Pavasaris bityne

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
adin
Patyręs narys
Pranešimai:59
Užsiregistravo:2008 Lap 11 , 20:35
Re: Pavasaris bityne

2009 Geg 17 , 22:27

Med rašė: I magazina bites sunkiai eina kai dedami "sausi" magazininiai remeliai. As rudeni issuktus remelius sandeliuoju meduotus.Todel davus tokius "slapius" remelius, bites lipa i magazinus greiciau.
Teko girdėti, kad meduvių rėmelius galima apipurkšti meduotu vandeniu. Kokia Jūsų nuomonė?
Vartotojo avataras
adin
Patyręs narys
Pranešimai:59
Užsiregistravo:2008 Lap 11 , 20:35

Re: Pavasaris bityne

2009 Geg 17 , 22:30

Med rašė:Galimas daiktas ir apsinuodijimas nuodingu augalu nektaru tokiu kaip Sosnovskio barstis.Kaip tik siuo metu zydi.Dazniausiai auga dregnose,saltiniuotose vietose,prie vandens telkiniu.
O tai nejaugi bitės nejaučia, kad šis nektaras nuodingas!?
Vartotojo avataras
adin
Patyręs narys
Pranešimai:59
Užsiregistravo:2008 Lap 11 , 20:35

Re: Pavasaris bityne

2009 Geg 17 , 22:39

vidmantask rašė:
dreams rašė:Jau daug metų naudoju plastiko plėvelę tiek ruošdamas bites žiemai , tiek vasarą.
Noriu papasakoti ir aš ką naudoju. Aš ant bičių lizdo viršaus dedu baltą plastmasinį maišą (tokį, kaip trąšos būna pilamos). Žinoma, trąšuoto nededu, o nusiperku naują parduotuvėje. Jis stipresnis ir neplyšta. Plėvelė turbūt greičiau suplyšta. O maišas tarnauja jau kelis metus ir nieko. Kai bites ruošiu žiemai, maišo galus užlankstau viršuje taip, kad nereikėtų nuleisti šonuose. Atrodo, kad drėgme išeina pro kraštus. Kad uždėti penėtuvę, iš pradžių maišo viduryje pradeginu plyšelį, pro jį bitės ir ateina į penėtuvę. Kai penėtuvės nebenaudoju, kad bitės pro plyšelį nelįstų į viršų, ant jo uždedu nedidelį stiklo gabaliuką. Man šis būdas labai patinka ir patogus. Seniau teko matyti, kad klodavo drobės gabalą. Bet ji palikdavo kieta nuo pikio arba plyšdavo. O maišas - man geriausias variantas.
dreams
Patyręs narys
Aviliai:Ivairus
Pranešimai:24
Užsiregistravo:2009 Bal 18 , 09:32

Re: Pavasaris bityne

2009 Geg 18 , 08:08

juozas rašė:Dreams jau dabar saukstai po pietu jos ten yprato ir visa da leks y ta duobe .reikia pries apsiskraidyma pavasary prie aviliu yrenkti girdykla.as yplastikine vonele pridedu medzio pjuvenu ir uzpilu pasudytu vandeniu.10 litru saukstas druskos.geria kaip medu gali pabandyt gal atviliosi nuo tos duobes :lol: sekmes

Juozai, dekui uz komentara, pabandysiu padeti gertuve, norisi kad gera vandeni gertu bites , nors turbut jos geria ka reikia, nera kvailos.
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26

Re: Pavasaris bityne

2009 Geg 18 , 08:21

Galima ir meduotu vandeniu nupurkst remelius, kad geriau liptu i virsu.As rudeni issuktu remeliu nesausinu dar ir todel, kad neprovokuot biciu vagiliavimo. Matyt bites neturi telepatiniu sugebejimu nektaro nuodingumui nustatyt todel ir prisinesa.Zmogus su n kartu didesnem smegenim ir tai buna TIKSLINGAI save nuodija.
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: Pavasaris bityne

2009 Geg 18 , 09:11

Cia kazkas rase,kad bites gali apsinuodyti Sosnovskio barsciu nektaru.Dovanokit gerbiami bitininkai,bet gal nerasykim tokiu nesamoniu,Sosnovskio barstis gali apdeginti zmogui oda,prie jo prisilietus tai nereiskia,kad bites apsinuodys ju nektaru.Nera tokiu augalu,skirianciu nektara,kurie apnuodytu bites,tai priestarauja gamtos desniams,evoliucijos metu issivyste biciu ir augalu "draugyste".Yra nektaro,kuriuo zmogus gali apsinuodyt,tas tiesa,bet tik ne bites,jos gali apsinuodyt nektaru augalu,kuriu seklos buvo beicuotos,bet cia jau kita tema.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Pavasaris bityne

2009 Geg 18 , 09:32

nagi fu ta jusu plastmase ir tie maisai.. Kodel jus isradinejate dviratuka? :D Nuo senu senoves zmones ant avilio dedavo linines drobes gabala, nebalintos - as darau ta pati.. Kai labai susipikiuoja - ji su mielu noru paima kaimyne skaudanciom kojom kompresus deti :) Bet kuolabaiu supikiuotas - tuo labiau bitem patinka :) Ir stovi ta drobe jau turbut 6 metai.. Nei plysta, nei vanduo kondensuojasi, nei dar kokios problemos darosi.. ir ekologiska :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
mindaugas
Patyręs narys
Pranešimai:114
Užsiregistravo:2008 Gru 08 , 18:27

