Pavasaris 2021

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
Rikas
Patyręs narys
Aviliai:Visus
Bičių šeimų skaičius:apie 55
Bitininkavimo stažas:31
Bičių rasė:Bakfastas, Karnika
Pranešimai:382
Užsiregistravo:2017 Lie 28 , 11:06
Re: Pavasaris 2021

2021 Bal 25 , 22:43

kirk rašė:
2021 Bal 23 , 15:12
TRANAS o gal neskubėkit trinti. Tegul Bičiuliai pamato kas yra kas.
Kiekvienas spręsdamas prisikuria pagal savo sugedimo laipsnį.
Bitininkui GEROVĖS VALSTYBĖ prasideda, kai jo bičių šeimoms vadovauja grynaveislės karnikos ar bakfasto karalienės. Bitininkų GEROVĖS PRINCIPAS: bitininkas PRIŽIŪRI bičių šeimų PAGAL GALIMYBES, o jo bičių šeimos GAUNA grynaveislių motinų PAGAL POREIKĮ.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Pavasaris 2021

2021 Bal 25 , 23:06

O kodėl būtinai pagal sugedimo laipsnį , RIKAI ?
Štai DEDEDO taip grąžiai parašė apie savo senelio palikimą ir apie aplinkybes kada tikėjimo žmogui prisireikia. Ir ką.... jei aš netikintis tai turėčiau nepritarti?
Kiekvienas gyvenam pagal savą galvą, RIKAI, ir iš žmogaus tikėjimo ar ko kito, jei tik tas žmogui padeda ir nekenkia ar netrukdo žmonėms su kitokiomis pažiūromis - neturim teisės šaipytis.
Pamąstyk...
Vartotojo avataras
Rikas
Patyręs narys
Aviliai:Visus
Bičių šeimų skaičius:apie 55
Bitininkavimo stažas:31
Bičių rasė:Bakfastas, Karnika
Pranešimai:382
Užsiregistravo:2017 Lie 28 , 11:06

Re: Pavasaris 2021

2021 Bal 26 , 09:32

Trane, o ką čia mąstyti, tik pritarti belieka. Gal reikėjo man parašyti: "Kiekvienas spręsdamas prisikuria pagal savo sugedimo AR IŠMINTIES laipsnį." Norėjau paprovokuoti Rimantą000 sugrįžti į forumą, o kad prasidėjo komentarai. O gal viskas tik į gerą?
Bitininkui GEROVĖS VALSTYBĖ prasideda, kai jo bičių šeimoms vadovauja grynaveislės karnikos ar bakfasto karalienės. Bitininkų GEROVĖS PRINCIPAS: bitininkas PRIŽIŪRI bičių šeimų PAGAL GALIMYBES, o jo bičių šeimos GAUNA grynaveislių motinų PAGAL POREIKĮ.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Pavasaris 2021

