Žiema 2011/12

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
Bitinukass
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:11
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:75
Užsiregistravo:2011 Bal 19 , 16:29
Re: Žiema 2011/12

2012 Vas 29 , 17:14

Šendieninis apsiskraidymas :bee
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Bitinukass
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Žiema 2011/12

2012 Vas 29 , 17:29

Pas mane irgi pasiskraide :dance:
Biciu daug, negyvu - mazai.. Krapsciau lakas, pries keleta dienu, tai vos viena kita negyva buvo.. :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
Bitinukass
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:11
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:75
Užsiregistravo:2011 Bal 19 , 16:29

Re: Žiema 2011/12

2012 Vas 29 , 17:39

Maisto tai sočiai ,rudeni gerai pamaitinau tai šendien apžiurejes nusiraminau ,nors išvadas daryti dar angsti bet pernai apsiskraidė, bent pas mane kovo 13d. šeis matai dviem savaitem angščiau ši žiema gerasne už praeita pernai maisto dau daugiau sunaudojo ... :ok: Aišku dar ne vasara ,bet ryt jau pavasaris ... :dance:
Bitinukass
Vartotojo avataras
Mudis
Patyręs narys
Aviliai:Dadanai 16-20R
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:3
Bičių rasė:Mišrūnės/Bakfasto
Pranešimai:89
Užsiregistravo:2011 Bir 07 , 22:38

Re: Žiema 2011/12

2012 Vas 29 , 17:52

Bitinukass rašė:Maisto tai sočiai ,rudeni gerai pamaitinau tai šendien apžiurejes nusiraminau ,nors išvadas daryti dar angsti bet pernai apsiskraidė, bent pas mane kovo 13d. šeis matai dviem savaitem angščiau ši žiema gerasne už praeita pernai maisto dau daugiau sunaudojo ... :ok: Aišku dar ne vasara ,bet ryt jau pavasaris ... :dance:
Oj neskubekit vel lyg zada nedidelius salcius.
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10r.
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:11
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:953
Užsiregistravo:2010 Bir 29 , 23:13

Re: Žiema 2011/12

2012 Vas 29 , 19:31

Mudis rašė:
Bitinukass rašė:Maisto tai sočiai ,rudeni gerai pamaitinau tai šendien apžiurejes nusiraminau ,nors išvadas daryti dar angsti bet pernai apsiskraidė, bent pas mane kovo 13d. šeis matai dviem savaitem angščiau ši žiema gerasne už praeita pernai maisto dau daugiau sunaudojo ... :ok: Aišku dar ne vasara ,bet ryt jau pavasaris ... :dance:
Oj neskubekit vel lyg zada nedidelius salcius.

Atšals, ne atšals kai bitės jau apsiskraidžiusios, daug ramiau :) viena bėda, kad aš nežinau kaip ten mano bitutės, skydai dar ant lakų užstatyti, greičiausiai dar nebus apsiskraidžiusios
Satka
Patyręs narys
Aviliai:T-19 daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:31
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:358
Užsiregistravo:2009 Bir 03 , 09:19

Re: Žiema 2011/12

2012 Vas 29 , 19:53

Džiugi diena !!! Apsiskraidė !!! Sveikinu visus bičiulius sulaukusius šios dienos.
ALMANTAS
Patyręs narys
Aviliai:Dadano+10R
Bičių šeimų skaičius:y
Bitininkavimo stažas:8
Pranešimai:62
Užsiregistravo:2009 Geg 09 , 18:06

Re: Žiema 2011/12

2012 Vas 29 , 19:55

O pas mane, iš visų tik viena bandė apsiskraidyt, ta, kur ne perseniausia buvau aprašęs puslapyje, "čia visi padeda naujokams" :bee
Be ja, jei kam įdomu, tai jų, jau nelindo į pražūty, taip, kaip pirmą ar antrą dieną, po "kandi" tešlos padavimo :) Šiandien pasmalsavau, atitraukęs diafragmą, kraštiniame koryje buvo matyti užakiuotas medus, beveik per visą korį, o bitės pilnai pasisklaidę per kraštinį rėmą ir diafragmą :)
Vartotojo avataras
Bitinukass
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:11
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:75
Užsiregistravo:2011 Bal 19 , 16:29

Re: Žiema 2011/12

2012 Vas 29 , 19:57

Martynas95 rašė:
Mudis rašė:
Bitinukass rašė:Maisto tai sočiai ,rudeni gerai pamaitinau tai šendien apžiurejes nusiraminau ,nors išvadas daryti dar angsti bet pernai apsiskraidė, bent pas mane kovo 13d. šeis matai dviem savaitem angščiau ši žiema gerasne už praeita pernai maisto dau daugiau sunaudojo ... :ok: Aišku dar ne vasara ,bet ryt jau pavasaris ... :dance:
Oj neskubekit vel lyg zada nedidelius salcius.

