Klausimas apie avilį ;]

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24
Re: Klausimas apie avili ;]

2009 Gru 10 , 20:10

Mūsų sąlygomis užtenka 12 Dadano rėmų lizdui. Mano nuomone užtektų ir 8-10 rėmų teoriškai, jeigu juose būtų auginami vien perai, bet Dadano lizde būna medaus ir duonelės atsargos. Dar reikia atsižvelkti į bičių rasę. Ant 12 rėmų lizdo reikia dėti tik meduves medui.
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius:300
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:270
Užsiregistravo:2008 Spa 04 , 21:36

Re: Klausimas apie avili ;]

2009 Gru 10 , 20:15

Jei neklystu Rolandas30 yra Langstroto rėmo šalininkas? Gaila, nepadariau nuotraukų kaip atrodo antras lagstrotinio lizdo aukštas. Dažniausiai apie trečdalis rėmo užpilamas medumi. Susidaro medaus kamštis tarp lizdo ir meduvinių korpusų. Bakfasto bitei medaus lizde iš viso neturi būti, kad nebūtų prarastas darbingumas. Galbūt kažkaip tą problemą ir galima išspręst, bet gal geriau rinktis rėmą, kur jos paprasčiausiai nėra?
8-10 Dadano rėmų bakfasto bitei neužteks. Jei yra 10 ir bent pora kart per sezoną kelis rėmus iškelsime į viršų, viskas bus ok. Klausimas tik kur tokį rėmą padėti. Matyt todėl pas mus ir paplito Dadano pusrėmis, kuris lizdui toli gražu ne idealus, bet idelus bitinkui atlikt manipuliacijas tiek rėmais tiek aukštais
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Klausimas apie avili ;]

2009 Gru 10 , 20:30

Dėl Bakfasto tai sutinku, bet turim ir kitų rasių, pavyzdžiui italijos bitei 2 lagstroto aukštai lizdui pats tas, o karnikai užtektų ir vieno, aišku jeigu nebūtų užpiltas medumi dėl vietos trūkumo mano nuomone.
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26

Re: Klausimas apie avili ;]

2009 Gru 10 , 20:33

Floyd rašė:Galbūt kažkaip tą problemą ir galima išspręst, bet gal geriau rinktis rėmą, kur jos paprasčiausiai nėra?
Koks remas pagal pati issprendzia medaus "kamscio" problema?
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Klausimas apie avili ;]

2009 Gru 10 , 20:35

Džiugu, kad diskusija kilo tarp tų kur bakfasto bitę ne tik iš paveiksliuko pažįsta ;) Mano aštuonrėmiai bakfastui per siauri , įsitikinau.Lizdą laikydavau ant trijų 1/2 dadano korpusėlių, dabar pradėjau ant keturių.Kad išvengt spietimo ir gauti produkcijos tiek pat kaip iš 10 rėmų reikia daugiau manipuliuot aukštais.Būna susidaro medaus kamščiai ir bitės nenori pakilt virš jų.
tinginiai progreso variklis
lsaulius
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Pranešimai:103
Užsiregistravo:2008 Rgs 19 , 12:40

Re: Klausimas apie avili ;]

2009 Gru 10 , 20:59

Gal kas esate praktikoje ar eksperimentui išbandę aukštą lizdinį rėmą, kai jis būna sudarytas iš 300+150? Technologiškai tai nesudėtinga. Aiškinama, kad susidaro labai geros sąlygos žiemojimui. Kas už?
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius:300
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:270
Užsiregistravo:2008 Spa 04 , 21:36

Re: Klausimas apie avili ;]

2009 Gru 10 , 21:12

Med rašė: Koks remas pagal pati issprendzia medaus "kamscio" problema?
Kiek suprantu mes abu naudojam tą pačią sistemą - 10 - rėmius Dadano pusrėmius. Nenoriu jų čia niekam piršti, nes kaip pats rašei bitės šito lizdo nemyli. Tą patyrėm visi, kas su tokiu rėmu dirbom. Beveik visą sezoną lizdą laikau suspaudęs ant dviejų korpusų, tik vienam perų išsiritimui iš pavasario duodu trečią. Kamsčiams tokiam avily nėra kur susidaryt. Kamsčių nebūdavo ir 12 -rėmiam Dadaniniam. Tik pavasarį reikia ištraukt vieną kitą rėmą iš krašto su medum. Manau jų nebus Trano proteguojamam avily, tačiau atsiras kitos problemos, kurias pamatysi, jei keliausi į rapsus. Apie tai rašė Žilvasss, tik nelabai kas į tai kreipė dėmesį. Dirbant silpnesnio medunešio sąlygom tikiu, kad Trano avilys pasiteisins. Niekad nesidomėjau ar kas norės gamint atakiavimo liniją, jei prireiktų, tokiam rėmui. Labai norėčiau pamatyt šituos avilius rapsuose ir mielai parodyčiau savuosius ;)
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius:300
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:270
Užsiregistravo:2008 Spa 04 , 21:36

