Žiema 2012/13

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:1015
Užsiregistravo:2009 Spa 08 , 19:40
Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 05 , 19:58

Duona rašė:Rytoj bus aiškiau ,šiandien mėginau kelis prabadyti,viršuje dar nieko,biški drėksta,bet šone negalima su plona vinim,iš karto laša,o dar pagalvę kai prispaudi -pavojinga.Manau tie šiukšlių maišai ploni turėtu bitės pradurti pačios mikro skylutes,kad rasotu.
Šiandien praėjus 3 dienom apžiūrėjau kaip invertą siurbia iš celofaninių maišelių,išvada tokia: Šiukšlių 20 lityrų maišai platūs ir įpylus po nepilną 1 litrą ir uždėjus ant korių,supliūška ir aukštai paduškos nepakelia.Stiprios šeimos 2 dieną baigė siurbti,o silpnesnės (atsarginės ) dar ir šiandien biški turėjo,badyti iš viso nereikia.Šis būdas neblogas,greit galima pakišti po pagalve maišelį,bet bitės akivaizdžiai suaktyvėjo,ūžia,o ar tai gerai-abejoju.Nu jau kitą savaitę, kuriom trūksta maisto,bus galima ir į diafragmines penėtuves įpilti atskiesto inveerto.
Vartotojo avataras
grikis
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai-bedugniai, dadano pusrėm.
Bičių šeimų skaičius:270
Bitininkavimo stažas:22
Pranešimai:371
Užsiregistravo:2008 Spa 24 , 16:39

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 05 , 21:01

Tai prisipažinkit, kas žiemą užlaikot ir pavasario neįleidžiat? :) Panevėžy jau antrą parą galim sakyti verčia sniegą.
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 05 , 21:06

grikis rašė:Tai prisipažinkit, kas žiemą užlaikot ir pavasario neįleidžiat? :) Panevėžy jau antrą parą galim sakyti verčia sniegą.
Turbūt kaltas aš - dar vis bitučių nemaitinau. Jau žadu ryt ar poryt susimylėt.
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 05 , 21:10

Oooo! Dadanistai subruzdo biciu maitint :lol: Paaukstinkit ir pasiaurinkit rema ir nereikes ziema bitininkaut :lol: Siaip tai kai pries pora dienu buvau Klaipedoj, tai prie juros, kopose maciau zydincia blindes vyriska lyti. Pagalvojau, nieko sau :think: ir nuejau sau... .
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 05 , 21:17

Med rašė:Oooo! Dadanistai subruzdo biciu maitint :lol: Paaukstinkit ir pasiaurinkit rema ir nereikes ziema bitininkaut :lol: Siaip tai kai pries pora dienu buvau Klaipedoj, tai prie juros, kopose maciau zydincia blindes vyriska lyti. Pagalvojau, nieko sau :think: ir nuejau sau... .
Kur matote žiemą ? Ar kalendoriaus nepažįstate- jau antras pavasario mėnuo. Na, nesvarbu kad netipinis pavasaris (kaip ir visame pasaulyje) bet visvien pavasaris, o ne žiema.
Virš mano avilių jau ir lazdynai kiša iš pumpūro raudonas uodegėles. Tiesa, dar nedrąsiai , bet jau galima įžiūrėti.
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 05 , 21:22

Med rašė:Oooo! Dadanistai subruzdo biciu maitint :lol: Paaukstinkit ir pasiaurinkit rema ir nereikes ziema bitininkaut :lol:
Med, rėmo "išmiera" nė prie ko. Esmė, sumaitinti inverto litrai rudenį. Buvau ir aš supanikavęs, bet pakilnojau korpusėlius, pažvelgiau į lizdus ir nusiraminau. Na, mažesnėm šeimom tai įdėjau vieną kitą korį su maistu iš sandėlio.
Vartotojo avataras
BitininkasN
Patyręs narys
Aviliai:Dadano ir skrynios
Pranešimai:273
Užsiregistravo:2011 Bal 03 , 11:17

