Traninių bičių vertimas auginti motiną

Bitininko kalendorius.
Albinas
Patyręs narys
Pranešimai:32
Užsiregistravo:2009 Bir 22 , 13:14
Traninių bičių vertimas auginti motiną

2009 Lie 19 , 08:29

Visada užtekdavo tik "atimti" pienelį iš bičių įdedant pora jaunų vikšrelių rėmų, paimtais iš stipresnių šeimų, tačiau po keleto dienų, jokio rezultato, todėl bandysiu pakartot. Todėl įdomu bičiuliai, kokie Jūsų veiksmai radus sutranėjusią šeimą, be motinos. :think:
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Traninių bičių vertimas auginti motiną

2009 Lie 19 , 09:02

Albinas rašė:Visada užtekdavo tik "atimti" pienelį iš bičių įdedant pora jaunų vikšrelių rėmų, paimtais iš stipresnių šeimų, tačiau po keleto dienų, jokio rezultato, todėl bandysiu pakartot. Todėl įdomu bičiuliai, kokie Jūsų veiksmai radus sutranėjusią šeimą, be motinos. :think:
Paaiškinkite kokį pienelį galina atimti iš bičių
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Traninių bičių vertimas auginti motiną

2009 Lie 19 , 09:43

Naudoju vienintele gerai zinoma ir paprasta priemone - spieciukas ant virsaus :) Uzleidai ir problemos baigesi :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Albinas
Patyręs narys
Pranešimai:32
Užsiregistravo:2009 Bir 22 , 13:14

Re: Traninių bičių vertimas auginti motiną

2009 Lie 19 , 14:07

Jonui: traninės bitės naujai įdėtiems iš kito avilio perams atiduoda savąjį pieneli (pienelio perteklius ir yra pagrindinė traninių bičių priežastis).
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Traninių bičių vertimas auginti motiną

2009 Lie 19 , 20:58

:dontknow: :dontknow: :dontknow:
Albinas
Patyręs narys
Pranešimai:32
Užsiregistravo:2009 Bir 22 , 13:14

Re: Traninių bičių vertimas auginti motiną

2009 Lie 19 , 21:11

Kas Jonai? :think:
Vartotojo avataras
zbyx
Patyręs narys
Aviliai:435*145
Bičių šeimų skaičius:iki50
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 19:46

Re: Traninių bičių vertimas auginti motiną

2009 Lie 19 , 21:31

Albinas rašė:Jonui: traninės bitės naujai įdėtiems iš kito avilio perams atiduoda savąjį pieneli (pienelio perteklius ir yra pagrindinė traninių bičių priežastis).
Albinai nemanau, kad idedant peru istaisysi sutranejusia seima, nes jei jau atsirado traniniu biciu(dedancios kiausinelius) jas maityna kaip ir motinele pieneliu bites darbininkes, tokiu budu tik neleisi atsirasti kitoms traninems bitems. Pradzioje nuo seimos reikia atskirti tranines bites po to dedam peru ir duodam motinele :beer:
Man siais metais negrizo is apsiskraidimo 2 seimuose motineles, seimos sutranejo, o istaisymui turejau tik neapvaisinta motinele, ilgai nepasakosiu visos istaisymmo proceduros..sujungiau seimas ir Titovo narvelyje padaviau motinele, bet man nepavyko atskirti traniniu biciu.. Idomu tik tai, jog po 5 dienu po motineles padavimo apziurinejau ir nustebau :o motinele sau laksto ir tranines bites daro savo darba toliau, kodel nenuzudo?
Albinas
Patyręs narys
Pranešimai:32
Užsiregistravo:2009 Bir 22 , 13:14

Re: Traninių bičių vertimas auginti motiną

2009 Lie 19 , 21:40

Na bet jei motina maitinama pieneliu, tai gal nebeatsiras nauju traniniu, o senosios kažkada vistiek nusibaigs, svarbu kad nenugelia motinos ;)
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Traninių bičių vertimas auginti motiną

