Ar įmanoma prisivilioti bites?

Bitininko kalendorius.
zebenkstiejka
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:4
Užsiregistravo:2010 Vas 08 , 22:11
Ar įmanoma prisivilioti bites?

2010 Vas 08 , 22:36

Sveiki, esu visiška naujokė, norėčiau sodyboje laikyti bites. Dar tik pradedu ieškoti literatūros apie bitininkavimą, nieko dar neišmanau :shame: Turiu klausimą:
gavau patarimą,kad nėra būtina pirkti avilį su bitėm, o galime pabandyti tiesiog pastatyti spietinę, ir jei bitės ją suras, tai būtinai ten apsigyvens. Gal galėtumėte kasnors patvirtinti arba paneigti tokį bičių "įsigyjimo" metodą.. nes man skamba nelabai įtikinamai :dontknow: Priepat sodybos avilių niekas atrodo nelaiko, gal nebent už kelių kilometrų, nors pievoje bičių būna daug. Jei aplamai realu kad bitės atskristų spietinėn ar avilin, tai įdomu, ar taip daryti yra etiška? Na.. jos juk vistiek kažkieno nuosavybė.. ar kaip čia su tom bitėm yra..
Ar pakankamai gera literatūra mokymuisi yra knyga J. Kriščiūnas "Bitininkystė" (1961m.)
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: ar įmanoma prisivilioti bites?

2010 Vas 09 , 09:08

Skaityk Kriščiūno bitininkystę. Susipirk inventorių. Įkelk spietinę į medį. Jei spiečius neatskris, liepą nusipirksi spiečių ir užsiauginsi šeimą.
Pas mane sodyboje bites laiko gal už 3-4 kilų, bet pas mane pastoviai atskrenda koks spiečiukas. Ir net ne į spietinę, į avilį. Taigi, visai įmanomas dalykas, kad ir pas tave atskris spiečius...
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
valdas
Pranešimai:11
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 12:03

Re: ar įmanoma prisivilioti bites?

2010 Vas 09 , 13:24

Gyvenimas kartais labai įdomiai sudėlioja. Kol neturėjau savo bičių (net ir nemaniau kad turėsiu - bijojau). Kiekvienais metais vasarą į sodą atskrisdavo spiečius, kartais ir keli. Bet štai vieną pavasarį netyčia padovanojo keletą avilių. Susitvarkiau persiskaičiau kalną literatūros, pasiruošiau kelis avilius įdėjęs rėmelių su koriais ir plokštelėm. Tik užrašo "maloniai prašom apsigyventi" neuždėjau. Ir liepos mėnesi teko nusipirkti šeimelę. Dabar jau 4-ti meteliai bus kaip aviliai su bitutėm, bet per tą laiką nebuvo atskridęs nei vienas spiečius.
zebenkstiejka
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:4
Užsiregistravo:2010 Vas 08 , 22:11

Re: ar įmanoma prisivilioti bites?

2010 Vas 09 , 13:38

Labai ačiū visiems už patarimus :beer:
skaitysiu Kriščiūną, pasižadu, ir daugiau gal neuždavinėsiu anttiek kvailų klausimų (nu šito bendrai nepažadu..) :shame:
Užrašą ant avilio, vadinasi, būtinai reik daryt. Bet gal galima lietuviškai (t.y. "Velkam")? Spiečiaus sodyboje gyvenime nesu mačius, vadinas tikrai yra šansų jo sulaukt :chi:
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Ar įmanoma prisivilioti bites?

2010 Vas 15 , 17:45

spiecius.jpg
Reik mokėt ir žinot ,kaip bitutes privyliot ;)
Vartotojo avataras
zbyx
Patyręs narys
Aviliai:435*145
Bičių šeimų skaičius:iki50
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 19:46

Re: Ar įmanoma prisivilioti bites?

2010 Vas 15 , 19:06

vinipux rašė:Reik mokėt ir žinot ,kaip bitutes privyliot ;)
Tai čia svetimas spiečiukas atskrido, ar iš savo bitino? :)
Vartotojo avataras
Robertas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir įvairių kolekcija...
Bičių šeimų skaičius:apie: 50
Bitininkavimo stažas:23
Bičių rasė:B+C+V
Pranešimai:588
Užsiregistravo:2008 Gru 11 , 01:14

Re: Ar įmanoma prisivilioti bites?