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 05 , 21:41

Rolandas30 rašė:
Med rašė:Oooo! Dadanistai subruzdo biciu maitint :lol: Paaukstinkit ir pasiaurinkit rema ir nereikes ziema bitininkaut :lol:
Med, rėmo "išmiera" nė prie ko. Esmė, sumaitinti inverto litrai rudenį. Buvau ir aš supanikavęs, bet pakilnojau korpusėlius, pažvelgiau į lizdus ir nusiraminau. Na, mažesnėm šeimom tai įdėjau vieną kitą korį su maistu iš sandėlio.
O kiek Rolandai sumaitinai ir ant kiek koriu palikai?
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 05 , 21:54

BitininkasN rašė: O kiek Rolandai sumaitinai ir ant kiek koriu palikai?
Palikau ant 8-10 ruto rėmų, tai atitinka 6-8 lizdinius dadano. Sumaitinau 15-20l invertuoto sirupo šeimai.
vikras
Patyręs narys
Aviliai:300X435 Medudė 435X145
Bičių šeimų skaičius:11vnt. +5 T18
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:145
Užsiregistravo:2009 Spa 02 , 21:37

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 06 , 16:40

Rolandas30 rašė:
Med rašė:Oooo! Dadanistai subruzdo biciu maitint :lol: Paaukstinkit ir pasiaurinkit rema ir nereikes ziema bitininkaut :lol:
Med, rėmo "išmiera" nė prie ko. Esmė, sumaitinti inverto litrai rudenį. Buvau ir aš supanikavęs, bet pakilnojau korpusėlius, pažvelgiau į lizdus ir nusiraminau. Na, mažesnėm šeimom tai įdėjau vieną kitą korį su maistu iš sandėlio.
Taigi kad, rėmo išmatavimai ir yra ,,prie To'' , kad dadano rėmo kraštuose, lieka nepaliesto medaus kilogramai, kurie pavasarį,esant dar šaltam orui, taip reikalingi. Žiemos metu, vidutiniškai bičių kamuolys užima apie 35 cm. rėmo pločio, o tuo tarpu medus, užima 41 cm. Tai tiek pamąstymų.
Zarasų krašte sniego 55 cm. ir nei vienos bandančios apsiskraidyti bitės. Visos ramiai tupi ir laižo medų....
Gero visiems bitininkavimo.
Vartotojo avataras
grikis
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai-bedugniai, dadano pusrėm.
Bičių šeimų skaičius:270
Bitininkavimo stažas:22
Pranešimai:371
Užsiregistravo:2008 Spa 24 , 16:39

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 06 , 16:56

Nepradedant lyginimų kieno ilgesnis :) , man atrodo reikia stengtis laikyti stiprias bičių šeimas, tai ir nereikės baimintis, kad jos nesugebės paimti medaus. Daug kam sakiau ir sakysiu, kad daugiaaukštis pusrėminis bedugnis avilys skirtas stiprioms bičių šeimoms. Šiaip kiek žinau beveik visi ir stengiasi tokias laikyti...
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 06 , 18:23