Re: Klausimas apie avili ;]

2009 Gru 10 , 21:16

Rolandas30 rašė:Dėl Bakfasto tai sutinku, bet turim ir kitų rasių, pavyzdžiui italijos bitei 2 lagstroto aukštai lizdui pats tas, o karnikai užtektų ir vieno, aišku jeigu nebūtų užpiltas medumi dėl vietos trūkumo mano nuomone.
Čia visiškai sutinku. Tiesa karnika karnikai nelygu. Esu turėjęs Zinger liniją, tai ten viena bitė kilą medaus parneša, o perų kiek pas Kaukazietes :lol:
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius:300
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:270
Užsiregistravo:2008 Spa 04 , 21:36

Re: Klausimas apie avili ;]

2009 Gru 10 , 21:21

lsaulius rašė:Gal kas esate praktikoje ar eksperimentui išbandę aukštą lizdinį rėmą, kai jis būna sudarytas iš 300+150? Technologiškai tai nesudėtinga. Aiškinama, kad susidaro labai geros sąlygos žiemojimui. Kas už?
Kodėl mes taip akcentuojam žiemojimo problemą? Ar Lietuvoj būna žiema? Ir jei būna, tai kuriam krašte? Kodėl nesprendžiam tikrųjų problemų, o narpliojam menamas? Sibiro bitininkus konsultuosim? Jie sėkmingai žiemą susitvarko su tuo pačiu Dadanu.
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Klausimas apie avili ;]

2009 Gru 10 , 21:46

Floyd rašė:
Rolandas30 rašė:Dėl Bakfasto tai sutinku, bet turim ir kitų rasių, pavyzdžiui italijos bitei 2 lagstroto aukštai lizdui pats tas, o karnikai užtektų ir vieno, aišku jeigu nebūtų užpiltas medumi dėl vietos trūkumo mano nuomone.
Čia visiškai sutinku. Tiesa karnika karnikai nelygu. Esu turėjęs Zinger liniją, tai ten viena bitė kilą medaus parneša, o perų kiek pas Kaukazietes :lol:
Ar daug Karnikos linijų esat išbandes? Kokios jų savybės Jums patiko ar nepatiko mūsų sąlygomis?
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius:300
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:270
Užsiregistravo:2008 Spa 04 , 21:36

Re: Klausimas apie avili ;]

2009 Gru 10 , 22:01

Rolandas30 rašė: Ar daug Karnikos linijų esat išbandes? Kokios jų savybės Jums patiko ar nepatiko mūsų sąlygomis?
Gaila, bet ne. Motinas perku iš Lietuvos augintojų, pasirinkimas ne per didžiausias. Gal forume yra labiau patyrusių šiuo klausimu? Man pačiam būtų įdomu sužinot. Zinger linijos turėjau vienais metais gal tik apie 20 motinų. Padarė didžiausią įspūdį iš visų. Tačiau patirtis per maža, kad galėčiau daugiau papasakot. Iš mano bandytų, išskyrus Zingerį, kitoms iki bakfasto toli toli.
Pora metų turėjau italiečių. Negaliu pasakyt ar dėl augintojo kaltės ar kokios kitos priežastys, tačiau savybės visai ne italiečių buvo. Ne bitės, o velniai žino kas. Perų mažai, medaus mažai, piktos, spietė kaip išprotėjusios
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Klausimas apie avili ;]

2009 Gru 10 , 22:42

Taip, bakfasto bitelės yra nuostabus kūrinys, neveltui tiek darbo ir laiko idėjo atsidavę tam reikalui žmonės. Idomu, ar šių bičių linijų veislinės savybės jau nusistovėjusios, ar vis dar tobulinama (papildoma) veislė? Su šypsena skaitau rusų forumus, kad kai kurie net bijo šitų bičių, su išankstine nuostata, atseit prisidės prie nekontroliuojamo bičių kryžminimo, juk ten tiek visko (Bakfaste) primaišyta.
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: Klausimas apie avili ;]