2009 Lie 19 , 23:18

Traninės šeimos taip neištaisysi -tik teorija .Traninės bites gali būti kelios ar keliolika.Traninė šeima vakare pamaitinama .kad turėtų maisto .Sekančią dieną avilys per laką padūminamas .kad bitės prisigertų medaus ir avilys nunešamas į šoną ir bitės iškratomos ant žemės .Avilys nunešamas į šoną .kad bitės jo nerastų .Pakilusios bitės grįžta į seną vietą avilio neranda ir suskrenda į kitus avilius .Bites su maistu kitos šeimas priima .Todel jas reikia gerai padūminti ,kad prisigetų maisto .
mindaugas
Patyręs narys
Pranešimai:114
Užsiregistravo:2008 Gru 08 , 18:27

Re: Traninių bičių vertimas auginti motiną

2009 Lie 20 , 12:56

Pritariu šiai nuomonei visus šiuos metus įvairiais rekomenduojamais būdais bandau taisyti vieną šeimą bandžiau spiečių duoti, motinėlę, perų viską darau taip sakant del sporto, kol kas rezultatas nulinis, jei kas turi daug šeimų ir mažai laiko tegu net negalvoja užsiimti.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Traninių bičių vertimas auginti motiną

2009 Lie 20 , 14:24

kaip galejo spiecius nesutvarkyti situacijos? Taip pats paprasciausias simtaprocentinis budas.. NA nebent i spieciu motinele nepakliuvo..
Net kai motina labai sena, o jos negali surasti, net tada spiecius puikiai padeda :chi:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
mindaugas
Patyręs narys
Pranešimai:114
Užsiregistravo:2008 Gru 08 , 18:27

Re: Traninių bičių vertimas auginti motiną

2009 Lie 20 , 16:01

Žinoma šimtu procentų užtikrint kad spiečiuke buvo motinele negaliu, bet apvaisintą nugėlė.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Traninių bičių vertimas auginti motiną

2009 Lie 20 , 18:22

nugele todel, kad ji be spieciaus buvo.. O bites juk turi, kas perus deda, kam jiem kita motina?
didelis skirtumas yra, ar bites gauna motina narvelyje, ar ji su spieciumi ateina..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Traninių bičių vertimas auginti motiną

2009 Lie 20 , 18:28

ŠAUNUOLĖ KICĖ, kad visi taip mąstytu tai Pupinui nebūtų čia kas veikti, o Tranas tik galėtų papasakoti kaip pats bitininkauja, bet tai jau nelabai kam būtų įdomu. :rose:
Vartotojo avataras
InDeed
Patyręs narys
Pranešimai:84
Užsiregistravo:2009 Geg 14 , 21:21

Re: Traninių bičių vertimas auginti motiną

2009 Lie 20 , 22:55

Kazkada geras dede pamoke kaip elgtis su tranine seima: nunesti avil uz 100m nuobityno izpurtyti bites. Senu korius islydyti. o jei yra poreikis turet seima tai sudaryti maza seimele is kitos seimos ipadavus motina uzaugint rimta seimele ziemojimui kuri pavasari duos daugiau naudos ir bus maziau vargo. su tranine seima esu "zaides" bet tais metais nei seimos nei medaus nebuvo. Aisq atrodo ziauru bet kaip jau bebutu as sutinku su nuomone kad su bitemis reikia elgtis taip kaip joms patogu, o ne kaip zmogui butu patogu jei jis bite butu...
Vartotojo avataras
domas71
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:43
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:Kraina ir mišrūnės
Pranešimai:129
Užsiregistravo:2013 Kov 17 , 20:45

