Puslapis 19

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

Parašytas: 2010 Vas 02 , 10:32
perloja0
Laba diena. Noreciau pasiteirauti patyrusiu bitininku apie avilio tipa. As turiu, kiek suprantu, dvieju tipu avilius ir nepastebiu jokio skirtumo, biciu savijautoje. Neturiu patirimo. Daug forume skaiciau apie avilius, labai karstos diskusijos. Kiekvienas turi savo nuomone, o as ruosiuos pirkti avilius, ir kaip vaikas be galvos su penkiom auklem. Girdejau- kompensuojamas aviliu 5 isigijimas, praeita savaite paskaciusi jusu patarimus buvau bitininkystes parduotuveje pirtkti atakevimo sakutes, tuo paciu ir vaska pasikeiciau i dirbtinius korius. Parduotuveje sake kur galiu isigyti aviliu, bet velgi nesupratau kokios jie konstrukcijos.Sprendziant is karstu diskusiju, kiekvienas gindamas savo avilio tipa turbut turi kazkoki materialini interesa, nes kiek zinau is zemes ukio paramos programu, kompensuojamas daiktas pabrangsta vos ne dvigubai. Galiu psakyti toki pastebejima, sapiecius susimete tokioje gelezineje dezeje nuo kazkokiu elektros irengimu, uz kletes. Isgiveno du metus, ir pernai pavasari isispiete kelis kartus, ir liko mazai biciu kurios neisgyveno. Taip kad as kryzkeleje.Aciu

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

Parašytas: 2010 Vas 02 , 11:05
zilvasss
iš asmeninės patirties.Iš skirtingo tipo avilių produkcijos gaunu praktiškai vienodai, skirias tik darbo našumas.Jeigu bitynėlis savo poreikiams patenkinti 5-10 šeimų nuosavam sode rinkitės 20-24 rėmų dadanus pageidautina su papildoma šonine laka.Patirsit daugiau malonumo bendraudama su bitėms.16 r dadanams sakau ne.

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

Parašytas: 2010 Vas 02 , 12:42
rennyka
O kodėl ne 16 rėmų dadanams? Mano nuomone - tai idealiausias pasirinkimas pradedančiam bitininkui, kuriam bitininkystė nėra joks versliukas ar panašiai. 16 rėmų pilnai užtenka lizdui, o 2 magazinų pilnai užtenka medonešiui. Juk turint 5-10 aviliukų nesunku medų kas tris savaites sukti, jei tik jo yra.
perlojai geriausia būtų pereiti ant vieno tipo avilių, aš rekomenduočiau 435x300 dadanus pasilikti, o ne 300x435 varšavinius, t.y. ilgo, o ne aukštu rėmu.
Bitėms šiaip jau nei šilta, nei šalta, kokiame avilyje jos gyvena. Bitė kelis šimtus kartų senesnis padaras nei žmogus, mūsų sąlygomis bitė išmoko gyventi ir metro diametro drevėje ir 20 centimetrų diametro kamine. Jai iš esmės jokio skirtumo. Skirtumas bitininkui, t.y. jo patogumo klausimas.
Avilių neblogų galima rasti per skelbimus nete (naudoti). Nors, jei tvirtai pasiryžtama bitininkauti, gal vertėtų įsigyti naujus avilius.
Aš tiesa sakant ES paramos klausimuose visiškai nesigaudau. Gal seniūnijose yra etatai, kurie administruoja paraiškas paramai, čia reikėtų, kad apšviestų geriau išmanantys (tema lyg ir yra, ane?)

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

Parašytas: 2010 Vas 02 , 13:24
zilvasss
Apie varšavinius kalbos nebuvo.24 rėmų dadane su šonine laka tvarkant lizdą už diafragmos vietos daug tai iškeltus korius su bitėm patogu sudėt, už aklinos diafragmos sudaryt šeimelę motinėlei susiporuot, taip išvengt spietimo ir keisti motinėles ir meduvė netrukdo.Galima palikt rezervines šeimeles žiemot kartu su pagrindinėm šeimom.Pavasarį jos aukso vertės.Jeigu avilys stovi stacionariai didelis yra :ok: Pastebėjau kad juose žiemoja geriau, gal dėl avilio tūrio mikroklimatas geresnis.

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

Parašytas: 2010 Vas 02 , 13:42
zilvasss
lang rašė, kad "šimtametėse skryniose" ir 16r bitininkauja.Manau jis pritars, kad didelis avilys geriau.Paklauskim.