Kaip ir ruošiausiu, aplankiau šiandien saviškes. Bet mano pagelbos joms nereikėjo. Visi aviliai po truputį paskraidinėja, bet matau tai jau ne pirmą kart. O tuštinimosi žymių nesimato. Pamaniau, kad gal anksčiau kada apsiskraidė bet nepastebėjau. Aviliai pas mane saulės atokaitos pietų šlaito terasoje.
Prisiskaitęs forumo bičiulių nuomonių, nusprendžiau šiandien duoti po nedaug sirupo. Nuvaževęs į bityną, pirmiausią paklausiau per žarnelę. Visos ūžia vidutiniškai. Apie 14 -15 val. truputį paskraidė. Lauke + 4,5 laipsniai pavėsyje.
Pradėjau bitininkauti, kaip Med sakė, "žiema". Visoms šeimoms atitraukiau iš vienos pusės diafragmą. Ir ką gi - be reikalo pasidaviau visuotinam nerimui. Dviejuose šeimose kraštinis korys (iš išorės) dar pilnai dengtas, dviejuose - nemaži lopai dengto. Va čia pasireiškia dadano pranašumas - gali lengvai patikrinti maisto atsargas avilyje, tereikia tik 2-3 cm. atitraukti diafragmą.
Likau patenkintas - dabar ramiai galiu laukti šiltesnių dienų.
Manau, kad toks rezultatas tai idealios žiemojimo sąlygos. T.y. geras vėdinimas ir sausas avilys. Beje, tai pasiekiau tik nusižiūrėjęs į "sijonuotus". Bet įgyvendinti sijonų "technologiją" pavyksta tik erdvesniame dadane, su tikrai efektinga pastogės ventiliacija.
Dar dadėsiu, kad šeimas žiemai maitinau tik cukraus sirupu su jonažolės ištrauka. Dviems šeimoms su 7 rėmais sumaitinau po 9,3 kg. cukraus. O šeimoms su 8 rėmais - po 11,5 kg. sukraus. Ir ,kaip matosi, to pilnai pakanka.
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 06 , 23:03

grikis rašė:Nepradedant lyginimų kieno ilgesnis :) , man atrodo reikia stengtis laikyti stiprias bičių šeimas, tai ir nereikės baimintis, kad jos nesugebės paimti medaus. Daug kam sakiau ir sakysiu, kad daugiaaukštis pusrėminis bedugnis avilys skirtas stiprioms bičių šeimoms. Šiaip kiek žinau beveik visi ir stengiasi tokias laikyti...
Griki, o Tu, kaip beveik ir visi, irgi rudenį sujungi pagrindinę šeimą su vasarą sudaryta jauna šeimele? Tokiu būdu gaudamas stipresnę vieną šeimą, nei ta, kuri visą sezoną vystosi tik su viena motina? Ta prasme, dvi sujungtas šeimas galime vadinti viena stipria, o vieną nejungtą šeimą reiktų vadinti vidutinio stiprumo?
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 06 , 23:50

Jau nebe ziema. Bet vistiek saltoka. Paskutinemis dienomis lydziau vaska. Vakar saule nesviete. Oro temperatura svyravo +4°C iki +6-7°C . Literaturoje skaiciau, kad prie 7°C plius bites stirsta ir nepaskrenda. Tai as nieko ir nesakau, visos mano seimos ir tupejo aviliuose sau ramiai. Tik vel ta anatolikos kraujo turinti seima nerimo. Net prie 7°C bites skrido is avilio(zinoma, ne masiskai) ir snipinejo apie vaska. Bet jos taip ir skraide vos ne puse dienos. Ir nemaciau, kad kuri butu sustirusi. Kaip isskrido, taip ir grizo.Ilgai jas stebajau, paveikslavau. Nuotraukos nera labai kokybiskos, atleiskit. Bet kitaip, gal netikesit
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 06 , 23:52

Paskui temperatura dar nukrito, o jos vistiek skraide. Zemiausia temperatura, prie kurios jos buvo aktyvios, nukrito iki +5°C...
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
grikis
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai-bedugniai, dadano pusrėm.
Bičių šeimų skaičius:270
Bitininkavimo stažas:22
Pranešimai:371
Užsiregistravo:2008 Spa 24 , 16:39

