2011 m. VASAROS REZULTATAI

Bitininko kalendorius.
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36
2011 m. VASAROS REZULTATAI

2011 Spa 13 , 21:47

Praeitą rudenį irgi buvau užvedęs tokią temą ir labai buvo įdomu skaityti pasidalintus įspūdžius bei pastebėjimus. Siūlau ir dabar tą padaryti, vis tik tai atitinka forumo pavadinimą, nes dabar kaip matau vyksta "rašinėjimaisi iš tuščio į kiaurą - kas ką įžeidė ar kas isižeidė, bet anas nenorėjo įžeisti"
Taigi siūlau bičiuliams pradedantiems ir patyrusiems parašyti, kad ir atsakant į tokius klausimus:
1. Kuo ypatingas ar kitoks šių metų sezonas.
2. Ar tiesa, kad medaus bent trečdaliu daugiau nei pernai (gal išskyrus Šiaulių apskritį bei dalį Žemaitijos - čia mano nuomonė)?
3. Ar tiesa, kad ten kur praėjo mažiausia prieš porą metų žuvimai, bitės dabar labai stiprios ir jokių negerų požymių nesimato?
4. Ar nepastebėjote, kad praradote medaus, laikant bites aviliuose su ribotu skaičiu meduvių?
Ir dar visokių pastebėjimų, ką prisimenate nuo vasaros. :)
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: 2011 m. vasaros rezultatai

2011 Spa 13 , 22:07

Bandau papunkčiui:
Kaip ir prognozavau šiemet aiškiai išreikšti sausros ir lietingas, kuris tebesitesia ir dabar, periodai.
Tiesa, nors ir Žemaitijoje, man medaus trečdaliu daugiau.
Su žuvimais nieko naujo, kaip buvo prieš 30metų, taip ir dabar 2-3 procentai.
Natūralioje lietuviškoje gamtoje lizde ir meduvėse koriu santykis turėtu būti 1x3 ir galimo medaus nuostolių nebus, bent aš tokio principo laikausi. Aišku, po pavasarinio ir po šaltekšnių su avietėmis reikia po vieną aukštą prasukti.
Mano šiųmetinis vidurkis 50x60kg. tiksliau negaliu pasakyti.
Vartotojo avataras
Taiga
Patyręs narys
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:48
Užsiregistravo:2011 Bal 20 , 20:48

Re: 2011 m. vasaros rezultatai

2011 Spa 13 , 22:10

Austeja2 rašė: 1. Kuo ypatingas ar kitoks šių metų sezonas.
2. Ar tiesa, kad medaus bent trečdaliu daugiau nei pernai (gal išskyrus Šiaulių apskritį bei dalį Žemaitijos - čia mano nuomonė)?
3. Ar tiesa, kad ten kur praėjo mažiausia prieš porą metų žuvimai, bitės dabar labai stiprios ir jokių negerų požymių nesimato?
4. Ar nepastebėjote, kad praradote medaus, laikant bites aviliuose su ribotu skaičiu meduvių?
Ir dar visokių pastebėjimų, ką prisimenate nuo vasaros. :)
1.Bites mazai spiete, labai daug vapsvu kurios trukde bitems, voge medu, lindo i avilius
2.Medaus tikrai daugiau, gal ne 33%, bet apie 20% tikrai
3.Kadangi masinio zuvimo nebuvo komentuoti negaliu
4.Medaus daugiau gavau is gulstiniu aviliu kuriuose 25 ir > remu ir 2-3 magazinai
Vartotojo avataras
karak
Patyręs narys
Aviliai:Dedano tipo
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Bakfastas
Pranešimai:415
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 18:41

