Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

Bitininko kalendorius.
vytautasst
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:18
Užsiregistravo:2010 Bal 09 , 21:03
Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Bir 11 , 12:09

mano klausimas buvo kompleksinis ir apie avilį ir apie priežiūrą, nes, kaip suprantu, tai yra susiję:
Padarysiu hipotezę:

Tinkamas ūkininkui avilys, kur prieiti reikia du - tris kartus per metus: pavasarį išplėsti ir rudenį medų išsiimti bei pagydydti ir pamaitinti. Poreikis medui nedidelis, užtenka 1-2 kibirų per metus iš avilio. Ūkininko bitės gyvena beveik natūraliai, nekliudomos, jaučiamai sveikesnės, gerai žiemoja savo pasiruoštam lizde su natūraliu medumi.

Rapsų aplink nėra, medunešis iš natūralių pievų ir miško su lapuočiais.

Hipotezė aviliui:
Levickio tipo avilys 25 rėmų, rėmas - Dadano lizdinis paverstas 90o kampu. Meduvė Dadano, reikalinga jei geras medunešis. Avilys gerai apšiltintas, stacionarus.

Hipotezė priežiūrai: priežiūra neįmantri, nesinervinam jei koks spiečius išskris, tik kad ne masiškai. Dauginimas tik spiečiais.
Pavasarį: lizdo revizija, valymas, lizdo perstūmimas kojūgalin neardant, įdedant 2-3 nepasiūtus rėmus priekyje, kad jaunos bitės statybai turėtų užsiėmimo ir lizdui atnaujinti.
Prasidedant medunešiui plečiam gūžtą iki 20-25 rėmų ir pamirštam iki rudens, arba plečiam per kelis kartus - nelygu kiek gausios šeimos.
Jei geras medunešis, dar gal galima meduves uždėti, bet, ko gero, nebūtinai
Rudenį, kai nelieka perų, išimam medų, mažinam gūžtą, gydom, maitinam, jei reikia. Ir iki pavasario
Na, jei publiką tokie klausimai naujokų skiltyje nervina, prašau atleisti, neuždavinėsiu :)
Vartotojo avataras
lang
Patyręs narys
Aviliai:Dadano,simtametes skrynios;
Bičių šeimų skaičius:apie 40 seimu
Bitininkavimo stažas:44
Pranešimai:549
Užsiregistravo:2009 Lap 08 , 17:33

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Bir 11 , 12:19

vytautasst rašė:Gerbiamieji,
nenorėjau nieko užgauti :) Aš juk klausiu ir keliu hipotezes, naujokų skiltyje, kur visi jiems padeda. Kur dar turėčiau tai daryti? Ačiū visiems, kurie perskaitė atidžiai ir suprato ko klausiu :beer:
Manau niekas ir neuzsigavo, tik niekas negali Jums patari nezinodami Jusu galimybiu, tikslu ir poreikiu. Pries tai rasiau savo nuomone apie avilius, JUms lieka sulaukti dar keleto pasisakymu ir priimti sprendima paciam.
Kodel ne Harley, kam vazineti su IŽ jei kiti jau isbande ir mato kad su Harley gali labiau pasipuikuoti nei su kokia Jawa, o vaziuoti visi vaziuoja nuo tasko A iki tasko B nuveza, taip ir su aviliais bites gyvens nors ir dreveje bet medu bus sunku paimti
Sekmes
Vilkas
Vartotojo avataras
austeja
Patyręs narys
Aviliai:dadano nuo 2008
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:312
Užsiregistravo:2009 Vas 11 , 23:05

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Bir 11 , 12:48

Na, jei nebūčiau paveldėjus dadaninių aviliukų, o pati susigalvojus pradėt bitininkaut, tai irgi klausčiau profų koks avilys tinkamiausias :lol:
Juk pakankamai logiškas klausimas naujoko profesionalui. Kam išradinėt tai kas išrasta, vien tam kad pasimokyt? Atsiprašau gerbiamieji, tada visi trypčiotume beveik vietoj.
Vartotojo avataras
austeja
Patyręs narys
Aviliai:dadano nuo 2008
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:312
Užsiregistravo:2009 Vas 11 , 23:05