2021 Bal 26 , 10:24

Turiu paveldą iš tėvuko 6 dadanus. Kai juos man paliko , pagalvojau kad jei jau senelis mano bitininkavo , tėvukas tai reik tęst ir tęst šiuolaikiškai , tai susimeistravau dugiaaukščių korpusėlių per kelias žiemeles ir dabar va turiu tokį ūkelį . Nelabai man jis patinka atvirai sakant . Daug skrtingo inventoriaus , bet va palikimo nenoriu atsisakyti - sentimentai neleidžia nes ant stogų dar ir senelio raštas likęs . Taigi dėl tų naujų- man patiko čia čiate Rimas007 pastebėjimai kaip jis jomis operuoja. Turiu omeny svarstykles ir pn. Be to jis sakosi , jei atmintis man nemeluoja , kad ir tešlos visai nenaudoja kandi . Kas liečia dugną , tai pas mane kaip tik tokie - bedugniai Nors dabar pradedu įtarti kad JŪS TRANAI teisus dėl tos kiaurymės. Nors peržiemojo pas mane visos , bet dadanai stipriau iš pavasario atrodo . O kai JŪS dėl tų svarstyklių galvojat , juk patogu pagal svorį spręsti ir stebėti aviliukus. O jei dar ir SMSgauni ar kažką panašaus va tau ir šiuolaikiniai patobulinimai . Jie rankų ir galvos nepakeis , bet laiko sutupyti gali , taip bent dabar mąstau .
P.S. O Tikėti ne tai kad verta , Būtina :) . Sako apkasuose , kai nebežinai ar vakarinio srėbalo begausi , ateistų nėra :)
[/quote]
Gerbiams DEDEDO:
Svarstyklėmis niekada nesinaudojau. Bičių nevežioju, laikau pastoviuose vietose, medų suku daugiausia iš natūralių gamtoje augančių medingų augalų kurie kas met žydi maždaug tuo pačiu laiku ir busimiems medunešiams bičių šeimas, kad turėtu kur pilti nektarą jei jo būna, pasirūpinu iš anksto. Ir šiaip, pagal oro temperatūrą ir kritulių kiekį, tuo metu jei kas žydi, galima gana tiksliai numatyti apie išskiriamą nektaro kiekį.
Erkių irgi niekada neskaičiavau, bet savais būdais gydau ir man nesvarmu kiek jų ten nukrenta, pakanka spresti iš akies.
Rimasoo7 vienas iš tų bitininkų, kuris išklauso kitų patarimus, bet dirba pagal savo galva ir viešai nepeizaravoja kito patarimus jeigu jie jam nepatiko. Manau iš jo jau yra sumanus ir sėkmingas bitininkas. Paskutinį kartą bendravau gal prieš tris metus.
Man labiausiai patiko bitininkas VASARINIS su kuriuo buvo galima pasikapstyti "gyliau", bet jis labiau pasitiki mokslininkais nei sava galva ir dar tas jo pomėgis šaipytis iš oponento - vieša diskusija tapo neimanoma. Man mokslininkas nėra joks dievas, o toks pat žmogus, kuris iš gautų tyrimų dažnai padaro gamtai ir bičių biologiniam instinktui aiškiai prieštaraujančias išvadas. Todėl pasitikiu tik pats savimi ir į mokslininkų išvadas žiūriu gana kritiškai.
Bitininkaujantiems su bakfastu ir daugiaaukščiuose, ir pagrindinį medų sukant iš rapsų, mano kai kurie metodai tikrai jiems nepriimtini ir linkiu sėkmės jiems savo pasirinkime.
Na o ginčitis dėl to kuriam DIEVUI verta melstis arba dėl politikos, tas pats, kai geram draugui skolinti pinigų negalima, nes susipyksi. Šie dalykai tebunie kiekvienam pagal savos galvos parodymus.
Sėkmės bičiuli :beer:
Vartotojo avataras
Rikas
Patyręs narys
Aviliai:Visus
Bičių šeimų skaičius:apie 55
Bitininkavimo stažas:31
Bičių rasė:Bakfastas, Karnika
Pranešimai:382
Užsiregistravo:2017 Lie 28 , 11:06

Re: Pavasaris 2021

2021 Bal 26 , 10:56

Akivaizdu, kad painiojami du bitininkai Rimantas000 ir Rimas007.
Bitininkui GEROVĖS VALSTYBĖ prasideda, kai jo bičių šeimoms vadovauja grynaveislės karnikos ar bakfasto karalienės. Bitininkų GEROVĖS PRINCIPAS: bitininkas PRIŽIŪRI bičių šeimų PAGAL GALIMYBES, o jo bičių šeimos GAUNA grynaveislių motinų PAGAL POREIKĮ.
Dededo
Bičių šeimų skaičius:8
Bitininkavimo stažas:40
Bičių rasė:viecines
Pranešimai:10
Užsiregistravo:2018 Rgs 16 , 16:44

Re: Pavasaris 2021

2021 Bal 26 , 11:18

Rikas rašė:
2021 Bal 25 , 22:42
TRANAS rašė:
2021 Bal 23 , 08:55
Jooo.... lietuviams didelis malonumas žinoti kaip kitiems nesiseka, bet Rimantas čia netinka, jam kaip tik , anot jo, viskas sekėsi, net ir medus geriausias buvo ...
Man tai daug ko čia trūksta, o ypač bendravimo, draugiško pasišpilkavimo. Nors su bičiuliais kuriems svetimas humoro jausmas dėl pasišpilkavimų įvykdavo ir aštresnių susidurimų....
Žiūriu, kad šiemet didelė pasiūla bičių pardavimo. Interesna, kame priežastys?
Ukrainiečiai ir Baltarusai išmoko bitininkauti su bakfastu ir užvežė pigaus medaus. Lietuvoje daug kam nebepelninga bitininkauti.
Tai kas pigu , nebūtinai blogai . Už medų pigesnis vanduo , už vandeny oras , bet be vandens gal ir pratrauksi kelias paras , be oro ir minutė bus kaip amžinybė , o be medaus ir visą gyvenimą kai kas nugyvena. Didelė pasiūla , nėra tas pats kas didelė emigracija , tai gali reikšti jog Lietuvoje daug bitininkaujančių ir prekiaujančių . Pelningai bitininkauti yra gerai , bet paversti savo gyvenimą bitininkavimu yra dar geriau ir tie kurie taip gyvena ,per savo gyvenimėly matė ne vieną "amerikietišką kalniuką " kas liečia kainas , pasiūlas, paramas ir pn . :) Tokie mano pamąstymai
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Pavasaris 2021

