Spietimas

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
grikis
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai-bedugniai, dadano pusrėm.
Bičių šeimų skaičius:270
Bitininkavimo stažas:22
Pranešimai:371
Užsiregistravo:2008 Spa 24 , 16:39
Re: Spietimas

2009 Kov 07 , 18:14

Aš tai seniau kai keldavau spietines, tai naudodavau melisų aliejaus kelis lašus, arba tiesiog jos lapais įtrindavau spietinės vidų.. :)
Aišku svarbu ir vieta, kaip minėta bitės žvalgės dažnai atkreipia dėmesį į išsiskiriančius pbjektus, pav. medžius. Žiūrėk į viena vietą per vasarą atlekia keli spiečiai, o į kita ir visa gyvenimą neskris.. :) Taigi reiktu atsiminti vietas, kuriose buvo jau atlėkę spiečiai.
Ir dar esu kažkur skaitęs, kad spiečius išspietęs su sena motinėle lekia šiaurės kryptimi, o spiečiai su jauna motinėle dažnai lekia pietų kryptimi... :)
Vartotojo avataras
Dalius
Patyręs narys
Aviliai:Dadano ir daugiaaukščiai, bitidė
Bitininkavimo stažas:27
Pranešimai:167
Užsiregistravo:2008 Spa 05 , 18:06

Re: Spietimas

2009 Kov 07 , 20:33

Pastebėjau, kad jeigu ant kurios nors šakos buvo susimetęs spiečius, tai antrą kartą tais pačiais metais ten spietis nenutūps, nebent šalia, nesvarbu, kad šalia ir ne taip patogu. Bet čia toks nepatvirtintas ir niekur kitur negirdėtas pastebėjimas. Jei kas turit kitokių įrodymų - pateikit, būtų įdomu. Išeitų, kad ir dirbtinė gaudyklė spiečiams gali suveikti tik kartą į metus.
Vidmantas
Patyręs narys
Pranešimai:46
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 21:27

Re: Spietimas

2009 Kov 07 , 20:47

Dalius rašė:Pastebėjau, kad jeigu ant kurios nors šakos buvo susimetęs spiečius, tai antrą kartą tais pačiais metais ten spietis nenutūps, nebent šalia, nesvarbu, kad šalia ir ne taip patogu. Bet čia toks nepatvirtintas ir niekur kitur negirdėtas pastebėjimas. Jei kas turit kitokių įrodymų - pateikit, būtų įdomu. Išeitų, kad ir dirbtinė gaudyklė spiečiams gali suveikti tik kartą į metus.
Per sezona į ta pacia vieta, į ta pacia gaudykle,buna ir po tris kartus.Dar geriau skrenda į ta gaudykle kur jau karta buvo.
Vartotojo avataras
Dalius
Patyręs narys
Aviliai:Dadano ir daugiaaukščiai, bitidė
Bitininkavimo stažas:27
Pranešimai:167
Užsiregistravo:2008 Spa 05 , 18:06

Re: Spietimas

2009 Kov 07 , 20:56

Vadinasi, klydau. :)
Vartotojo avataras
grikis
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai-bedugniai, dadano pusrėm.
Bičių šeimų skaičius:270
Bitininkavimo stažas:22
Pranešimai:371
Užsiregistravo:2008 Spa 24 , 16:39

Re: Spietimas

2009 Kov 07 , 20:59

Kur ką tik išlėkęs spiečius susimeta, ar toj pačioj vietoj ar ne, neatkreipiau dėmesio, kad tame pačiame medyje tai tikrai yra būvę. :) O spietines keldavau į tas pačias vietas ir galiu patvirtinti, kad yra tokių vietų kur kasmet atskrisdavo spiečiai, o jei pirmas dar anksti atskrisdavo, tai žėk būdavo metų kada po savaitės ar kelių ir antras yra atlėkęs... :)
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Spietimas

2009 Kov 07 , 21:18

J.Krisciunas raso ,kad spieciai renkasi butent i ta pacia vieta,
gal but del kvapo.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Spietimas

2009 Kov 08 , 10:05

buna kad ta pacia vieta, buna - kita :) Tame paciame medyje, bet ant kitos sakos :) Kas cia gali pasakyti, kodel? Vieni speiciai pasikabina kiek galedamiauksciau - kuri tik islaiko virsutine sakele, kiti - tame paciame medyje, visai apacioj - vos ne nuo zemes gali semti :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Spietimas

