Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

Bitininko kalendorius.
prancuzas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:053
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:40
Užsiregistravo:2011 Sau 26 , 21:41
Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2011 Rgp 30 , 17:39

gal kas zinote kur yra vokisko inverto be wilaros?
Vartotojo avataras
NerijusK
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius:28
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:51
Užsiregistravo:2011 Bal 08 , 15:13

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2011 Rgp 30 , 17:51

prancuzas rašė:gal kas zinote kur yra vokisko inverto be wilaros?
Ieškok kompanijos SKUOMEDA , vokiškas invertas "Ambrozija".
Se
Sergijus

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2011 Rgp 30 , 19:15

"Skuomeda",šiuo metu neturi... :wasntme: Įmonės vadovas Valius,pasiūlė paskambint poryt,t,y. - ketvirtadienį... :wasntme:
Vaclovas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano savadarbiai
Bičių šeimų skaičius:70
Bitininkavimo stažas:23
Pranešimai:62
Užsiregistravo:2008 Lap 03 , 12:26

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2011 Rgp 30 , 19:24

Mėginkit LITAGROS PARDUOTUVĖSE.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2011 Rgp 30 , 22:37

"DalSa"i paskambinau ir atvežė, ir pasvėrė ,ir sunešt padėjo.Sakė lenkiškas, veža nepirmi metai,klijentai nesiskundžia.Toks gana tirštokas,teka srovele kaip medus.Skonio stipriklio ir dažų pamaišius,možnėtų kaip medų į turgų vežt :lol:
egidukas
Patyręs narys
Aviliai:dadano ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:70
Bitininkavimo stažas:27
Bičių rasė:3 bičių rasės
Pranešimai:397
Užsiregistravo:2009 Rgp 12 , 14:47

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2011 Rgs 01 , 07:14

ar gali kas atsakyti, sumažindamas lizdus dabar dar issukau beveik kibira pusiau medaus pusiau cukraus kadangi jau bites gaudavo paskatinimui ir pradejau serti invertu, ar galiu suserti ta isimta pusmedį ar nesukels invertui kristalizacijos. Manau šis klausimas daug kam aktualus :dontknow:
Vartotojo avataras
Nerijus
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:7
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:158
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 14:08

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2011 Rgs 01 , 08:44

[quote="egidukas"]ar gali kas atsakyti, sumažindamas lizdus dabar dar issukau beveik kibira pusiau medaus pusiau cukraus kadangi jau bites gaudavo paskatinimui ir pradejau serti invertu, ar galiu suserti ta isimta pusmedį ar nesukels invertui kristalizacijos. Manau šis klausimas daug kam aktualus :dontknow:[/quote]
NE nu nesamone čia... :lol:
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2011 Rgs 01 , 09:26

egidukas rašė:ar gali kas atsakyti, sumažindamas lizdus dabar dar issukau beveik kibira pusiau medaus pusiau cukraus kadangi jau bites gaudavo paskatinimui ir pradejau serti invertu, ar galiu suserti ta isimta pusmedį ar nesukels invertui kristalizacijos. Manau šis klausimas daug kam aktualus :dontknow:
Issukai tam, kad sumaitintum bitems? Ne, nu originalno, Vatson... :lol:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2011 Rgs 01 , 09:36

tuo pusiau invertu daryk paskutinį maitinimą, tikėtina jį bitės suvalgys dar nesusikristaliavusį lapkričio-gruodžio mėnesiais.Gali pasilikti pavasariui.Palepinsi šeimas balandį 5 kg gero maisto, tai gegužę aviliuos netilps.
tinginiai progreso variklis
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2011 Rgs 01 , 10:00

:'( žmogus prašė patarimo o ne komentarų, originalu ar neoriginalu :devil:
Ačiū grb. Žilvui, klausimas tikrai aktualus.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2011 Rgs 01 , 10:12

Tikrai aktualus klausimas yra sumaitinto maisto issukimas rudeni? Rimtai, tai naudojama strategija? Nu tada man dar mokytis ir mokytis. Kai mane gudziais potarybiniais laikais mokino bitininkauti, tai ikale paprasta "kaip du pirstus" strategija - mazinant lizdus issisukti visa medu be peru, o veliau nereikalingus korius su zieminiu maistu kelti uz diafragmos ir atakiuoti, jei uzakiuotas. Viskas. Is uz diafragmu medu/cukru bites susinesa rugsejo menesi, susideda i peru vieta po sumaitintu cukrumi ir iki kaledu suniamnioja, jokio kristalizacijos klausimo nelieka. Todel ir nustebino strategija "issukam sumaitinta maista ir sumaitinam ji bitems vel". Velnias, atrodo susimoviau taip nevykusiai pakomentuodama tikrai aktualu klausima... Persiprasau :chi:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2011 Rgs 01 , 11:08

klausimą pateikė naujokas- ir nėra čia ko purkštauti- kas nedirba ,tas neklysta..., o aktualumas- dėl kristalizacijos. Neblogai būtų prieš komentuojant įsigilinti į klausimo esmę.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2011 Rgs 01 , 14:31

na man atrodo - jei lizde daug koriu, sociai medaus, tai kam bites maitinti rugpjuti? Atakiuoti uzakiuota medu, tegu valgo ir vaikus augina.. O maitinti sumazinus lizda..
Ar klystu? :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2011 Rgs 01 , 14:46

