PAVASARIS 2010

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05
Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 17 , 09:15

Į 16 rėmų avilį geriau yra sugrūst 15 rėmų, nei 17. Diafragmas visada išimu, kai lizdas pasiekia kraštą. Pietinį kraštą lizdas pas mane pasiekia gegužės pradžioje, dedant meduves, o šiaurinį - kaip pasiseka, kartais irgi gegužės pradžioje, o kartais - birželį.
17 rėmų dabar - tai megašeima, jei kalba eina apie pilnai aptūptus rėmus. Tokiai šeimai jau pavasariniame medunešyje reikalinga 1,5 meduvės... :)
Dėl lakos, bitės gi neužpikiuoja lakos ir neužtūpinėja nakčiai, reiškiasi laka tinkamo pločio :)
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 17 , 09:37

tai kad bitės sedėjo ant lubeliu ir mataravo iš nuobodulio kojomis-tai ir prigrudau po 4 plokšteles ir po kibirą medui...
Renyka- kaip supratau Jūs po sodų žydėjimo nuimat meduves ir tikrinat lizdą? Kodėl? ir kas kiek laiko darote reviziją meduvėse? ačiū.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 17 , 09:52

Meduvėse reviziją darau kai medų suku. :lol:
Lizdą po pavasarinio medunešio peržiūriu todėl, kad galėčiau imtis priemonių prieš spietimąsi. Pvz, pas man bitės už 120 kilų. Medunešis pavasarinis pas mane baigsis po savaitės, o medų suksiu po dviejų. Savaitė laiko bitėms bus pats tinkamiausias laikas prisimąstyti visokių zbitkų.
Vėliau jau į lizdus nelandžioju iki rugpjūčio vidurio, kai suku paskutinį medų.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Nova
Patyręs narys
Aviliai:Dedano, savidarbiai.
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:88
Užsiregistravo:2009 Rgp 25 , 19:51

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 19 , 20:54

Ajajai! :o Kokios jau meduvės sunkios!!! :dance: Geras pavasaris nusimato :dance:
Tranas kaip visuomet buvo teisus, jog jau ir antrą reikia dėti :} Siūlau visiems prasiskaidrint nuotaiką pakeliant pirmąją pavasarinę meduvę :F - arba nepakeliant :lol:
Vartotojo avataras
snaras
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:18
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:30
Užsiregistravo:2009 Lie 19 , 15:36

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 21 , 13:39

Pries kokia valandele per M-1 girdejau, kad Panevezio kraste jau vienas bitininkas issuko medu. Tik nesigyre kiek.
elygax
Patyręs narys
Aviliai:ivairius
Bičių šeimų skaičius:79
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:474
Užsiregistravo:2008 Rgs 16 , 09:51

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 21 , 18:40

O is musu biciuliu jau gal kas suket medu? :think: As tai jau uz keliu dieneliu planuoju :leaves:
Nova
Patyręs narys
Aviliai:Dedano, savidarbiai.
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:88
Užsiregistravo:2009 Rgp 25 , 19:51

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 21 , 20:44

Aš jau irgi planavau, medaus (ar nektaro) jau yra ganėtinai nemažai (turbūt jos begalo žada pildyti korius, kol susijungs...), uždengti korių dar nepradeda, tad niekas man neaišku... :dontknow:
Vartotojo avataras
ned
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai-bedugniai, dadano pusrėm.
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:35
Užsiregistravo:2008 Geg 21 , 11:18

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 22 , 17:04

Patikrinau šiandien. Uždenginėja jau kai kurios šeimelės po truputį. Gera savaitė ir bus galima sukt.
Eitis
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:55
Užsiregistravo:2010 Vas 22 , 09:57

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 22 , 20:56

labas,o kaip ar ilgai dar turi pabuti avilyje kai jau uzakiuoja ar glima imti ,ir sukti ir dar o ka idet i vita nes as pasiutu neturiu atleiskit man zalim agurkeliui ,kad jus trukdau savo tokiais klausimais.
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 22 , 22:07

