PAVASARIS 2012

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17
Re: PAVASARIS 2012

2012 Kov 24 , 20:34

zenonasvez rašė: Pavydziu Tavo pastabumo del traniniu biciu atskyrimo, man deja nepavyko nei su akiniais, nei padidinimo lupa jos surasti, kai nukleuse negrizus po apsivaisinimo gerai motinelei atsirado tranine bite, Laukiau kol darbininkes ismirs, ir tikejausi likus kokiai 10 biciu ja pastebeti. Per bitininku svente 2010 kalbejau ta tema su Amsejumi , tai jis prase, jei vel kada nors liktu keletas biciu is kuriu 1 tranine, tai jam padovanoti tas biteles moksliniams tyrimams.
Paprastai, ištranėja ne viena bitė, jei ilgai nebūna motinėlės. Jų atsiranda keleta, o gal ir keliolika. Ne bereikalo Amšiejus prašė jų tyrimams. Pastebėjau jas ne avilyje, o iškračius visą lizdą nuošalyje. Normalios bitės greit suskrido į seną vietą, o šitos ilgiau trainiojosi iškratytos.
BitinelisStasys
BIČIULIS
BIČIULIS
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:227
Užsiregistravo:2010 Rgs 30 , 11:52

Re: PAVASARIS 2012

2012 Kov 24 , 22:25

Audriuwxs rašė:pernai turejau sutranijusiu bičių, tai dejo iki 5 kiaušinėlių į vieną akutę. šiemet radau tranine, bet žiūrėjau tai kiaušinėliai po viena ir gražiai padėti.
BitinelisStasys
Kuo užpildyta tuščia erdvė? nes kaip matau iš foto siaurinta..
Tuščia
Vartotojo avataras
tomas96
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:197
Užsiregistravo:2011 Bir 21 , 20:59

Re: PAVASARIS 2012

2012 Kov 25 , 18:54

vidmantask rašė:Koks tikslas žiūrėti temperatūros virš pagalvės... Kokia oro teperatūra, tokia bus ir virš pagalvės. Geriau termometrą kišk po pagalve, jei jau ranka nepasitiki, ar šilumos nejauti. Jei šilta - visada perų bus...

Pas mane tarp lizdo tiek rodė
Kartais geriausias būdas žmogų įtikinti, kad jis klysta, leisti jam elgtis savaip.
augis45
Patyręs narys
Pranešimai:21
Užsiregistravo:2009 Rgp 15 , 10:19

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 01 , 15:59

Gal kartais zinot,ar turit parduot ,ogal zinot kas parduoda ,barkuno seklas,duokit zinot.Parasykit,arba paskambikit,mano tel.866793142 busiu dekingas.
Vartotojo avataras
RobertasJurbarkas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:12
Pranešimai:143
Užsiregistravo:2011 Lap 24 , 09:06

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 01 , 16:10

Pernai pirkau iš bitininko Kupiškyje, žinau, kad jis daug augina barkūno ir kas met kulia, sėklas jis man atsiuntė į Kauną jo tel.nr. : 8 611 26449.
Jeigu Bičiulis Bičiuliui būtų Bičiulis, tai ir Bičiulis Bičiuliui būtų Bičiulis
augis45
Patyręs narys
Pranešimai:21
Užsiregistravo:2009 Rgp 15 , 10:19

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 02 , 10:50

Nuosirdus aciu,Robertai uz informacija.
Vartotojo avataras
RobertasJurbarkas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:12
Pranešimai:143
Užsiregistravo:2011 Lap 24 , 09:06

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 02 , 11:03

Ar padėjo info ?
Jeigu Bičiulis Bičiuliui būtų Bičiulis, tai ir Bičiulis Bičiuliui būtų Bičiulis
Satka
Patyręs narys
Aviliai:T-19 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:31
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:358
Užsiregistravo:2009 Bir 03 , 09:19

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 02 , 19:34

Bitės kandį glėbiais neša ( naudoja) . Uždėjus mažesnį kiekį reikia dažniau stebėti. šeimos, kurios
mažai naudojo, gali staigiai pradėti naudoti. Perams reikia vis daugiau maisto.
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 02 , 19:56

