Pirmas lizdų plėtimas

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20
Re: Pirmas lizdų plėtimas

2012 Bal 23 , 13:44

Aš pirmiausia duodu po vieną šviesiai rudą korį(auginti perai)nesvarbu kuriam šone,prie perų,tą jau daugumoj padariau.Paskui 2 su vaškuolėm,iš vienos ir kitos pusės perų.Kai vaškuoles pasiuva,perkeliu jas per du korius su perais,jų vietoj vėl vaškuolės,visą lizdą patraukiu,jei reikia prie sienos ir dedu pusmagazinį.Paskui plečiu tik kitą šoną,to nekilnoju.Negalima dėt iš kart dviejų vaškuolių viena šalia kitos(čia tik lizduose taip) ir neatskirt vieno korio su perais,reikia,kad du būtų.
valdassmal
Patyręs narys
Aviliai:Savadarbiai T18
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:388
Užsiregistravo:2010 Rgs 01 , 21:48

Re: Pirmas lizdų plėtimas

2012 Bal 23 , 14:14

Kai paskaičiau, kad parašiau dėsiu dvi vaškuoles, pats supratau
kad nusišnekėjau, dviejų vaškuolių greta dėti tikrai negalima.
Ačių už pastebėjimą. :rose:
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Pirmas lizdų plėtimas

2012 Bal 23 , 15:25

Aš pagrinde darau taip. Imkime tradicinę ant 7 rėmų žiemojusią šeimą. Pavasarį nesiaurinu lizdų. Balandžio antroje pusėje šeima perus turi jau ant 5 rėmų, Nr. 2 ir 6 būna jauni perai per pusę ar trečdalį korio, viduriniai beveik pilni. Bitės kaip ir suspaustos, stovi ir už diafragmos. Gauna iš karto už dengiamųjų po pasiūtą korį iš abiejų pusių. Pilnai pakanka motinai pasireikšti. Po savaitės, ar 10 dienų, balandžio pabaigoje ar gegužės pradžioje duodu po dvi plokšteles šalia tų anksčiau įdėtų korių (juose būna atviri arba beuždengiami perai, vadinasi daug jaunų bičių, vadinasi šilta). Duodu abi plokšteles į lizdo pusę, t.y. 3 numeriais nuo abiejų diafragmų. Taip pat pažiūriu, kur sudėta didžioji dalis duonos, iškeliu prie dengiamojo rėmo, jei reikia. Iš karto per laikraštį uždedu po pusinį magaziną ir 2 savaitėms ramu. Po 2 savaičių patikrinu pusmagazinį, jei reikia keičiu į pilną, lizdą sustumiu į vieną pusę. Išimu vienos pusės diafragmą ir į lizdo vidurį duodu 2-3 plokšteles (tuo metu būna kaip tik pienių žydėjimas), bet duodu taip, kaip rašė Liuka, kad nebūtų iš abiejų pusių atskirtas perų korys plokštelėmis.
Nusiėmusi pavasarinį medų centrinius korius dedu į šoną, į vidurį keliu šiais metais pasiūtus korius, duodu plokšteles, vėl uždedu magazinus ir vėl ramu kuriam laikui. Spiečia pas man retai, bet tai arba dėl to, kad šeimos silpnos, arba dėl to, kad aš toli ir nematau, arba todėl, kad ši technologija, nors ir imli darbui, pasiteisina. :lol:
Vo tep. Variacijų plėtimo tema - daug. Aš stipriai atsižvelgiu į prognozę, visgi, jei šaltas lietingas oras, tai plečiu konservatyviau...
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Se
Sergijus

Re: Pirmas lizdų plėtimas

2012 Bal 23 , 16:58

rennyka rašė: Po 2 savaičių patikrinu pusmagazinį, jei reikia keičiu į pilną,
Ar galėtumei,biiiiškį plačiau pakomentuoti šią,savo "mintį",Rennyka,kaaa...? :think: :chuckle
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Pirmas lizdų plėtimas

2012 Bal 23 , 21:50

Sergijus rašė:
rennyka rašė: Po 2 savaičių patikrinu pusmagazinį, jei reikia keičiu į pilną,
Ar galėtumei,biiiiškį plačiau pakomentuoti šią,savo "mintį",Rennyka,kaaa...? :think: :chuckle
Net nežinau, ką čia komentuoti, Sergijau? Per patį pienių žydėjimą, jei 7-9 rėmų magazinai (tokiu turiu) būna artypilniai ir jei pranešami geri orai, juos nuimu, uždedu 14 rėmų magazinus ir į juos sudedu rėmus iš pusmagazinio.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
AITRA
Pranešimai:8
Užsiregistravo:2009 Rgs 15 , 14:03

Re: Pirmas lizdų plėtimas

2012 Bal 27 , 17:44

Labas,o gal galit parasyt kaip jus dedate pusmagazini per laikrasti? Aciu.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Pirmas lizdų plėtimas

2012 Bal 30 , 11:51

AITRA rašė:Labas,o gal galit parasyt kaip jus dedate pusmagazini per laikrasti? Aciu.
Pas man lizdo dengimas lentelemis. Nuimu lenteles, paimu Lietuvos ryto laikrasti, isskleidziu ji ant lizdo, ant virsaus dedu pusmagazini. Apacioje 10-12 remu, virsuje 7-9 magazininiai. Uzdengiu kur reikia lentelemis ir puse geguzio ilsiuosi :)
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Pirmas lizdų plėtimas

2012 Bal 30 , 11:59

rennyka rašė:
AITRA rašė:Labas,o gal galit parasyt kaip jus dedate pusmagazini per laikrasti? Aciu.
Pas man lizdo dengimas lentelemis. Nuimu lenteles, paimu Lietuvos ryto laikrasti, isskleidziu ji ant lizdo, ant virsaus dedu pusmagazini. Apacioje 10-12 remu, virsuje 7-9 magazininiai. Uzdengiu kur reikia lentelemis ir puse geguzio ilsiuosi :)
Kiti sako,kad dar reikia skyluciu pabadyti tarpremiuose :think:
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai

Grįžti į