Eitis rašė:labas,o kaip ar ilgai dar turi pabuti avilyje kai jau uzakiuoja ar glima imti ,ir sukti ir dar o ka idet i vita nes as pasiutu neturiu atleiskit man zalim agurkeliui ,kad jus trukdau savo tokiais klausimais.
Jeigu jau užakiuoti, tai nėra ko ir laukti. Sukama net ne pilnai užakiavus korius. Išsukęs - dėk atgal. Jeigu turi vaškuolių, dėk rėmus su jomis: tegul dirba/siuva. Ir bitės turės darbo, ir tu - papildomų rėmų su pasiūtais koriais :)
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
Eitis
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:55
Užsiregistravo:2010 Vas 22 , 09:57

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 22 , 22:20

aciu labai.
Se
Sergijus

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 23 , 00:01

Niu kū,atėjo čiesas mano ataskaitėlei...Viename iš bitynų,nuo gegužės 17-tos,mąsiškai žūva bitės.Nebe 100-ais,o kilogramais...Šiandien,padariau "generalinę reviziją"...
Iš 17-os meduvių,"skambančių" yra 16.Bičių šeimose nedaug,bet dengtų perų-sočiai.Vikšrelių nedaug,o kiaušinėlių-dar mažiau...Pastebėjau keistenybę: dedančias motinas,bitės keičia kitomis,"tyliuoju" būdu.Lizdai pilni nektaro,o meduvėse tuščia...Spėju,jog bitės pila nektarą į lizdus tam,kad galėtų palaikyt šilumą,reikalingą perams vystytis.Bitės ramios,neviduriuja,bando siūti korius,neša lizduosna žiedadulkes.
Sodų savininkai užgarantavo,jog nenaudoja purškimui insekticidų ir aš jais tikiu.Jei bitės apsinuodijo,kokiu tai,toksinu,nustatyti kokiu-be šansų...Dauguma toksinų,per keletą valandų suyra į sudėtines dalis,pagal kurias nebeimanoma nustatyti pradinės toksino sudėties...
Nebesitikiu medaus-bent bites pavyktų išgelbėt...
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 23 , 08:41

Užjaučiu dėl bitelių, tik gaila, kai padėti negali :(
Pastebėjau keistenybę: dedančias motinas,bitės keičia kitomis,"tyliuoju" būdu.
Sakyk, Sergijau, kaip tu nustatai, kad motinėlė keičiama "tyliuoju" būdu? Jeigu tempiamos motininės akelės, tai iš kur žinoti, kad jos ne spietybinės? Jeigu motinėlė buvo pažymėta, tai kaip žinoti ar ji neišskrido su spiečiumi? Sunkoka gi suskaičiuoti tą bičių kiekį avilyje :)
Paskutinį kartą redagavo leo 2010 Geg 23 , 09:26, redaguota 1 kartą(us).
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
Vartotojo avataras
Nierka
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:349
Užsiregistravo:2009 Lap 17 , 21:49

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 23 , 09:03

Pas mane tas pats tarp perų jau yra motininis lopšelis...manau, kad keičia motiną, nes lizdas nėra išplėstas, plokštelės nepasiūtos ir dar yra tuščių korių, tai manau, kad darbo turi daug ir nėra ko spiesti, bet ką čia žinosi tegul profai taria žodį...
arturelis
Patyręs narys
Aviliai:dadaniniai, 10r daugiaaukščiai
Bitininkavimo stažas:15
Pranešimai:306
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 17:46

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 23 , 09:50

manau tavo bites ruošiasi spiesti, Nierka
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 23 , 09:57

Sergijus rašė:Niu kū,atėjo čiesas mano ataskaitėlei...Viename iš bitynų,nuo gegužės 17-tos,mąsiškai žūva bitės.Nebe 100-ais,o kilogramais...Šiandien,padariau "generalinę reviziją"...
Iš 17-os meduvių,"skambančių" yra 16.Bičių šeimose nedaug,bet dengtų perų-sočiai.Vikšrelių nedaug,o kiaušinėlių-dar mažiau...Pastebėjau keistenybę: dedančias motinas,bitės keičia kitomis,"tyliuoju" būdu.Lizdai pilni nektaro,o meduvėse tuščia...Spėju,jog bitės pila nektarą į lizdus tam,kad galėtų palaikyt šilumą,reikalingą perams vystytis.Bitės ramios,neviduriuja,bando siūti korius,neša lizduosna žiedadulkes.
Sodų savininkai užgarantavo,jog nenaudoja purškimui insekticidų ir aš jais tikiu.Jei bitės apsinuodijo,kokiu tai,toksinu,nustatyti kokiu-be šansų...Dauguma toksinų,per keletą valandų suyra į sudėtines dalis,pagal kurias nebeimanoma nustatyti pradinės toksino sudėties...
Nebesitikiu medaus-bent bites pavyktų išgelbėt...
Ar Nebuvo staigių liūčių ? Bitės nespėja grįžti į avilį
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 23 , 12:42

