Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

Bitininko kalendorius.
mindaugas
Patyręs narys
Pranešimai:114
Užsiregistravo:2008 Gru 08 , 18:27
Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Vas 13 , 12:20

Na sunku dabar pasakyti, galėjo būti ir taip, iškėlinėjau vakare, gal kitą dieną ir būčiau sulaukęs to tikrojo, bet džiaugsmas, kad spiečius atėjo buvo didesnis nei noras pagalvot.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Vas 13 , 13:04

atsitiko abipusis nusivylimas, žvalgai manau irgi nepatogiai jautėsi prieš visą giminę:)
pats turėjai nepatoguma prieš kokius 10 žmonių, dabar pagalvok kiek sarmatos turėjo žvalgai -prieš
100 000 ;)
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Vas 13 , 23:20

kaliano pasakojimas labai prajuokino. 10 balų :ok:
kažkada senai, labai senai, prieš dešimt metų, uošvis medaus sukimo patalpoje ant lango stiklo pamatė keletą bitelių ir nusprendė išleisti.Atidarė langą.Pats buvau išvykęs.Rezultatas: 15 kg medaus išnešta iš kibiro, iš medsukio apie 5kg, iš korių kokia 20kg per tris valandas.negyvų bičių sušlaviau kibirą ir kokį mėnesį bitės atakavo patalpas.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Linas1
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai, 10 Langstroto pusrėmių
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:Mišrūnės
Pranešimai:66
Užsiregistravo:2009 Bal 26 , 23:54

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Vas 23 , 14:44

Sveiki, Bičiuliai. Mano klaida dirbant su bitėmis yra gal kiek banali, bet gal kam nors patiks. Pernai vasaros pabaigoje imant medų iš Dadaninių avilių lizdų pasitaikė po porą rėmelių kuriuose medaus buvo tik koks 20% nuo viso rėmelio ploto. Pagalvojau, kam man terliotis sukant tokį kiekį, tegul bitės pasiima tą medų žiemai, tegu susineša į lizdą. Ir iškėliau tuos rėmelius už diafragmos (diafragma neaklina, bitės pralenda pro apačią). Žinojau apie rekomendacijas atakiuoti korius skirtus susinešimui į lizdą, bet nenorėjau terliotis ir erzinti bičių. Pagalvojau "juk ir pačios moka atsidaryti dangtelius". Bitės manęs nesuprato, medaus net nebandė išsinešti, net pridėjo daugiau... (matyt sugalvojo, kad čia bus jų "dengiamieji koriai"). O aš joms sakau: eeii, o kaip gi diafragma? O bitės man: "nusispjaut mums į ta tavo "diafragmą", mes pačios nuspręsim kurie koriai priklauso lizdui, o kurie ne !". Supykau, pagalvojau "nenorit - tai ir nereikia", išėmiau tuos korius ir išsukau medų. Kaip kompensaciją daviau bitėms daugiau cukraus sirupo. O tas vėlyvas medus buvo niam-niam... :ok: su aiskiai juntamu melisų aromatu (auginu melisas sode prie bičių). Melisų kiekis buvo palyginti mažas o aromatas meduje stiprus. Tai paskatino planus veisti medingų augalų plantaciją-kolekciją.
O dabar pateiksiu savo kaip pradedančio bičių mylėtojo nuomone apie avilio tipus. Manau, kad Dadano tipo aviliai (nesvarbu kiek rėmeliu į plotį) tinka tokiam bitininkui, kuris pageidauja daugiau kontakto su savo augintiniais ir kuris trokšta pamatyti visą bičių "intymų" gyvenimą savo akimis. Aš tuo tarpu įsitikinau (vėlgi savo akimis, ausimis ir sugeltomis kūno vietomis), kad kiekvienas bitininko "lindimas" į bičių lizdą jas traumuoja (ne ką mažiau nei tušti žiedai...). Mane, kaip bičių mylėtoją, jų stresas dar labiau traumuoja. Todėl savo pirminį pasirinkimą bitininkauti Dadano tipo aviliuose (taip bitininkavo mano protėviai) įvardinu kaip KLAIDĄ ir todėl ketinu perkelti bites į daugiaaukščius-korpusinius "bedugnius" avilius. Mano kaip bitininko tikslas - kad bitės būtų sveikos, turėtų optimalias gyvenimo ir darbo sąlygas, o man reikėtu kuo mažiau joms "trukdyti" ir "kuistis" lizde. Mano nuomone daugiaaukštis avilys suteikia daugiau galimybių tuos tikslus įgyvendinti lyginant su Dadanu.
Linkiu sėkmės visiems forumo bitininkams.
Linas
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Vas 23 , 14:53