2021 Bal 26 , 21:41

Ohoo...DEDEDO ne tik bitininkas, bet ir filosofas....

RIKAS, niekas Rimanto su Rimu nemaišo, tai jau labai dvi skirtigos asmenybės....
Vikl
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:1
Bičių rasė:Carnica
Pranešimai:76
Užsiregistravo:2016 Sau 16 , 19:10

Re: Pavasaris 2021

2021 Bal 27 , 08:21

Dėl bičių pardavimų gausos: pagal statistiką, pernai Lietuvoje registruota virš 210 000 bičių šeimų (o kiek neregistruotų!). Tai beveik pasiektas tarybinių laikų rekordas (250 000), tik šiais laikais bičių šeimos produktyvumas žymiai aukštesnis... Tad bitininkystė Lietuvoje išgyvena aukso amžių. Kaip bus ateityje - neaišku, greičiausiai bitininkų mažės, nes mažėja medaus vartojimas pasaulyje, o medaus pasiūla - didėja. O kodėl tik dabar pasimatė įrašai apie pardavimus: gal todėl kad kitokių įrašų nėra...

Dėl forumo: prieš kelis metus jau perspėjau administratorius, kad jei nesiims drausminamųjų priemonių - forumas žlugs. Nes niekam neįdomu jungtis prie forumo, kuriame trys ar penki kietuoliai drabstosi purvais. Kadangi administratoriai laiku nesureagavo, įvyko natūralus fragmentacijos procesas: susikūrė eilė uždarų/atvirų bitininkų forumų/grupių, kuriuose bičiulių kompanija gali ramiai pasikalbėti be užgauliojimų, žeminimų ir niekinimų. Dabar turės praeiti daugybė laiko, kol užgis senos nuoskaudos ir bičiuliai norės bendrauti.
Dededo
Bičių šeimų skaičius:8
Bitininkavimo stažas:40
Bičių rasė:viecines
Pranešimai:10
Užsiregistravo:2018 Rgs 16 , 16:44

