Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

Bitininko kalendorius.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19
Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2011 Kov 31 , 08:20

Kartu su kosmetika? O ką daryti bitininkams, jie gi nesidažo (dauguma) :)
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2011 Kov 31 , 11:44

vinipux rašė:Kartu su kosmetika? O ką daryti bitininkams, jie gi nesidažo (dauguma) :)
Ne, ten dazu nera.Ten visokiu mielu smulkmeneliu pilna, skirtu motineli auginimui. Taip, ir numeriuku zenklinimui spalvotu ,ir rasikliu, ir kaltas, ir narveliu, ir vielos , ir knopkiu, ir vinuku ir visko visko, ko galetu prireikti, kai ka pataisyti reikia, ar ka uzrasyti ir t.t. Mano striukes kiseneje greiciau rasit viniu, nei lupdaziu :lol:(kada musu plepalus i vieta kas iskels?)
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2011 Kov 31 , 15:48

raamzis rašė:Noriu paklausti,kazin koki vaidmeni atlieka tas remeliu galu pasmailinimas,Jovitos atsiustame brezinyje?
issiaiskinote, kad ten ne mano breziniai. Bet paaiskinsiu: ten taip tik atrodo, kad pasmailinti. Virsuje -petukai, kaip Hoffman tipo, kad atstuma tarp remu palaikyti. Virsus ir apacia normalus dydziai Dadant-modefikuotas remas. Tik atrodo, kad smailesnis del tokio petuku ir normalaus remu kontrasto. Bet kai kas Lietuvoje gamina apatine sijele tikrai siauresne- del geresnio bitems praeinamumo.Bet tada remas nebuna toks stiprus
Vartotojo avataras
raamzis
Patyręs narys
Pranešimai:586
Užsiregistravo:2009 Sau 15 , 12:22

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2011 Kov 31 , 20:01

Na gerai,Jovita atleiskit kad kitu nuopelnus jum priskyriau :rose: .Taciau klausimas liko neatsakytas,tame brezinuke remelio virsutines sijeles pats galas yra 11mm storio,o toliau jau yra matmuo 12,5mm,va tas man butu idomu suzinoti.
Skype-toks lietuvis
bratiaga
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3
Užsiregistravo:2011 Geg 14 , 12:50

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2011 Geg 15 , 14:41

sveiki, matau visu forumu liga yra offtopic postai, o dar sako paskaityk sia ar ta tema pries uzduodamas klausimus, sugaisti pora valandu o tampa aisku tik tiek, kad zeme uz mus stipresne ir kad cia kazkokiu klonu yra :lol: tai zodziu daugiau nebeskaitau o rasau geriau :) draugas turi kelis avilius, pagal aprasyma sprendziu kad dadano tipo, taigi noretusi dar keleta tu aviliu pagaminti, bet pagal bitininkas.lt pateiktus brezinius sunku susigaudyti(kiek patebejau cia ne man vienam). taigi mano prasymas butu toks, jeigu kas turit siuo metu tuscia dadnini 16remu dvieju magazinu avili, ar negaletumete ji nufotografuoti, is vidaus nes pas drauga pilni biciu tai nesinori ju trukdyti, fotografuot kas viena auksta kad susidaryt vaizda kaip cia jis turi gamintis is vidaus.
o dabar laukiu komentaru ;)
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2011 Geg 15 , 19:42

pažiūrėjau brėžinius.Kokybiški.Meistras turi mokėt ir gerokai sudėtingesnius brėžinius skaityt.O čia jūs kaip menininkai iš fotografijos gaminsit :knock:
tinginiai progreso variklis
Satka
Patyręs narys
Aviliai:T-19 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:31
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:358
Užsiregistravo:2009 Bir 03 , 09:19

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2011 Geg 15 , 22:18

Puikūs brėžiniai J. Krisciūno ,,Bitininkystėje". O ir pagal rėmelį , dar susipažinus su forume esančia informacija, galima pagaminti pradžiai pakenčiamą avilį. Forume yra visko ko reikia. Tik noro ir
kantrybės reikia .... to labai pageidauja bitelės.
bratiaga
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3
Užsiregistravo:2011 Geg 14 , 12:50

