Spietimas

Bitininko kalendorius.
Se
Sergijus
Re: Spietimas

2009 Vas 17 , 16:53

Nekeičiu motinėlių...Kažkada bandžiau,bet man žiauriai nesisekė,todėl tuom ir neužsiėmiau.Mano šeimos-visos mišrūnės.Pasitaiko,atspiečia ir vietinės,vat anos,tai pikčiurnos...Ale,daugumas šeimų-visai nepiktos,jei,žinoma,nesuerzinsi.Dauginasi spiesdamos ir aš prisisportuoju per vasarą,tuos spiečius gaudydams.MAN PATINKA! :) Kažkur skaičiau nuomonę,jog leisdamas bitėms spiesti,esu prastas bitininkas...Na ir gerai! Lietuvai reikia ir prastų bitininkų,kitaip,kaipgi išsiskirs gerieji...? :think: Nekarpau motinėlėms sparnelių,negrūdu šeimon firminių,"apsėklintų" motinų,nenaikinu tranų,bet,vis tiek gaunu medaus tiek,jog ne visuomet sugebu parduot! Bičiuliai naujokai,nesistenkit sukryžmint begemoto su raganosiu,pirma pamąstykit-ar jums to reikia...? :)
Paskutinį kartą redagavo Sergijus 2009 Vas 19 , 12:46, redaguota 1 kartą(us).
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Spietimas

2009 Vas 17 , 21:39

xixi, beveik galiu deretis, kad piktesnes yra antros kartos misrunes, nei vietines.. :D Antra karta isspietusiu Bakfasto ar karnikos gerai i kaili bitininkui duoda :) Vietines su jomis palyginus -romios aveles..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Se
Sergijus

Re: Spietimas

2009 Vas 17 , 22:26

kice rašė:xixi, beveik galiu deretis, kad piktesnes yra antros kartos misrunes, nei vietines.. :D Antra karta isspietusiu Bakfasto ar karnikos gerai i kaili bitininkui duoda :) Vietines su jomis palyginus -romios aveles..
Kicut,musiek neesi susidūrusi su vietinėmis,kad taip šneki.Neisivaizduoju,jog egzistuoja dar piktesnės bitės...Eina peklon,jei tokios atspiestu,musiek reiktu spraustis į kosminį skafandrą... :)
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Spietimas

2009 Vas 18 , 11:03

as tik vietines ir laikau.. nesu pirkusi jokios motineles, dauginasi jos pas mane spiesdamos, arba seima dalinu pusiau..
Spiecius piktas pasidaro tik pakabejes kokias 3 dienas, kai bites isalksta:) Tos pacios dienos spieciu semiam plikom rankom, tiksliau man uz bliuskes vis biciu prikrenta, kai kepures neuzsidedu.. Nekanda, jei jau mirtinai nesutreski..
Siaip sako nuo bitininko biciu piktumas ir priklauso -jei bitininkas piktas, negeras zmogus, kitu medum nevaisina, tai ir bites piktos :dance:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
Dalius
Patyręs narys
Aviliai:Dadano ir daugiaaukščiai, bitidė
Bitininkavimo stažas:27
Pranešimai:167
Užsiregistravo:2008 Spa 05 , 18:06

Re: Spietimas

2009 Vas 18 , 12:16

Piktos bitės dažnai medų geriau neša, jų nereikia dažnai žiūrėt, tik korių užmeti ir rudenį pasižiūri (jei išspies- negi gaila?), labai gerai nuo vagių apsaugo ir bitininką nuo reumato gydo... :lol: O su piktu bitiniku tai visiems vargas. Forumo bitininkai net politikos skyrelyje nesusimušė, tai tikrai nepikti. Kažin, gal Jovita Bakfasto motinėles parduoda?
Se
Sergijus