Re: Traninių bičių vertimas auginti motiną

2014 Bir 30 , 15:57

Turėjau ir aš šiemet traninę šeimą. Antroje Gegužės pusėje keičiau vienoje šeimoje motinėlę, įdavinėjau nevaisintą. Po 12dienų pažiūrėjau, radau visus korius prineštus medaus, motinėlė neturėjo vietos perams, įdėjau keletą plokštelių, bet bitės jas mikliai pasiuvo ir vėl prinešė medaus. Po kiek laiko, vėl įdėjau 2 plokšteles. O penktadienį 27d apžiūrėjęs radau nesiūtas plokšteles, supratau, kad motinėlė nepriimta o bitės perilgai išbuvo be motinos. Peržiūrėjęs korius, 1 koryje radau keletą akučių su 2-3 kiaušinėliais.
Žinodamas, kad traninę šeimą "pataisyti" labai sunku, nusprendžiau ją prijungti prie šeimelės. Padariau taip, bites nuo korių nukračiau į spietinę ir nuvežęs į kitą skyrių už 10km, sukrėčiau bites į šeimele. Taip anksčiau nesu daręs, tai nežinau ar gerai čia padariau ? :think:
Vartotojo avataras
edgaras
Patyręs narys
Aviliai:435 x 145 mm
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:28
Pranešimai:60
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 21:29

Re: Traninių bičių vertimas auginti motiną

2014 Lie 01 , 20:30

Man vienai šeimai matomai nelaimė irgi atsitiko. Birželio pradžioje po pervežimo į kitą vietą šeimoje radau matomai jauną motinėlę, perų nebuvo, tai nusprendžiau, kad dėl žioplumo pabėgo spiečius ir šeimoje jauna motinėlė, visa tai buvo birželio 4 dieną. Iki šiol motinėlė kiaušinėlių nepradėjo dėti, nei gerų nei traninių, laksto po korius graži, didžiulė. Aš jau ir šeimelę sudariau virš šitos šeimos ir ten iš spietiminio lopšelio jau ir motinėlė išsirito ir jau kiaušinėlius deda. Tai va dabar atėjo laikas sujungti šeimelę su šeimą ir galvoju ar užteks tik sugauti motinėlę nekokybiška ir jungti ar kratyti bites kaip traninės šeimos, gal kas gali patarti? Aviliai daugiaaukščiai, pagrindinė šeima ant 2 korpusėlių 145 cm + 3 meduvės, toliau fanerinis dugnelis ir šeimelė viename korpusėlyje.

P.s. 20:30 lyja lietus, šviečia saulė, bitės skrenda kažkur kaip vidurdieni, nejau į liepas skrenda?
Antanas28
Patyręs narys
Aviliai:10 r. daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:16
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:32
Užsiregistravo:2013 Lap 27 , 10:25

Re: Traninių bičių vertimas auginti motiną

2014 Lie 01 , 21:36

edgaras rašė:Man vienai šeimai matomai nelaimė irgi atsitiko. Birželio pradžioje po pervežimo į kitą vietą šeimoje radau matomai jauną motinėlę, perų nebuvo, tai nusprendžiau, kad dėl žioplumo pabėgo spiečius ir šeimoje jauna motinėlė, visa tai buvo birželio 4 dieną. Iki šiol motinėlė kiaušinėlių nepradėjo dėti, nei gerų nei traninių, laksto po korius graži, didžiulė. Aš jau ir šeimelę sudariau virš šitos šeimos ir ten iš spietiminio lopšelio jau ir motinėlė išsirito ir jau kiaušinėlius deda. Tai va dabar atėjo laikas sujungti šeimelę su šeimą ir galvoju ar užteks tik sugauti motinėlę nekokybiška ir jungti ar kratyti bites kaip traninės šeimos, gal kas gali patarti? Aviliai daugiaaukščiai, pagrindinė šeima ant 2 korpusėlių 145 cm + 3 meduvės, toliau fanerinis dugnelis ir šeimelė viename korpusėlyje.

