Pavasaris 2015 m.

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05
Re: Pavasaris 2015 m.

2015 Bir 04 , 11:51

Kest rašė:
rennyka rašė: PS: avietės jau pilnu ciongu peršviečimoj miško daly ir tuoj pradės eglinėj miško daly. 3 savaitės medonešis. Pavydėkit :P
Iš aviečių gaunasi medus su labai mažu diastazės skaičiumi.Už savaitės žydės laukinės sedulos.O va čia tai trali-vali bus ;)
Kest
Niekada nebūna gryno aviečių medaus.
Nors šiaip, aš nestipriai raukiu, kas ta diastazė. Ar galima sakyti, kad jei medus kerta per gerklę, tai jame daug diastazės? :lol:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Pavasaris 2015 m.

2015 Bir 04 , 12:03

rennyka rašė:
Kest rašė:Iš aviečių gaunasi medus su labai mažu diastazės skaičiumi.Už savaitės žydės laukinės sedulos.O va čia tai trali-vali bus ;)
Kest
Niekada nebūna gryno aviečių medaus.
Nors šiaip, aš nestipriai raukiu, kas ta diastazė. Ar galima sakyti, kad jei medus kerta per gerklę, tai jame daug diastazės? :lol:
Nelabai ir aš gaudausi.Pati erzini su avietėm,aš tave su sedulom :)
Šiaip,gal kas gali parašyti,ar duoti nuorodą apie diastazę ir prie kokių skaičių,vadinasi geras,ar blogas medus.Atidaviau medų tyrimams,būtų įdomu palyginti.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Pavasaris 2015 m.

2015 Bir 04 , 14:49

Aha jo, sedulų tai ryškiai hektarais, sedulinio medaus - kibirais.
PS, visai pamiršau. Šeštadienį jau pirmus rugiagėlių žiedus mačiau. Aišku, iš jų nulis sveikų, kai vėjas, bet jei ne vėjas, tai ne nulis sveikų. O mano išmokiniai sofos ūkininkai kai pasėjo iš rudens, tai ir pamiršo - mėlynuosis laukai. ;)
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
jonasluksa
Patyręs narys
Aviliai:16 dadanai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:Karnika ir mišrūnės
Pranešimai:895
Užsiregistravo:2014 Lie 27 , 21:16

Re: Pavasaris 2015 m.

2015 Bir 04 , 15:49

Pas man jau avietės ir dobilai žydi nors ir vėjuota šendien bet visvien ūžia avietėse ir dobiluos :dance: o kaip sedula atrodo :think:
Žalia žolė, bet ne žolė. Su uodega, bet ne pelė? kas....?
Dramblys19
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:489
Užsiregistravo:2013 Bir 09 , 19:42

Re: Pavasaris 2015 m.

2015 Bir 04 , 16:25

Gal pas Jus ir Liepos jau žydi?
Kokioj aš tundroj tada gyvenu? :lol:
Vartotojo avataras
jonasluksa
Patyręs narys
Aviliai:16 dadanai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:Karnika ir mišrūnės
Pranešimai:895
Užsiregistravo:2014 Lie 27 , 21:16

Re: Pavasaris 2015 m.

2015 Bir 04 , 16:29

Nu už savatės kokios gal jau ir žydės :lol: :lol: :lol:
Žalia žolė, bet ne žolė. Su uodega, bet ne pelė? kas....?
Vartotojo avataras
jonasluksa
Patyręs narys
Aviliai:16 dadanai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:Karnika ir mišrūnės
Pranešimai:895
Užsiregistravo:2014 Lie 27 , 21:16

Re: Pavasaris 2015 m.

2015 Bir 04 , 17:57

rennyka rašė:Aha jo, sedulų tai ryškiai hektarais, sedulinio medaus - kibirais.
PS, visai pamiršau. Šeštadienį jau pirmus rugiagėlių žiedus mačiau. Aišku, iš jų nulis sveikų, kai vėjas, bet jei ne vėjas, tai ne nulis sveikų. O mano išmokiniai sofos ūkininkai kai pasėjo iš rudens, tai ir pamiršo - mėlynuosis laukai. ;)
Nebutinai ismokiniai gali buti ir eko ukis :bee
Žalia žolė, bet ne žolė. Su uodega, bet ne pelė? kas....?
Stebetojas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, 1 varšuvinis
Bičių šeimų skaičius:7+1
Bitininkavimo stažas:0
Bičių rasė:Kokios atskrido
Pranešimai:359
Užsiregistravo:2008 Lie 15 , 11:10

Re: Pavasaris 2015 m.