2010 Vas 17 , 18:58

Pas tave, pirma karta toje vietoje atlėkė?
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Ar įmanoma prisivilioti bites?

2010 Vas 17 , 23:00

praeitą vasarą du spiečiai toje vietoje.
algirdasm
Pranešimai:10
Užsiregistravo:2008 Lap 25 , 13:28

Re: Ar įmanoma prisivilioti bites?

2010 Vas 18 , 10:00

Gerb. Pone, bitutes prisivilioti lengviau negu vyrus. Sveikinu už norą prisivilioti. Nepergyvenkite, kad Jūs priglausite kieno tai bitutes. Jeigu jos atskrido nepersekiojamos savininko, tai jos jau Jūsų. Ateityje ir Jūs dovanosite kažkam.
Aš ,,sugundžiau" būdamas visiškai žalias, bet sėkmingai. Jums patarčiau gegužės pradžioje pastatyti nuolatinėje vietoje išvalytą, švarų ir išdezinfekuotą avilį (nesvarbu naujas ar naudotas), įdėti 4-5 rėmus su koriais. 2-3 stenkitės su senais koriais, nes juos bitės geriau mėgsta, be to, ir kvapas tikras, o kiti gali būti ir šviesūs, bet pasiūti.
Avilį galite pakvėpinti, pvz., melisa ar spirituotu pikiu ir laukite. Bitutės turėtų atskristi ir dar prinešti medaus ir Jums. Kad nėra arti bičių , tai labai gerai, nes jos įsikuria toliau nuo savo buvusios šeimos, taip išvengdamos kraujomaišos. O ką darysite bitutėms atskridus, ruoškitės iš anksto.
Tiesa, galite ir spietinę iškelti ir žiūrėti į kur atskris anksčiau. Nepatyriusiam geriau, kad tiesiai į avilį atskristų ir nekiltų spiečiaus suleidimo problemų. Didelio pasisekimo.
Vartotojo avataras
Robertas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir įvairių kolekcija...
Bičių šeimų skaičius:apie: 50
Bitininkavimo stažas:23
Bičių rasė:B+C+V
Pranešimai:588
Užsiregistravo:2008 Gru 11 , 01:14

Re: Ar įmanoma prisivilioti bites?

2010 Vas 18 , 18:31

Mano manymu ir tvartas ne paskutine vieta spieciu gaudyme uzima ;)
Cia tiesiog is patirties, kad bites megsta siek tiek "papuvusius" medzius :chi:
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Ar įmanoma prisivilioti bites?

2010 Vas 18 , 20:18

drąsiai guldau galvą kad i naują avilį bitės tikrai pačios neskris....
Vidmantas
Patyręs narys
Pranešimai:46
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 21:27

Re: Ar įmanoma prisivilioti bites?

2010 Vas 18 , 20:32

vinipux rašė:drąsiai guldau galvą kad i naują avilį bitės tikrai pačios neskris....
Neguldyk,nes galva prarasi,į nauja avily, tikrai atskris,jeigu vydu ištepsi pikio ir vaško mišiniu.
Vartotojo avataras
vjuk
Patyręs narys
Aviliai:Dadano + 5 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:25
Bitininkavimo stažas:30
Pranešimai:266
Užsiregistravo:2010 Sau 11 , 19:23

Re: Ar įmanoma prisivilioti bites?

2010 Vas 18 , 20:34

Robertas rašė:Mano manymu ir tvartas ne paskutine vieta spieciu gaudyme uzima ;)
Cia tiesiog is patirties, kad bites megsta siek tiek "papuvusius" medzius :chi:
Manau nuotraukoje sena klėtis (svirnas),o grandinė kabo dėl įžeminimo. Tvarto kvapas nepatiktų. Gyvenamųjų namų sienose, net mūrinese, spiečiai apsigyvena kasmet. Aišku- oro tarpuose. ''Laka'' dažniausiai būna ne prie pasiūtų korių. Per žiemą kažkodėl neišgyvena, gal dėl rapsinio medaus. Pavasarį užtaisius skylę, randa kitoje vietoje, o atskridęs vėl susispiečia ant sienos ir sueina per mažiausią plyšelį į vidų. Tokiam gabono nepakabinsi,nuo erkių nepagydysi.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Ar įmanoma prisivilioti bites?

