Pavasaris 2014

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15
Re: Pavasaris 2014

2014 Bir 01 , 22:04

Paprasciausias pataisymas - spieciu i tranine seima ;)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Bokstas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 18r
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:122
Užsiregistravo:2008 Geg 26 , 15:34

Re: Pavasaris 2014

2014 Bir 01 , 22:07

vis dar laukiu spiečiaus...
Poviliokas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:8
Pranešimai:159
Užsiregistravo:2014 Vas 10 , 22:13

Re: Pavasaris 2014

2014 Bir 01 , 23:28

Liuka rašė:
vidmantask rašė:Neturiu laiko kada medų sukti, dirbu su šeimelėmis ....
Pavasarinis ilgai palaukęs gali ir nesisukt,o dar ta koriolio jėga... :) Pas mus sodų ,pienių jau beveik kietas,susikristalizavęs,šviežiu ir nepavadinsi.Šeštadienį prasisukom tokio juodo,lipčiaus.Tiks margučiam :)
vakar tik teko pieniu isukti, jau pilnai uzdengtas buva, koriuku palauze :( (per daug gazo) ,ir kaip skirias regionai, tevas suvalkijoj medaus neturi kur det, o as tik po 15 kg ispaudziu :(
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai:Mediniai
Bičių šeimų skaičius:1-10
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:914
Užsiregistravo:2009 Lap 22 , 11:59

Re: Pavasaris 2014

2014 Bir 02 , 10:07

cezis rašė:
1gnas rašė:Jau prasidejo, zydi avietes, salteksniai, usnys, krenta bites i zole apsunke nuo nektaro.
Hmmm... Avietės pas mane pradėjo žydėti prieš savaitę, o vakar jau tik vienas kitas žiedelis likęs. Aišku, ne tokiose saulėtose vietose jos dar šiek tiek pažydės, bet jau stebuklų nebus.
Na, o usnys dar net žiedų nesukrovusios. Sako maža šalis, o skirtumai, kaip kokioje Čilėje ;)
Matyt tu labai pietuose :lol: . Kasiadoriu raj. miske dar nezydi, ant saules taip, jau baigia nuzydet.
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Pavasaris 2014

2014 Bir 02 , 19:32

Nors jau lyg ir vasara, bet dar į šią temą.
Vakar ir šiandien stipresnių šeimų aviliai net kaukia. Visą dieną lyg ruoštųsi spiesti. Iš ko dabar gali taip gausiai nešti. Ar tik neatsirado netoliese rapsas. Kaip pas kitus?
audriusmo
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:156
Užsiregistravo:2011 Rgp 15 , 17:39

Re: Pavasaris 2014

2014 Bir 02 , 21:05

Romas3 rašė:Nors jau lyg ir vasara, bet dar į šią temą.
Vakar ir šiandien stipresnių šeimų aviliai net kaukia. Visą dieną lyg ruoštųsi spiesti. Iš ko dabar gali taip gausiai nešti. Ar tik neatsirado netoliese rapsas. Kaip pas kitus?
Pas mane paKaunėje žydi akacija, avietės..
Vartotojo avataras
tinkisvinkis
Patyręs narys
Aviliai:Savadarbiai
Bičių šeimų skaičius:25 :)
Bitininkavimo stažas:3
Bičių rasė:Vietinės
Pranešimai:86
Užsiregistravo:2013 Rgp 23 , 12:10

Re: Pavasaris 2014

2014 Bir 03 , 00:32

Parsivežiau spiecių iš Bezdonių vos sukišau į 7 rėmų spietinę - padėjau šaltai - ryt suleidinėsiu, gal šy sykį nepabėgs, leisiu vakare - duosiu rėmuką su perais, tik nežinau kokiais geriau dengtais ar plikais?
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Pavasaris 2014

2014 Bir 03 , 01:27

atviri perai "pririša" bites.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: Pavasaris 2014