2015 Bir 04 , 20:25

jonasluksa rašė:Nu už savatės kokios gal jau ir žydės :lol: :lol: :lol:
Jei pas tave plačialapės liepos, tuomet gal ir taip. Birželio vidury jos pražysta.
Vartotojo avataras
jonasluksa
Patyręs narys
Aviliai:16 dadanai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:Karnika ir mišrūnės
Pranešimai:895
Užsiregistravo:2014 Lie 27 , 21:16

Re: Pavasaris 2015 m.

2015 Bir 04 , 21:00

Gali but reiks stebėt kada pradės žydėt :ok:
Žalia žolė, bet ne žolė. Su uodega, bet ne pelė? kas....?
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Pavasaris 2015 m.

2015 Bir 04 , 23:48

rennyka rašė:
Kest rašė:
rennyka rašė: PS: avietės jau pilnu ciongu peršviečimoj miško daly ir tuoj pradės eglinėj miško daly. 3 savaitės medonešis. Pavydėkit :P
Iš aviečių gaunasi medus su labai mažu diastazės skaičiumi.Už savaitės žydės laukinės sedulos.O va čia tai trali-vali bus ;)
Kest
Niekada nebūna gryno aviečių medaus.
Nors šiaip, aš nestipriai raukiu, kas ta diastazė. Ar galima sakyti, kad jei medus kerta per gerklę, tai jame daug diastazės? :lol:
Diastazė – fermentas, skaidantis krakmolą į aminodekstrinus, kurio aktyvumas išreiškiamas diastazės skaičiumi (Gotės vienetais).

Gotės vienetas – 1% krakmolo tirpalo kiekis ml, kurį per valandą 40±1°C temperatūroje suskaido 1 grame absoliučiai sauso medaus esanti diastazė.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Pavasaris 2015 m.

2015 Bir 05 , 00:01

jonas rašė:Diastazė – fermentas, skaidantis krakmolą į aminodekstrinus, kurio aktyvumas išreiškiamas diastazės skaičiumi (Gotės vienetais).Gotės vienetas – 1% krakmolo tirpalo kiekis ml, kurį per valandą 40±1°C temperatūroje suskaido 1 grame absoliučiai sauso medaus esanti diastazė.
O tai,Jonai,koks turėtų būti tas diastazės skaičius,kad medų būtų galima vadinti labai geru?
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Pavasaris 2015 m.

2015 Bir 05 , 15:47

Jonai, nedaryk gėdos PROFUI ir neaiškink, kas ta diastazė.
Rašiau, kad Sergijus Telšių turguje diastazę pardavinėja ir tegu perka. Kai prisipirks kiek reikia, tada Sergijus ir AGURKO titulą suteiks. :chuckle
Kestai, nejaugi nesupratai pajuokavimo, kažko netikiu kad PROFAS ant tokio nieko susimautu. ;)
Mano žiniomis, jei diastazės mažiau, kaip 20 vienetų- medus "Niikoks", o kai 50 ir daugiau- LAAAbai geras. Didžiausia diestazės kiekį meduje esu turėjęs 65, o kiek jo daugiausiai gali būti ar būna - NEŽINAU. Bet aš ne profas, tai man atleistina :chuckle Na o kas ji (diastazė) tokia- Jonas paaiškino. :beer:
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Pavasaris 2015 m.

2015 Bir 05 , 23:09

TRANAS rašė:Jonai, nedaryk gėdos PROFUI ir neaiškink, kas ta diastazė.
Kestai, nejaugi nesupratai pajuokavimo, kažko netikiu kad PROFAS ant tokio nieko susimautu. ;)
Mano žiniomis, jei diastazės mažiau, kaip 20 vienetų- medus "Niikoks", o kai 50 ir daugiau- LAAAbai geras. Didžiausia diestazės kiekį meduje esu turėjęs 65, o kiek jo daugiausiai gali būti ar būna - NEŽINAU. Bet aš ne profas, tai man atleistina :chuckle Na o kas ji (diastazė) tokia- Jonas paaiškino. :beer:
Tranas,apie diastazę tikrai žinau mažai,o tiksliau nieko,todėl ir klausiu.Kažkaip Rimantas000 sunervino su ta medaus kokybe,tai nunešiau meginius į labaratoriją, dabar laukiu atsakymo.Reikės reikšmes su kažkuo palyginti.Visų sryčių profu negali būti,o dar,kai tuos titulus nusiperki :chuckle
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Pavasaris 2015 m.