Re: 2011 m. vasaros rezultatai

2011 Spa 14 , 06:30

Austeja2 rašė: 1. Kuo ypatingas ar kitoks šių metų sezonas.
2. Ar tiesa, kad medaus bent trečdaliu daugiau nei pernai (gal išskyrus Šiaulių apskritį bei dalį Žemaitijos - čia mano nuomonė)?
3. Ar tiesa, kad ten kur praėjo mažiausia prieš porą metų žuvimai, bitės dabar labai stiprios ir jokių negerų požymių nesimato?
4. Ar nepastebėjote, kad praradote medaus, laikant bites aviliuose su ribotu skaičiu meduvių?
Ir dar visokių pastebėjimų, ką prisimenate nuo vasaros. :)
1. Šis sezonas buvo intensyvaus mokymosi sezonas. Bandžiau pritaikyti viską, ką sužinojau naujo iš forumo ar iš kitų šaltinių. Todėl viską buvo labai įdomu pritaikyti ir šiemet pavyko sumažinti spietimo lygį, kas nemažai prisidėjo prie didesnio medaus kiekio. Taip pat šiemet pamačiau, kuo skiriasi veislinės motinos ir koks skirtumas dirbti, nes pernai įdaviau 5 šeimoms bakfasto veislės motinas. Labai teigiamai vertinu.
2. Anksčiau vidurkis būdavo apie 20kg, šiemet - 58kg. Tai pas mane žymiai daugiau padidėjo, bet pagrinde dėl tobulėjimo bitininkavime, todėl daugiau apie šiuos metus ar geri ar blogi nelabai išeina spręsti lyginant oro sąlygas ir medunešius.
3. Kokio stiprumo šeimos dabar eina žiemot pasakyt negaliu, nes nuo rugpjūčio priežiūra perleidau.
4. Taip. Šiemet teko plėšti nemažai dedanų stogus ir daryti paaukštinimus, kad tilptų 2 meduvės.
Vartotojo avataras
balciunas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:pastoviai kintantis
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:344
Užsiregistravo:2009 Rgp 23 , 17:00

Re: 2011 m. vasaros rezultatai

2011 Spa 14 , 08:29

Austeja2 rašė:Praeitą rudenį irgi buvau užvedęs tokią temą ir labai buvo įdomu skaityti pasidalintus įspūdžius bei pastebėjimus. Siūlau ir dabar tą padaryti, vis tik tai atitinka forumo pavadinimą, nes dabar kaip matau vyksta "rašinėjimaisi iš tuščio į kiaurą - kas ką įžeidė ar kas isižeidė, bet anas nenorėjo įžeisti"
Taigi siūlau bičiuliams pradedantiems ir patyrusiems parašyti, kad ir atsakant į tokius klausimus:
1. Kuo ypatingas ar kitoks šių metų sezonas.
2. Ar tiesa, kad medaus bent trečdaliu daugiau nei pernai (gal išskyrus Šiaulių apskritį bei dalį Žemaitijos - čia mano nuomonė)?
3. Ar tiesa, kad ten kur praėjo mažiausia prieš porą metų žuvimai, bitės dabar labai stiprios ir jokių negerų požymių nesimato?
4. Ar nepastebėjote, kad praradote medaus, laikant bites aviliuose su ribotu skaičiu meduvių?
Ir dar visokių pastebėjimų, ką prisimenate nuo vasaros. :)
1. Šiais metais pas mane plėtimosi metai. Sudarinėjau šeimeles, gaudžiau spiečius. Savų bičių gal pora spiečių , o kažkieno spiečių daug pagavau. Senas motinas keičiau i jaunas. Kitais metais matisis ar tikrai jaunesnės ir produktivesnės.
2. Medaus daugiau prisukau nei pernai vidurki išvedus gal kokių 25-30%. Nors buvo ir sausa, bet po lietaus iškart atsirasdavo medunešis.
3. Aplink savo bityna kitų žmonių bičių žuvimu negirdėjau. Kažkaip dėkui dievui aplenkė mus praeitais metai.
4.Medaus galėjo buti ir daugiau, bet vieno magazino avilai man sutrukdė daugiau paimti. Turėjau viena 2 magazinais tai iš to paimiau apie 100 kg. Nors panašaus stiprumo seimu būvo ir ne viena. Iš to ir galima daryti išvasas dėl avilių kurie ira riboto plėtimo.
tomobitesinfo@gmail.com www.tomobites.lt
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: 2011 m. vasaros rezultatai

