Klaidos, kurias patyrėte kai buvote naujokas

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
mindeminde
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:7
Bitininkavimo stažas:13
Bičių rasė:Bakfastas&Vietinės
Pranešimai:144
Užsiregistravo:2009 Vas 16 , 22:20
Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgs 01 , 12:40

nepradek tyciotis toliau. Aciu labai uz klaidos pataisyma :)
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgs 01 , 13:09

:)
1. labai daug senesniu bitininku turi susikure savo teorijas apie biciu seimu gyvenima..
2. tos teorijos dazniausiai buna niekuo nepagristos ir neteisingos.. ( bent jau si- apie tranu atsiradimo priezastis)..
3. As vel, kaip uzkietejusi mokytoja :F , pakartosiu - ieskokit literaturos apie biciu seimu gyvenima.. labai daug idomaus suzinosit :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgs 01 , 13:40

mindeminde rašė:nepradek tyciotis toliau. Aciu labai uz klaidos pataisyma :)
Nujau, neimk i sirdi. Patraukt per danti naujoka visada didelis "senio" garbes reikalas :lol:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgs 01 , 20:09

ir kas toliau buvo? :D
:think: Aš manyčiau, kad jaunoji "motinėlė" ištekėjo greičiau, nei zilvasss spėjo pakeisti savo "piktąją" :lol:
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
Vartotojo avataras
Robertas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir įvairių kolekcija...
Bičių šeimų skaičius:apie: 50
Bitininkavimo stažas:23
Bičių rasė:B+C+V
Pranešimai:588
Užsiregistravo:2008 Gru 11 , 01:14

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgs 02 , 18:42

Karta bitininkaujant bitideje su korpuseliais...
Viena korpuseli su bitem ir perais teko netycia "pamirsti" kokiai savaiteliai( nukeles i sona ant jo uzdejau kita korpuseli su pasiutais koriais ir taip sekmingai pasislepe)
Tai va po savaites, visai netycia radau bites saugant savo turta. Bites buvo siek tiek isalke ir sunerime ir varste mane kreivais zvigsniais. Bet as ju graziai atsiprasiau, jos suprato, kad klysti yra zmogiska.
Grazinau jas i seima ir gyveno jos ilgai ir laimingai ;)
Vartotojo avataras
austeja
Patyręs narys
Aviliai:dadano nuo 2008
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:312
Užsiregistravo:2009 Vas 11 , 23:05

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgs 03 , 12:31

Sveiki bičiuliai, pradėsiu nuo to, kad ir dabar dar esu naujokė.
Bites pernai paliko a.a. uošvis, pasakęs, kad vardas įpareigoja rupintis bitėmis. Bandžiau protestuot, bet....

Pernai buvo trys aviliai, šiemet turiu penkis, manau, tai - riba :).
Patirtis nuline, kiek sugebėjau rast informacijos, tiek skaičiau
( bitininkavimas niekad nebuvo mano planuose. Kaip ten sakoma, planuok, o dievas pasijuoks :)).
Gerai, kad netoliese pažįstu pora bitininkų , tai pakonsultuoja.
O taip norėtūsi pastovėt kam nors už nugaros :)
Tai visus praeitus metus bitės mane ir krikštijo, jau buvau beįsivaranti fobiją :).
Buvau tvirtai įsitikinus, kad vienas avilys tikrai su bitėm žudikėm.
(O pasirode tik labai stipri šeima, kuri prinešė daugiausiai medaus. )

O "žudikėm" tapo nes:

1. Pirmą kart bandant imt medų sugebėjau iškelt du sulipusius korius, juos atskiriant, vienoj rankoj liko tuščias rėmelis, kitoj rėmelis su koriu ir prilipusiu koriu, jų tarpe, aišku, bites.
Abi rankos užimtos, dūminė nebeprisimenu kur, bičiū duzgesys jau pakeitęs tona, širdis kala...
o mintyse -" negalima bijoti, juos užuos" :)
Gavau 5 i kaktą, likusias kur papuolė. Ilgai džiaugiausi dauno fizionomija, guodė tik, kad kaktoj nei raukšlytės.