2015 Bir 06 , 00:04

Kest rašė:
TRANAS rašė:Jonai, nedaryk gėdos PROFUI ir neaiškink, kas ta diastazė.
Kestai, nejaugi nesupratai pajuokavimo, kažko netikiu kad PROFAS ant tokio nieko susimautu. ;)
Mano žiniomis, jei diastazės mažiau, kaip 20 vienetų- medus "Niikoks", o kai 50 ir daugiau- LAAAbai geras. Didžiausia diestazės kiekį meduje esu turėjęs 65, o kiek jo daugiausiai gali būti ar būna - NEŽINAU. Bet aš ne profas, tai man atleistina :chuckle Na o kas ji (diastazė) tokia- Jonas paaiškino. :beer:
Tranas,apie diastazę tikrai žinau mažai,o tiksliau nieko,todėl ir klausiu.Kažkaip Rimantas000 sunervino su ta medaus kokybe,tai nunešiau meginius į labaratoriją, dabar laukiu atsakymo.Reikės reikšmes su kažkuo palyginti.Visų sryčių profu negali būti,o dar,kai tuos titulus nusiperki :chuckle
Kest
O aš pamaniau, kad padedi man pajuokauti ir supranti, kad su ta diastaze aš nesamones kalbu....bet žiūriu, kad pats rimtai klausinėti pradėjai...tai man buvo netikėta....matai kaip būna, kad agurku nepabuvęs iškarto į profus šauni... :chuckle Dar pamaniau, kad pats kaip prefeksionistas niori ne tik profo, bet ir agurko titulą gauti ;)
Viskas gerai Kęstai, negali žmogus juk visko žinoti, tuo labiau, kad specialių mokslų nesi baigęs, o tik praktikas. Mokaisi, mokaisi visą gyvenymą, o kartais paaiškėja, kad paprasčiausių dalykų dar nežinom....ar pamiršę jau esam, tokie jau mes žmonės kiekvienas su savais privalumais ir trūkumais, bet užtai NORMALUS. :ok: :beer:
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Pavasaris 2015 m.

2015 Bir 06 , 00:19

Gal kas žinote iš kokių augalų bitės pagamimo kaip stiklas skaidraus medaus. Kiek bitininkavau tokio medaus nesu regėjęs.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Pavasaris 2015 m.

2015 Bir 06 , 05:36

greitabite rašė:Gal kas žinote iš kokių augalų bitės pagamimo kaip stiklas skaidraus medaus. Kiek bitininkavau tokio medaus nesu regėjęs.
Jeigu būtų vidurvasaris,sakyčiau iš ožkarožių.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Pavasaris 2015 m.

2015 Bir 06 , 23:20

Kest rašė:
greitabite rašė:Gal kas žinote iš kokių augalų bitės pagamimo kaip stiklas skaidraus medaus. Kiek bitininkavau tokio medaus nesu regėjęs.
Jeigu būtų vidurvasaris,sakyčiau iš ožkarožių.
Kest
Prinešė paskutinę gegužės savaitę. Sakyčiau baltosios akacijos kažkur anksčiau pražydo, bet ten kur pravažiuoju mašina, tai tik šiandien pražydo. Gal grynas aviečių medus yra skaidrus?
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Pavasaris 2015 m.

2015 Bir 07 , 00:09

greitabite rašė:
Kest rašė:
greitabite rašė:Gal kas žinote iš kokių augalų bitės pagamimo kaip stiklas skaidraus medaus. Kiek bitininkavau tokio medaus nesu regėjęs.
Jeigu būtų vidurvasaris,sakyčiau iš ožkarožių.
Kest
Prinešė paskutinę gegužės savaitę. Sakyčiau baltosios akacijos kažkur anksčiau pražydo, bet ten kur pravažiuoju mašina, tai tik šiandien pražydo. Gal grynas aviečių medus yra skaidrus?
Nežydi dar akacijos kaime,o ir neneša pas mus iš jų,nebent koks kaukazas.Greičiasiai bus rapsų :)
audriusmo
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:156
Užsiregistravo:2011 Rgp 15 , 17:39

Re: Pavasaris 2015 m.

2015 Bir 07 , 00:19

Liuka rašė:
Nežydi dar akacijos kaime,o ir neneša pas mus iš jų,nebent koks kaukazas.Greičiasiai bus rapsų :)[/quote]

Kodėl neneša? nepaima carnica ar bucfastas?
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Pavasaris 2015 m.

2015 Bir 07 , 00:22

O aš galvoju, kodėl bitės su geltonomis krūtinėmis grįžta. Juk Zilvasss rašė, kad tai irgi rapsų požymis? Tik vat arimų niekur arti nemačiau. Matyt iš toli neša.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.

Grįžti į