Žiema 2011/12

Bitininko kalendorius.
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:1225
Užsiregistravo:2008 Rgs 14 , 18:40
Re: Žiema 2011/12

2012 Vas 23 , 17:19

augis45 rašė:Visokiu idomybiu galimaforume izvelkt,bet vieni bites laiko del grazumo ,kiti del idomumo,kitikazko dar is ju noretu,as bites laikau del medaus ir jai visus darbus atlieki laiku,jokiu problemu nekyla.Jaigu dregsta aviliai,tai kaltas avilys ,ventiliacija,lizdo paruosimas,aplink lizda turi laisvai eiti oras,o tik lizdas turi but apsidytas,nebeisradinekit dviracio.Okas liecia kandi dejima,butent as,gaminu visuomet pac irdedu vasario antroje puseje,nesvarbu ar jos maisto turi arne.Tik kas liecia papildu ir tt..pries apsiskraidyma jokiu budu nedekit ,na ir jum niekada nekils problemu ,maisto yr maisto ner.Pavasariui avily,arba atsargoje turi but ,ne maziau 8 ar10kg medaus,tik ne sirupo.Perai ir bites ant sirupo neauga ,buna silpnos ,nei medaus ,nei biciu neturesit,tik ligos ir bedos.Esu daug metodiku isbandes,ivairiu tehnologiju ir dauk galiu kitiems patart. :
O kodėl dedat, ką tai duoda-jeigu maisto yra pakankamai? Aš tai dedu kaip savotišką indikatorių ir nereikia lįsti lizdan:jei ima-vadinasi reikia daugiau,gali greitai pritrūkti(žinau, kad reikia iš rudens pasirūpinti... ;) ).
Vartotojo avataras
balciunas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:pastoviai kintantis
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:344
Užsiregistravo:2009 Rgp 23 , 17:00

Re: Žiema 2011/12

2012 Vas 23 , 18:49

Jei jau apie bičių pavasarinį maitinimą tai ir aš psisakysiu. Aš bites kandi tešla maitinu tam kad jos aktyviau daugintusi, jas ruošiu šeimelių darimui. Kelis metus bandžiau vienom dėti kitom ne. Tai tos kurios gauna kandi tešlos nors ir pakankamai maisto jos greičiau sustiprėja ir gali padaryti didesne šeimelę. Bitės toks padaras kai neturi nektaro iš kur parnešt tada ima tas kas jom tinka kad ir avilija maisto yra, o kai toks judėjimas vyksta tai ir darbas visose sritise suaktyvėja. O jai jos maisto turi ir tu jų dauginti nesiruoši kandi tešlos dėjimas tai tik pinigų švaistimas.
tomobitesinfo@gmail.com www.tomobites.lt
Vartotojo avataras
tomas96
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:197
Užsiregistravo:2011 Bir 21 , 20:59

Re: Žiema 2011/12

2012 Vas 24 , 16:52

sveiki kątik buvau pas biteles, nukasiau sniegą, paklausiau ir labai jau negražiai jos ūžia. Avilyje 25 laipsniai šilumos. Atidengiau pagalves ir žiūriu pro lenteles labai jau bando išbėgti. Kai kurios pabėgusios o tos kur avilyje bando pabėgti. Galvoju gal mirė motinėlė arba trūksta maisto. Gal galite patarti ir padėti ką reikia daryti??? :dontknow: :dontknow:
Kartais geriausias būdas žmogų įtikinti, kad jis klysta, leisti jam elgtis savaip.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Žiema 2011/12

2012 Vas 24 , 18:53

greičiausiai maisto trūkumas.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
tomas96
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:197
Užsiregistravo:2011 Bir 21 , 20:59

Re: Žiema 2011/12

2012 Vas 24 , 18:54

Pas mane lentutės virš korių, o atplėšus lentutes bitės nesiverš laukan ir nepuls skristi? O dūmu negalima dabar naudoti?
Kartais geriausias būdas žmogų įtikinti, kad jis klysta, leisti jam elgtis savaip.
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10r.
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:11
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:953
Užsiregistravo:2010 Bir 29 , 23:13

Re: Žiema 2011/12

2012 Vas 24 , 19:00

tomas96 rašė:Pas mane lentutės virš korių, o atplėšus lentutes bitės nesiverš laukan ir nepuls skristi? O dūmu negalima dabar naudoti?
Nereikia tu lubeliu plešt, jei nera palikta lentele su ispjova tai tik truputi su kaltu viena tarpeli padaryti tarp lubeliu, kad bites pralystu ir uždet kandi tešlos. viską reik padaryt kuo greičiau ir be dumu
Vartotojo avataras
tomas96
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:197
Užsiregistravo:2011 Bir 21 , 20:59