Re: Pavasaris bityne

2009 Geg 18 , 11:23

Pritariu, aš taip pat naudoju stora linine paklode, susipjaustau reikiamo dydžio gabalais, puikiai tarnauja.
Vartotojo avataras
wilkius
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:33
Bitininkavimo stažas:7
Pranešimai:27
Užsiregistravo:2009 Geg 13 , 23:42

Re: Pavasaris bityne

2009 Geg 18 , 12:54

Bitininkauju jau 4 metai turiu 20 seimu ir visom seimom yra deti lininiai maisai ir jokiu problemu nera, o su ta plevele man kaskaip nzn nepriimtina :( B)
dreams
Patyręs narys
Aviliai:Ivairus
Pranešimai:24
Užsiregistravo:2009 Bal 18 , 09:32

Re: Pavasaris bityne

2009 Geg 18 , 22:15

wilkius rašė:Bitininkauju jau 4 metai turiu 20 seimu ir visom seimom yra deti lininiai maisai ir jokiu problemu nera, o su ta plevele man kaskaip nzn nepriimtina :( B)

Klausimas, lininius maisus dedate tiesiai ant koriu, ar pirma leteles o paskui maisai ?
dreams
Patyręs narys
Aviliai:Ivairus
Pranešimai:24
Užsiregistravo:2009 Bal 18 , 09:32

Re: Pavasaris bityne

2009 Geg 18 , 22:16

Atsiprasau, klaidos, turiu galvoje lenteles.
Vartotojo avataras
wilkius
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:33
Bitininkavimo stažas:7
Pranešimai:27
Užsiregistravo:2009 Geg 13 , 23:42

Re: Pavasaris bityne

2009 Geg 18 , 22:24

Na tai ant lenteliu dedamas maisas. :)
dreams
Patyręs narys
Aviliai:Ivairus
Pranešimai:24
Užsiregistravo:2009 Bal 18 , 09:32

Re: Pavasaris bityne

2009 Geg 18 , 22:27

Taciau kaip supratau kai kurie bitininkai deda plevele tiesiai ant koriu, vietoj lenteliu ? Ar as klystu ?
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Pavasaris bityne

2009 Geg 19 , 10:23

dreams rašė:Taciau kaip supratau kai kurie bitininkai deda plevele tiesiai ant koriu, vietoj lenteliu ? Ar as klystu ?
Teisingai. Jūs neklystate.
mindaugas
Patyręs narys
Pranešimai:114
Užsiregistravo:2008 Gru 08 , 18:27

Re: Pavasaris bityne

2009 Geg 19 , 11:04

aš nededu lentelių, linine paklodę dedu tiesiai ant korių, susitaupo labai daug laiko.
dreams
Patyręs narys
Aviliai:Ivairus
Pranešimai:24
Užsiregistravo:2009 Bal 18 , 09:32

Re: Pavasaris bityne

2009 Geg 19 , 17:38

mindaugas rašė:aš nededu lentelių, linine paklodę dedu tiesiai ant korių, susitaupo labai daug laiko.

Esu dar tik pradedantis bitininkas, bet man tai nepatinka lenteles. Nukeli, paskui taikyk kaip padeti. Uzdejau plevele ant vienos meduves, pabandysiu maisa uzdeti ant kitos. Paziuresiu kuris budas man bus geriausias.
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: Pavasaris bityne

2009 Geg 19 , 22:50

Atsiprasau, klaidos
Neužsigauk, dreams, bet nebūtina rašyti naują pranešimą, jeigu nori ištaisyti padarytą klaidelę, ar kažką pakeisti pranešime. Tam yra toks langelis "Edit", kurį paspaudęs, gali taisyti savo pranešimą kaip tik nori :)
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
dreams
Patyręs narys
Aviliai:Ivairus
Pranešimai:24
Užsiregistravo:2009 Bal 18 , 09:32

Re: Pavasaris bityne

2009 Geg 20 , 08:23

leo rašė:
Atsiprasau, klaidos
Neužsigauk, dreams, bet nebūtina rašyti naują pranešimą, jeigu nori ištaisyti padarytą klaidelę, ar kažką pakeisti pranešime. Tam yra toks langelis "Edit", kurį paspaudęs, gali taisyti savo pranešimą kaip tik nori :)

Leo dekui uz pastebejima. Gyveni ir mokaisi :F
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: Pavasaris bityne

2009 Geg 22 , 16:22

Patarkit, kada laikas sukti medų? Esu uždėjęs meduvę iš 10 rėmelių. Šiuo metu tik pora kraštinių nėra pilni, o viduriniai pilnutėliai, bet nei vienas nepradėtas akiuoti. Vienas bitininkas sakė, kad reikia laukti, kol bent per du pirštus bus užakiuoti rėmeliai, tada jau galima ir sukti. Kažkaip man atrodo, kad jos (bitutės) nei neketina jų akiuoti :think: Pagrindiniame lizde yra 14 rėmų. Apžiūrint lizdą prieš savaitę, buvo 10, iš kurių net 9 su perais. Praplėčiau lizdą, įdėdamas dar 4 rėmus tik su plokštelėmis. Darbštuolės įsigudrino per kelias dienas pilnai pasiūti korius ir jau neša į juos medų :beer: Štai ir nežinau, ką daryti, laukti kol visi rėmai bus pilni, ar sukti medų iš tų, kurie jau užpildyti? Bijau, kad belaukiant, tas medutis (man nežinant) gali "išskristi" :dontknow:
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Pavasaris bityne

2009 Geg 22 , 16:33

Na pas mus sako, kad sukti galima, kai puse korio uzakiuota.. Neskubek labai, nes kol neuzakiuota - medus neparuostas ilgam laikymui, issukus nestoves, surugs.. Medaus norisi, ar ne? :chi:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..

Grįžti į