Linai,
su metais praeis bičių baimė, išmoksi neskubėdamas, ramiai, be streso, be triukšmo bites apžiūrėti - ir jos nustos tave gelti :) Geriausias pvz yra kicinas - jei tik nusivedu jį prie bičių - tuoj gauna į kailį :lol: O aš medų išimu iš visų avilių be vieno įkandimo..
O daugiaaukščiai yra puiku, bet juose gyvenančios bitės irgi kanda, žinok :chi:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Vas 23 , 15:53

Linai, pasiskaityk tas temas apie žiemojimą ir pamokslus pradedantiems bitininkams. Nepriklausomai nuo avilio tipo, dalis smalsių bitininkų bitininkauja net žiemą. Lindimo į avilį poreikis nepriklauso nuo jo tipo. Kadaise aš prisimislindavau visokiausių priežasčių įlysti į avilį - ar perėjo į magaziną, ar jau deda kiaušinėlius nauja motina, ar jau deda į užvakar įdėtus rėmus, ar jau neša medų į magaziną, ar... ar... ar...
O bitės stresuos bet kokiame avilyje - ardomas lizdas joms genetiškai-refleksiškai ir dar visaip kaip asocijuojasi su ypatinga grėsme egzistencijai. O dūmas, beje, tą grėsmę tik dar labiau išreiškia - bitė pirmiausia rūpinsis išgyvenimu prisisiurbdama medaus galimai evakuacijai, o tik vėliau ims rūpintis reikalinga ginyba nuo įsibrovėlio.
O tai, kad iš už diafragmos neima medaus, anokia čia naujiena. Bet nenaujiena ir tai, kad spalio mėnesį būtinai paimtų ;)
Paskutinį kartą redagavo rennyka 2010 Vas 23 , 16:18, redaguota 1 kartą(us).
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
Robertas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir įvairių kolekcija...
Bičių šeimų skaičius:apie: 50
Bitininkavimo stažas:23
Bičių rasė:B+C+V
Pranešimai:588
Užsiregistravo:2008 Gru 11 , 01:14

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Vas 23 , 16:10

Linai,
su metais praeis bičių baimė, išmoksi neskubėdamas, ramiai, be streso, be triukšmo bites apžiūrėti - ir jos nustos tave gelti :) Geriausias pvz yra kicinas - jei tik nusivedu jį prie bičių - tuoj gauna į kailį :lol: O aš medų išimu iš visų avilių be vieno įkandimo..
O daugiaaukščiai yra puiku, bet juose gyvenančios bitės irgi kanda, žinok :chi:
Gražus autoportretas ;)
Vartotojo avataras
Linas1
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai, 10 Langstroto pusrėmių
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:Mišrūnės
Pranešimai:66
Užsiregistravo:2009 Bal 26 , 23:54

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Vas 23 , 19:47

Sveiki, Kice. Ačiū už paguodą. Žinau, kad bitininkų su stažu bitės beveik negelia (pats mačiau). Šiaip nesu daug skiepų gavęs nuo bičių, tik penkis iš kurių dirbant su bitėmis tik tris (per visą darbų sezoną), likusius gavau žolę pjaudamas. Iš esmės supykau tik dėl vieno įgėlimo, nes be perspėjimo, vos atidarius, avilį įsegė į dešinę ranką (daugiau negėlė), bet aš po to dvi dienas buvau nedarbingas ir tai nervuoja. Nors ir šį karta buvau pats kaltas, nes pasirodo tą rytą pjausčiau svogūnus... Nuo to laiko įsigijau spec. pirštines ir tapo ramu (žinau kad gali pradurti, bet psichologiškai labai teigiamai veikia). Tikiu, kad po kelių metų ir man nebetins įgėlimo vieta, tačiau gyventi ir dirbti reikia šiandien, o kai sutinsta dešinė ranka, darbas pasidaro tikra kančia.
Žinot, aš manau, kad korpusiniame avilyje bitės pasidaro „pliušinės“ kaip ta nuotraukoje prie mano vardo..., jos net norėdamos negali gelti, o tik „puch“ su užpakaliu gali padaryti... :chi:

Sveiki, Rennyka.

Ačiū už patarimus. Ypač dėl medaus paėmimo spalio mėnesį. Forumo temas aš skaitau ir randu nemažai naudingos informacijos, tačiau nėra lengva ją rasti, o tiksliau atskirti pelus nuo grūdų (naudingi dalykai dažnai skęsta tauškalų jūroje).
Galėčiau pateikti visą sąrašą darbų kurie yra būtini dadaniniame avilyje ir neegzistuoja (arba atliekami paprasčiau) korpusiniame avilyje. Pvz.: korpusiniame avilyje nėra šoninių kamšų ir viršutinės pagalvės, taigi nėra ko dėlioti-išiminėti, stumdyti per atodrėkius, keisti sausais. Aš jau nebesmalsauju bičių atžvilgiu (turiu biologinį išsilavinimą) ir man kalbant apie bičių priežiūrą kuo paprasčiau - tuo geriau. Todėl man „lindimo“ į avilį dažnis ir „lindimo į lizdą gilumas“ tiesiogiai priklauso nuo avilio tipo.
Taip, apie bičių reakcijos į dūmus adaptacinę logiką esu skaitęs: dūmai=galimas gaisras=prisisiurbti medaus galimai evakuacijai=nebegalima gelti dėl apsirijimo medumi... :chi: (cia juokauju).

Sekmės.
Linas
Vartotojo avataras
Nierka
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:349
Užsiregistravo:2009 Lap 17 , 21:49

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Vas 23 , 19:59

Jei siekiate tik naudos, o nenorite pasigėrėti bičių darbu, pasmalsauti, tai aišku reikia rinktis daugiaukščius...Aš taipat galvoju vieną įsigyti daugiaaukštį - pamėginti kaip kas ir prie viso komplekto jei kaina prieinama dar norėčiau ir gerb. Trano T-18 pamėginti...(dėl Trano avilio čia NĖRA REKLAMA, čia aš taip norėčiau)
Vartotojo avataras
Linas1
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai, 10 Langstroto pusrėmių
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:Mišrūnės
Pranešimai:66
Užsiregistravo:2009 Bal 26 , 23:54

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Vas 23 , 22:30

Sveiki, Nierka. Malonu skaityti progresyviai mąstančio bičiulio mintis. Pritariu jums: reikia mėginti, reikia ieškoti, nes tik taip galima rasti sau optimalų variantą. Kadangi čia yra klaidų tema, paminėsiu dar vieną savo klaidą: buvau klaidingai įsitikinęs, kad korpusiniai-daugiaaukščiai aviliai yra skirti tik profesionalams, ir „mums mažažemiams“ (kaip forume kažkas taikliai pavadino) tai yra „nepasiekiamos aukštumos“..., t.y. pernelyg sudėtinga. Kai įsigilinau į daugiaaukščių technologiją(jas) supratau, kad buvau sugalvojęs visišką nesąmonę.
O „pasigėrėti bičių darbu“ gali tekti kaip rusai sako „v dobrovolno prinuditelnom poriadke“ pvz.: pasipylė spiečiai ir nori-nenori tenka „pasiraitot rankoves“ ir lįsti į avilį „pariedkus daryt“.
Linas.
Vartotojo avataras
lang
Patyręs narys
Aviliai:Dadano,simtametes skrynios;
Bičių šeimų skaičius:apie 40 seimu
Bitininkavimo stažas:44
Pranešimai:549
Užsiregistravo:2009 Lap 08 , 17:33