Re: Žiema 2011/12

2012 Vas 24 , 19:02

Reiks rytoj padaryti kandi ir uždėti, gal nusiramins.
Kartais geriausias būdas žmogų įtikinti, kad jis klysta, leisti jam elgtis savaip.
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10r.
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:11
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:953
Užsiregistravo:2010 Bir 29 , 23:13

Re: Žiema 2011/12

2012 Vas 24 , 19:06

Maniškės pernai irgi labai veržesi laukan, valgyt turėjo. bet jos buvo stipriai erkėtos. taip ir nežinau tiksliai kodėl jos taip lindo laukan
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Žiema 2011/12

2012 Vas 24 , 19:10

Alkanos tyliai, tyliai, kaip rudens lapų šlamesys ūžia. Bent taip teigia Kriščiūnas. O jei negražiai ūžia , reiškia dar turi gyvybinės energijos. Ar joms ne per karšta? Kas jaučiasi pakišus ranką po pagalvę?
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Žiema 2011/12

2012 Vas 24 , 19:27

Romas3 rašė:Alkanos tyliai, tyliai, kaip rudens lapų šlamesys ūžia. Bent taip teigia Kriščiūnas. O jei negražiai ūžia , reiškia dar turi gyvybinės energijos. Ar joms ne per karšta? Kas jaučiasi pakišus ranką po pagalvę?
šlama badaujančios.kai maistas į pabaigą per atlydį bitės sujunda, sukelia temperatūrą.Ieško maisto kraštiniuos koriuos, lenda lauk.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
tomas96
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:197
Užsiregistravo:2011 Bir 21 , 20:59

Re: Žiema 2011/12

2012 Vas 24 , 19:30

Romas3 rašė:Alkanos tyliai, tyliai, kaip rudens lapų šlamesys ūžia. Bent taip teigia Kriščiūnas. O jei negražiai ūžia , reiškia dar turi gyvybinės energijos. Ar joms ne per karšta? Kas jaučiasi pakišus ranką po pagalvę?
Jaučiasi gera šiluma, virš lentelių pagalvė tikrai šilta, nes avilyje virš lentelių rodo 25 laipsnius šilumos.
Kartais geriausias būdas žmogų įtikinti, kad jis klysta, leisti jam elgtis savaip.
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Žiema 2011/12

2012 Vas 24 , 19:40

zilvasss rašė:šlama badaujančios.kai maistas į pabaigą per atlydį bitės sujunda, sukelia temperatūrą.Ieško maisto kraštiniuos koriuos, lenda lauk.
Va čia ir pasireiškia profesionalizmas. Kriščiūnas tokių plonybių nevardino. Aš dar nebuvau susidūręs su panašia situacija ir , kaip matome, mano požiūris klaidingas.Matomai, reikia susilaikyti nuo patarimų.
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Žiema 2011/12

2012 Vas 24 , 19:49

tomas96 rašė:Jaučiasi gera šiluma, virš lentelių pagalvė tikrai šilta, nes avilyje virš lentelių rodo 25 laipsnius šilumos.
Nesusilaikiau .Vėl norisi įkišti savo trigrašį. Atsiprašau.
Ar nebus tai įrodymas, kad jau perisi. Jei žiemoti ėjo stipri šeima su jauna (rudenine) motinėle, turėjo pakankamai maisto ir motinėlės veislė iš pradedančių anksti perėti, gal taip ir bus. Bet čia tūrėtų žodį tarti labiau patyrę.
Vartotojo avataras
tomas96
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:197
Užsiregistravo:2011 Bir 21 , 20:59

Re: Žiema 2011/12

2012 Vas 24 , 19:53

Romas3 rašė:
tomas96 rašė:Jaučiasi gera šiluma, virš lentelių pagalvė tikrai šilta, nes avilyje virš lentelių rodo 25 laipsnius šilumos.
Ar nebus tai įrodymas, kad jau perisi. Jei žiemoti ėjo stipri šeima su jauna (rudenine) motinėle, turėjo pakankamai maisto ir motinėlės veislė iš pradedančių anksti perėti, gal taip ir bus. Bet čia tūrėtų žodį tarti labiau patyrę.
Taip tikrai buvo stipri šeima, rodos palikau 12 korių su medumi, šeima buvo 2011 metų pavasarinė, dar beto pavasari maitinau sirupu vos ne 1 mėnesį ar net visą.
Kartais geriausias būdas žmogų įtikinti, kad jis klysta, leisti jam elgtis savaip.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Žiema 2011/12