Nierka rašė:Pas mane tas pats tarp perų jau yra motininis lopšelis...manau, kad keičia motiną, nes lizdas nėra išplėstas, plokštelės nepasiūtos ir dar yra tuščių korių, tai manau, kad darbo turi daug ir nėra ko spiesti, bet ką čia žinosi tegul profai taria žodį...
Augindamos vieną lopšelį tikrai nespies,tuo labiau,kad nepanašu į stipria šeimą.Spietimui mažiausiai kokia 10 augina ir daugiasia korių kraštuose.Prastai šiemet su tom motinom.
Nova
Patyręs narys
Aviliai:Dedano, savidarbiai.
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:88
Užsiregistravo:2009 Rgp 25 , 19:51

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 23 , 17:04

Pamenu kažkas sakė, jog reikia iš centro meduvių korius perdėti į kraštus (sukeisti vietom), tad dabar šiai nuomonei visiškai pritariu, nes centrinius korius jau pradeda užakiuoti, o kraštiniai NE VISAI pilni... Dabar nebegalėjau net to padaryti, nes turbūt į 15 rėmų meduvę, būsiu 16 rėmelių sukišęs, tad truputėli kiti storesni pasidarė (dėjau vaško plokšteles)...
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 23 , 17:53

Pamenu kažkas sakė, jog reikia iš centro meduvių korius perdėti į kraštus (sukeisti vietom),
Man atrodo, kad tie viduriniai pilni/užakiuoti yra išimami ir iš jų sukamas medus, o kraštiniai, nepilni/neužakiuoti perstumiami į vidurį :think: Jeigu klystu, kas nors gal pataisys šią mano mintį.
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 23 , 22:20

Sergijus rašė:Niu kū,atėjo čiesas mano ataskaitėlei...Viename iš bitynų,nuo gegužės 17-tos,mąsiškai žūva bitės.Nebe 100-ais,o kilogramais...Šiandien,padariau "generalinę reviziją"...
Iš 17-os meduvių,"skambančių" yra 16.Bičių šeimose nedaug,bet dengtų perų-sočiai.Vikšrelių nedaug,o kiaušinėlių-dar mažiau...Pastebėjau keistenybę: dedančias motinas,bitės keičia kitomis,"tyliuoju" būdu.Lizdai pilni nektaro,o meduvėse tuščia...Spėju,jog bitės pila nektarą į lizdus tam,kad galėtų palaikyt šilumą,reikalingą perams vystytis.Bitės ramios,neviduriuja,bando siūti korius,neša lizduosna žiedadulkes.
Sodų savininkai užgarantavo,jog nenaudoja purškimui insekticidų ir aš jais tikiu.Jei bitės apsinuodijo,kokiu tai,toksinu,nustatyti kokiu-be šansų...Dauguma toksinų,per keletą valandų suyra į sudėtines dalis,pagal kurias nebeimanoma nustatyti pradinės toksino sudėties...
Nebesitikiu medaus-bent bites pavyktų išgelbėt...
Pas mane dviejuose skyriuose panaši padėtis. Kai kurioms šeimoms jau nuėmiau meduves.... buvau uždėjęs prieš dvi savaites. Lizdai buvo pilni bičių, dabar antiek sumažėjo, kaip buvo pavasarį. Perų yra, motinos deda, korius siuva vangiai.Lopšelių nėra. Lizduoe pakankamai maisto, bet meduvėje nedirba. Iš stipresnių šeimų korius permetinėjau į silpnesnes, stengiuosi bent suvienodinti šeimas. Kituose skyriuose, taip nėra. Lizdai pilni, tiek bičių, tiek perų, prisinešę bent po didesnę pusę meduvės, pradeda akiuoti. Šie skyriai stovi prie sodų. O anie prie miško ir laukuose. Ar nebus pakenkę kokie rūgštūs lietūs, ar tie š.... ugnikalnio pelenai, bent taip manau....

Grįžti į