Atšals, ne atšals kai bitės jau apsiskraidžiusios, daug ramiau :) viena bėda, kad aš nežinau kaip ten mano bitutės, skydai dar ant lakų užstatyti, greičiausiai dar nebus apsiskraidžiusios
Pritariu ,tikrai ramiau ;) Su skydai greičiausiai nebus nes pavesi šendien +5 buvo ,o saulekaitoi +11 dar veliau 12 kazkur bent jau apie Kauna ...be to skydai ir skristi trugdo ...
Bitinukass
Vartotojo avataras
Mudis
Patyręs narys
Aviliai:Dadanai 16-20R
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:3
Bičių rasė:Mišrūnės/Bakfasto
Pranešimai:89
Užsiregistravo:2011 Bir 07 , 22:38

Re: Žiema 2011/12

2012 Vas 29 , 20:43

Kaip del egles sakeliu ant lakos?
Paskutinį kartą redagavo Mudis 2012 Vas 29 , 20:48, redaguota 1 kartą(us).
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Žiema 2011/12

2012 Vas 29 , 20:46

tame ir bėda ,kad skydai trukdo...ir pas mane skydai tebėra....o buvau lieptas nuimti..ir eilinį sykį nepaklausiau.
heraklis
Patyręs narys
Aviliai:dadanas
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:14
Pranešimai:22
Užsiregistravo:2011 Rgp 08 , 22:37

Re: Žiema 2011/12

2012 Vas 29 , 22:39

vinipux rašė:tame ir bėda ,kad skydai trukdo...ir pas mane skydai tebėra....o buvau lieptas nuimti..ir eilinį sykį nepaklausiau.
Šiaip mano manymu,kai jau tokios svarbios dienos sulaukėme,tai būtinai reikia nuimti skydus ir eglišakius,kad iš tos laimės sulaukusi pavasario išlėkusi bitelė,lengvai rastų kaip gryšti į avilį.būna,kad kai kurios ir nesugeba sugryžti.O gal ir dėl kitų priežaščių
Vartotojo avataras
Linas1
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai, 10 Langstroto pusrėmių
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:Mišrūnės
Pranešimai:66
Užsiregistravo:2009 Bal 26 , 23:54

Re: Žiema 2011/12

2012 Kov 01 , 10:28

rennyka rašė:Martynai, paskaityk, kokia yra istraukiamo dugno funkcija vasara ir ziema. Kai nera salygu, kurioms istraukiamas dugnas skirtas, jis tampa stacionariu dugnu.
Aš irgi nesupratau, kokių ten ypatingų "sąlygų" reikia ištraukiamam dugnui. Pernai aš irgi padariau tą patį atsižvelgdamas į tas "sąlygas". Rezultatas: papeliję apatiniai-kraštiniai koriai, kur ne kur pajuodęs ištraukiamasis dugnas. Tada paklausiau Jono kaip galima tas "sąlygas" sutvarkyti. Ir man papasakojo kaip. Dabar dugnas nebeišbrinksta ir nejuoduoja, nes rudenį ir žiemą (iki dabar) jis gulėjo sandėlyje sausai.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Žiema 2011/12

2012 Kov 01 , 11:44

Turėjau omeny, kad dugnas nereikalingas tik tada, kai bitės intensyviai garina atsineštą nektarą (arba žieminį maistą) ir žiemą, dėl ventiliacijos. Visais kitais atvejais tas dugnas, mano supratimu, turi būti įkištas. Todėl aš po maitinimo ir sukišau dugnus. Nelabai suprantu ištraukto dugno paskirties tarkim rugsėjo pabaigoje ar spalio mėnesį.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
Linas1
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai, 10 Langstroto pusrėmių
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:Mišrūnės
Pranešimai:66
Užsiregistravo:2009 Bal 26 , 23:54