2012 Vas 24 , 21:10

Mano subjektyvia nuomone, Tomai, padarei klasikinę pradedančiojo klaidą - pamanei, kad turi megašeimą ir paleidai ją žiemoti ant 12 rėmų. Maistą padalino ant 12 rėmų, vadinasi į rėmą po mažiau, kamuolys susimetė kur šone, suvalgė viską virš pirmųjų perų ir dabar duodasi po avilį susikėlusios temperatūrą, eina į kraštus ir ieško maisto. Kitą savaitę atšals, todėl vienintelė išeitis - duoti kandi.
Kodėl sakau, kad padarei klaidą? Paprasčiausiai nebūna tokių šeimų, kurios žiemoja ant 12 rėmų, nebent būtum dvi stiprias šeimas rugsėjį sujungęs. Jei rugsėjį atrodo, kad turi didelę šeimą ant 12 dadaninnių rėmų, išimk 3-4 rėmus už diafragmos, tikrai neapsiriksi. Aš esu šimtą kartų įsitikinusi, kad geriau spausčiau, negu plačiau (apie bičių šeimos žiemojimą).
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
Romas3
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:1482
Užsiregistravo:2011 Vas 27 , 19:17

Re: Žiema 2011/12

2012 Vas 25 , 16:22

Aplankiau šiandien savo bitutes. Pradžioje, pasikartodamas, aprašysiu situaciją, kad lengviau būtų daryti išvadas. 22 rėmų dadanai, šoninės diafragmos ir apšiltinimai nesiekia dugno per 2 cm. , uždiafragminės ertmės pridengtos lūbelėmis, kartu paliekant iš abiejų pusių užtikrintus 3 cm. plyšius į pastogę. Virš lizdo plėvė, dar viena ištisinė plėvė virš lizdo ir uždiafragminių ertmių lūbelių iki minėtų vėdinimo angų. Virš visko po dvi vatines pagalves.Viršutinė pagalvė priims nuo pastogės ištirpusio šerkšno drėgmę, o apatinė liks sausa.
Taip ir radau šiandien - viršutinė pagalvė ne drėgna bet vėsi, o apatinė visiškai sausa. Šerkšno avilyje jau niekur nėra, bet už diafragmų nedideli ploteliai vandens. Matomai tai ištirpęs buvęs šerkšnas. Lakos visiškai sausos. Visi aviliai pradėjo kūrenimo sezoną. Tiesa, labai santūriai (tik vienas ryškiau) ir kas įdomu, visi centre virš lakos. Darau išvadą, kad maisto turi dar pakankamai , nes nedasigavo iki užpakalinės sienos - ten dar nekūrenama. Gal klystu taip manydamas - pakomentuokite. Taip pat patarkite, kurie jau ruošdavo žiemai panašiai, ar reikia ir kada nuleisti pakeltas diafragmas. Gal, pradėjus perėti, reikia tokiu būdu sumažinti šilumos nuostolius. Ačiū. Romas.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Žiema 2011/12

2012 Vas 25 , 16:44

Aš sandariai apšiltinu tik po pirmo bičių apžiūrėjimo (valymo darbų) Bitės jau būna apsiskraidę. Šiuo laiku jau nepaprastai reikia, kad nebūtų šilumos nuostolių.
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:1015
Užsiregistravo:2009 Spa 08 , 19:40

Re: Žiema 2011/12

2012 Vas 25 , 17:10

Romas3 rašė:Aplankiau šiandien savo bitutes. Pradžioje, pasikartodamas, aprašysiu situaciją, kad lengviau būtų daryti išvadas. 22 rėmų dadanai, šoninės diafragmos ir apšiltinimai nesiekia dugno per 2 cm. , uždiafragminės ertmės pridengtos lūbelėmis, kartu paliekant iš abiejų pusių užtikrintus 3 cm. plyšius į pastogę. Virš lizdo plėvė, dar viena ištisinė plėvė virš lizdo ir uždiafragminių ertmių lūbelių iki minėtų vėdinimo angų. Virš visko po dvi vatines pagalves.Viršutinė pagalvė priims nuo pastogės ištirpusio šerkšno drėgmę, o apatinė liks sausa.
Taip ir radau šiandien - viršutinė pagalvė ne drėgna bet vėsi, o apatinė visiškai sausa. Šerkšno avilyje jau niekur nėra, bet už diafragmų nedideli ploteliai vandens. Matomai tai ištirpęs buvęs šerkšnas. Lakos visiškai sausos. Visi aviliai pradėjo kūrenimo sezoną. Tiesa, labai santūriai (tik vienas ryškiau) ir kas įdomu, visi centre virš lakos. Darau išvadą, kad maisto turi dar pakankamai , nes nedasigavo iki užpakalinės sienos - ten dar nekūrenama. Gal klystu taip manydamas - pakomentuokite. Taip pat patarkite, kurie jau ruošdavo žiemai panašiai, ar reikia ir kada nuleisti pakeltas diafragmas. Gal, pradėjus perėti, reikia tokiu būdu sumažinti šilumos nuostolius. Ačiū. Romas.
Mano manymu puikiai buvai paruošęs žiemojimui šeimas.Šonines apšildymo plokštes aš nuleidžiu apsiskraidymo dieną arba sekančią kai imu iš dugnų pergamino lapus , kai būna nemažiau 7 laipsniu šilumos.Tuo pačiu dalinai apžiūriu,prie diafragmu ar yra maisto. Mano manymu ta darbą galima atlikti ir ansčiau apsiskraidymo,esant ne mažiau 7laip. šilumos.
Vartotojo avataras
tomas96
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:197
Užsiregistravo:2011 Bir 21 , 20:59

