PAVASARIS 2010

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
lang
Patyręs narys
Aviliai:Dadano,simtametes skrynios;
Bičių šeimų skaičius:apie 40 seimu
Bitininkavimo stažas:44
Pranešimai:550
Užsiregistravo:2009 Lap 08 , 17:33
Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 14 , 09:55

Imant medu is meduviu reikia tureti vienai meduvei tusciu koriu, jei uzdetos dvi meduves ir virsutineje medus jau uzakiuotas isimate is jos korius su uzakiuotu medumi, dedate tuscius ar jau issuktus korius i ta meduve ir pakeles apatine meduve dedate meduve su tusciais koriais i apacia o apatine ant virsaus, kai ir si bus jau uzakiuota procedura kartojate tokia pat tvarka. Taip sutrumpinsite laika atidaryto avilio ir isvengsite plesikavimo bei galesite ilgiau dirbti bityne, nes kai kitu aviliu bites puola jau neimanoma dirbti, isimti ar issukti koriai, meduoti irankiai negali buti ilgai atvirame lauke, skleidzia malonu kvapa ne tik mums bet ir bites skatina patikrinti kas ten taip skaniai kvepia. Be to eidamas prie kito avilio plaukite rankas (pirstines) bites turi gera uosle ir nekencia kitos seimos kvapo
Sekmes
Vilkas
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 14 , 10:13

austeja rašė: Taip vienoj šeimoj, viduriniam kory, trys motininiai lopšeliai siuvami ( praeito šeštadienio duomenimis :).
Šitoj šeimoj visko gali būti, kad motina sena ar kad prastai poravosi, nes traninę šeimą su mažučiu spiečiuku sujungiau rugpjūčio 22d. Tai motina..., na nesiimu spręst... Nors kaip sakiau pom žiemos perai buvo normaliai sudėti. dabar gi išmėtyti.

Ta šeima kur dabar lyg be motinos, išspietė birželio 22, tai lyg ir ne per vėlai.(Kiek skaičiau senoji motina išlekia su pirmu spiečium. Vadinas liko jauna motina).

Ta kur po žiemos liko traninė motina... galėjau ir pražiopsot spiečių, bet lyg ir nespietė.

Na, o ta normalioji šeima, pernai buvo silpnoka, prijungtas spiečiukas iš tos šeimos, kur dabar siuva gelbėjimosi lopšelius. Tai visko gali būt, kad motine senesnė, nors nebūtinai ... :)

Beevital laisčiau dozėmis, kurios ir rekomenduojamos.

Taip teritorija lyg ir uždara, bet yra bitynas už kokių 2,5 km, tranai tokį atstumą įveikia gal ?

Nozematozė...ryškaus viduriavimo nepastebėjau ...

Kažkaip nelinksma.
Mano vertinimau yra dvi pagrindinės priežastys:
Vėlyvas motinų susiporavimas, kai tas vyksta antroje vasaros pusėje, labai dažnai baigiasi tuo, kad motina nėra kokybiška ir deda normaliai tik iš pradžių.
Kita priežastis, tur būt pagrindinė - tai nozemozė. Nesvarbu, kad nėra aiškių viduriavimo pėdsakų, tiesiog bitės tai padaro gamtoje, gamtoje jos ir žūsta negrįždamos į avilį.
Aplamai per visą Lietuvą šiemet ryškiai galima išskirti tris bičių šeimų grupes:

1. Tos, kurios audringai vystosi, kaip ir kiekvienais normaliais metais ir greitai pereis į spietimo fazę.
2. Šeimos kurių stiprėjimas stovi vietoje t.y. šeimų stiprumas toks koks ir balandžio viduryje.
3. Šeimos ne stiprėja o silpnėja, "dingsta" motinos.

Abiem paskutiniais atvejais (2 ir 3) tai būtų kad ir paprasta nozemozė, tik nelygu užsikrėtimo laipsnis - ir nieko čia nepadarysi - tiesiog vyksta natūrali gamtos atranka.
Vartotojo avataras
austeja
Patyręs narys
Aviliai:dadano nuo 2008
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:312
Užsiregistravo:2009 Vas 11 , 23:05

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 14 , 10:19

Labai ačiū už išsamius komentarus :) Važiuosiu sodybon, bandysiu kažkaip tvarkytis su ta šeimynėle, kad tik oras leistų.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 14 , 10:44