Satka rašė:Bitės kandį glėbiais neša ( naudoja) . Uždėjus mažesnį kiekį reikia dažniau stebėti. šeimos, kurios
mažai naudojo, gali staigiai pradėti naudoti. Perams reikia vis daugiau maisto.
Užpoužvakar įtartinai šeimai daviau apie litrą sirupo , kiek "riebesnio" nei 1:1. Vakar radau dar 1/4 neišsinešto. Ar tai reiškia kad maisto turi pakankamai? Žiedadulkes neša.
Ir antras klausimas į kurį negalėjau atsakyti uošviui. Jis užsiima sodininkyste. Daug hektarų pramoninių sodų. Turi savo pramoninį šaldytuvą. Kartu "laiko" apie 60 (gal ir daugiau) bičių šeimų sodų apdulkinimui. Jau beveik perėjo prie daugiaaukščių. Uždavė man klausimą - kodėl bitės nejima duodamo medaus (liko daug nerealizuoto ir neturi kur dėti), nors antri aukštai lengvi. Į lizdus dar nelenda. Kadangi aš visiškai nežinau bitininkavimo plonybių daugiaaukščiuose - nieko rimtesnio patarti negalėjau. Manau - jei neima tai ir nereikia. O jis man sako - tegul neša į antrus aukštus kaip šiuometį medų.Kažkoks absurdas. Gal kas pakomentuos.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 02 , 21:03

Romas3 rašė: O jis man sako - tegul neša į antrus aukštus kaip šiuometį medų.Kažkoks absurdas. Gal kas pakomentuos.
Puiki, premjeros verta idėja- prieš Kalėdas dedi į avilį kibira seno medaus, ir Trijų Karalių antrą dieną suki šviežią medų,(svarbiausia kad ėmimo dieną smarkiai nesnigtų ,o tai rankoms šalta)
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 02 , 21:25

mano trumpoje praktikoje pavasarį medaus (iš maitintuvės), bitės nenorėjo imti, ko nepasakysiu apie invertuotą kandi.Kita vertus šimet kandi naudoja mažiau (ar maisto turi- taip ir nepatikrinau :shame: )
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 02 , 21:36

vinipux rašė:mano trumpoje praktikoje pavasarį medaus (iš maitintuvės), bitės nenorėjo imti, ko nepasakysiu apie invertuotą kandi.Kita vertus šimet kandi naudoja mažiau (ar maisto turi- taip ir nepatikrinau :shame: )
Ačiū už komentarą. Mano bičių šeima ( viena lyg tai silpnesnė) irgi nepuola susinešti sirupą. Manau, irgi gerai žiemojo ir nėra čia ko tenkintis erzacais - tuoj bus nektaras. Su kuo ir sveikinu visus bičiulius.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 02 , 22:01

Romai,
per apžiūra ar išėmėte iš lizdų,bent po korį su maistu ir jo vietą,idedant tuščią korį?Jeigu ne,paprasčiausiai neturi kur sandėliuoti.O silpnesnės šeimos,prie tokių orų,vėl grįžta į tranzo būsena ir maistas viršuje nelabai donina,ypač jei jis šaltas.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 02 , 22:08

Romas3 rašė: Užpoužvakar įtartinai šeimai daviau apie litrą sirupo , kiek "riebesnio" nei 1:1. Vakar radau dar 1/4 neišsinešto. Ar tai reiškia kad maisto turi pakankamai? Žiedadulkes neša.
Ir antras klausimas į kurį negalėjau atsakyti uošviui. Jis užsiima sodininkyste. Daug hektarų pramoninių sodų. Turi savo pramoninį šaldytuvą. Kartu "laiko" apie 60 (gal ir daugiau) bičių šeimų sodų apdulkinimui. Jau beveik perėjo prie daugiaaukščių. Uždavė man klausimą - kodėl bitės nejima duodamo medaus (liko daug nerealizuoto ir neturi kur dėti), nors antri aukštai lengvi. Į lizdus dar nelenda. Kadangi aš visiškai nežinau bitininkavimo plonybių daugiaaukščiuose - nieko rimtesnio patarti negalėjau. Manau - jei neima tai ir nereikia. O jis man sako - tegul neša į antrus aukštus kaip šiuometį medų.Kažkoks absurdas. Gal kas pakomentuos.
Manau,kad sirupo neima,dėl atšalusių orų.Maitinau trečiadienį,o ketvirtadienį dauguma maitintuvėse jau neturėjo,bet buvo šilti orai.
Dėl to medaus,jei duoda susikristalizavusį todėl ir neima.Žiemai negalima palikt rapsinio medaus todėl,kad jis greit kristalizuojasi ir bitės miršta iš bado.Kartais vasarą ir aš užvožiu kokį neparduotą indelį,lėtai,bet suvalgo,bet vasarą parsineša vandens kiek jom reikia,o dabar nelabai.
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 02 , 22:25