Re: Spietimas

2009 Vas 18 , 17:29

Neturiu aš,jokio reumato! Bet,negi,bitėms įrodysi... :) Jei atspiečia vietinės,tai aš prie jų dažnai ir nelendu.Užtat rudenį,kai reikia imti medų,atsiimu už visus griekus,pridarytus per vasarą... :wasntme: Šalia vieno iš bitynų,gyvena labai alergiška bičių nuodams moterytė,todėl piktesnes šeimas,stengiuosi pervežti į kitą bityną.Juk nenaikinsiu jų už tai,kad piktos...Kicę,galiu tik užjaust.Visas bitynas vietinių??? KOŠMARAS!!!
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Spietimas

2009 Vas 18 , 20:30

kodel uzjaust? nera del ko .. vyras mano amzinai nugaros skausmais skundziasi, tai per medaus emima nelaimingas buna - vel ne viena neikando.. Bites laikau gyvenvietej, iki kaimyno kiemo kazin ar 10 metru yra.. Ir nieko - nekanda.. Nes jei sukastu, tai mano kieme vienu metu atsidurtu policija, gaisrine, greitoji, ir dar koks seniunas, ar kas ten baisesnio yra :) Tokie kaimyneliai :)
Bet as jiems medaus, medaus..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Se
Sergijus

Re: Spietimas

2009 Vas 18 , 20:39

Niu,aš irgi,medučiu,kol kas atsiginu.Jei norėtų mane iškrapštyt iš užimamos žemės,užtektų tai moterytei,pasiskųst seniūnui...Gal,vis tik,laikai ne vietines,Kicut,jei jos,pas tave,tooookios ramios?
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Spietimas

2009 Vas 18 , 22:50

tai kad vietines.. artimiausias veislini bitynas uz geru 15 km.. tiek neturetu nuskristi motinele ar tranas :) O kiek as prisimenu tas bites - jos visada vietines buvo.. Ir aplinkui kiek yra laikanciu- tik vietines ;)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
Dalius
Patyręs narys
Aviliai:Dadano ir daugiaaukščiai, bitidė
Bitininkavimo stažas:27
Pranešimai:167
Užsiregistravo:2008 Spa 05 , 18:06

Re: Spietimas

2009 Vas 19 , 11:55

Vietinės tikrai geros yra. Žiemą labai gerai perneša, prisitaikiusios. Nepiktesnės už kitas, išskyrus Bakfasto. Pirmos kartos vietinių ir Krajinos arba vietinių ir Kaukazo mišrūnės irgi geros ir medaus daugiau prineša, tai daug kas susižavi, bet užtat po to, antroji karta - tai tikras brudas, kaip afrikinės. Pas Kicę veisliniai bitynai toli, tai jai labai gerai yra ir taip bus, nes neužsiima kryžminimais.
Se
Sergijus

Re: Spietimas

2009 Vas 19 , 12:54

Pas mane irgi,aplinkui veislinių bitynų nėra,todėl,galvą guldau,jog atspiečia ne Bakfasto mišrūnės.Tuomet taip ir lieku pasimetes,ar piktos bitės vietinės,ar ne...Negi gali būt,jog vietinių yra 2 veislės:piktos ir nelabai? :think:
Vartotojo avataras
grikis
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai-bedugniai, dadano pusrėm.
Bičių šeimų skaičius:270
Bitininkavimo stažas:22
Pranešimai:371
Užsiregistravo:2008 Spa 24 , 16:39