2009 Kov 08 , 13:49

Zinote vis dar karta apie ta Bakfasta. Nera pirmos kartos misrunes piktos..apie ka jus cia kalbate.Jus kaltinate ne ta, ka reikia...Jei pirmoje kartoje bus susimaise Carnikos ir Baksfasto rases, tai superiniai gausis vaikai...Bet jei jos maisosi su kazkokiomis "laukinemis" tai laukiniu ir savybes igauna...Kodel jus nematot, kokios misrunes aplamai laiko dauguma biciuliu, is tolo neprieisi prie bityno, ar tai cia normalu? Man tai normalu, kai as diena atsidarau avili ir man tinklelio nereikia.O jei jus nekeiciate motinu ir vistiek bites taikios, tai negalvokite, kad tai is dangaus nukrito tokia dovana(nors siap tai jau taip).Tada kazkur kazkas aplinkui turi grynaveisli bityna, augina, skraido geri tranai ir panasiai. Kuo daugiau visi selekcionuotu, atrinktu nespietlias, taikias seimas, kad ir tas savas turimas seimas, tuo maziau liktu Lietuvoj pikciurnu, kurios tik gadina tolimesnius rezultatus :wasntme:
Vartotojo avataras
grikis
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai-bedugniai, dadano pusrėm.
Bičių šeimų skaičius:270
Bitininkavimo stažas:22
Pranešimai:371
Užsiregistravo:2008 Spa 24 , 16:39

Re: Spietimas

2009 Kov 08 , 18:16

Pritariu dėl bakfasto, pas mane ne visos, bet didžioji dalis šeimų yra bakfastas + nežinia kas.. :) Tikrai nėra piktos, gerai vaikus augina, lizdai švarūs, gal per žiema kiek daugiau maisto suvartoja, bet paskiau gerai atsilygina. :) Tai va tas nežinia kas turbūt ir kiša daugumai koja, anksčiau buvau keites į karnika, tai dabar didelė tikimybė kad ant pusės pas mane karnika ir bakfastas, gal dėl to geri rezultatai, o jei pas ką kitą yra bitelės su vietinių genais tai jau rezultatas tikrai gali būti nekoks.... :(
arturelis
Patyręs narys
Aviliai:dadaniniai, 10r daugiaaukščiai
Bitininkavimo stažas:15
Pranešimai:306
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 17:46

Re: Spietimas

2009 Kov 08 , 23:53

pas manę ir bakfasto mišrūnių yra, liuks bitės, dirba labai gerai :ok:
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Spietimas

2009 Kov 09 , 09:47

nu zinote.. bakfasto ar karnikos misrunes - tai baisus bitininko apsileidimas.. Jei jau uzsiimate veislinem bitem - tai ir uzsiimkit.. Jei zinot, kad neuzteks kantrybes ar pinigu motinu keitimui - laikykit vietines misrunes.. O tai tik vietines misrunes gadinate..
Cia kaip katina tureti, tipo veislinis - mociute perse buvo..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
arturelis
Patyręs narys
Aviliai:dadaniniai, 10r daugiaaukščiai
Bitininkavimo stažas:15
Pranešimai:306
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 17:46

Re: Spietimas

2009 Kov 09 , 11:03

ko tau kice bakfasto neĮtinka?Turėjo mano tėvas tų vietinių bičių kai man buvo dvylika metų. Ėjau karta jas pamaitinti. tai taip sugėlė, su greitąją išvežė į ligoninę. Dabar turiu karnika, bakfasta. ir nieko. vaikštai po bityna be jokiu apsaugų ir nieko, nepuola, ramios bitelės. rekomenduoju iš savo patirties tik tokias laikyti :ok:
Vartotojo avataras
grikis
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai-bedugniai, dadano pusrėm.
Bičių šeimų skaičius:270
Bitininkavimo stažas:22
Pranešimai:371
Užsiregistravo:2008 Spa 24 , 16:39