2014 Bir 03 , 01:41

Paveikslėlis
turiu arsia stipria seima uzkeliau i antra auksta ,kad nesikandziotu ir ten pat dar i kompanija ta mineta problemine keista seima,is kurios iskrisdavo kasdien nelabai sveiku biciu (,del kalkiniu peru nunesiau tyrimams meginius i Rizikos vertinimo instituta )atkrisdavo sirses ir vapsvos ir aprinkdavo tas nukritusias bites balkone,karta nuslaviau tas bites ,tai atleke sirsinai ir vapsvos pradejo sukiotis aplink avilius ,bet is stipriosios seimos puole dvi bites didiji sirsina ir nukale ,o po to dar kelias dideles motinines vapsvas . :o
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Dario
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:>10
Bitininkavimo stažas:7
Pranešimai:114
Užsiregistravo:2012 Sau 10 , 21:54

Re: Pavasaris 2014

2014 Bir 03 , 08:51

Romas3 rašė:Nors jau lyg ir vasara, bet dar į šią temą.
Vakar ir šiandien stipresnių šeimų aviliai net kaukia. Visą dieną lyg ruoštųsi spiesti. Iš ko dabar gali taip gausiai nešti. Ar tik neatsirado netoliese rapsas. Kaip pas kitus?
20km i pietvakarius nuo Kauno - nekazka. Pradeda zydeti dobiliukai, bet nektaro stygius. Bites tikrina senus avilius. Vienam atsarginiame spieciui pavilioti, viena remeli idejau su kazkiek medaus likusio is pernai - iskarto uzpuole ir sausina. Vadinasi gamoje nekazkas to nektaro, nes kai eksperimento delei pavasari buvau palikes rema pilna medaus, prie jo nelindo nei viena bite.
Vartotojo avataras
aivarasbakanas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 16r
Bičių šeimų skaičius:40
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:185
Užsiregistravo:2012 Spa 16 , 11:36

Re: Pavasaris 2014

2014 Bir 03 , 10:32

tikrai su sąlyga kad vasara atėjo, rašykim į šitą temą toliau:
http://mano-bites.lt/viewtopic.php?f=10&t=2385" onclick="window.open(this.href);return false;

ačiū
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: Pavasaris 2014

2014 Bir 03 , 11:09

zilvasss rašė:atviri perai "pririša" bites.
Uzpraeita sestadieni buvau sugaves spieciu ,suleidau vakare ir noredamas ,kad maziau galimai perduociau erkiu idejau kori, kuriame buvo tik dvi juosteles atviru peru ( greiciausiai traninai buvo,tamsoka jau buvo),bet po dvieju dienu spiecius pabego ,o idetas korys buvo tuscias nei peru nei ideto medaus :o salia ideta vaskuole buvo pradeta siuti.
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Pavasaris 2014

2014 Bir 03 , 11:32

rimantas000 rašė:
zilvasss rašė:atviri perai "pririša" bites.
Uzpraeita sestadieni buvau sugaves spieciu ,suleidau vakare ir noredamas ,kad maziau galimai perduociau erkiu idejau kori, kuriame buvo tik dvi juosteles atviru peru ( greiciausiai traninai buvo,tamsoka jau buvo),bet po dvieju dienu spiecius pabego ,o idetas korys buvo tuscias nei peru nei ideto medaus :o salia ideta vaskuole buvo pradeta siuti.
Matomai perai nebuvo pririšti, tai kartu su spiečiumi ir išskrido :chuckle
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Pavasaris 2014

2014 Bir 03 , 22:38

gera mintis :lol:
tinginiai progreso variklis
Poviliokas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:8
Pranešimai:159
Užsiregistravo:2014 Vas 10 , 22:13

Re: Pavasaris 2014

2014 Bir 03 , 23:11

o perus (traninius) uz kur geriau pririst? uz kojytes, ar uz riesutuku? :think:
Vartotojo avataras
aivarasbakanas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 16r
Bičių šeimų skaičius:40
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:185
Užsiregistravo:2012 Spa 16 , 11:36

Re: Pavasaris 2014

2014 Bir 04 , 09:17

O GAL TIKRAI
su sąlyga kad vasara atėjo, rašykim į šitą temą toliau:
viewtopic.php?f=10&t=2385

ačiū
Vartotojo avataras
tinkisvinkis
Patyręs narys
Aviliai:Savadarbiai
Bičių šeimų skaičius:25 :)
Bitininkavimo stažas:3
Bičių rasė:Vietinės
Pranešimai:86
Užsiregistravo:2013 Rgp 23 , 12:10

