Žiema 2012/13

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05
Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 01 , 17:15

Na va, ir aš preliminariai savo žiemojimo rezultatus žinau. Preliminariai, nes tikro (bitinio) pavasario dar pora savaičių nematyt. Ir tos pora savaičių iš tikro yra kritinės.
Viena šeima pas man pavasario nesulaukė. Banali priežastis - badas. Keistoka, vienok, nes aš mėgėja šeimas leisti žiemot glausčiau - dėl kažkokių priežasčių ši įeima stipriai pasilpo jau rudenį. 6 rėmų lizde mano bitės mirė iš bado palikdamos vieną kraštinį korį su maistu. Vadinasi, badas yra greičiau pasekmė, nei priežastis. Perus radau ant trijų rėmų, pagal tai, kaip atrodė nesutvarkytos akelės, spėju, kad išėjusi jau buvo pirma karta. Kaip tokiai šeimai, mano manymu, perų buvo per daug, vadinasi dėl kažkokių priežasčių susikėlė temperatūrą, vadinasi priežastys yra prastame avilyje ir galbūt erkėse, nors gydytos buvo ščyrai ir lygiai taip pat, kaip kitos šeimos.
Radau dvi šeimas bado būsenoje, bet dar gyvas. Jau be šilumos, metusias perus ir iš vienos pusės (ten, kur buvo pirminis lizdas), kritusias. Liko po 4 rėmus apytiksliai. Procedūra elementari, aprašyta vadovėliuose, bet, bent jau kol kas, pasiteisinusi. Karštas medaus sirupas, purkštuvas, nupurškiau visas bites ir kritusias dugne. Ant akių pradėjo atsigavinėti. Vienai į šoną pastačiau žuvusios šeimos korį su maistu. Ant viršaus kandi ir medus tiesiai tepamas ant korių iš stiklainio. Pakaitinau plytas ir karštas plytas dėjau iš kraštų ir ant lizdo. Plius, kadangi bitės jau ir taip suviduriavusios, tai supyliau po litrą tirštesnio sirupo. Užsišildžiusios dalį paėmė. Šiandien dūzgia, nors šeštadienį buvo faktiškai amžinatelsis. Perų abi beveik žuvusios šeimos turėjo, mano supratimu, per daug. 3 ir 4 rėmai per gerą delną.
Kitos kol kas laikosi, piktos kaip velniai, bet tai reiškia, kad maisto dar kažkiek turi. Kandi šiuo metų laiku jau nėra bitininkavimas žiemą, o būtinybė. Šiandien atsikasinėjau avilius, nes pas man dzūkuose pievoj iki kelių sniego, sode vietomis iki dvišakumo. Stirnos brūžinasi aplink sodybas, joms irgi velniškai sunku. Žiema pilnu ciongu.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
vaniliukas
Bičių šeimų skaičius:70
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:8
Užsiregistravo:2011 Rgs 15 , 15:30

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 01 , 18:50

Apžiūrėjau ir aš savo vabalėlius, vaizdas niūrokas jau daugumai artimiausiu metu baigsis maistas, 4 šeimos jau mirė iš bado, viena neaišku kodel nors avilyje buvusi pelė, bet apgraužti tik kraštiniai koriai, tad manau tai nebuvo žūties priežastis. Šeimos maitintos kaip ir kasmet su nemažu rezervu, maitinu visada invertu ir duodu kol neima, pavasarį maisto paprastai lieka. Iki šiandienos buvau visiškai ramus. Susirūpinau po susirinkimo Kaune kai Amšiejus parekomendavo aplankyt bitynus, nes sake šiaurės Lietuvoj jau masiškai iš bado žūsta bitės. Kovo pradžioj maisto buvo normaliai nes per ta trumpą atšilimą apžiūrėjau, dabar situacija kardinaliai pasikeitus šeimos didelės, augina perus maistas į pabaigą. Visos del viso pikto gavo kandi, badaujančios po du korius su invertu. Ramiai bitės žiemoja tik miške čia jokio sujudimo, maisto yra. Vieno skyriaus po tokio sniego nepasiekiau ir su 4x4. Visiem rekomenduoju patkrint VISAS šeimas nes du vienas šalia kito stovintys ir vienodai maitinti aviliai gali turėti absoliučiai skirtingą maisto kiekį.
Vartotojo avataras
Algiukas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 16-22r, daugiaaukščiai
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:113
Užsiregistravo:2012 Bir 16 , 18:35