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Vas 24 , 12:23

[quote="Linas1"] Mane, kaip bičių mylėtoją, jų stresas dar labiau traumuoja. Todėl savo pirminį pasirinkimą bitininkauti Dadano tipo aviliuose (taip bitininkavo mano protėviai) įvardinu kaip KLAIDĄ ir todėl ketinu perkelti bites į daugiaaukščius-korpusinius "bedugnius" avilius. Mano kaip bitininko tikslas - kad bitės būtų sveikos, turėtų optimalias gyvenimo ir darbo sąlygas, o man reikėtu kuo mažiau joms "trukdyti" ir "kuistis" lizde. Mano nuomone daugiaaukštis avilys suteikia daugiau galimybių tuos tikslus įgyvendinti lyginant su Dadanu.

La, Linas1 kai turesite ne viena desimti aviliu ir daugiau patirties praeis noras listi i biciu intimumus, nebukite toks kategoriskas neparagaves visko (aviliu-kaminu) skaitykite daugiau, forume rasite ir neigiamu nuomoniu apie jus (kaminus), gal didziausias nepatogumas nesiotis kopecias, paklausiau vienos bitininkes kaip ji pasiekia, jis sako: labai paprastai, privarau dzipa! Taip pat sekmingai galite deti meduve ant meduves ant Dadant tipo(i lizda juk be reikalo nelandziojama) nors ir iki 3 metru aukscio, jei jums to reikia. Kol kas viskas gaminama standartas- dadano tipo remas, vaskeliai, medsukiai ir t.t., nestandartas kainuoja brangiau.
Pasiulymas- pabitininkaukite dar keleta meteliu, po to jau keiskite ar ne savo proteviu avilius, jei Jusu tikslas medaus ,,fabrikas,, tada gal?
Sekmes
Vilkas(Lang)
Jei mano komentaaras netiko antra karta neskaitykite
Vartotojo avataras
Linas1
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai, 10 Langstroto pusrėmių
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:Mišrūnės
Pranešimai:66
Užsiregistravo:2009 Bal 26 , 23:54

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Vas 24 , 13:59

Sveiki, Lang. Ačiū jums už pastebėjimus ir patarimus. Jūs kaip visada griežtas. Skaičiau nemažai jūsų pasisakymų šiame forume, jūsų stilius tikrai įdomus, bet labai griežtas. Jūs atkreipkite prašau dėmesį į tai kada aš užsiregistravau šitam forume. Kaip jūs manote ką aš visą tą laiką veikiau? Tikrai ne kokiam „facebook‘e“ trūnijau, o skaičiau apie bites, avilius ir t.t. O toks kategoriškas esu todėl, kad šiuo metu man yra reikalingi papildomi aviliai, nes senuosius reikia modernizuoti (nėra galimybės įdėti erkėgaužius, nėra galimybės uždėti antras meduves, beviltiškai užpikuotas vidus, kad net diafragmos vos įlenda). Jeigu jau yra proga perkelti bites į naujus avilius, tai kodėl nepabandžius kitos technologijos, jeigu jos trūkumai manęs nebaugina o privalumai taip gerai tinka? Aš esu eksperimentatorius ir nusivilti nebijau.
Vartotojo avataras
lang
Patyręs narys
Aviliai:Dadano,simtametes skrynios;
Bičių šeimų skaičius:apie 40 seimu
Bitininkavimo stažas:44
Pranešimai:549
Užsiregistravo:2009 Lap 08 , 17:33

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Vas 24 , 15:09

Linas1 rašė: nėra galimybės uždėti antras meduves, beviltiškai užpikuotas vidus, kad net diafragmos vos įlenda). Jeigu jau yra proga perkelti bites į naujus avilius, tai kodėl nepabandžius kitos technologijos, jeigu jos trūkumai manęs nebaugina o privalumai taip gerai tinka? Aš esu eksperimentatorius ir nusivilti nebijau.
La, p.Linas1 kaip sakoma ,,you welcome,, , yra toks bitininko irankis- kaltas nugrandzius nuo aviliu ir ne tik pikis kazkiek pastorina pinigine, po to lietlempe i rankas ir avilys isdezinfekuotas, kvepiantis paruostas naudojimui
Sekmes
Vilkas(Lang)
Vartotojo avataras
ceslovas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:50
Bitininkavimo stažas:18
Pranešimai:158
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 22:33