Invertu maitinant - taip. Bet cukru geriau suduoti anksciau, kad perdirbinetu ir taip neziemosiancios bites. Jei siumete motina uzmeta kokius 9-10 remu peru, tai lizda formuoji apie rugsejo viduri. Tokiu atveju krastiniai keliami uz diafragmos maistui persinesti.
Pas man siemet tokios problemos ner, nes buvo visiskai tuscias rugpjutis, todel lizdus jau esu suformavusi is esmes, su keliais koriais uz diafragmu. Pagrindine mase cukraus jau atidaviau, nelabai suku gluzdu, kur jos ji pila, i lizda, ar uz diafragmu, nes vis tiek visas maistas atsidurs lizde anksciau ar veliau.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
egidukas
Patyręs narys
Aviliai:dadano ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:70
Bitininkavimo stažas:27
Bičių rasė:3 bičių rasės
Pranešimai:397
Užsiregistravo:2009 Rgp 12 , 14:47

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2011 Rgs 01 , 21:27

Jo paklausiau cia visai rimtai, o renyka mane mazvaikiu beveik pavadino.
Visu pirma tai si foruma visai neseniai suradau, antra bitininkauju jau beveik dvidešimt metu, trečia niekada pusiau syrupo pats nevartoju ir kitiems neparduodu (kaip kazkas čia nustebo) , ketvirta pertekliniu koriu niekad neatakineju ir nepalieku uz lizdo nes neturiu tam laiko ir nekeliu plesikavimo (paprasciau ir greiciau juos isukt), penkta prisiskaiciau šitam forume apie pelynu ir česnaku nauda tai rugpjucio apie viduri savo bites papenejau (del jaunu bičiu priauginimo nors beveik dvidesimt metu to nedariau) ir inverto rudens maitinimui prisipirkau, o šešta man TIK IŠKILO KLAUSIMAS KAIP TAS MANO NIEKAD NEBANDYTAS INVERTAS BŪTENT SUREGUOS SU TUO PUSIAU SYRUPU KAI SUMAITINSIU PAČIAME MAITINIMO GALE, NES ESU GIRDEJAS, KAD KURIEMS BITININKAMS NET KIBIRUOSE INVERTAS SUSIKRISTALIZAVO NES JIE BUVO MEDUOTI.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2011 Rgs 01 , 22:39

būtų keista ,jeigu nebūtų patikęs :chi:
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2011 Rgs 01 , 23:38

egiduk, tikrai nei turejau noro ar kazkokiu paskatu izeisti ar kazka. Paprasciausiai linksma pasidare paskaicius, kad kazkas issuka biciu maista tam, kad ji sumaitintu. Man kartais susidaro ispudis, kad personazas pavadinimu Vinipux'as medzioja mano postus, kad pateiktu savo didaktinius irgi giliai moralistinius isvedziojimus. As kartais net galvoju, kad zmogus, pasislepes po Vinipux'o slapyvardziu, yra i atsarga isejes men... pardon, policijos pareigunas... :). Bet tai nesvarbu. Svarbu tai, kad vinis paraso "ajajaj", as parasau "nu ir...", o is viso to gaunasi biski informacijos, kuria galbut kas nors zingeidus beskaitydamas isides i galva.
As tiesa sakant nezinau, ant kiek invertas linkes cukruotis. Jei jis linkes cukruotis nuo mazos medaus priemaisos, tai cia sh... o ne zieminis biciu maistas. As viska pasakiau. Hau :lol:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2011 Rgs 02 , 00:28

Apie inverto kristaliaciją tema rimta, kurios neverta praleisti pro ausis.Esu turėjęs susikristalizavusio, teko girdėt, kad maišyt negalima nei su medum, nei sirupu.Tiesa kažkur anapus...kaip X failuose.
Gal yra tarp forumiečių maisto technologų? Bitininkų kuriems susikristaliavo invertas?Gal kas straipsnį užsienio žurnale skaitėt apie tai ?
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2011 Rgs 02 , 08:27

rennyka rašė:egiduk, tikrai nei turejau noro ar kazkokiu paskatu izeisti ar kazka. Paprasciausiai linksma pasidare paskaicius, kad kazkas issuka biciu maista tam, kad ji sumaitintu. Man kartais susidaro ispudis, kad personazas pavadinimu Vinipux'as medzioja mano postus, kad pateiktu savo didaktinius irgi giliai moralistinius isvedziojimus. As kartais net galvoju, kad zmogus, pasislepes po Vinipux'o slapyvardziu, yra i atsarga isejes men... pardon, policijos pareigunas... :). Bet tai nesvarbu. Svarbu tai, kad vinis paraso "ajajaj", as parasau "nu ir...", o is viso to gaunasi biski informacijos, kuria galbut kas nors zingeidus beskaitydamas isides i galva.
As tiesa sakant nezinau, ant kiek invertas linkes cukruotis. Jei jis linkes cukruotis nuo mazos medaus priemaisos, tai cia sh... o ne zieminis biciu maistas. As viska pasakiau. Hau :lol:

butent, nes maitinant bites jos siek tiek parsinesa nektaro, siek tiek neuzdengto medaus yra aviliuose.. o jei susimaiso ir susikristalizuoja - tai gyvas sss.. Reiksia ne vienas korys iseis velniop, kuriame yra neuzdengto medaus.. o yra - vakar ziurejau..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Kokiu cukrumi rudenį galima maitinti bites?

2011 Rgs 02 , 08:36

Atsiprašau forumo dalyvių ,kad ne į temą -bet:
nuoširdžiaipareiškiu kad turiu rimtesnių užsiėmimų apart Renykos medžioklės, ir kokia nuomonė man kartais susidaro -palieku ją sau. Esu rašęs ,kad su Renyka neįmanoma diskutuoti (beje tam yra pritaręs ir Sergijus). taigi mūsų diskusijose dedu tašką.
kaip sakoma-" jus nesakykitt kas aš esu, aš nesakysiu kur jums eiti"
indėnų kalbos "Hau" nemoku- taigi rašau paprastai:
pagarbiai- Vinipux.

Grįžti į