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Bir 11 , 16:19

O šiaip dėl bitninkavimo, tai štai ką galiu pasakyt iš savo dar nedidelės patirties.
Pradedantieji, jei manot, kad galima čia kažkaip lengvai praslysti , na kaip čia geriau išsireiškus, lengva ranka pabitininkauti :) Neturėkit iliuzijų. Geriau nė nepradėt, nieko nebus. Darbo bus visada , kartais ir labai nelengvo :)
Ir nebūtinai konkrečiai prie lizdo.

O dėl avilių tipo, man atrodo, prie daugiaaukščių dar reik ir stiprios nugaros :) Nebent turėt gudrių keltuvėlių :)
Vartotojo avataras
Ingrida91
Aviliai:varšavinis
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:15
Užsiregistravo:2010 Bir 06 , 23:46

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Bir 11 , 18:24

Aciu Vinipux uz palaikyma ;) O del to, kad lengva ranka pabitininkauti tai nemanau, kad kas turi tokiu iliuziju... Nes net tiesiog geles auginti reikia daug prieziuros,o cia juk su gyvomis butybemis turim reikala. :)
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Bir 11 , 20:14

austeja rašė:O šiaip dėl bitninkavimo, tai štai ką galiu pasakyt iš savo dar nedidelės patirties.
Pradedantieji, jei manot, kad galima čia kažkaip lengvai praslysti , na kaip čia geriau išsireiškus, lengva ranka pabitininkauti :) Neturėkit iliuzijų. Geriau nė nepradėt, nieko nebus. Darbo bus visada , kartais ir labai nelengvo :)
Ir nebūtinai konkrečiai prie lizdo.

O dėl avilių tipo, man atrodo, prie daugiaaukščių dar reik ir stiprios nugaros :) Nebent turėt gudrių keltuvėlių :)
Ausėja, mūsų mintys sutampa. Apie tai rašiau temoje "Praktika". Nereikia pasiduoti madai, bet jei ir pradėjai šventėm nešioti "špilkas" (tipo aukštakulnius) , tai tęskit tai ir kiekvieną dieną..... ir prie avilio.....
vytautasst
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:18
Užsiregistravo:2010 Bal 09 , 21:03

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Bir 12 , 09:57

hmm, tikėjausi konkretumo, pateiktų hipotezių vertinimo iš patirties, juk klausimai kaip ir konkretūs. Šiek tiek to gavau, o auklėjimui kaip ir amžius nebe tas ... Ačiū visiems už pastangas suprasti klausimą bei su su puikiomis intencijomis sugaištą laiką prie ekrano. Aš asmeniškai klausimą nuo lentos nuimu, nebent kitiems bus aktualu.
Beje, tiems kas nesuprato, kodėl keliamas klausimas apie avilį: avilys yra kompromisas tarp to kas gerai bitėms ir kas bitininkui. Stengiuosi rasti balansą tarp to, kad gauti kažkiek medaus ir per daug nekamuoti bičių. Kaip suprantu, Tranas čia daug nuveikė profesionalioje erdvėje. Man tai ne visai tinka, nes mano tikslai žymiai mažesni ir negaliu kilnoti aukštų.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Bir 12 , 10:31

Bitėms yra gerai seno medžio drevė.. kokie 5-7 metrai nuo žemės. Bitininkui gerai - virtuvine spintelė, kur medus į stiklainiukus sudėtas :) Ieškom kompromiso toliau :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Bir 12 , 10:42