2011 Spa 14 , 09:11

Austeja2 rašė:Praeitą rudenį irgi buvau užvedęs tokią temą ir labai buvo įdomu skaityti pasidalintus įspūdžius bei pastebėjimus. Siūlau ir dabar tą padaryti, vis tik tai atitinka forumo pavadinimą, nes dabar kaip matau vyksta "rašinėjimaisi iš tuščio į kiaurą - kas ką įžeidė ar kas isižeidė, bet anas nenorėjo įžeisti"
Taigi siūlau bičiuliams pradedantiems ir patyrusiems parašyti, kad ir atsakant į tokius klausimus:
1. Kuo ypatingas ar kitoks šių metų sezonas.
2. Ar tiesa, kad medaus bent trečdaliu daugiau nei pernai (gal išskyrus Šiaulių apskritį bei dalį Žemaitijos - čia mano nuomonė)?
3. Ar tiesa, kad ten kur praėjo mažiausia prieš porą metų žuvimai, bitės dabar labai stiprios ir jokių negerų požymių nesimato?
4. Ar nepastebėjote, kad praradote medaus, laikant bites aviliuose su ribotu skaičiu meduvių?
Ir dar visokių pastebėjimų, ką prisimenate nuo vasaros. :)
1. Pirmas pilnas sezonas bitininkaujant su daugiaauksciu, nauja patirtis :)
2. 2010 metai pas man buvo labai prasti, todel 2011 - ne procentais, o kartais geresni.
3. Tiesa. Erketumas si rudeni, vertinant grynai is akies, buvo zymiai mazesnis, nei pernai. To priezastis, manau, pasikeites mano poziuris i gydyma ir naudotos priemones, o del pasikeitusio poziurio esu labai dekinga visam forumui, o visu pirmiausia - Jums, Sigitai :)
4. Tikrai taip. Siemet, del gana palankiu salygu birzelio menesi, tas buvo ypac aktualu. Pavasari tikrai priversiu savo vaikinus nuimineti stogus ir juos aukstinti, pazadu :).
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: 2011 m. vasaros rezultatai

2011 Spa 14 , 10:59

[quote="Austeja2"
Taigi siūlau bičiuliams pradedantiems ir patyrusiems parašyti, kad ir atsakant į tokius klausimus:
1. Kuo ypatingas ar kitoks šių metų sezonas.
2. Ar tiesa, kad medaus bent trečdaliu daugiau nei pernai (gal išskyrus Šiaulių apskritį bei dalį Žemaitijos - čia mano nuomonė)?
3. Ar tiesa, kad ten kur praėjo mažiausia prieš porą metų žuvimai, bitės dabar labai stiprios ir jokių negerų požymių nesimato?
4. Ar nepastebėjote, kad praradote medaus, laikant bites aviliuose su ribotu skaičiu meduvių?
Ir dar visokių pastebėjimų, ką prisimenate nuo vasaros. :)[/quote]


1. Mūsų rajone (Plungės) birželio mėnuo buvo nelabai palankus medunešiui, drėgmės netrūko, labai trūko šilumos, nedaug
produktyvaus bičių skraidymo dienų.
2. Mes apie 20-25% mažiau medaus gavome nei pernai, praktiškai negavome aviečių-šaltekšnių žydėjimo periodo medaus. O šiaip sezonas vidutinis.
3. Iš akies jaučiasi, kad mūsų rajone šiemet erkėtumas didesnis.
4. Galutinai perėjus ant vienos daugiaaukščių sistemos, šita meduvių trūkumo problema jau praeityje.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: 2011 m. vasaros rezultatai