2009 Gru 10 , 23:20

Rolandas30 rašė:Audrunai, Jūsų Dadano avilio lizdo korpusas yra dvigubų sienelių? Tai ir meduvių taip pat. Gal uztektų meduvėms ir iš vienos lentos sienų? Bet kaip tada geriau būtų daryti sujungimą lizdo ir meduvės?
Dvigubos sienos reikalingos gerai paimt pavasarini starta,galima sakyt jos reikalingos kokius gerus tris menesius,nuo vasario vidurio iki geguzes vidurio.Visiems kitiems likusiems menesiams galima is bedos naudoti avilius viengubomis sienelemis.As pats biciu nevezioju,laikau jas tokioje vietoje kur kol kas nektaro uztenka pilnai.Esu laikes ir dzukijos pusyne ir sen bei ten,galiu pastebet,kad yra tokiu vietu,kur medunesis is kurio gaunama prekinio medaus trunka vos dvi savaites.Cia joks avilys ir kitos technologijos bejeges.Tokiose vietose bitininkaujantys labai brangina savo medu ir kitus prisukancius bent po 30 kg is seimos laiko sukciais.Tokiems geriau nepasakoti apie 3-4 meduviu uzdejima ant avilio,nes isigysi priesa visam gyvenimui.Tikrai yra tokiu bitininku,tamsiu,uzsidarusiu savo kiaute,aisku i musu foruma toks greiciausiai neuzsuks.Juokauju...
Vartotojo avataras
Nierka
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:349
Užsiregistravo:2009 Lap 17 , 21:49

Re: Klausimas apie avili ;]

2009 Gru 10 , 23:23

Gerb. Audrunai kiek suprantu čia tie trys yra magazinai, jei taip tai kaip pavasarį plečiate lizdą - atsiklaupęs? Nes avilys be magazinų tai tik iki kelių aukščio butų...ar aš ko čia nesuprantu :dontknow:
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: Klausimas apie avili ;]

2009 Gru 11 , 00:39

aviliai ant pakoju,be to esu jaunas stiprus vyras,tai negi man sunku butu pasilenkt?
Ra1
BIČIULIS
BIČIULIS
Bičių šeimų skaičius:325
Bitininkavimo stažas:19
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:521
Užsiregistravo:2009 Kov 31 , 20:38

Re: Klausimas apie avili ;]

2009 Gru 11 , 01:20

Austeja2 rašė:Gerb. Ra1,
Tikiuosi ne dėl mano klausimo apie Gabono likučius gavosi nesusipratimas, kad šiais metais norite padaryti pertraukėlę. Pritariu tiems bitininkams, kurie siūlo diskutuoti apie bitininkystę, nenukrypstant į šalį ir neprieinant iki dvikovų (gerai kad vienas Vokietijoje, o kitas t.y. Lang taip spėju, kad kažkur apie Panevėžį). Taip, kad siūlyčiau tuos asmeniškumus užmiršti vardan tų bitelių.
Mane vis tik domina apie Gabono likučius Vokietijoje - gal galite pateikti kokias straipsnių nuorodas? Šio Honenhaimo universiteto profesorius Dr. sc. agr. Klaus Wallner ne kartą minėjo (teko asmeniškai kalbėti), kad akrinatrino (Gabonas) likučių jie neranda, tai kaip čia yra? Nereikia jokių vokiečių bitininkų pavardžių, tiesiog jei tai oficialu, tai turi būti paskelbta. Galiu užklausti ir minėtą Dr. sc. agr. Klaus Wallner tiesiogiai, bet jei pradėjom diskusiją, tai gal ir užbaikime tarpusavyje.
Su visa pagarba tikiuosi atsakymo.
Gabonas yra preparatas, kuris priklauso prie neleistinu biciu vaistu Vokietijoje. Deja, kaip kuriau nauja
tinklalapi jauniems bitininkams, kalbejau su Gabono isradeju (varda nenoriu mineti, kad zmogus nepatektu
i google) ir norejau imti interview.
Bijodamas, kad neiseitu kaip reklama Gabono preparatui Vokietijoje, zmogus mandagiai atsisake.
Gabona galima Vokietijoje (bet yra dar ir daugiau saliu) pavadinti vaistais "non grata" ir niekas
neskelbe viesai, kad rado meduje. Kiltu skandalas.
Gaila, bet visada lieka cheminiai piedsakiai (vaskas, medus, net mediena), dar labiau, kaip sukam medu
is lizdo.
Mano pazystamas, kuri jau paminejau seniau, keliauja i virziu laukus ir yra priverstas lizdini medu sukti.
Naudoja 2 metus Gabona (kontrabanda is Vengrijos). Praejusiais metais patikrino jo bityna ir eme meginius
(vaska ir medu). Sitas bitininkas (Bio-Bitininkas pagal EU) prarado savo bio-statusa ir turejo
keisti visa vaska.
Gal ivyko nesusipratimas tarp Jusu ir Dr. Waldner. Neimanoma, Amitraze nustatyti.