Re: Žiema 2011/12

2012 Kov 01 , 12:28

rennyka rašė:Turėjau omeny, kad dugnas nereikalingas tik tada, kai bitės intensyviai garina atsineštą nektarą (arba žieminį maistą) ir žiemą, dėl ventiliacijos. Visais kitais atvejais tas dugnas, mano supratimu, turi būti įkištas. Todėl aš po maitinimo ir sukišau dugnus. Nelabai suprantu ištraukto dugno paskirties tarkim rugsėjo pabaigoje ar spalio mėnesį.
Renyka. Jūs geriau su Jonu apie tuos dugno įkišimus, ištrakimus ir reikalinumus/nereikalingumus draugiškai paplepėkit. Nors tiesą sakant jis ir forume labai aiškiai yra parašęs kada tą dugną reikia užkišti ir kada ištraukti. Neišradinėkite dviračio šioje srityje, veltui gaišite laiką, nes problemos sprendimo būdai yra žinomi. Juk jūs suprantate, kad avilyje ventiliacija turi būti... arba per viršų, arba per apačia, arba per visur... Jeigu dugnas užkištas Jono avilyje, tuomet ventiliacija iš esmės vyksta tik per laką. To nepakanka drėgmei šalinti. Net dadaniniame avilyje yra geriau. Efektyvi ventiliacija reikalinga ne tik žiemą, bet ir rudenį, nes bitės valgo, kvėpuoja ir reikia šalinti nuolat susidarančią drėgmę.
Jums buvo baisu, kad bitės gaus skersvėjo per apačią būdamos dvejuose korpusuose? Yra net du sprendimo būdai:
1. Medinis sijonas avilio apačiai aplink avilio kojas (4 lentos ir 8 medvaržčiai, viena lenta nesiekia žemės per 2-5 cm - ventiliacijai)
2. Plėvelinis sijonas avilio apačiai (su maistine-pakavimo plėvele apsukat avilio apačią aplink avilio kojas ne iki pat žemės, o paliekant 2-5 cm)
Taip susidaro "ventiliacinis aukštas" su "oro pagalve" ir dugnas yra nereikalingas, nes skersvėjis po aviliu nebepučia. kad nereikėtų atkasinėti sniego, galima padaryti skylę plėvelėje avilio nugarinėje pusėje ir bus kaip Trano ventiliacinis korpusas net kai prisnigs iki plėvelės kraštų apačioje.
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26

Re: Žiema 2011/12

2012 Kov 01 , 13:33

rennyka rašė:Pagal tai, ką parašei, Linai, gaunasi, kad dadano 200 mm laka pilnai atlieka savo funkciją neaktyvaus sezono metu, o va jau kaladėlės 200 mm laka tos funkcijos neatlieka. Keistoka vienok išvada. .
Dadanuose oro judejimas yra ir po diafragmu apacia. Ne tik pro laka.
Vartotojo avataras
Linas1
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai, 10 Langstroto pusrėmių
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:Mišrūnės
Pranešimai:66
Užsiregistravo:2009 Bal 26 , 23:54

Re: Žiema 2011/12

2012 Kov 01 , 14:00

Dadane, kai diafragmos nesiekia dugno ir plėvelė yra ant viršaus ventiliacija vyksta per apačia, t. y. per visą lakos plotą ir per abiejų diafragmų apačios bendrą plotą. Taip pat diafragmos ne visur sandariai priglunda prie avilio sienų (kitaip jų neįkištumėt ir neištrauktumėt) ir čia taip pat vyksta išraukiamoji ventiliacija. Visai nemažai bendro ploto susidaro. Kaladėje bičių nelaikau, prieš aptariant reikia žinoti kuo ir kaip yra uždengtas lizdas toje jūsų "kaladėje". Kaladėje gali būti ištraukiamoji ventiliacija per viršų. Tuomet aklinas ir šiltas dugnas (t.y. mediena) yra gerai.
Dabar dugnas yra kišamas, nes iš dviejų blogybių (drėgmė ir šilumos nuostoliai) yra pasirenkama ta, kuri mažiau trukdo perų auginimui. Dabar svarbiausia yra šiluma, su drėgme tenka susitaikyti.
arunasssss
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:23
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:178
Užsiregistravo:2010 Rgs 20 , 10:55

Re: Žiema 2011/12

2012 Kov 01 , 15:04

Iškilo klausimas, negi jūs kilnojat korius, kad žinot ar užtenka maisto ar ne :) Mano supratimu dabar negalima judint lizdo :)) Nebent jūs kitaip nusprendžiat ar joms trūksta maisto ar ne :D
Dar dėl kandi tešlos nelabai aišku kur ją dėti daugiaaukščiams? virš rėmų iš kart po plėvele turėtu tilpt...
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Žiema 2011/12

2012 Kov 01 , 15:21

avilius kilnojam.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
mindeminde
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:7
Bitininkavimo stažas:13
Bičių rasė:Bakfastas&Vietinės
Pranešimai:144
Užsiregistravo:2009 Vas 16 , 22:20

Re: Žiema 2011/12

2012 Kov 01 , 16:09

Sveiki kolegos!

Planuoju šį savaitgalį aplankyti pas savo bitutes. Nesupratau ar reikia dabar atidengti nuo lakų skydus ar ne, ta prasme ar ne per anksti?
Vartotojo avataras
Mudis
Patyręs narys
Aviliai:Dadanai 16-20R
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:3
Bičių rasė:Mišrūnės/Bakfasto
Pranešimai:89
Užsiregistravo:2011 Bir 07 , 22:38

Re: Žiema 2011/12

2012 Kov 01 , 16:47

mindeminde rašė:Sveiki kolegos!

Planuoju šį savaitgalį aplankyti pas savo bitutes. Nesupratau ar reikia dabar atidengti nuo lakų skydus ar ne, ta prasme ar ne per anksti?
Sveikas Mindaugai. Manau reiktu bent siastadienui atidaryti lakas nes bent jau mano regione zada iki +4 - +5 temperaturos o visos kitos dienos salteja.

Grįžti į