2011 Spa 14 , 12:06

As dar noreciau papildyti i antra klausima apie medu tuo, kad siemet Druskininku apylinkese beveik is viso nebuvo jokio medunesio nuo liepos antros puses iki Zolines. Pirma karta maciau magazinuose nugrauztus dangtelius ir isimta medu.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15

Re: 2011 m. vasaros rezultatai

2011 Spa 14 , 13:16

rennyka rašė:As dar noreciau papildyti i antra klausima apie medu tuo, kad siemet Druskininku apylinkese beveik is viso nebuvo jokio medunesio nuo liepos antros puses iki Zolines. Pirma karta maciau magazinuose nugrauztus dangtelius ir isimta medu.
Renyka, gal Tavo kraste pirkejai medaus bada jaucia, galiu koki 500 kg parduoti papigiai.
Geriau veliau, negu niekada
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: 2011 m. vasaros rezultatai

2011 Spa 14 , 13:29

Tai kad as bizniu neuzsiimu ir su vietiniais medaus pirkliais nebendrauju, tai nezinau. Savo, kiek ten as jo turiu, visa issipardaviau.
O siaip, abejoju. Avieciu ir salteksniu medonesis siemet buvo vienas geresniu per pastaruosius metus, nemanau, kad dzukuose medaus truktu :)
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:1225
Užsiregistravo:2008 Rgs 14 , 18:40

Re: 2011 m. vasaros rezultatai

2011 Spa 14 , 19:08

Austeja2 rašė:...
Taigi siūlau bičiuliams pradedantiems ir patyrusiems parašyti, kad ir atsakant į tokius klausimus:
1. Kuo ypatingas ar kitoks šių metų sezonas.
2. Ar tiesa, kad medaus bent trečdaliu daugiau nei pernai (gal išskyrus Šiaulių apskritį bei dalį Žemaitijos - čia mano nuomonė)?
3. Ar tiesa, kad ten kur praėjo mažiausia prieš porą metų žuvimai, bitės dabar labai stiprios ir jokių negerų požymių nesimato?
4. Ar nepastebėjote, kad praradote medaus, laikant bites aviliuose su ribotu skaičiu meduvių?
Ir dar visokių pastebėjimų, ką prisimenate nuo vasaros. :)
1.Medunešiai pasistūmė labiau į antrą vasaros pusę(vėsokas pavasaris).
2.Taip,maždaug trečdaliu daugiau,kad ir Šiaulių rajone.
3.Su žuvimais(dėl neaiškių priežasčių) nesusidūriau.Pas tolimus kaimynus-nežinau.
4.Taip, pastebėjau ir pernai ir šiemet- reikės imtis priemonių(pagal galimybes)
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: 2011 m. vasaros rezultatai