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

Parašytas: 2010 Vas 03 , 14:21
rennyka
kalianas rašė:Šią vasarą teko čiupinėtis su pora šeimų, kurios 22 rėmų "skrynioje" vos tilpo. Net už magazinų buvo pilna bičių. Retorinis klausimas: ką tokios šeimos būtų veikusios 16 rėmų kalchoze? :)
Bet tai kaip fainiai terminas išsirutuliojo.
16 rėmų Dadano avilys dabar įvardijamas vienu vieninteliu žodžiu - kolchozas.

Bet šioje vietoje turėčiau pasakyti, kad kolchozuose dažniausiai pasitaikydavo 14 rėmų su vienu magazinu klasika. Pati tokių aviliukų turiu - bėda da vargas :F

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

Parašytas: 2010 Vas 05 , 22:37
salatis69
Tai visgi, koks tinkamiausias avilys ūkininkams Lietuvoje? Prašom į temą, gerbiamieji...Daugiau tolerancijos.

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

Parašytas: 2010 Vas 06 , 10:47
plikas
salatis69 rašė:Tai visgi, koks tinkamiausias avilys ūkininkams Lietuvoje? Prašom į temą, gerbiamieji...Daugiau tolerancijos.
Absoliučiai "tinkamiausio" - nėra. Priklauso nuo bitininko patyrimo, jo tikslų, avilių skaičiaus, kažkiek ir nuo vietovės. Ir, aišku, sugebėjimo meistrauti ir finansavimo...Nepažinodamas žmogaus ir jo galimybių bei norų - nežinau kas vienareikšmiškai galėtų pasakyti:tau geriausias šitas. Pradžiai - gal vistik seną, gerą, išbandytą...

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

Parašytas: 2010 Vas 06 , 16:35
ceslovas
deluxo rašė:Tai visgi, koks tinkamiausias avilys ūkininkams Lietuvoje? Prašom į temą, gerbiamieji...Daugiau tolerancijos
Atrodo toks paprastas klausimas į kurį net ne bitininkas o tik pasiskaitęs ši forumą turėtu atsakymą net pažadintas iš miego naktį . Juk tiek čia forumo senbuviai .taip pat ir naujokai turi jau susiformavusią nuomonę apie rėmelio ilgį, plotį, kiekį , kad bet koks tik abejojantis atsiliepimas arba pasvarstymas garsiai apie to rėmelio naudojimą sukelią didžiausią pasipiktinimo bangą , kožko norėjęs paklausti ar pasidalinti savo pastebėjimais yra apšaukiamas neišmanėliu , vos ne liepiama jam dingti iš forumo . Pastebimai forumas pavirto vienos tiesos ir vienos nuomonės formavimo mašina .Pamąstymui bei paskaičiavimams : šiuo metu forumas turi 1740 registruotų lankytojų , gal būt ne visi jie tikrieji bitininkai laikantys bites , bet pagrindinė dauguma jų manau nors porą - trejetą avilių turį. Kiek iš jų dirba su sutrumpintu rėmeliu , turi praktinių įgudžių su jais ir gali paviešinti savo pastebėjimus ? Manau tam užtektų vienos arba dviejų rankų piršrų jiems suskaičiuoti. Sutinku su patrumpinto rėmelio įdiegimu dėl bičių žiemojimo pagerinimo, dėl greitesnes avilių apžiūros ir su kitais teiginiais . Bet kiek bitininkų ruošiasi pirkti jau gaminamą korpusėlį T-18 ar jau jį nusipirko ? Į ši klausimą bus lengviausią atsakyti po metų kitų .Manau skaičius nebus įspūdingas. Dėl ko ? Juk T- 18 nauda neabejojama . Va nuo šitos vietos forume mes kažkodėl nediskutuojame .
Dauguma bitininkų turintys keletą ar keliolika avilių dirbs pagal seną technologiją su turimais aviliais , o jeigu ir pabandys isigyti T-18 tai turės sunkumų su medaus sukimu , rėmelių ruošimu , jų pakeitimu vienų kitais. Turintys sodybas poilsiui jas papuošė dailių formų gulstiniais aviliais , čia jų hobi , poilsis , o mes norime iš jo padaryti bitininką profesionalą su stovinčiais prižiūrimoje vejoje kaminais . Ar jiems to reikia ? Manau ne . Manau naujaisiais korpusėliais turėtų būti suinteresuoti naujai bitynus kuriantys arba senus bitynus plečiantys bitininkai - profesionalai , nes jų tikslas gauti daug medaus ir jį parduoti įdedant į tai mažiausia darbo bei sąnaudų.Čia ir būtų jų pagrindinė diskusija apie naujo rėmelio pliusus ir minusus. Šiuo metu laikantiems keletą šeimų bičių savo reikmėms geriausias avilio tipas - Dadanas , nebent bitynas įkuriamas naujai ir visa įranga ir inventorius nusiperkama naujai pritaikyti T-180 . Jeidu bitynas įkurtas sodyboje , aviliai nevežiojami , tai kam tas kartoninis vėjo prapučiamas avilys kokius dabar daro Korys . Juk pas mus buna ir vėjai , ir audros, teks tą kartoninį avilį trosais prie žemės tvirtinti kad jis nenugriūtų su savo 6-8 korpusais ir vėjo pakeliamu stogu.Galbut šiame forume pabandykime aptarti ir tą bitininkavimo būdą , kai žmogus bitininkauja savo malonumui padėdami jam geriau suprasti bites , jų gyvenseną. Daugumai tokių bitininkų labiau apsimokėtų pirkti sau medų turguje negu laikyti bites , nes tas hobis - bičių laikymas - laikant keletą šeimų yra finansiškai nuostolingas. O mes tokius tikruosius bičių mylėtojus apšaukiame , išvadiname mažažemiais , atsilikusiais, neišmanėliais , ir lygiuojamės į bitininkus - prekybininkus kurie stengiasi ir iš Š.. vaška išspausti .
Prisidedu prie minties sugalvoti sodybinio tipo naujovišką avilį ar tai būtu gulstinis T-180 ar tai T-300 , svarbu kad jame garai žiemotų bitės , būtų gerai apšiltintas , būtu patogu jame dirbti ir būtų sodybos puošmena.