P.s. 20:30 lyja lietus, šviečia saulė, bitės skrenda kažkur kaip vidurdieni, nejau į liepas skrenda?
Labas, buvau Amšiejaus seminare tai jis teigė, jeigu jauna motina kiaušinėlius deda mėnesi laiko tai jin skaitosi pilnavertė ir tokia šeimą su pilnaverte motina prijungus prie kitos šeimos visada ta pilnavertė motina nugelia senąja motina. Aš dar perklausiau ar nebūtu geriau suradus senąja sunaikinti tai jis sakė kad nebūtina.
Pats dar to nebandžiau, bet ateitį tikrai išmėginsiu, nes su motinėlės suradimu dar man kyla problemų :)
Vartotojo avataras
edgaras
Patyręs narys
Aviliai:435 x 145 mm
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:28
Pranešimai:60
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 21:29

Re: Traninių bičių vertimas auginti motiną

2014 Lie 01 , 22:44

Antanas28 rašė:
edgaras rašė:Man vienai šeimai matomai nelaimė irgi atsitiko. Birželio pradžioje po pervežimo į kitą vietą šeimoje radau matomai jauną motinėlę, perų nebuvo, tai nusprendžiau, kad dėl žioplumo pabėgo spiečius ir šeimoje jauna motinėlė, visa tai buvo birželio 4 dieną. Iki šiol motinėlė kiaušinėlių nepradėjo dėti, nei gerų nei traninių, laksto po korius graži, didžiulė. Aš jau ir šeimelę sudariau virš šitos šeimos ir ten iš spietiminio lopšelio jau ir motinėlė išsirito ir jau kiaušinėlius deda. Tai va dabar atėjo laikas sujungti šeimelę su šeimą ir galvoju ar užteks tik sugauti motinėlę nekokybiška ir jungti ar kratyti bites kaip traninės šeimos, gal kas gali patarti? Aviliai daugiaaukščiai, pagrindinė šeima ant 2 korpusėlių 145 cm + 3 meduvės, toliau fanerinis dugnelis ir šeimelė viename korpusėlyje.

P.s. 20:30 lyja lietus, šviečia saulė, bitės skrenda kažkur kaip vidurdieni, nejau į liepas skrenda?
Labas, buvau Amšiejaus seminare tai jis teigė, jeigu jauna motina kiaušinėlius deda mėnesi laiko tai jin skaitosi pilnavertė ir tokia šeimą su pilnaverte motina prijungus prie kitos šeimos visada ta pilnavertė motina nugelia senąja motina. Aš dar perklausiau ar nebūtu geriau suradus senąja sunaikinti tai jis sakė kad nebūtina.
Pats dar to nebandžiau, bet ateitį tikrai išmėginsiu, nes su motinėlės suradimu dar man kyla problemų :)
Jei būtų šeimoje sena tai nugeltu, o čia viena jauna neapsivaisinusi, o kita mėnesiu jaunesne apsivaisinusi, ir ta neapsivaisinusi tokia... rimta, gerai pamaitinta. :beer:
Aukstelkai
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:46
Užsiregistravo:2013 Geg 01 , 21:36

Re: Traninių bičių vertimas auginti motiną

2014 Lie 01 , 23:52

Sveiki, turejau patirties ir aš su tokia šeima. Pirmą kartą išpurčiau už kelių šimtų metrų, išpjausčiau traninius perus ir dėjau korį su perais ir "lopšeliu" iš kito avilio - nepadėjo, radau išgriaužtą lopšelį ir vėl pridėtų traninių kiaušinėlių. Antrą kartą išpurčiau, išpjauščiau traninius perus ir į izoliatorių dėjau korį su perais, bitėmis ir vaisinga motinėle iš kitos šeimos (taip dariau, nes jau turėjau nusipirkęs motinėles keitimui). Po 4-5 parų išlaisvinau - dabar planuoju uždėti jau ir meduvę :)
Suprantama, profesionalai neturi tiek laiko vargui, bet man "savaitgaliniui" ir turinčiam vos tris šeimeles, kiekviena bitutė brangi :bee Tuo labiau patirtis irgi nebloga :)

Grįžti į