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 01 , 19:07

Aš vienai šeimai prieš geras 2 savaites daviau 0.5kg kandi, bet dar nepabaigė, tai darau išvadą, kad maisto turi. O jau baiminausi, kad gali būti į pabaigą. Vakar stipriai šeimai irgi uždėjau kandi dėl viso pikto. Būtų labai apmaudu jei tokiu metu mirtų iš bado.
Vartotojo avataras
MAX
Patyręs narys
Pranešimai:82
Užsiregistravo:2009 Lie 27 , 16:40

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 01 , 19:37

Šiuo metu Bičių šeimos žiemos pabaigoje žūsta iš ''tariamo bado'' todėl kad joms laiku nesuteikta pagalba.
Pavasarį kaip bus galima pilnai apžiūrėti lizdus , pas tuos kuriuos bičių šeimos bus žuvusios ,galėsite pamatyti tokį dviprasmišką vaizdą lizde ;
šoniniai koriai su medumi ar sirupu nedaug paliesti , o lizdo cente esantys koriai ištuštėja ne iš apačios į viršų, o iš vieno šono į kitą.
Nuo kandi tešlos (jei pavasariop ji buvo duodama) pilna kandi trupinių ,ir žuvusios bitės.
Aš kitoje temoje minėjau, kad šiuo metu (jei kas turi galimybę) reikia duoti gero (poliflorinio) skysto ir šilto medaus sirupo nedideliais kiekiais ir iki tol kol pradės žydėti juodalksniai.
Šiuo metu, kaip žiema nepasiduoda , bitės reikalauja įpatingo rūpestingumo .
Bitės žūsta ne vien dėl maisto stygiaus ar nuo erkių , ligų ,ar neteisingos priežiūros ir tt ,dažniausiai tai viskas būna surišta, nes viskas priklauso nuo visko
Patyrę bitininkai tikiuosi supras ,o pradedantiems linkiu labiau stebėti bites ir daryti išvadas
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 02 , 11:39

jeigu paskutinieji pranešimai nesusiję su balandžio pirmąja- tai korifėjai ir toliau šaipykitės iš tų kurie žiemą lanko bites, ir vadinkit rudeniais tinginiais.
Kastytis1
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 12,16,24 rėmų
Bičių šeimų skaičius:40+
Bičių rasė:karn.bakf.
Pranešimai:153
Užsiregistravo:2011 Geg 04 , 08:01

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 02 , 11:44

Laukėm pavasario, o atėjo žiema.Štai kaip atrodo bitynas šiandien iš ryto. Ir dar kaip rašiau kovo 29 d.kad buvo +10 laipsnių,tai paaiškinu kad termometras kabo ant obels,šalia avilių.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 02 , 12:50

vinipux rašė:jeigu paskutinieji pranešimai nesusiję su balandžio pirmąja- tai korifėjai ir toliau šaipykitės iš tų kurie žiemą lanko bites, ir vadinkit rudeniais tinginiais.
Čia kas? Nebesiorentavimas laike? Primenu, kad šiandien jau antras pavasario mėnuo!
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 02 , 13:31