vytautasst rašė:hmm, tikėjausi konkretumo, pateiktų hipotezių vertinimo iš patirties, juk klausimai kaip ir konkretūs. Šiek tiek to gavau, o auklėjimui kaip ir amžius nebe tas ... Ačiū visiems už pastangas suprasti klausimą bei su su puikiomis intencijomis sugaištą laiką prie ekrano. Aš asmeniškai klausimą nuo lentos nuimu, nebent kitiems bus aktualu.
Beje, tiems kas nesuprato, kodėl keliamas klausimas apie avilį: avilys yra kompromisas tarp to kas gerai bitėms ir kas bitininkui. Stengiuosi rasti balansą tarp to, kad gauti kažkiek medaus ir per daug nekamuoti bičių. Kaip suprantu, Tranas čia daug nuveikė profesionalioje erdvėje. Man tai ne visai tinka, nes mano tikslai žymiai mažesni ir negaliu kilnoti aukštų.
Vytautai, aš Tavo klausimą, apie "liaudies avilį", kuriame gali bitininkauti kas tik panorėjęs "pasiimu" pas save ir turėdamas laiko temoje "pasirinkimas ir konkurencingumas" pabandysiu "apšviesti" ir šį variantą. Tavo idėja nėra nauja. Toje srityje ,gal prieš šimtą metų ,daug yra nuveikęs bitininkas prancūzas Farė. Tokie norai yra aplankę ir daugiau bitininkų. Kas nenorėtu nieko neveikti ir medaus turėti.
Noriu Tave pradžiuginti, kad tokių galimybių (pasyvus bitininkavimas) iš principo yra. Yra ir šiandiena bitininkų, kurie bitininkauja panašiai, bet atsiradusi VAROZĖ gerokai "sumaišė kortas" ir visai nieko neveikti, o tik pavasari uždėti aukštus, o rudenį , nuo bičių žiemos maisto, pasiimti atliekamą medų, nebeišeina, reikalingi ir gydymo darbai.
Kad nebūtų nuobodu laukti mano aprašymo įdedu keletas "gyvų" tokio bitininkavimo vaizdų. Laisvalaikiu pastudijuok.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
vytautasst
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:18
Užsiregistravo:2010 Bal 09 , 21:03

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Bir 12 , 21:56

aha, puikus pavadinimas - pasyvus bitininkavimas, būtent. Kad idėja nenauja - be abejo, man čia labiausiai Lazutino knyga (buvo ir šiame forume nuotrauka) padarė įspūdį. Tik jo avilio gabaritai glumina, išlaidos visiškam nestandartui didesnės, ir vietinių bičių pas mus , deja, nėra. Tai bandau su jūsų visų pagalba sugalvoti kaip idėją pas mus pritaikyti. Na, gal aš gal ne taip radikaliai, kaip kad pirmoje nuotraukoje, bet idėja į tą pusę :)

Su gydymu, suprantu, kad neišsiversi be jo, bet gal bus kiek atsparesnės?

O drevė dabartinėm bitėm gal ir nėra geriausias variantas: Dzūkijoje drevėse atskridę spiečiai neperžiemojo, ko gero todėl , kad nevietinės? (Musteikoje muziejus darė dreves)
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Bir 12 , 23:58

Žinomos man ir Lazutino idėjos. Tavo tema labai plati, tai Vitvickio , Prokopovičiaus laikais prasidėję pamąstymai. Tokie, kaip Prokopovičius , nemažai prisidėjęs prie rėmo atsiradimo ir populiarinimo, ir pastūmėjo natūralią bitininkystę į pražūtį, o selekcininkai su varoze ją pribaigs visiškai.
Čia ištisa naujai atrasta sena bitininkavimo filosofija ir nenorėk, kad šiais komercinės bitininkystės klestėjimo laikais, kas nors Tau plačiai ir išsamiai į tavo filosofinius pamąstymus konkrečiai atsakinėtų.

Dabar tokie pamąstymai susilauks greičiau pajuokos ir nuvertinimo, bet ne įvertinimo. Kitaip sakant , savo tokiais klausymais užlipai ant dabartinės bitininkystės "nuospaudos". Matai, kaip man sunkiai sekasi, nes irgi noriu busimiems turtuoliams atverti akis, kad tas kelias veda į pražūti. Iš T-18 tik pasišaipo, o kurie pabando ir pamato, kad viskas gerai, bijo viešai apie tai kalbėti, kad neužrūstinti "profų". Manau, kad prasidėjusi pasaulinė ekonominė krizė suvalgys visą tą mėšlą kartu su jos krikštatėviais, tada ir gamta ir žmonės vėl lengviau atsikvėps. Aukų bus daug ir ne vien bitės, bet toks viską apimantis apsivalymas yra būtinas.
vytautasst
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:18
Užsiregistravo:2010 Bal 09 , 21:03