Re: Žiema 2011/12

2012 Vas 25 , 18:51

rennyka rašė:Mano subjektyvia nuomone, Tomai, padarei klasikinę pradedančiojo klaidą - pamanei, kad turi megašeimą ir paleidai ją žiemoti ant 12 rėmų. Maistą padalino ant 12 rėmų, vadinasi į rėmą po mažiau, kamuolys susimetė kur šone, suvalgė viską virš pirmųjų perų ir dabar duodasi po avilį susikėlusios temperatūrą, eina į kraštus ir ieško maisto. Kitą savaitę atšals, todėl vienintelė išeitis - duoti kandi.
Kodėl sakau, kad padarei klaidą? Paprasčiausiai nebūna tokių šeimų, kurios žiemoja ant 12 rėmų, nebent būtum dvi stiprias šeimas rugsėjį sujungęs. Jei rugsėjį atrodo, kad turi didelę šeimą ant 12 dadaninnių rėmų, išimk 3-4 rėmus už diafragmos, tikrai neapsiriksi. Aš esu šimtą kartų įsitikinusi, kad geriau spausčiau, negu plačiau (apie bičių šeimos žiemojimą).
šiandien padariau kandi apie 1kg ir padaviau ryt pažėsiu kaip jos ar jau ima. O kiek kartų duoti kandi? Ir kiek laiko jos užtenka?
Kartais geriausias būdas žmogų įtikinti, kad jis klysta, leisti jam elgtis savaip.
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:1015
Užsiregistravo:2009 Spa 08 , 19:40

Re: Žiema 2011/12

2012 Vas 25 , 19:09

tomas96 rašė:
rennyka rašė:Mano subjektyvia nuomone, Tomai, padarei klasikinę pradedančiojo klaidą - pamanei, kad turi megašeimą ir paleidai ją žiemoti ant 12 rėmų. Maistą padalino ant 12 rėmų, vadinasi į rėmą po mažiau, kamuolys susimetė kur šone, suvalgė viską virš pirmųjų perų ir dabar duodasi po avilį susikėlusios temperatūrą, eina į kraštus ir ieško maisto. Kitą savaitę atšals, todėl vienintelė išeitis - duoti kandi.
Kodėl sakau, kad padarei klaidą? Paprasčiausiai nebūna tokių šeimų, kurios žiemoja ant 12 rėmų, nebent būtum dvi stiprias šeimas rugsėjį sujungęs. Jei rugsėjį atrodo, kad turi didelę šeimą ant 12 dadaninnių rėmų, išimk 3-4 rėmus už diafragmos, tikrai neapsiriksi. Aš esu šimtą kartų įsitikinusi, kad geriau spausčiau, negu plačiau (apie bičių šeimos žiemojimą).
šiandien padariau kandi apie 1kg ir padaviau ryt pažėsiu kaip jos ar jau ima. O kiek kartų duoti kandi? Ir kiek laiko jos užtenka?
Manau 1kg. 10 dienų turėtu užtekti. Kai bus 7 šilumos suspausk lizdą,palik tiek korių kiek tirštai aptupia,kad sugebėtu apsišildyti iki 35 laipsnių.Parink korius su medumi,jei bus. Rudeni ant 12 rėmų reikėjo apie 25kg maisto( 1 koriui 2kg.),tikriausiai tiek nedavei,todėl rugpiučio mėn ir reikia suspausti lizdą,nuo 3 iki 8-10 rėmų,atsižvelgiant l perų ir bičių kiekį.

Grįžti į