2011 Spa 14 , 19:54

pas mane,Prienu raj.pagrindinis medus buvo surinktas per paskutine birzelio ir pirmutine liepos savaite.Tiesa sakant "uzknisa" toks verslas kur visus metus reikia tupciot laukiant nezinia ko kai netiketai viena diena prasideda didelis medunesis,ir nespejes uzdet pakankamai koriu prarandi medu.Tikrai nebuvau niekada mates tokio medunesio is liepu,kai paskutinemis birzelio dienomis griuvo aviliai nuo kasdien parnesamu 10-15 kg nektaro.Dabar tas medus susikristalizavo stambiais kristalais ir valgant malasi burnoj lyg cukraus kose.Jei nebuciau bitininkas ir nejausciau ypatingai astraus liepziedziu aromato,galvociau,kad valgau "cukrini"medu :chi:
Medunesis baigesi liepos 12-14 d.ir iki rudens daugiau jokio rimtesnio medunesio nebuvo.Birzelio medus tamsesnis,vyravo azuolu lipcius.Is avieciu,kurios nusvilo karstomis dienomis ir naktimis-nektaro buvo,taciau ne daug.Metini vidurkis is seimos apie 60 kg.
Isigijau lenkisku karnikos,dirbtinai apvaisintu motinu Prima ir Gema.Labai sunkiai jas seimeles prieme,dejau po izoliatoriais,bet ir tai keleta nugele.Draugas,kuris idave iprastai,su narveliu- prarado beveik visas motinas :'( Bites tokios ramios,kad neina iskratyt is magazinu imant medu.Dar isigijau "vokisku" bakfastu is Amsiejaus mokinio bitininkaujancio netoli manes,bet kol kas negaliu nieko apie jas pasakyt.Bus matyt kitais metais.
Biciu zuvimu kaip anksciau tikrai nera,praradau viena seima del erkiu.Atsitiktinai nespejau apziuret,kad ant dugno galybe erkiu ir nespejau anksciau pagydyt.
Vartotojo avataras
Gintautas7
Patyręs narys
Pranešimai:233
Užsiregistravo:2010 Sau 07 , 23:17

Re: 2011 m. vasaros rezultatai

2011 Spa 15 , 02:02

Biciu zuvimu kaip anksciau tikrai nera
O koks anksciau buvo biciu zuvimas , Audrunai .
elygax
Patyręs narys
Aviliai:ivairius
Bičių šeimų skaičius:79
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:474
Užsiregistravo:2008 Rgs 16 , 09:51

Re: 2011 m. vasaros rezultatai

2011 Spa 15 , 18:29

Siemet medaus isimta daugiau nei pernai apie 60 kg is seimos, pernai kazkur po 50 kg kg, nes daugiau stengiaus, pavasari dejau pusines meduves, vasara ziurejau kad darbo turetu bitutes, idarbinau smarkiai spiecius. Kaina medaus didesne nei pernai, ir pardavimai didesni :good: :good: Keista kazkaip :) :) Pleciasi pirkeju ratas :dance: :dance: :dance: Prapleciau biciu seimu skaiciu, nors nera lengva suderint darba ir bitininkyste turint apie 80 biciu seimu. Nedirbdamas manau gauciau didesni derliu, nes del laiko trukumo nevisada pavyksta sukontroliuoti spietima. O kaip jus biciuliai ar tai suderinate ar uzsiimate tik bitininikyste? kiek jusu skaiciavimais reikia priziureti biciu seimu kad is to butu galima pragyventi? o kiek reikia tureti kad butu galima gyventi? :think: :think:
Vartotojo avataras
Gintautas7
Patyręs narys
Pranešimai:233
Užsiregistravo:2010 Sau 07 , 23:17

Re: 2011 m. vasaros rezultatai

2011 Spa 15 , 20:19

O , Elygax , brolis varge . As ir po darbo iki 80 seimu kankinu , tik darbas pas mane ilgesnis savaitinis nei 8x5 per savaite ,tiesa atostogos vasara siemet 70 dienu buvau , spejau ir juroje pasimirkyt ir malku 5 ziemom paceckavot ir 6 spiecius praziopsot , kuriu nenorejau paleisti . Na dar vargstu su savais vaistais , su mazais koriukais , suasu medumi , aviliu drozimu . Kai pamastai - profai daug seimu turi , o kai padalini ant seimos nariu ir samdomu darbuotoju tai ne kazkas ir iseina , pav pas Skardziu po 150 s. ant galvos , kiek man zinoma daugiausia LT . Mano manimu reiktu sukti po 3.5 t kad isgyventi , o kad gyventi sunku pasakyti. As asmeniskai , jei nusipirksiu kokias 30 seimu pavasari tai pries kaledas uzvirinsiu sautuvo vamzdi , nebetesiu sutarties .
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: 2011 m. vasaros rezultatai