2.Ruošiant žiemai.
Bičiųfobija jau buvo vystymosi stadijoj (gal tiksliau būtent šito aviliuko fobija). Aišku jį tvarkyt pasilikau paskutinį. Net bandžiau prisikviets pagalbą, tai gavos taip, kad ėmė temt. Neapskaičiavau savo darbo tempų. Oi viešpatie... tiesa sakant, negaliu atsistebėt kad tebebitininkauju toliau, ir kažkur dingo bitės žudikės. Tokios panikos atakos, gal ir nesu turėjus. Vienu metu norėjos viską mest ir išeit toli toli. Bet namiškiai suvaryti į namus, taip palikt bites... galu gale ambicijos :) buvo tikrai labai baisu :)
Ir keikiausi, ir galvojau "gi gera darau (dėjau vaistu juosteles) o jos...."
Šiemet pavasarį dar jaučiaus prie šito aviliuko nelabai drasiai ir bitės tai aiškiai jautė :)

Šių pamokų rezultatas.
1Įsigijau tikrai gera kombinezoną :) Kaip sakė bitininkas padovanojęs man dar vieną avilį su šeima, "vaikeli vienas svarbiausių dalykų yra apranga, tada ir tu ramus ir bitės ramios" ir aš juo tikiu :)
2. Planuoju laiką su geru rezervu :) O jei matau, kad nespėsiu, geriau atidedu kitai dienai.
3.Prieš dirbdama galvoje prasuku visą darbų eigą. Visa ko gali prireikt susidelioju pasiekamu atstumu. Kad nereitku begiot ko nors pasiimt ir t.t. :)
4. Labai renkuos orą ( čia sunkiau, nes bitės už 100 km),
teko pajust ką reiškia beprasidedąs lietus bitėm, o ir man :)
5. Vos nepamiršau, stengiuos būt labai rami :) :) Niūniuoju dirbdama, nežinau ar tai patinka bitėm arba šnekuosi sum jom pusbalsiu (gerai, kad tik jos girdi :)

Jaučiu pralinksminau visus patyrusius :) :)

Beje, kad jau prisiruošiau pasireikšt, tai ta proga labai noriu padėkot visiems forumiečiams už žinias. Man net nereikėjo nieko klaust, viską rasdavau :) Labai ačiū.
Ypač dėkui kicei :) maža užuomina sutvirtino mano pasirinktą būdą susitvarkyt su tranine šeima.
Austėja ( vardas-tikras :))
Nova
Patyręs narys
Aviliai:Dedano, savidarbiai.
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:88
Užsiregistravo:2009 Rgp 25 , 19:51

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgs 03 , 15:20

Uch, nu tu ir duodi... As neturiu nei kombinezono nei gero apsiausto, o is vis einu su melynom kelnem, turiu galvos apdangala :ok: visa laime ;) Na dar kerzus uzsidedu po nelaimingo nutikimo su kojinemis... Man tai net ir palakstyt irankiu kartais tenka :nope: turbut esu apsileides. Manau ir as turiu viena biciu zudikiu seima, nera labai stipri, taciau puola arsiai :o Zdz viskas grj, igelimu jau beveik nebebijau. Vo, kazkas buvo uzsimines, kaip pradejo bitininkauti, del to menko klausimo "Kodel". Mano istorija kita. Viena silta vasaros diena, su draugu, kai buvom mazi :knock: metemes kibisais (nznw net ju pvd. bet jie labai limpa prie rubu).Pasirodo, vienam kibise "suradau" bite. O gal ji surado mane... :sick: toliau kas buvo tikriausiai suprantat :boom: ir draugas iskart mete visus kibisus zemen ir begt pradejo :dance: :dance: bet kai man ji isege i delna, supratau, jog ji gelia neskaudziai, o iki tol manydavau, kad numirciau jei igeltu :zzz: . Laikui begant isege i kakta kelios, kai nuejo is toli paspoksot, mat oras buvo blogas... Db man oras nesvarbu, galiu net ir pries lietu eit, su menka aprangele :P

Tai vat, sekmes visiems! Turbut iki pavasario nebesilankysiu, Atia :* :beer:
Vartotojo avataras
austeja
Patyręs narys
Aviliai:dadano nuo 2008
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:312
Užsiregistravo:2009 Vas 11 , 23:05