Austeja2 rašė:
vinipux rašė:jeigu paskutinieji pranešimai nesusiję su balandžio pirmąja- tai korifėjai ir toliau šaipykitės iš tų kurie žiemą lanko bites, ir vadinkit rudeniais tinginiais.
Čia kas? Nebesiorentavimas laike? Primenu, kad šiandien jau antras pavasario mėnuo!
Manau, kad čia yra rimtas pagiežos nelaikymo atvejis.
Austeja2, kažkur rašėt, kad ši žiema yra yra (buvo) ganėtinai palanki žiemojimui. Gal šiek tiek paprieštaraučiau. Pagal tai, kiek perų auginosi viena iš beveik mirusių mano šeimų, manau kad šiltas vasaris ir šaltas kovas yra turbūt pats prasčiausias derinys, koks tik gali bitėms atsitikti. Pagal netvarkytas akeles dariau išvadą, kad vidutinė šeima, paleista žiemoti ant 7 rėmų, jau yra išperinusi, skaičiuojant pilnais rėmais, kone visą rėmą naujos kartos. Tai stipriai per daug, įvertinant tai, kad bitės neapsiskraidžiojusios. Vasarį pradėjo forsuoti perus, kovo pirmomis dienomis, bent jau pas man Druskininkuose, įvyko šioks toks paskraidžiojimas (jokiu būdu ne apsiskraidymas, mano bitės prie +2 neskraidžioja), paskuj šalčiai ir mesti perai bei sausai išsiurbtas avilys. Aš, prisipažinsiu, niekada nesu turėjusi mirties iš bado, man buvo šioks toks šokas rasti visiškai visiškai išsausintą lizdą ir bites šlamančias sausais lapais ir jau beveik nereaguojančias į dirgiklius.

Vini, kad vėliau nekiltų kokių nors nereikalingų nesusipratimų, trumpai paaiškinsiu, kas atrodo yra aišku kaip du kart du. Bitininkavimas žiemą yra nereikalingas kandi kišimas tada, kai bitės gyvena žiemos sąlygomis ir jų forsuoti ar kažkaip skatinti nereikia. Bitininkavimas pavasarį , kai aplink dar sniegas ir atrodo, kad dar žiema, yra kišimasis į bičių gyvenimą tikslu užkirsti kelią jau vykstantiems neigiamiems procesams, nes bitės jau gyvena aktyviai. Kandi sausio mėnesį ir kandi dabar yra kardinaliai skirtingi dalykai, pirmu atveju skatinami nereikalingi procesai, antru atveju tų neigiamų procesų stengiamasi išvengti. Šiek tiek pasukus gluzdas tie dalykai labai paprastai suvokiami.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 02 , 14:23

rennyka rašė: Austeja2, kažkur rašėt, kad ši žiema yra yra (buvo) ganėtinai palanki žiemojimui. Gal šiek tiek paprieštaraučiau. Pagal tai, kiek perų auginosi viena iš beveik mirusių mano šeimų, manau kad šiltas vasaris ir šaltas kovas yra turbūt pats prasčiausias derinys, koks tik gali bitėms atsitikti.
Taip, nekeičiu nuomonės, kad ši žiema buvo palanki žiemojimui, nes vidutiė aplinkos temperatūra visais mėnesiais buvo apie kelis laipsnius šalčio. Dėl to, kad vasaryje bičių šeima intensyviai pradėjo auginti perus tai gali būti ir dėl dalies pietietiško kraujo buvimo, dėl šeimos genų bruožų, o gal dar ir gerokai šilto apkloto. Praeitą savaitę (kaip šiandien, nežinau) buvo ir tokių bičių šeimų, kurios ramiai dar tupėjo kamuolyje ir tokių, kurios jau nebe kamuolyje. Jeigu apsiskraidymas rimtas būtų kovo mėnesyje, bitės dabar gal dieną kitą palankytų žydinčias blindes kaip paprastai visada, tai jokių problemų nebūtų. Pavasario pradžios situacija bitėms ne tik kad sudėtinga, bet tiesiog ekstrimali.
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10r.
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:11
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:953
Užsiregistravo:2010 Bir 29 , 23:13

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 02 , 17:18

Mano dvi šeimos jau žuvo iš bado, nebuvo pirkt paprastos kandi, tik su kobaltu. tokia galima duoti dabar ar tik po apsiskraidymo?
Vartotojo avataras
Algiukas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 16-22r, daugiaaukščiai
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:113
Užsiregistravo:2012 Bir 16 , 18:35

