "išsijuosę", perų daug...
Gal galit kas pakomentuoti, pasidalinti patirtimi...

Ačiū.
Vartotojo avataras
alvydas1
Patyręs narys
Aviliai:dadanai,aukštiniai.
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:231
Užsiregistravo:2010 Gru 18 , 11:02

Re: Pirmasis medus

2012 Bir 12 , 23:43

INFORMACIJOS STOKA. Kokio stiprumo šeimos, aplinka-augmenija, bičių rasė, bitininkavimo patirtis,oro salygos ir t.t. labai daug klaustukų be kurių komentaras- betikslis. Aš taip pat negaliu pasigirti medaus kiekiu ,nors pagal savo vietovę ( dilgėlynai , miškas, skurdžios pievos, žalias bitininkas ) rezultatais esu patenkintas apie 11-12 kg. iš šeimos.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Pirmasis medus

2012 Bir 13 , 06:38

sputnik rašė:Šiaip kaip ir viskas tvarkoje: bitės dirba "išsijuosę", perų daug...
Gal galit kas pakomentuoti, pasidalinti patirtimi...
Ačiū.
Sveiki Sputnik,
kaip Alvydas rašė,teturint tiek informacijos,sunku ką nors pačiam patarti.Pabandyk apie situaciją padiskutuoti su keliais bitininkais.Kad sukti medų dar anksti,čia nepatarimas.Paanalizuok ir pats situaciją.Pradėk nuo pirmo nektaro pasirodymo,nuo blendžių žydėjimo.Kokio stiprumo buvo šeimos,kaip plėtei lizdus,ar maitinai skatinamuoju maitinimu nuo pavasario,ar naudoji kandi?Kokia situacija buvo per klevų žydėjimą?Kodėl nektaro neprinešė per kiaulpienių ir sodų žydėjimą?Gal šeimos sustiprėjo ,kaip tik šiam laikotarpiui?Tiesiog savo klausimą išskaidyk į smulkesnes dalis ir gal taip,pats rasi atsakymą.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai

Grįžti į