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Bir 13 , 21:23

na taip, nuospauda ar ne nuospauda, bet visam pasauly judėjimas už tausojantį aplinką gyvenimo būdą plečiasi. Permaculture judėjimas populiarėja, Fukuokos knygos graibstomos ir t.t. Neribotas vartojimo didėjimas, maisto gamybos ir kt. įskaitant medų komercializacija labai smarkiai pažeidė gamtos balansą. To pasekoje gamta priešinasi ligomis, piktožolėmis , mes atsakome vis sudėtingesniais chemikalais (beje, labai pelningais), technologijomis ... Kitaip tariant mes su gamta kovojame, tik nelygi ta kova, ir mūsų nenaudai.
Gamta turi milijonus metų ir daug kantrybės, o mes per savo juokingai trumpą amžių siekiame kuo daugiau apdergti (čia apibendrinimas, netaikau niekam asmeniškai :) ). Apdergsim, gamta pasitrauks ir palauks kol apsivalys kenkėjai, po to ramiai atstatys įvairovę ir tvarką. Tik ar mes tikrai norime pajusti apsivalymo procesą? :boom:
Su tokia filosofine gaida ir bandau žiūrėti į savo gyvenimą kaime, gamtinę žemdirbystę ir bitininkystę :) . Kiek patyriau, ne kovoti reikia, o darnos ieškoti. Gamtoje visur simbiozė padeda rūšims išlikti ir klestėti . Tada abi pusės laimi.
Bitininkystėje, ko gero galima panašiai susirėdyti: aš padedu bitėms išgyventi, bet mainais gaunu jų produktų dalį. Tik požiūris turėtų būti kaip į partnerius. Aišku , kad balansas įsivaizduojamas mūsų supratimo šviesoje.Tai dabar ir bandau tą supratimą gerinti. O tuo tarpu Dadanuose kamuoju ir galvoju, kaip jas mažiau trikdyti ir labiau draugauti :beer:

Ačiū Tranui už puikias įžvalgas ir nekantriai laukiu pasisakymo šia tema
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Bir 13 , 22:25

idomus požiūris--tik viena aišku, kuo mažiau padedi išgyventi-tuo mažiau ir atsilygina. Deja-vienas altruistas globalizacijos ir visos velniavos nepakeisi. O gamta jau pralaimi mums-nieko gamtiško ir natūralaus nebeliko..."vien tik auksas valdo mus"
girinis
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:3 -
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:376
Užsiregistravo:2010 Geg 11 , 13:07

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Bir 13 , 22:38

Deja, klystate bičiuli. Motina gamta yra atlaidi savo vaikams, ir duoda laiko pasitaisyti. Deja, mes nežinom kada baigsis jos kantrybė, gal už dešimtmečio, gal anksčiau. Geriau nelaukti to momento nes jos nugalėti neimanoma. Perfrazavus skambėtų taip: - Dievas gailestingas - bet moka skaudžiai bausti.

To vytautasst:
Keletas gulsčio avilio konstrukciniu sprendimų:
Avilio korpusas iš panelių - perimetruose mediniai tašeliai, viduryje polistirolo plokštės, paketas iš abiejų pusių fanera. Korpusas surenkamas su įlaidomis kad šonuose nebūtų plyšių. Panelių storis 58mm.
Dugnas su min 15 cm tarpu, viršuje tinklelis, apačioje ištraukiama plokštė. Kadangi avilys ilgas, ir greičiausiai bus numatytos dvi lakos, tinklelį daryti iš dviejų dalių, per avilio vidurį, skersai darant dugne pertvarėlę. Tiek tinklelis, tiek ištraukiama plokštė, turi išsitraukti į priešingą lakai pusę. Kadangi Lietuvoje yra drėgnas klimatas, o avilio sienos nelaidžios vandens garams, įvairių grybelinių ir infekcinių ligų profilaktikai, stogo šone padaryti keletą išilginių įpjovų 3mm pločio ir 200mm ilgio. Apšiltinimui naudoti tik drėgmę sugeriančias medžiagas - medvilnė, vilna. (pas mane kiekviename avilyje po tris sluoksnius medvilninės "kaldros" - mikroklimatas lengvai išlaikomas tiek vasarą tiek žiemą).
vytautasst
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:18
Užsiregistravo:2010 Bal 09 , 21:03

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Bir 14 , 10:33

Ačiū, už patarimus aviliui.