Bokstas rašė:Sveiki. Šiandien apie 10-11val į tuščią avilį atskrido spiečius !Lygtai ne iš mano šeimų. Buvau įdėjęs 4 tamsius korius su trupučiu duonelės( rezervinius korius su maistu rudenį apvynioju lipnia pakavimo plėvele. Taip nesupelėja duonelė, nepridulka, puikiai išsilaiko. Pavasarį korius po truputį atakiavau ir dėjau bitėms už diafragmų, nusausintus sudėjau į tuščius avilius, patalpoje sunku išlaikyti, puola kandys). Koks pusvalandis anksčiau ir būčiau pamatęs kaip lenda į avilį ,dabar tik pabaigą stebėjau. Aptupia kokius 6-7 rėmus- į vidurį dar įdėjau plokštelę ir pasiūtą korį pakraštyje. Žiūrėsim, kas bus toliau :) Ką galėtumėt patarti dėl artimiausios priežiūros?
Tfu, Telsiu apskritis. Tikrai ne mano... :lol:
Na kagi, loterijoj laimejot, patarimas butu vienas, dabar butu gerai apdirbti spieciu nuo varozes, pvz kokio beevitalio palaistyti - nera peru, visos erkes ant biciu.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 14 , 10:51

vinipux rašė:Klausimas Renykai, keli lizdiniai rėmai būna pas Jus su medum (iš kurių sukat)? ir kiek medaus paliekat bitėms?, ir kodėl sukti iš lizdo medų yra šventvagystė? (turiu minty pavasarinį sukimą).
Dažniausiai tik kraštiniai ir tai ne visada. Sukdama pavasarinį medų aš iš lizdų suku ne todėl, kad norėčiau daugiau medaus gauti, o todėl, kad pakeisčiau korius nepasiūtais. Pas mane maži aviliai, lizde 14-16 rėmu ir viena meduvė, stiprios šeimos per pavasarinį medaus sukimą jau turi po 14 rėmų ir nėra galimybės duoti bitėms siūti naujų rėmų (o tai būtina kaip viena iš priemonių prieš spietimą).
Maisto lieka virš perų, lieka pakankamai pralaukti maždaug savaitės "kūdą laikotarpį". Paskuj įsivažiuoja dobilai ir šaltekšniai, tai bėdos su maistu perams nebūna.
O šventvagyste kai kas būtent ir laiko tai, kad atimamas maistas iš perų - iš esmės tai yra blogai, jei užsitęsia blogas oras arba bemedunešis laikotarpis. Jei bitės turi nepakankamai maisto, jos mažiau augina perų ir tada pagrindinis vasarinis medunešis nukenčia...
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 14 , 11:46

Anokia šventvagystė, neatimat gi paskutinio lašo. ačiū už atsakymus.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 14 , 12:39

Šiemet tas gal ir negręsia,bet kitais metais,kai būna lengvesnės žiemos,to žiemos maisto lieka pilni kraštiniai,o kartais ir dar daugiau korių.Kažkaip nesinori sukt inverto ir maišyt su skaniausiu pavasariniu medum...
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 14 , 13:53

i reikalą žiūrim kurybiškai-inverto nesukam(parduodam turguj kaip pavasarinį tik kovo mėnesio ir tik Jums :chi: )
jei rimtai-tai šimet jau senai mano bitės duonkubilį graužia- iš kur čia tas invertas..
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 14 , 13:55

O ka su invertu darot, paliekat kitai ziemai? Juk dengtas maistas, jei ne pavasari, tai rudeniop vistiek issuksit...
As atidarau krastinius korius (ziemini maista) dar balandi, kai suku pavasarini medu, apie ziemos maisto likucius kalbos nebuna. :wasntme:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 14 , 14:02

Ką ir sakau....suvalgydinam..
idomus tų bičių'' notūras''- nors viena akelė neatakiuota, palieka-nevalgo.
Nova
Patyręs narys
Aviliai:Dedano, savidarbiai.
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:88
Užsiregistravo:2009 Rgp 25 , 19:51

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 14 , 18:55

vidmantask rašė:Išsukant daug laiko nepraeina, kol vėl grąžini korius, nieko tokio. Tik prideng avilį, kad nebūtų plėšikavimo.
Antra meduvė dedama kai viena jau pilna, bet dar negalima sukti, daug nesubrandinto medaus. Bitės tada neturi kur pilti atneštą nektarą. Taigi nauja meduvė su koriais kišama po pirmąja. Viršutinėje brandins medų, o į apatinę neš nektarą. Bitės labai nemėgsta tuščių tarpų tarp perų ir medaus. Kai subrandins medų viršutinėje meduvėje, jį išsuksite ir su tuščiais koriais vėl į apačią.
Ką reiškia subrandintas medus? Ar tik kai užakiuotas, skaitos subrandintas??? Beje, dar praėjusiais metais skaičiau, jog medų galima sukti ir neužakiuotą, tad kaip čia yra? :think:
kirk
Patyręs narys
Aviliai:Dadano. Pereinu į daugiaaukščius.
Bičių šeimų skaičius:45
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:571
Užsiregistravo:2008 Gru 29 , 21:36