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Vas 24 , 15:28

Linas1 rašė:Jeigu jau yra proga perkelti bites į naujus avilius, tai kodėl nepabandžius kitos technologijos
Šiaip tai būtų idomu sužinoti , kokią kitą technologiją nutarei pasirenkti ? Mano supratimu dabar yra du keliai , vienas jų - tai žygiuoti Trano pasirinktu keliu , bet susiduriame su avilių , rėmelių ir medsukio problema . Avilius , rėmelius teks daryti patiems , medsukį perdaryti , bet kaip tada su perdarytu medsukiu sukti užsilikusius Dadanus ? Čia jau šiokios tokios problemos . Kitas kelias - daugiaaukščiai su dadano rėmu - bet Tranas sako kad tai jau atgyvena . štai ir galvosūkis :think: . Aišku , galima pilnai atsisakyti dadanų ir pereiti ant sutrumpinto rėmelio , bet tada naujas :think: : kur gauti milijoną :lol: . Kokį sprendimą galvoji priimti ?
Vartotojo avataras
Linas1
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai, 10 Langstroto pusrėmių
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:Mišrūnės
Pranešimai:66
Užsiregistravo:2009 Bal 26 , 23:54

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Vas 24 , 16:58

Sveiki, Lang. Taip ir ketinu padaryti – kaltą į dantis ir pikis į stiklainį... jeigu jau užėjo kalba apie lietlempes, turiu jums klausimą: ar jomis prekiauja pvz. Senukuose, ar bitininkai yra apsiginklavę jomis dar iš senų laikų? Nes aš tik tarybinę esu matęs.

Sveiki, Česlovai. Daugiaaukščiai, kuriuos planuoju, turi dadano pusrėmius, kai išeisiu į penciją ir turėsiu laiko pats daryti rėmelius, tuomet galbūt/matyt pereisiu prie p. Trano išmatavimų rėmelio ir avilio. Tikiu, kad ant to trumpesnio rėmelio bitės geriau žiemoja. Tada ir mano antikvarinis medsukis matyt norės ilsėtis... ir bus proga kitą įsigyti pagal naują standartą. Mane labiausiai dabar domina lizdo plėtimo metodai. P. Trano metodas plėtimo iš apačios intriguoja, tačiau kaip matyt pats puikiai žinote tų metodų yra ir daugiau ir tie kurie juos propaguoja nėra kvaili. Manau, kad reikia tiesiog bandyti su protu ir stebėti bites, tarkim jeigu esminių skirtumų nesimato, manau galima pasirinkti sau patogesnį metodą.
Apie daugiaaukščius su dadano rėmu lizdo srityje aš negalvoju, nes tie didieji korpusai būna sunkūs, tuo tarpu pusrėminiai korpusai yra gera alternatyva jiems. Ir medsukio perdarinėti nereikia.
O dėl to „milijono“, kadangi aš esu „mažažemis“, t.y. turiu tik dvi bičių šeimas, tai didžiausios išlaidos pereinant prie sutrumpinto rėmelio būtų medsukys. Bet matot, jeigu sugalvosiu pereiti prie sutrumpinto rėmo, bet nedidinsiu aviliu skaičiaus, tuomet apsimoka perdaryti dadaninį medsukį (tą ir pats sugebėsiu), o jeigu plėsiuos – reiškia pardavinėsiu medų, o tai reiškia, kad nori-nenori reikės naujo medsukio iš nerūdijančio plieno, seni cinkuoti juk jau nebetinka. Taigi viskas kaip ir savaime išsisprendžia ir susidėlioja į vietas, o patį „milijoną“ reikės susitaupyti.
Linas.
Vartotojo avataras
ceslovas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:50
Bitininkavimo stažas:18
Pranešimai:158
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 22:33