Re: Pavasaris 2021

2021 Bal 27 , 09:52

Gerbiams DEDEDO:
Svarstyklėmis niekada nesinaudojau. Bičių nevežioju, laikau pastoviuose vietose, medų suku daugiausia iš natūralių gamtoje augančių medingų augalų kurie kas met žydi maždaug tuo pačiu laiku ir busimiems medunešiams bičių šeimas, kad turėtu kur pilti nektarą jei jo būna, pasirūpinu iš anksto. Ir šiaip, pagal oro temperatūrą ir kritulių kiekį, tuo metu jei kas žydi, galima gana tiksliai numatyti apie išskiriamą nektaro kiekį.
Erkių irgi niekada neskaičiavau, bet savais būdais gydau ir man nesvarmu kiek jų ten nukrenta, pakanka spresti iš akies.
Rimasoo7 vienas iš tų bitininkų, kuris išklauso kitų patarimus, bet dirba pagal savo galva ir viešai nepeizaravoja kito patarimus jeigu jie jam nepatiko. Manau iš jo jau yra sumanus ir sėkmingas bitininkas. Paskutinį kartą bendravau gal prieš tris metus.
Man labiausiai patiko bitininkas VASARINIS su kuriuo buvo galima pasikapstyti "gyliau", bet jis labiau pasitiki mokslininkais nei sava galva ir dar tas jo pomėgis šaipytis iš oponento - vieša diskusija tapo neimanoma. Man mokslininkas nėra joks dievas, o toks pat žmogus, kuris iš gautų tyrimų dažnai padaro gamtai ir bičių biologiniam instinktui aiškiai prieštaraujančias išvadas. Todėl pasitikiu tik pats savimi ir į mokslininkų išvadas žiūriu gana kritiškai.
Bitininkaujantiems su bakfastu ir daugiaaukščiuose, ir pagrindinį medų sukant iš rapsų, mano kai kurie metodai tikrai jiems nepriimtini ir linkiu sėkmės jiems savo pasirinkime.
Na o ginčitis dėl to kuriam DIEVUI verta melstis arba dėl politikos, tas pats, kai geram draugui skolinti pinigų negalima, nes susipyksi. Šie dalykai tebunie kiekvienam pagal savos galvos parodymus.
Sėkmės bičiuli :beer:
Didelis dėkui gerb. mielas TRANAS už gražų palinkėjimą , kad ir kiek ji , ta sėkmė, besišpsotų , jos vistiek vis negana ir negana :) Nors pats rašai kad į mokslininkus atsargiai žiūri , bet aš tikriausiai mažai nuo tiesos nukrypsiu , jog Jei Tamstą kažkas tokiu pavadintu tai ir nesuklystu :) Ir ištiesų pas paty labai vertinga ptirtis ir žinios sukauptos. Gaila tik , kad jų vienoj vietoj neina rasti o gal eina ? Ar Tamsta turi jas kur dar užrašęs ar tik pačio mintyse. Nes forumo apimtis didelė net jei ir vieną temą žiūri. Su mielu noru perskaityčiau.
Kritinis mąstymas - intelekto požymis , tai irgi mokslininkų atributas :) Su rapsu nedraugauju , o bakfasto kaip ir karnikos šeimelių turiu . Politka išvis nesidomiu , o va apie Dievą arba Absoliutą turiu savo nuomonę ir ginčų ta tema nevengiu nes teisingas, geranoriškas ginčas - tiesos kalvė. Draugam skolinti būtina , kitaip kaipgi tu juos gali vadinti savo draugais. Tik taisyklių tam tikrų reikia laikytis.Pagrindinė - jei matai kad ta suma kurios draugas prašosi yra tau pačiam labai svarbi ir netekęs jos kaltinsi dėl to draugą kuris nebesugeba gražinti - taip jam ir pasakyk , kitu atveju skolink ir nesuk galvos jei ir neatiduos jis vistiek išliks pačio draugu. Didelis dėkui už malonų bendravimą.
Dededo
Bičių šeimų skaičius:8
Bitininkavimo stažas:40
Bičių rasė:viecines
Pranešimai:10
Užsiregistravo:2018 Rgs 16 , 16:44

Re: Pavasaris 2021

2021 Bal 27 , 10:20

Vikl rašė:
2021 Bal 27 , 08:21
Dėl bičių pardavimų gausos: pagal statistiką, pernai Lietuvoje registruota virš 210 000 bičių šeimų (o kiek neregistruotų!). Tai beveik pasiektas tarybinių laikų rekordas (250 000), tik šiais laikais bičių šeimos produktyvumas žymiai aukštesnis... Tad bitininkystė Lietuvoje išgyvena aukso amžių. Kaip bus ateityje - neaišku, greičiausiai bitininkų mažės, nes mažėja medaus vartojimas pasaulyje, o medaus pasiūla - didėja. O kodėl tik dabar pasimatė įrašai apie pardavimus: gal todėl kad kitokių įrašų nėra...