Re: Pavasaris 2014

2014 Bir 04 , 09:26

Gal kas turit taikių bičių? Kur nors netoli Vilniaus?
reikalas toks, kad kaimynas leido pasistatyti pora avilių ant namo stogo, :bee , aplink prabangus rajonas kad nerytų gyventojų reikia be agresijos požymių. Maniškės tai kaip koviniai šunys. Vakar buvau profą iš Joniškio atsivežęs :chuckle bitinikaujantį nuo gimimo - padėjo spiečių suleisti gigantiską - kokiu 15 litrų. Spietinės tai negilė - o va maniškės senosios - tai tiek davė, vis žiūriu - kur tas mano profas :lol: - vel uz 100 metrų po lauką rankomis mojuoja - bet nepyksta - geros sako bitės kunda :lol: - tokių matęs tik sovietmečiu - sakė bus medaus daug :shame: nė dūmai namčyja. - gelia net kiaurai mano storas gumines pirštines. tai va nežinau iš kur gauti gerų - mano bitininkui tai nu mažiausiai 100 ikalė :) eilinės apžiūros metu - aš plikom rankom nelendu iš viso prie tos šeimelės. ;)
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Pavasaris 2014

2014 Bir 04 , 13:30

tinkisvinkis rašė:Gal kas turit taikių bičių? Kur nors netoli Vilniaus?
reikalas toks, kad kaimynas leido pasistatyti pora avilių ant namo stogo, :bee , aplink prabangus rajonas kad nerytų gyventojų reikia be agresijos požymių. Maniškės tai kaip koviniai šunys. Vakar buvau profą iš Joniškio atsivežęs :chuckle bitinikaujantį nuo gimimo - padėjo spiečių suleisti gigantiską - kokiu 15 litrų. Spietinės tai negilė - o va maniškės senosios - tai tiek davė, vis žiūriu - kur tas mano profas :lol: - vel uz 100 metrų po lauką rankomis mojuoja - bet nepyksta - geros sako bitės kunda :lol: - tokių matęs tik sovietmečiu - sakė bus medaus daug :shame: nė dūmai namčyja. - gelia net kiaurai mano storas gumines pirštines. tai va nežinau iš kur gauti gerų - mano bitininkui tai nu mažiausiai 100 ikalė :) eilinės apžiūros metu - aš plikom rankom nelendu iš viso prie tos šeimelės. ;)
Nusipirk bakfasto veislinę motinėlę ir ją įduok. Yra per autobusų paštą siunčiamų. Už pusantro mėnesio bus ramios.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
Svaika
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, daugiaukščiai 10 r.
Bičių šeimų skaičius:115
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:291
Užsiregistravo:2012 Vas 26 , 12:12

Re: Pavasaris 2014

2014 Bir 05 , 01:41

Joo bus ramios , jei sėkmingai pavyks iduoti motinėle , mat laukinės labai išrankios ir stengiasi išlaikyti savo rase, .
Perku vašką, galiu pakeisti į plokšteles, taip pat perku duonelės nuokulas, atakiukus senus korius , merva, vaško atliekas iš po garinio lydytuvo, Parduodu kandi tešla.
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Pavasaris 2014

2014 Bir 05 , 21:10

Svaika rašė:Joo bus ramios , jei sėkmingai pavyks iduoti motinėle , mat laukinės labai išrankios ir stengiasi išlaikyti savo rase, .
Atėmi seną ir duodi naują apvaisintą. Manau 97 proc. sėkmė. Jeigu labai baugu rizikuoti, tai nunešti avilį į šoną ir seno vietoje pastatyti naują su koriais be perų ir senos motinos. Naujame avilyje naują apvaisintą motinėlę su senomis bitėmis laikyti narvelyje tris dienas ir tik tada išleisti. Po pusantro mėnesio iš nuneštos šeimos atimti seną motiną ir prijungti prie bakfasto bičių. Aš paanšiai dariau pereitais metais rugpjūčio pradžioje, tai dauguma bičių perlėkė pas bakfasto motinėlę. Per tris dienas atlėkė mažai, kokie šeši rėmai,o po dviejų savaičių radau aštuonis rėmus. Senoji šeima labai nusilpo, bet aš jos nejungiau ir cackinausi toliau. Tai buvo maloni klaida: buvo daug malonaus cackinimosi.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.

Grįžti į