O gamta niekada nepralaimi, ji tik pasitraukia laikinai. Pažiūrėkite į platesnį laikotarpį nei krikščionybės istorija :) Arba į gamtinių kataklizmų vietas. Mes geologiniu požiūriu esame tik akimirka.
O pasaulis susideda iš tų kurie jame randasi, tame tarpe ir mūsų. Keiti save - keiti pasaulį. Taigi čia jokio altruizmo - tiesiog racionalus požiūris :)

Kaip ir apie bites: jei sudarysi joms tikrai geras sąlygas gyventi - šeimos bus stiprios, sveikos (ar sveikesnės) , medaus prisineš kiek joms reikia ir bus pertekliaus bičiuliui. Esmė yra bedradarbiauti o ne kovoti su jomis . Tada ir rezultatas su mažesnėmis pastangomis geresnis

Kiek dabar suprantu, galimi nepalankūs faktoriai:
1. dažnas trikdymas išimant ką nors, įdedant, pasižiūrint
2. meduvės naudojimas (bitės viršuje pradeda kaupti atsargas žiemai, ir staiga jos dingsta)
3. gūžtos suardymas, ypač prieš žiemą (pažeidžiam maisto sudėliojimą, išreguliuojam vėdinimą, praėjimus )
4. maistas ( medus joms turėtų būti pilnavertis maistas, bet čia ko gero ne 100% taisyklė dėl rasių sumaišymo ir vietinių augalų atitikimo rasei)
5. avilys ( erdvė, kurioje žiemoja ir dirba)
6. ligos, kenkėjai (dažnai tai ko gero yra pasekmė ankstesnių faktorių?)
8. rasių importas iš kitokių gamtinių sąlygų.

Gal sąrašas ir nepilnas ar ne tikslus - bet būtent tai šiuo metu ir stengiuosi suprasti. Taigi, laukiam Trano kompetetingo žodžio :D
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Bir 14 , 15:34

Vytautai, nesupykite, bet Jūs, kaip vienerių metų stažo bitininkas, per daug globalias problemas iš karto imate svarstyti (spręsti). Aš antrą vasarą bitininkaudama kas antrą dieną lėkdavau į kriščiūno knygą pasitikrinti, ko reikia, kad siūtų korius, kelintą dieną išsirita bitė, o kelintą motinėlė, kur dėti naują rėmą, kada išimti seną ir tt.
O čia - bičių rasės ir žiemos maistas, intervencijos į bičių lizdą ir bičių žiemojimas, avilio dydžio ir formos optimizavimas. Pardon, bet Jums, kaip patirties neturinčiam, šitie klausimai ir atsakymai į juos turėtų būti entaeiliai. Kol kas. Na, nebent Jums teorinė reikalo pusė įdomesnė, nei praktinė. :o

PS: tinkamiausias vienerių metų stažo bitininkui avilys yra dadanas 16R +2M. Ir čia faktas kaip blynas, jokių išvedžiojimų čia ir būti negali. Niekas geriau nesugalvojo, kaip pradinukams įsikirsti i bitininkavimo meną. :ok:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
vytautasst
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:18
Užsiregistravo:2010 Bal 09 , 21:03

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Bir 14 , 16:00

aš gi bandau patirtį perimti, kaip kitaip bus progresas ;) Literatūrą taip pat skaitau B) ir supratau, kad darau teisingai, nes yra ir tokia patirtis :beer:
Į Jūsų minėtus klausimus taip pat labai gilinuosi nuo tada, kai gelbėdavau bityne seneliui ir tėvui ;)
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai:Mediniai
Bičių šeimų skaičius:1-10
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:914
Užsiregistravo:2009 Lap 22 , 11:59

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Bir 14 , 17:08

O ką profai sako į bitininkavima "kaladėse" ?
Rusai rašo, kad negydo nuo nieko .