Re: Spietimas

2009 Vas 20 , 20:12

O aš tai tos nuomonės, kad Lietuvoj vietinių bitelių nebeliko, gal daugiau kraujo to "lietuviško" liko apie Tauragės miškus, kur buvo jų draustinis. O šiaip jau "kolchozų" laikais buvo vežamos kaukazietės raudoniesiems dobilams apdulkinti, taip pat ir karnika kaip produktyvesnė, ir taip jos maišėsi maišėsi... Maišosi ir dabar, ir sakyti kad pas mane vietinės jei motinėlių nekeičiu nėra teisinga. Jos yra mišrūnės, ir tik neaišku kurio kraujo turi daugiau. Galima tai sužinoti (kokios jos tiksliai) atlikus bonitavimą, matuojami bičių liežuvėlų ilgis, skaičiuojamas bičių sparnų gyslų susikirtimo taškas. Kaip tai atliekama nežinau, nesu bandęs. Ir taip sužinoma kokios tiksliai bitės yra.
Pav. aš dirbtinius spiečiukus sudarinėlu su bakfastinių motinėlių lopšeliais, su kokiais tranais apsivaisina nežinau. Taigi pas mane bitės tik ant pusės bakfastas (na gal kiek daugiau, nes nepirmus metus tai darau, tai dalis tranų būna bakfasto). Aišku norint turėt gryną veislę reikia pirkt grynaveislę motinėlę. Bet tos mišrūnės su vienos ar kitos veislės priemaiša irgi neblogai darbuojasi... :) :) :)
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:1225
Užsiregistravo:2008 Rgs 14 , 18:40

Re: Spietimas

2009 Vas 20 , 20:29

grikis rašė:O aš tai tos nuomonės, kad Lietuvoj vietinių bitelių nebeliko,.... Maišosi ir dabar, ir sakyti kad pas mane vietinės jei motinėlių nekeičiu nėra teisinga. Jos yra mišrūnės, ir tik neaišku kurio kraujo turi daugiau.
Taip, jei jau jų nebeliko,- tai iš kur ta vietinė gryna? Kad ir kiek bekeistum tą motinėlę. O gal dar ir "grynų" lietuvoje yra?
plikas ir žilas - abu nežino...kurį renkatės?
Se
Sergijus

Re: Spietimas

2009 Vas 20 , 20:34

Nesakau,jog pas mane "grynakraujės" vietinės,tiesiog visas piktesnes šeimas,yra priimta vadinti vietinėmis. :)
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Spietimas

2009 Vas 20 , 22:04

Tiems , kurie Bakfasta peikia... tai kad jus , Biciuliai, ne apie grynas kalbat, o apie tai, kas seka po to.Kazin, ka jus laikot, kad taip susikryzmina?
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Spietimas

2009 Vas 20 , 22:06

man atrodo, kad visur kur rasiau apie savo bites, rasiau - vietines misrunes.. Tas kai ka reiskia, ar ne?
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Se
Sergijus

Re: Spietimas

2009 Vas 21 , 10:55

Jovita rašė:Tiems , kurie Bakfasta peikia... tai kad jus , Biciuliai, ne apie grynas kalbat, o apie tai, kas seka po to.Kazin, ka jus laikot, kad taip susikryzmina?
Jovita,mes ne Bakfastą peikiam,o pirmos kartos mišrūnes.Prieš 8-etą metų,buvau susižavėjes Bakfastu ir planavau įsigyti motinėlių,bet,išgirdes apie mišrūnių piktumą,tos minties atsisakiau.Mano bitynuose išlaikyti gryną veislę-be šansų...Pamaniau,jog man ir vietinių,kartais atspiečiančių,per akis gana... :)
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Spietimas

2009 Vas 23 , 11:28

[quote="Sergijus"]Nekeičiu motinėlių...Kažkada bandžiau,bet man žiauriai nesisekė,todėl tuom ir neužsiėmiau......
PATARIMAS SERGEJUI KAIP KEISTI MOTINĖLES.
Tik gal sunkiau surasti senąją. Bet įgaunant patirties jau žinai - atidarei avilį, nuėmei apšiltinimą, kuo mažiau dūnų, ir matosi kuriame avilio krašte ji bus, tikrini tuo korius.
BIČIŲ MOTINŲ KEITIMAS
Keičiant reikia atsižvelgti į šias sąlygas:
- kokia yra šeimoje motina, kiek jai metų, ar ji gera, ar prastai deda.
- jaunos motinos kokybė: ar ji suporuota, ar ne? Suporuotą geriau priima
- kada išsiritusi nesuporuota motina? Bitės geriau priima jauną motiną.
- kokiu metų laiku keičiame? Pavasarį, vasaros pradžioje, viduryje, medunešio metu.
- piktoms šeimoms duoti tik suporuotą motiną.
- kuo ilgiau bitės būna be motinos, tuo blogiau priima jauną motiną.