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 02 , 17:24

Kai šeštadienį buvau wilaroje ir norėjau tik 0.5kg kandi nusipirkti apsidraudimui, tai irgi tik su kobaltu buvo. Pardavėja patarė, kad geriau imt paprastą kandi didesniame išfasavime, nes su kobaltu šiuo metu dar nelabai galima duoti, kol neapsiskraidę. :think:
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10r.
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:11
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:953
Užsiregistravo:2010 Bir 29 , 23:13

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 02 , 17:30

Vadinasi einu minkyti toliau, jau rankas paskaudo :(
opijus
Patyręs narys
Aviliai:Dadanai, T-18
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:0
Bičių rasė:spiečiai, karnika
Pranešimai:41
Užsiregistravo:2011 Bal 13 , 20:39

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 02 , 17:34

3 iš 4 aviliu nebėra, bitutės seniausiai mirusios(išliko tik vėlyvas spiečius), o šios buvo bakfasto šeimos. Medaus yra, buvo kaldromis apklostytos, beevitaliu gydytos, visas dugnas vien bitėmis, nesuprantu ką padariau ne taip, nuo pernai skyrėsi tik gydymas gabonu. Šoninius apšiltinimus įdėjau prasidėjus pirmiems šalčiams gal per anksti galvoju...
Tiek pergyvenu kad net nemiga užpuolė :'( :shame:
Visko prisigalvojau....Vasara buvo pirktas senas avilys su bitėmis kuriose buvo įsimetes puvinys. patariamas , tą sergantį avilį supleškinau ašarodamas su visais rėmeliai, gal užsikrėtė ir likusios bitės? dėl to ir numirė?
Dabar net bijau leisti spiečius į tuos avilius, nebežinau ką daryti? ar būtina dezinfekuoti medsukį? ir kuo? Ar pakaktų jei dabartinius aviliukus išvalyčiau ir supurkčiau kokiu česnako tirpalų. Ar kaip reikiant dėl visa ko juos dezinfekuot?
Ar spėčiau šiemet ant pirmųjų spiečių tuos avilius pasiruošt? Kiek laiko turi praeiti dezinfekavus, kad vėl galėčiau leisti į juos biteles.
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:1015
Užsiregistravo:2009 Spa 08 , 19:40

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 02 , 18:14

opijus rašė:3 iš 4 aviliu nebėra, bitutės seniausiai mirusios(išliko tik vėlyvas spiečius), o šios buvo bakfasto šeimos. Medaus yra, buvo kaldromis apklostytos, beevitaliu gydytos, visas dugnas vien bitėmis, nesuprantu ką padariau ne taip, nuo pernai skyrėsi tik gydymas gabonu. Šoninius apšiltinimus įdėjau prasidėjus pirmiems šalčiams gal per anksti galvoju...
Tiek pergyvenu kad net nemiga užpuolė :'( :shame:
Visko prisigalvojau....Vasara buvo pirktas senas avilys su bitėmis kuriose buvo įsimetes puvinys. patariamas , tą sergantį avilį supleškinau ašarodamas su visais rėmeliai, gal užsikrėtė ir likusios bitės? dėl to ir numirė?
Dabar net bijau leisti spiečius į tuos avilius, nebežinau ką daryti? ar būtina dezinfekuoti medsukį? ir kuo? Ar pakaktų jei dabartinius aviliukus išvalyčiau ir supurkčiau kokiu česnako tirpalų. Ar kaip reikiant dėl visa ko juos dezinfekuot?
Ar spėčiau šiemet ant pirmųjų spiečių tuos avilius pasiruošt? Kiek laiko turi praeiti dezinfekavus, kad vėl galėčiau leisti į juos biteles.
Jei būtu puvinys,tai rugpiūčio mėn tvarkydamas žiemai būtum matęs kiaurus perus.Būna taip kai palieki per didelį lizdą: medus viršuje viename krašte korių išvalgytas ir mirusios iš bado,nors kitam krašte korių medaus yra .Kad bičių rudenį nesumažėtu,reik laiku gydyti nuo erkių,kad laiku priauktų sveikų bičių karta.Kai dėjai grudž. pradžioje šoninius apšildymus ,be bičių korius reikėtu išimti,jei mažai bičių.Aš avilius išgrandęs pikį dezifekuočiau dėl visako česnaku,bitės jį mėgsta.