Re: Spietimas

2009 Kov 09 , 11:24

Tarp kitko tos "vietinės mišrūnės" jei nėra bonituotos tai vadinasi neaišku kokios, galbūt irgi turi bakfasto, carnikos, kaukazo ir dar :devil: žino ką... :) :) :)
O grynas grynaveisles auginti yra brangu, kiek apvaisinta motinėlė kqainuoja, ir jei reikia dideliam bitynui pakeisti,... ? Be to mokslo yra įrodyta, pirmos kartos mišrūnės yra gyvybingesnės už grynaveisles. Aišku tada klausimas, kam išvis tos grynaveislės, o tam, kad mišrūnės pasiimtų kai kurias savybes iš jų, aišku visi tikisi, kad gerasias... :) Na čia aš taip manau :) :) :)
arturelis
Patyręs narys
Aviliai:dadaniniai, 10r daugiaaukščiai
Bitininkavimo stažas:15
Pranešimai:306
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 17:46

Re: Spietimas

2009 Kov 09 , 11:35

o pats griki ar keiti motinėles?
Vartotojo avataras
grikis
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai-bedugniai, dadano pusrėm.
Bičių šeimų skaičius:270
Bitininkavimo stažas:22
Pranešimai:371
Užsiregistravo:2008 Spa 24 , 16:39

Re: Spietimas

2009 Kov 09 , 11:49

Dabar nerandu kur esu aprašęs kaip aš darau, kažkurioj temoj. Trumpai, tai dabar aš dar vis plečiuosi, pavasario gale, vasaros pradžioj sudarau daug dirbtinių spiečių, dviejų variantų, bet abiems duodu po motininį lopšelį. Skirtumas tas, kad vieni dirbtiniai spiečiai labai stiprūs, su daug dengtų perų, o kiti labai silpni, tik ant kelių rėmelių. Stiprieji greit stiprėja ir jie gerai išnaudoja vasarinį medunešį, beveik kaip peržiemojusi ir nespietusi šeima, o silpniuosius atsiradus motinoms naudoju motinų keitimui, juos rudeniop prijunginėju, ar prie jų prijunginėju senasias šeimas, tos kurios buvo kiek silpnesnės, nuspietė, mažiau produktyvios ir t.t. darau šiokią tokią atranką. :)
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Spietimas

2009 Kov 10 , 02:33

Ko toks piktas , Kice? niekas cia specialiai ju nemisrina tu Bakfasto su Carnika. Dar pirmiau reikia, kad aplink tranai tokie skraidytu.Bitininkai isivaizduoja, kad ju motinos tik su ju tranais vestuvese dalyvauja.bet is tikruju, kazin su apsivaisina, tai paskui kalte ir tenka ne tam, kam reikia...Sukurti apvaisinimo punkta ne taip lengva. O vietoje auginti- laimes zaidimas...poruojasi su kuo nori.Tik laime, jei aplink geri bitynai :angel:
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26

Re: Spietimas

2009 Kov 10 , 08:49

Manau grynuju veisliu motineles reikalingos tam, kad bityne tureti pirmos kartos misrunes. Nusiperki 3-5 motineles.Iduodi seimom, o po to imi is tu seimu lervutes ir dedi i vietiniu biciu seimu lizdus auginimui. Ir toliau nesvarbu su kuom tos grynaveisles motineles apsivaisins, nes tikslas turet pirmos kartos misrunes. Tam reikia bent kas antrus metus nusipirkt grynakrauju motineliu.
P.S. Labai nespardykit jei ka.... :)
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Spietimas

2009 Kov 10 , 11:53

Na, taip, Med, sitaip yra gerai, kai turi veislines medziagos. Jau kelios tai sis tas yra is ko atsirinkti.
Na, susimisrina, bet su kuo...su bet kuo, kaip papuola.Bet tai vistik daug geriau nei laikyti bet kokias seimas,nekeiciant motinu, ju nebrokuojant. Na, juk zinoma, kad is motinos puses paveldima apie 62% savybiu, o kita is tranu.Taigi,itaka bet kokiu tranu ne tokia jau ir maza :boom:
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Spietimas

2009 Kov 10 , 16:55

Na bet reikia nepamirsti, kas pora metu atnaujinti, o dazniausiai kaip buna? Viena karta gyvenime pakeite motinas i veislines ir paliko ta reikala dievo valiai.. Matai neapsimoka, matai daug kainuoja ir t.t. Mano nuomone, tada jau geriau visai nekeisti.. Bet cia tik mano nuomone.
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Spietimas

2009 Kov 10 , 17:39

Na, tai zinoma, kad cia ne vienakartinis reikalas

Grįžti į