Beja labai įdomi citata:

жаль, что в сети нету руского перевода книги биолога Raoul Robinson "Return to Resistance" ("Возвращение к сопротивляемости") ( http://www.sharebooks.ca/system/files/R ... stance.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; ). Там учёные делают чёткий вывод, что подлинную сопротивляемость к вредителям растения и животные получают только в случае полного невмешательства человека и сообщаются результаты о свойствах 8-го поколения выживших.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Bir 15 , 11:35

zalias7 rašė:Jei mane įrašėte i klonus tai labai klystate, aš paprastas naujokas ir kaip visi naujokai kišu nosį visur :shame: .Nors man jau skaitant J.Straigio knyga "Mėgėjiška bitininkystę" pasirodė keistas teiginys: bitės be žmogaus pagalbos neišgyvens ...

Jei neklystu toi pačioie knygoje parašyta, kad bitės ant žemės gyvena jau 50 (jei klystu atleiskit, bet milijonai buvo) milijonų metų, o čia dabar šast ir neišgyvens. Man kaip programuotojui visa tai skamba labai nelogiška :)
Gerbiamas J.Straigis, taip sakydamas, tikriausiai turėjo galvoje, kad bitės dabar žmogaus yra ant tiek atselekcionuotos, kad yra tapusios pusiau naminėmis ir dar varozės sąlygomis tikrai gali neišgyventi. Bet aš irgi esu įsitikinęs, kad išgyvens. Jei ne žmogus ir varozės seniai nebebūtų, natūraliai butų žuvusi kartu su 70-90procentų bitėmis, bet bičių kolonijos greit būtų atsistačiusios iš išlikusių neužsikrėtusių salelių. Per tą 50 milijonų metų tikriausiai ne kartą taip yra buvę, tame tarpe ir ledynmetis ir pasaulinis tvanas, o bitutės kaip gyveno taip ir gyveną ir atsistato mano aprašytu būdu.
Pas miesto žmogų auginantis šunelis ar katytė, taip pat paleisti į laisve neišgyvena, nes yra praradę daug įgūdžių maistui susirasti, apsiginti nuo kenkėjų, plėšrūnų ir t.t.
Ką čia ir kalbėti, manau visiems aišku, "kur šuo pakastas"
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2010 Bir 15 , 12:07

vinipux rašė:na čia gal ir Tranas bus paguldytas ant menčių... :dance: šiaip laukia idomi diskusija,jeigu čia ne klonas..pagyvensim pamatysim.. manau bus linksma ;)

Kad čia nėra apie ką diskutuoti. Kalba eina apie vertybes. Bitininkaujantis rapsuose laikosi vienų, "kaminuose" kitų, "grabuose" -dar kitų, o kelmuose -dar kitų. Šiais laikais interesai ir pelnas valdo vi
ską. Turbūt ir kubiliui aišku, kad kelminė bitininkystė biudžeto negelbės, bet savų teigiamybių turi.
Kepurę renkasi kiekvienas pagal savo galvą ir dėl to nematau reikalo gultis ant menčių. Mano kepurė -T-18, kuri ir gamtos nepažeidžia ir bitės jaučiasi kaip prieš tūkstantį metų gyvendamos drevėje. Suderinta ir pažanga ir pelnas ir abipusiai (bitininko ir bičių) interesai.
Nerandu geresnio pavizdžio, kaip reiktu su gamta bendrauti, kaip tai daro bitė ir stengiuosi iš JŲ mokytis, bet ne jas mokyti.
Savos „kepurės“ niekam prievarta taip pat nemaunu ant galvos. Žinau, kad patogiausia yra sava, ir galva, ir kepurė.
Kraštutinumai - perspektyvos neturi.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.

Grįžti į