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2011 Geg 16 , 08:32

per 12 puslapiu gal vienas buvo i tema :nope: tai skaityma atmetu, nes nespejus perskaityti forumo jaukitas pavasaris ateis o i galva bus ikista ne koncventruotos zinios o offtopic :wasntme: ir jei patys skaitytumete ka raso naujokai butu lengviau, juk sakiau kad draugui aviliai, jis augins ne as, tai kam man kantrybe :chi: man reikia greiciau pagamint o ne apie bites daugiau suzinot, nors ka gali zinot gal kada ir priseis paciam bites priziuret :good:
nu tai komentosim toliau? ar atsiras malonus zmogus, kuris atsius keleta nuotraukyciu :ok:
Vartotojo avataras
Konradas
Patyręs narys
Aviliai:Dedano
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:16
Bičių rasė:prie Karnikos
Pranešimai:372
Užsiregistravo:2010 Sau 01 , 12:29

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2011 Geg 16 , 13:09

Kol nežinosi visko apie bites - tol nežinosi kokio avilio joms reikia. Ir šiandien vyksta nesibaigiančios diskusijos apie avilius, todėl patarčiau pradėti nuo bet kokio. Ir tik pradėjus galima sužinoti, kiek mažai težinai.
Klysti žmogiška ...
Vartotojo avataras
serifas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:15
Bitininkavimo stažas:7
Bičių rasė:mišrūnės
Pranešimai:153
Užsiregistravo:2008 Rgs 29 , 22:12

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2011 Geg 16 , 21:14

Dėl avilių gamybos. Susirask Valstiečių laikraštį 2009kovo 28dienos. Ten yra gana geri brėžiniai norint pasidaryti avilį. Sėkmės...
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:1225
Užsiregistravo:2008 Rgs 14 , 18:40

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2011 Geg 16 , 22:03

Imečiau čia visą laikraštį:
http://www.failai.lt/hivuv9l13ikx/VL20090328.pdf.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
bratiaga
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3
Užsiregistravo:2011 Geg 14 , 12:50

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2011 Geg 16 , 22:49

va Zmonem ir padekot gali uz pakalba :ok: :beer: o ka siame forume "traktoristai" veikia tai velnias zino :chi:
Vartotojo avataras
Mudis
Patyręs narys
Aviliai:Dadanai 16-20R
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:3
Bičių rasė:Mišrūnės/Bakfasto
Pranešimai:89
Užsiregistravo:2011 Bir 07 , 22:38

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2011 Lie 21 , 00:23

As manau geriausias yra 20 remeliu Dadanas pradedanciajam su vieno auksto meduve ir nereik isidirbinet su dvejomis dangoraizis su dviejom meduvem tai reike bent 2m ugio, nepatogu dirpti. Mano nuomone tokia :)
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2011 Lie 21 , 01:18

ir nereik isidirbinet su dvejomis dangoraizis su dviejom meduvem tai reike bent 2m ugio, nepatogu dirpti. Mano nuomone tokia
O mano nuomonė šiek tiek kitokia. Matomai, tamsta nesate nei matęs, nei bandęs bitininkauti su dvejom medudėm :dontknow: Nesu aukštaūgis, bet nepatogumų dėl dviejų medudžių - jokių. Negi galvojat, kad prie Dadano avilio aukščio pridėjus kokius varganus 15-16 cm jau reikėtų kopėčių?! Na, nebent jau avilys ir su viena medude yra ta maksimali riba, kurią gali pasiekti bitininkas nuo žemės. Apie bitininkavimo privalumus Dadano tipo aviliuose su dvejom medudėm jau yra rašyta šiame forume, todėl nenoriu kartoti, kitų bičiulių išsakytų minčių. Reikėtų pačiam pabandyti dėl sportinio intereso, kaip kad ir aš pats padariau. Man patiko :)
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2011 Lie 21 , 07:36

Taip, dadanas su viena meduve - jau kanca per medunesi :)
Na ir moteriskes su dviem meduvem dirba - ir nieko, pasiekia viska :lol:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:1225
Užsiregistravo:2008 Rgs 14 , 18:40