Dėl forumo: prieš kelis metus jau perspėjau administratorius, kad jei nesiims drausminamųjų priemonių - forumas žlugs. Nes niekam neįdomu jungtis prie forumo, kuriame trys ar penki kietuoliai drabstosi purvais. Kadangi administratoriai laiku nesureagavo, įvyko natūralus fragmentacijos procesas: susikūrė eilė uždarų/atvirų bitininkų forumų/grupių, kuriuose bičiulių kompanija gali ramiai pasikalbėti be užgauliojimų, žeminimų ir niekinimų. Dabar turės praeiti daugybė laiko, kol užgis senos nuoskaudos ir bičiuliai norės bendrauti.
Sveiki Vikl. gavau iš Jūsų patvirtinimą apie mono nuojautą , kad Lietuvoje bičių šeimelių , inventoriaus pardavimų pasiūlymo pagausėjimas susijęs su atsigavusiu bitinikavimu ir tai džiugina mano širdį . Kuo daugiau žmonių atsidurs betarpiškame bendravime su gamta , tuo švaresnią visuomenę turėsime .Gali būti , kad medaus vartojimas pasaulyje mažėja , o jo pasiūla didėja , bet aš asmeniškai nebūčiau linkęs sureikšminti šios statistikos. Žinau viena , o ir mano vaikai kurie kažkiek Anglijoje tuom medum paprekiauja sako , kad kas paragauja tikro gero medaus nelieka jam abejingas . Ne veltui senuose vediniuose šventračiuose rašoma , kad AMRITA ,rojinių planetų gerimas, gaminamas iš medaus :)
Kas dėl forumo , tai mano kuklia nuomone , viskas arba beveik viskas čia yra gerai. Liaudies išmintis sako , kad genys margas o pasaulis dar margesnis . Kodėl reiktų galvoti kad mes bičiuliai kažkokie išskirtiniai . Kaip pats teisingai pastebėjai , kad yra kietuolių bet yra ir bitininkaujančių tarp jų . Visi procesai turi tris dedamasias. Pradžia vidurys ir pabaiga . Jei žiūrėti šia prasme , aišku kad kažkada ir šis mielas forumas turės išnykti , bet jei galvoti apie tai kad mes dar čia ir randam tai su kuom mums malonu bendraut tai gal tada ir ne viskas taip blogai . Juk ir šokių vakaruškai dar nesibaigus kažkas iš jų pasišalina susiradęs sau tinkamą porą , o kažkas, kam kumščiai dar vis niežti jieško iki pabaigos ir sakosi va išeisi tada ir pasikalbėsim :) Bet ne vakaruška juk dėl to kalta:) kaip ir šis forumas :) Prašu nesupykti už mano rašymo stilių ir pasilikti šiame forume . Nuoširdžiai spaudžiu dešinę
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Pavasaris 2021

2021 Bal 27 , 10:35

Vikl rašė:
2021 Bal 27 , 08:21
Dėl bičių pardavimų gausos: pagal statistiką, pernai Lietuvoje registruota virš 210 000 bičių šeimų (o kiek neregistruotų!). Tai beveik pasiektas tarybinių laikų rekordas (250 000), tik šiais laikais bičių šeimos produktyvumas žymiai aukštesnis... Tad bitininkystė Lietuvoje išgyvena aukso amžių. Kaip bus ateityje - neaišku, greičiausiai bitininkų mažės, nes mažėja medaus vartojimas pasaulyje, o medaus pasiūla - didėja. O kodėl tik dabar pasimatė įrašai apie pardavimus: gal todėl kad kitokių įrašų nėra...

Dėl forumo: prieš kelis metus jau perspėjau administratorius, kad jei nesiims drausminamųjų priemonių - forumas žlugs. Nes niekam neįdomu jungtis prie forumo, kuriame trys ar penki kietuoliai drabstosi purvais. Kadangi administratoriai laiku nesureagavo, įvyko natūralus fragmentacijos procesas: susikūrė eilė uždarų/atvirų bitininkų forumų/grupių, kuriuose bičiulių kompanija gali ramiai pasikalbėti be užgauliojimų, žeminimų ir niekinimų. Dabar turės praeiti daugybė laiko, kol užgis senos nuoskaudos ir bičiuliai norės bendrauti.
Tavo išsakytoms mintims pilnai pritariu :beer:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Pavasaris 2021

2021 Bal 27 , 10:59

Dededo rašė:
2021 Bal 27 , 09:52
ištiesų pas paty labai vertinga ptirtis ir žinios sukauptos. Gaila tik , kad jų vienoj vietoj neina rasti o gal eina ? Ar Tamsta turi jas kur dar užrašęs ar tik pačio mintyse. Nes forumo apimtis didelė net jei ir vieną temą žiūri. Su mielu noru perskaityčiau.
Kritinis mąstymas - intelekto požymis , tai irgi mokslininkų atributas :) Su rapsu nedraugauju , o bakfasto kaip ir karnikos šeimelių turiu . Politka išvis nesidomiu , o va apie Dievą arba Absoliutą turiu savo nuomonę ir ginčų ta tema nevengiu nes teisingas, geranoriškas ginčas - tiesos kalvė. Draugam skolinti būtina , kitaip kaipgi tu juos gali vadinti savo draugais. Tik taisyklių tam tikrų reikia laikytis.Pagrindinė - jei matai kad ta suma kurios draugas prašosi yra tau pačiam labai svarbi ir netekęs jos kaltinsi dėl to draugą kuris nebesugeba gražinti - taip jam ir pasakyk , kitu atveju skolink ir nesuk galvos jei ir neatiduos jis vistiek išliks pačio draugu. Didelis dėkui už malonų bendravimą.
Viskas surašyta ir gana glaustai šiame forume man skirtame skyriuje apie " Alternatyvi Bukausko bitininkavimo technologija", kuri randasi "Bitininkavimo technologių" aprašymose.