2011 Spa 15 , 21:01

Skaitėte Austėjos2 straipsnį? Argentinoje, kad pragyventi iš bityno, minimaliai reikia prižiūrėti 600 šeimų. Taip pat JAV, Kanadoje bitynas iki 500 šeimų laikomas mėgėjišku. Šiuo metu Lietuvoje palyginus yra gerai. Prižiūrint kokį šimtuką šeimų galima gyventi, išlaikyti šeimą, protingai dirbant ir daugiau. Tokio dydžio bitininkai pas mus dar oligarchais vadinami :). Manau su laiku situacija keisis, gausim išmokti dar našiau dirbti, bus reikalinga pramoninė įranga, technologijos, arba dirbsim kaip arkliukai, kad išsilaikyti.
BitinelisStasys
BIČIULIS
BIČIULIS
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:227
Užsiregistravo:2010 Rgs 30 , 11:52

Re: 2011 m. VASAROS REZULTATAI

2011 Spa 18 , 20:57

Austeja2 rašė:Praeitą rudenį irgi buvau užvedęs tokią temą ir labai buvo įdomu skaityti pasidalintus įspūdžius bei pastebėjimus. Siūlau ir dabar tą padaryti, vis tik tai atitinka forumo pavadinimą, nes dabar kaip matau vyksta "rašinėjimaisi iš tuščio į kiaurą - kas ką įžeidė ar kas isižeidė, bet anas nenorėjo įžeisti"
Taigi siūlau bičiuliams pradedantiems ir patyrusiems parašyti, kad ir atsakant į tokius klausimus:
1. Kuo ypatingas ar kitoks šių metų sezonas.
2. Ar tiesa, kad medaus bent trečdaliu daugiau nei pernai (gal išskyrus Šiaulių apskritį bei dalį Žemaitijos - čia mano nuomonė)?
3. Ar tiesa, kad ten kur praėjo mažiausia prieš porą metų žuvimai, bitės dabar labai stiprios ir jokių negerų požymių nesimato?
4. Ar nepastebėjote, kad praradote medaus, laikant bites aviliuose su ribotu skaičiu meduvių?
Ir dar visokių pastebėjimų, ką prisimenate nuo vasaros. :)
1. Banguočiausias medunešio sezonas
2. Medaus apie 30 proc. mažiau, duonelės apie 40 proc.mažiau.
3. Į šį klausimą atsakyti bus galima per 10 dienų, kol kas viskas normos ribose.
4. Aukštų būna kiek reikia su +
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius:300
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:270
Užsiregistravo:2008 Spa 04 , 21:36