2010 Vas 18 , 20:59

Taip-nuotraukoje tvarto kertė, tuščias tvartas gal keturi metai . Aviliuką Įžeminau :dance: tai du spiečiai atėjo :dance:
Vidmantui--galvą drąsiai guldau ,atremontuota avilį tepiau ir ir vašku ir melisa ir brendžiuku, bet bitės ėjo i labiausiai apleitus ir supuvusius avilius.(atsiprašau dalyvių- Vidmantai ,ar gavot mano atsakymą?,kažkas man su paštu nesiseka:( )
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Ar įmanoma prisivilioti bites?

2010 Vas 18 , 22:57

vinipux rašė:drąsiai guldau galvą kad i naują avilį bitės tikrai pačios neskris....
Guldykit... :) Šiemet vienas spiečius susimetė ant tuščio wilaros gamybos,gauto pagal europos sąj...bla bla bla.Vos tik spėjau įdėt korių bitės vorele vorele ir per laką susikraustė vidun užtat dabar jos ''gudrutėm" vadinamos.Avilio niekuom netepiau,nebent Olsevičius bus pasistenges :dontknow:
Vartotojo avataras
Nierka
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:349
Užsiregistravo:2009 Lap 17 , 21:49

Re: Ar įmanoma prisivilioti bites?

2010 Vas 18 , 23:05

Man ta ipat tiesiai į avilius suėjo spiečiai...tiesa aviliuose jau buvo gyvenusios bitės.
algirdasm
Pranešimai:10
Užsiregistravo:2008 Lap 25 , 13:28

Re: Ar įmanoma prisivilioti bites?

2010 Vas 19 , 09:23

Vinipux, guldyk dvi galvas, nes man 2008 m gegužę atskrido du spiečiai į visiškai naujus avilius. Iki tol ir aš abejojau ir avilius su "gundymais" buvau paruošęs pagautiems spiečiams. Ir ko šiais laikais neatsitinka...
Vartotojo avataras
jaunasjonas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:iki 100 :)
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:494
Užsiregistravo:2008 Geg 22 , 15:00

Re: Ar įmanoma prisivilioti bites?

2010 Vas 19 , 10:11

vjuk rašė:
Robertas rašė:Mano manymu ir tvartas ne paskutine vieta spieciu gaudyme uzima ;)
Cia tiesiog is patirties, kad bites megsta siek tiek "papuvusius" medzius :chi:
Manau nuotraukoje sena klėtis (svirnas),o grandinė kabo dėl įžeminimo. Tvarto kvapas nepatiktų. Gyvenamųjų namų sienose, net mūrinese, spiečiai apsigyvena kasmet. Aišku- oro tarpuose. ''Laka'' dažniausiai būna ne prie pasiūtų korių. Per žiemą kažkodėl neišgyvena, gal dėl rapsinio medaus. Pavasarį užtaisius skylę, randa kitoje vietoje, o atskridęs vėl susispiečia ant sienos ir sueina per mažiausią plyšelį į vidų. Tokiam gabono nepakabinsi,nuo erkių nepagydysi.
Neišgyventi gali ne tik dėl netinkamo medaus ir erkių- ir pelės gali prisidėti.
Vartotojo avataras
lang
Patyręs narys
Aviliai:Dadano,simtametes skrynios;
Bičių šeimų skaičius:apie 40 seimu
Bitininkavimo stažas:44
Pranešimai:549
Užsiregistravo:2009 Lap 08 , 17:33

Re: Ar įmanoma prisivilioti bites?

2010 Vas 22 , 21:49

La, siandien paskambino ginklo draugas, zmogus turejes biciu ir esant galimybei vel apgyvendins avilius, prasitariau kad kartais vakarais kazka gaminu, remontuoju del biciu, jis papasakojo kad jo tevas gaudydavo spiecius spietines vidu iskaldaves sviezia egles zieve plius koriai ir spiecius garantuotas, ar tai tiesa isbandysiu siemet, o gal kas toki metoda jau isbandes?
Vilkas(Lang)
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Ar įmanoma prisivilioti bites?

2010 Vas 22 , 22:33

ar jis nesuklydo? aš girdėjau kad žieve apkaldavo spietinės išorę :dontknow:

Grįžti į