Draugams skolinti galima ir reikia tik draugiškas iki kelių šimtų eurų sumas. Didesnėms sumoms skolintis yra bankai. Galiu pavardinti daug pavyzdžių, kad draugui paskolinta didesnė suma pavertė ji žudiku.

Man tas "dieviškas" absoliutas yra GAMTA ir jos prieglobstyje evoliucionuojanti augmenyja ir gyvūnija. Per žmonijos sąmoningo egzistavimo istorija sukauptos žinios man nedavė preteksto manyti , kad mūsų gyvenymą tvarko dar kažkokie dievai. Matomai man tam trūksta fantazijos arba trugdo savas kritinis mąstymas.
Yra kaip yra ir nieko negaliu pakeisti. :think:
Dededo
Bičių šeimų skaičius:8
Bitininkavimo stažas:40
Bičių rasė:viecines
Pranešimai:10
Užsiregistravo:2018 Rgs 16 , 16:44

Re: Pavasaris 2021

2021 Bal 28 , 09:54

Didelis dėkui TRANAS už priminimą kurioje vietoje rasti Jūsų patirtį .Prieš kelis metus buvau ją apžvelgęs , o dabar bus proga dar kartą nes tam yra rimta priežąstis. Vienas iš sūnų nori pargryžti iš užsienių ir rimtai pradėti bitininkati. Kadangi as visiškas megėjas nors ir su 26 šeimelėm tai mano geriausia pagaba jam bus parodyti ką pastudijuoti , apie ką pamąstyti o gal ir kažką aplankyti gyvai pasidomėti . Kas dėl draugų tai matau kad nuomonė sutapo. Dėl to kad Apsoliuto vienas iš vardų Gamta irgi galima sutikti tik va ta sukaupta žmonijos patirtis mane paskatino kitokias išvadas pasidaryti...
Dar kartą dėkui ir iki malonaus
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Pavasaris 2021

2021 Bal 28 , 10:47

Dededo rašė:
2021 Bal 28 , 09:54
. Dėl to kad Apsoliuto vienas iš vardų Gamta irgi galima sutikti tik va ta sukaupta žmonijos patirtis mane paskatino kitokias išvadas pasidaryti...
Dar kartą dėkui ir iki malonaus
Žiūrint kieno patirtimi labiau pasitikim. Vienokia mokslo ir istorijos šaltinių, kitokia inkvizicijos , bažničios, dar kita įvairiais apsireiškimais - stebūklais, kurie tiesiogiai kertasi su gamtos vystymosi logika.
Kaip ir visur, daug ką lemia interesai, o ne tikroji tiesa. Teisybės dėlei nors į tikrą tiesą dar niekas negali pratenduoti, bet logiškas gamtos vystymasis su visu savo antstatu čia žemėje ir priklausomybe iš kosmoso, pamąstymams teikia sunkiai paneigiamus faktus kuriais ir remiuosi konstruodamas savą pasauliežiūrą.
Nu biški ir aš pafilosofovau.... :chuckle
Dededo
Bičių šeimų skaičius:8
Bitininkavimo stažas:40
Bičių rasė:viecines
Pranešimai:10
Užsiregistravo:2018 Rgs 16 , 16:44

Re: Pavasaris 2021

2021 Bal 28 , 14:49

Žodžio filosofoja etimologinė prasmė -meilė tiesai Ne teisybei kuri pas mus kiekvieną sava , bet tiesai ( apsoliutui ) ir ta tiesa nėra jau tokia mistiška ir nepažini kaip kad dažnas iš mūsų įsivaizduoja. Štai paprastas tiesos pavyzdys .matematikoje tai begalybė . Ją sunku apibūditi .bet ji suvokiama .kitas pavyzdys visos gyvos būtybės nori būti laimingos kad ir kokios jos mažos ar nereikšmingos mums beatrodytu. Kas jau kas , bet pats TRANAS tą esi pastebėjas ir čia rašęs apie bitutes ir šy sąrašą būtu galima ilgai tęsti .svarbu tai kad kas prisilietė prie filosofijos ,netgi buitinės prisiletė prie gyvenimo tiesos supratimo. Vienas garsus filosofas yra pasakęs , gyvenime nėra nieko ką turėtumėm padaryti yra tik tai ką turime išmokti :)
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Pavasaris 2021