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgs 03 , 16:51

Na apranga matyt priklauso nuo zmogaus :)
Pernai ir as su skrybele ir menku chalatuku laksciau :)
Siemet gi vaikstau kaip kosmonautas ir linksminu aplinkinius :)
Kas nori tegu eina be apsaugu ar su menka. Kita vertus gal kiek ir nuo patirties priklauso.
Biciu nebebijau, bet vis dar tinstu. Tai, galvoju, jei imanoma isvengt kokio nemalonumo, kodel gi jo neisvengus. Galu gale bite gi igelus mirsta, ta vien del to verta .
Suprantu, kad tai gal daugiau psichologinis dalykas, prakala jos ir pirstines ir kombinezonus, jei nori :)
Bet itariu mano ramumas kazkaip persiduoda, nes siemet beveik neatakavo, o darbu "pirma kart" siemet gavau su kaupu, apie kuriuos pernai nebuciau drisus ne pagalvot, ir spieciaus pagavimas ir seimu sujungimas ir tranine seima :)
Tiesa, turiu pripazint, kuo daugiau suzinau - tuo maziau zinau :)
Nezinau kaip kitiems, bet man atrodo, bites turi kazkoki narkotini poveiki, pradejes negali sustoti :)
Atsiprasau uz pliurpima "kaidose kur padare naujokas", galima priskirt prie mano klaidu :).
I
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgs 03 , 21:52

austėja šaunuolė,tik pradeda bitininkaut o išvadas padarė išsamias ir teisingas.Su bitėmis irgi pasikalbu.Manau nemažai kas taip daro, bet prisipažint nenori ...
tinginiai progreso variklis
dalia1
Patyręs narys
Pranešimai:83
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 20:11

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgs 03 , 22:00

su bititutėmis reikia kalbėtis, aišku maloniai, jos viską supranta, net su augalais reikia kalbėtis, jeigu nori , kad jie atskleistų visą savo grožį, duotų gerą derlių, o gėlės gražiai žydėtų.
maja
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:8
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:20
Užsiregistravo:2009 Lie 31 , 15:25

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgs 04 , 09:04

Pritariu austejai 100 proc. Aš taip pat nuo pernai bitininkauju. Bitės ištikrųjų jaučia žmogaus baimę ir nepripažįsta "už savą", tuomet puola. Pernai mane puolė net Bakfasto šeima. :'( Tai pirma mano klaida - baimė. Šiemet to atsikračiau, kadangi baimė peraugo į "priklausomybę", per atostogas kiekvieną dieną kur buvus kur nebuvus - į sodelį užsuku, biteles aplankau ir pasikalbėt pradėjau, galvoju pati sau, gal man jau kažkas ne taip... :knock: Bet užtai jos man medų gražiuoju atidavė, kas mane labai nustebino :dance:
Šiemet išlaužiau visus lopšelius spietusiai šeimai :knock: (teko pirkt motinėlę), laksčiau paskui tą patį spiečių kelis kartus - tik spėjau susemt, iškart variau į naujus namus, po kiek laiko žiūriu vėl debesis bičių, o gi tas pats spiečius bėga... Lyg ir normalus avilys su įranga, ir TV yra, o jos bėga :o . Vėl į obelį paskui jas... Taip ir pavakarys atėjo. Kitą dieną gerai užsikūriau dūminę ir nuėjau pažiūrėti, kokias laidas per TV bitutės žiūri :lol: Taip gerai padūminau, kad jos su visu TV trečią kart išlėkė ieškoti kitų namų ir ne tokio trenkto bitininko :shame: . Tada sėdau prie knygų ir lindau į internetą ieškoti spečių gaudymo "navarotų", o jų yra nemažai... Reziumė: kiekviena klaida turi ir gerąją pusę - priverčia darbuotis galva, skaityti ir mąstyti, kaip sako TRANAS :) Taip pat dėkoju forumiečiams, čia radau labai svarbios informacijos "žaliai" bitininkei :ok:
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgs 04 , 09:27

O, kad spiečius nepabėgtų, paprasčiausiai "pririškite". Į naują avilį kur talpinsite spiečių įdėkite vieną rėmą su perais, o kitus dirbtinius ir pasiūtus. Bitės perų nepalieka ir antrą kartą obelin nebepasikabins. Taip apgyvendinant nebūtina spiečiaus nešti į rūsį ar kitaip atšaldyti. Tik pagavai - ir į avilį....
Vartotojo avataras
kalianas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano: kalchoziniai ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Sau 23 , 16:50

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgs 04 , 10:07

vidmantask rašė:O, kad spiečius nepabėgtų, paprasčiausiai "pririškite". Į naują avilį kur talpinsite spiečių įdėkite vieną rėmą su perais, o kitus dirbtinius ir pasiūtus. Bitės perų nepalieka ir antrą kartą obelin nebepasikabins. Taip apgyvendinant nebūtina spiečiaus nešti į rūsį ar kitaip atšaldyti. Tik pagavai - ir į avilį....
Drįsčiau nesutikti. Turėjau vieną atvejį, kai vėlai vakare susemtas spiečius, kuriam buvo paduotas ir rėmas su dengtais perais, kitos dienos vidury pakėlė sparnus. Antrą kartą jo susemti nebepavyko. :'( Galbūt bitės nepalieka nedengtų perų??
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgs 04 , 11:26