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 14 , 19:54

Kas galėtu atsakyti ar verta spiečių apdorot nuo erkių? Literaturoj rašo,kad reikia ,bet aš niekad neapdoroju nes manau,kad visos erkės lieka peruose motininėj šeimoj. :dontknow: Gal bičiuliai yra bandę skaičiuot kritusias erkes spiečių apdorojus?
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 14 , 22:19

rennyka rašė:O ka su invertu darot, paliekat kitai ziemai? Juk dengtas maistas, jei ne pavasari, tai rudeniop vistiek issuksit...
As atidarau krastinius korius (ziemini maista) dar balandi, kai suku pavasarini medu, apie ziemos maisto likucius kalbos nebuna. :wasntme:
Per vasarą išvalgo kas būna likę nuo žiemos.Dengiamuose prie avilio sienos dažniausiai išvis tuščia būna,kitoj pusėj duona.
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 14 , 22:27

kirk rašė:Kas galėtu atsakyti ar verta spiečių apdorot nuo erkių? Literaturoj rašo,kad reikia ,bet aš niekad neapdoroju nes manau,kad visos erkės lieka peruose motininėj šeimoj. :dontknow: Gal bičiuliai yra bandę skaičiuot kritusias erkes spiečių apdorojus?
Kai yra daug perų, juose randasi 70 - 80% erkių, likusios ant bičių. Jeigu toje spietusioje šeimoje po žiemos liko daug erkių, tai ir spiečiuje jų bus gana nemažai. Jeigu savas spiečius, tai gali situaciją numanyti, ojei svetimas tai jau loterija.
Vartotojo avataras
Robertas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir įvairių kolekcija...
Bičių šeimų skaičius:apie: 50
Bitininkavimo stažas:23
Bičių rasė:B+C+V
Pranešimai:588
Užsiregistravo:2008 Gru 11 , 01:14

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 15 , 23:28

Bitės sparčiai stiprėja :dance:
Plėčiau lizdus prieš savaitę (8r pusrėmiai) daviau visoms šeimoms po korpusą.(5K+3D.K.)
Šiandien visos sutartinai pareikalavo, dar po vieną :dance:
Stipriausios šeimos jau uždėję motininių akelių pradus, nori kelt vestuves...
Kad to neivyktų joms daviau korpusėlius vien tik su D.K.
Visada padėdavo, turėtų ir šiemet suveikt...

Ech gražu žiūrėt, kaip viskas greitai vyksta :beer:
Vartotojo avataras
raamzis
Patyręs narys
Pranešimai:586
Užsiregistravo:2009 Sau 15 , 12:22

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 16 , 17:48

Jau susemiau pirma spieciuka :think: ,net keista.
Skype-toks lietuvis
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 16 , 21:50

Sparčiai bitutės stiprėja, ...
sarmata klaust, ale man pasakot-kai pilnai išplečiat lizdą, paliekat diafragmas ar ne? aš nepalikau,arba palikau po vieną-dabar geriu valerijoną ar nebus avily per karšta? ,ar "neišplauks" koriai (pirmi metai tokios stiprios šeimos) ir lakos 2,5 cm ant 35 cm,vėlgi ar nebus šalta...et kol žalias -tol durnas esmi. Ačiū.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 16 , 22:43

vinipux rašė:Sparčiai bitutės stiprėja, ...
sarmata klaust, ale man pasakot-kai pilnai išplečiat lizdą, paliekat diafragmas ar ne? aš nepalikau,arba palikau po vieną-dabar geriu valerijoną ar nebus avily per karšta? ,ar "neišplauks" koriai (pirmi metai tokios stiprios šeimos) ir lakos 2,5 cm ant 35 cm,vėlgi ar nebus šalta...et kol žalias -tol durnas esmi. Ačiū.
Nevertink savęs taip, vis tiek tobulėji... Daug yra visokių nuomonių. Vieni sako reikia palikti. Bet aš visada išimu. Padidėja lizdas, įdedi dar papildomą korį. Bitės turi daugiau darbo kol pasiūna plokštelę. Kai šaltesnis pavasaris - geriau palikti. Vasarą pašalinti.
Se
Sergijus

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 17 , 00:48

Vasarą,laikau 15 rėmų ir 1 diafragmą,Vini.Man-pasiteisino... :leaves:
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 17 , 08:21

na šiaip aš sugrudau po 17 rėmų :dontknow: , o dėl didelės lakos gerbiamieji man neatsakėt,
tęsiu nežiniuko klausimų seriją--meduvės rėmus dedat grieztai vienije plokštumoje virš lizdinių rėmų,ar "kaip papuola"? teoriškai tarpai tarp meduvinių korių didesni negu tarp lizdinių.Ačių.

Grįžti į