Re: 2011 m. VASAROS REZULTATAI

2011 Spa 22 , 23:06

Austeja2 rašė:Praeitą rudenį irgi buvau užvedęs tokią temą ir labai buvo įdomu skaityti pasidalintus įspūdžius bei pastebėjimus. Siūlau ir dabar tą padaryti, vis tik tai atitinka forumo pavadinimą, nes dabar kaip matau vyksta "rašinėjimaisi iš tuščio į kiaurą - kas ką įžeidė ar kas isižeidė, bet anas nenorėjo įžeisti"
Taigi siūlau bičiuliams pradedantiems ir patyrusiems parašyti, kad ir atsakant į tokius klausimus:
1. Kuo ypatingas ar kitoks šių metų sezonas.
2. Ar tiesa, kad medaus bent trečdaliu daugiau nei pernai (gal išskyrus Šiaulių apskritį bei dalį Žemaitijos - čia mano nuomonė)?
3. Ar tiesa, kad ten kur praėjo mažiausia prieš porą metų žuvimai, bitės dabar labai stiprios ir jokių negerų požymių nesimato?
4. Ar nepastebėjote, kad praradote medaus, laikant bites aviliuose su ribotu skaičiu meduvių?
Ir dar visokių pastebėjimų, ką prisimenate nuo vasaros. :)
1. Ypatingi orai. Pavasaris normalus. Vasaros pradžia totali sausra, visiškai nudžiūvo ankstyvesni rapsai. Nuo liepos prasidėjo liūčių sezonas, nuplovęs kas nevisiškai išdžiūvo.Iki šiol geras ruduo - temperatūra neaukšta, dėl ko visą mėnesį nesiautėjo bitės ir šeimos dėl tos priežasties dabar atrodo stipresnės nei Įprastai. Tačiau nuo vakar oras jau įkaito iki +10 ir siautėjimas prasidedėjo...
2. Medaus 10% mažiau nuo daugiamečio vidurkio. Tą lėmė ne tik orai, bet ir nesėkmingi pervežimai- neatspėjau oro, vėlyvesni rapsai gerai skyrė nektarą, o paprastai taip nebūna. Aplamai rapsai su kiekvienais metais duoda prastenį derlių, tačiau atsirado stabilus lipčiaus medunešis pirmas dvi birželio savaites.
3. Jau daug metų mane ima siutas kai matau savižudes bites tiesiog besiveržiančias į niekur vėlyvą rudenį. Erkių tai nedaug. Vakar veržėsi ir dar negydytos oksalu. Tiesiog šauna iš lakos ir vienos tuoj krenta, kitos nuskrenda iki artimiausios balos nusiskandinti ar ant betono sušalti. Stebėjau vieną avilį kur apie 15 cm nuo lakos ant prielakčio galo buvo balutė. Visos išlėkusios iš lakos(jos iškart lekia tiesiai iš avilio, prielakčiu net nebando paėjėti!!) trenkiasi į tą balutę, verčiasi aukštyn kojomis ir žūsta
Vartotojo avataras
Konradas
Patyręs narys
Aviliai:Dedano
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:16
Bičių rasė:prie Karnikos
Pranešimai:372
Užsiregistravo:2010 Sau 01 , 12:29

Re: 2011 m. VASAROS REZULTATAI

2011 Spa 26 , 23:27

Dėsiu ir aš savo tris grąšius.
1. Ypatingas sezonas. Ne ta prasme, kad kažkoks kitoks medunešis ar gamtinės sąlygos. Priešsezoninį rudenį priėmiau sprendimą plėstis. Nuo neapibrėžtų ir trapių 2-3 avilių, nuo ko nori pradėti visi naujokai, iki 10-15. Planas nepavyko ir pavyko. Su forumo bičiulių pagalba išsiplėčiau iki 8, bet pavasario, duok die, sulauksiu su startiniais 4, bet jau su kitu moraliniu potencialu. Nepatikėsit, bet vieno forumo dalyvio dėka vėl pradėjau tikėti, kad būna ir nesavanaudžių (jis supras). Visiems pradedantiems akcentuoju tą patį - pasirinkite vieną guru, o kai įgysite stiprybės - mokiniai jus susiras patys. Begalinė variacija variantų kaip bitininkauti ir visi teisingi, nors gali prieštarauti vienas kitam.
2. Įvertinant mano patirtį - nieko negaliu teigti, nes bitininkavimo technika buvo ne tokia tobula, kaip šiemet. Kolūkiniams dadanams, kopijuodamas Wilarinį variantą, jau seniai pritaikiau 4 pusmeduvių sprendimą. Bet tai - ne daugiaaukštis, tik jo ribota kopija. Medaus kiekis priklauso nuo pastangų laiku keisti vietomis aukštus ir juos išsukti. Nesiskundžiu (o širdyje džiūgauju) - iš 4 apskaitinių avilių gauta nuo 50 iki 80 kg medaus, atnešto iš paprastų krūmų, pievų, klevų, liepų ir už kilometro pasipainiojusių 3ha vasarinių rapsų.
3. Deja, erkėtumas super didelis, viena šeima jau išskrido į geresnes ganyklas, o 3 dar neapsisprendė, greičiausiai liks ištikimos tėvynei ir to pasėkoje mirs tylia, bet šalta mirtimi. Vėlgi, kitiems metams jau turiu savo planus, kaip tai kontroliuoti dar geriau, bet mūsų rajone tai lieka problema, sulyginama su misija Goro provincijoje.
4. Kaip jau minėjau anksčiau, su 2 lygių meduvėmis "kolūkinuke" reikalingas pastovus kontroliavimas. Mėgėjams iki 10 avilių tai gali būti superinė savirealizacija nuo sunkaus vadybininko darbo ir tų dviejų aukštų pakanka pilnai. Kas kita, kai tau į nugarą alsuoja bado šmėkla ir visas tavo gerbūvis remiasi tik bičių produktų realizacija - žaidimui nėra laiko. Mėgėjams pakankama, bet yra ir profų, kurie turi dedaninius bitynus virs 100 vnt. ir daugiau. Įpročio ir įvaldytos technikos reikalas.
Atsakant į klausimą - neturėjau tokios problemos, nes negailėjau dėmesio.
Klysti žmogiška ...
vikras
Patyręs narys
Aviliai:300X435 Medudė 435X145
Bičių šeimų skaičius:11vnt. +5 T18
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:145
Užsiregistravo:2009 Spa 02 , 21:37