2021 Bal 28 , 18:45

Dededo rašė:
2021 Bal 28 , 14:49
Vienas garsus filosofas yra pasakęs , gyvenime nėra nieko ką turėtumėm padaryti yra tik tai ką turime išmokti :)
Su tokiu teiginiu kategoriškai nesutinku....tai kam išvis reikalingas toks beprasmis gyvenimas? Kam išvis kažko mokytis jei nieko nereikia daryti?
Bet sutinku, kad yra nemažai žmonių sugebančiu taip nugyventi.
Labai abejoju, kad tavo minimas filosofas yra garsus. :think:

Nu bet mudu išvis į temą nebepataikom....kai tokie orai ir bitės neskraido, tai gal ir atleistina????
Dededo
Bičių šeimų skaičius:8
Bitininkavimo stažas:40
Bičių rasė:viecines
Pranešimai:10
Užsiregistravo:2018 Rgs 16 , 16:44

Re: Pavasaris 2021

2021 Bal 29 , 21:24

TRANAS rašė:
2021 Bal 28 , 18:45
Dededo rašė:
2021 Bal 28 , 14:49
Vienas garsus filosofas yra pasakęs , gyvenime nėra nieko ką turėtumėm padaryti yra tik tai ką turime išmokti :)
Su tokiu teiginiu kategoriškai nesutinku....tai kam išvis reikalingas toks beprasmis gyvenimas? Kam išvis kažko mokytis jei nieko nereikia daryti?
Bet sutinku, kad yra nemažai žmonių sugebančiu taip nugyventi.
Labai abejoju, kad tavo minimas filosofas yra garsus. :think:

Nu bet mudu išvis į temą nebepataikom....kai tokie orai ir bitės neskraido, tai gal ir atleistina????
Sutinku ir atsiprašau. Iš tiesų pavasaris jau į antrą pusę ,o apie lizdų plėtimą dar neina galvoti . Ar nebus taip , kad tik birželį ? :)
egidukas
Patyręs narys
Aviliai:dadano ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:70
Bitininkavimo stažas:27
Bičių rasė:3 bičių rasės
Pranešimai:397
Užsiregistravo:2009 Rgp 12 , 14:47

Re: Pavasaris 2021

2021 Bal 30 , 08:03

Pavasaris šaltas, bitės vystosi silpnokai, bet augalai laikosi kalendoriaus terminų ir pamažu ruošiasi visuotiniam žydėjimui vienu metu. Kas pamaitino bites sirupu su daug vandenio gali tikėtis staigaus ir gausaus medunešio arba daaaaaaug spiečių...
Vartotojo avataras
Rikas
Patyręs narys
Aviliai:Visus
Bičių šeimų skaičius:apie 55
Bitininkavimo stažas:31
Bičių rasė:Bakfastas, Karnika
Pranešimai:382
Užsiregistravo:2017 Lie 28 , 11:06

Re: Pavasaris 2021

2021 Geg 01 , 20:07

Klevai ir pienės tik pradeda po truputį žydėti. Vėluoja mažiausiai 10 dienų. Slyvos ir tręšnės ir šilauogės irgi delsia. Beržų sula dar teka. Gamta neskuba. Yra šeimų, į kurias, matomai dezertyravo šalia stovinčių avilių bitės. Ryt pakilnosiu korpusus, iš apačios patikrinsiu, ar nereikia plėsti.
Bitininkui GEROVĖS VALSTYBĖ prasideda, kai jo bičių šeimoms vadovauja grynaveislės karnikos ar bakfasto karalienės. Bitininkų GEROVĖS PRINCIPAS: bitininkas PRIŽIŪRI bičių šeimų PAGAL GALIMYBES, o jo bičių šeimos GAUNA grynaveislių motinų PAGAL POREIKĮ.
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Pavasaris 2021

2021 Geg 01 , 22:34

Šiandien klevai ūžė pilnu tempu,galvojau kad jau spiečius atskrido.

Grįžti į