Apžiūrėjau (pakeldamas plėvelės kamputį )šiandien du bitynus apie 45 avilius,radau ant bado ribos 7 avilius,uždėjau po 1,5kg inverto ant korių į selofaninius maišelius ipiltus ,užrištus,nežinau ar pragrauš, ar pasiteisins, kandi tešlos šiuo metu neturėjau.Kitos šeimos tebemiega su gerom atsargom medaus.Ryt aplėksiu likusius 8 bitynus.
opijus
Patyręs narys
Aviliai:Dadanai, T-18
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:0
Bičių rasė:spiečiai, karnika
Pranešimai:41
Užsiregistravo:2011 Bal 13 , 20:39

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 02 , 19:00

kaip pasidaryt česnako tirpalo?
O korius su medum galiu naudoti? laukiamiem spiečiam :bee
Gal kas parduos Marijampolės rajone iš anksto stojų į eilę kas turės atliekamų
stintinas
Patyręs narys
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:51
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:145
Užsiregistravo:2009 Lap 21 , 22:04

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 02 , 19:38

Rytoi bandysiu duoti sirupo ,, po biški , kad iškart neužsigroptu :lol: . Šiaip maisto stygiaus nėra , bet perų auginimui reikia vandens , o gamtoi jo nelabai rasi .
Ką apie tai galvoja bičiuliai ?
Psilas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:1209
Užsiregistravo:2010 Kov 18 , 22:17

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 02 , 20:26

Duona 02 Bal 2013, 18:14
Apžiūrėjau (pakeldamas plėvelės kamputį )šiandien du bitynus apie 45 avilius,radau ant bado ribos 7 avilius,uždėjau po 1,5kg inverto ant korių į selofaninius maišelius ipiltus ,užrištus,nežinau ar pragrauš, ar pasiteisins, kandi tešlos šiuo metu neturėjau.

Toks mano galvojimas: jeigu prakas is apacios tai skystis turetu isbegti.
Invertas tirstesnis, bet man pavojingai atrodo toks reikalas... Gal namuose pabandyti su adata pradurti?
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 02 , 20:29

Gi pilna filmuku buvo, kur zmones bites sirupu maitina is celofaniniu maiseliu, is siuksliu maisu :) Tiesa, jie truputi pabado is sonu :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 02 , 20:33

Psilas rašė:Duona 02 Bal 2013, 18:14
Apžiūrėjau (pakeldamas plėvelės kamputį )šiandien du bitynus apie 45 avilius,radau ant bado ribos 7 avilius,uždėjau po 1,5kg inverto ant korių į selofaninius maišelius ipiltus ,užrištus,nežinau ar pragrauš, ar pasiteisins, kandi tešlos šiuo metu neturėjau.

Toks mano galvojimas: jeigu prakas is apacios tai skystis turetu isbegti.
Invertas tirstesnis, bet man pavojingai atrodo toks reikalas... Gal namuose pabandyti su adata pradurti?
Bitės prasikanda tik tiek, kiek reikia ( mikro skylutės). Jeigu prabadysi adata, gali ir išbėgti, jeigu bitės nespės sirupą sunešti į korius.
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:1015
Užsiregistravo:2009 Spa 08 , 19:40

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 02 , 20:50

Rytoj bus aiškiau ,šiandien mėginau kelis prabadyti,viršuje dar nieko,biški drėksta,bet šone negalima su plona vinim,iš karto laša,o dar pagalvę kai prispaudi -pavojinga.Manau tie šiukšlių maišai ploni turėtu bitės pradurti pačios mikro skylutes,kad rasotu.

Grįžti į