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2011 Lie 21 , 09:38

Mudis rašė:As manau geriausias yra 20 remeliu Dadanas pradedanciajam su vieno auksto meduve ir nereik isidirbinet su dvejomis dangoraizis su dviejom meduvem tai reike bent 2m ugio, nepatogu dirpti. Mano nuomone tokia :)
Kai "stažas" persiris per nulį-pajausi, kad reikia ir antros :Secret: Aišku, galima ir su viena vargt, bet ne tas...Nebent dykumoje bitininkautum ;) Reiks ir man dar trejetą aviliukų "paaugint". O aukštis tai toks, kad dar ir pasilenkti reikia.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2011 Lie 21 , 14:19

Mudis rašė:As manau geriausias yra 20 remeliu Dadanas pradedanciajam su vieno auksto meduve ir nereik isidirbinet su dvejomis dangoraizis su dviejom meduvem tai reike bent 2m ugio, nepatogu dirpti. Mano nuomone tokia :)
Jei labai aukštai gaunasi,vadinas avilio kojos perdidelės,reik sukalt į žemę :)
Vartotojo avataras
serifas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:15
Bitininkavimo stažas:7
Bičių rasė:mišrūnės
Pranešimai:153
Užsiregistravo:2008 Rgs 29 , 22:12

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2011 Lie 21 , 20:36

Jeigu yra problema dėl ūgio, labai nesunku išspręsti. Aukštinkite ne avilį, o stogą ir tada galima ir Dadano aviliuose ne tik dvi, bet ir tris neduvių aukštus uždėti. Tik jau tada reikėtų stogą daryti nukeliamą, nes uždaryti maišys trečiasis meduvės aukštas. O dvi- tai jokių problemų...
Vartotojo avataras
Konradas
Patyręs narys
Aviliai:Dedano
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:16
Bičių rasė:prie Karnikos
Pranešimai:372
Užsiregistravo:2010 Sau 01 , 12:29

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2011 Lie 22 , 01:06

Kolūkinukas lengviausiai į 2 meduves perdaromas aukštinant stogą.
Mudžiui - kiek medaus prisukate iš savo 20 rėmų dedano? Su 16 rėmų patobulintu iki 2 meduvių kolūkinuku be didelio prakaito varvinimo galima gauti 50 kg medaus. Nors pagal savo patirtį spėju, kad galima pasiekti ir 70kg. Tik dirbti reikia nedarant klaidų, o tai ne visada įmanoma.
Klysti žmogiška ...
girinis
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:3 -
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:376
Užsiregistravo:2010 Geg 11 , 13:07

Re: Avilys tinkamas ūkininkams Lietuvoje.

2011 Lie 22 , 11:10

Konradas rašė:Kolūkinukas lengviausiai į 2 meduves perdaromas aukštinant stogą.
Mudžiui - kiek medaus prisukate iš savo 20 rėmų dedano? Su 16 rėmų patobulintu iki 2 meduvių kolūkinuku be didelio prakaito varvinimo galima gauti 50 kg medaus. Nors pagal savo patirtį spėju, kad galima pasiekti ir 70kg. Tik dirbti reikia nedarant klaidų, o tai ne visada įmanoma.
Viskas teisinga, tačiau...jei medunešis užsitęsė, ir būtent tuo metu paprastai reikia perų sudarytoms šeimelėms stiprinti, ką patartum, jei reikia abi meduves nųimti o apatinė išvis 'privirinta'? Pastarają ištraukti su rėmais praktiškai labai sunku - ne dėl svorio. Jei aviliai stovi geroje vietoje, ir medunešis trunka mėnesį ir daugiau, praktiškai neįmanoma lizdo kontrolė visko nesujaukiant. Kolūkiniai tinka tik esant vidutiniams medunešiams ir su viena meduve, jei iki medunešio lizdas savalaikiai sutvarkytas ir aviliai stovi pakankamai toli vienas nuo kito, nes pradėjus 'griauti' avilio tvarką ir iškiloti meduvių rėmus, prasideda problemos kur kas didesnės. Visais kitais laikais, 'kolūkinis' yra puikus modelis pilnai šeimos manipuliacijai mažiausiai kišantis į šeimos reikalus atidengiant tik tą lizdo vietą kuri reikalinga. Mano patirtinė nuomonė būtų tokia. :)

Grįžti į