.
Kest rašė:Romai,
per apžiūra ar išėmėte iš lizdų,bent po korį su maistu ir jo vietą,idedant tuščią korį?Jeigu ne,paprasčiausiai neturi kur sandėliuoti.O silpnesnės šeimos,prie tokių orų,vėl grįžta į tranzo būsena ir maistas viršuje nelabai donina,ypač jei jis šaltas.
Kest
Ačiū už pastabėles. Bet klausinėjau dėl uošvio bitučių. Tačiau pasinaudosiu Jūsų patarimu ir aš, kai " lysiu" į lizdą pirmai apžiūrai. Kol kas dar šaltoka, nenoriu trugdyti jų gyvenimo. Visos peržiemojo labai gerai. Tik dėl tos vienos, kiek įtartinesnės, šeimos pasidaviau sukeltam forume ažiotažui. Pasiūliau sirupo. Ir ,atrodo, visai be reikalo. Eilinį kartą pasitvirtina tiesa - jei laiku ir gerai paruošei žiemai bites, gerai (min. dviem skirtingais preparatais) pagydei nuo erkių, , pavasarį gali nepergyventi dėl jų būsenos.
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 03 , 21:33

Po vakarykščio stipraus vėjo radau viena avilį be stogo.Dar per keletą metrų nuo avilio buvo girdėti stiprus gaudesys-taip bitės smarkiai apšildė perus.Pastebėjau,kad pas daugelį šeimų nesijaučia šilumos virš rėmų,spėju,kad pranašauja vėlyvą pavasarį.Beje,jau mačiau kelis pražydusius šalpusnius..
Satka
Patyręs narys
Aviliai:T-19 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:31
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:358
Užsiregistravo:2009 Bir 03 , 09:19

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 03 , 22:26

Žiedadulkes neša jau senokai. Net ir po vakarykštės velniavos, šiandien šeimos dirbo normaliai.
Termometras rodė +15-16 . Pamiškėje šalpusnių kolonija stipriai plečiasi. Stiprios šeimos per
parą sunaudoja maždaug po 200g kandi. Kaži kas ten lizduose ?
Vartotojo avataras
grikis
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai-bedugniai, dadano pusrėm.
Bičių šeimų skaičius:270
Bitininkavimo stažas:22
Pranešimai:371
Užsiregistravo:2008 Spa 24 , 16:39

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 04 , 11:27

Šiemet, po gal 10metų pertraukos, trečiakart gyvenime bitėms dėjau kandi tešlą. Mano klaida, rudenį mažai inverto sumaitinau. Kažkiek jos jo vistiek suvalgo nešdamos į korius. Jei nebūtų ankstyvo atšilimo, galėjau turėti nemažai nemalonumų, bet daba viskas gerai. :)
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 04 , 12:02

grikis rašė:Šiemet, po gal 10metų pertraukos, trečiakart gyvenime bitėms dėjau kandi tešlą. Mano klaida, rudenį mažai inverto sumaitinau. Kažkiek jos jo vistiek suvalgo nešdamos į korius. Jei nebūtų ankstyvo atšilimo, galėjau turėti nemažai nemalonumų, bet daba viskas gerai. :)
Griki, kiek sumaitinai rudenį inverto šeimai? Ir kokį kiekį reiktų sumaitinti Tavo sąlygomis, kad ramiai sulaukti tikro pavasario be kandi?
Vartotojo avataras
grikis
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai-bedugniai, dadano pusrėm.
Bičių šeimų skaičius:270
Bitininkavimo stažas:22
Pranešimai:371
Užsiregistravo:2008 Spa 24 , 16:39

Re: PAVASARIS 2012

2012 Bal 04 , 13:14

Šnekėkim vidurkiais. Pernai rudenį pirmą kartą maitinau invertu (matyt kaip ir daugelis pakilus cukraus kainoms). Šeimai išėjo 22,5 kg. Visada maitinau cukrumi irgi šeimai skaičiuodavau po 22,5 kg (sauso). Maitintos su cukraus sirupu, visada turėdavo maisto ir per pirmą mano rimtą apžiūrėjimą (jis dažniausiai būna balandžio 20-30 dienom). Be jokių primaitinimų. Dabar dalis ko ne tuščios buvo, o ir kitoms iš akies matėsi, kad mažiau liko nei įprastai. Pamėčius korius su maistu būčiau ištraukęs iki pavasarinių žiedų, bet perus tai jau užrištų. Tai dėl to ir dėjau kandi, kad nesustotų perų auginimas.
Šiaip pamąstymams. Dedant šeimai 22,5kg cukraus 3:2 išeina 29,7 litrai cukraus sirupo. 22,5kg inverto telpa į 17,3 litrus. Dalį cukraus sirupo suvalgo perdirbdamos, o inverto kaip ir ne? Tai jei inverto nesuvalgo, jo reikia tiek pat kiek cukraus kg. Ir rezultatas turėtų būti panašus. Man šį pavasarį maisto turi visam mėnesiui mažiau.

Grįžti į