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Vas 24 , 17:11

Linai , matau esi iš Vilniaus , būtų įdomu suzinoti kur pačio bitynas ir pan. Aš taip pat iš Vilniaus , bitynas prie Giedraičių . O gal verta būtų kurti Vilniaus forumiečių klubą ? Tel . 8-672-75583
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Vas 24 , 18:43

Linai,va šita labai patogi ir dūminę greit užkursi ir avilį išdeginsi.http://www.senukai.lt/irankiai-spynos-f ... ser_4.html" onclick="window.open(this.href);return false;
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Vas 24 , 19:28

Drystu pastebėti kad Lang stilius ne griežtas o lakoniškas ir konkretus.
Vartotojo avataras
lang
Patyręs narys
Aviliai:Dadano,simtametes skrynios;
Bičių šeimų skaičius:apie 40 seimu
Bitininkavimo stažas:44
Pranešimai:549
Užsiregistravo:2009 Lap 08 , 17:33

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Vas 24 , 21:51

[quote="Linas1"]Sveiki, Lang. Taip ir ketinu padaryti – kaltą į dantis ir pikis į stiklainį... jeigu jau užėjo kalba apie lietlempes, turiu jums klausimą: ar jomis prekiauja pvz. Senukuose, ar bitininkai yra apsiginklavę jomis dar iš senų laikų? Nes aš tik tarybinę esu matęs.

La, Linas1 as smulkiems darbams naudoju tokia pat kokia nuoroda Jums atsiunte p.Liuka, o aviliui dezinfekuoti naudoju duju baliona su degikliu (toki komplekta naudoja kiauliu seriu svilinimui, kai norisi svarios mesos), o benzinine lietlempe ismeskite nes avilys kvepes ne vasku ir pikiu o benzinu
Sekmes
Vilkas(Lang)
Vartotojo avataras
Linas1
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai, 10 Langstroto pusrėmių
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:Mišrūnės
Pranešimai:66
Užsiregistravo:2009 Bal 26 , 23:54

Re: Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

2010 Vas 24 , 22:58

Sveiki, Bičiuliai.
Česlovui. Taip, mano bitės gyvena Vilniuje, aukštutiniame Pavilnyje (čia pakeliui į Naują Vilnią). Aplink sodų bendrijos ir regioniniai parkai, daug lieppų... :leaves: Patys avilai stovi sode. Aš pats gyvenu šalia bičių tik mano “avilys” šiek tiek didesnis… :chi: Dėl Vilniečių bitininkų klubo – labai įdomi mintis. Manau pirmiausia reikėtų suformuluoti aktualijas (kokie būtu specifinai poreikiai bitininkų forumiečių iš Vilniaus) ir tikslus, pvz. kuo ir kaip mes galėtumėme vieni kitiems padėti (ar tai būtų patirties mainai ar gal kažkas motinas augina ir neprieštarauja pardavinėti be tarpininkų). Aš jau čia improvizuoju. Dėkuij už kontaktus, mane galima surasti Tel: +37061423110 :beer:

Liukai ir Lang. Labai ačiū, viską supratau dėl lietlempės. Lang, jūsų pastebėjimas dėl benzinės lietlempės labai geras :ok: . Pats iš pradžių nepagalvojau: iš tiesų juk avilys prasmirstų benzinu dirbant su tokiu "kirogazu". Šitą reiškinį galima drąsiai priskirti prie „klaidų“ temos. O tą kiaulių svilintumą esu matęs ir čiupinėjęs, beveik kaip napalmas... :o

Vinipux‘ui. Neprieštarauju, bičiulio Lang stilių galima vadinti lakonišku ir konkrečiu. Rytuose būdavo įprasta, kad mokytojas (netgi jogos) užsižiopsojusiam mokiniui be skrupulų tvoja lazda į kuprą... Ir tai nėra laikoma nei smurtu, nei žiaurumu, o tiesiog lakoniška ir konkrečia auklėjimo priemone nuo žioplinėjimo. Nors man asmeniškai tai atrodo žiauru, tačiau turiu pripažinti, kad smūgis į kupra būna labai veiksminga auklėjimo priemonė B)

Linas

Grįžti į