SENĄ MOTINĄ KEISKIME Į SUPORUOTĄ TAIP:

Sugaunama sena motina. Lygiai po v a l a n d o s, kol bitės dar nespėja susiorientuoti ir nepradeda siūti gelbėjimosi lopšelių, o tik bėgioja ir ieško dingusios mamos, duoti jauną susiporavusią motiną. Narvelį užklijuoti kandi tešla ir padėti lizdo viduryje ant korių po apšiltinimo medžiaga. Priėmimas 98 -100 % .

Siūlant nesuporuotą – palaikyti parą narvelyje ir tik, peržiūrėjus lizdą, narvelį užklijuoti kandi tešla.
- jauną motiną patartina supurkšti vandeniu, - bejėgią bitės globoja.
arturelis
Patyręs narys
Aviliai:dadaniniai, 10r daugiaaukščiai
Bitininkavimo stažas:15
Pranešimai:306
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 17:46

Re: Spietimas

2009 Vas 23 , 12:27

Sveiki, prisidėdamas prie diskusijos manau kad bakfasto ir jų misrūnės yra geros, nepiktos. turiu aš bakfasto misrūnių, ramios kaip avinėliai. Galiu dar pasakyti kad viskas priklauso ir nuo bitininko, kaip jis bitininkauja, Turėjau aš vienais metais labai vieną piktą bityno skyriu. jame buvo visos šeimos labai piktos, būdavo atvažiuoji į bityną atidarai automobilio dureles ir jos jau puola, kitais kažkaip pasitaisė. galėjai ir vaikčioti be skydelio aplink avilius. Geriausia tokiom šeimoms keisti motinėles, kaip kad matau forume daug kas taip nedarot. pakeiti ir būna ramu. o tos mišrūnės vienas vargas, spiečia niekas nepadeda, nė jokie lopšelių laužymai, nė šeimų dalijimai
Se
Sergijus

Re: Spietimas

2009 Vas 23 , 13:57

Dėkoju vidmantuik-ui už patarimus.Visa tai man žinoma ir teoriškai ir praktiškai.Dabar,kad pakeist motinėles abiejuose bitynuose,man prireiktų apie 3000 litų,begales laiko ir jokių garantijų,jog man pasiseks...Dėl ko,bičiuliai,keičiate motinėles? Kad šeimos būtų stiprios ir nesirgtų,dėl didesnio medaus derliaus,dėl to,kad nespiestų...A man nereikia,daugiau medaus,nei aš gaunu! Aš ir to,nesugebu parduot.Mano bitės ganėtinai stiprios,kad gaučiau po 25-29kg iš šeimos.Tuomet kyla klausimas:kuriems galams man,visas tas vargas,jei aš ir taip turiu daugiau nei sugebu panaudot,arba parduot?? :think: Jei atsirastų rinka bityno produktams,turimų šeimų skaičių,sugebėčiau patrigubint per sezoną ir man,tai nesudarytų didesnių problemų...Nenoriu eiti prieš gamtą,nes jinai,skaudžiai baudžia pernelyg savimi pasitikiančius...Ar pakankamai aiškiai,išdėsčiau savo požiūrį? Kadangi mes visi dalyvaujam šiame forume,prašau bičiulius išreikšti savo nuomonę,mano išsakytoms mintims.Kažkodėl jaučiu,jog savo mintimis,užsiutinau stiprią,"vietinių" bičių šeimą... :dance:

Grįžti į