Re: 2011 m. VASAROS REZULTATAI

2011 Lap 18 , 13:15

1. Šis pavasaris mūsų krašte buvo labai pastovus ir labai palankus bičių vystymuisi. Kovo 5 d. pražydus lazdynui taip ir išsilaikė stabilūs ir pakankamai palaknkūs bitėms orai. Praktiškai nebuvo jokių atšalimų. Dėl beveik vienu metu žydinčių augalų, bitės galėjo greit stiprėti. Šeimos, kurios iš rudens buvo jungtos - ypatingai greit sustiprėjo. Pvasarinis augalų žydėjimas šiais metais mano apylinkėse buvu intensyvus bet trumpas. Vasara buvo sausa ir saulėta ir augalai labai greit peržydėjo.
2. Medaus kiekis šiemet didesnis, nors aplink nėra sėjama jokių medingų augalų ar kultūrų. Vien naturali gamtos įvairovė, lauko augalai. Prieš 10 ir daugiau metų iškirstas miškas, nieko bitėms nebeduoda. Avietynai užgožti jaunų medžių
3. Praeitą žiemą šeimų žuvimo atvejų neturėjau. Kiek palikau, tiek ir radau 13. Aplika 2 km. spinduliu yra turinčių po 4 - 5 šeimas. Vieno kaimyno abi šeimos, dėl jų pačių kaltės, mirė. Erkės padarė savo darbą, nes dūmidami dūmus praputė pro šalį.
4. Kaip kad minėjau savo apylinkės, pavasarį lyginant su paėjusiais metais, medaus gavau šiek tiek daugiau. Vasaros laiku irgi TIK šiek tiek daugiau. Priežastis labai paprasta nėra ganyklų, aplink tik žalienų deklaravimui skirti dirvonai nuo kolūkinių laikų užsėti šunažole. Miške po 5 – 6 m. aukščio jauni medžiai o po jais - lapai ir keletas viksvų.
5. Su meduvių keitimu ar medaus sukimu šiek tiek pražiopsojau, todėl siaurinant lizdus žiemai, radau nemažai medaus.
6. Kadangi po pavasarinio augalų žydėjimo atsirado poros savaičių tarpas, tai prasidėjo spietimasis. Specialių priemonių nesiėmiau, trepsiu apie namus, tai frontą atlaikiau. Spiečius leidau greta o paskui žiemai - jungiau. Žiemoti nuėjo vėl gana stiprios šeimos.
Tai tiek duomenų statistikai iš Zarasų krašto ir bičių skraidymo teritorijos.
Geros visiems dienos.

Grįžti į