Del Dadand Modifiziert: Sita sistema skiriasi smarkiai nuo Dadand "senoviska". Lizde tik 12 remeliu ir
tikrai tiek uztenka seimai. Noriai nesa medu i virsu.

Gal dar trumpai: Pasisaipiau truputi is senoviskos sistemos Lietuvoje, bet juk
daiktui neskauda.
Atsiprasau, kad taip prastai Lietuviskai rasau, bet ma geriau tikrai neiseina - nors ir moku
4 kalbos, Lietuviu sunkiausiai. Del to nereiketu is manes saipytis, nes juk as zmogus, ne
daiktas kaip paminetas avilys (ziur. Lang).

Nenoriu buti kategoriskas, del to ir atsakau i Jusu klausima. Prie forumo dalyviu bendravimo turesiu dar priprasti, bet tik "po biski".
Let the bees tell you (Br. Adam)
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: Klausimas apie avili ;]

2009 Gru 11 , 08:46

Atsimenu,kai Prancuzijoje bityno direktorius manes paklause kuo gydome bites nuo varozes,as jam atsakiau,kad gabonu.Nebuvo jis girdejes tokio pavadinimo,tada atsiverte viena stora knyga "Agronomija" ir eme ieskoti pagal veikliaja medziaga.Pasirode jog Prancuzijoje su veikliaja medziaga akrinatrinas yra vaistu skirtu abrikosams apdoroti nuo erkiu.
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius:300
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:270
Užsiregistravo:2008 Spa 04 , 21:36

Re: Klausimas apie avili ;]

2009 Gru 11 , 09:40

Rolandas30 rašė:Taip, bakfasto bitelės yra nuostabus kūrinys, neveltui tiek darbo ir laiko idėjo atsidavę tam reikalui žmonės. Idomu, ar šių bičių linijų veislinės savybės jau nusistovėjusios, ar vis dar tobulinama (papildoma) veislė? Su šypsena skaitau rusų forumus, kad kai kurie net bijo šitų bičių, su išankstine nuostata, atseit prisidės prie nekontroliuojamo bičių kryžminimo, juk ten tiek visko (Bakfaste) primaišyta.
Turiu filmuotos medžiagos ir šiek tiek literatūros, kaip Brolis Adomas tobulino šią veislę. Kas dėjosi jam pasitraukus ne ką težinau. Tai buvo milžiniškas darbas, ne kiekvieno nosiai įkandamas. Ne mažesnis darbas yra ir šią veislę išlaikyti. Šiuo klausimu, manau, daugiausiai galėtų pasakyt RA1. Jei jau jis neras laiko, pasistengsiu kažkiek išverst iš turimos literatūros ir parašyt.
P.S. Ar mūsų diskusijos apie geriausią avilį neprimena rusų forumų? :lol: Man - labai
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Klausimas apie avili ;]