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

Parašytas: 2010 Vas 06 , 17:16
Vasarinis
ceslovas rašė:...Galbut šiame forume pabandykime aptarti ir tą bitininkavimo būdą , kai žmogus bitininkauja savo malonumui padėdami jam geriau suprasti bites , jų gyvenseną. Daugumai tokių bitininkų labiau apsimokėtų pirkti sau medų turguje negu laikyti bites , nes tas hobis - bičių laikymas - laikant keletą šeimų yra finansiškai nuostolingas...
Su kai kuriomis Jūsų mintimis galima sutikti, su kitomis ne, bet "bitininkavimo" būdas, kai bitininkui "labiau apsimoka pirkti sau medų turguje, negu laikyti bites" - tikrai originalus! Nėra ką ir pridurti... :chi:

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

Parašytas: 2010 Vas 06 , 18:42
ceslovas
vinipux rašė:o be to ir viena bičių šeima puikiausiai save išsilaiko.
Žiūrint kaip skaičiuoti . Jeigu šeima naudoja medų tik savo reikmėms bei dovanoms artimiesiems , o sodyba su bitėmis nutolusi nuo miesto apie 40 km tai paskaičiuokim. Vien tik specialiai važiuojant pas bites teks važiuoti ju maitinti rudenį apie 5 kartus , dar kartą žiemą , pavasariniam apsiskraidymui , spiečių gaudymui , rudeniniam apšiltinimui ir štai turime 10-15 kartų per metus 40km "tuda-suda" be papildomos programos kaip Tranas sako "brendžiuko gėrimo". Sukorėme virš 1000 km , kur dar cukrus . vaistai , inventorius ir kitą. Jeigu tai paversti pinigais tai mūsų minėta šeima kojas plaus medumi pirktu turguje.

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

Parašytas: 2010 Vas 06 , 19:39
plikas
Gerb. Vasarini, jau visai nusišnekėjai. Iš ceslovo komentaro paėmei atskirus žodžius, alia "citatas" ir sulipdei "atseit" ceslovo mintį:
Vasarinis rašė:
ceslovas rašė:...Galbut šiame forume pabandykime aptarti ir tą bitininkavimo būdą , kai žmogus bitininkauja savo malonumui padėdami jam geriau suprasti bites , jų gyvenseną. Daugumai tokių bitininkų labiau apsimokėtų pirkti sau medų turguje negu laikyti bites , nes tas hobis - bičių laikymas - laikant keletą šeimų yra finansiškai nuostolingas...
Su kai kuriomis Jūsų mintimis galima sutikti, su kitomis ne, bet "bitininkavimo" būdas, kai bitininkui "labiau apsimoka pirkti sau medų turguje, negu laikyti bites" - tikrai originalus! Nėra ką ir pridurti... :chi:
Apie Tamstos sukurptą "bitininkavimo būdą" ceslovas tikrai nerašė! :nope:
Nėra ką pridurti... :shame:

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

Parašytas: 2010 Vas 06 , 21:13
lang
La, p.celovas Jusu pasisakyme jauciama simpatija patrumpintam ir Jus este subjektyvus savo teiginiais, megejams auginantiems bites senose sodybose pagal dizaina labiausiai tiktu gulstiniai, na dar varsuviniai. Kaminai- prie ultra modern sodybos ir t.t.. Nors savo medaus jau turiu senai (kartais parduodu, dovanoju apie tona), bet per bloga skaiciavima palikome sau mazai ir teko pirkti is kaimyno, man pirkti NEGEDA, save laikau megeju. Taigi kai noresiu kojas plauti pasirinksiu su kuo. Del avilio kurimo- Sigitas Uselis jau sukure Dadano remo pagrindu normalu avili konkurencinga kaminams, kur lizdinis remas normalus Dadano o meduves 1/2 lizdinio
p. vinipux, profai daugumoje pripazista patrumpinta, o tam yra p.Trano ir p. Pupino skyrelis, o kur parasyta kad sis forumas yra skirtas profams kodel Jus nutarete kad megejai turi iseiti kai tai vadinamu profu gal 2% viso dalyvaujanciu, o kur man detis prie profu ar prie megeju (medus nera mano pragyvenimo saltinis). Kas Jus profas ar diletantas?
Sekmes
Vilkas(Lang)

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

Parašytas: 2010 Vas 06 , 22:24
ceslovas
lang rašė:Del avilio kurimo- Sigitas Uselis jau sukure Dadano remo pagrindu normalu avili konkurencinga kaminams, kur lizdinis remas normalus Dadano o meduves 1/2 lizdinio
Jeigu p.Austėja prisijungs prie mūsų mažažemių mėgėjiško bitinininkavimo paplepėjimo paslapčių, tai gal galėtų patarti apie tinkamiausią avilį Lietuvos ūkininkams , kurie norėtų ne tik pelningai bitutes išnaudoti , bet kad ir turėtų malonumą jas prižiūrėdami , su jomis bendraudami ir kas be ko pasinaudotų jų teikiamomis gėrybėmis. Didžioji dauguma bitininkaujančių keliolikos ar keliasdešimt šeimų bitynuose dar naudoja kolūkinę klasiką , kurią jau laikas keisti į naujo tipo avilius. Jeigu aviliai statomi stacionariai , tai ir jų konstrukcija ir estetinis jų vaizdas turėtų skirtis nuo profesionalaus bityno , nes čia galioja kitokie supratimo dėsniai apie bites ir jų teikiamą naudą. Sodybiniam stacionariam aviliui lygiagrečiai su skaičiais , kiek tas avilys davė medaus , turėtu būti svarbi ir jo estetinė pusė, kad gaspadorius galėtų ir pats juo pasidžiaugti ir prieš kaimyną pasirodyti. Bitėms svarbus ir žiemos periodas , ką parodė šimetinė žiema. Mano pačio pastebėjimu šiltesnio tipo aviliuose bitės šią žiemą geriau pernešė , mažiau sunaudojo maisto.
Daug kalbama apie sutrumpintą rėmą . Manau , kad žiemos periodui bičių gyvenime tai atsilieptų tik teigiamai , bet kaip tai apjungti į bendrą visumą ?

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

Parašytas: 2010 Vas 07 , 19:26
Satka
Mieli bičiuliai, ar tikslinga tokiame puikiame forume propaguoti vieno ar kelių vežimų taktiką, juolabiau
įnešti militaristines mintis apie karus ir kariavimą. Ir ar priklauso nuo avilio tipo jausmų bitutėms deklaravimo esmė. Juk visi aviliai atsidaro ir galima kiek nori bendrauti su tais nuostabiais gamtos kūriniais.

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

Parašytas: 2010 Vas 07 , 20:13
lsaulius
lang rašė:Del avilio kurimo- Sigitas Uselis jau sukure Dadano remo pagrindu normalu avili konkurencinga kaminams, kur lizdinis remas normalus Dadano o meduves 1/2 lizdinio
Prašymas pas Austėja-2 pakomentuoti savo kūrinio ypatybes, jei tai ne komercinė paslaptis.

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

Parašytas: 2010 Vas 18 , 16:39
Vladas45
laba diena,
ne visi yra verslininkai, kai kas tik myli bites.
jeigu bitininkavimas - ne verslas tinka dadano arba klasika.
su klasika sodyba atrodo gražiau.

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

Parašytas: 2010 Vas 18 , 16:56
zilvasss
su šiaudiniais aviliais dar gražiau atrodo.gal turit kas su bitėmis tokį?

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

Parašytas: 2010 Vas 18 , 20:24
vinipux
ŽIlvas, sakykit kuo Jūs dengiat savo gražuolį? ta prasme iš ko padarytas stogas ir kaip ji remontuosit kai reikės?

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

Parašytas: 2010 Vas 18 , 21:02
zilvasss
Nendrės.Remontuot reiks pavasarį.gerai kad priminėt, važiuoju nendrių prisipjaut kol ledas nenutirpo...