Man bent tokio atvejo nebuvo. Korį parenku su įvairaus amžiaus perais. Kartais paimu ir iš nukleuso( pritvirtinęs standartinio korio sijelę su petukais) nes - nereikia nukėlinėti meduvių.
Vartotojo avataras
SG13
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:13
Pranešimai:56
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 22:37

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgs 04 , 12:06

vidmantask rašė:O, kad spiečius nepabėgtų, paprasčiausiai "pririškite". Į naują avilį kur talpinsite spiečių įdėkite vieną rėmą su perais, o kitus dirbtinius ir pasiūtus. Bitės perų nepalieka ir antrą kartą obelin nebepasikabins.
Tai tikrai nėra 100% patikimumo taisyklė.
Kažkada ir aš taip "rišau", kol vienas "pririštas" spiečius po ~2 savaičių gyvenimo nepabėgo.
Veiksmas atrodė taip.
Bites lankau savaitgaliais, taigi, pirmą savaitgalį pagavau ir "pririšau".
Antrą savaitgalį bitės dar buvo ir dirbo.
Trečią savaitgalį radau tuščią avilį su užšalusiais "pririšimo" perais.
Spėčiau, kad kratant nepataikiau į spietinę su motinėle, o perai tik kažkiek prilaikė vietoje.
Vartotojo avataras
SG13
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:13
Pranešimai:56
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 22:37

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgs 04 , 12:10

kalianas rašė:Galbūt bitės nepalieka nedengtų perų??
Kiek pamenu iš literatūros, būtent reikia dėti nedengtus perus.
Bet labai abejoju ar verta tai daryti.
Mano praktikoje "normaliai" sukrėstas spiečius nėra pabėgęs.
Jei krečiant nepataikai su motinėle, tai bitės po 1-2 valandų palieka spietinę.
Šiemet netgi teko stebėti procesą kaip spiečius grįžo atgal į išspietusį avilį.
Nova
Patyręs narys
Aviliai:Dedano, savidarbiai.
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:88
Užsiregistravo:2009 Rgp 25 , 19:51

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgs 04 , 13:47

Uch, visgi sugrizau :D as tau naujokas, bet pernai metais man irgi buvo pabeges spiecius, nks negalejo pasakyti del ko... Taciau eme ir isskrido kita diena, palikes dali biciu dirbanciu laukuose...
Vartotojo avataras
bituke345
Pranešimai:1
Užsiregistravo:2009 Rgs 05 , 21:33

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgs 06 , 22:50

:leaves:
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgs 06 , 23:11

Pasirodo šiandien tik bituke ir dūzgia forume :chi: Tik nesuprantu, ar čia :leaves: naujokų klaida, ar Paveikslėlis ? B)
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
kirk
Patyręs narys
Aviliai:Dadano. Pereinu į daugiaaukščius.
Bičių šeimų skaičius:45
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:571
Užsiregistravo:2008 Gru 29 , 21:36

Re: Klaidos kurias patyrėte kai buvote naujokas

2009 Rgs 11 , 16:31

vidmantask rašė:O, kad spiečius nepabėgtų, paprasčiausiai "pririškite". Į naują avilį kur talpinsite spiečių įdėkite vieną rėmą su perais, o kitus dirbtinius ir pasiūtus. Bitės perų nepalieka ir antrą kartą obelin nebepasikabins. Taip apgyvendinant nebūtina spiečiaus nešti į rūsį ar kitaip atšaldyti. Tik pagavai - ir į avilį....
Pabėga :stop: Buvau nesenai pradėjes bitininkaut.Išspietė mano bitutės ir susimetė aukštai į beržą.Šiaip ne taip išėmėme.Spietine su bitėmis padėjau i rusi.Vakare ,į prieš tris dienas išplautą avili , idėjau kori su atvirais perais ,pridėjau pasiutų korių , plokštelių ir suleidau spiečių.Atrodė viskas gerai,bet kitą dieną išspietė vel mano bitutės.Paliko perus ir pradadėta siut plokštelę.Susimetė aukštai ąžuole iš kur išim nebuvo jokios galimybės, o vakare išdūzgė i naujus ,svo pasirinktus , namus :'( Daugiau ,spiečiui skirto ,avilio nebeplaunu,perų nebededu.Spiečių spietinėje palaikau pavėsyje iki vakaro ir leidžiu.Ir tfu,tfu - nė vienas nėra pabėges :ok:

Grįžti į