2009 Gru 11 , 11:32

Floyd rašė:
Rolandas30 rašė:Taip, bakfasto bitelės yra nuostabus kūrinys, neveltui tiek darbo ir laiko idėjo atsidavę tam reikalui žmonės. Idomu, ar šių bičių linijų veislinės savybės jau nusistovėjusios, ar vis dar tobulinama (papildoma) veislė? Su šypsena skaitau rusų forumus, kad kai kurie net bijo šitų bičių, su išankstine nuostata, atseit prisidės prie nekontroliuojamo bičių kryžminimo, juk ten tiek visko (Bakfaste) primaišyta.
Turiu filmuotos medžiagos ir šiek tiek literatūros, kaip Brolis Adomas tobulino šią veislę. Kas dėjosi jam pasitraukus ne ką težinau. Tai buvo milžiniškas darbas, ne kiekvieno nosiai įkandamas. Ne mažesnis darbas yra ir šią veislę išlaikyti. Šiuo klausimu, manau, daugiausiai galėtų pasakyt RA1. Jei jau jis neras laiko, pasistengsiu kažkiek išverst iš turimos literatūros ir parašyt.
P.S. Ar mūsų diskusijos apie geriausią avilį neprimena rusų forumų? :lol: Man - labai
RA1 šiuo klausimu, jau yra pasisakęs ir jo pasakymas, manęs visiškai neįtikino . Apie Bakfastą, kaip apie veislę, grynąją prasme, manau kalbėti neverta. Aš ją vertinu tik kaip sudėtinga pirmos kartos kelių veislių mišrūnę. Jei ji būtų veislė tai nereikalautų nuolatinio atnaujinimo. RA1, šios veislės prilyginimą šunų veislei, kuri duoda jau identiškus palikuonis, laikau visiškai neprofesionaliu.
Čia tik mano nuomonė ir nieko daugiau
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Klausimas apie avili ;]

2009 Gru 11 , 17:41

Ra1 rašė:
Gabonas yra preparatas, kuris priklauso prie neleistinu biciu vaistu Vokietijoje. Deja, kaip kuriau nauja
tinklalapi jauniems bitininkams, kalbejau su Gabono isradeju (varda nenoriu mineti, kad zmogus nepatektu
i google) ir norejau imti interview.
Bijodamas, kad neiseitu kaip reklama Gabono preparatui Vokietijoje, zmogus mandagiai atsisake.
Gabona galima Vokietijoje (bet yra dar ir daugiau saliu) pavadinti vaistais "non grata" ir niekas
neskelbe viesai, kad rado meduje. Kiltu skandalas.
Gaila, bet visada lieka cheminiai piedsakiai (vaskas, medus, net mediena), dar labiau, kaip sukam medu
is lizdo.
Mano pazystamas, kuri jau paminejau seniau, keliauja i virziu laukus ir yra priverstas lizdini medu sukti.
Naudoja 2 metus Gabona (kontrabanda is Vengrijos). Praejusiais metais patikrino jo bityna ir eme meginius
(vaska ir medu). Sitas bitininkas (Bio-Bitininkas pagal EU) prarado savo bio-statusa ir turejo
keisti visa vaska.
Gal ivyko nesusipratimas tarp Jusu ir Dr. Waldner. Neimanoma, Amitraze nustatyti.
Gerb. Ra1,
Kaip mano žinios yra daug prastesnės apie motinų auginimą, nes neturiu praktikos ir nedrįstu ginčytis, taip skiriasi mūsų žinios ir apie varozės gydymo priemones. Pasaulyje yra apie 70 rūšių sukurtų preparatų (nors veikliosios medžiagos t.y. pagrindas jų yra tik kelios) ir kiekvienoje šalyje užregistruota ir vadinasi legaliai leidžiama naudoti tik po keletą http://ec.europa.eu/food/fs/ifsi/euposi ... cts_en.pdf Taigi pavyzdžiui Vokietijoje naudojate Periciną, o Lietuvoje jis būtų "Non grata" ir t.t.
Taip ir nesulaukiau iš Jūsų oficialių įrodymų ar nuorodų į publikacijas apie Gaboną.Vadinasi visi Jūsų užmetinėjimai yra tik pletkų lygio kalbos. Sakote Jūsų pažįstamas pirko iš Vengrijos Gaboną, bet gi nuo 2003 metų Gabonas į Vengriją neeksportuojamas?! Honenhaimo universitete dirba ir likučius tiria Dr. Klauss Wallner, o ne Dr. Waldner, kaip Jūs rašote. Sakykim čia gal rašybos klaida, bet gal galite vokiečių kalboje (aš jos nemoku) kokius nors duomenis to universiteto pateikti, kadangi anksčiau teigėte, kad Honenhaimo universitetas pastoviai randa likučių Gabono.
Paskutinį kartą redagavo kice 2009 Gru 12 , 14:18, redaguota 1 kartą(us).
Priežastis: istrinta tai, kas ne i tema..

Grįžti į