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 07 , 10:47

Rolandas30 rašė:
grikis rašė:Nepradedant lyginimų kieno ilgesnis :) , man atrodo reikia stengtis laikyti stiprias bičių šeimas, tai ir nereikės baimintis, kad jos nesugebės paimti medaus. Daug kam sakiau ir sakysiu, kad daugiaaukštis pusrėminis bedugnis avilys skirtas stiprioms bičių šeimoms. Šiaip kiek žinau beveik visi ir stengiasi tokias laikyti...
Griki, o Tu, kaip beveik ir visi, irgi rudenį sujungi pagrindinę šeimą su vasarą sudaryta jauna šeimele? Tokiu būdu gaudamas stipresnę vieną šeimą, nei ta, kuri visą sezoną vystosi tik su viena motina? Ta prasme, dvi sujungtas šeimas galime vadinti viena stipria, o vieną nejungtą šeimą reiktų vadinti vidutinio stiprumo?
Sakykim, kad taip. Dalį naujų šeimų sudarau ganėtinai anksti ir iš dviejų aukštų su perais, tai tokios sugeba ne tik stiprias šeimas užsiauginti, bet dar ir medaus prinešti. Tai tokias rudenį palieku vienas. Dalį naujų šeimelių sudarau ant 0,5 aukšto, jos per vasarą užaugą, o rudeniop sujungiamos su senom bičiu šeimom. O dalį senų šeimų apskritai sujungiu tarpusavyje.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 07 , 18:38

skyrius prie namų, kuriame kovo pradžioje dalinai apsiskraidė bitės, žiemoja ramiai.Per purvynus ir pusnynus nusigavau į kitus bityno skyrius žiemojančius atviresnėse vietose.liūdna.Skaisti balandžio saulė vilioja bites į lauką.temperatūra +4C, nedidelis vėjelis.pilna negyvų bičių ant sniego kokia 100 metrų aplink.Lekia matomai žiedadulkių ir vandens ieškoti, nes aplink avilius išmatų dėmelių nedaug.Maisto aviliuos pakankamai, viduriavimo nepastebėjau.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 07 , 18:50

zilvasss rašė:.liūdna.Skaisti balandžio saulė vilioja bites į lauką.temperatūra +4C, nedidelis vėjelis.pilna negyvų bičių ant sniego kokia 100 metrų aplink.Lekia matomai žiedadulkių ir vandens ieškoti, nes aplink avilius išmatų dėmelių nedaug.Maisto aviliuos pakankamai, viduriavimo nepastebėjau.
Panašiai ir pas mane. Bet bičių ant sniego bevaik nėra - po ir prieš avilius sniego nėra. Maisto turi pakankamai (vakar neiškenčiau ir atitraukdamas pora cm. diafragmas tikrinau). Bet dėl vandens, pas mane situacija geresnė. Kai šeimos pradėjo kūrenimo sezoną, nuleidau iki dugno šoninius apšiltinimus. Rezultate jos dabar turi pakankamai kondensato perų auginimui. Taip kad dadanai turi ir privalumų.
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 07 , 19:06

zilvasss rašė:Skaisti balandžio saulė vilioja bites į lauką.temperatūra +4C, nedidelis vėjelis.pilna negyvų bičių ant sniego kokia 100 metrų aplink.Lekia matomai žiedadulkių ir vandens ieškoti, nes aplink avilius išmatų dėmelių nedaug.Maisto aviliuos pakankamai, viduriavimo nepastebėjau.
Saule, sviesdama i avilius, temperatura ant ju sieneles gali iki +15 °C pakelti ir daugiau
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 07 , 19:27

Pas mane pavesyje buvo +6. Bites skraidziojo silpnai - viena kita.. Ant sniego negyvu nera.
Bet sugebejo apkakoti baltus ir geltonus skalbinius.. :lol:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
lang
Patyręs narys
Aviliai:Dadano,simtametes skrynios;
Bičių šeimų skaičius:apie 40 seimu
Bitininkavimo stažas:44
Pranešimai:549
Užsiregistravo:2009 Lap 08 , 17:33

Re: Žiema 2012/13

2013 Bal 07 , 21:25

Jovita, senai cia nebuvau, visko neperskaiciau, papasakokite nuo ko tas tinklas, manau tai apsaugotu bites nuo zyliu, pavasari jos labai suaktyvejo
Vilkas

Grįžti į